Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι πρώτες εντυπώσεις από την μπαταρία είναι....εντυπωσιακές.

Έχω 3 ώρες SOT και η μπαταρία μου είναι στο 60%!!!!!! :shock:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω εδώ και λίγες μέρες που με τον νόβα πάω να αλλάξω σελίδα απτην αρχική σελίδα και σβήνονται και επανέρχονται τα εικονίδια σε 1δευτερο χ;Νονται . Τι να φταίει?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις από την μπαταρία είναι....εντυπωσιακές.

Έχω 3 ώρες SOT και η μπαταρία μου είναι στο 60%!!!!!! :shock:

Έχει αρκετη διαφορά το edge από το φλατ, για μένα αξίζει τα επιπλέον λεφτά με χιλια αν δεν σε χαλάει η edge οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω μια ιδέα για τις χαμένες κλήσεις, αν και δεν το έχω αντιμετωπίσει (ακόμα).

Έχει δοκιμάσει κανείς να να αλλάξει το performance mode? Προσωπικά το έχω μόνιμα στο High Performance (Settings - Device maintenance - Performance mode).

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χάνουν κλήσεις να μας πουν σε ποια εταιρία είναι μήπως βγάλουμε άκρη. Εγώ έχω Wind κ ας Ι ευτυχώς δεν έχω θέμα (ακόμα.....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω μια ιδέα για τις χαμένες κλήσεις, αν και δεν το έχω αντιμετωπίσει (ακόμα).

Έχει δοκιμάσει κανείς να να αλλάξει το performance mode? Προσωπικά το έχω μόνιμα στο High Performance (Settings - Device maintenance - Performance mode).

 

Το εχω δοκιμασει εγω στο s7 flat χωρις αποτελεσμα

Φανταζομαι στο edge δε θα ειναι διαφορετικα τα αποτελεσματα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πιο πίσω πρότεινα μια λύση για όσους το έχουν να δοκιμάσουν να βάλουν μόνο το μοντεμ από την 6αρα.

Λογικά θα στρώσει εκτός αν ειναι πιο βαθύ το θέμα με την νουγκατ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περίεργο αυτό πάντως με τις κλήσεις διαβάζω τοσο καιρό τα παιδιά που έχουν θέμα. Ευτυχώς σε εμένα δεν έχει συμβεί. Είμαι με wind σύνδεση ειχα τοσο καιρο btu ξαναγύρισα σε ελληνική κ πάλι όλα καλά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αγενής είμαι ούτε προκλητικός απλα ειπα την γνωμη μου για κατι δημοκρατια έχουμε εσείς πέσατε να με φάτε. Φιλικά και να ακούμε και την αντίθετη γνωμη δεν ειναι κακο!

 

αν και διάβασα το αρχικό σου μήνυμα και νομίζω ότι είχες άδικο, κάποιοι μπαίνουν για να βρουν λύση σε διάφορα προβλήματα που αντιμετωπίζουν αλλά ok κάποιες φορές ίσως είναι κουραστικό.

 

 

Τώρα που διάβασα και τα υπόλοιπα δε βλέπω κάτι που να ξεφεύγει, είπες την άποψη σου κάποιος απάντησε χωρίς να ξεφύγει κάνεις άρα ποιος ο λόγος να χαλάς τη διάθεση σου?

 

 

Καλό βράδυ φίλε μου

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, εγώ θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποια τελευταία αναβάθμιση για τη συσκευή μας? Με την 6 κάθε τόσο όλο και κάτι ερχόταν, από τότε που έβαλα την btu7 δεν έχω ξαναδεί τίποτα, ακόμα και σε manual αναζήτηση, είναι φυσιολογικό? Δεν έχω βέβαια κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή, ίσα ίσα, απλά περισσότερο από περιέργεια ρωτάω...
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το Widget ρολόι και καιρό κάνει αναζήτηση πόλεων φορτώνει και φορτώνει... χωρίς αποτέλεσμα, καμία λύση?

 

Κανένας να ρίξει καμία ιδέα τι να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Πιο πίσω πρότεινα μια λύση για όσους το έχουν να δοκιμάσουν να βάλουν μόνο το μοντεμ από την 6αρα.

Λογικά θα στρώσει εκτός αν ειναι πιο βαθύ το θέμα με την νουγκατ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναμεσα σε αυτους που χανουν κλησεις υπαρχουν παιδια με διαφορετικα radio, καθοτι διαφορετικες roms κτλ

Δεν αλλαζει κατι

Σιγουρα εχει να κανει με τα ελληνιμα δικτυα σε συναρτηση με καποιο θεμα με την αναβαθμιση σε nougat

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι με την 6.0.1...μπορώ κάπως να ξεφορτωθω την ειδοποίηση για την nougat;

 

Την ειδοποίηση από notification ναι μπορείς, πήγαινε settings - application manager - πάτα more - επέλεξε να εμφανιστούν οι εφαρμογές συστήματος - και βρες τις δύο που λέγονται software update - storage - clear cache/data - επανεκκίνηση

 

*η ειδοποίηση όμως θα εμφανίζεται πάντα στα settings άρα αν πατήσεις κατα λάθος θα πρέπει να επαναληφθεί η διαδικασία που γράφω πάνω.

