Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά εύχομαι να μην πάθει τίποτα η συσκευη σας παιδιά γιατί το τμήμα service της Samsung είναι απαράδεκτο.....έστειλα την συσκευη μου με καμένο pixel στην smartec μου έκαναν αλλαγή οθόνης πλάτης και κουμπί αφής(παει set) μου το έστειλαν πάλι πίσω και μου το έκαναν χειρότερο!!!!Η αφή ήταν ένα χάλι μαύρο σαν να φοράω γυαλί 50Η δεν ανταποκρινοταν καθόλου καλά,συνέχεια ghost touch και το Edge πλαίσιο άνοιγε 1 στις 5.Επίσης στις πλευρές μεταξύ οθόνης κ μεταλλικού πλαισίου έβγαινε φως από πάνω μέχρι κάτω και ιδίως σε φόντο λευκό ήταν πάρα πολύ έντονο την νύχτα.Τώρα το ξανά έστειλα στο εξουσιοδοτημένο service της με αίτημα αντικατάστασης συσκευής και περιμένω το ποοοοοοοτε θα με πάρει ο προιστάμενος και αν θα γίνει αντικατάσταση η χειρουργείο ξανά.Έχω ξενερώσει παντελώς με την Samsung και όλη την ταλαιπωρία αυτήν δεν το περίμενα.

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κρίμα φιλε, σε ποιο σέρβις το πήρες?

Παντως σε γενικές γραμμές οι πιο πολλοι είναι ευχαριστημένοι εδω μεσα.

Στην smartec το πηγε

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη smartec μου έκαναν εξαιρετική δουλειά στην αλλαγή οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη smartec μου έκαναν εξαιρετική δουλειά στην αλλαγή οθόνης.

Γι αυτό ρώτησα οι πιο πολλοι εδω μέσα είναι ευχαριστημένοι θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ένα update σήμερα 20mb. Άργησα να το πάρω ή ήρθε γρήγορα σε μένα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

έμενα αφού το έστειλα στις 15/09 smartec μου είπαν γενικά και αόριστα ότι έχουμε έλλειψη σε αυτές τις οθόνες και να τους τηλεφωνήσω ξανά στις 27/09.Αφού έκραξα στο τηλ. και ίντερνετ την Samsung με πήρε ο προισταμενος και είπε οτι θα αναλάβει την υπόθεση μου. (δεν με πήρε ποτε) με πήραν την επόμενη μέρα αργά απόγευμα από Samsung και είπαν οτι η συσκευη σας επιδιορθωθηκε και στάλθηκε σε εσάς....πότε γέννησαν οθόνες μέσα σε δυο μέρες δεν μπορώ να καταλάβω.Μετά η συνέχεια γνωστή όπως προείπα παραπάνω...τώρα χωρίς συσκευη περιμένοντας τον προϊστάμενο πότε θα του ερθει να με πάρει για να μου πει τι θα γίνει έχοντας κάνει και αίτημα για αντικατάσταση (αν εγκριθεί) Edited by scorpio3
Εκτός Ο.Π.Χ εκφράσεις και αναφορά ονομάτων.

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

για οποιοδήποτε vr ή μονο της σαμσουνγκ;

 

 

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

Δεν γνωρίζω εάν είναι για οποιοδήποτε vr . Για αυτό της Samsung δουλεύει σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έμενα αφού το έστειλα στις 15/09 smartec μου είπαν γενικά και αόριστα ότι έχουμε έλλειψη σε αυτές τις οθόνες και να τους τηλεφωνήσω ξανά στις 27/09.Αφού έκραξα στο τηλ. και ίντερνετ την Samsung με πήρε ο προισταμενος και είπε οτι θα αναλάβει την υπόθεση μου. (δεν με πήρε ποτε) με πήραν την επόμενη μέρα αργά απόγευμα από Samsung και είπαν οτι η συσκευη σας επιδιορθωθηκε και στάλθηκε σε εσάς....πότε γέννησαν οθόνες μέσα σε δυο μέρες δεν μπορώ να καταλάβω.Μετά η συνέχεια γνωστή όπως προείπα παραπάνω...τώρα χωρίς συσκευη περιμένοντας τον προϊστάμενο πότε θα του ερθει να με πάρει για να μου πει τι θα γίνει έχοντας κάνει και αίτημα για αντικατάσταση (αν εγκριθεί)

 

Νίκο από προσωπική μου εμπειρία, με πολλές αποστολές μιας συσκευής στην smartec, στο τέλος δικαιωθηκα.

Έστειλα πάνω από 5 φορές αυτό το samsung

https://www.skroutz.gr/s/6952420/Samsung-Xcover-550.html?from=catspan&keyphrase=xcover+550

Με πρόβλημα - έκλεινε μόνο του σε μια ώρα -

Άλλαξαν μπαταρία την μια, κεντρική πλακέτα την άλλη, αναβάθμιση την επόμενη και ουτο καθεξης.

