Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητέ prioxxx, τότε το Α5 2016 που έχει χαμηλότερο SAR (EU 0.29 W/kg (head), 0.47 W/kg (body)) γιατί έχει καλύτερη εμβέλεια κι εξαιρετικό σήμα;
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το γνωρίζεις ότι έχει χαμηλό Sar έτσι? Με αποτέλεσμα να μην έχει δυνατό σήμα. Στο iPhone η εμβέλεια και του ασύρματου και του δικτύου ήταν πολύ ανώτερη αλλά η ακτινοβολία είναι στο Θεό. Προτιμώ λοιπόν χαμηλό Sar και ας μην έχω και το καλύτερο δίκτυο. Που για μένα μια χαρά είναι δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

 

Sent from S7 edge

 

Παντως παιδια, το κομματι του SAR ειναι κατι που δυστυχως ολοι παραβλεπουμε στην επιλογη smartphone, ενω θα επρεπε ισως να ειναι το πρωτο κριτηριο. Και ως γνωστον, η επιδραση της ακτινοβολιας στους ιστους λειτουργει αθροιστικα. Με λιγα λογια, οση ακτινοβολια εχουμε φαει ως τωρα ειναι μη αναστρεψιμη, και αρα αφαιρειται απο το οριο που εχει ο καθε οργανισμος, με οτι μπορει να συνεπαγεται αυτο...!!

Οποτε συγκρινοντας πχ το 0,26 του S7 edge, με το 0,98 (!!!) πχ, του iphone 6s plus που επισης εχω, με το iphone ειναι σαν να μιλαω τετραπλασιο χρονο !!!

Οντως βλεπω κι εγω οτι το S7 τα παει χειροτερα σε σημα (λιγοτερες γραμμουλες) αλλα στην πραξη δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα ως τωρα.

Τωρα, το αν ο δεικτης SAR εχει σχεση με την ισχυ του σηματος, δεν το γνωριζω, αλλα οπως και να χει πρεπει να το λαμβανουμε υπ οψην για την υγεια μας σε βαθος χρονου.

Παντως θυμαιμαι, ειχα διαβασει καπου οτι η Samsung εχει πατεντα για τις κεραιες της προκειμενου να εχει χαμηλο SAR και λογω της κατοχυρωσης δε μπορει να εφαρμοστει απο αλλες εταιριες. Γι αυτο και σχεδον ολα τα κινητα της ειναι στο χαμηλοτερο δεικτη.

Edited by sakislife
Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Σίγουρα υπάρχει μία... "γκρίζα ζώνη" όσον αφορά στο σήμα του WiFi.

Προσωπικά έχω 3 συσκευές: ένα S7 Edge, ένα iPhone 6Plus και ένα LG Zero. Το router μου βρίσκεται στο σαλόνι, σε μία απόσταση 5-6 μέτρων από το κρεβάτι μου. Τόσο το iPhone, όσο και το LG δείχνουν ένδειξη "καμπάνας", με full WiFi σήμα... την ίδια στιγμή το Edge παλεύει να περάσει τις 2 μπάρες. Καταλαβαίνω το θέμα του SAR και μπράβο στην Samsung που κάνει κινήσεις προς τη σωστή κατεύθυνση, αλλά πιστεύω ότι εν έτει 2016, μία εταιρία του βεληνεκούς της Samsung θα έπρεπε να έχει βρει μία λύση, μία χρυσή τομή. Σημειώστε δε ότι τόσο το iPhone όσο και το Zero είναι μεταλλικά (αν έχει κάποια σημασία αυτό). Όσον αφορά στο δίκτυο κινητής, να πω την αλήθεια, δεν έχω παρατηρήσει διαφορά απόδοσης μεταξύ των τριών, τουλάχιστον στο σπίτι μου και στις περιοχές που κινούμαι...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζεις ότι έχει χαμηλό Sar έτσι? Με αποτέλεσμα να μην έχει δυνατό σήμα. Στο iPhone η εμβέλεια και του ασύρματου και του δικτύου ήταν πολύ ανώτερη αλλά η ακτινοβολία είναι στο Θεό. Προτιμώ λοιπόν χαμηλό Sar και ας μην έχω και το καλύτερο δίκτυο. Που για μένα μια χαρά είναι δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

 

Sent from S7 edge

 

Η σχέση SAR και σήματος δικτύου δεν είναι πάντα απόλυτη. Παράδειγμα το HTC one m7 που είχε χαμηλό SAR (0,4 περίπου αν θυμάμαι καλά) αλλά από σήμα έσπερνε, και μάλλον είχε καλύτερο από το 4ς της ίδιας περιόδου με τον ίδιο πάροχο, και μάλλον καλύτερο από το S4 στις ίδιες περιπτώσεις.

