Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως μια και εγώ άνοιξα το θέμα.. Οι άνθρωποι είναι ευγενικοτατοι.. Με ενημέρωσαν ότι μετά από ένα χρόνο έχει χάσει λίγο δύναμη η μπαταρία οπότε και έγινε αλλαγή.. Απλά δεν μας έχουν συνηθίσει έτσι οι εταιρείες γιαυτό απόρησα. Να φανταστητε μέχρι πέρυσι όλα τα κινητά μου ήταν HTC οπότε καταλαβαίνετε τι έχουν δει τα μάτια μου

 

Στάλθηκε από το HTC One S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τι βιασυνη να το κλεισω ρε φιλε, εισαι με τα καλα σου δηλαδη? απλα ειπα να μην το κουραζουμε μερα που ειναι με τα ιδια και τα ιδια

 

και εγω βλεπω μια εταιρεια που αλλαζει μπαταρια χωρις κοστος αντιθετα με καποιες αλλες και το επιβραβευω.

 

δεν βιαζομαι καθολου, ουτε να το κλεισω ουτε να το θαψω ουτε τιποτα εδω ειμαστε αλλωστε...

 

αντιθετα θα περιμενω εσενα που θελεις ντε και καλα να βρεις την συνομωσια που υπαρχει, να το ψαξεις να το ανακαλυψεις και να μας ενημερωσεις και εμας για την πλεκτανη αυτη

 

Καλο Πασχα

 

Ρε Μάριε, γιατί το μπερδεύεις? Ένα μεγάλο μπράβο για τις εταιρίες που μας διορθώνουν τόσο άμεσα και γρήγορα ένα πρόβλημα της συσκευής. Η ερώτηση μου ειναι: υπάρχει πρόβλημα μπαταρίας και αν ναι, ας μας το πουν για να την αλλάξουμε κι εμείς. Τόσο απλά. Που Μπερδεύεσαι?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μάριε, γιατί το μπερδεύεις? Ένα μεγάλο μπράβο για τις εταιρίες που μας διορθώνουν τόσο άμεσα και γρήγορα ένα πρόβλημα της συσκευής. Η ερώτηση μου ειναι: υπάρχει πρόβλημα μπαταρίας και αν ναι, ας μας το πουν για να την αλλάξουμε κι εμείς. Τόσο απλά. Που Μπερδεύεσαι?

 

Δεν το μπερδευω καθολου, μαλιστα σου απαντησα απο χτες σε αυτη την ερωτηση.

 

απο την στιγμη που υπαρχουν περιπου 60 με 70 εκατομμυρια συσκευες εκει εξω (βαζω και τα σ6 που ειχε αναφερθει ο φιλος) θεωρεις οτι αν υπηρχε προβλημα με τις μπαταριες στην εποχη με τα social media , internet και τα δεκαδες φορουμ, θα εμενε κρυφο?

 

Η δεν θα το ειχε ανακαλυψει καποιος αλλος σε ολοκληρο τον πλανητη? Η δεν θα ειχε διαρρευσει καπως απο μεσα ή οτιδηποτε αλλο?

 

Η στην τελικη η εταιρεια μετα απο οτι εγινε με το νοτε 7, δεν θα εβγαζε μια ανακοινωση (οπως εκανε η apple με τα 6s που εκλειναν ξαφνικα) και να λεει περαστε να σας αλλαξω τις μπαταριες σας.

 

Γι αυτους τους λογους το θεωρω απιθανο εγω να υπαρχει καποιο σεναριο συνομωσιας ή καποιο αλλο γενικευμενο θεμα αυτο λεω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το μπερδευω καθολου, μαλιστα σου απαντησα απο χτες σε αυτη την ερωτηση.

 

απο την στιγμη που υπαρχουν περιπου 60 με 70 εκατομμυρια συσκευες εκει εξω (βαζω και τα σ6 που ειχε αναφερθει ο φιλος) θεωρεις οτι αν υπηρχε προβλημα με τις μπαταριες στην εποχη με τα social media , internet και τα δεκαδες φορουμ, θα εμενε κρυφο?

 

Η δεν θα το ειχε ανακαλυψει καποιος αλλος σε ολοκληρο τον πλανητη? Η δεν θα ειχε διαρρευσει καπως απο μεσα ή οτιδηποτε αλλο?

 

Η στην τελικη η εταιρεια μετα απο οτι εγινε με το νοτε 7, δεν θα εβγαζε μια ανακοινωση (οπως εκανε η apple με τα 6s που εκλειναν ξαφνικα) και να λεει περαστε να σας αλλαξω τις μπαταριες σας.