Στο τέλος μου έστειλαν αυτό

https://www.skroutz.gr/s/6666214/Samsung-Galaxy-Xcover-3-8GB.html

Που ήταν ότι ποιο κοντά σε αυτό που είχα για αντικατάσταση.

Παρα την ταλαιπωρία στο τέλος πιστεύω θα δικαιωθεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Νίκο από προσωπική μου εμπειρία, με πολλές αποστολές μιας συσκευής στην smartec, στο τέλος δικαιωθηκα.

Έστειλα πάνω από 5 φορές αυτό το samsung

https://www.skroutz.gr/s/6952420/Samsung-Xcover-550.html?from=catspan&keyphrase=xcover+550

Με πρόβλημα - έκλεινε μόνο του σε μια ώρα -

Άλλαξαν μπαταρία την μια, κεντρική πλακέτα την άλλη, αναβάθμιση την επόμενη και ουτο καθεξης.

Στο τέλος μου έστειλαν αυτό

https://www.skroutz.gr/s/6666214/Samsung-Galaxy-Xcover-3-8GB.html

Που ήταν ότι ποιο κοντά σε αυτό που είχα για αντικατάσταση.

Παρα την ταλαιπωρία στο τέλος πιστεύω θα δικαιωθεις.

 

δεν ειναι λογικη αυτο ομως για μια εταιρεια σαν την Samsung...απαραδεκτη!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

έμενα αφού το έστειλα στις 15/09 smartec μου είπαν γενικά και αόριστα ότι έχουμε έλλειψη σε αυτές τις οθόνες και να τους τηλεφωνήσω ξανά στις 27/09.Αφού έκραξα στο τηλ. και ίντερνετ την Samsung με πήρε ο προισταμενος και είπε οτι θα αναλάβει την υπόθεση μου. (δεν με πήρε ποτε) με πήραν την επόμενη μέρα αργά απόγευμα από Samsung και είπαν οτι η συσκευη σας επιδιορθωθηκε και στάλθηκε σε εσάς....πότε γέννησαν οθόνες μέσα σε δυο μέρες δεν μπορώ να καταλάβω.Μετά η συνέχεια γνωστή όπως προείπα παραπάνω...τώρα χωρίς συσκευη περιμένοντας τον προϊστάμενο πότε θα του ερθει να με πάρει για να μου πει τι θα γίνει έχοντας κάνει και αίτημα για αντικατάσταση (αν εγκριθεί)

Κρίμα φίλε μου και κουράγιο στην "ταλαιπωρία" σου! Τι να πω, υποτίθεται ότι η smartec έχει και καλό όνομα!

Τι χρώμα κινητό έχεις; Υπάρχει θέμα σε όλα τα χρώματα ή έτυχε στο δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα φίλε μου και κουράγιο στην "ταλαιπωρία" σου! Τι να πω, υποτίθεται ότι η smartec έχει και καλό όνομα!

Τι χρώμα κινητό έχεις; Υπάρχει θέμα σε όλα τα χρώματα ή έτυχε στο δικό σου;

 

όχι υπάρχουν κι'αλλοι που γράφουν σχόλια με την ταλαιπωρία τους κ σε άλλα χρώματα......εγώ έχω το gold.Τους έχουν στο περίμενε και ένα μήνα....γιαυτό λέω στο θέμα service η εταιρεία είναι οτι πιο απαράδεκτο έχω δει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.. Μιλάμε για κινητά 800 ευρώ και σεβασμός καθόλου. Θα ήθελα να ξερα αν κάποιος έβγαλε άκρη μετά από καταγγελία στο ίνκα κλπ

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

πριν 2 μηνες ειχα αγορασει απο Ταυλανδη το κινητο (Galaxy S7 edge (SM-G935FZKUTHL)) χτες το βραδυ το εβαλα να φοριτσει και σημερα μολις ξυπνησα το κινητο ηταν κλειστο και δεν αντιδραει σε τιποτα. Δοκιμασα ολους τους πιθανους συνδυασμους για force restart/recovery/safe mode κτλ. Οταν ειναι στον φορτιστη δεν δειχνει καποιο σημαδι να φορτιζει (ο φορτιστης λειτουργει το δοκιμασα με το παλιο μου τηλεφνωνο).

Εχει κανεις καμια ιδεα τι παιχτηκε και με ποια Samsung πρεπει να επικοινωνησω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει αυτό το portrait blare effect του iPhone 7 plus στα κινητά μας?

 

Blur photo editor

 

Φτιάχνεις την φώτο που έχεις στην οθόνη κλειδώματος και την ορίζεις σαν αρχική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

πριν 2 μηνες ειχα αγορασει απο Ταυλανδη το κινητο (Galaxy S7 edge (SM-G935FZKUTHL)) χτες το βραδυ το εβαλα να φοριτσει και σημερα μολις ξυπνησα το κινητο ηταν κλειστο και δεν αντιδραει σε τιποτα. Δοκιμασα ολους τους πιθανους συνδυασμους για force restart/recovery/safe mode κτλ. Οταν ειναι στον φορτιστη δεν δειχνει καποιο σημαδι να φορτιζει (ο φορτιστης λειτουργει το δοκιμασα με το παλιο μου τηλεφνωνο).

