Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ο αισθητήρας καρδιακων παλμών σας πάει καλά με Nougat?πρέπει να χω προσπαθησει 100 φορες τώρα απανωτά και με μετρησε μόλις 1.Συνεχως πεταει τοποθετηστε το δαχτυλο σας σωστα αλλα κατι τετοιο δε παιζει να ισχυει καθ'οτι το δοκιμασα με ολους τους πιθανους τροπους.Με MM με μετρουσα απευθειας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να ρωτήσω αν φλασάρω το home csc και όχι το csc τι γίνεται; Εγω φλάσαρα το home csc και δεν βλέπω κάτι διαφορετικό. Αλλά για να ξέρω ποιό φλασάρουμε για να γίνει καθαρό flash;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο αισθητήρας καρδιακων παλμών σας πάει καλά με Nougat?πρέπει να χω προσπαθησει 100 φορες τώρα απανωτά και με μετρησε μόλις 1.Συνεχως πεταει τοποθετηστε το δαχτυλο σας σωστα αλλα κατι τετοιο δε παιζει να ισχυει καθ'οτι το δοκιμασα με ολους τους πιθανους τροπους.Με MM με μετρουσα απευθειας

 

Δουλεύει άριστα αρκεί να το βρεις. Δεν είναι εύκολο να το βρεις γενικά. Θέλει λίγη πίεση, σταθερό χέρι και λίγο λοξα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο αισθητήρας καρδιακων παλμών σας πάει καλά με Nougat?πρέπει να χω προσπαθησει 100 φορες τώρα απανωτά και με μετρησε μόλις 1.Συνεχως πεταει τοποθετηστε το δαχτυλο σας σωστα αλλα κατι τετοιο δε παιζει να ισχυει καθ'οτι το δοκιμασα με ολους τους πιθανους τροπους.Με MM με μετρουσα απευθειας

Δοκίμασε clear data και cache στο shealth. Μου το έκανε και εμένα στο marshmallow και έτσι λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με το s7 edge. κλείνει μόνο του συνεχώς και ανοίγει μόνο όταν πατάω ταυτόχρονα κουμπί απενεργοποιησης κουμπί έντασης και κεντρικο κουμπί. το έστειλα στο σέρβις 3 φορές και μου λένε το κινητό είναι μια χαρά φτάιει κάποια εφαρμογή. δεν έχω έξτρα εφαρμογές εκτός messenger viber και 2-3 άλλες. μπορείτε να βοηθήσετε η να το ξανά στείλω στο σέρβις;ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε clear data και cache στο shealth. Μου το έκανε και εμένα στο marshmallow και έτσι λύθηκε.

Σαν να βελτιωθηκε κάπως.Ευχαριστώ πολύ φίλε!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ πειραζα τις ρυθμισεις και καπου εκει που εχει για την ακοη η την οπραση δε θυμαμαι κατι πατησα και ξαφνικα εχει αρχισει να ανεβοκατεβαινει μια μπλε γραμη πανω κατω στην οθονη ! δεν με αφηνει ουτε να το κανω επανεκινηση ουτε να το κλεισω πατιεται το κουμπι στο πλαι αλλα μετα τιποτα! οταν παταω την οθονη μ βγαζει μονο ταπετσαριες διαχειρισ εφαρμ ρυθμισεις νοβα και συσκευης αλλα δε μαφηνει να πατησω τιποτα απο αυτα :-( εχει 23 ακομα μπαταρια ελπιζω να στρωσει μετα αν και πιστευω δυσκολο ουτε στις κλησεις δεν με αφηνει να απαντησω . καθε βοηθεια ευπροσδεκετη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ πειραζα τις ρυθμισεις και καπου εκει που εχει για την ακοη η την οπραση δε θυμαμαι κατι πατησα και ξαφνικα εχει αρχισει να ανεβοκατεβαινει μια μπλε γραμη πανω κατω στην οθονη ! δεν με αφηνει ουτε να το κανω επανεκινηση ουτε να το κλεισω πατιεται το κουμπι στο πλαι αλλα μετα τιποτα! οταν παταω την οθονη μ βγαζει μονο ταπετσαριες διαχειρισ εφαρμ ρυθμισεις νοβα και συσκευης αλλα δε μαφηνει να πατησω τιποτα απο αυτα :-( εχει 23 ακομα μπαταρια ελπιζω να στρωσει μετα αν και πιστευω δυσκολο ουτε στις κλησεις δεν με αφηνει να απαντησω . καθε βοηθεια ευπροσδεκετη

Δεν εχω ιδεα πως να σε βοηθησω για να το λυσεις,καθως δεν μου εχει ξανατυχει,αλλα αν δεν βρεις ακρη μπορεις να κατεβασεις απο samfirmwae την ρομ της χωρας του κινητου σου και περασε την μεσω odin.