 

Γι αυτους τους λογους το θεωρω απιθανο εγω να υπαρχει καποιο σεναριο συνομωσιας ή καποιο αλλο γενικευμενο θεμα αυτο λεω.

 

Λοιπόν, πηγαίνει ο φίλος xetasa και τους λέει να του περάσουν το firmware. Πάει ο υπάλληλος και λέει "ας του αλλάξω και την μπαταρία"......... Σου φαίνεται φυσιολογικό? Και μιλάμε για μπαταρία ωρών και χωρίς να ζητήσει ο πελάτης έλεγχο για κάποιον λόγο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πηγαίνει ο φίλος xetasa και τους λέει να του περάσουν το firmware. Πάει ο υπάλληλος και λέει "ας του αλλάξω και την μπαταρία"......... Σου φαίνεται φυσιολογικό? Και μιλάμε για μπαταρία ωρών και χωρίς να ζητήσει ο πελάτης έλεγχο για κάποιον λόγο.

 

αν το παρεις εντελως ωμα που λεμε δεν ακουγεται φυσιολογικο, τωρα αν δε ρωτησουμε που αυτο ειπα και εγω δεν μπορουμε να ξερουμε ακριβως

 

μπορει να επεσε σε περιπτωση με ελαττωματικη μπαταρια, μπορει να ειναι απλα πολυ πιο προσεκτικοι σαν εταιρεια τωρα και σε καθε σερβις αλλαζουν και μπαταρια, πολλα μπορει και πολλες εξηγησεις

 

εκει που θελω να καταληξω ειναι η απαντηση μου στο προηγουμενο ποστ, οτι το θεωρω απιθανο να υπαρχει καποιο γενικευμενο προβλημα με τις μπαταριες, εγω προσωπικα τεινω να πιστεψω οτι ειναι μαλλον πιο προσεκτικοι τωρα και επεσε οδηγια να αλλαζετε η μπαταρια καλου κακου.

Link to comment
Share on other sites

αν το παρεις εντελως ωμα που λεμε δεν ακουγεται φυσιολογικο, τωρα αν δε ρωτησουμε που αυτο ειπα και εγω δεν μπορουμε να ξερουμε ακριβως

 

μπορει να επεσε σε περιπτωση με ελαττωματικη μπαταρια, μπορει να ειναι απλα πολυ πιο προσεκτικοι σαν εταιρεια τωρα και σε καθε σερβις αλλαζουν και μπαταρια, πολλα μπορει και πολλες εξηγησεις

 

εκει που θελω να καταληξω ειναι η απαντηση μου στο προηγουμενο ποστ, οτι το θεωρω απιθανο να υπαρχει καποιο γενικευμενο προβλημα με τις μπαταριες, εγω προσωπικα τεινω να πιστεψω οτι ειναι μαλλον πιο προσεκτικοι τωρα και επεσε οδηγια να αλλαζετε η μπαταρια καλου κακου.

 

Κοίτα, ούτε εγώ λέω ότι είναι γενικευμένο. Θα γινόταν θέμα. Όμως είναι πολύ περίεργο να πάει μια συσκευή για firmware και ο υπάλληλος να μπει στη διαδικασία να ελέγξει και τελικά να αλλάξει την μπαταρία. Όπως και να το κάνουμε κινεί υποψίες. Κι αν η samsung το κάνει προληπτικά θα της πω ένα μεγάλο μπράβο. Να μας το πει όμως κι όχι να αλλάζει με αυτόν τον πλάγιο τροπο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ούτε εγώ λέω ότι είναι γενικευμένο. Θα γινόταν θέμα. Όμως είναι πολύ περίεργο να πάει μια συσκευή για firmware και ο υπάλληλος να μπει στη διαδικασία να ελέγξει και τελικά να αλλάξει την μπαταρία. Όπως και να το κάνουμε κινεί υποψίες. Κι αν η samsung το κάνει προληπτικά θα της πω ένα μεγάλο μπράβο. Να μας το πει όμως κι όχι να αλλάζει με αυτόν τον πλάγιο τροπο.

 

οτι και να κανει θα υπαρχουν παντα υποψιασμενοι αγοραστες.

 

πλαγιος τροπος ή μουλωχτος οπως ειπες στην αρχη θα ηταν αν δεν στο ελεγε καθολου, ενημερωνοντας σε κανει μαλιστα το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τι το κουράζουμε και κανουμε υποθεσεις? Ο φιλος που του αλλαξαν μπαταρια θα μπορουσε να ρωτησει τους ιδιους γιατι την αλλαξαν και οχι ολους εμας στο φορουμ..