 

 

Edit: ξέχασα το πιο σημαντικό = πριν κάνεις clear cache/data πρέπει να κλείσεις το αυτόματο έλεγχο/download = settings - about device - software update η πρώτη επιλογή

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

Και στο εξωτερικό εχουν προβλημα με χαμενες κλησεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και στο εξωτερικό εχουν προβλημα με χαμενες κλησεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ωχχχχχ τα βασικά ενος τηλεφώνου...... έλεος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγω με cosmote και Ιταλική συσκευή.

Έκανα και την επαναφορά που πρότεινε ο Ηλίας μερικά ποστ πριν,αλλα ήρθε σήμερα μηνυματακι χαμένης κλήσης δυστυχώς και παλι.

Να δοκιμαζα branded rom της Cosmote μήπως αλλάξει κάτι;; Της γυναίκας που το γύρισα Marshmallow εδώ και μια βδομάδα δεν ξανα εχασε πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα σας,ειμαι κατοχος Iphone 6s και σκεφτομαι τη μεταβαση στη συσκευη s7 Edge που η τιμη εχει πεσει κατα πολυ,σκεφτομαι βεβαια και το iphone 7 plus αλλα πεφτει πολυ ακριβο,η χρηση που κανω στο κινητο ειναι φωτογραφια και βιντεο πιο πολυ κια ιντερνετ,ενα στοιχειο που θα ηθελα να μαθω απο εσας οταν τραβατε φωτογραφιες με πατημενο το κουμπι που οσο το πατας τραβαει,δουλεβει οπως και στα iphone?,διοτι κανω ποδηλατο και θελω τις λειψεις σε καπιοες σκηνες να τις τραβαει παγωμενες και οχι κουνημενες,οποτε οπιος γνωριζει ας μου απαντησει αν μπορει!

Ι συσκευη γενικα εχει προβλημματα κολληματα κ.λ.π γιατι ειμαι αναμεσα iphone 7 plus & Samsung s7 Edge..

 

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα να κάνω ενημέρωση και μου βγάζει αυτό, το λητουργικο σύστημα της συσκευής σας έχει τροποποιηθεί με μη με μη εξουσιοδοτιμενο τρόπο, δεν έχω πειράξει τπτ στην συσκευή με όλες ενημέρωσης κανονικά OTA, όποιος γνωρίζει ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα να κάνω ενημέρωση και μου βγάζει αυτό, το λητουργικο σύστημα της συσκευής σας έχει τροποποιηθεί με μη με μη εξουσιοδοτιμενο τρόπο, δεν έχω πειράξει τπτ στην συσκευή με όλες ενημέρωσης κανονικά OTA, όποιος γνωρίζει ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

https://www.digitbin.com/fix-device-has-been-modified-cannot-update-software/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την βοήθεια, το μόνο που έκανα ήταν ότι έβγαλα την κάρτα SD και έκανε κανονικά αναζήτηση για ενημέρωση, γιατί όμως έγινε αυτό την κάρτα τη έχω μέσα από την ώρα αγοράς της συσκευής δηλαδή σχεδόν ένα χρόνο και δεν είχα ποτέ θέμα, μήπως θέλει διαμορφοποιηση η κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Και στο εξωτερικό έχουν πρόβλημα με χαμένες κλήσεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άρχοντα θα επιμείνω ότι όχι, δεν είναι Global το πρόβλημα. Δε λέω ότι δεν έχει συμβεί σε κάποιους αλλά αν συνέβαινε με την απλή αναλογική που συμβαίνει σε μέλη εδω θα είχε γίνει μέγα θέμα.

Και για να σας το αποδείξω ας κάνουμε μια αναζήτηση στο Google:

samsung s7 not receiving calls

samsung s7 missed calls

 

Βλέπουμε λοιπόν ότι οι αναφορές είναι ελάχιστες, οι προτεινόμενες λύσεις οι γνωστές που έχουμε δώσει εδώ, όπως κι ότι θα δούμε το πρόβλημα σε διάφορες συσκευές (Βρήκα για s6/oneplus κ.α.).

Ούτε ένα βίντεο στο Youtube με το πρόβλημα αυτό (υπάρχουν για άλλες συσκευές), ούτε μια αναφορά απο τις γνωστές ειδησεογραφικές σελίδες.