Επίσης το ίδιο ισχύει και για το wifi. Παράδειγμα ότι το HTC one (m7) με την τελευταία έκδοση του Android 4.4.κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς την έκδοση) είχε απίστευτα δυνατό wifi σε εμβέλεια (είχε σχολιαστεί η εμβέλεια στο σχετικό τοπικ ως "διαστημικη") ενώ μετά την αναβάθμιση στην 5.0.1 η εμβέλεια του wifi έπεσε. Άρα είναι και θέμα sw.

 

Παντως παιδια, το κομματι του SAR ειναι κατι που δυστυχως ολοι παραβλεπουμε στην επιλογη smartphone, ενω θα επρεπε ισως να ειναι το πρωτο κριτηριο. Και ως γνωστον, η επιδραση της ακτινοβολιας στους ιστους λειτουργει αθροιστικα. Με λιγα λογια, οση ακτινοβολια εχουμε φαει ως τωρα ειναι μη αναστρεψιμη, και αρα αφαιρειται απο το οριο που εχει ο καθε οργανισμος, με οτι μπορει να συνεπαγεται αυτο...!!

Οποτε συγκρινοντας πχ το 0,26 του S7 edge, με το 0,98 (!!!) πχ, του iphone 6s plus που επισης εχω, με το iphone ειναι σαν να μιλαω τετραπλασιο χρονο !!!

Οντως βλεπω κι εγω οτι το S7 τα παει χειροτερα σε σημα (λιγοτερες γραμμουλες) αλλα στην πραξη δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα ως τωρα.

Τωρα, το αν ο δεικτης SAR εχει σχεση με την ισχυ του σηματος, δεν το γνωριζω, αλλα οπως και να χει πρεπει να το λαμβανουμε υπ οψην για την υγεια μας σε βαθος χρονου.

Παντως θυμαιμαι, ειχα διαβασει καπου οτι η Samsung εχει πατεντα για τις κεραιες της προκειμενου να εχει χαμηλο SAR και λογω της κατοχυρωσης δε μπορει να εφαρμοστει απο αλλες εταιριες. Γι αυτο και σχεδον ολα τα κινητα της ειναι στο χαμηλοτερο δεικτη.

 

Όσον αφορά στο bold: είναι και θέμα πως είναι γραμμένο το SW να εμφανίζει την ένταση του σήματος. Πχ μπορεί να μην είναι γραμμική η σχέση πραγματικό σήμα- μπάρες στην οθόνη (5 γραμμές , δλδ μία για κάθε 20% "ένταση" σήματος ώστε να φτάνει το 100%), ή μπορεί να οι μπάρες να είναι λίγο "αναίσθητες" στην πραγμτική μεταβολή του σήματος, ή πολύ "ευαίσθητες". Η εμφάνιση είναι και θέμα sw. Το πραγματικό σήμα το βλέπεις μόνο με την πραγματική μέτρηση (db).

Το SAR έχει να κάνει κυρίως με αλγόρυθμους (sw) σήματος, ποιότητα κεραίας, υλικά κατασκευής του κινητού κλπ κλπ.

 

Γενικά και εγώ έχω παρατηρήσει ότι οι γραμμούλες παίζουν περισσότερο στο S7e αλλά από σήμα δεν έχω αντιμετωπισει κάποιο πρόβλημα.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια, το κομματι του SAR ειναι κατι που δυστυχως ολοι παραβλεπουμε στην επιλογη smartphone, ενω θα επρεπε ισως να ειναι το πρωτο κριτηριο. Και ως γνωστον, η επιδραση της ακτινοβολιας στους ιστους λειτουργει αθροιστικα. Με λιγα λογια, οση ακτινοβολια εχουμε φαει ως τωρα ειναι μη αναστρεψιμη, και αρα αφαιρειται απο το οριο που εχει ο καθε οργανισμος, με οτι μπορει να συνεπαγεται αυτο...!!

