Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ούτε χρόνο ούτε και διάθεση να ξαναφλασάρω. Ούτε πιστεύω ότι αν το κάνω θα αλλάξει κάτι. Έδωσα τόσα λεφτά για να πάρω μια συσκευή που θα δουλεύει τέλεια. Επίσης, έβαλα ένα παιχνίδι που έπαιζα που και που στο παλιό μου κινητό (mini racing, καθόλου βαρύ) και στο edge κάνει σπασίματα, σαν stutter ένα πράγμα. Είναι δυνατόν; Από ό,τι είδα στο xda, έχουν και άλλοι θέματα σε παιχνίδια.:mad:

Καταρχήν εαν δεν μπορείς να κρατήσεις την συσκευή μάλλον δεν κάνει για εσένα και λόγο της καμπυλότητας θα έπρεπε να το είχες κρατήσει

αρκετές φόρες πριν το αγοράσεις .

Παιχνίδια δεν παίζω αλλα είναι η πρώτη φορά που δεν έχω βάλει nova σε τηλ.

Άσχετο τώρα τελευταία το androit σύστημα εχει πέσει σε κατανάλωση και βλέπω τρελά νούμερα αυτονομίας :)

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το πήρα και εγώ το edge και θα ήθελα να γράψω τη δική μου σύντομη εμπειρία μέχρι τώρα.

 

-Θετικά:

Η οθόνη είναι τέλεια, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσε να ζήσω και με μια καλή lcd. Η κάμερά του, από την άλλη, είναι απίθανη. Δεν έχω λόγια! Οι βραδινές της είναι μαγικές! Στα ατού του και οι μαζεμένες διαστάσεις του σε σχέση με την οθόνη. Και το design του, φυσικά! Πανέμορφη συσκευή.

 

-Αρνητικά: Δυστυχώς, είμαι απογοητευμένος από την απόδοσή του. Δείχνει λίγο να κομπιάζει, κάποιες φορές ζορίζεται αδικαιολόγητα, γενικά όλα αυτά τα μικροκομπιάσματα που κάνει ώρες-ώρες μου προκαλούν μια μικρή... δυσφορία. Ειλικρινά, περίμενα να φυσάει το κινητό, αλλά δεν διαπιστώνω κάτι τέτοιο. Το μεγαλύτερό μου, όμως, πρόβλημα είναι το κράτημα της συσκευής, έχει μακράν το χειρότερο κράτημα που έχω συναντήσει. Του έβαλα θήκη, αλλά η βελτίωση ήταν ελάχιστη, πάλι οι άκρες του "κόβουν" υπερβολικά. Και όλα αυτά, λόγω της edge καινοτομίας που με σιγουριά τώρα πια μπορώ να πω ότι είναι ό,τι πιο άχρηστο έχω δει σε κινητό και που σε ένα βαθμό, μου καταστρέφει την όλη εμπειρία. Προσωπικά δε μου προσφέρει τίποτα, μόνο προβλήματα.

 

-Ούτε κρύο, ούτε ζέστη:

Περίμενα πολλά περισσότερα από την μπαταρία του. Κάνω βαριά χρήση, τόσο ώστε με το ζόρι να με βγάζει μια μέρα. Είχα την κρυφή ελπίδα ότι θα βγάζει και δεύτερη, καταλαβαίνω τώρα ότι δε γίνεται, αλλά οκ.

 

Το τέλειο κινητό δεν υπάρχει και το s7 edge απέχει αρκετά από αυτό. Δεν έχω αποφασίσει πόσο θα το κρατήσω. Η οθόνη και η κάμερα με κρατάνε, η απόδοσή του και η κακή εργονομία με απωθούν. Θα δείξει.

 

Υπόψη με βαριά χρήση καμία μα καμία συσκευη στο κόσμο δεν σου βγάζει 2 ημέρες.

Ουτε καν το iPad που εχουν τις καλύτερες αυτονομίες σε portable device δεν βγάζει 2 ημέρες με βαριά χρήση.

 

Δεν ξέρω τι προσδοκίες είχες αλλα μάλλον δεν ανταποκρινόταν στην τρέχουσα τεχνολογια μπαταριών και αυτονομίας.

 

Αλλου να πας μόνο σε Matte 8 και P9 Plus θα δεις παρομοια αυτονομία η ελαφρώς καλύτερη στη περίπτωση του Matte 8.