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο πάντως να αλλάξουν μπαταρία έτσι. Ίσως να έκανε trigger κάνας κωδικός από συγκεκριμένο batch.

 

Όταν λέει ωρών επίσης πως το εννοεί το παιδί γιατί βλέπω απάντησαν κιόλας ότι μετά από ένα χρόνο έχει χάσει λίγο τη δύναμη και μπερδεύτηκα..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Και αν πουν αυτοί ότι αλλάζουμε μπαταρίες έτσι προληπτικά ενώ δεν είναι αυτή η αλήθεια τότε τσάμπα μιλάμε και δεν θα μάθουμε ποτέ την αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Ας πάρει ένα τηλέφωνο η ας πάει από εκεί στο service που το πήγε και να το διευκρίνηση τώρα να ρωτάει μέσα στα φόρουμ μόνο απαντήσεις καφενείου μπορεί να πάρει.

Δλδ πηγές εκεί για να σε περάσει Firmware σου άλλαξαν μπαταρία λες οκ εκει. Και εδώ μέσα βγάζει τα σενάρια και προσπαθείς να περάσεις σε όλους τι υπουλο ύποπτο έγινε.

Ενώ με μια απλή ερώτηση θα σου λυθεί η απορία και θα ενημερώσεις και τους υπόλοιπους εδώ μέσα σωστά.

 

Εγώ το βλέπω πάντως αυτό καλή κίνηση να σου αλλάζουν την μπαταρία με το παρα μικρό.

 

Και το λίγες ωρες τι ακριβώς εννοείς?! Πόσο καιρό το είχες κινητό?!

 

Καλο Πάσχα σε όλους!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χρονια πολλα και χριστος ανεστη. αν κανω factory reset για να βαλω μετα την 7 θα χασω τα πραγματα που εχω στην sd;;και κατι αλλο να κρατησω back up για να επαναφερω μετα τις εφραμογες ή να το στησω απτην;και να την κανω απτο κιν;'η να το συνδεσω στον υπολ;

 

μπορει να με βοηθησει καποιος;;

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με βοηθησει καποιος;;

Δεν τα χάνεις απλα για σιγουριά αν θες βγαλτην

Κανε την ενημέρωση οτα και μετα ενα φόρματ οχι πριν δεν υπάρχει λόγος.

Στησε ξανά από την αρχή αν έχεις όρεξη είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανέστη! Παιδια κατα λαθος εσβησα ενα βιντεο απο τη συσκευη.Υπαρχει κανενα προγραμμα για ανακτηση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανέστη! Παιδια κατα λαθος εσβησα ενα βιντεο απο τη συσκευη.Υπαρχει κανενα προγραμμα για ανακτηση;

Αν ηταν στην κάρτα υπάρχει αν ήταν στην συσκευή σχεδόν αδύνατο μόνο αν ήσουν ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν στην κάρτα υπάρχει αν ήταν στην συσκευή σχεδόν αδύνατο μόνο αν ήσουν ρουτ.

Οχι ευτυχως στη καρτα το ειχα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως ο τεχνικός ήθελε να καβατζωσει καμία μπαταρία για πάρτη του και δήλωσε ότι άλλαξε στον φίλο για να του μείνει μια ?ενδεχομένως να μην τις ζητάνε πίσω και να μπορούν να τις κρατάνε κάποιες. Θεωρία λέω μιας και σας αρέσουν οι θεωρίες και μιας και τέτοια γίνονται..

 

Κατά τα άλλα ας ρωτήσει το σέρβις ο φίλος που του άλλαξαν.. Γιατί στον έναν ήταν καινούριο το κινητό στον άλλο ήταν έτους και πεσμένη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν καταλαβα καλα, εγω που εχω πχ την εφαρμογη notes θα μου επαναφερει τις ρυθμισεις της αλλα οχι τις σημειωσεις μου, σωστα?

 

YΓ. Για να μην μπερδευτουμε, δεν εννοω την εφαρμογη σημειωσεων της samsung (που εκει λογικα θα τα επαφερει ολα κανονικα-θελω να πιστευω τουλαχιστον) αλλα μια 3rd party.

