Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι με Nougat είμαι,με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων! Νομίζω έτσι ήταν και το αλλο που είχα το καλοκαίρι με ΜΜ.Δεν αλλάζουν αυτά! Αν πάρεις για λίγο καιρό κάποιο απο τα παραπάνω θα καταλάβεις τι εστί αλαγκαριστο!

Μπα αγορασα ενα edge τωρα (την αλλη βδομαδα θα το εχω).Απο lg χρονια τωρα αποφασισα να ερθω στη samsung.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάπου διάβασα ότι η πρώτη ενεργοποίηση πρέπει να γίνει με sim από αραβικά Εμιράτα (α.ε.), αυτό εννοούσα..

Το αγόρασες από from.ae? Ή προτείνεις κανένα άλλο;

Σ ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον τότε εγώ δεν κατάλαβα καλά. Όχι δεν αγόρασα από Εμιράτα αν αυτό εννοείς , απο skroutz το πήρα. Απλά η συσκευή απ ότι είδα προοριζόταν για εκεί.Δεν έκανα κάτι διαφορετικό απ ότι στις άλλες συσκευές. Έβαλα κανονικά τη sim και δούλεψε απ την πρώτη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Μπα αγορασα ενα edge τωρα (την αλλη βδομαδα θα το εχω).Απο lg χρονια τωρα αποφασισα να ερθω στη samsung.

Καλορίζικο,θα το κατα ευχαριστηθείς, είναι απίθανο!

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω εδώ και το εξής για τον φίλο που ενδιαφέρεται...

 

Όταν γράφουμε SMS με κεφαλαία το όριο είναι 160 χαρακτήρες / sms ενώ με πεζά οι χαρακτήρες μειώνονται στους 70 ανά sms. Και αυτό γιατί το μέγιστο όριο στα SMS είναι 140 bytes (groups των 8 bits). Αυτό μεταφράζεται σε 160 χαρακτήρες σε ASCII (Αλφάβητο GSM στη συσκευή) και 70 χαρακτήρες σε Unicode και από τη στιγμή που τα emojis χρησιμοποιούν ειδικούς χαρακτήρες (UTF16), το όριο πέφτει σε 70 χαρακτήρες αν ένα τουλάχιστον emoji χρησιμοποιηθεί.

 

Με μπέρδεψες. Με μικρά αλλά χωρίς να προσθέσω emoji, πόσοι χαρακτήρες θα "χωρέσουν" σε 1 SMS? Γιατί όλη σου αυτή η ανάλυση με πήγε πολλά χρόνια πίσω, όταν στο 6110 ίσχυαν τα παραπάνω.... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο,θα το κατα ευχαριστηθείς, είναι απίθανο!

Σε ευχαριστω φιλε μου.Ελπιζω να το κρατησω κανα χρονο και βλεπουμε παλι.Θα με ανεχτειτε, πιστευω, απο βδομαδα με ερωτησεις κτλ.:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, προσπαθώ να βγάλω άκρη για το S7 dual sim. Δεν μπορώ να βρω κάποιο video ή κείμενο που να εξηγεί ακριβώς τα settings όσον αφορά την dual sim χρήση. Μπορείς να διαλέγεις κάθε τηλεφώνημα από ποια sim θα γίνει? μπορείς να επιλεγεις και να αλλάζεις αναλόγως από ποια θα παίρνεις internet ? Μπορείς να επιλέξεις από ποια sim θα φύγει ένα SMS κατής το γραφεις η πρέπει να μπεις στα γενικά settings? Μπορείς να αποθήκευσης στην κάθε επαφή από ποια sim θα την καλεί? κλπ κλπ... παρακαλώ οποιος ξέρεις κάτι να βοηθήσει

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, προσπαθώ να βγάλω άκρη για το S7 dual sim. Δεν μπορώ να βρω κάποιο video ή κείμενο που να εξηγεί ακριβώς τα settings όσον αφορά την dual sim χρήση. Μπορείς να διαλέγεις κάθε τηλεφώνημα από ποια sim θα γίνει? μπορείς να επιλεγεις και να αλλάζεις αναλόγως από ποια θα παίρνεις internet ? Μπορείς να επιλέξεις από ποια sim θα φύγει ένα SMS κατής το γραφεις η πρέπει να μπεις στα γενικά settings? Μπορείς να αποθήκευσης στην κάθε επαφή από ποια sim θα την καλεί? κλπ κλπ... παρακαλώ οποιος ξέρεις κάτι να βοηθήσει

 

Ευχαριστώ

Σε όλα αυτά που ρωτάς η απάντηση είναι Ναι για όλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες. Με μικρά αλλά χωρίς να προσθέσω emoji, πόσοι χαρακτήρες θα "χωρέσουν" σε 1 SMS? Γιατί όλη σου αυτή η ανάλυση με πήγε πολλά χρόνια πίσω, όταν στο 6110 ίσχυαν τα παραπάνω.... :)

Αν θες να γραψεις 1 μήνυμα με 160 χαρακτήρες θα είναι κεφάλαια τα γράμματα ακομα και μικρά να. Φαίνονται σε εσένα στο δικό σου κινητό όταν σταλεί το μήνυμα θα είναι κεφάλαια.