Οδηγιες θα βρεις στο ιντερνετ.

Ωστοσο αν πας σε αυτην λυση πρεπει να το βαλεις για φορτιση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα πως να σε βοηθησω για να το λυσεις,καθως δεν μου εχει ξανατυχει,αλλα αν δεν βρεις ακρη μπορεις να κατεβασεις απο samfirmwae την ρομ της χωρας του κινητου σου και περασε την μεσω odin.

Οδηγιες θα βρεις στο ιντερνετ.

Ωστοσο αν πας σε αυτην λυση πρεπει να το βαλεις για φορτιση.

 

θα περιμενω να κλεισει και να το ανοιξω μετα μη τυχον στρωσει. ωχ θα μου χαθουνε χιλαδες φωτογραφιες λογικα που εχω στη συσκευη. που με εβαλες ο διαολος και το σκαλιζα αποψε. του ειχα αλλαξει ρομ ουτε και θυμαμαι ποια εχει. ε μετα θα ψαξω να βρω τροπο να του περασω αλλη αλλα εχει πολλη φασαρια και σκεφτομαι οτι θα χαθουνε ολα τσαμπα ουτε στην εγγυση θα μετραει αφου αλλαξα ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα χρειαστηκα για λιγο ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΕ πατησα στο you tube s7 edge blue line και εδειξε οτι πατανε 3 φορες το κεντρικο το εκανα μερικες φορες και ξεκολλησε ! αν και εμενα δεν δουλευε τιποτα πριν ενω σε αυτους στο ιντερνετ πηγαινε στις ρυθμισεις δεν ξερω τι να πω πως φταιει ! εβαλα ξανα σημερα και το easy home και οποτε του σκαει δουλευει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα περιμενω να κλεισει και να το ανοιξω μετα μη τυχον στρωσει. ωχ θα μου χαθουνε χιλαδες φωτογραφιες λογικα που εχω στη συσκευη. που με εβαλες ο διαολος και το σκαλιζα αποψε. του ειχα αλλαξει ρομ ουτε και θυμαμαι ποια εχει. ε μετα θα ψαξω να βρω τροπο να του περασω αλλη αλλα εχει πολλη φασαρια και σκεφτομαι οτι θα χαθουνε ολα τσαμπα ουτε στην εγγυση θα μετραει αφου αλλαξα ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα χρειαστηκα για λιγο ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΕ πατησα στο you tube s7 edge blue line και εδειξε οτι πατανε 3 φορες το κεντρικο το εκανα μερικες φορες και ξεκολλησε ! αν και εμενα δεν δουλευε τιποτα πριν ενω σε αυτους στο ιντερνετ πηγαινε στις ρυθμισεις δεν ξερω τι να πω πως φταιει ! εβαλα ξανα σημερα και το easy home και οποτε του σκαει δουλευει

στο καθολικος διακοπτης το επαθα αυτο θελει προσοχη παιδια στις κινητικες δυνατοτητες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανα κάνει την ερώτηση αλλά επειδή δεν μου απάντησε κάποιος, ια ξανά ρωτήσω. Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω το galaxy labs στην nougat ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανα κάνει την ερώτηση αλλά επειδή δεν μου απάντησε κάποιος, ια ξανά ρωτήσω. Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω το galaxy labs στην nougat ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χωρίς να έχω nougat, έχω διαβάσει αναφορές ότι πλέον δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα καλούς χρόνους με τη nougat και χωρίς ιδιαίτερη προσοχή...

 

c5da512a1c9e899736b8063d9f508645.jpgb2aa363e239001bc2f3022448343bedb.jpgc161f1d628c7aa70ce297343a0699586.jpg

 

Το μόνο 2 θέματα έχω με εφαρμογές που μόνο στην μία θέλω άμεση λύση αλλά δεν βρίσκω.

Με τον ex dialer που τον χρησιμοποιώ χρόνια γιατί βολεύει πολύ αλλά δυστυχώς υπάρχει θέμα που δε σβήνει η ειδοποίηση στην notification bar

Στο AOD δεν έχω θέμα ούτε στη lock screen

Αν έχει κανένας καμιά ιδέα αλλιώς περιμένω update του ex

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε άλλους αλλά με τη nougat συμβαίνει το εξής κουλό bug:

όποτε με παίρνουν τηλέφωνο και βάλω τα ακουστικά πριν απαντήσω, ο ήχος κλήσης δεν σταματάει να χτυπάει παρά μόνο επανεκκίνηση της συσκευής.