 

ΥΓ2. Φυσικα στο store γραφει το εξης:

 

Τι μπορεί να μεταφερθεί;

Επαφές, ημερολόγιο (μόνο περιεχόμενο συσκευής), μηνύματα, φωτογραφίες, μουσική (μόνο περιεχόμενο χωρίς προστασία DRM, δεν υποστηρίζεται για το iCloud), βίντεο (μόνο περιεχόμενο χωρίς προστασία DRM), αρχεία κλήσεων, σημειώματα, ξυπνητήρια, ρυθμίσεις Wi-Fi, φόντα, έγγραφα, δεδομένα εφαρμογών (μόνο σε συσκευές Galaxy) και διατάξεις αρχικής οθόνης (μόνο σε συσκευές Galaxy)

Μπορείτε να στείλετε δεδομένα εφαρμογών και διατάξεις αρχικής σελίδας με την αναβάθμιση της συσκευής Galaxy στο M OS (Galaxy S6 ή νεότερο μοντέλο).

 

Αρα? Οποιος εχει λογικα την marshmallow και nougat παιρνει και τα app data.

Ένα παράδειγμα για τα data που δεν κρατάει είναι οι εφαρμογές που χρειάζονται πχ κωδικοί πρόσβασης...και ένα άλλο τα παιχνίδια...

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ας πάρει ένα τηλέφωνο η ας πάει από εκεί στο service που το πήγε και να το διευκρίνηση τώρα να ρωτάει μέσα στα φόρουμ μόνο απαντήσεις καφενείου μπορεί να πάρει.

Δλδ πηγές εκεί για να σε περάσει Firmware σου άλλαξαν μπαταρία λες οκ εκει. Και εδώ μέσα βγάζει τα σενάρια και προσπαθείς να περάσεις σε όλους τι υπουλο ύποπτο έγινε.

Ενώ με μια απλή ερώτηση θα σου λυθεί η απορία και θα ενημερώσεις και τους υπόλοιπους εδώ μέσα σωστά.

 

Εγώ το βλέπω πάντως αυτό καλή κίνηση να σου αλλάζουν την μπαταρία με το παρα μικρό.

 

Και το λίγες ωρες τι ακριβώς εννοείς?! Πόσο καιρό το είχες κινητό?!

 

Καλο Πάσχα σε όλους!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο φίλος δεν είπε κάτι ύπουλο. Απλά το ανέφερε κι εμείς κάνουμε τις υποθέσεις μας μιας κι αν ακόμη ρωτούσε δεν σημαίνει πως θα έπαιρνε αληθινή απάντηση.

Πάντως φίλης μου mls ανατιναχτεί η μπαταρία χωρίς να είναι καν στον φορτιστή. Ευτυχώς δεν το είχε στα χέρια της.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά, μήπως ο τεχνικός ήθελε να καβατζωσει καμία μπαταρία για πάρτη του και δήλωσε ότι άλλαξε στον φίλο για να του μείνει μια ?ενδεχομένως να μην τις ζητάνε πίσω και να μπορούν να τις κρατάνε κάποιες. Θεωρία λέω μιας και σας αρέσουν οι θεωρίες και μιας και τέτοια γίνονται..

 

Κατά τα άλλα ας ρωτήσει το σέρβις ο φίλος που του άλλαξαν.. Γιατί στον έναν ήταν καινούριο το κινητό στον άλλο ήταν έτους και πεσμένη..

 

Το πρώτο δεν νομίζω πως γίνεται μιας και όταν αλλάζει κάτι στην εγγύηση έχω την εντύπωση (μπορεί να κάνω και λαθος) ότι το ελαττωματικό υλικό επιστρέφει στην εταιρεία.

Τώρα διαβάζω ότι ο άλλος φίλος είχε συσκευή ενός έτους. 6 μηνες δεν είναι η εγγύηση μπαταρίας?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η απορία κάποιων οφείλεται στο μεγάλο θέμα που δημιουργήθηκε στο note 7, σωστά;

Όμως εκεί δεν έφταιγε η μπαταρία, σαν μπαταρία, αλλά το "στρίμωγμα" της στο σασί όπου σε υπερθέρμανση δημιουργούνταν τα προβλήματα.

Γι'αυτό στα επισκευασμενα που θα βγουν πάλι στις αγορές θα έχουν μικρότερη μπαταρία.

 

Άρα, η υποψία για κάτι ύποπτο θα έπρεπε να υπήρχε αν στις αλλαγες μπαταρίας έβαζαν μικρότερης χωρητικότητας (άρα και μεγέθους).

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα παιδιά (τουλάχιστον κάτι για τώρα για να ανησυχούμε), προχωράμε.

