Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για να μην κοροϊδευόμαστε με την αυτονομία. Όταν έχεις smartphone το χρησιμοποιείς σαν smartphone. Δηλαδή τα παντα ανοιχτά συνεχώς (δεδομένα 4G, wifi, συγχρονισμοί κτλ.) Ακούω κάποιους που τα κλείνουν και καλά για να έχουν αυτονομία. Ε, τοτε ας πάρουν ένα dumbphone με κουμπάκια. Πάντως εμένα τα πάντα ανοιχτά με 100% από τις 7 το πρωί πολύ δύσκολο να μου βγάλει το 12ώρο και το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό. Εννοείται βέβαια ότι το τηλ. το δουλεύω, δεν το έχω να κάθεται. Α, εννοείται χωρίς παιχνίδια, παρά 1-μιάμιση ώρα browsing.

Εξαρτάται τι κάνεις όλη μέρα.. γιατί εγώ το βγάζω και με το παραπάνω.. όπως λες τα πάντα ανοικτά..

Την Κυριακή που θα πάω πχ εκδρομή και θα βάλω το sygic 4 ώρες διαδρομή, φυσικά και θα θέλει φορτισμα μετά.. γενικά όμως μου βγάζει πάντα μια μέρα και μου μένει και ένα 30%...(η δική μου μέρα είναι 18ωρες, 8πρωι-12 το βραδυ)

Ενδεικτικά:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160729/b07ce421fd5e74c3ad2a506ba8296435.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160729/e6322ee934287896e9196d60359987ea.jpg

Τέλος, κοίτα στα στατιστικά σου τι σ0ου τραβάει μπαταρία πολύ ενδεχομένως.. άμα πχ έχεις Android system 30% μην περιμένεις να βγάλεις μέρα..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παντως με την Γερμανικη εχω κι εγω θεμα με το συστημα αντροιντ που μονιμως εχει την 2η θεση με 15%.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την Γερμανικη εχω κι εγω θεμα με το συστημα αντροιντ που μονιμως εχει την 2η θεση με 15%.

 

Υπάρχει κάποιος να μην το έχει; :lol:

 

Edit. Κάτι άλλο για να μην κάνω 2πλο ποστ, τι baseband έχετε? Εγώ με G935FXXU1APEQ νομίζω δεν έχω καλό σήμα..! (Συγκριτικά με το G4).

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

To kies δεν αναγνωριζει καθολου τη συσκευη. Οταν το συνδεω βγαζει μηνυμα οτι να το συνδεσω με το smartswitch καθοτι ειναι καλυτερο και πιο συγχρονο

 

Ναι φυσικά το Samsung kies δεν παίζει στην συσκευή μας.... Μόνο το smartswitch

 

Παιδια δεν λέω να το συνδέσετε, απλά να δώσετε τα στοιχεία που είπα για να βγάλει ποιο είναι το μαμά csc και firmware.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δουλεύει 8 ώρες (βάλε και το πάει έλα στη δουλειά), πως γίνεται να μένει από μπαταρία στις 12 ώρες?

Τι ακριβώς δουλειά κάνετε κ είστε πάνω από το κινητό μονίμως για να μείνει από μπαταρία στις 12 ώρες?

 

Και επίτηδες να θέλω να το κάνω αυτό δε γίνεται. Ποτέ δεν έχω καταφέρει να το πάω από 100 μέχρι να σβήσει σε 12 ώρες. Εάν δουλέψω πολύ data από το πρωί στις 8,το βράδυ που θα πέσω για ύπνο θα είμαι στο 3,4,5%. Αν είμαι με πιο light χρήση από Wi-Fi γραφείου σε Wi-Fi σπιτιού το φορτίζω κάθε 2 μέρες.

 

Μιλάμε πάντα για καθημερινή χρήση, σε αυτά που κάνει κανείς συνήθως, όχι όταν είσαι διακοπές κ προσπαθείς να πιάσεις τον pikacu πάνω από το τηλ

me > you
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δουλεύει 8 ώρες (βάλε και το πάει έλα στη δουλειά), πως γίνεται να μένει από μπαταρία στις 12 ώρες?

Τι ακριβώς δουλειά κάνετε κ είστε πάνω από το κινητό μονίμως για να μείνει από μπαταρία στις 12 ώρες?