Οποτε συγκρινοντας πχ το 0,26 του S7 edge, με το 0,98 (!!!) πχ, του iphone 6s plus που επισης εχω, με το iphone ειναι σαν να μιλαω τετραπλασιο χρονο !!!

Οντως βλεπω κι εγω οτι το S7 τα παει χειροτερα σε σημα (λιγοτερες γραμμουλες) αλλα στην πραξη δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα ως τωρα.

Τωρα, το αν ο δεικτης SAR εχει σχεση με την ισχυ του σηματος, δεν το γνωριζω, αλλα οπως και να χει πρεπει να το λαμβανουμε υπ οψην για την υγεια μας σε βαθος χρονου.

Παντως θυμαιμαι, ειχα διαβασει καπου οτι η Samsung εχει πατεντα για τις κεραιες της προκειμενου να εχει χαμηλο SAR και λογω της κατοχυρωσης δε μπορει να εφαρμοστει απο αλλες εταιριες. Γι αυτο και σχεδον ολα τα κινητα της ειναι στο χαμηλοτερο δεικτη.

 

δεν ξερω αν ο sar σχετιζεται και με το wifi, αλλα κυριως αυτο ειναι πολυ αδυναμο.

Τωρα για την ακτινοβολια, αν δνε βαλετε καλωδιο handsfree δεν υπαρχει σωτηρια, τον καιτε τον εγκεφαλο γρηγορα ή γρηγοροτερα, ακομα και τα ΒΤ, αν το εχεις πανω στο αυτι ολη μερα χειροτερα ειναι, εκπεμπει με το 1/10 του κινητου, οχι πολυ λιγο δηλαδη αναλογικα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ένταξει παιδιά όντως το σήμα το wifi ειναι λίγο πιο αδύνατο πχ απο Sony που θυμάμαι και σύγκρινα,αλλα στην καθημερινότητα μου ουδέποτε εχω αντιμετωπίσει θέματα.

Οπως αντίστοιχα και στο 6 edge δεν είχα θέμα.

 

Το ίδιο και με το σήμα της κινητής.

 

Και μιλάω πάντα με Bluetooth διαχρονικά.

 

Βέβαια παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες που αφορούν την συσκευη,τη χρήση,το router και η απόσταση μεταξύ τους.

 

Πάντως και σε εξωτερικούς χώρους πχ σταθμούς μέτρο,αεροδρόμιο,καφετέριες κλπ ουδέποτε είχα/εχω θεμα στην καθημερινότητα μου με wifi.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η σχέση SAR και σήματος δικτύου δεν είναι πάντα απόλυτη. Παράδειγμα το HTC one m7 που είχε χαμηλό SAR (0,4 περίπου αν θυμάμαι καλά) αλλά από σήμα έσπερνε, και μάλλον είχε καλύτερο από το 4ς της ίδιας περιόδου με τον ίδιο πάροχο, και μάλλον καλύτερο από το S4 στις ίδιες περιπτώσεις.

Επίσης το ίδιο ισχύει και για το wifi. Παράδειγμα ότι το HTC one (m7) με την τελευταία έκδοση του Android 4.4.κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς την έκδοση) είχε απίστευτα δυνατό wifi σε εμβέλεια (είχε σχολιαστεί η εμβέλεια στο σχετικό τοπικ ως "διαστημικη") ενώ μετά την αναβάθμιση στην 5.0.1 η εμβέλεια του wifi έπεσε. Άρα είναι και θέμα sw.

 

 

 

Όσον αφορά στο bold: είναι και θέμα πως είναι γραμμένο το SW να εμφανίζει την ένταση του σήματος. Πχ μπορεί να μην είναι γραμμική η σχέση πραγματικό σήμα- μπάρες στην οθόνη (5 γραμμές , δλδ μία για κάθε 20% "ένταση" σήματος ώστε να φτάνει το 100%), ή μπορεί να οι μπάρες να είναι λίγο "αναίσθητες" στην πραγμτική μεταβολή του σήματος, ή πολύ "ευαίσθητες". Η εμφάνιση είναι και θέμα sw. Το πραγματικό σήμα το βλέπεις μόνο με την πραγματική μέτρηση (db).

