Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ από EUR πήγα σε nougat κατευθείαν και πήρα τα update κανονικά.

 

Now using S7 edge duos...

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ από EUR πήγα σε nougat κατευθείαν και πήρα τα update κανονικά.

Now using S7 edge duos...

ODIN ή ΟΤΑ; Αν την περασες και εσυ με odin το μονο που μπορω να φανταστω ειναι να εχουν θεμα οι servers.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Δουλεύει και σε μένα που είχα περάσει την 7 με Odin! Thank you!

επιβεβαιώνω και εγώ...

 

στην αρχή μου έβγαζε αποτυχια εγγραφης ΟΜΩΣ αν συνεχίσεις στο παράθυρο και πατήσεις οκ, γίνεται κανονικά..... μετά πήγα εκεί που λέει ενημέρωση λογισμικού και έκανε την ενημέρωση!

επισης εγώ ειχα περασμενη την 7 μεσω odin ΧΩΡΙΣ να κάνω εγγραφη στο beta προγραμμα. συνεπώς δεν χρειάζεται ΜΜ για να κανεις εγγραφη στο beta προγραμμα.

ελπίζω να έρθει και η κανονική έκδοση, έτσι ώστε να μην χρειαστεί φλασάρισμα με odin.... κάθε φορά που το κάνω παθαίνω καρδιά μην γινει τίποτα

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εχω ΜΜ εκδοση Απριλιου. Εκανα εγγραφη στην Βετα κανονικα αλλα στο update με βγαζει αναβάθμιση της ΜΜ και οχι της 7 ....
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω ΜΜ εκδοση Απριλιου. Εκανα εγγραφη στην Βετα κανονικα αλλα στο update με βγαζει αναβάθμιση της ΜΜ και οχι της 7 ....

Θα σε παει σταδιακά και εγω που ήμουν στου Μαρτίου έτσι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παει σταδιακά και εγω που ήμουν στου Μαρτίου έτσι έγινε.

 

Αξιζει φιλε μου να παω στην 7 κατα την γνωμη σου;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει φιλε μου να παω στην 7 κατα την γνωμη σου;

Για μένα αξίζει με χιλια. Ελάχιστα bug που δεν χαλανε την εικόνα ομως. Προστέθηκαν πολλες νεες λειτουργίες όπως αλλαγη στην ανάλυση, 3d party notifications στο always on.

Επίσης η μπαταρία είναι στα κορυφαία επίπεδα της συσκευής δηλαδή εφαμιλλη της έκδοσης Μαρτίου για όσους εμειναν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λεω να δοκιμασω την nougat και δεν εχω btu...ο καλυτεροε τροπος για να παρω backup του κινητου μαζι με τις εφαρμογες ειναι το smart switch και μετα να ακολουθησω τις οδηγιες απο το xda;θα επανελθουν ολες οι εφαρμογες μαζι με τις ρυθμισεις οταν περασω nougat;

 

Υγ εχω μεινει σε titanium backup

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άγνωσται αι βουλαί της Samsung !!!

Αφού διάβασα αρκετά σενάρια από forums του εξωτερικού για το πρόβλημα που προέκυψε, ακολούθησα την γνώμη κάποιου:

Κατάργηση της εγγραφής στο beta program και εγγραφή εκ νέου (do it at your own risk :rolleyes:). Στα επόμενα δέκα λεπτά ακολούθησαν 5-6 αποτυχημένες προσπάθειες επανεγγραφής, καθώς το σύστημα δεν με δέχονταν ξανα. Πάνω που είπα να τα παρατήσω και να γυρίσω σε MM, λέω δεν κάνω και μια τελευταία προσπάθεια; και πέτυχε!!! Έγινα και πάλι registered. Πάω ενημέρωση λογισμικού και .....επιτέλους.....εμφανίστηκε το πρώτο OTA update. Στο καπάκι το δεύτερο μεγαλύτερο update....και τώρα στήνω εφαρμογές. Well done.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Τελικά άγνωσται αι βουλαί της Samsung !!!

Αφού διάβασα αρκετά σενάρια από forums του εξωτερικού, ακολούθησα την γνώμη κάποιου:

Κατάργηση της εγγραφής στο beta program και εγγραφή εκ νέου (do it at your own risk :rolleyes:). Στα επόμενα δέκα λεπτά ακολούθησαν 5-6 αποτυχημένες προσπάθειες επανεγγραφής, καθώς το σύστημα δεν με δέχονταν πλέον Πάνω που είπα να τα παρατήσω και να γυρίσω σε MM, λέω δεν κάνω και μια τελευταία; και πέτυχε. Έγινα και πάλι registered. Πάω ενημέρωση λογισμικού και .....επιτέλους.....εμφανίστηκε το πρώτο OTA update.