 

Εκτος αν θες τίποτα Xiaomi Redmi 3.

 

Που οπου αλλου να πας θα κανεις συμβιβασμό σε αλλους τομείς εξίσου.

 

Τώρα όσον αφορα την απόδοση του ειναι εξαιρετικό σε ομαλότητα,σταθερότητα και smoothness.

4 μήνες που το εχω δεν εχω κανένα παράπονο.

 

Τώρα για το edge εφόσον δεν σε ικανοποιεί δεν χρειαζεται να προσπαθείς να το συνηθίσεις.

Δωστο το κινητό και πάρε κάποιο αλλο που σε καλυπτει καλύτερα.

 

Η edge καμπύλες και λογική take it or leave it.

 

Δεν υπάρχει μέση λύση.

 

Ναι προσφέρει λιγότερη εργονομία απο flat(αλλα χωρίς να αποτελει deal breaker σε καμία περιπτωςη ουτε να παρεχει τέτοια δυσκολία στο χειρισμό και στο κράτημα του ωςτε να το ξεφορτωθούμε-ειναι και θεμα συνήθειες για πολλούς εξίσου)αλλα επειδή ξεχωρίζει και ειναι κατι διαφορετικο και φρέσκο στην αγορά απο την πεπατημένη για αυτο το τιμήσαμε όσοι το τιμάμε.

 

Αν θέλαμε flat θα παίρναμε flat αλλα το flat το βαρεθήκαμε οπως και το ξαναζεσταμένο φαγητό.

 

Για αυτο βγήκε αυτη η συσκευη για το κοινό που θέλει κατι διαφορετικο και ξεχωριστό.

 

Καμία συσκευη δεν ειναι για όλους ξεκάθαρα.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κρατημα εχει το s7 edge..που κα δεις το s6 edge plus που εχω ειναι ποιο μεγαλο και ακομα σε δυσκολευει να το κρατησεις .βαλε του μια θηκη sillicon nillkin και εισαι μια χαρα.το s7 edge ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει εκει εξω αυτην την στιγμη.o exynos 8 τους βαζει ολους κατω και kirin 950,snap 820..κανε ενα hard reset στην συακευη σου η περασε ξανα με odin το filmware της συσκευη σου και απολαυσε την!

Αυτό δεν ισχύει. Ο kirin 950 μας βαράει στα αυτιά κανονικά. Το ίδιο και ο νέος snap.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα σού μιλήσω καθαρά και ξάστερα,ούτε αυτιά θα σού χάιδεψω επειδή έχω edge,ούτε και κάτι άλλο.

ΤΟ μικρό σε πληροφορώ ότι είναι πιο τίμιο.

Σε επίπεδά αυτονομίας,πλησιάζει πολύ το μεγάλο.

Στο χέρι,βολεύει απίστευτα,edge χωρίς έστω spigen liquid crystal δεν νοείται,κι αυτό επειδή εχει λίγο όγκο κι ετσι δεν πατιέται εύκολα η οθόνη στα πλάγια.

Δουλεύει πιο smooth,ξεκάθαρο αυτό,τα έχω περάσει όλα,κι οχι 1 η 2 φορές.

Αγανάκτησα επίσης να βρω edge πού να εχει οσο το δυνατόν καθαρότερη οθόνη.όλα πού είχα η πού είχα δει,αν έβγαζα γκρι φόντο,είχαν μικρές σκιές στην οθόνη.

Σαφώς οι περισσότεροι ήδη έχουν ένα edge με σκιές στην οθόνη πού ναι μεν φαίνονται ελάχιστα και με πολύ προσοχή,όμως ενοχλεί,αν είσαι ψείρας.

Για μένα το μικρό είναι πιο τίμιο.

Γιατί πήρα edge?για την διαφορετικότητά του.

Προς Θεού,το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και αξίζει,δε θα το θεοποίησω όμως.

Ύστερα από τρία s7 edge σκεφτόμουν και εγώ εδώ και καιρό να δοκιμάσω το μικρό. Διαβάζοντας την άποψη σου παρήγγειλα χτες ένα απλό s7 και παραλαμβάνω αύριο.

Θέλω να δοκιμάσω τι θα υπερισχύσει....καλύτερο κράτημα , flat οθόνη και μικρότερο μέγεθος vs μεγαλύτερο μέγεθος οθόνης (αλλά edge με όλα τα καλά και τα άσχημα), καλύτερο design αλλά και χειρότερο κράτημα.

