Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Καλύτερα να πάμε κατευθείαν στην 7.1.1 με βασική προϋπόθεση να είναι καλύτερη η μπαταρία.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ερώτηση, έχει κανένας θέμα με την εφαρμογή Samsung video libary? μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή σας με αυτήν την έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πάμε κατευθείαν στην 7.1.1 με βασική προϋπόθεση να είναι καλύτερη η μπαταρία.

Ωραία νέα, και φοβήθηκα ότι θα αργουσαμε να πάρουμε την 7.1.1

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα.. από εχθές κάτοχος και εγώ S7 .. έχοντας όλη την σειρά GALAXY. Έχω ένα θέμα ... με το που κλείσει η κλήση μου σε κάποιον αριθμό .. η οθόνη παραμένει κλειστή χωρίς να ανάβει εντελώς με αποτέλεσμα να πατάω το κεντρικό button για να δώσω νέα εντολή στην σβηστει οθόνη μου ! Έχετε δει και εσείς κάτι αντίστοιχο ??? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας ! :wacko: Edited by NOTHS77
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση αποκλειστικά προς όσους :

α) είναι αρκετά σχετικοί με το θέμα "φωτογραφία"

β) είχαν πριν το S6/S6 Edge

 

Θεωρείτε ότι η κάμερα του S7/S7 Edge είναι σημαντικό upgrade έναντι αυτής του S6/S6 Edge;

 

Aν ναι μπορείτε να μου πείτε τι πραγματικά ισχύει συγκριτικά με τις κάμερες των δύο συσκευών όσο αφορά θόρυβο, sharpness, dynamic range ; Έχω δει αρκετά συγκριτικά reviews σε διάφορα γνωστά sites και youtube blogs αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ειλικρινή. Επίσης με έχει φοβίσει αρκετά το θέμα του oversharpening που έχω διαβάσει ότι γίνεται στις φωτό του S7/S7 Edge. Η κάμερα είναι το Νο1 κριτήριο επιλογής συσκευής για εμένα και δεν θέλω να δώσω τσάμπα λεφτά αν το upgrade δεν είναι ουσιαστικό ή ακόμα περισσότερο αν είναι downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε ότι η κάμερα του S7/S7 Edge είναι σημαντικό upgrade έναντι αυτής του S6/S6 Edge;

 

Ρίξε μια ματιά στο θέμα με τις φωτογραφίες των S7/S7 Edge που ανεβάζουμε και βγάλε το δικό σου συμπέρασμα.

 

Το αν αξίζει το επιπλέον κόστος της αξίας απόκτησης ενός s7 είναι υποκειμενικό για τον καθένα μας, γιατί έχουμε να κάνουμε με χρήματα.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση αποκλειστικά προς όσους :

α) είναι αρκετά σχετικοί με το θέμα "φωτογραφία"

β) είχαν πριν το S6/S6 Edge

 

Θεωρείτε ότι η κάμερα του S7/S7 Edge είναι σημαντικό upgrade έναντι αυτής του S6/S6 Edge;

 

Aν ναι μπορείτε να μου πείτε τι πραγματικά ισχύει συγκριτικά με τις κάμερες των δύο συσκευών όσο αφορά θόρυβο, sharpness, dynamic range ; Έχω δει αρκετά συγκριτικά reviews σε διάφορα γνωστά sites και youtube blogs αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ειλικρινή. Επίσης με έχει φοβίσει αρκετά το θέμα του oversharpening που έχω διαβάσει ότι γίνεται στις φωτό του S7/S7 Edge. Η κάμερα είναι το Νο1 κριτήριο επιλογής συσκευής για εμένα και δεν θέλω να δώσω τσάμπα λεφτά αν το upgrade δεν είναι ουσιαστικό ή ακόμα περισσότερο αν είναι downgrade.

 

Αν και δεν ειμαι του τεχνικου κομματιου,απλα οπλιζω και τραβαω θα σου πω την αποψη μου μιας και ημουν κατοχος S6,S6 edge plus και τωρα S7 edge.