 

Και επίτηδες να θέλω να το κάνω αυτό δε γίνεται. Ποτέ δεν έχω καταφέρει να το πάω από 100 μέχρι να σβήσει σε 12 ώρες. Εάν δουλέψω πολύ data από το πρωί στις 8,το βράδυ που θα πέσω για ύπνο θα είμαι στο 3,4,5%. Αν είμαι με πιο light χρήση από Wi-Fi γραφείου σε Wi-Fi σπιτιού το φορτίζω κάθε 2 μέρες.

 

Μιλάμε πάντα για καθημερινή χρήση, σε αυτά που κάνει κανείς συνήθως, όχι όταν είσαι διακοπές κ προσπαθείς να πιάσεις τον pikacu πάνω από το τηλ

 

Τα στατιστικά είναι μια χαρά, όπως και τα δικά σας. Είπαμε τα παντα ανοιχτά, όλοι οι συγρονισμοί, wifi, data, browsing συνολικά περίπου μιάμιση ώρα (με opera όμως), here maps καποιες φορές για μισή ωρα περίπου κτλ. αρκετή ομιλία περίπου μια ωρα. Στις 5 το απόγευμα έχω μείνει με 10-15 % μπαταρία οπότε φόρτιση για να με βγάλει μέχρι το βράδυ. Θεωρώ όμως ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό για τη χρήση που του κανω. Απλά οι υπερβολές με ενοχλούν. Δεν μπορείς να λες ότι ανετα βγάζει μιάμιση μέρα. Εντάξει αν δε μιλήσουμε καθόλου, φωτεινότητα τέρμα χαμηλα, εφαρμογές δεν τρέχουν στο παρασκήνιο, και το έχουμε στην τσέπη ή στο τραπεζάκι για να το καμαρώνουμε, ε τότε εντάξει κι εμένα μου βγάζει τουλάχιστον διήμερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην κοροϊδευόμαστε με την αυτονομία. Όταν έχεις smartphone το χρησιμοποιείς σαν smartphone. Δηλαδή τα παντα ανοιχτά συνεχώς (δεδομένα 4G, wifi, συγχρονισμοί κτλ.) Ακούω κάποιους που τα κλείνουν και καλά για να έχουν αυτονομία. Ε, τοτε ας πάρουν ένα dumbphone με κουμπάκια. Πάντως εμένα τα πάντα ανοιχτά με 100% από τις 7 το πρωί πολύ δύσκολο να μου βγάλει το 12ώρο και το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό. Εννοείται βέβαια ότι το τηλ. το δουλεύω, δεν το έχω να κάθεται. Α, εννοείται χωρίς παιχνίδια, παρά 1-μιάμιση ώρα browsing.

Δεν συμφωνώ καθόλου με αυτήν την λογική !!!ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση εμένα με βγάζει 3 μέρες το τηλέφωνο με 5 ώρες οθόνης!!εγώ που δουλεύω θα έχω ανοιχτά wifi όταν τα χρειάζομαι και το ίδιο για 3g !!!δεν βλέπω κανένα απολύτως λόγω να τα έχω όλα ανοιχτά την στιγμή που δεν μου χρειάζεται!!

Μου ήρθε και καινούριο update !!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου χρησιμοποίησες τη φράση "ας μην κοροϊδευόμαστε". Δεν θεωρώ ότι κοροϊδευόμαστε εμάς που λέμε ότι μας βγάζει τη μέρα άνετα.

 

Μπορείς να ρίξεις ματιά και στο θέμα της μπαταρίας να δεις τη χρήση ακριβώς κάνουμε. Με μουσική, Bluetooth,data (οι συγχρονισμοί που αναφέρθηκαν όσο ιδιαίτερα ενεργοβόροι, δεν είναι) και χάλια σήμα Vodafone σε εσωτερικούς χώρους (1,2 Μαξ 3 γραμμές) και το τηλέφωνο βγάζει τη μέρα χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Δεν κοροϊδεύουμε λοιπόν, ούτε έχουμε το τηλ να το χαζεύουμε όπως ειπώθηκε.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος αντιπαραθεσης είναι ανάλογα στη χρήση του καθενός και εγώ τώρα στις διακοπές κάθομαι και μια μέρα χρήσης βγάζω δε βγάζω με 5 ώρες shot όταν γυρίσω είμαι συνήθως στις 48 ώρες με 6-7 ώρες shot,επίσης τώρα στις διακοπές είμαι μόνο με δεδομένα η αυτονομία της συσκευής είναι πολύ καλή :o

