Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160626/08939892aab12b084d4e4472921649a5.jpg

 

Εμένα μόλις μου ήρθε αυτή σε ολλανδικό (PHN). Την έκανα και θα δείξει. Πάντως το changelist είναι το ίδιο με την προηγούμενη...

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όσοι έχετε την τελευταία Rom η κάποια μετά την apc8 μπορείτε να δείτε αν μπορείτε να βάλετε γραμματοσειρά από το ifont πχ; Σε apc8 δεν αλλάζει και επίσης σε s6 s6 edge και plus αλλά και note 5 . Όταν είχαν lollipop μπορούσαν αλλά μετά την αναβάθμιση σε marshmallow δεν γίνεται. Διάβασα ότι είναι θέμα της marshmallow και ότι η Samsung δουλεύει πάνω στην λύση.

 

 

 

Επίσης κάτι που θυμήθηκα. Όταν είχα πάρει το κινητό είχε 2 ταινίες ασφαλείας η μία πάνω στην άλλη. Μου είχαν μπει ιδέες ότι το κινητό ήταν ανοιχτό και άλλαξαν Rom. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκάρω με imei μέσω ίντερνετ; Θα πάρω και τηλέφωνο αύριο στη Samsung αλλά έτσι για να ξέρω εάν υπάρχει τρόπος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντα μου έτρεχε μετά απο επανεκκίνηση και με τις προηγούμενες ρομ .Το έκλεινα μια φορά από την επιλογή προγραμματιστή-υπηρεσίες που εκτελούνται και δεν μου ξανα έτρεχε μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση . Εγώ υποψιαζόμουν το send anywhere μιας και όλα τα έχω απενεργοποιημένα

παιζει να είναι κ αυτο φιλε ναι... συνέχεια το ίδιο να τρέχει... θα το φτιάξουν σίγουρα αν κ δεν πρέπει να ειναι κατι τρελό απλα τρεχει καθε φορά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου η το βύσμα των ακουστικών είναι πιο ευαίσθητο απ' ότι θα έπρεπε?

Κρατώντας το τηλέφωνο την ώρα που παίζει μουσική κ απλά ακουμπώντας το jack ακούω παρεμβολές. Λίγες και αμυδρά αλλά είναι παρούσες. Κανείς άλλος?

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτίμησα της 2πλης όψης 3M (την πολύ λεπτή) η οποία αφαιρείται πολύ εύκολα από την microsd, χωρίς να αφήνει σημάδια. Αύριο αγοράζω καινούργια sim και αρχίζω το 2ο "χειρουργείο".

Πάντως όποια εταιρεία καταφέρει να κατασκευάσει Microsd με θέση/υποδοχή για nanosim στο πλαστικό της μέρος, θα χεστεί στο τάληρο. :)

Όλες οι εταιρείες πλέον το έχουν γυρίσει σε hybrid dual sim.

 

πολύ καλη λύση για αφαίρεση του μεταλλικού πλέγματος της SIM από το πλαστικο κομμάτι της ειναι να την τοποθετησεις σε ασετον για 24 ωρες. Μετά διαχωριζονται πάρα πολύ εύκολα το μεταλλικό από το πλαστικό. Το εχω δοκιμασει ήδη σε 2 σιμ και αφαιρεθηκε η σιμ σαν να κοβεις μαλακό βούτυρο. Τη δευτερη σιμ μάλιστα την άφησα λιγο παραπανω από 24 ωρες και την αφαίρεσα με τα χέρια , χωρις να χρησιμοποιησω το τσιμπιδακι φρυδιών της γυναίκας μου. Αυτό που δεν μου πετυχαίνει όμως ειναι να καταφερω να δουλεψει τόσο σαν σιμ όσο και σαν κάρτα μνηνης. Δηλαδη μου αναγνωριζει τη 2η σιμ, δεχομαι και κάνω κανονικά κήσεις αλλά δεν μου αναγνωριζει την κάρτα μνηνης.

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλη λύση για αφαίρεση του μεταλλικού πλέγματος της SIM από το πλαστικο κομμάτι της ειναι να την τοποθετησεις σε ασετον για 24 ωρες. Μετά διαχωριζονται πάρα πολύ εύκολα το μεταλλικό από το πλαστικό. Το εχω δοκιμασει ήδη σε 2 σιμ και αφαιρεθηκε η σιμ σαν να κοβεις μαλακό βούτυρο. Τη δευτερη σιμ μάλιστα την άφησα λιγο παραπανω από 24 ωρες και την αφαίρεσα με τα χέρια , χωρις να χρησιμοποιησω το τσιμπιδακι φρυδιών της γυναίκας μου. Αυτό που δεν μου πετυχαίνει όμως ειναι να καταφερω να δουλεψει τόσο σαν σιμ όσο και σαν κάρτα μνηνης. Δηλαδη μου αναγνωριζει τη 2η σιμ, δεχομαι και κάνω κανονικά κήσεις αλλά δεν μου αναγνωριζει την κάρτα μνηνης.

