Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωπ... Λες να ειναι θεμα παρτιδας; Ειναι απο τις πρωτες παρτιδες. Μπορω λες να το παω στη σαμμυ και να το αναφερω μηπως αλλαξουν ακουστικο;

 

Αν σε ενοχλεί και το θεωρεις χαμηλης εντασης, ναι, θα στο προτεινα, γιατι εχω δει ότι όλα τα edge εχουν από ικανοποιητικη ενταση (το πρωτο που ειχα) μεχρι... εκκωφαντικη (αυτό που εχω τωρα)...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια ερώτηση, το πρόβλημα μετά από κάποιο update που σε ανάγκαζε να κλειδώσεις μόνο με το power button για να μπορείς να κάνεις unlock μετά με fingerprint το έφτιαξαν ή υπάρχει ακόμα;

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Υπάρχει ακόμα σε όλα τα Android.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα σε όλα τα Android.

Σε όλα δεν νομίζω. Στο s5 με 6.0.1 μια χαρά δουλεύει όταν κλειδώνω με συντόμευση ή duble tap σε nova launcher, μετά ξεκλειδώνω με fingerprint κανονικά.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα δεν νομίζω. Στο s5 με 6.0.1 μια χαρά δουλεύει όταν κλειδώνω με συντόμευση ή duble tap σε nova launcher, μετά ξεκλειδώνω με fingerprint κανονικά.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Στις πρώτες 6.0.1 δεν υπήρχε πρόβλημα σε κανένα τηλέφωνο και το πρόβλημα δημιουργήθηκε με κάποιο security update από την Google,το s5 είναι λογικά στην έκδοση χωρίς αυτό το security update

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το note 7 στο always on υποστηρίζει third party εφαρμογές. Στο δικό μας γιατί όχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το note 7 στο always on υποστηρίζει third party εφαρμογές. Στο δικό μας γιατί όχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δώσε κανα link διότι αν ισχύει θα ειναι πολυ ευχάριστο διότι εκει έπασχε η AOD στην S7 σειρά στην έλλειψη υποστήριξης third party app σε notifications.

 

Λογικά θα την πάρουμε και εμείς με κανα update.

 

Το γιατί δεν υποστηρίζει ειναι θεμα Samsung εννοείται και προφανώς σαν πρώτη υλοποίηση στην S7 σειρά ίσως δεν το είχε ενσωματώσει οπως κάνει τώρα στο Note 7 που είχε παραπάνω χρόνο να προσθέσει επιπλέον feature.

 

Δώσε όμως link που να το λέει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε κανα link διότι αν ισχύει θα ειναι πολυ ευχάριστο διότι εκει έπασχε η AOD στην S7 σειρά στην έλλειψη υποστήριξης third party app σε notifications.

 

Λογικά θα την πάρουμε και εμείς με κανα update.

 

Το γιατί δεν υποστηρίζει ειναι θεμα Samsung εννοείται και προφανώς σαν πρώτη υλοποίηση στην S7 σειρά ίσως δεν το είχε ενσωματώσει οπως κάνει τώρα στο Note 7 που είχε παραπάνω χρόνο να προσθέσει επιπλέον feature.

 

Δώσε όμως link που να το λέει.

 

https://www.lowyat.net/2016/111329/samsung-galaxy-note-7-supports-third-party-apps-on-its-always-on-display/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Ηλία :up:

 

Ελπίζω μην κάνει πατάτα και δεν το δώσει σε εμάς.

Ειναι κατι που το είχα επισημάνει απο την αρχη οτι λείπει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Ηλία :up:

 

Ελπίζω μην κάνει πατάτα και δεν το δώσει σε εμάς.

Ειναι κατι που το είχα επισημάνει απο την αρχη οτι λείπει.

Αν και τα προηγούμενα έτη η Samsung μας έχει απογοητεύσει σε αυτά τα θέματα, φέτος νομίζω ότι είναι σε καλό δρόμο. Ελπιζω να μην δώσει μόνο το cloud που ας μην κρυβομαστε το δίνει για την "κονόμα".

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

απορώ γιατί δεν το έχει δώσει από την αρχή..... νομίζω ειναι βασικό....