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προερχόμενος από Mate 8 με το ίδιο ακριβώς set up και το duos με μόνη διαφορά ότι στο s7 edge τρέχει και το glimpse notification για να ανάβει η οθόνη με την λήψη ειδοποιησεων βγάζω με ανοιχτά τα πάντα (εκτός δεδομένα που τα χρησιμοποιώ 30 λεπτά την ημέρα) 5 λογαριασμούς mail που δέχονται τουλάχιστον 150 mail κάθε μέρα στα οποία ανέβει η οθόνη και τα βλέπω όλα καθόλου game, περίπου 1,5 ώρα ομιλία, με Opera browser μόνο και από κάτω Facebook, viber, Instagram, tweeter, Skype, hangout βγάζω περίπου 1 μέρα & 10 ώρες με 5 ώρες οθόνη... Όταν το χρησιμοποιώ περισσότερο τότε πάει περίπου 24 ώρες με 6:20 οθόνη...

Στο Mate 8 είχα με την ίδια χρήση 1 μέρα & 20 ώρες με 6 ώρες οθόνη ή 1 μέρα & 5 ώρες με 7,5 ώρες οθόνη...

Υπόψη έχω απενεργοποιηση τις εφαρμογές Google που δεν χρειάζομαι (Gmail - Google music - Google photo - περίπτερο - βιβλία - drive) και στο s7 edge αλλά και στο Mate 8

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προερχόμενος από Mate 8 με το ίδιο ακριβώς set up και το duos με μόνη διαφορά ότι στο s7 edge τρέχει και το glimpse notification για να ανάβει η οθόνη με την λήψη ειδοποιησεων βγάζω με ανοιχτά τα πάντα (εκτός δεδομένα που τα χρησιμοποιώ 30 λεπτά την ημέρα) 5 λογαριασμούς mail που δέχονται τουλάχιστον 150 mail κάθε μέρα στα οποία ανέβει η οθόνη και τα βλέπω όλα καθόλου game, περίπου 1,5 ώρα ομιλία, με Opera browser μόνο και από κάτω Facebook, viber, Instagram, tweeter, Skype, hangout βγάζω περίπου 1 μέρα & 15 ώρες με 5 ώρες οθόνη... Όταν το χρησιμοποιώ περισσότερο τότε πάει περίπου 24 ώρες με 6:20 οθόνη...

Στο Mate 8 είχα με την ίδια χρήση 1 μέρα & 20 ώρες με 6 ώρες οθόνη ή 1 μέρα & 5 ώρες με 7,5 ώρες οθόνη...

Υπόψη έχω απενεργοποιηση τις εφαρμογές Google που δεν χρειάζομαι (Gmail - Google music - Google photo - περίπτερο - βιβλία - drive) και στο s7 edge αλλά και στο Mate 8

Είσαι πολύ καλά για dual sim με 2k οθόνη που είναι και πιο φωτεινή από του mate 8 δεν βλέπω μεγάλες διαφορές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ καλά για dual sim με 2k οθόνη που είναι και πιο φωτεινή από του mate 8 δεν βλέπω μεγάλες διαφορές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι σύμφωνο μαζί σου και μάλιστα έχω 2 συσκευές duos(ασημι & χρυσό) που έχουν ακριβώς την ίδια συμπεριφορά...με όλα τα update και το Android system συνήθως στο 30 με 39% και το λειτουργικό στο 15%...αλλα με αυτή την αυτονομία που μου δινει δεν τα παρακολουθώ καθόλου...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι σύμφωνο μαζί σου και μάλιστα έχω 2 συσκευές duos(ασημι & χρυσό) που έχουν ακριβώς την ίδια συμπεριφορά...με όλα τα update και το Android system συνήθως στο 30 με 39% και το λειτουργικό στο 15%...αλλα με αυτή την αυτονομία που μου δινει δεν τα παρακολουθώ καθόλου...

2 συσκευές;έχεις 4 γραμμές; χαράς το κουράγιο σου :cool:

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την Γερμανικη εχω κι εγω θεμα με το συστημα αντροιντ που μονιμως εχει την 2η θεση με 15%.

 

Εμένα επίσης στη δεύτερη με 22%, αλλά και πάλι είναι καλύτερο από τη πολωνική

Δηλαδή άδικα την έβαλα ε? :)

Να βάλω αυτή την αγγλική που λέτε? Θα παίρνει κανονικά τις ενημερώσεις?

