Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την BTU ....DPLT με odin χωρίς Home csc. Γιατί δεν μου φέρνει την ποιο τελευταία BTU με αναβάθμιση? Μου λέει ότι έχω την πιο πρόσφατη αλλά δεν είναι αυτή η τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

με το csc kai home csc τι κανω?εχω μπερδευτει.

εμενα ειναι ιταλικο.

 

σας ευχαριστω πολυ παιδια.

Αν έχεις ιταλική και θες να πας στην BTU, πρέπει να περάσεις μια ρομ που να μην υπάρχει στα διαθέσιμα csc της BTU και μετά να περάσεις την BTU. Δηλαδή, θα κατεβάσεις την ελληνική ρομ θα την περάσεις, και μετά θα περάσεις την BTU.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την BTU ....DPLT με odin χωρίς Home csc. Γιατί δεν μου φέρνει την ποιο τελευταία BTU με αναβάθμιση? Μου λέει ότι έχω την πιο πρόσφατη αλλά δεν είναι αυτή η τελευταία.

Τι ακριβώς έκανες? ποια ρομ φορούσε αρχικά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ιταλική και θες να πας στην BTU, πρέπει να περάσεις μια ρομ που να μην υπάρχει στα διαθέσιμα csc της BTU και μετά να περάσεις την BTU. Δηλαδή, θα κατεβάσεις την ελληνική ρομ θα την περάσεις, και μετά θα περάσεις την BTU.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τωρα την περασα,και το στηνω.

εχω προβλημα αν το αφησω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες? ποια ρομ φορούσε αρχικά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρχικά φορούσε μια Ιταλική branded και είχα περάσει μια unbranded ιταλική και ηταν όλα μια χαρά. Έπαιρνε αναβαθμίσεις κλπ αν και είχε σβηστεί το home csc από το samsung info.

 

Τώρα που έβαλα την BTU δεν παίρνει την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά φορούσε μια Ιταλική branded και είχα περάσει μια unbranded ιταλική και ηταν όλα μια χαρά. Έπαιρνε αναβαθμίσεις κλπ αν και είχε σβηστεί το home csc από το samsung info.

 

Τώρα που έβαλα την BTU δεν παίρνει την αναβάθμιση.

Απο ιταλικη unbranded για να πας σε BTU πρεπει να βαλεις πρωτα την ελληνικη και μετα την BTU. Αυτο το κανεις επειδη η BTU ειναι multi και εχει το csc ITV. Βαζοντας την ελληνικη σβήνεται το ITV και μπαίνει κανονικα η BTU και ετσι πέρνεις ολες τις αναβαθμίσεις της.

Link to comment
Share on other sites

Απο ιταλικη unbranded για να πας σε BTU πρεπει να βαλεις πρωτα την ελληνικη και μετα την BTU. Αυτο το κανεις επειδη η BTU ειναι multi και εχει το csc ITV. Βαζοντας την ελληνικη σβήνεται το ITV και μπαίνει κανονικα η BTU και ετσι πέρνεις ολες τις αναβαθμίσεις της.

 

ok ευχαριστώ πολύ παίδες :)

 

Και να φανταστώ χωρίς να χρειαστεί να περάσω το home csc της κάθε ROM από αυτές σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά φορούσε μια Ιταλική branded και είχα περάσει μια unbranded ιταλική και ηταν όλα μια χαρά. Έπαιρνε αναβαθμίσεις κλπ αν και είχε σβηστεί το home csc από το samsung info.

 

Τώρα που έβαλα την BTU δεν παίρνει την αναβάθμιση.