 

Με πια συσκευή είσαι και αν μιλας για το s7 edge τότε αδύνατον να μην την αναγνωρίζει... Εχω βάλει σε 3 τηλέφωνα (s7 edge) μεσα σε 10 λεπτά την κάθε φορά και δουλεύει σε όλα...

Υπάρχει μια περίπτωση να μη δουλεύει οταν η συσκευή ή το firmware δεν υποστηρίζει ταυτόχρονα χρήση 2 σιμ και SD card... Αλλα αυτό δεν συμβαίνει με το s7 edge ούτε με το s7 ούτε με το Note 5, σε όλα λειτουργεί κανονικά

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με πια συσκευή είσαι και αν μιλας για το s7 edge τότε αδύνατον να μην την αναγνωρίζει... Εχω βάλει σε 3 τηλέφωνα (s7 edge) μεσα σε 10 λεπτά την κάθε φορά και δουλεύει σε όλα...

Υπάρχει μια περίπτωση να μη δουλεύει οταν η συσκευή ή το firmware δεν υποστηρίζει ταυτόχρονα χρήση 2 σιμ και SD card... Αλλα αυτό δεν συμβαίνει με το s7 edge ούτε με το s7 ούτε με το Note 5

 

s7 edge duos

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλη λύση για αφαίρεση του μεταλλικού πλέγματος της SIM από το πλαστικο κομμάτι της ειναι να την τοποθετησεις σε ασετον για 24 ωρες. Μετά διαχωριζονται πάρα πολύ εύκολα το μεταλλικό από το πλαστικό. Το εχω δοκιμασει ήδη σε 2 σιμ και αφαιρεθηκε η σιμ σαν να κοβεις μαλακό βούτυρο. Τη δευτερη σιμ μάλιστα την άφησα λιγο παραπανω από 24 ωρες και την αφαίρεσα με τα χέρια , χωρις να χρησιμοποιησω το τσιμπιδακι φρυδιών της γυναίκας μου. Αυτό που δεν μου πετυχαίνει όμως ειναι να καταφερω να δουλεψει τόσο σαν σιμ όσο και σαν κάρτα μνηνης. Δηλαδη μου αναγνωριζει τη 2η σιμ, δεχομαι και κάνω κανονικά κήσεις αλλά δεν μου αναγνωριζει την κάρτα μνηνης.

Περίεργο αυτό....το αντίθετο είναι το συνηθισμένο.

Εγώ πάντως κατέστρεψα και την 2η sim σήμερα....(πάλι με ζέσταμα). Θα δοκιμάσω και την λύση του ασετόν για 3η και τελευταία φορά αλλά αν δεν τα καταφέρω και τώρα τα παρατάω.

 

Υ.Γ: Πάντως μια και πήρα αρκετές sim, την τελευταία μου την κάνανε δώρο. :)

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό....το αντίθετο είναι το συνηθισμένο.

Εγώ πάντως κατέστρεψα και την 2η sim σήμερα....(πάλι με ζέσταμα). Θα δοκιμάσω και την λύση του ασετόν για 3η και τελευταία φορά αλλά αν δεν τα καταφέρω και τώρα τα παρατάω.

 

Ερωτηση.

Οταν βαζετε την SIM πανω στην καρτα μνημης τρωτε καθολου με καποια λιμα την κολα που εχει πισω η SIM;

Εχει στην πισω πλευρα πανω στο τσιπακι μια σταγονα κολας που προεξεχει αρκετα απο την επιφανεια της SIM και δεν την αφηνει να κολλησει καλα. Την λειενεται καθολου αυτη την κολα;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Βλέπω ότι το gsam battery monitor μου βγάζει διαρκώς διαφορετικά στατιστικά από την εργοστασιακή μέτρηση, σας έχει τύχει εσάς ποτέ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Βλέπω ότι το gsam battery monitor μου βγάζει διαρκώς διαφορετικά στατιστικά από την εργοστασιακή μέτρηση, σας έχει τύχει εσάς ποτέ;

 

Στάνταρ. Εξ' ου και το ξήλωμα, σε συνδυασμό με το ότι δεν έβρισκα πλέον νόημα να ασχολούμαι με την μπαταρία αυτής της συσκευής, παρότι έχω πληρώσει και την pro έκδοση.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

αυτό που κάνετε με τις 2 σιμ ειναι μονο για την έκδοση s7 edge duos?