Που μπορώ να τη βρω?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Και εγώ όλα ανοιχτά. Smartphone είναι. Το ξεσκιζω και το φορτίζω 2 φορές τη μέρα. Αυτά που λέτε ότι βγάζει μια μέρα με βαριά χρήση δεν ισχύει. 24 ώρες δεν βγάζει με τπτ με βαριά χρήση.

Απλά σε σχέση με αλλα κινητά έχει καλύτερη μπαταρία.

 

 

 

Μπράβο ρε φίλε κι εγω δύο φορες την ημέρα το φορτίζω πάντα. Αλλά όπως είπα και πάλι το τηλεφωνο δουλεύει, δεν κάθεται.

 

 

 

Τα στατιστικά είναι μια χαρά, όπως και τα δικά σας. Είπαμε τα παντα ανοιχτά, όλοι οι συγρονισμοί, wifi, data, browsing συνολικά περίπου μιάμιση ώρα (με opera όμως), here maps καποιες φορές για μισή ωρα περίπου κτλ. αρκετή ομιλία περίπου μια ωρα. Στις 5 το απόγευμα έχω μείνει με 10-15 % μπαταρία οπότε φόρτιση για να με βγάλει μέχρι το βράδυ. Θεωρώ όμως ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό για τη χρήση που του κανω. Απλά οι υπερβολές με ενοχλούν. Δεν μπορείς να λες ότι ανετα βγάζει μιάμιση μέρα. Εντάξει αν δε μιλήσουμε καθόλου, φωτεινότητα τέρμα χαμηλα, εφαρμογές δεν τρέχουν στο παρασκήνιο, και το έχουμε στην τσέπη ή στο τραπεζάκι για να το καμαρώνουμε, ε τότε εντάξει κι εμένα μου βγάζει τουλάχιστον διήμερο.

 

Καταρχήν εσείς κάνετε χρήση tablet απο το κινητό σας.

Δεν ειναι κακό,απλα αυτο κάνετε.

Σιγά μη κάτσω εγώ 5-6 ώρες ημερησίως σε μια οθονιτσα 5.5 ίντσες να βγάλω τα μάτια μου(τα PC και τα tablet γιατί τα έχουμε)

 

Μην μου πει κανεις οτι δουλεύει στο κινητό του διότι ψέμα θα ειναι.

 

Κάποια πράγματα μπορει να καταφέρεις οχι όμως την συντριπτική πλοίοψηφία των επαγγελμάτων και επαγγελματικών δραστηριοτήτων.

 

Επίσης μια χαρά χρήση κάνουμε και μας βγάζει 2 ημέρες.

Με συγχρονισμούς συνέχεια on με bt,με location με browsing,με κλήσεις,με κατανάλωση περιεχομένου,με μουσική,video,photo κ.α

 

Εγώ την ημέρα κανα 2.2.5 ώρες οθόνη θα βγάλω.maximum.

Αλλο τόσο την επόμενη ημέρα.

 

Ποιος χρησιμοποιεί gps πλοήγηση οταν οι συντριπτική πλοίοψηφία κάνουν συνεχόμενα ίδια διαδρομή;;;

 

Οταν οι συντριπτική πλοίοψηφία ξέρει τους δρόμους στις πόλεις.

Εκτος αν είσαι ταξιτζής η οδηγός που μόνο τότε το χρειάζεσαι πολυ πιο τακτικά άσε που με τα χρόνια και την εμπειρία όλο και λιγότερο θα το χρησιμοποιείς.

 

Μόνο οταν θα πάνε κάπου που δεν ξέρουν καμία εκδρομή η διακοπές και αυτο μόνο την πρώτη φορά.

 

Μετα που θα ξέρουν διαδρομή σιγά μην χρησιμοποιούν gps.

 

Επίσης πόσοι νομίζεις εχουν μόνιμα φωτεινότητα στο 100%.;;

Μόνο οταν είσαι έξω η τα επαγγέλματα που απαιτούν μόνιμα σε εξωτερικής συνθήκες να είσαι;;

 

Ενας που δουλεύει σε γραφείο η σε εσωτερικό χώρο εχει κανα λογο στο 100% να το εχει;;

 

Οχι βέβαια με 30-40% ειναι πολυ ικανοποιητική η φωτεινότητα του.

 

Ουτε όλοι χρησιμοποιούν data all time.

 

 

Μην γράφουμε οτι να ναι λοιπόν οτι κάθεται το κινητό στο τραπέζι για να το κοιτάζουμε.

