Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλτε quick pic και τελος με με την συλλογη...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πως κάνω ασφαλή εξαγωγή σε ένα στικάκι ;

Καλημέρα...

Ρυθμίσεις >> Χώρος Αποθήκευσης >> Επιλέγεις το στικάκι, πατάς το "eject" button και είσαι έτοιμος :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Ρυθμίσεις >> Χώρος Αποθήκευσης >> Επιλέγεις το στικάκι, πατάς το "eject" button και είσαι έτοιμος :)

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, είχα συνηθίσει την εξαγωγή από την μπάρα των ειδοποιήσεων και δεν μπορούσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο θέλει εσάς να φορτίσει από 50 % στο 100% εμένα λέει μια ώρα ..Αυτό δεν είναι fast charging το iPhone με φορτιστή iPad μου φορτίζει πιο γρήγορα.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες μου πεταει μυνημα στα κινεζικα για ενα δευτερολεπτο.Μηπως ξερει κανεις τι ειναι; Edited by george cc
george cc
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες μου πεταει μυνημα στα κινεζικα για ενα δευτερολεπτο.Μηπως ξερει κανεις τι ειναι;

 

Πολύ περίεργο μήνυμα ρε συ ... μήπως έκανες τίποτα στης ρυθμίσεις??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.Ελπιζω να μην εχει παρει κανενα υιο η μην μου εχουν βαλει κανενα ανεπιθυμητο λογισμικο(παρακολουθησης η αλλο)
george cc
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.Ελπιζω να μην εχει παρει κανενα υιο η μην μου εχουν βαλει κανενα ανεπιθυμητο λογισμικο(παρακολουθησης η αλλο)

 

κάποια εφαρμογή που έκανες εγκατάσταση ευθύνεται, αν βάζεις εφαρμογές μόνο από το playstore και προσέχεις τα permission που ζητάνε (δυστυχώς οι περισσότεροι δε δίνουν σημασία! πχ ένα live wallpaper να ζητάει πρόσβαση στις επαφές σου!!! είναι κάπως...) δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το mail(gmail) κλειδωνει με τη συσκευη η μπορει να γινει επαναφορα και να μπει αλλο;καπου διαβασα νομζω εδω στο φορουμ οτι κλειδωνει με ενα μαιλ μονο!

το knox πρεπει να το κανω εγκατασταση;

πηρα μαζι με το edge και τη μασκα,εκτος των παιχνιδιων oculus μπορω να βλεπω απο το youtube βιντεο με τη μασκα;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

κάτοχος του Note 4 (σχεδόν απο τότε που βγήκε )

Όλα καλά αρκετά ευχαριστημένος όπως οι περισσότεροι, μέχρι πρόσφατα...

μετά την τελευταία αναβάμιση σε 6.0.1 και αφού για καμιά 20αριά μέρες δούλευε μια χαρά,

ξαφνικά ένα βράδυ άρχισε να κολλάει-παγώνει και ενω έκανα αρκετά restart και βάλε βγάλε μπαταρία ακομα και sim και sd card δυστυχώς την επόμενη μέρα και μάλιστα κατά τη διάρκεια κλήσης, κόλλησε ξανά το έκλεισα, και δεν άνοιξε ποτέ ξανά...

Έκανα όλες τις γνωστές ενέργειες ( recovery, Odin, Kiess) αλλά δυστυχώς τίποτα,

Να σημειώσω πως δεν είχε γίνει ποτέ root και δεν πρόσθεσα καμία νέα εφαρμογή πολλύ πριν την αναβάθμιση (η οποία έγινε clean)

Το έστειλα στο service λοιπόν και μιας και δεν είχα συσκευή για πάνω απο 3 μέρες, αγόρασα το S7 edge και προσπάθησα να κάνω restore το backup που είχα απο το Note 4, αλλά όχι μόνο μου βρήκε πως το τελευταίο ήταν μήνες πριν (δεν παίζει γιατί όπως σας είπα και πριν έκανα clean install και restore απο backup ) αλλά και στο Pc που είχα κάνει μου αναγνωρίζει μόνο τις επαφές....

Πως μπορώ λοιπόν να πάρω κυρίως τις σημειώσεις και το "βιβλίο αποκομμάτων" απο το Note 4?

Τί παίζει να έπαθε το Noteλι ??? (φυσικά ούτε χτύπημα ούτε υγρασία ούτε root όπως είπαμε...)

τέλος πάντων συγνώμη για το Big ποστ κι ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

(τελικά πήρα την συσκευή πίσω με αντικατάσταση πλακέτας και οθόνης με το αρχεία όμως τι γίνεται ? )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

κάτοχος του Note 4 (σχεδόν απο τότε που βγήκε )

Όλα καλά αρκετά ευχαριστημένος όπως οι περισσότεροι, μέχρι πρόσφατα...