Μπορεί να ήταν κολλημενοι οι σερβερ λογω κίνησης.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αξίζει με χιλια. Ελάχιστα bug που δεν χαλανε την εικόνα ομως. Προστέθηκαν πολλες νεες λειτουργίες όπως αλλαγη στην ανάλυση, 3d party notifications στο always on.

Επίσης η μπαταρία είναι στα κορυφαία επίπεδα της συσκευής δηλαδή εφαμιλλη της έκδοσης Μαρτίου για όσους εμειναν εκει.

 

OK ευχαριστω

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν κολλημενοι οι σερβερ λογω κίνησης.

Δεν ήταν αυτό...το deregister και re-register με έσωσε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν αυτό...το deregister και re-register με έσωσε.

 

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και εκανα αυτο που λες αλλα οχι τελειως διαγραφη εκανα μονο το πρωτο βημα και μετα ξανα εβαλα κωδικους και τους πηρε αμεσως με συνεπεια να κατεβασω και τις αναβαθμισεις.

Εκανα και μια επαναφορα και τωρα στηνω απο την αρχη εκεινο που θελω να ρωτησω βαζουμε παλι το Galaxy Beta Programme η μονο αν υπαρξουν αλλα updates και αν υπαρχει θεμα τωρα που καναμε εγγραφη να μην μπορουμε να ξαναμπουμε..??

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και συγγνώμη για το off topic αλλά ξέρει κανείς τί είναι το δίκτυο οπτικών ινών που περνάνε τώρα από τους δρόμους;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να το πρώτο suggestion που έκαναν δεκτό!!! Τους είπα να επαναφέρου το Close all apps στο κάτω μέρος και είπαν ότι μάλλον θα το επαναφέρουν στο επόμενο update...
Link to comment
Share on other sites

Και να το πρώτο suggestion που έκαναν δεκτό!!! Τους είπα να επαναφέρου το Close all apps στο κάτω μέρος και είπαν ότι μάλλον θα το επαναφέρουν στο επόμενο update...

Και πολύ καλά έκαναν που σε ακούσαν.....είναι πολύ άβολο στο επάνω μέρος.

 

Πάντως είναι ιδιαίτερα περίεργο ότι δεν βλέπω διαφορά στα αποτελέσματα είτε το τρέχω σε 1920χ1080, είτε σε 2560χ1440. Το σκορ είναι παρόμοιο....περίπου 132000. Επίσης και σε μπαταρία δεν είδα κάποια διαφορά με FHD σε σχέση με την QHD σε MM.

Link to comment
Share on other sites

Και να το πρώτο suggestion που έκαναν δεκτό!!! Τους είπα να επαναφέρου το Close all apps στο κάτω μέρος και είπαν ότι μάλλον θα το επαναφέρουν στο επόμενο update...

Ναι όντως το ειχα επισημαίνει απτην πρώτη μέρα του Update.

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκαναν που σε ακούσαν.....είναι πολύ άβολο στο επάνω μέρος.

 

Πάντως είναι ιδιαίτερα περίεργο ότι δεν βλέπω διαφορά στα αποτελέσματα είτε το τρέχω σε 1920χ1080, είτε σε 2560χ1440. Το σκορ είναι παρόμοιο....περίπου 132000. Επίσης και σε μπαταρία δεν είδα κάποια διαφορά με FHD σε σχέση με την QHD σε MM.

Μηπως αυτο που σου τρωει την μπαταρια πιο πολυ δεν ειναι η οθονη;

Γιατι εγω ειδα αρκετη διαφορα με την FHD αναλυση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκαναν που σε ακούσαν.....είναι πολύ άβολο στο επάνω μέρος.

 

Πάντως είναι ιδιαίτερα περίεργο ότι δεν βλέπω διαφορά στα αποτελέσματα είτε το τρέχω σε 1920χ1080, είτε σε 2560χ1440. Το σκορ είναι παρόμοιο....περίπου 132000. Επίσης και σε μπαταρία δεν είδα κάποια διαφορά με FHD σε σχέση με την QHD σε MM.