Στο auto

Τη νυχτα ή σε χαμηλο φωτισμο τραβαει καλυτερα το S7 edge σε οποιοδηποτε συνθηκες χωρις φλας.Ειναι αρκετα καλυτερα απο ενα S6 με isocell αισθητηρα και καλυτερο απο αυτο με τον sony.

Με φλας ειναι απλα καλυτερο το S7 edge.

Την μερα τραβανε ολα το ιδιο καλα.Δεν μπορω να ξεχωρισω.Σε τοπια λογω megapixel χανει το S7,ειδικα αν σου αρεσει οπως εμενα να τραβας με 16:9.

 

Στο manual θεωρω πως δεν εχουν ιδιαιτερη διαφορα.Εχω βγαλει καλες φωτογραφιες με ολα.

 

Στα συν του S7 edge η πολυ γρηγορη εστιαση.Σιγουρα θα εισαι πιο γεηγορος για μια ξαφνικη στιγμη.

Μιας και ειμαι λατρης του auto,προτιμω το S7 edge γιατι επιτυγχανει καλη φωτογραφια τη νυχτα(λογω οτι το πρωι δουλευω ή κοιμαμαι αν δεν δουλευω,οι πιο πολλες φωτογραφιες βγαινουν το βραδυ).Ειναι πιο γρηγορο και δυσκολα να μην μου αρεσει φωτο και να την σβησω.

Αλλωστε βγηκα 3ος στον διαγωνισμο φωτογραφιας του καλοκαιριουυ με το S7 edge :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε φίλοι μου, επανέρχομαι με την ερώτηση που έκανα τις προάλλες μιας και δεν βρήκα κάτι να κάνω αυτό που θέλω, λοιπόν όπως είπα έχω το καμάρι μας (s7 edje ) και την Tv (LG 55¨ UH750V ) ενώ μπορώ να βλέπω το περιεχόμενο του τηλεφώνου στην Tv θα ήθελα να μπορώ να κάνω και το αντίστροφο, δηλαδή να μπορώ να βλέπω στο τηλ. τι παίζει η τηλεόραση, δυστυχώς με καμία εφαρμογη μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει και όσο και αν το έψαξα σε Google & You Tube δεν βρήκα κάτι, και ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται σε μια κλήση η φωτο που έχω βάλει στην επαφή να φαίνεται ολόκληρη και όχι εκείνο το μικρό κυκλάκι? έχω βάλει εκ νέου φωτο σε κάποιες επαφές με καλή ανάλυση και πάλι όμως όταν καλώ ή με καλούν βλέπω μόνο αυτό το μικρό κύκλο με τη φώτο μέσα, ευχαριστώ για το χρόνο σας, καλό Σαββατοκύριακο σε όλους... :happy:
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε φίλοι μου, επανέρχομαι με την ερώτηση που έκανα τις προάλλες μιας και δεν βρήκα κάτι να κάνω αυτό που θέλω, λοιπόν όπως είπα έχω το καμάρι μας (s7 edje ) και την Tv (LG 55¨ UH750V ) ενώ μπορώ να βλέπω το περιεχόμενο του τηλεφώνου στην Tv θα ήθελα να μπορώ να κάνω και το αντίστροφο, δηλαδή να μπορώ να βλέπω στο τηλ. τι παίζει η τηλεόραση, δυστυχώς με καμία εφαρμογη μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει και όσο και αν το έψαξα σε Google & You Tube δεν βρήκα κάτι, και ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται σε μια κλήση η φωτο που έχω βάλει στην επαφή να φαίνεται ολόκληρη και όχι εκείνο το μικρό κυκλάκι? έχω βάλει εκ νέου φωτο σε κάποιες επαφές με καλή ανάλυση και πάλι όμως όταν καλώ ή με καλούν βλέπω μόνο αυτό το μικρό κύκλο με τη φώτο μέσα, ευχαριστώ για το χρόνο σας, καλό Σαββατοκύριακο σε όλους... :happy:

το να μπορείς να βλέπεις στο κινητό την τηλεόραση κάποιο κανάλι πρέπει να το υποστηρίζει η τηλεόραη και δεν χρειάζεται εφαρμογή εγώ με τι samsung που έχω χωρίς εφαρμογή να του περάσω βλέπω τηλεόραση

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

το να μπορείς να βλέπεις στο κινητό την τηλεόραση κάποιο κανάλι πρέπει να το υποστηρίζει η τηλεόραη και δεν χρειάζεται εφαρμογή εγώ με τι samsung που έχω χωρίς εφαρμογή να του περάσω βλέπω τηλεόραση

η TV είναι καινούρια (μοντέλο 2016 :lol::lol::lol:) αλλά δεν ξέρω καν πως λέγεται αυτό που θέλω να κάνω για να ψάξω να δω αν το έχει και μέσα απο ρυθμίσεις δεν είδα κάτι που να μου δίνει τέτοια δυνατότητα, σε περίπτωση που η TV δεν το έχει μπορώ να της κατεβάσω κάποια εφαρμογή ?( είναι και έξυπνη βλέπεις ) ή με κάποιο άλλο "κόλπο"??? :X

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο θέμα με τις φωτογραφίες των S7/S7 Edge που ανεβάζουμε και βγάλε το δικό σου συμπέρασμα. Το αν αξίζει το επιπλέον κόστος της αξίας απόκτησης ενός s7 είναι υποκειμενικό για τον καθένα μας, γιατί έχουμε να κάνουμε με χρήματα.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Όντως είναι υποκειμενικό το θέμα αλλά προσπαθώ να διαπιστώσω όσο το δυνατό καλύτερα τις διαφορές στο θέμα που με ενδιαφέρει περισσότερο για να βγάλω πιο ξεκάθαρο συμπέρασμα.

 

Αν και δεν ειμαι του τεχνικου κομματιου,απλα οπλιζω και τραβαω θα σου πω την αποψη μου μιας και ημουν κατοχος S6,S6 edge plus και τωρα S7 edge.

Στο auto

Τη νυχτα ή σε χαμηλο φωτισμο τραβαει καλυτερα το S7 edge σε οποιοδηποτε συνθηκες χωρις φλας.Ειναι αρκετα καλυτερα απο ενα S6 με isocell αισθητηρα και καλυτερο απο αυτο με τον sony.

Με φλας ειναι απλα καλυτερο το S7 edge.

Την μερα τραβανε ολα το ιδιο καλα.Δεν μπορω να ξεχωρισω.Σε τοπια λογω megapixel χανει το S7,ειδικα αν σου αρεσει οπως εμενα να τραβας με 16:9.

 

Στο manual θεωρω πως δεν εχουν ιδιαιτερη διαφορα.Εχω βγαλει καλες φωτογραφιες με ολα.

 

Στα συν του S7 edge η πολυ γρηγορη εστιαση.Σιγουρα θα εισαι πιο γεηγορος για μια ξαφνικη στιγμη.

Μιας και ειμαι λατρης του auto,προτιμω το S7 edge γιατι επιτυγχανει καλη φωτογραφια τη νυχτα(λογω οτι το πρωι δουλευω ή κοιμαμαι αν δεν δουλευω,οι πιο πολλες φωτογραφιες βγαινουν το βραδυ).Ειναι πιο γρηγορο και δυσκολα να μην μου αρεσει φωτο και να την σβησω.

Αλλωστε βγηκα 3ος στον διαγωνισμο φωτογραφιας του καλοκαιριουυ με το S7 edge :lol:

 

Να σαι καλά για την αναλυτική απάντηση Πάνο. Αν θες και έχεις χρόνο, θα ήθελα να ποστάρεις μια φωτό ημέρας στην οποία θα έχεις τραβήξει δέντρα στο αυτόματο. Εκεί φαίνεται περισσότερο το μεγάλο sharpness από ότι έχω δει σε reviews αλλά θα ήθελα να βεβαιωθώ ότι όντως έτσι είναι τα πράγματα. Αν δεν έχεις χρόνο, δεν πειράζει. Μπράβο και για τη θέση στο διαγωνισμό!