Στον τομέα αυτονομία και εγώ διάβασα σε πολλά συγκριτικά reviews ότι οι διαφορές δεν είναι πολύ μεγάλες.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει. Ο kirin 950 μας βαράει στα αυτιά κανονικά. Το ίδιο και ο νέος snap.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σύμφωνα με μετρήσεις, όσες έχω δει, ο exynos θεωρείται καλύτερος των άλλων δύο.

 

Από αυτό βέβαια δεν συνεπάγεται ότι μια συσκευή που φοράει τον γρηγορότερο επεξεργαστή του κόσμου θα έχει ταυτόχρονα την καλύτερη και ομαλοτερη λειτουργία.

Θεωρώ ότι το s7 edge σαν συσκευή είναι ίσως η καλύτερη εκεί έξω στον τομέα του ολοκληρωμένου hardware.

Ενα hardware το οποίο μόνο του δεν μπορεί να σταθεί, θέλει την υποστήριξη ενός κορυφαίου software για να το αναδείξει. Και εδώ η samsung χάνει δυστυχώς.

 

Το σύνολο θα μπορούσε να είναι μακράν το καλύτερο του ανταγωνισμού και όχι στα 2 με 3 καλύτερα. Ελπίζω με updates να αναδείξει τις πραγματικές του δυνατότητες, ως συνολικής συσκευής.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το edge και θα ήθελα να γράψω τη δική μου σύντομη εμπειρία μέχρι τώρα.

 

-Αρνητικά: Δυστυχώς, είμαι απογοητευμένος από την απόδοσή του. Δείχνει λίγο να κομπιάζει, κάποιες φορές ζορίζεται αδικαιολόγητα, γενικά όλα αυτά τα μικροκομπιάσματα που κάνει ώρες-ώρες μου προκαλούν μια μικρή... δυσφορία. Ειλικρινά, περίμενα να φυσάει το κινητό, αλλά δεν διαπιστώνω κάτι τέτοιο.

Το τέλειο κινητό δεν υπάρχει και το s7 edge απέχει αρκετά από αυτό. Δεν έχω αποφασίσει πόσο θα το κρατήσω. Η οθόνη και η κάμερα με κρατάνε, η απόδοσή του και η κακή εργονομία με απωθούν. Θα δείξει.

 

μπορεις να μου πεις ετσι απο περιεργεια σε τι σου κολλαει-λαγγαρει? γιατι απ οσα εχω πιασει στα χερια μου (ουκ ολιγα) δεν βλεπω να κολαει καπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις ετσι απο περιεργεια σε τι σου κολλαει-λαγγαρει? γιατι απ οσα εχω πιασει στα χερια μου (ουκ ολιγα) δεν βλεπω να κολαει καπου.

 

Με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές όταν πηγαίνω ρυθμίσεις / εφαρμογές. Αργεί αισθητά να μου τις διαβάσει. Με ζαλιζει και ένα κυκλακι που όλο γυρίζει...γυρίζει...

Με το V10 καμία σχέση.

Σε επιστροφή από εφαρμογή στην αρχική οθόνη έχει καθυστερήσει κάποιες στιγμές και κανει σας να ξαναφορτώνει τα εικονίδια. Κάτι που μου θυμίζει την ατελεια του launcher του V10 της LG.

Γιαυτό φωνάζω και λέω χαλιεται το σύνολο από το software

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung πάντα θα είναι πίσω στο θέμα software. Ενώ έχει κάνει ήδη πολύ καλή δουλειά φέτος,θα μπορούσε να ρολαρει καλύτερα και πιο σβελτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τι δισταγμούς και κομπιασματα βρε παιδιά. Το δουλεύω σαν iPhone και δεν παρατηρώ τίποτα. Δεν κλείνω τίποτα, πέταξα πριν ενάμιση μήνα και ότι δήθεν εφαρμογές βοηθούν στην αυτονομία όπως το greenify και επανήλθε η πολύ καλή αυτονομία και καθ' όλα άψογη λειτουργία.

10 μέρες που ήμουν διακοπές δεν υπερθερμάνθηκε ποτέ δουλεύοντας το με 4g στην παραλία.