Αν θες σωνει και καλα να. Γράφεις μικρά και. Να στέλνονται μικρά γράμματα πας στις ρυθμίσεις και. Αλλάζεις σε unicode έτσι ένα μήνυμα αντί για 160 θα έχει 70 χαρακτήρες.

 

Απο Ericsson εποχή κινητά τα πρότυπα sms έτσι είναι.

Απορώ ακομα που εν έτη 2017 ρωτάτε τέτοια πράγματα μερικοί!!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη διαβαζω κ ακρη δε βγαζω... μπορει ενα τσακαλακι να μου πει τι παιζει με τις χαμενες κλησεις; μετα την αναβαθμιση και εγω προβλημα... τι ακριβως φταιει? Θα διορθωθει νε update?
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να γραψεις 1 μήνυμα με 160 χαρακτήρες θα είναι κεφάλαια τα γράμματα ακομα και μικρά να. Φαίνονται σε εσένα στο δικό σου κινητό όταν σταλεί το μήνυμα θα είναι κεφάλαια.

Αν θες σωνει και καλα να. Γράφεις μικρά και. Να στέλνονται μικρά γράμματα πας στις ρυθμίσεις και. Αλλάζεις σε unicode έτσι ένα μήνυμα αντί για 160 θα έχει 70 χαρακτήρες.

 

Απο Ericsson εποχή κινητά τα πρότυπα sms έτσι είναι.

Απορώ ακομα που εν έτη 2017 ρωτάτε τέτοια πράγματα μερικοί!!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ απορώ που εν έτη 2017 συμβαίνει αυτό. Στο 950 έστελνα κανονικά μικρά και 160 χαρακτήρες. Δηλαδή δεν ισχύει για όλους?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια. Αν θες να γράφεις μικρά και να στέλνεις μικρά θα έχεις όριο 70 χαρακτήρες. Αν στέλνεις κεφάλαια (ρυθμιση GSM alphabet στα settings) το όριο είναι 160.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τότε εγώ δεν κατάλαβα καλά. Όχι δεν αγόρασα από Εμιράτα αν αυτό εννοείς , απο skroutz το πήρα. Απλά η συσκευή απ ότι είδα προοριζόταν για εκεί.Δεν έκανα κάτι διαφορετικό απ ότι στις άλλες συσκευές. Έβαλα κανονικά τη sim και δούλεψε απ την πρώτη στιγμή.

 

ok σ' ευχαριστώ, αν υπάρχει κανένας να έχει πάρει από dubai ή αραβικά εμιράτα γιατί η διαφορά τιμής με skroutz είναι μεγάλη (100€) και με δεδομένο το γεγονός ότι δεν υπάρχει υποστήριξη στην Ευρώπη (ρώτησα επίσημα την samsung hellas δεν το κοιτάνε καν) ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που θα βρω τους drivers για windows 10 τoυ edge;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ok σ' ευχαριστώ, αν υπάρχει κανένας να έχει πάρει από dubai ή αραβικά εμιράτα γιατί η διαφορά τιμής με skroutz είναι μεγάλη (100€) και με δεδομένο το γεγονός ότι δεν υπάρχει υποστήριξη στην Ευρώπη (ρώτησα επίσημα την samsung hellas δεν το κοιτάνε καν) ;)

 

Φίλε μου, δεν κάνεις απολυτώς τίποτα, βάζεις την καρτούλα σου μέσα την ελληνική και είσαι εντάξει. Μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που θα βρω τους drivers για windows 10 τoυ edge;

 

http://downloadmirror.co/SLj/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones_1.5.59.exe

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, προσπαθώ να βγάλω άκρη για το S7 dual sim. Δεν μπορώ να βρω κάποιο video ή κείμενο που να εξηγεί ακριβώς τα settings όσον αφορά την dual sim χρήση. Μπορείς να διαλέγεις κάθε τηλεφώνημα από ποια sim θα γίνει? μπορείς να επιλεγεις και να αλλάζεις αναλόγως από ποια θα παίρνεις internet ? Μπορείς να επιλέξεις από ποια sim θα φύγει ένα SMS κατής το γραφεις η πρέπει να μπεις στα γενικά settings? Μπορείς να αποθήκευσης στην κάθε επαφή από ποια sim θα την καλεί? κλπ κλπ... παρακαλώ οποιος ξέρεις κάτι να βοηθήσει

 

Ευχαριστώ

Προτείνω την εφαρμογή truephone. Είναι ότι πρέπει για το dual.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτή τη φορά δεν θα ξανά φύγουν..