 

Παντως με την Γερμανικη εχω κι εγω θεμα με το συστημα αντροιντ που μονιμως εχει την 2η θεση με 15%.

 

Εγώ με την γερμανική APC8 ενα τετράμηνο το system android πάνω απο 4-6% δεν εχω δει ουδέποτε.

Πάντα απο μέση και κατω ειναι στα στατιστικά τη μπαταρίας.

 

Χρησιμοποιώ και παλιότερη έκδοση Google services.

Μόνο το play store το εχω με την τελευταία έκδοση του(χειροκίνητα που τα περνώ)

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν εσείς κάνετε χρήση tablet απο το κινητό σας.

Δεν ειναι κακό,απλα αυτο κάνετε.

Σιγά μη κάτσω εγώ 5-6 ώρες ημερησίως σε μια οθονιτσα 5.5 ίντσες να βγάλω τα μάτια μου(τα PC και τα tablet γιατί τα έχουμε)

 

Μην μου πει κανεις οτι δουλεύει στο κινητό του διότι ψέμα θα ειναι.

 

Κάποια πράγματα μπορει να καταφέρεις οχι όμως την συντριπτική πλοίοψηφία των επαγγελμάτων και επαγγελματικών δραστηριοτήτων.

 

Επίσης μια χαρά χρήση κάνουμε και μας βγάζει 2 ημέρες.

Με συγχρονισμούς συνέχεια on με bt,με location με browsing,με κλήσεις,με κατανάλωση περιεχομένου,με μουσική,video,photo κ.α

 

Εγώ την ημέρα κανα 2.2.5 ώρες οθόνη θα βγάλω.maximum.

Αλλο τόσο την επόμενη ημέρα.

 

Ποιος χρησιμοποιεί gps πλοήγηση οταν οι συντριπτική πλοίοψηφία κάνουν συνεχόμενα ίδια διαδρομή;;;

 

Οταν οι συντριπτική πλοίοψηφία ξέρει τους δρόμους στις μέγα κρέας πόλεις.

Εκτος αν είσαι ταξιτζής η οδηγός που μόνο τότε το χρειάζεσαι πολυ πιο τακτικά άσε που με τα χρόνια και την εμπειρία όλο και λιγότερο θα το χρησιμοποιείς.

 

Μόνο οταν θα πάνε κάπου που δεν ξέρουν καμία εκδρομή η διακοπές και αυτο μόνο την πρώτη φορά.

 

Μετα που θα ξέρουν διαδρομή σιγά μην χρησιμοποιούν gps.

 

Μην γράφουμε οτι να ναι λοιπόν οτι κάθεται το κινητό στο τραπέζι για να το κοιτάζουμε.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Θα συμφωνήσω 100% μαζί σου μόνο στις διακοπές κάνω υπερβολική χρήση λόγο έλλειψης tablet και wifi στην καθημερινότητα η χρήση είναι πιο μικρή λόγο δουλειάς και τέκνων :o

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 συσκευές;έχεις 4 γραμμές; χαράς το κουράγιο σου :cool:

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι αδερφέ η ασημί μου έπεσε και έσπασε το κάτω μέρος της οθόνης και από τα νεύρα μου την ίδια μέρα πήρα το χρυσό(τρελά!)... Τώρα βέβαια έχω βάλει full skin carbon στην ασημι και δεν φαίνεται τίποτα και χρησιμοποιώ αυτήν μέχρι να βγει το Note 7 οπότε και το χρυσό θα μπει για πώληση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έκανα format την συσκευή και τώρα δεν βρίσκω το oculus store ξέρει κάνεις που μπορώ να βρω το apk. Στο galaxy και playstore δεν υπάρχει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΟΚ problem solved

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Όχι αδερφέ η ασημί μου έπεσε και έσπασε το κάτω μέρος της οθόνης και από τα νεύρα μου την ίδια μέρα πήρα το χρυσό(τρελά!)... Τώρα βέβαια έχω βάλει full skin carbon στην ασημι και δεν φαίνεται τίποτα και χρησιμοποιώ αυτήν μέχρι να βγει το Note 7 οπότε και το χρυσό θα μπει για πώληση

Όχι ρε φίλε τι ατυχία ήταν αυτή :mad:

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με APC8, BTU κανενα θεμα με το σύστημα Android. Μονιμα κάτω απο 5% και ας εχω τα τελευταία Google services.