Με κάλυψε φωτογραφικά στα πλάνα που χρειαζόμουν φακό λίγων mm με φωτογραφίες πολύ κοντά στην κάμερα μου.

Δεν με προβλημάτισε πουθενά.

Πλέον μόνο η λόξα για συχνές αλλαγές κινητών δικαιολογεί την αγορά κάποιας άλλης συσκευής.

Δεν σκοπεύω να πάω σε κάτι άλλο σύντομα. Αρχίζω να ξεπερνώ αυτή την μανία. Προτιμώ να ρίξω τα λεφτά μου σε κάτι πιο δημιουργικό όπως η φωτογραφία.

Τα κινητά έχουν φτάσει σ ενα σημείο όπου η αλλαγή ανα δυο χρόνια είναι υπεραρκετή.

Το μέγεθος οθόνης είναι ο περιορισμός σ αυτά που θα μπορούσαμε να κάνουμε και όχι το hardware. Παράδειγμα τι να την κάνω την δύναμη του note 7 όταν πάλι σχεδόν στην ίδια οθόνη θα γίνεται η δουλειά. Τσάμπα λεφτά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι δισταγμούς και κομπιασματα βρε παιδιά. Το δουλεύω σαν iPhone και δεν παρατηρώ τίποτα. Δεν κλείνω τίποτα, πέταξα πριν ενάμιση μήνα και ότι δήθεν εφαρμογές βοηθούν στην αυτονομία όπως το greenify και επανήλθε η πολύ καλή αυτονομία και καθ' όλα άψογη λειτουργία.

10 μέρες που ήμουν διακοπές δεν υπερθερμάνθηκε ποτέ δουλεύοντας το με 4g στην παραλία.

Με κάλυψε φωτογραφικά στα πλάνα που χρειαζόμουν φακό λίγων mm με φωτογραφίες πολύ κοντά στην κάμερα μου.

Δεν με προβλημάτισε πουθενά.

Πλέον μόνο η λόξα για συχνές αλλαγές κινητών δικαιολογεί την αγορά κάποιας άλλης συσκευής.

Δεν σκοπεύω να πάω σε κάτι άλλο σύντομα. Αρχίζω να ξεπερνώ αυτή την μανία. Προτιμώ να ρίξω τα λεφτά μου σε κάτι πιο δημιουργικό όπως η φωτογραφία.

Τα κινητά έχουν φτάσει σ ενα σημείο όπου η αλλαγή ανα δυο χρόνια είναι υπεραρκετή.

Το μέγεθος οθόνης είναι ο περιορισμός σ αυτά που θα μπορούσαμε να κάνουμε και όχι το hardware. Παράδειγμα τι να την κάνω την δύναμη του note 7 όταν πάλι σχεδόν στην ίδια οθόνη θα γίνεται η δουλειά. Τσάμπα λεφτά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ακριβως αυτο..

συμφωνω απολυτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Samsung πάντα θα είναι πίσω στο θέμα software. Ενώ έχει κάνει ήδη πολύ καλή δουλειά φέτος,θα μπορούσε να ρολαρει καλύτερα και πιο σβελτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο, τι εννοεις?

εγω εχω παθει πλακα με το ποσο καλα παει. απο το s6 edge με 6αρα και μετα εχουν κανει αριστη δουλεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι δισταγμούς και κομπιασματα βρε παιδιά. Το δουλεύω σαν iPhone και δεν παρατηρώ τίποτα. Δεν κλείνω τίποτα, πέταξα πριν ενάμιση μήνα και ότι δήθεν εφαρμογές βοηθούν στην αυτονομία όπως το greenify και επανήλθε η πολύ καλή αυτονομία και καθ' όλα άψογη λειτουργία.

10 μέρες που ήμουν διακοπές δεν υπερθερμάνθηκε ποτέ δουλεύοντας το με 4g στην παραλία.

Με κάλυψε φωτογραφικά στα πλάνα που χρειαζόμουν φακό λίγων mm με φωτογραφίες πολύ κοντά στην κάμερα μου.

Δεν με προβλημάτισε πουθενά.

Πλέον μόνο η λόξα για συχνές αλλαγές κινητών δικαιολογεί την αγορά κάποιας άλλης συσκευής.

Δεν σκοπεύω να πάω σε κάτι άλλο σύντομα. Αρχίζω να ξεπερνώ αυτή την μανία. Προτιμώ να ρίξω τα λεφτά μου σε κάτι πιο δημιουργικό όπως η φωτογραφία.

