Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Κύπρο που μίλησα μαζί τους για 2 συσκευές καλύπτει κανονικά.

Φαντάζομαι θα ισχύει το ίδιο.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Ελπίζω να μην χρειαστεί να το πάω στο service.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ φίλε μου. Ελπίζω να μην χρειαστεί να το πάω στο service.

Και να χρειαστεί δεν υπάρχει κανένα θέμα. Γι αυτό υπάρχει το σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Το auto backup της google το εχετε απενεργοποιησει εσεις;

 

Ναι και έχω απενεργοποιησει ούτως ή άλλως το Google photos και τα συναφή

 

Πρόβλημα στα ξαφνικά!

Δεν μπορώ να συνδεθώ με δεδομένα στο κινητό, τίποτα, ούτε σε 2g, δεν έχω πειράξει τίποτα από apn ούτε έχει θέμα η κοσμοτε

Να φταίει η btu?

Διαβάζω στο xda πως και άλλοι παρουσίασαν αυτό το πρόβλημα

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Ναι και έχω απενεργοποιησει ούτως ή άλλως το Google photos και τα συναφή

 

Πρόβλημα στα ξαφνικά!

Δεν μπορώ να συνδεθώ με δεδομένα στο κινητό, τίποτα, ούτε σε 2g, δεν έχω πειράξει τίποτα από apn ούτε έχει θέμα η κοσμοτε

Να φταίει η btu?

Διαβάζω στο xda πως και άλλοι παρουσίασαν αυτό το πρόβλημα

Με cosmote ξαφνικά από το απόγευμα ούτε εγώ μπαίνω internet με τα δεδομένα κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Με cosmote ξαφνικά από το απόγευμα ούτε εγώ μπαίνω internet με τα δεδομένα κινητού.

 

Και εγώ κοσμοτε έχω!

Αλλά οι δικοί μου μια χαρά έχουν στα κινητά τους :!:

Έχεις περάσει και εσύ την αγγλική btu apc8? Αλλά και πάλι το μεσημέρι είχα μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν μπορω να μπω με cosmote.Κι εγω ACP8 Γερμανικη φοραω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κοσμοτε έχω!

Αλλά οι δικοί μου μια χαρά έχουν στα κινητά τους :!:

Έχεις περάσει και εσύ την αγγλική btu apc8? Αλλά και πάλι το μεσημέρι είχα μια χαρά...

 

Όχι δεν έχω περάσει τίποτα. Πέρασα και από άλλα νήματα(s6) και το ίδιο έχουν και άλλοι με cosmote

Edited by spiros2012
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ καλό θα ήταν αυτό και 2Κ για όταν το δουλεύει με το gear VR.

 

4 μερες αυτονομια θα παμε αν ριξουμε αναλυση και αν οντως εχει τοση επιδραση οση λεει στην παρουσιαση του Ν7.. ειδικα οσοι γραφουν ωρες οθονης θα δουν τρελους χρονους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τα ίδια με τα δεδομένα Cosmote, από το απόγευμα τίποτα.
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέτε να πάρουμε το καινούριο ux του note 7 σε κάποιο update;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε το good lock apk

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το απόγευμα δεν μπορώ να μπω με δεδομένα cosmote λεπτοκαρυα Πιερίας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το good lock apk

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Τι εννοείς φίλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλώς τον Παναγιώτη. Χρόνια και ζαμάνια :)

Χωρίς πολλά πολλά τα s7 και s7edge είναι οι καλύτερες και πιο ολοκληρωμένες προτάσεις της samsung μέχρι σήμερα. Έχω το s7 flat από τον Μάρτιο και δεν του έχω κάνει ούτε clear cache από recovery (φαντάσου :p). Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα σε βγάλει άνετα 2+ χρόνια, εκτός βέβαια και αν σε πιάσει το μικρόβιο αλλαγής που απ' ότι βλέπω για να κάθεσαι μέχρι τώρα με το s3 το παλεύεις επιτυχώς.

Τα μόνα προβλήματα που μπορείς να αντιμετωπίσεις είναι οι λαλακίες που έχει κάνει η google με τα play services και το back up της αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό οπότε αράζεις και περιμένεις σοβαρή δουλειά απ' αυτούς. Odin δεν νομίζω να χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις πλέον παρά μόνο για ψυχαγογικούς λόγους.

Αυτά και χαίρομαι που σε ξαναδιαβάζω.

 

Γεια σου Μάκη φίλε μου! Η αλήθεια είναι ότι ήλπιζα να σε (ξανα)βρω και εδώ και χαίρομαι πάρα πολύ γιαυτό. Νομίζω με καλύπτεις πλήρως στα όσα αναφέρεις γιατί έχεις καταλάβει πλήρως το νόημα των όσων ρωτάω. Θέλω ένα θηρίο να με κρατήσει για 2+ χρόνια και πρακτικά να ξεχάσω τι θα πει odin και wipe dalvik cache (εκτός αν μου ξανακολλήσει κάποια στιγμή το μικρόβιο του φλασαρισματος). Παλιά φλασάραμε κερνελς και ρομς για την πλάκα μας ακόμα και στον απογευματινό καφέ, πλέον είχα καταλήξει να φλασάρω για λόγους επιβίωσης για να κάνω τα απλά και καθημερινά...