Link to comment
Share on other sites

η TV είναι καινούρια (μοντέλο 2016 :lol::lol::lol:) αλλά δεν ξέρω καν πως λέγεται αυτό που θέλω να κάνω για να ψάξω να δω αν το έχει και μέσα απο ρυθμίσεις δεν είδα κάτι που να μου δίνει τέτοια δυνατότητα, σε περίπτωση που η TV δεν το έχει μπορώ να της κατεβάσω κάποια εφαρμογή ?( είναι και έξυπνη βλέπεις ) ή με κάποιο άλλο "κόλπο"??? :X

στα χαρακτηριστικά εμένα το ονομάζει Mobile το TV - Mirroring

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επανέρχομαι για τελευταία φορά ελπίζω στο θέμα των παρασιτων στο ακουστικό κατά τη διάρκεια των κλήσεων καθώς και άλλοι αντιμετωπίζουν θέμα. Μετά από επικοινωνία με τη Samsung, την προσκομιση του κινητού για 3η φορά στο σέρβις αφού είχε ήδη αλλαχτει το ακουστικό, αλλαχτηκε τελικά η πλακέτα και λύθηκε το πρόβλημα. Πραγματικα άλλο τηλέφωνο!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

File Moy μου άλλαξαν πλακετα και ακουστικό και το πρόβλημα παραμένει. Εσένα σίγουρα δεν στο κάνει. Εμένα γιατί το κάνει ακόμα?μου λες

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι λιγη βοηθεια στη γραμμη ειδοποιησεων ,καμια φορα στο δρομο μου βγαζει γρηγορη συνδεση με samsung smart tv ακυρες που πετιχενω στο δρομο,πως κλεινω αυτο το feature ?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόλις εμφάνισε και η δικη μου οθονη ξαφνικα οριζοντιες γραμμές. Έχει αποκατασταθεί το θέμα με το απόθεμα των ανταλλακτικών; γνωρίζει καππιος να μου πει;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην αγχώνεσαι,λίγες σελίδες πριν γράφω την δική μου εμπειρία άριστο service. Μέσω smartec αν είσαι Αθήνα το πας εκεί και το παίρνεις σε 2 ώρες αλλιώς σε 3 μέρες μέσω courier. Υπάρχουν οθόνες, βέβαια παίζει ρόλο το χρώμα πχ σε ασημί δεν ξέρω τι γίνεται αλλά σε μαύρο υπάρχει απόθεμα.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην αγχώνεσαι,λίγες σελίδες πριν γράφω την δική μου εμπειρία άριστο service. Μέσω smartec αν είσαι Αθήνα το πας εκεί και το παίρνεις σε 2 ώρες αλλιώς σε 3 μέρες μέσω courier. Υπάρχουν οθόνες, βέβαια παίζει ρόλο το χρώμα πχ σε ασημί δεν ξέρω τι γίνεται αλλά σε μαύρο υπάρχει απόθεμα.

 

Βρίσκομαι Ρόδο θα επικοινωνήσω με smartec! Μαύρο χρώμα έχω οπότε τέλεια! ευχαριστω πολυ!

Edited by atsidesp
Link to comment
Share on other sites

κατι πηρε το ματι μου οτι το google assistant ενεργοποιηθηκε στην εκδοση beta 4 nougat.... τι ειναι αυτο? κατι σαν το google now?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

κατι πηρε το ματι μου οτι το google assistant ενεργοποιηθηκε στην εκδοση beta 4 nougat.... τι ειναι αυτο? κατι σαν το google now?

Νομίζω ότι το Google assistant είναι μόνο προνόμιο του pixel. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και τώρα μέσω της εφαρμογής allo της Google αλλά όχι ξεχωριστά, σαν συντόμευση, πατώντας το home button (όπως στα pixel).