Τα κινητά έχουν φτάσει σ ενα σημείο όπου η αλλαγή ανα δυο χρόνια είναι υπεραρκετή.

Το μέγεθος οθόνης είναι ο περιορισμός σ αυτά που θα μπορούσαμε να κάνουμε και όχι το hardware. Παράδειγμα τι να την κάνω την δύναμη του note 7 όταν πάλι σχεδόν στην ίδια οθόνη θα γίνεται η δουλειά. Τσάμπα λεφτά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που αναφέρεις. Όσο για την παραπάνω δύναμη του note7 που λες, σύμφωνα με τα διάφορα leaks δεν βλέπω να ισχύει στην πράξη. 4GB λογικά θα έχει, ίδια μπαταρία, ίδια κάμερα, και ίδιο επεξεργαστή, ίσως λίγο ψηλότερα χρονισμένο. Οπότε μόνο το s-pen θα αποτελέσει σοβαρό λόγο για μετάβαση σε όσους κάνουν σοβαρή χρήση αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Τι δισταγμούς και κομπιασματα βρε παιδιά. Το δουλεύω σαν iPhone και δεν παρατηρώ τίποτα. Δεν κλείνω τίποτα, πέταξα πριν ενάμιση μήνα και ότι δήθεν εφαρμογές βοηθούν στην αυτονομία όπως το greenify και επανήλθε η πολύ καλή αυτονομία και καθ' όλα άψογη λειτουργία.

10 μέρες που ήμουν διακοπές δεν υπερθερμάνθηκε ποτέ δουλεύοντας το με 4g στην παραλία.

Με κάλυψε φωτογραφικά στα πλάνα που χρειαζόμουν φακό λίγων mm με φωτογραφίες πολύ κοντά στην κάμερα μου.

Δεν με προβλημάτισε πουθενά.

Πλέον μόνο η λόξα για συχνές αλλαγές κινητών δικαιολογεί την αγορά κάποιας άλλης συσκευής.

Δεν σκοπεύω να πάω σε κάτι άλλο σύντομα. Αρχίζω να ξεπερνώ αυτή την μανία. Προτιμώ να ρίξω τα λεφτά μου σε κάτι πιο δημιουργικό όπως η φωτογραφία.

Τα κινητά έχουν φτάσει σ ενα σημείο όπου η αλλαγή ανα δυο χρόνια είναι υπεραρκετή.

Το μέγεθος οθόνης είναι ο περιορισμός σ αυτά που θα μπορούσαμε να κάνουμε και όχι το hardware. Παράδειγμα τι να την κάνω την δύναμη του note 7 όταν πάλι σχεδόν στην ίδια οθόνη θα γίνεται η δουλειά. Τσάμπα λεφτά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Κάπως έτσι ειναι τα πράγματα, και αν καποιος πειραζε τις συσκευές του, αυτο το έχει πετύχει εδω και καιρό. Πλεον, απο το 15' & μετα ισχύει και out of the box.

 

Πάντως σύντομα σε βλέπω να κάνεις μια ακομα αλλαγη (σ.σ. note 7) :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ στο δικό μου αυτά είδα αυτά λέω. Και ναι δεν το περίμενα. Περίμενα να φυσάει...τελείως.

Και ξαναλέω το θεωρώ software το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στη διαχείριση εφαρμογών βγάζει αυτό το κυκλάκι σαν loading που λες. Θα μπορούσε και να μη το βγάζει αλλά εντάξει δε μπορώ να χαρακτηρίσω τη συσκευή ως προβληματική που lagαρει εξαιτίας αυτού..

 

 

Εκτός εάν εσένα έχει κ αλλά κομπιάσματα όπως αυτά που αναφέρεις σε games κλπ όπου πιθανώς να μιλάμε για ενδεχομένως ελλατωματική(?) συσκευή?

 

Δεν ξέρω. Σίγουρα πάντως κ στη δική μου συσκευή δεν υπάρχει κάτι πέραν του loading αυτού που ανέφερα στις εφαρμογές.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν έχω δει κανένα άλλο πρόβλημα. Δεν τη θαβω φίλε μου τη συσκευή. Προς θεού. Αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να είναι τέλεια μιας και μιλάμε για ένα από τα κορυφαία σύνολα στην αγορά. Θα μπορούσε να είναι με διαφορά το κορυφαίο. Αυτό λέω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κυκλακι που λετε το βγαζει την 1 φορά όταν φορτώνει τις εφαρμογές που είναι και λογικο (εδω το pc τα κανουν)

Αν ξανά πας ομως την 2 φορα τις φορτώνει αστραπιαια.

