Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κατι ασχετο..εχετε να προτεινεται κανα καλο παιχνιδι με δυνατα γραφικα για το edge μας;για να το ελεγξω σε βαρια χρηση;;

Hit

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά αυτόματο κλείσιμο άνοιγμα δεδομένων/wifi με το κλείσιμο της οθόνης,δίχως ρουτ παίζει;

 

Επίσης,γιατί έγινε έτσι ο λοντσερ;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/0b4596a373f2b3d5a4e5ee5ea05f5439.jpg

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

Στη δικιά μου περίπτωση ενάμιση μήνα συσκευή. Βέβαια όπως με έγραψαν και φαίνεται στην εικόνα που έχω ανεβάσει δεν με είπαν Δευτέρα αλλά το συντομότερο που ελπίζω να είναι Δευτέρα. Εγώ το έχω πάρει πολύ ανάποδα το όλο θέμα. Αν δεν μπορούν να τα επισκευασουν άμεσα εμάς τι μας νοιάζει? Δεν είναι δικό μας πρόβλημα. Υποτίθεται ότι δίνουμε τόσα λεφτά 1ον για να έχουμε ποιότητα που δεν χαλάει εύκολα με βαριά χρηση και 2ον για τις περιπτώσεις που γίνεται αυτό να έχουμε άμεση επίλυση του προβλήματος μας με τα one hour services. Αντί αυτού θα ακούμε το μαγικό δεν έχουμε εικόνα η 5 Οκτωβρίου η 31 Δεκεμβρίου?

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στα ηλεκτρονικά είτε κινητό είτε οτιδήποτε άλλο πάντα θα υπάρχουν ελλατοματικα προϊόντα για αυτό υπάρχουν οι εγγυήσεις, δεν έχω δει πουθενά να διαφημίζει 1hour service η Samsung, σε περιπτώσεις με μεγάλη καθυστέρηση στην επισκευή να ζητάτε αντικατάσταση της συσκευής, βέβαια από την στιγμή που ο νόμος τους δίνει τα περιθώρια είναι καθαρά στο χέρι τους αν προχωρήσουν, οτιδήποτε επισκευή πρέπει να γίνεται σε ευλογο χρονικό διάστημα χωρίς να ορίζεται κάποιο χρονικό περιθώριο, βέβαια αν η επισκευή κρατήσει πάνω από 15 μέρες πρέπει να σου δώσουν μια συσκευή προσωρινής αντικατάστασης για να κάνεις την δουλειά σου
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς και εγώ σήμερα ξαφνικά εντελώς. Το πήγα άμεσα στην microtech Θεσσαλονίκη. Δε βλέπω να ξεμπλεκω εύκολα. Λένε ότι δεν υπάρχει πουθενά οθόνη s7 edge gold και δεν έχουν εικόνα για το ποτε θα υπάρξει. Πήρα την Samsung και ζήτησα αντικατάσταση συσκευής. Δεν ξέρω αν θα γίνει αλλά για συσκευή τέτοιας τιμής θεωρώ εντελώς απαράδεκτη την απάντηση της Samsung (δεν έχουμε εικόνα για το πότε θα υπάρχουν ανταλλακτικά). Δηλαδή θα δίνουμε τόσα λεφτά για να έχουμε μια ποιοτική συσκευή και όταν χαλάει χωρίς δικιά μας υπαιτητιοτητα και είναι εντός εγγύησης θα παίρνουμε απάντηση (δεν έχουμε εικόνα ?) δεν με απασχολεί προσωπικά αν έχουν ανταλλακτικό η όχι. Το τηλ το πήρα ενάμιση μήνα πριν και το έχω όπως όταν βγήκε από το κουτί. Δε ηθελα να γίνει αντικατάσταση συσκευής αλλά απαιτώ να το έχω πίσω άμεσα ή τουλάχιστον να έχω συγκεκριμένη απάντηση και όχι στον αέρα... Αν δεν έχεις ανταλλακτικό να ζητάς συγγνώμη και να προχωράς σε άμεση αντικατάσταση συσκευής αν θες να είσαι σοβαρή εταιρία κυρία Samsung. Τι να πω δε παιδιά.. κάνω λάθος κάπου....?