Εχει κανεις καμια ιδεα τι παιχτηκε και με ποια Samsung πρεπει να επικοινωνησω?

 

Επικοινωνησε με το καταστημα που το αγορασες και θα σε κατευθυνουν αυτοι.Λογικα καπου Ταυλανδη θα πρεπει να σταλει αν εχει εγγυηση.

Αλλιως ρωτα σε καποιο καταστημα σερβις εδω αλλα θα πληρωσεις.

Λογικα κατι με την μπαταρια παιζει...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησε με το καταστημα που το αγορασες και θα σε κατευθυνουν αυτοι.Λογικα καπου Ταυλανδη θα πρεπει να σταλει αν εχει εγγυηση.

Αλλιως ρωτα σε καποιο καταστημα σερβις εδω αλλα θα πληρωσεις.

Λογικα κατι με την μπαταρια παιζει...

 

Ναι λιγο απιθανο να επικοινωνήσω μαζι τους γιατι δεν μιλανε χριστο αγγλικα. Προσπαθησα ηδη να μιλησω με Samsung Thai αλλα πηρα @@ στο Live chat και περιμενω μπας και αυτος που διαβασει το μειλ ξερει αγγλικα. Επισης μιλαω με Samsung US (ξερω οτι δεν ειναι υπεύθυνοι) μηπως με καθοδηγησει ή κανει τον ενδιαμεσω με καποιο τροπο. Με την μπαταρια αλλα τι!? Και αν ηταν η μπαταρια θεωρητικα δεν θα πρεπει με το φορτιστη να παιζει!?

Link to comment
Share on other sites

Ναι λιγο απιθανο να επικοινωνήσω μαζι τους γιατι δεν μιλανε χριστο αγγλικα. Προσπαθησα ηδη να μιλησω με Samsung Thai αλλα πηρα @@ στο Live chat και περιμενω μπας και αυτος που διαβασει το μειλ ξερει αγγλικα. Επισης μιλαω με Samsung US (ξερω οτι δεν ειναι υπεύθυνοι) μηπως με καθοδηγησει ή κανει τον ενδιαμεσω με καποιο τροπο. Με την μπαταρια αλλα τι!? Και αν ηταν η μπαταρια θεωρητικα δεν θα πρεπει με το φορτιστη να παιζει!?

 

Ε κοιταξε ή μπαταρια ειναι ή μητρικη.Πολυ πιθανο να ψοφησε η μπαταρια και με μια αλλαγη να ειναι κομπλε,αλλα δεν μπορω να στο εγγυηθω.

Στην smartec την διαγνωση την κοστολογει αν θυμαμαι καλα κανα 15 ευρω αν δεν εχεις εγγυηση.

Ειναι με τον exynos ή με τον snapdragon;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν εχω ιδεα ποιον απο τους 2 εχει. Εγγυηση θεωρτηικα εχει γιατι ειναι 2 μηνων και επισης δεν βρισκομαι Ελλαδα πλεον οποτε πρεπει να δω τι μπορω να κανω στην Εσθονια που και εδω οι μισοι δεν μιλανε αγγλικα επισης
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε φως στα πλάγια ανάμεσα στο γυαλί και στο μεταλλικό σασί??Φαίνεται καλά το βραδυ

14550596_1464641753552294_2059932760_o.jpg

 

14550982_1464641736885629_968640361_o.jpg

 

 

screen cap

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω βαλει για πουλημα το iphone 6s plus 64gb που εχω και θελω να παρω το εν λογω κινητω το εχω βρει απο εναν σφραγισμενο ενα 500 ευρω,τη λετε αξιζει η μεταβαση?Πρεπει να κοιταξω κατι?
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε φως στα πλάγια ανάμεσα στο γυαλί και στο μεταλλικό σασί??Φαίνεται καλά το βραδυ

14550596_1464641753552294_2059932760_o.jpg

 

14550982_1464641736885629_968640361_o.jpg

 

 

screen cap

Ετσι ειναι και το δικο μου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι και το δικο μου...

 

καινούργιο χωρίς να έχει ανοιχτεί??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε φως στα πλάγια ανάμεσα στο γυαλί και στο μεταλλικό σασί??Φαίνεται καλά το βραδυ

14550596_1464641753552294_2059932760_o.jpg

 

14550982_1464641736885629_968640361_o.jpg

 

 

screen cap

 

Εχεις προστασια οθονης? Το ελεγξες μηπως αυτό που βλέπεις είναι αντανακλαση στα ορια/παρυφες του screen protector και όχι διαρροη φωτος από το εσωτερικο της συσκευης?

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...