Χρόνια καλά να έχουμε.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Το πρώτο δεν νομίζω πως γίνεται μιας και όταν αλλάζει κάτι στην εγγύηση έχω την εντύπωση (μπορεί να κάνω και λαθος) ότι το ελαττωματικό υλικό επιστρέφει στην εταιρεία.

Τώρα διαβάζω ότι ο άλλος φίλος είχε συσκευή ενός έτους. 6 μηνες δεν είναι η εγγύηση μπαταρίας?

 

Γενικά δεν επιστρέφουν όλα. Τώρα λεπτομέρειες δεν ξέρω αλλά γενικά ισχύει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με πηρε τηλ ο ceo της sam ευρωπης και μου τα ειπε ολα επειδη ειμαστε φιλαρακια και τα πιναμε σε καποιο μπαρακι πριν χρονια,αλλα με παρακαλεσε να μεινει μεταξυ μας γιαυτο οτι πω δειτε το και μετα καντε διαγραφη,λοιπον ο kin tsu kun ειχε ερθει στην χωρα μας εκεινη την περιοδο και ειχε το s7 edge το οποιο ειχε προβλημα με την μπαταρια του δεν ανοιγε και καθως εψαχνε μπαταρια επειγοντος γιατι χρειαζοταν το κινητο του γιατι ειχε μεσα σοβαρα εγγραφα του s8 που θα εδειχνε στον ceo αμερικης και βορειοανατολικης ασιας μιλησε με το παιδι που δουλευε στην συγκεκριμενη αντιπροσωπεια και του εξηγησε οτι καιγεται και χρειαζεται μπαταρια πραγμα που δυστυχως δεν ειχαν ουτε εκει μπαταρια ,ετσι εκει ξαφνικα που η sam θα εχανε καποια δις τσουπ εμφανιζεται ο φιλος μας με το s7 edge και μπαινει το σχεδιο σε εφαρμογη να βγει η καινουργια μπαταρια λιγων ωρων απο το κινητο μερικων μηνων και να μπει στου νοτιοκορεατη ceo φυσικα με απολυτη μυστηκοτητα.Γινεται η επεμβαση με επιτυχια και ολα καλα ο αντιπροσωπος κερδισε μια εβδομαδα στην νοτιο κορεα και ο μικρος που εκανε την επεμβαση θα παρει το s8 ,και ο φιλος μας νομιζει οτι εχει καινουργια μπαταρια ,χωρια που εγινε και διαφημιση,πας το κινητο πχ για ζελατινα στην sam και μολις το παιρνεις σου λεν φιλε σου αλλαξαμε και μητρικη γιατι κατι δεν μας αρεσε ετσι εχουν τα πραγματα ειναι πολυ απλο τι θετε τωρα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικά με τις μπαταρίες εχω και εγω περίπτωση του κολλητού μου που πηγε στο σερβις κινητό 20 ημερών για θεμα με την οθόνη. Άλλαξαν την οθόνη και του είπαν οτι άλλαξαν και μπαταρία. Ρώτησε τον λόγο στην ρεσεψιόν αλλα δεν ήξεραν να του πουν. Του είπαν οτι μάλλον κατι θα ειδε ο τεχνικός.
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος δεν είπε κάτι ύπουλο. Απλά το ανέφερε κι εμείς κάνουμε τις υποθέσεις μας μιας κι αν ακόμη ρωτούσε δεν σημαίνει πως θα έπαιρνε αληθινή απάντηση.

Αυτό ακριβώς! Εγώ δεν ρώτησα κανέναν εδώ μέσα γιατί μου αλλάξανε μπαταρία, απλως ανέφερα ότι μπρικαρα το s6 και στο service μου ξσναπερασανε το firmware και μου αλλάξανε και μπαταρία σε κινητό 1 ημέρας! Και σαφώς έμεινα ευχαριστημένος που δεν μου είπανε ότι αφού το μπρικαρα ήμουνα εκτός εγγύησης.

Τέλος όλα αυτά έγιναν όταν πρωτοβγηκε το s6, δηλαδή πολύ πριν σκάσει το θέμα του note 7.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα των χαμένων κλήσεων αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι έχοντας επιλεγμένο μόνο 2G δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Μια φορά που ξέχασα το 4G ανοιχτό είχα πολύ σύντομα χαμένη κλήση και αυτό ήταν που μου θύμησε ότι πρέπει να το κλείσω.

H συσκευή είναι με Superman V2.1 σε Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...