μετά την τελευταία αναβάμιση σε 6.0.1 και αφού για καμιά 20αριά μέρες δούλευε μια χαρά,

ξαφνικά ένα βράδυ άρχισε να κολλάει-παγώνει και ενω έκανα αρκετά restart και βάλε βγάλε μπαταρία ακομα και sim και sd card δυστυχώς την επόμενη μέρα και μάλιστα κατά τη διάρκεια κλήσης, κόλλησε ξανά το έκλεισα, και δεν άνοιξε ποτέ ξανά...

Έκανα όλες τις γνωστές ενέργειες ( recovery, Odin, Kiess) αλλά δυστυχώς τίποτα,

Να σημειώσω πως δεν είχε γίνει ποτέ root και δεν πρόσθεσα καμία νέα εφαρμογή πολλύ πριν την αναβάθμιση (η οποία έγινε clean)

Το έστειλα στο service λοιπόν και μιας και δεν είχα συσκευή για πάνω απο 3 μέρες, αγόρασα το S7 edge και προσπάθησα να κάνω restore το backup που είχα απο το Note 4, αλλά όχι μόνο μου βρήκε πως το τελευταίο ήταν μήνες πριν (δεν παίζει γιατί όπως σας είπα και πριν έκανα clean install και restore απο backup ) αλλά και στο Pc που είχα κάνει μου αναγνωρίζει μόνο τις επαφές....

Πως μπορώ λοιπόν να πάρω κυρίως τις σημειώσεις και το "βιβλίο αποκομμάτων" απο το Note 4?

Τί παίζει να έπαθε το Noteλι ??? (φυσικά ούτε χτύπημα ούτε υγρασία ούτε root όπως είπαμε...)

τέλος πάντων συγνώμη για το Big ποστ κι ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

(τελικά πήρα την συσκευή πίσω με αντικατάσταση πλακέτας και οθόνης με το αρχεία όμως τι γίνεται ? )

Φιλε αν δεν τα ειχες σε κανα samsung account η στο Google account δύσκολα να τα βρεις.

 

Ουτε με το smart switch ειχες κανει κανα back up?

 

Καλορίζικο το κινητό παρόλο που είναι 2 γενιες μπροστά στα χαρτιά εγω το θεωρώ 3 με 4 ταχύτητες μπροστά απο το νοτε 4 σε όλους τους τομείς.

 

Πούλησε το νοτε και πιστεύω θα αραξεις για πολυ καιρο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω πουλυησα το note 4 για το s7 edge και ειναι σε ολα σπυπερ..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

κάτοχος του Note 4 (σχεδόν απο τότε που βγήκε )

Όλα καλά αρκετά ευχαριστημένος όπως οι περισσότεροι, μέχρι πρόσφατα...

μετά την τελευταία αναβάμιση σε 6.0.1 και αφού για καμιά 20αριά μέρες δούλευε μια χαρά,

ξαφνικά ένα βράδυ άρχισε να κολλάει-παγώνει και ενω έκανα αρκετά restart και βάλε βγάλε μπαταρία ακομα και sim και sd card δυστυχώς την επόμενη μέρα και μάλιστα κατά τη διάρκεια κλήσης, κόλλησε ξανά το έκλεισα, και δεν άνοιξε ποτέ ξανά...

Έκανα όλες τις γνωστές ενέργειες ( recovery, Odin, Kiess) αλλά δυστυχώς τίποτα,

Να σημειώσω πως δεν είχε γίνει ποτέ root και δεν πρόσθεσα καμία νέα εφαρμογή πολλύ πριν την αναβάθμιση (η οποία έγινε clean)

Το έστειλα στο service λοιπόν και μιας και δεν είχα συσκευή για πάνω απο 3 μέρες, αγόρασα το S7 edge και προσπάθησα να κάνω restore το backup που είχα απο το Note 4, αλλά όχι μόνο μου βρήκε πως το τελευταίο ήταν μήνες πριν (δεν παίζει γιατί όπως σας είπα και πριν έκανα clean install και restore απο backup ) αλλά και στο Pc που είχα κάνει μου αναγνωρίζει μόνο τις επαφές....

Πως μπορώ λοιπόν να πάρω κυρίως τις σημειώσεις και το "βιβλίο αποκομμάτων" απο το Note 4?

Τί παίζει να έπαθε το Noteλι ??? (φυσικά ούτε χτύπημα ούτε υγρασία ούτε root όπως είπαμε...)

τέλος πάντων συγνώμη για το Big ποστ κι ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

(τελικά πήρα την συσκευή πίσω με αντικατάσταση πλακέτας και οθόνης με το αρχεία όμως τι γίνεται ? )

Σημειώσεις από την σουίτα snote? Αν ναι κατέβασε την εφαρμογή από το store της Samsung και κάνε επαναφορά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ακόμα; Μάλλον είστε όλοι παραλία :D Βγήκε σήμερα για το δικό μου (Πορτογαλικό TPH) την περνάω τώρα, 21,73ΜΒ, μόνο security update της Google απ' ότι φαίνεται.