 

Το χει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πριν λίγο που μιλούσα στο τηλέφωνο να "γρατζουνάει" το ακουστικό..

Αν δεν κάνω λάθος έχει αναφερθεί ξανά παρόμοιο θέμα, σωστά;;

Αν το συνεχίσει πάω για αλλαγή ακουστικού; Το έχει κάνει κανείς να μου πει πόσες μέρες χρειάστηκαν στο service;;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Υπερευχαριστημενος από btu nugat. Ειδικά στην αναμονή. https://cloud.tapatalk.com/s/588e3de879fb3/Screenshot_20170129-210652.png?

https://cloud.tapatalk.com/s/588e3df027d8f/Screenshot_20170129-210646.png?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πριν λίγο που μιλούσα στο τηλέφωνο να "γρατζουνάει" το ακουστικό..

Αν δεν κάνω λάθος έχει αναφερθεί ξανά παρόμοιο θέμα, σωστά;;

Αν το συνεχίσει πάω για αλλαγή ακουστικού; Το έχει κάνει κανείς να μου πει πόσες μέρες χρειάστηκαν στο service;;

Δυστυχώς δεν ειναι θεμα ακουστικού..το αλλαξα 2 φορεε και δε φτιάχτηκε..επιδιορθωθηκε μόνο με αλλαγη πλακετας..την 3η φορα που το πηγα για σερβις για τον ιδιο λογο..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ειναι θεμα ακουστικού..το αλλαξα 2 φορεε και δε φτιάχτηκε..επιδιορθωθηκε μόνο με αλλαγη πλακετας..την 3η φορα που το πηγα για σερβις για τον ιδιο λογο..

Αλήθεια λες τώρα: :( Και προφανώς κι εμένα το ίδιο θα μου κάνουν ε? Πφφφ..

 

Πρώτη φορά το παρατήρησα σήμερα. Να δω και τις επόμενες μέρες και βλέπουμε.

Αυτό το κινητό δεν με αφήνει να το ευχαριστηθώ. Μια η οθόνη, τώρα αυτό. :(

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι και εμένα μέχρι να στρώσει το ακουστικό και να το φτιάξουν μου είχε σπάσει τα νεύρα αλλά τώρα όλα καλά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρο παρατηρώ οτι χανω κλήσεις...ερχονται σε μηνύματα δηλαδή...nougat ειμαι καθαρη εγκατασταση πριν και μετα...εχει κ αλλος αυτο το προβλημα και αν ναι πως το ελυσε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η επιλογή της βελτιστοποιησης στις ρυθμίσεις της μπαταρίας είναι πάντα ενεργοποιημένη? Γτ όταν βάζεις να σου δείξει όλες τις εφαρμογές είναι τσεκαρισμένες. Ή σημαίνει το αντίθετο?
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρο παρατηρώ οτι χανω κλήσεις...ερχονται σε μηνύματα δηλαδή...nougat ειμαι καθαρη εγκατασταση πριν και μετα...εχει κ αλλος αυτο το προβλημα και αν ναι πως το ελυσε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν παρατηρησα τιποτα τετοιο στο δικο μου.Ολα λειτουργουν φυσιολογικά.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ αργεί το 7... το εχει δωσει σε 4 περιοχές/παροχους μέχρι τωρα ελεος!!!
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ αργεί το 7... το εχει δωσει σε 4 περιοχές/παροχους μέχρι τωρα ελεος!!!

Δεν αργεί απλα. Είναι τραγική και απαράδεκτη η Samsung σε αυτό τον τομέα για premium κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αργεί απλα. Είναι τραγική και απαράδεκτη η Samsung σε αυτό τον τομέα για premium κινητό.

Μαζί με τον ανταγωνισμό πηγαίνει ουσιαστικά. Η HTC για δεύτερη φορά το πήρε πίσω το update επειδή βρήκαν bugs.

Ουσιαστικά με το σταδιακό rollout που κάνει η Samsung είναι ένα τελευταίο Beta testing πριν το δώσει σε όλους.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον ανταγωνισμό πηγαίνει ουσιαστικά. Η HTC για δεύτερη φορά το πήρε πίσω το update επειδή βρήκαν bugs.

Ουσιαστικά με το σταδιακό rollout που κάνει η Samsung είναι ένα τελευταίο Beta testing πριν το δώσει σε όλους.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

H LG στο v20 είχε Android 7 από τον Οκτώβριο. Ενώ το G5 από το Νοέμβριο. Η Sony , Oneplus, Motorola και κάποιες κινεζικες έχουν ήδη δώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...