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

To ίδιο ακριβώς έγινε και σε κινητο φίλου, αλλά εξαφανίστηκε μετά από αναβάθμιση.... μήπως ειναι software το θέμα;

 

 

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω εχω την d8000 και βλέπω κανονικά ταινίες απο το κινητό ασύρματα στην τηλεόραση. Από τον player του κινητού πανω δεξιά πατάς περισσοτερα μετά κοινη χρήση και μετά κατω αριστερά σμαρτ βιου. Πρέπει κινητό και τηλεόραση να ειναι στο ιδιο wifi

Δυστυχώς και με αυτή την πατέντα μου έβγαλε μήνυμα στην τηλεόραση για μια ταινία ότι δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο αρχείο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα κ γω κατοχος.θα βαρεσει υπερωριες ο knox..:lol:

ωραια καμερα!!!!κ πολυ bloatware ρε παιδια...ημαρτον κ λενε για τους κινεζους,,:lol:

Link to comment
Share on other sites

περισσοτερα bloatwore ειναι τις google και οχι τις samsung!ez-disablear και απενεργοποιεις οτι δεν σου αρεσει!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

περισσοτερα bloatwore ειναι τις google και οχι τις samsung!ez-disablear και απενεργοποιεις οτι δεν σου αρεσει!!!

μεχρι αυριο το μεσημερι θαχει φυγει κ η μαμα rom....;)

ΩΡΑΙΑ συσκευη παντως!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χρήστης 4 μηνών του s7edge ,μετάβαση μετά απο 8χρονια απο iPhone δηλώνω ενθουσιασμένος απο αυτο το τηλ,η απωρεια μου ειναι γιατι αλλάζεται την μαμά ρομ ,τι προσφέρει μια άλλη ρομ ?
Link to comment
Share on other sites

χρήστης 4 μηνών του s7edge ,μετάβαση μετά απο 8χρονια απο iPhone δηλώνω ενθουσιασμένος απο αυτο το τηλ,η απωρεια μου ειναι γιατι αλλάζεται την μαμά ρομ ,τι προσφέρει μια άλλη ρομ ?

 

Ποιος αλλαζει την μαμα ρομ;Το μονο που κανουμε ειναι να αλλαζουμε την ιδια ρομ με αλλης χωρας.Ας πουμε με την Αγγλικη επισημη ρομ μπορεις να βελτιστοποιησεις εφαρμογες οπως το facebook,που σε αλλες ρομς ειναι προεγκατεστημενο και δεν σε αφηνει.Εξοικονομωντας λιγο καλυτερη μπαταρια.Φυσικα χωρις να χασουμε την εγγυηση.

Αν δεν εχεις θεμα δεν υπαρχει λογος να ψαχτεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία συσκευή από κάθε άποψη. Για μέτριας χρήσης καταναλωτές ,για έμπειρους χρήστες,για γνώστες και ψαγμενους....με μια δυνατή μπαταρία,φοβερή κάμερα και ονειρικη οθοναρα. Το σύγχρονο g2 που πολυαγάπησα όπως και πολλά άλλα παιδιά να υποθέσω, με όλα τα σημερινά καλούδια συν αδιαβροχοποιηση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία συσκευή από κάθε άποψη. Για μέτριας χρήσης καταναλωτές ,για έμπειρους χρήστες,για γνώστες και ψαγμενους....με μια δυνατή μπαταρία,φοβερή κάμερα και ονειρικη οθοναρα. Το σύγχρονο g2 που πολυαγάπησα όπως και πολλά άλλα παιδιά να υποθέσω, με όλα τα σημερινά καλούδια συν αδιαβροχοποιηση.

Ετσι ακριβώς, νομίζω θα δυσκολευτω να βρω ξανά τοσο ολοκληρωμένη συσκευή.

 

Ειδικά οσο πέφτει και η τιμή είναι νομίζω η απόλυτη προταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το σκέφτομαι για αγορά αυτές τις ημέρες προερχόμενος από LG G4.

Μπορώ να το κάνω root χωρίς να χάσω την εγγύηση ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το σκέφτομαι για αγορά αυτές τις ημέρες προερχόμενος από LG G4.