Το SAR έχει να κάνει κυρίως με αλγόρυθμους (sw) σήματος, ποιότητα κεραίας, υλικά κατασκευής του κινητού κλπ κλπ.

 

Γενικά και εγώ έχω παρατηρήσει ότι οι γραμμούλες παίζουν περισσότερο στο S7e αλλά από σήμα δεν έχω αντιμετωπισει κάποιο πρόβλημα.

 

αυτο που λες το βλεπω και εγω, δηλαδη εχω καλο σημα παντου αν και λιγες γραμμες, ομως wifi δεν εχω οπως το M7 & Z3c

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γράψατε πολλά που να πρώτο απαντήσεις. Κάποιος έγραψε πιο πάνω ότι δεν έχουν την ίδια μέτρηση στις μπάρες. Δηλαδή αν πιάνεις 3 γραμμές ή είσαι φουλ δεν σερφαρεις? Εκτός και αν θες να πιάνεις όλα τα ασύρματα της γειτονιάς σου. Έχει λίγο μικρότερη ένταση αλλά δεν έχεις πρόβλημα. Και το δίκτυο επίσης. Δεν εχώ αντιμετωπίσει πρόβλημα. Παίζει ρόλο και ο παροχος που έχεις. Όταν δεν πιάνω 3g στη παραλιακή ούτε με το iPhone ούτε με το s7 δεν μου φταίνε τα κινητά.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά πέραν του ψυχολογικού θέματος.

Δεν μπορεί ένα π.χ. LG Spirit των €100,00 να "πηγαίνει μπάλα" με σύνδεση σε ένα router με ισχύ εκπομπής μία μπάρα και το δικό μας s7 κόστους ενός μισθού να μην το εμφανίζει καν! Πως να το κάνουμε, όταν δίνεις τόσα λεφτά το μόνο που θες να μην μπορεί να κάνει είναι φραπές. Όλα τα άλλα τα ΑΠΑΙΤΕΙΣ!

Τη γνώμη και την εμπειρία μου καταθέτω μετά από χρήση όλων των μοντέρνων κινητών (s6, s6 edge+, Note 5, A5 2016, s7 flat, s7 edge, G5, Z5).

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά πέραν του ψυχολογικού θέματος.

Δεν μπορεί ένα π.χ. LG Spirit των €100,00 να "πηγαίνει μπάλα" με σύνδεση σε ένα router με ισχύ εκπομπής μία μπάρα και το δικό μας s7 κόστους ενός μισθού να μην το εμφανίζει καν! Πως να το κάνουμε, όταν δίνεις τόσα λεφτά το μόνο που θες να μην μπορεί να κάνει είναι φραπές. Όλα τα άλλα τα ΑΠΑΙΤΕΙΣ!

Τη γνώμη και την εμπειρία μου καταθέτω μετά από χρήση όλων των μοντέρνων κινητών (s6, s6 edge+, Note 5, A5 2016, s7 flat, s7 edge, G5, Z5).

Δεν αντιλέγω. Αλλά όταν βρίσκεσαι με ασύρματο είσαι εντός εμβέλειας λογικής απόστασης είτε σε μαγαζι είτε στο σπίτι. Δεν έχω απαίτηση να σερφαρω με μια γραμμή ή να έρχεται και να φεύγει. Ανοίγω δεδομένα για πιο σταθερή και γρήγορη πλοήγηση.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια χρήση. Ούτε μπορούν να ανοίγουν δεδομένα συνεχώς.

Είμαι σίγουρος ότι ο καθένας ξεχωριστά, βρίσκει τρόπους να ξεπερνά τα διάφορα τέτοια "προβλήματα".

Δεν χρειάζεται όμως να δικαιολογούμε αυτή την "ιδιαιτερότητα" της συσκευής, ούτε να την παραβλέψουμε.

Θεωρώ πως είναι θέμα software, μιας κι αν κάνεις σάρωση μέσω άλλης εφαρμογής εμφανίζει περισσότερα δίκτυα.