 

Ναι.........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την ένταση σε ειδοποιήσεις-μέσα

υπάρχει δυνατότητα να έχω προεπιλογές και απλά να τις αλλάζω όλες μαζί με ένα κλικ και όχι κάθε φορά να τις αλλάζω μία-μία χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία χάλια έιναι μετα το update σε APF2. Το android system καίει πολύ!!:down:

 

για ψαχτο λιγο. Εγω με ΟΤΑ που το εκανα και παιζει αψογα, το ποσοστο ειναι λιγο παραπανω απο πριν αλλα στην πραξη βγαζω την ιδια αυτονομια..μηπως θελει καθαρη? μπορει να μην σου εκατσε καλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

Οταν βαζετε την SIM πανω στην καρτα μνημης τρωτε καθολου με καποια λιμα την κολα που εχει πισω η SIM;

Εχει στην πισω πλευρα πανω στο τσιπακι μια σταγονα κολας που προεξεχει αρκετα απο την επιφανεια της SIM και δεν την αφηνει να κολλησει καλα. Την λειενεται καθολου αυτη την κολα;

Εδώ ο τύπος στο 1.45 φαίνεται να χρησιμοποιεί ψιλό γυαλόχαρτο για να το "φάει"....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το ενοχλητικό μήνυμα πως βγαίνει για το πότε θα φτάσω στη δουλειά μου? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/ceea8caeeb7270de19db6b147b355694.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το ενοχλητικό μήνυμα πως βγαίνει για το πότε θα φτάσω στη δουλειά μου? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/ceea8caeeb7270de19db6b147b355694.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο Google maps θα είναι καμια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

επισησ να πω κατι που θυμαμαι απο το S6 edge.

Στο widget με τη ραμ και τον διαθεσιμο χωρο, ελεγε για ελεγχο ασφαλειας.. Αυτο ερχεται απενεργοποιημενο, και αν δεν πατησεις πανω του δεν ενεργοποιειται.

Αν ενεργοποιηθει (καθε φορα που ανοιγει η συσκευη κανει ελεγχο), δεν ξερω πως μπορεις να το απενεργοποιησεις...

Ηθελα να πω λοιπον αν καποιος δε θελει να τρεχει αυτη η βλακεια, οταν κανετε επαναφορα μην πατατε πανω εκει. Βλεπω στον φιλο απο πανω οτι του λεει οτι μολις συνδεθει στο ιντερνετ θα επανενεργοποιηθει η προστασια και σκεφτομαι οτι μπορει να τρωει αρκετη μπαταρια..

Δεν ξερω αν εσεις το εχετε προσεξει αλλα εγω το εχω στο μυαλο μου και δεν παω ποτε πανω εκει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/software/samsung-galaxy-note-7-video-with-new-touchwiz-ui-2672/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αλλα δυστυχως δεν μπορω να βρω που ακριβως

Κανε κανα wipe την εφαρμογή αν δεν βαριέσαι να περνάς ξανα κωδικούς λογικά θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το ενοχλητικό μήνυμα πως βγαίνει για το πότε θα φτάσω στη δουλειά μου? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/ceea8caeeb7270de19db6b147b355694.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στα settings της εφαρμογής κάπου δηλώνεις εργασία και σπιτι. Δοκίμασε να σβησεις απο εκεί τις διευθύνσεις που πιθανό έχεις δηλώσει.

 

Edit:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/164341e86cb0278bbfe555db7ce604ba.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/bc183c36ca00d7ffc72f7a8f5ec26edb.jpg

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

επισησ να πω κατι που θυμαμαι απο το S6 edge.

Στο widget με τη ραμ και τον διαθεσιμο χωρο, ελεγε για ελεγχο ασφαλειας.. Αυτο ερχεται απενεργοποιημενο, και αν δεν πατησεις πανω του δεν ενεργοποιειται.

Αν ενεργοποιηθει (καθε φορα που ανοιγει η συσκευη κανει ελεγχο), δεν ξερω πως μπορεις να το απενεργοποιησεις...

Ηθελα να πω λοιπον αν καποιος δε θελει να τρεχει αυτη η βλακεια, οταν κανετε επαναφορα μην πατατε πανω εκει. Βλεπω στον φιλο απο πανω οτι του λεει οτι μολις συνδεθει στο ιντερνετ θα επανενεργοποιηθει η προστασια και σκεφτομαι οτι μπορει να τρωει αρκετη μπαταρια..

Δεν ξερω αν εσεις το εχετε προσεξει αλλα εγω το εχω στο μυαλο μου και δεν παω ποτε πανω εκει.

Δεν είναι αυτό. Ο φίλος έχει το adguard η κάποιο vpn. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια αλλά έτσι νομίζω. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/2cc8ac4a1212ffe304373eb004347bd5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...