Ούτε εγώ είδα διαφορά στη μπαταρία. Όπου και να το χα αν κέρδισα 10 20 λεπτά χαίρω πολυ. Όλα ανοιχτά τα έχω πλέον και με βγάζει μέχρι να μπει πάλι φόρτιση. Άσε που όταν ρίχνεις την ανάλυση σε κάποιες εφαρμογές μεγεθυνονται λογότυπα γραμματοσειρές. Επίσης βλέπω stream και τέτοια οπότε δεν είναι κ ότι καλύτερο με λιγότερη αναλυση. Προτιμώ να το δουλεύω στα φουλ και αν χρειαστεί να μπει πριζα. Παρά να τα κλείσω ολα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

την πηρα και εγω τελικα αμεσα κατεβασα εφαρμογη αμεσως με δεχτηκε και αμεσως μου εβγαλε αναβαθμιση :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτο που σου τρωει την μπαταρια πιο πολυ δεν ειναι η οθονη;

Γιατι εγω ειδα αρκετη διαφορα με την FHD αναλυση.

 

καμία διαφορά FHD απο 2Κ. το έκανα πολλές φορές με την ίδια χρήση ακριβώς. άντε αν υπάρχει κανά 20λεπτο/μισάωρο.

 

προσωπικά απο τα πολλά τεστ, κατέληξα σε χρήση απόδοσης. μια χαρά βγαζεις τη μέρα ολόκληρη

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

καμία διαφορά FHD απο 2Κ. το έκανα πολλές φορές με την ίδια χρήση ακριβώς. άντε αν υπάρχει κανά 20λεπτο/μισάωρο. προσωπικά απο τα πολλά τεστ, κατέληξα σε χρήση απόδοσης. μια χαρά βγαζεις τη μέρα ολόκληρη

Και εγώ θεωρώ ότι δεν έχει κάποιο νόημα να πάει κάποιος σε FHD, εφόσον δεν υπάρχει κάποια διαφορά στην αυτονομία. Ούτως ή άλλως την μέρα την έχει στο τσεπάκι το τηλέφωνο.

Γενικά για να είμαι ειλικρινής δεν ξετρελάθηκα με την Νougat. Δεν είδα κάτι το συγκλονιστικό σε απόδοση με την προηγούμενη έκδοση, ενώ και το γραφικό περιβάλλον μου φάνηκε λίγο χειρότερο από την ΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ ότι δεν έχει κάποιο νόημα να πάει κάποιος σε FHD, εφόσον δεν υπάρχει κάποια διαφορά στην αυτονομία. Ούτως ή άλλως την μέρα την έχει στο τσεπάκι το τηλέφωνο.

Γενικά για να είμαι ειλικρινής δεν ξετρελάθηκα με την Νougat. Δεν είδα κάτι το συγκλονιστικό σε απόδοση με την προηγούμενη έκδοση, ενώ και το γραφικό περιβάλλον μου φάνηκε λίγο χειρότερο από την ΜΜ.

Ετσι ακριβώς το είχα πει απο τις πρώτες μέρες η διαφορά στο sot είναι το πολυ κανα μισαωρο.

Επίσης αυτό που λετε αλλαζει τις γραμματοσειρες ισχύει, ελπίζω να βελτιωθεί στην official.

Προσωπικά και εγω το δουλευω με 2κ και φουλ απόδοση δεν υπάρχει λόγος να συμβιβαστω καθώς με την χρήση μου βγαζω ανετα μέρα με 7 ωρα οθόνη περίπου.

Εχει δώσει ωραία πράγματα όμως η νουγκατ, περισσότερη παραμετροποιηση κυρίως αλλά και το doze δουλεύει πλέον καλύτερα.

Το τσέκαρα με την εφαρμογή gsam battery μπαίνει πολύ πιο γρήγορα σε doze από ότι πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες έχω βάλει την nougat μέσω Odin και κατέβασα τώρα το Samsung beta programme και έκανα register δοκίμασα να δω update αλλά δεν μου βγήκε κάτι μήπως επειδή το έχω κάνει μέσω Odin? Έχω αυτήν την έκδοση είναι η τελευταία?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/57140e98b73f10d132ee0eddf3768516.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η PKH

Μπορεί να είναι που την εβαλες με odin.

Εγω γενικά νομίζω καλύτερη λύση θα ήταν φλασαρισμα BTU MM μετα εγγραφή στο βετα και εισαι τελειος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...