Όπως σου έγραψε και ο φίλος από πάνω πρέπει να περάσεις την ελληνική και μετά την BTU. Αν τσεκάρεις στο Samsung info θα δεις ότι έχει κρατήσει το ιταλικό csc γι αυτό δεν σου έρχεται αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε στο info αν είναι unbranded το κινητό; σε πιο σημείο είναι; έχω και εγώ ιταλική version, λέω να δοκιμάσω αργότερα να περάσω την αγγλική το οποίο αν το κάνω αυτό θα έχω πάντα αυτήν;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε στο info αν είναι unbranded το κινητό; σε πιο σημείο είναι; έχω και εγώ ιταλική version, λέω να δοκιμάσω αργότερα να περάσω την αγγλική το οποίο αν το κάνω αυτό θα έχω πάντα αυτήν;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε θες μπορείς να γυρίσεις πάλι στην ρομ που ήσουν στο αρχή.f7de372c81d759042011d0950e65049c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θες μπορείς να γυρίσεις πάλι στην ρομ που ήσουν στο αρχή.f7de372c81d759042011d0950e65049c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ φιλε, ακριβως αυτην την εκδοση εχω που ανεβασες την φωτο,

1.ειναι branded το κινητο μου δηλαδη;

2. πρεπει να περασω πρωτα την ελληνικη και μετα την αγγλικη εκδοση;

3.σου ειναι ευκολο να ανεβασεις τα δυο link απο τις version για να ξεκιννησω την διαδικασια;για να μη κανω κανα λαθος πιο πολυ

4. μετα θα ειναι σαν να προοριζοταν το κινητο για την αγγλια;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε, ακριβως αυτην την εκδοση εχω που ανεβασες την φωτο,

1.ειναι branded το κινητο μου δηλαδη;

2. πρεπει να περασω πρωτα την ελληνικη και μετα την αγγλικη εκδοση;

3.σου ειναι ευκολο να ανεβασεις τα δυο link απο τις version για να ξεκιννησω την διαδικασια;για να μη κανω κανα λαθος πιο πολυ

4. μετα θα ειναι σαν να προοριζοταν το κινητο για την αγγλια;

 

1) Όχι δεν είναι branded. Είναι ιταλικό unbranded.

2)Επειδή η BTU είναι multi csc, περιέχει δηλαδή κι άλλα csc -εκτός από το δικό της- και ένα από αυτά είναι και το ιταλικό, για να σου αλλάξει το csc σε BTU πρέπει να βάλεις κάποια ρομ που δεν υπάρχει στα διαθέσιμα csc της BTU, μια από αυτές τις ρομ είναι η ελληνική. Περνάς λοιπόν την ελληνική και μετά την BTU.

3) το λινκ για την ελληνική https://www.sammobile.com/firmwares/download/116686/G935FXXU1BPLB_G935FEUR1BPH1_EUR/ και το λινκ για την BTU https://www.sammobile.com/firmwares/download/122404/G935FXXU1DQB3_G935FOXA1DQB1_BTU/

4) Μετά το κινητο θα έχει αγγλική ρομ, αλλά μην σε αγχώνει, δεν χάνεις την εγγύηση σου γιατί η ρομ που θα περάσεις είναι official και επίσης μπορείς ανά πάσα στιγμή να γυρίσεις στην ιταλική. Εμένα το κινητο είχε ιταλική ρομ από την αρχή, πέρασα την αγγλικη για να δοκιμάσω την 7 και μετά ξανά γύρισα στην ιταλική.

 

Edit: Μην ξεχάσεις πριν και μετά την αλλαγή της ρομ να κάνεις πάντα ένα Wipe data. Αν δεν ξέρεις την διαδικασια, στην γράφω, είναι απλή. Κλείνεις το κινητο και πατάς ταυτόχρονα και παρατεταμενα το volume up το power button και το home button μέχρι να εμφανιστεί το σηματάκι του Android, μετά θα σου βγάλει κάποιες επιλογές, πας εκεί που λέει wipe data το επιλέγεις, μετά πατάς yes, περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα να ολοκληρωθεί η διαδικασία και μετά κάνεις reboot.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokratisk91
Link to comment
Share on other sites

Εισαι ωραιος, σ ευχαριστω πολυ φιλε :) , αληθεια εσυ γιατι γυρισες πισω στην ιταλικη; δεν σου αρεσε;
Link to comment
Share on other sites

Εισαι ωραιος, σ ευχαριστω πολυ φιλε :) , αληθεια εσυ γιατι γυρισες πισω στην ιταλικη; δεν σου αρεσε;

Παρακαλώ φίλε!