 

Αφού είδα και την πρόταση της samsung με το Note7 και δεν υπάρχει πραγματικά κανένας λόγος (για μένα τουλάχιστον) να πάω προς τα εκεί θα γίνω σύντομα μέλος της ομάδας σας. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις τους.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα:

Τώρα τελευταία κάποιες φορές κατά τη διάρκεια της κλήσης είναι ενεργή, διακόπτεται η ακοή, δηλαδή δεν ακούω καθόλου τον συνομιλητή ε νω εκείνος με ακούει πολύ καθαρά.

Εχω τσεκαρει το σήμα δεν είναι από αυτό, άλλωστε ο άλλος δεν θα μ'άκουγε.

 

Έχει αναφερθεί καθόλου κάτι τέτοιο?

 

Τι λέτε να είναι?

 

From SM-G935F through tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα προηγούμενα Samsung όταν ήθελα να κάνω μια ενέργεια, όπως για παράδειγμα να δω ένα βιντεάκι, με έβγαζε τις πιθανές επιλογές και με ρώταγε για τώρα ή για πάντα, τώρα όταν επιλέγω στο s7 edge, μου το πέρνει αυτόματα για πάντα. Πως μπορώ να αλλάξω την επιλογή μου;
Link to comment
Share on other sites

Στα προηγούμενα Samsung όταν ήθελα να κάνω μια ενέργεια, όπως για παράδειγμα να δω ένα βιντεάκι, με έβγαζε τις πιθανές επιλογές και με ρώταγε για τώρα ή για πάντα, τώρα όταν επιλέγω στο s7 edge, μου το πέρνει αυτόματα για πάντα. Πως μπορώ να αλλάξω την επιλογή μου;

 

Εάν κατάλαβα καλά πας...ρυθμίσεις / εφαρμογες / προεπ-νες εφαρμογες / επιλογή προεπ. εφαρμογής / ερωτηση πριν τον ορισμό προεπ. εφαρμ.

Link to comment
Share on other sites

Στα προηγούμενα Samsung όταν ήθελα να κάνω μια ενέργεια, όπως για παράδειγμα να δω ένα βιντεάκι, με έβγαζε τις πιθανές επιλογές και με ρώταγε για τώρα ή για πάντα, τώρα όταν επιλέγω στο s7 edge, μου το πέρνει αυτόματα για πάντα. Πως μπορώ να αλλάξω την επιλογή μου;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές (όχι application manager) και εκεί μπορείς να αλλάξεις ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την BTU APC8 και παρατήρησα ότι στον αυτόματο φωτισμό ενώ όταν αυξάνει το φως ανεβαίνει κανονικά όταν πέσει το φως δεν πέφτει η φωτεινότητα εκτός και αν σβήσω και ανάψω ξανά την οθόνη.Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος με apc8?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την BTU APC8 και παρατήρησα ότι στον αυτόματο φωτισμό ενώ όταν αυξάνει το φως ανεβαίνει κανονικά όταν πέσει το φως δεν πέφτει η φωτεινότητα εκτός και αν σβήσω και ανάψω ξανά την οθόνη.Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος με apc8?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είχα πάθει με την Ελληνική apc8 ,έκανα καθαρισμό cahe απο το recovey και είχε στρώσει .

Τώρα με την Αγγλική apc8 δεν έχω κανένα απολύτως θέμα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι κάποιοι είχαν πρόβλημα με την κατανάλωση μπαταρίας από τις 'Υπηρεσίες Google'. Όσοι είχατε τέτοιο πρόβλημα, τι πληκτρολόγιο έχετε; Εγώ είχα swiftkey και έβαλα το πληκτρολόγιο της Google. Μετά από αυτό, οι 'Υπηρεσίες Google' έδειξαν 20% χρήση μπαταρίας. Το έβγαλα και έβαλα της samsung, και οι 'Υπηρεσίες Google' έδειξαν χρήση μπαταρίας 9%. Λάβετε υπ' όψη ότι δεν είχα ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό λεξικού που ίσως ανέβαζε και άλλο την κατανάλωση. Το έχει δει κανείς άλλος; Το τηλέφωνο δεν είναι ρουτ, και έχει τις τελευταίες αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό αυτό που γράφεις (βεβαια ειναι μεγαλη η διαφορά

) και τα Google Services αφορούν και σε συγχρονισμό μεταξύ διαφόρων συσκευών και αποθήκευση διαφόρων ρυθμίσεων.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την BTU APC8 και παρατήρησα ότι στον αυτόματο φωτισμό ενώ όταν αυξάνει το φως ανεβαίνει κανονικά όταν πέσει το φως δεν πέφτει η φωτεινότητα εκτός και αν σβήσω και ανάψω ξανά την οθόνη.Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος με apc8?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Σε εμένα δουλεύει υποδειγματικά all time αλλα εχω γερμανική APC8

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την BTU APC8 και παρατήρησα ότι στον αυτόματο φωτισμό ενώ όταν αυξάνει το φως ανεβαίνει κανονικά όταν πέσει το φως δεν πέφτει η φωτεινότητα εκτός και αν σβήσω και ανάψω ξανά την οθόνη.Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος με apc8?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ αυτή έχω αλλά δεν παρατήρησα αυτό που λες

 

Αυτό που ρώτησα πιο πάνω δεν το χρησιμοποιεί κανένας να μου απαντήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...