Screenshot_20160712_163620.png

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

το mail(gmail) κλειδωνει με τη συσκευη η μπορει να γινει επαναφορα και να μπει αλλο;καπου διαβασα νομζω εδω στο φορουμ οτι κλειδωνει με ενα μαιλ μονο!

το knox πρεπει να το κανω εγκατασταση;

πηρα μαζι με το edge και τη μασκα,εκτος των παιχνιδιων oculus μπορω να βλεπω απο το youtube βιντεο με τη μασκα;

ευχαριστω

Όχι δεν κλειδώνει με την συσκευή. Εάν νομίζεις ότι σου χρειάζεται το κάνεις. Όχι μόνο YouTube αλλά και άλλα site με video και επίσης έχει και player για τις ταινίες σου αν θέλεις με υποστήριξη και εξωτερικών υποτίτλων. Δύσκολα βλέπω ταινία κάπου αλλού πια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενω ειχα 2λεπτα που επαιζα μου εκανε αυτο .. η οθονη οταν βγηκα δουλευει τελεια αλλα σκαλωσα και ειπα να το αναφερω ειχε χωρισει στα δυο εβγαλε ξατι παραξενα σχηματα μεσα στο παιχνιδι!

IMGurl=https://postimg.org/image/d8c92jgg1/]Screenshot_20160712_191423.png[/url]img

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το δίκαρτο χθες και έχει πάνω την APD1. Να την αλλάξω ή να μείνω με αυτή ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το δίκαρτο χθες και έχει πάνω την APD1. Να την αλλάξω ή να μείνω με αυτή ?

 

Εγώ στο 2καρτο έχω βάλει την τελευταία Ota που ήρθε και όλα είναι μια χαρά... Και από μπαταρία μια χαρά... Απλά θέλει 5 μέρες μέρα το στήσιμο για να στρώσει το τηλέφωνο και από μπαταρία και από τα lagακια που θα έχεις στην αρχή... Μετά όμως όλα θα είναι πένα.... ;)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπει κανείς στην always on οθόνη άλλες πληροφορίες πέρα απ' τις κλασικές? (ώρα, μηνύματα, αναπάντητες).

Εχω καταφέρει να βλέπω μόνο κάποια yahoo news αγγίζοντας την κυρτή άκρη.

Μπορεί κάποιος να δει ειδοποίησεις απο κοινωνικά δίκτυα κλπ?

 

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι επίσης με τις κλήσεις όπου ορισμένες φορες το τηλέφωνο χτυπάει 1-2 φορές και μετά σταματάει να ακουγεται παρ' ολο που το τηλέφωνο εξακολουθεί να καλεί και μπορώ να απαντήσω. Ειναι κάποιο bug?

Link to comment
Share on other sites

..Όχι μόνο YouTube αλλά και άλλα site με video και επίσης έχει και player για τις ταινίες σου αν θέλεις με υποστήριξη και εξωτερικών υποτίτλων. Δύσκολα βλέπω ταινία κάπου αλλού πια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για πες...θελω εξωτερικους υποτιτλους και στο 2d αλλα και στις 3d ταινιες.

για δωσε βοηθεια..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 2καρτο έχω βάλει την τελευταία Ota που ήρθε και όλα είναι μια χαρά... Και από μπαταρία μια χαρά... Απλά θέλει 5 μέρες μέρα το στήσιμο για να στρώσει το τηλέφωνο και από μπαταρία και από τα lagακια που θα έχεις στην αρχή... Μετά όμως όλα θα είναι πένα.... ;)

 

Ρε συ tsiglas επειδή νωρίτερα είχα πάλι το s7 edge αλλά το μονόκαρτο και επειδή μου άρεσε είπα να πάρω το δίκαρτο (δηλ τωρα το έδωσα το μονόκαρτο), και το μονόκαρτο είχε και εκείνο την APD1 και μετά του έβαλα την τελευταία ...έχω την εντύπωση ότι έτρωγε την μπαταρία γρηγορότερα και ζεματούσε περισσότερο. Και στο λέω επειδή τα είχα και τα δυο και το παρατήρησα (τουλάχιστον για το οτι ήταν πιο ζεστό είμαι σίγουρος-για την καταναλωση δεν παιρνω και όρκο). Μηπως η APC8 ειναι καλύτερη που λέτε πολλοί εδω μεσα ? Εχει καποιο μειονέκτημα ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σημειώσεις από την σουίτα snote? Αν ναι κατέβασε την εφαρμογή από το store της Samsung και κάνε επαναφορά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος ευχαριστώ, τώρα με το "βιβλίο αποκομμάτων" τι γίνεται, είχα πολλά αρχεία και φώτος κι εκεί...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...