Μπορώ να το κάνω root χωρίς να χάσω την εγγύηση ?

Δυστυχώς... . Με το ρουτ θα "γράψει " ο knox οπότε πάει η εγγύηση.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το σκέφτομαι για αγορά αυτές τις ημέρες προερχόμενος από LG G4.

Μπορώ να το κάνω root χωρίς να χάσω την εγγύηση ?

Δεν χρειάζεται ρουτ η συγκεκριμένη συσκευή :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία συσκευή από κάθε άποψη. Για μέτριας χρήσης καταναλωτές ,για έμπειρους χρήστες,για γνώστες και ψαγμενους....με μια δυνατή μπαταρία,φοβερή κάμερα και ονειρικη οθοναρα. Το σύγχρονο g2 που πολυαγάπησα όπως και πολλά άλλα παιδιά να υποθέσω, με όλα τα σημερινά καλούδια συν αδιαβροχοποιηση.

Έτσι σκέφτομαι και εγώ ενα βελτιωμένο συνδυασμο g2/z3 με τα θετικά τους συν την κάλυψη των αρνητικών τους σε απολυτο βαθμο που ψάχναμε τόσα χρονια.

 

Βέβαια πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτιωσης:p

Ο εχθρός του πολυ πολυ καλου το ακόμα πιο εξαιρετκο :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρη μέρα με το κοσμημα.. Σε αλλο επιπεδο η συσκευή, ειχα χρόνια να αγορασω Samsung... Δεν συγκρίνεται με τπτ αλλο... Κ ας μην σπαει τα κοντερ στα benchmark... Η αλήθεια ειναι οτι ο κινεζικος ανταγωνισμός εχει ψαλιδισει τη διαφορα κ μαζι με την διαφορα τιμης δυσκολευει τα πραγματα.η προηγούμενη συσκευή ηταν το le_max2.. Αξιολογοτατη, ταχυτατη, πανεμορφη. Αλλα καμερα, ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. Oμορφη οθονη ΑΛΛΑ με κατι bezels ΝΑ! κ το κυριότερο.. Software με πολλα λαθη κ bugs. Στο S7 τωρα.. Δεν μου αρεσει το " κλειδωμα" του λογισμικού κ η απώλεια εγγυησης με την υποθεση knox. Κ ΦΥΣΙΚΑ το οτι δεν δινουν τα Sources στους developers... Βεβαια ειναι θέμα χρονου συμφωνα με το Xda... Θα το ρουταρω οπως ολες τις συσκευές μου. υπαρχουν εφαρμογές που χρειαζομαι οπωςδηποτε. Ειδα κ το op3 που πολυδιαφημιζεται... Εκτος του ανοικτου λογισμικου, συγγνωμη αλλα το φθηνοτερο leeco ειναι μια απο τα ιδια.καλως σσς βρήκα λοιπον...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα. Μετά από τρία χρόνια με το LG G2, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση σε S7 Edge (αφού τελικά το Note 7 που είχα σκοπό να αποκτήσω, βλέπω να καθυστερεί και να μην είναι πάλι απόλυτα απροβλημάτιστο). Επειδή βλέπω ότι στο Skroutz κυκλοφορούν πολλά branded και υπάρχει το δεδομένο με το rooting και τον knox, θα έχω τελικά κάποιο πρόβλημα αν απλά χρειαστεί να περάσω κάποια unbranded ROM? (Όχι rootάρισμα)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα. Μετά από τρία χρόνια με το LG G2, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση σε S7 Edge (αφού τελικά το Note 7 που είχα σκοπό να αποκτήσω, βλέπω να καθυστερεί και να μην είναι πάλι απόλυτα απροβλημάτιστο). Επειδή βλέπω ότι στο Skroutz κυκλοφορούν πολλά branded και υπάρχει το δεδομένο με το rooting και τον knox, θα έχω τελικά κάποιο πρόβλημα αν απλά χρειαστεί να περάσω κάποια unbranded ROM? (Όχι rootάρισμα)

 

Ευχαριστώ.