εντάξει υπάρχει και το λεντ για τις ειδοποιήσεις

 

marketing.. θα το παρουσιασουν σαν new feature :P ξερουν τι κανουν οι κουφαλες...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

απορώ γιατί δεν το έχει δώσει από την αρχή..... νομίζω ειναι βασικό....

εντάξει υπάρχει και το λεντ για τις ειδοποιήσεις

Όλα με δόσεις για να αρμέγουν συνέχεια.

Δεν υπήρχε περίπτωση εταιρία να δώσει τα πάντα σε μια συσκευη διότι πρέπει και στον διάδοχο κατι καινούργιο/διαφορετικο να σου δώσει.

 

Σου λέει θες νέο feature σκάσε μου τα 800 ευρω τώρα στο Note 7 να το εχεις άμεσα.

Αλλιώς περίμενε 2-3-4 μήνες εως το δώσω με την προϋπόθεση οτι εγώ θέλω σαν εταιρία να στο δώσω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, το πρόβλημα μετά από κάποιο update που σε ανάγκαζε να κλειδώσεις μόνο με το power button για να μπορείς να κάνεις unlock μετά με fingerprint το έφτιαξαν ή υπάρχει ακόμα;

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Εάν έχεις Nova ( θεωρώ και οποιονδήποτε 3d part Launcher):

 

Κλειδώνεις με διπλό tab όπου θες στην οθονη. Ξεκλειδώνεις με δακτυλικό.

 

Εάν έχεις τον μαμα Launcher:

 

Κλειδώνεις με notification bar. Ξεκλειδώνεις με δακτυλικό.

 

Είτε έτσι είτε αλλιώς δεν ταλαιπωρείς τα hardware κουμπιά της συσκευής.

 

Απλά χρειάζεσαι συγκεκριμένες εφαρμογές και ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις Nova ( θεωρώ και οποιονδήποτε 3d part Launcher):

 

Κλειδώνεις με διπλό tab όπου θες στην οθονη. Ξεκλειδώνεις με δακτυλικό.

 

Εάν έχεις τον μαμα Launcher:

 

Κλειδώνεις με notification bar. Ξεκλειδώνεις με δακτυλικό.

 

Είτε έτσι είτε αλλιώς δεν ταλαιπωρείς τα hardware κουμπιά της συσκευής.

 

Απλά χρειάζεσαι συγκεκριμένες εφαρμογές και ρυθμίσεις.

εγώ με nova κλειδώνω με διπλό tab αλλα πρέπει να πατήσω το κουμπί μετά και όταν βάζω το δακτυλικό αποτύπωμα μου ζητα να βάλω και το μοτίβο γιατί?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ με nova κλειδώνω με διπλό tab αλλα πρέπει να πατήσω το κουμπί μετά και όταν βάζω το δακτυλικό αποτύπωμα μου ζητα να βάλω και το μοτίβο γιατί?

 

και ετσι γινεται σε ολους, ο φιλος κανει λαθος απο πανω, για να δουλεψει το double tab πρεπει να βαλεις την εφαρμογη screen lock pro.. και μετα να επιλεξεις απ το nova να τρεχει αυτο το double tap

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ετσι γινεται σε ολους, ο φιλος κανει λαθος απο πανω, για να δουλεψει το double tab πρεπει να βαλεις την εφαρμογη screen lock pro.. και μετα να επιλεξεις απ το nova να τρεχει αυτο το double tap

και αν το κάνω αυτό μετά όταν θα πατάω το power για να ανοιξει η οθόνη και βάζω αποτύπωμα θα ξεκλειδώνει κατευθείαν χωρίς να βγάζει μοτίβο??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

και αν το κάνω αυτό μετά όταν θα πατάω το power για να άνοιξη η οθόνη και βάζω αποτύπωμα θα ξεκλειδώνει κατευθείαν χωρίς να βγάζει μοτίβο??

