Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες μου μια διαφημιση που δειχνει ακριβως τι κανει ενα προιον...ελεος δηλαδη, μιλαμε για την καλυτερη καμερα στα βραδινα και κολλαμε στο οτι η διαφημιση ειναι λιγο υπερβολικη

 

 

Εγω συμφωνω μαζι σου αν διβασεις το προηγουμρνο ποστ μου. Απλα αποθηκευεις αυτη τη ρυθμιση και το ξημερωνει τοοοοοσο απλα χωρις υπερβολη οπως στη δαφιμηση ευκολα.. απλα πριν κραξουμε και γκριναξουμε ας ρωτουσε πρωτα το παληκαρι

 

το ειδα και συμφωνω, αλλα εστω οτι το παρουσιαζει πιο τελειο και ιδανικο..οκ αφου περιπου ετσι ειναι, διαφημιση ειναι, τι θες, να το θαβει? εδω το iphone το παρουσιαζε οτι σε κανει πιο ωραιο, πιο εξυπνο, πιο μαγκια, πιο κατακτητη, γενικα ο,τι κομπλεξ ειχε ο καθε ενας στο περνουσε οτι τα κανεις και τα μπορεις, θα κατσουμε να το κατακρινουμε, οποιος θελει να ειναι θυμα, ας ειναι..αμα λιγο ψαχτεις μαθαινεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν και νομίζω ότι έχει ξανά αναφερθεί οποίος θέλει να ανάβει η οθόνη του όταν του έρχονται ειδοποιήσεις (δηλαδή να ανάβει με την λήψη της ειδοποίησης και να βλέπει την lock screen με την ειδοποίηση) και ταυτόχρονα να λειτουργεί και το Led όταν αφήνει την ειδοποίηση και ξανά κλείνει μόνη της η οθόνη τότε ένα πολύ καλό πρόγραμμα που ουσιαστικά κάνει μόνο αυτό (οπότε δεν θα έχει και μεγάλη κατανάλωση) είναι το Glimpse notification δωρεάν από playstore... Λειτουργεί παραδειγματικα μόνο που δεν το έχω δοκιμάσει με δακτυλικο κλείδωμα...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως ρυθμιζω την κάμερα να βγάζει σε raw;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες πως ρυθμιζω την κάμερα να βγάζει σε raw;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ το βρήκα!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και νομίζω ότι έχει ξανά αναφερθεί οποίος θέλει να ανάβει η οθόνη του όταν του έρχονται ειδοποιήσεις (δηλαδή να ανάβει με την λήψη της ειδοποίησης και να βλέπει την lock screen με την ειδοποίηση) και ταυτόχρονα να λειτουργεί και το Led όταν αφήνει την ειδοποίηση και ξανά κλείνει μόνη της η οθόνη τότε ένα πολύ καλό πρόγραμμα που ουσιαστικά κάνει μόνο αυτό (οπότε δεν θα έχει και μεγάλη κατανάλωση) είναι το Glimpse notification δωρεάν από playstore... Λειτουργεί παραδειγματικα μόνο που δεν το έχω δοκιμάσει με δακτυλικο κλείδωμα...

 

 

Ωραίος!

Το δοκίμασα και συνεργάζεται άψογα και με το next lock screen(που με την τελευταία έκδοση το εκανε εξίσου,απλα ορισμένες φορές με κάποιες εφαρμογες κοινωνικής δικτύωσης δεν το εκανε ταυτόχρονα)

 

Αναφέρει μέσα double tap το lock στις ρυθμίσεις της εφαρμογής αλλα δεν λειτουργεί με next.

Σε εσένα δουλεύει με stock lock screen η οχι;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160708/a32d2147ca5a62bf1538788b60d80d55.png

 

Θα το τεστάρω επιπλέον ημέρες και λογικα θα το κρατήσω.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως ρυθμιζω την κάμερα να βγάζει σε raw;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το βρήκα!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεις να αναφερεις που βρισκεται η επιλογη γιατι κ εγω το εψαξα αλλα δεν το βρηκα...

Ευχαριστω

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να αναφερεις που βρισκεται η επιλογη γιατι κ εγω το εψαξα αλλα δεν το βρηκα...

Ευχαριστω

 

 

1. Ανοίγεις το app της κάμερας, αλλάζεις το Auto mode και επιλέγεις το mode για Pro

2. Πας στα Settings (ρυθμίσεις)

3. Ενεργοποιείς τη ρύθμιση Save as RAW file (αποθήκευση ως αρχείο RAW)

 

έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

1. Ανοίγεις το app της κάμερας, αλλάζεις το Auto mode και επιλέγεις το mode για Pro

2. Πας στα Settings (ρυθμίσεις)

3. Ενεργοποιείς τη ρύθμιση Save as RAW file (αποθήκευση ως αρχείο RAW)

 

έτοιμος!

 

Ευχαριστω ..το βρηκα

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αλλαγή από iPhone 6s plus σε S7 edge μέχρι στιγμής προσπαθώ να το σεταρο ,οθόνη απίστευτη, μπαταριά για την ώρα δεν μπορώ να πω μόλις βγάλω συμπέρασμα θα γράψω. εφαρμογή για ηχογράφηση κλήσεων πια δουλεύει χωρίς πρόβλημα και από Bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Αν και νομίζω ότι έχει ξανά αναφερθεί οποίος θέλει να ανάβει η οθόνη του όταν του έρχονται ειδοποιήσεις (δηλαδή να ανάβει με την λήψη της ειδοποίησης και να βλέπει την lock screen με την ειδοποίηση) και ταυτόχρονα να λειτουργεί και το Led όταν αφήνει την ειδοποίηση και ξανά κλείνει μόνη της η οθόνη τότε ένα πολύ καλό πρόγραμμα που ουσιαστικά κάνει μόνο αυτό (οπότε δεν θα έχει και μεγάλη κατανάλωση) είναι το Glimpse notification δωρεάν από playstore... Λειτουργεί παραδειγματικα μόνο που δεν το έχω δοκιμάσει με δακτυλικο κλείδωμα...