Κατά 99% δεν θα έχει πρόβλημα εφόσον περάσεις official rom με Odin. Και τα update θα παίρνει και όλα.. Προσοχή στη διαδικασία και το πιο σημαντικό για μένα είναι να "τριπλοτσεκαρεις" το αρχείο με την Ρομ που κατέβασες να μην είναι corrupted κτλ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το θεικό G2 πέρασα σε v10 και μετά στο s7 edge.

 

Μεγάλη διαφορά από το v10 δεν είδα. Από το g2 θα δεις τεράστια. Η οθόνη απλά δεν υπάρχει. Η αφή της οθόνης τέλεια. Αρκετά γρήγορο, σκαλώματα έχει που και που. Βέβαια μπορεί να φταίνε και οι εφαρμογές που έχω. Κάμερα απλά κορυφαία. Πιάσιμο συσκευής απλά επικίνδυνο και αρκετά άβολο λόγω την κυρτής οθόνης. Θέλεις οπωσδήποτε θήκη. ηχείο καλό. Θα μπορουσε πολύ καλυτερο αλλα μαλλον η αδιαβροχοποιηση δεν αφήνει. Κουμπιά "άβολα" για κάποιον που εχει συνηθίσει τα πίσω κουμπιά της Lg. Από ομορφιά μπιμπελό αλλά εάν πέσει σπάει και σα μπιμπελό. Γρατζουνιές σχετικά εύκολα τόσο η οθόνη όσο και πίσω γυαλί.

 

Γενικά ένα απροβλημάτιστο κινητό (με τα αρνητικα του που εγραψα) και για πάρα πολλούς ίσως το καλύτερο κινητο που έβγαλε η samsung και το καλυτερο του 2016.

 

Για ρομ ότι σου είπε ο φίλος bromonano2

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει εάν έχει μια μεμβράνη το φλας και ο αισθητήρας?παρατήρησα κάτι σαν φουσκαλες και πήγα με ένα μαχαίρι (ω ναι!) να τον αφαιρέσω αλλά δεν έβγαινε κάτι
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει εάν έχει μια μεμβράνη το φλας και ο αισθητήρας?παρατήρησα κάτι σαν φουσκαλες και πήγα με ένα μαχαίρι (ω ναι!) να τον αφαιρέσω αλλά δεν έβγαινε κάτι

 

εμενα ελληνικό...δεν εχει ουτε ειχε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Και το G2 το έχω μόνιμα με tempered glass της Nilkin και με θήκη σιλικόνης με σχετικά ανασηκωμένο lip μπροστά για προστασία της οθόνης και παρά τα αρκετά πεσίματα δεν έχει πάθει το παραμικρό. Εδώ θα έχω λίγο θέμα λόγω του edge, αλλά μάλλον θα προχωρήσω άμεσα σε αγορά γυαλιού μπροστά και πίσω και.. βλέπουμε.

Τώρα θα πρέπει να αποφασίσω αν αξίζει να δώσω 70 ευρώ παραπάνω για να το πάρω από το You.gr ελληνικό και με άτοκες δόσεις ή να πάω σε κάποιο σκρουτζομάγαζο στα 550 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Και το G2 το έχω μόνιμα με tempered glass της Nilkin και με θήκη σιλικόνης με σχετικά ανασηκωμένο lip μπροστά για προστασία της οθόνης και παρά τα αρκετά πεσίματα δεν έχει πάθει το παραμικρό. Εδώ θα έχω λίγο θέμα λόγω του edge, αλλά μάλλον θα προχωρήσω άμεσα σε αγορά γυαλιού μπροστά και πίσω και.. βλέπουμε.

Τώρα θα πρέπει να αποφασίσω αν αξίζει να δώσω 70 ευρώ παραπάνω για να το πάρω από το You.gr ελληνικό και με άτοκες δόσεις ή να πάω σε κάποιο σκρουτζομάγαζο στα 550 ευρώ..

Ουτε 1 ευρώ παραπάνω φιλε.

Απο τα γνωστά μαγαζιά είσαι οκ και να ψάξεις κάποιο με doa.

Επίσης κατι που δεν έχει αναφερθεί η αδιαβροχοποιηση, εμένα μια φορά που χρειαστηκε με εσωσε κυριολεκτικά αλλα και η εξαιρετική μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...