Γιατί η μπαταρία στην 6.0.1 είναι αισθητά καλύτερη, τουλάχιστον σε μένα. Έχω διαβάσει σε άλλους ότι με την 7, έχουν καλύτερα αποτελέσματα. Και επίσης έχω Vodafone και μετά το update στην 7, διαπίστωσα ότι έχανα συνεχώς κλήσεις, μου έρχονταν δηλαδή σε μήνυμα. Και ένα τρίτο είναι ότι είδα μερικά λαγκ σε Chrome και Facebook. Θα περιμένω να έρθει το update για την 7 στην ιταλική και μετά θα το περάσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...εδω και 2 μερες εχω προβλημα με το fingerprint scanner..δεν μου το αναγνωριζει και το ανοιγω με το pin...μετα απο googlarisma βρηκα οτι με ενα wipe cache αυτο διορθωνεται ...αλλα δεν βοηθησε ..εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα ??

 

 

 

Κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα. Πανω που απογοητευτικα, εφτιαξε μονο του.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ φίλε!

Γιατί η μπαταρία στην 6.0.1 είναι αισθητά καλύτερη, τουλάχιστον σε μένα. Έχω διαβάσει σε άλλους ότι με την 7, έχουν καλύτερα αποτελέσματα. Και επίσης έχω Vodafone και μετά το update στην 7, διαπίστωσα ότι έχανα συνεχώς κλήσεις, μου έρχονταν δηλαδή σε μήνυμα. Και ένα τρίτο είναι ότι είδα μερικά λαγκ σε Chrome και Facebook. Θα περιμένω να έρθει το update για την 7 στην ιταλική και μετά θα το περάσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλιστα ,τωρα με εβαλες σε σκεψεις ,vodafone εχω και εγω ,στο s6 που ειχα εχανα και εγω κλησεις , απο την στιγμη που πηρα το s7 edge δεν εχασα ουτε μια ,αν ειναι ετσι θα περιμενω και εγω ,θα σου κανω παρεα μιας και εχουμε και οι δυο ιταλικο :p

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ,τωρα με εβαλες σε σκεψεις ,vodafone εχω και εγω ,στο s6 που ειχα εχανα και εγω κλησεις , απο την στιγμη που πηρα το s7 edge δεν εχασα ουτε μια ,αν ειναι ετσι θα περιμενω και εγω ,θα σου κανω παρεα μιας και εχουμε και οι δυο ιταλικο :p

Είχα κι εγώ το s6 και όντως έχανα κλήσεις. Καθώς πήρα πρώτα το απλό s7 και μετά το s7 edge δεν είχα ξανα τέτοιο πρόβλημα, μόλις πέρασα όμως την 7, άρχισα ξαφνικά να χάνω κλήσεις.

Τώρα που γύρισα στην 6.0.1 έστρωσε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λες να εχουμε παντα θεμα στην 7 οσο αφορα τις κλησεις; διαπιστωσε κανεις αλλος τετοιο θεμα;

Έχω διαβάσει οτι έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα. Λογικά θα διορθωθεί σε μελλοντικό update.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με κλήσης με την 7αρα

Επίσης και εγώ κανένα θέμα καμια χαμένη κλήση απο την 1 βετα του Νοεμβρίου μέχρι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και εγώ κανένα θέμα καμια χαμένη κλήση απο την 1 βετα του Νοεμβρίου μέχρι σήμερα.

Δεν ξέρω παιδιά. Με 6.0.1 δεν έχω χάσει κλήση, με nougat έχανα συνεχώς. Διάβασα ότι κι άλλα παιδιά είχαν θεματακια πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά. Με 6.0.1 δεν έχω χάσει κλήση, με nougat έχανα συνεχώς. Διάβασα ότι κι άλλα παιδιά είχαν θεματακια πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεί να παίζει ρόλο και ο παροχος τι να σου πω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απόλυτα ευχαριστημένος από 7..

Μπαταρία παίδες μου κάνει εντύπωση ότι δεν πέφτει στο 99% με τη μία όπως παλιά. Δεν ξέρω αν είναι τεχνικό το θέμα και φαίνεται ότι αργεί ή αν είναι ουσίας αλλά μέχρι στιγμής το κινητό δουλεύει άριστα σε όλα.

Με btu και επαναφορά πριν και μετά την αναβάθμιση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...