Μα αυτό το κάνει ήδη από μόνο του?!

 

From SM-G935F through tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό το κάνει ήδη από μόνο του?!

 

From SM-G935F through tapatalk

 

Όχι φίλε μου δεν το κάνει κανένα Samsung.... Δηλαδή όταν σου έρχεται με σβηστεί οθόνη ένα mail (από το στοκ app) η μία ειδοποίηση του Facebook να ενεργοποιειται από μόνη της η οθόνη και να βλέπεις την ειδοποίηση....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...ενας φιλος πηρε το S7 sdge αλλα δεν μπορει να βρει tempered glass.

Υπαρχει tempered glass που να προφυλασει ολη την οθονη??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...ενας φιλος πηρε το S7 sdge αλλα δεν μπορει να βρει tempered glass.

Υπαρχει tempered glass που να προφυλασει ολη την οθονη??

Ευχαριστω

 

Ναι. Και εχουν πεσει κιολας. Μπορεις να βρεις απο 8e

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...ενας φιλος πηρε το S7 sdge αλλα δεν μπορει να βρει tempered glass.

Υπαρχει tempered glass που να προφυλασει ολη την οθονη??

Ευχαριστω

Nillkin πρώτα και Spigen ακολούθως, μονόδρομος στην αναζήτηση της ποιότητας.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,όλα s7 εντζ παίρνουν διπλή σιμ ή sd;

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχουν συσκευές με 1 σιμ + sd card και υπάρχει και το duos που παίρνει ή 1σιμ + sd card ή 2 νανο σιμ.... Οπότε όχι δεν παίρνουν όλα 2 σιμ αλλά όλα παίρνουν 1 σιμ + 1 sd card

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια εφαρμογη να τσεκαρω την αφη αν δουλευει τελεια; η καποια ρυθμιση μεσα απτο κινητο;? Το εχω ξαναγραψει στα αλμπουμ για τις φωτογραφιες παταω μερικες φορε.. δειχνει οτι ακουμπαω την οθονη αλλα δεν ανοιγει το αλμπουμ με την πρωτη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει αυτό. Δεν είναι φυσιολογικό αλλά είναι θέμα software αφού όπως λες φαίνεται το animation ότι έχεις κάνει tap.

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει αυτό. Δεν είναι φυσιολογικό αλλά είναι θέμα software αφού όπως λες φαίνεται το animation ότι έχεις κάνει tap.

 

Sent from SM-G935F

 

Τουλαχιστον να μην αρχισω να ανησυχω γιατι δουλευει τελεια γενικα η κινηταρα. Ε θα περιμενουμε καποιο update η θα κανουμε κατι μονοι μας; ενταξει θα το συνηθισω ετσι αν και μερικες φορες ειναι ψιλοσπαστικο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον να μην αρχισω να ανησυχω γιατι δουλευει τελεια γενικα η κινηταρα. Ε θα περιμενουμε καποιο update η θα κανουμε κατι μονοι μας; ενταξει θα το συνηθισω ετσι αν και μερικες φορες ειναι ψιλοσπαστικο

Δεν έχει πρόβλημα φιλε ετσι είναι το animation της εφαρμογής.

 

Θελει πατημα λίγο παραπάνω να πιασει μαλλον μην το κανεις κατα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και εχουν πεσει κιολας. Μπορεις να βρεις απο 8e

Μπορείτε να μας πείτε ποιο κι από που,γιατί στο νήμα με τα αξεσουάρ όλοι λένε ότι δεν υπάρχει καλό tempered glass για το edge

Nillkin πρώτα και Spigen ακολούθως, μονόδρομος στην αναζήτηση της ποιότητας.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια εφαρμογη να τσεκαρω την αφη αν δουλευει τελεια; η καποια ρυθμιση μεσα απτο κινητο;? Το εχω ξαναγραψει στα αλμπουμ για τις φωτογραφιες παταω μερικες φορε.. δειχνει οτι ακουμπαω την οθονη αλλα δεν ανοιγει το αλμπουμ με την πρωτη

 

Εγώ δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο. Από περιέργεια όμως άρχισα να το ψάχνω. Μετά από πολλά πειράματα πρόσεξα ότι αν τη ώρα που πατάω το άλμπουμ, αγγίζω με την παλάμη στο πλάι και την οθόνη τότε ναι δείχνει ότι πατάς αλλά δεν ανοίγει καθώς αντιλαμβάνεται διπλό άγγιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο. Από περιέργεια όμως άρχισα να το ψάχνω. Μετά από πολλά πειράματα πρόσεξα ότι αν τη ώρα που πατάω το άλμπουμ, αγγίζω με την παλάμη στο πλάι και την οθόνη τότε ναι δείχνει ότι πατάς αλλά δεν ανοίγει καθώς αντιλαμβάνεται διπλό άγγιγμα.

 

 

Το σκεφτηκα και εγω αυτο οτι μπορει να γινεται η απτην θηκη σιλικονης αλλα δεν εβγαλα ακρη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...