 

Εχω χτυπησει και 9 ωρες sot (υπάρχει το ποστ μου στο θέμα μπαταρίας) αλλα δεν είναι αυτο το θέμα το εχω ξαναπει.

Η συσκευή εχει άριστη αυτονομία που αφήνει πολυ πισω τον ανταγωνισμό.

Και όχι δεν κοροιδευομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την Γερμανικη εχω κι εγω θεμα με το συστημα αντροιντ που μονιμως εχει την 2η θεση με 15%.

Μα γερμανική apc8 έχω.. και είναι 6-7 θέση..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Όταν με παίρνουν τηλ. και το έχω πχ σε τσέπη ή τσαντάκι και πάω να το βγάλω, σταματάει εντελώς ο ήχος κλήσης. Ποια επιλογή είναι αυτή για να την αφαίρεσω;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μα γερμανική apc8 έχω.. και είναι 6-7 θέση..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Τα updates δεν τα εκανες;Εγω τωρα ειμαι στην APG3.

Εβαλα και τα google play services στην 9.4.52.

Οχι οτι εχω θεμα αλλα σιγουρα θα μπορουσε και καλυτερα.

Και της κοπελας μου το s7 edge Ελβετικο pink gold παλι το συστημα android 2η θεση εκει σταθερα.

Το 5ωρακι οθονης βεβαια το εχουμε κι οι 2.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τα updates δεν τα εκανες;Εγω τωρα ειμαι στην APG3.

Εβαλα και τα google play services στην 9.4.52.

Οχι οτι εχω θεμα αλλα σιγουρα θα μπορουσε και καλυτερα.

Και της κοπελας μου το s7 edge Ελβετικο pink gold παλι το συστημα android 2η θεση εκει σταθερα.

Το 5ωρακι οθονης βεβαια το εχουμε κι οι 2.

Όχι δεν πρόκειται να κάνω update, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος αφού δεν δίνει κάτι ουσιαστικό.. έκδοση Μαρτίου και ζωαρα! Πριν κάνα 2 μέρες έβαλα το βραδυ και άκουγα play list από youtube, απόκοιμήθηκα, όταν ξύπνησα το πρωί ήμουν στο 40%, με 6 ώρες sot ... βιαζομουν και δεν έβγαλα screen shot.. σε χρήση youtube το κινητό φτάνει 9ωρο sot για πλάκα..

Η άλλο παράδειγμα έχω 6ωρο sot μόνο με pokemon go. Φυσικά 4g+gps..

Απλά κάποια βασικά "τρικ" για να αυξήσω την αυτονομία μου κάνω. Τίποτα άλλο.

1. Απενεργοποιω ότι δεν χρειάζομαι (60+dissabled apps)

2. Πετάω fb+messenger

3. Στο σπίτι το γυρνάω σε 2g ( όχι λόγω αυτονομίας αλλά επειδή με 3g ή 4g έχω τόσο χάλια σήμα που χάνω κλήσεις. Φυσικά μου δίνει και +στην καταναλωση).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πρόκειται να κάνω update, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος αφού δεν δίνει κάτι ουσιαστικό.. έκδοση Μαρτίου και ζωαρα! Πριν κάνα 2 μέρες έβαλα το βραδυ και άκουγα play list από youtube, απόκοιμήθηκα, όταν ξύπνησα το πρωί ήμουν στο 40%, με 6 ώρες sot ... βιαζομουν και δεν έβγαλα screen shot.. σε χρήση youtube το κινητό φτάνει 9ωρο sot για πλάκα..

Η άλλο παράδειγμα έχω 6ωρο sot μόνο με pokemon go. Φυσικά 4g+gps..

Απλά κάποια βασικά "τρικ" για να αυξήσω την αυτονομία μου κάνω. Τίποτα άλλο.

1. Απενεργοποιω ότι δεν χρειάζομαι (60+dissabled apps)

2. Πετάω fb+messenger

3. Στο σπίτι το γυρνάω σε 2g ( όχι λόγω αυτονομίας αλλά επειδή με 3g ή 4g έχω τόσο χάλια σήμα που χάνω κλήσεις. Φυσικά μου δίνει και +στην καταναλωση).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ρε φίλε χωρίς Facebook messenger δεν γίνεται να μην το έχεις σε τέτοιο κινητό για να κερδίσεις μισή ώρα παραπάνω. Σιγά μη μπαίνω από browser.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...