Γενικα αυτο που είδα και εδω απο την 6 και μετά είναι μια απροβληματιστη χρηση στα samsung. Εχω απο τον καιρο του σ5 να δω κομπιασμα κτλπ.

Το τηλέφωνο δεν μασάει ακόμα και σε υψηλή ζέστη παίζωντας παιχνίδια για μια ωρα συνεχόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποια αξιοπιστη λυση αναφορικα με full cover tempered και θηκη που να μη σηκωνει το γυαλι; Ειμαι με την αυθεντικη της samsung (flip) και δε με εχει βολεψει καθολου. κρυβει ολη την ομορφια της συσκευης και δεν την εμπιστευομαι σε επικειμενη (μακρια απο εμας) πτωση!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποια αξιοπιστη λυση αναφορικα με full cover tempered και θηκη που να μη σηκωνει το γυαλι; Ειμαι με την αυθεντικη της samsung (flip) και δε με εχει βολεψει καθολου. κρυβει ολη την ομορφια της συσκευης και δεν την εμπιστευομαι σε επικειμενη (μακρια απο εμας) πτωση!
Για τα αξεσουάρ του s7 υπάρχει κατάλληλο θέμα στο οποίο μπορείς να κάνεις την ερώτηση σου.
Link to comment
Share on other sites

Για τον τύπο κάμερας που θα έχει σε αγορά είναι θέμα τύχης ή μπορούμε να το δούμε από πριν?

Sony ή isocell εννοώ

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις ετσι απο περιεργεια σε τι σου κολλαει-λαγγαρει? γιατι απ οσα εχω πιασει στα χερια μου (ουκ ολιγα) δεν βλεπω να κολαει καπου.

Από την εφαρμογή των επαφών της Samsung που όταν σκρολάρεις γρήγορα πάει πολύ σπαστά, μέχρι το ότι αργεί να επανέλθει ορισμένες φορές στη home screen όταν πατάω το κεντρικό πλήκτρο. Από το την οθόνη των ειδήσεων αριστερά, μέχρι το stuttering που συναντώ σε ορισμένα (όχι όλα) παιχνίδια. Γενικότερα, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζει η απόδοσή του. Πχ, το Mate 8 μου φάνηκε άριστο από θέμα ταχύτητας, ο λόγος που δεν το πήρα ήταν το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις (δε ξέρω αν έχει λυθεί επισήμως, χωρίς "πειραματισμούς") και επειδή ήθελα επιτέλους μια πολύ καλή κάμερα. Δε λέω ότι το έχω μετανοιώσει, απλώς λέω ότι δεν είναι αυτή η σούπερ συσκευή που άκουγα κάποιοι να λένε. Βεβαίως, υπήρχαν και οι πιο ψύχραιμες φωνές που είχαν επισημάνει τα όποια θέματα της συσκευής, μικρά ή μεγάλα, αυτό το αξιολογεί ο καθένας ξεχωριστά, και από εδώ και πέρα θα δίνω μεγαλύτερη βάση σε αυτές τις φωνές και όχι στους διθυράμβους. Το ίδιο κάνω και όταν θέλω να κλείσω ένα δωμάτιο στο booking πχ, στις αρνητικές κριτικές θα δει κανείς συγκεκριμένα προβλήματα και το ίδιο πρόβλημα το διαβάζεις παραπάνω από 1 φορά, ε τότε ίσως θα πρέπει να θορυβηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή των επαφών της Samsung που όταν σκρολάρεις γρήγορα πάει πολύ σπαστά, μέχρι το ότι αργεί να επανέλθει ορισμένες φορές στη home screen όταν πατάω το κεντρικό πλήκτρο. Από το την οθόνη των ειδήσεων αριστερά, μέχρι το stuttering που συναντώ σε ορισμένα (όχι όλα) παιχνίδια. Γενικότερα, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζει η απόδοσή του. Πχ, το Mate 8 μου φάνηκε άριστο από θέμα ταχύτητας, ο λόγος που δεν το πήρα ήταν το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις (δε ξέρω αν έχει λυθεί επισήμως, χωρίς "πειραματισμούς") και επειδή ήθελα επιτέλους μια πολύ καλή κάμερα. Δε λέω ότι το έχω μετανοιώσει, απλώς λέω ότι δεν είναι αυτή η σούπερ συσκευή που άκουγα κάποιοι να λένε. Βεβαίως, υπήρχαν και οι πιο ψύχραιμες φωνές που είχαν επισημάνει τα όποια θέματα της συσκευής, μικρά ή μεγάλα, αυτό το αξιολογεί ο καθένας ξεχωριστά, και από εδώ και πέρα θα δίνω μεγαλύτερη βάση σε αυτές τις φωνές και όχι στους διθυράμβους. Το ίδιο κάνω και όταν θέλω να κλείσω ένα δωμάτιο στο booking πχ, στις αρνητικές κριτικές θα δει κανείς συγκεκριμένα προβλήματα και το ίδιο πρόβλημα το διαβάζεις παραπάνω από 1 φορά, ε τότε ίσως θα πρέπει να θορυβηθείς.