Οπότε κατευθείαν service για αλλαγή..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είπα μπας και...αλλά όντως για μόνιμο το κόβω!

Ξέρει κανείς τι παίζει με το service στην Πάτρα? Κρατάνε πολλές μέρες το κινητό? Αν το αφήσω έτσι να το φτιάξω Θεσσαλονίκη σε καμιά 10αρια μέρες που θ'ανέβω θα υπάρξει μεγαλύτερο πρόβλημα με την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Είπα μπας και...αλλά όντως για μόνιμο το κόβω!

Ξέρει κανείς τι παίζει με το service στην Πάτρα? Κρατάνε πολλές μέρες το κινητό? Αν το αφήσω έτσι να το φτιάξω Θεσσαλονίκη σε καμιά 10αρια μέρες που θ'ανέβω θα υπάρξει μεγαλύτερο πρόβλημα με την οθόνη?

Μπα τι παραπάνω πρόβλημα να σου δημιουργήσει δηλαδή. Καλύτερα οταν ανέβεις να το φτιάξεις απλα επικοινωνησε να υπάρχει στοκ διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Εδώ online οι αναβαθμίσεις κάθε χώρας. Αν δεν υπάρχει η χώρα σας υπομονή. Δεν υπάρχει ακριβές χρονοδιάγραμμα για τις αναβαθμίσεις.

 

ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ που εν έτη 2017 συμβαίνει αυτό. Στο 950 έστελνα κανονικά μικρά και 160 χαρακτήρες. Δηλαδή δεν ισχύει για όλους?

Ποτέ δεν ήταν 160 χαρακτήρες και μικρά γράμματα.

Μικρά μπορεί να τα. Έβλεπες εσύ στο κινητό κεφάλαια πήγαιναν όμως.

 

Μπορείς να. Βάλεις και άλλη εφαρμογή για μηνύματα πχ handcent sms νομίζω εκεί όταν γράφεις θα είναι μικρά αλλα όταν σταλεί ότι κινητό και. Αν έχει ο άλλος θα το πάρει κεφάλαια!!!

 

** μιλάμε πάντα για το. Πρότυπο αλφάβητο gsm

Και οχι τύπου unicode.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ήταν 160 χαρακτήρες και μικρά γράμματα.

Μικρά μπορεί να τα. Έβλεπες εσύ στο κινητό κεφάλαια πήγαιναν όμως.

 

Μπορείς να. Βάλεις και άλλη εφαρμογή για μηνύματα πχ handcent sms νομίζω εκεί όταν γράφεις θα είναι μικρά αλλα όταν σταλεί ότι κινητό και. Αν έχει ο άλλος θα το πάρει κεφάλαια!!!

 

** μιλάμε πάντα για το. Πρότυπο αλφάβητο gsm

Και οχι τύπου unicode.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

χωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω καποια νοκια symbian εποχη, ειχαν επιλογη να γραφεις με μικρα, να φευγουν απο σενα κεφαλαια, και σε καποια κινητα να τα μετατρεπει σε μικρα παλι. δεν ειμαι και σιγουρος ομως. επειδη δεν στελνω ουτε 50 sms πλεον το μηνα (λογω fb, viber κλπ) και εχω 1500 στο πακετο, απλα τα αφηνω ως μικρα και ας πιανει 70 χαρακτηρες καθε μηνημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είδα στις ρυθμίσεις του κινητού για αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά κ.λ.π... Και απ ότι είδα λέει για backup τις εφαρμογές με τα δεδομένα... Αυτή η επιλογή είναι κάτι σαν το titanium; δηλαδή αν κάνω backup apps και data θα μου ξανά περάσει όλες τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους μετά από factory reset; και υπάρχει τρόπος να επιλέξω εγώ ποιες εφαρμογές να μου ξανά περάσει ή περνάει όλες όσες είχα κάνει backup;
Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται το s8 μου :p :p :p :p

 

https://cloud.tapatalk.com/s/58de14cd642a1/screener_20170331%2811%3A30%3A41%29.png?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...