 

Δείτε αντίστοιχα ένα επιβεβαιωμένο global πρόβλημα όπως είναι οι γκρι γραμμές που εμφανίζονται σε κάποιες συσκευές:

samsung s7 grey lines

Αυτό μάλιστα, συμβαίνει και στο εσωτερικό και στο εξωτερικό.

 

Θα το πω άλλη μια φορά λοιπόν, ας συντονιστούν λίγο τα μέλη, ας μιλήσουν μέσω pm ή με οποιοδήποτε άλλο τρόπο κι ας στείλουν ένα email στη Samsung Hellas ομαδικό! Μόνο έτσι ίσως ασχοληθεί η εταιρεία και οι πάροχοι ή όποιος τέλος πάντων φταίει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Άρχοντα θα επιμείνω ότι όχι, δεν είναι Global το πρόβλημα. Δε λέω ότι δεν έχει συμβεί σε κάποιους αλλά αν συνέβαινε με την απλή αναλογική που συμβαίνει σε μέλη εδω θα είχε γίνει μέγα θέμα.

Και για να σας το αποδείξω ας κάνουμε μια αναζήτηση στο Google:

samsung s7 not receiving calls

samsung s7 missed calls

 

Βλέπουμε λοιπόν ότι οι αναφορές είναι ελάχιστες, οι προτεινόμενες λύσεις οι γνωστές που έχουμε δώσει εδώ, όπως κι ότι θα δούμε το πρόβλημα σε διάφορες συσκευές (Βρήκα για s6/oneplus κ.α.).

 

Δείτε αντίστοιχα ένα επιβεβαιωμένο global πρόβλημα όπως είναι οι γκρι γραμμές που εμφανίζονται σε κάποιες συσκευές:

samsung s7 grey lines

Αυτό μάλιστα, συμβαίνει και στο εσωτερικό και στο εξωτερικό.

 

Θα το πω άλλη μια φορά λοιπόν, ας συντονιστούν λίγο τα μέλη, ας μιλήσουν μέσω pm ή με οποιοδήποτε άλλο τρόπο κι ας στείλουν ένα email στη Samsung Hellas ομαδικό! Μόνο έτσι ίσως ασχοληθεί η εταιρεία και οι πάροχοι ή όποιος τέλος πάντων φταίει.

 

Ακριβως. Μεμονωμενες αναφορες και στο εξωτερικο δε λενε τιποτα απολυτως. Αντιστοιχα νηματα υπαρχουν για ολες τις συσκευες του εμποριου, αν καποιος το ψαξει.

Στη θεση των παιδιων με προβλημα, θα δοκιμαζα να περασω modem απο 6αρα, να δω πως συμπεριφερεται και αν αναπαραγεται το προβλημα (νομιζω αναφερθηκε κι απο αλλο μελος εδω).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα σας,ειμαι κατοχος Iphone 6s και σκεφτομαι τη μεταβαση στη συσκευη s7 Edge που η τιμη εχει πεσει κατα πολυ,σκεφτομαι βεβαια και το iphone 7 plus αλλα πεφτει πολυ ακριβο,η χρηση που κανω στο κινητο ειναι φωτογραφια και βιντεο πιο πολυ κια ιντερνετ,ενα στοιχειο που θα ηθελα να μαθω απο εσας οταν τραβατε φωτογραφιες με πατημενο το κουμπι που οσο το πατας τραβαει,δουλεβει οπως και στα iphone?,διοτι κανω ποδηλατο και θελω τις λειψεις σε καπιοες σκηνες να τις τραβαει παγωμενες και οχι κουνημενες,οποτε οπιος γνωριζει ας μου απαντησει αν μπορει!

Ι συσκευη γενικα εχει προβλημματα κολληματα κ.λ.π γιατι ειμαι αναμεσα iphone 7 plus & Samsung s7 Edge..

 

Ευχαριστω πολυ!!

Κοίτα επειδή τα είχα και τα 2 ταυτόχρονα απο δύο φορές μάλιστα ,σε φωτογραφία θα σε υπερκαλύψει. Το κάνει αυτό που λες με τις πολλές λήψεις . Άλλωστε έχει καλύτερη κάμερα το s7. Τώρα από λαγκακια κάτι ελάχιστα έχει κάπου κάπου που δεν θα σε ενοχλήσουν . Σαφώς ρολαρει καλύτερα το iOS. Αξίζει να κάνεις τη μετάβαση πάντως .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδω και 6 μερες που εκανα αυτο

Settings -> Applications -> Reset app preferences

δεν εχω χασει κμια κληση ,εσεις που χανετε κλησεις το κανατε?

το μονο μου θεμα τωρα ειναι οτι οταν εχω αναπαντητη δεν μου το εμφανιζει στο εικονιδιο και οτι δεν με πηγαινει σε 4g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...