Και Ναι, είναι ο νέος βοηθος της Google τύπου Siri.

 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην αγχώνεσαι,λίγες σελίδες πριν γράφω την δική μου εμπειρία άριστο service. Μέσω smartec αν είσαι Αθήνα το πας εκεί και το παίρνεις σε 2 ώρες αλλιώς σε 3 μέρες μέσω courier. Υπάρχουν οθόνες, βέβαια παίζει ρόλο το χρώμα πχ σε ασημί δεν ξέρω τι γίνεται αλλά σε μαύρο υπάρχει απόθεμα.

Εγώ σήμερα μίλησα με Microtech Θεσσαλονίκη που είναι το αντίστοιχο της Smartec και άκουσα αυτό που φοβόμουν. Σε μαύρο έχουν έλλειψη και πάμε για αναμονή 5 6 εργάσιμων ημερών να έρθουν οθόνες. Βέβαια με λίγο ζόρι μου ξεφούρνισε ότι υπάρχει λίστα αναμονής και δεν ξέρει αν οι οθόνες που θα έρθουν θα καλύψουν την λίστα. Άρα πάμε για καλό 2017. Θα μιλήσω και με Smartec Αθήνα μπας και βγάλω άκρη γιατί το να μείνω 1 μήνα χωρίς συσκευή δε παίζει.

 

Edit Μόλις μίλησα και με Smartec Αθήνας. Έχουν απόθεμα σε μαύρο σε 1 2 εργάσιμες είναι έτοιμο. Δευτέρα πρωί στέλνω.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by firekostas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα μίλησα με Microtech Θεσσαλονίκη που είναι το αντίστοιχο της Smartec και άκουσα αυτό που φοβόμουν. Σε μαύρο έχουν έλλειψη και πάμε για αναμονή 5 6 εργάσιμων ημερών να έρθουν οθόνες. Βέβαια με λίγο ζόρι μου ξεφούρνισε ότι υπάρχει λίστα αναμονής και δεν ξέρει αν οι οθόνες που θα έρθουν θα καλύψουν την λίστα. Άρα πάμε για καλό 2017. Θα μιλήσω και με Smartec Αθήνα μπας και βγάλω άκρη γιατί το να μείνω 1 μήνα χωρίς συσκευή δε παίζει.

 

Edit Μόλις μίλησα και με Smartec Αθήνας. Έχουν απόθεμα σε μαύρο σε 1 2 εργάσιμες είναι έτοιμο. Δευτέρα πρωί στέλνω.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμασε να μιλησεις με Myservice (βασιλισης ολγας 140 2310403303 ) ειναι και αυτος επισιμος οσες φορες πηγα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα μίλησα με Microtech Θεσσαλονίκη που είναι το αντίστοιχο της Smartec και άκουσα αυτό που φοβόμουν. Σε μαύρο έχουν έλλειψη και πάμε για αναμονή 5 6 εργάσιμων ημερών να έρθουν οθόνες. Βέβαια με λίγο ζόρι μου ξεφούρνισε ότι υπάρχει λίστα αναμονής και δεν ξέρει αν οι οθόνες που θα έρθουν θα καλύψουν την λίστα. Άρα πάμε για καλό 2017. Θα μιλήσω και με Smartec Αθήνα μπας και βγάλω άκρη γιατί το να μείνω 1 μήνα χωρίς συσκευή δε παίζει.

 

Edit Μόλις μίλησα και με Smartec Αθήνας. Έχουν απόθεμα σε μαύρο σε 1 2 εργάσιμες είναι έτοιμο. Δευτέρα πρωί στέλνω.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε γράφω για smartec. Τώρα τι κάνουν οι άλλοι δεν γνωρίζω. Ελπίζω να εξυπηρετηθείς άμεσα όπως και όλοι όσοι έχουν πρόβλημα. Το έζησα και είναι πολύ άσχημο.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...