 

με 1000 επαφες περιπου μεσα δεν μου κανει τετοιο πραγμα. Επισης ουτε τα εικονιδια. Μηπως εχει φαει κανα σκαλωμα το κινητο σου? εχεις ανοιχτη εξοικονομηση? τρεχεις antivirus?γιατι αν τα εχεις αυτα τα 2 μαζι, ισως να εξηγειται..

Τωρα για την εμπειρια χρησης, εγω πραγματικα το απολαμβανω, μου θυμιζει τα σονυ οπως το Ζ3 που ηταν απο τα πιο γρηγορα κινητα στο θεμα μενου κτλ, με πολυ καλη δουλεια στο λογισμικο. Γιαυτο θα ελεγα να το δεις μηπως κατι φταιει σε σενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το edge και θα ήθελα να γράψω τη δική μου σύντομη εμπειρία μέχρι τώρα.

 

-Θετικά:

Η οθόνη είναι τέλεια, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσε να ζήσω και με μια καλή lcd. Η κάμερά του, από την άλλη, είναι απίθανη. Δεν έχω λόγια! Οι βραδινές της είναι μαγικές! Στα ατού του και οι μαζεμένες διαστάσεις του σε σχέση με την οθόνη. Και το design του, φυσικά! Πανέμορφη συσκευή.

 

-Αρνητικά: Δυστυχώς, είμαι απογοητευμένος από την απόδοσή του. Δείχνει λίγο να κομπιάζει, κάποιες φορές ζορίζεται αδικαιολόγητα, γενικά όλα αυτά τα μικροκομπιάσματα που κάνει ώρες-ώρες μου προκαλούν μια μικρή... δυσφορία. Ειλικρινά, περίμενα να φυσάει το κινητό, αλλά δεν διαπιστώνω κάτι τέτοιο. Το μεγαλύτερό μου, όμως, πρόβλημα είναι το κράτημα της συσκευής, έχει μακράν το χειρότερο κράτημα που έχω συναντήσει. Του έβαλα θήκη, αλλά η βελτίωση ήταν ελάχιστη, πάλι οι άκρες του "κόβουν" υπερβολικά. Και όλα αυτά, λόγω της edge καινοτομίας που με σιγουριά τώρα πια μπορώ να πω ότι είναι ό,τι πιο άχρηστο έχω δει σε κινητό και που σε ένα βαθμό, μου καταστρέφει την όλη εμπειρία. Προσωπικά δε μου προσφέρει τίποτα, μόνο προβλήματα. Κρίμα που δεν υπάρχει 5,5 μοντέλο με ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά, αλλά χωρίς την κυρτή οθόνη και ακόμα πιο κρίμα που το note 7 δε θα έχει φλατ οθόνη... Επίσης, το κεντρικό πλήκτρο με δυσκολεύει αρκετά, είναι πολύ σκληρό για τα γούστα μου. Όσο για τον αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων, τον θεωρώ κάτω του μετρίου. Έχω αποθηκεύσει το ίδιο δάχτυλο στις 4 μνήμες για να μην έχω προβλήματα αναγνώρισης. Νομίζω ότι φταίει που είναι πολύ μικρός.