Ναι αυτό λέει ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

και ετσι γινεται σε ολους, ο φιλος κανει λαθος απο πανω, για να δουλεψει το double tab πρεπει να βαλεις την εφαρμογη screen lock pro.. και μετα να επιλεξεις απ το nova να τρεχει αυτο το double tap

 

Άρα δεν κάνω λάθος φίλε μου. έγραψα με συγκεκριμένες εφαρμογές....;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά επειδή εχω καει να το ψαχνω πως γίνεται να λαμβανω κατι στο Bluetooth ενω είναι ανοιχτό χωρίς να πηγαινω συνέχεια εκεί

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν κάνω λάθος φίλε μου. έγραψα με συγκεκριμένες εφαρμογές....;)

α οκ, απλα οπως το εχεις γραψει δινεις την εντυπωση οτι στο nova γινεται απλα με double tap ενω εάν έχεις τον μαμα Launcher θελεις τις εξτρα εφαρμογες.

 

και αν το κάνω αυτό μετά όταν θα πατάω το power για να ανοιξει η οθόνη και βάζω αποτύπωμα θα ξεκλειδώνει κατευθείαν χωρίς να βγάζει μοτίβο??

σωστα: double tap to lock, power on ή home για να ανοιξει η οθονη και δακτυλικο. προσωπικα χρησιμοποιω το home, γιατι το παταω μια γρηγορη και δεν σηκωνω το δακτυλο και αναγνωριζει και το δακτυλικο κατευθειαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α οκ, απλα οπως το εχεις γραψει δινεις την εντυπωση οτι στο nova γινεται απλα με double tap ενω εάν έχεις τον μαμα Launcher θελεις τις εξτρα εφαρμογες.

 

 

σωστα: double tap to lock, power on ή home για να ανοιξει η οθονη και δακτυλικο. προσωπικα χρησιμοποιω το home, γιατι το παταω μια γρηγορη και δεν σηκωνω το δακτυλο και αναγνωριζει και το δακτυλικο κατευθειαν.

 

Χρονια πολλά καλημέρα έβαλα την εφαρμογή screen lock pro και δήλωσα στον nova με διπλό να κλειδώνει μέσο αυτού του προγράμματας και πάλι όταν το ξεκλειδώνω με αποτύπωμα πάλι θέλει και το μοτίβο γιατί??

 

και το άλλο που λες με διπλό πάτημα να ανοίγει πως γίνετε δεν το βρήκα

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά καλημέρα έβαλα την εφαρμογή screen lock pro και δήλωσα στον nova με διπλό να κλειδώνει μέσο αυτού του προγράμματας και πάλι όταν το ξεκλειδώνω με αποτύπωμα πάλι θέλει και το μοτίβο γιατί??

 

και το άλλο που λες με διπλό πάτημα να ανοίγει πως γίνετε δεν το βρήκα

 

πας: nova setings - gestures- double tap-shortcuts-screen lock pro(shortcut) δεν ζηταει μοτιβο. σιγουρα.

δεν ανοιγει με διπλο χτυπημα, για να γινει αυτο χρειαζεσαι root και αλλο kernel (που να υποστηριζει double tap to wake)

απλα, μπορεις να πατας μια φορα το home button και κρατας το δακτυλο σου επανω και παιρνει ταυτοχρονα και το δακτυλικο. οποτε με μια κινηση ξεκλειδωνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πας: nova setings - gestures- double tap-shortcuts-screen lock pro(shortcut) δεν ζηταει μοτιβο. σιγουρα.

δεν ανοιγει με διπλο χτυπημα, για να γινει αυτο χρειαζεσαι root και αλλο kernel (που να υποστηριζει double tap to wake)

απλα, μπορεις να πατας μια φορα το home button και κρατας το δακτυλο σου επανω και παιρνει ταυτοχρονα και το δακτυλικο. οποτε με μια κινηση ξεκλειδωνει.

συγγνώμη για το διπλό post το έκανα αυτό πω λες και μου ζητάει και μοτίβο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη για το διπλό post το έκανα αυτό πω λες και μου ζητάει και μοτίβο

 

δεν καταλαβαινω γιατι τοτε, συγνωμη που ρωταω παλι αλλα το ρυθμισες οπως σου ειπα ετσι? παιξε λιγο με τις ρυθμισεις το προγραμματος μπας και δεν εχει ενεργοποιηθει.. παντως, γενικα δουλευει απροβληματιστα σε που κοσμο γιαυτο μου κανει εντυπωση!

το εχεις κανει turn on απο την εφαρμογη ετσι ?

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...