 

-Ούτε κρύο, ούτε ζέστη:

Περίμενα πολλά περισσότερα από την μπαταρία του. Κάνω βαριά χρήση, τόσο ώστε με το ζόρι να με βγάζει μια μέρα. Είχα την κρυφή ελπίδα ότι θα βγάζει και δεύτερη, καταλαβαίνω τώρα ότι δε γίνεται, αλλά οκ.

 

Το τέλειο κινητό δεν υπάρχει και το s7 edge απέχει αρκετά από αυτό. Δεν έχω αποφασίσει πόσο θα το κρατήσω. Η οθόνη και η κάμερα με κρατάνε, η απόδοσή του και η κακή εργονομία με απωθούν. Θα δείξει.

 

Καλησπερα.Κατι μου λεει οτι πριν απο το s7 edge ησουν χρηστης iphone.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα πολλά περισσότερα από την μπαταρία του. Κάνω βαριά χρήση, τόσο ώστε με το ζόρι να με βγάζει μια μέρα. Είχα την κρυφή ελπίδα ότι θα βγάζει και δεύτερη, καταλαβαίνω τώρα ότι δε γίνεται, αλλά οκ.

 

Το τέλειο κινητό δεν υπάρχει και το s7 edge απέχει αρκετά από αυτό. Δεν έχω αποφασίσει πόσο θα το κρατήσω. Η οθόνη και η κάμερα με κρατάνε, η απόδοσή του και η κακή εργονομία με απωθούν. Θα δείξει.

 

Λυσε μου μια απορια, τι κινητο ειχες πριν που περιμενες αυτο να βγαζει 2 μερες και δεν βγαζεις ουτε μερα? ρωταω γιατι αν το προηγουμενο σου εβγαζε τη μερα, ειναι πολυ συγκεκριμενα αυτα που μπορουν, με τη χρηση που λες οτι κανεις..αν παλι εβγαζες με το ζορι μεχρι το μεσημερι, κακως περιμενες 2 ημερες μαλλον.

αλλιως κατι παιζει με το δικο σου s7 edge

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή των επαφών της Samsung που όταν σκρολάρεις γρήγορα πάει πολύ σπαστά, μέχρι το ότι αργεί να επανέλθει ορισμένες φορές στη home screen όταν πατάω το κεντρικό πλήκτρο. Από το την οθόνη των ειδήσεων αριστερά, μέχρι το stuttering που συναντώ σε ορισμένα (όχι όλα) παιχνίδια. Γενικότερα, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζει η απόδοσή του. Πχ, το Mate 8 μου φάνηκε άριστο από θέμα ταχύτητας, ο λόγος που δεν το πήρα ήταν το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις (δε ξέρω αν έχει λυθεί επισήμως, χωρίς "πειραματισμούς") και επειδή ήθελα επιτέλους μια πολύ καλή κάμερα. Δε λέω ότι το έχω μετανοιώσει, απλώς λέω ότι δεν είναι αυτή η σούπερ συσκευή που άκουγα κάποιοι να λένε. Βεβαίως, υπήρχαν και οι πιο ψύχραιμες φωνές που είχαν επισημάνει τα όποια θέματα της συσκευής, μικρά ή μεγάλα, αυτό το αξιολογεί ο καθένας ξεχωριστά, και από εδώ και πέρα θα δίνω μεγαλύτερη βάση σε αυτές τις φωνές και όχι στους διθυράμβους. Το ίδιο κάνω και όταν θέλω να κλείσω ένα δωμάτιο στο booking πχ, στις αρνητικές κριτικές θα δει κανείς συγκεκριμένα προβλήματα και το ίδιο πρόβλημα το διαβάζεις παραπάνω από 1 φορά, ε τότε ίσως θα πρέπει να θορυβηθείς.

Φιλε μου σε όσα εχεις αναφέρει παω απο περιέργεια να δω στις επαφες που λες το εχω κανει 10 φορες κλείνοντας και ανοίγοντας την εφαρμογή καθε φορά δεν κάνει το παραμικρό stutter.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κόσμε, παλιοί γνωστοί και νέοι. Γρήγορη ερώτηση, το Samsung Pay δεν δουλεύει Ελλάδα; προσπαθώ να βάλω ελληνικές κάρτες και δεν τις δέχεται. Μήπως φταίει που έχω ισπανικό CSC?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...