Εν αναμονή βελτίωσης λοιπόν...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με όλα αυτά που διάβασα αν λόγω χαμηλού sar δημιουργούνται, τουλάχιστον σε μένα, και τα προβλήματα στην ποιότητα της συνομιλίας με ρα παράσιτα. Γιατί κάποιο άλλο πρόβλημα δεν εντοπίστηκε στο service που το πήγα δύο φορές.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με όλα αυτά που διάβασα αν λόγω χαμηλού sar δημιουργούνται, τουλάχιστον σε μένα, και τα προβλήματα στην ποιότητα της συνομιλίας με ρα παράσιτα. Γιατί κάποιο άλλο πρόβλημα δεν εντοπίστηκε στο service που το πήγα δύο φορές.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις μπορεί να οφείλονται με μεγάλο αριθμό παραγόντων.

Στο σερβις λογικά (τονίζω το "λογικά", γιατί και υποθέτω αλλά και δεν ξέρω πραγματικά τι έκαναν) θα έλεγξαν το ακουστικό του τηλ., την λήψη της κεραίας, τα μικρόφωνα και ότι άλλο μπορεί να παίζει στη συσκευή (sw και hw).

Αν μιλήσεις με hands free έχεις το ίδιο πρόβλημα;

Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή με την ίδια σιμ στις περιοχές που κινείσαι αλλά με άλλη συσκευή;

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Γράψατε πολλά που να πρώτο απαντήσεις. Κάποιος έγραψε πιο πάνω ότι δεν έχουν την ίδια μέτρηση στις μπάρες. Δηλαδή αν πιάνεις 3 γραμμές ή είσαι φουλ δεν σερφαρεις? Εκτός και αν θες να πιάνεις όλα τα ασύρματα της γειτονιάς σου. Έχει λίγο μικρότερη ένταση αλλά δεν έχεις πρόβλημα. Και το δίκτυο επίσης. Δεν εχώ αντιμετωπίσει πρόβλημα. Παίζει ρόλο και ο παροχος που έχεις. Όταν δεν πιάνω 3g στη παραλιακή ούτε με το iPhone ούτε με το s7 δεν μου φταίνε τα κινητά.

 

Sent from S7 edge

Δεν είναι ακριβώς έτσι, γιατί πχ στο σπίτι μου, σε κάποια σημεία , το iphone χάνει το wifi, ενώ το Ζ5 όχι. Επομένως, είναι πρόβλημα αυτό. Δεν θέλω το wifi του γείτονα, θέλω απλά να κάνω τη δουλειά μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι, γιατί πχ στο σπίτι μου, σε κάποια σημεία , το iphone χάνει το wifi, ενώ το Ζ5 όχι. Επομένως, είναι πρόβλημα αυτό. Δεν θέλω το wifi του γείτονα, θέλω απλά να κάνω τη δουλειά μου.

 

Ακριβώς εδώ είναι η ουσία. Δεν μας νοιάζει αν δείχνει 3 ή 5 μπάρες. Εμένα τόσο σπίτι μου όσο και στης γυναικας μου αλλά και στα πεθερικα πάντα χάνω σήμα καθώς είναι μεγάλα σπίτια και ενώ με Ζ3c είχα δίκτυο και με καλές επιδόσεις τούτο εδώ χάνεται. Προσωπικά δε με ενοχλεί. Αλλά χάνω μερικά μέτρα που ξέρω ότι κάπου αλλού ίσως να μου χρειαζόταν.

Τώρα δεν ξέρω αν μετράει στο sar αυτό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΜΙας και αναψα φωτιες να επισημανω οτι οχι δεν εχω θεμα ψυχολογικο αν εχει το τηλ 1 ή 4 μπαρες αλλα να μην χανω κλησεις κ να σερφαρω κανονικα εστω κ πιο αργα..

Μιλαω με ιδια κριτηρια. Ιδιο σημειο στην δουλεια μου. Το note 3 μου διπλα σε ενα iphone 5 και ενα Lg των 150ευρω πανω κατω. Ε τα δυο αυτα να εχουν 2 γραμμες τουλαχιστον ή αντε να παιζουν μεταξυ 1 -2 γραμμες, να εχουν data, οι κατοχοι να μιλανε κανονικα και εμενα το note να γραφει μονο επιγουσες κλησεις.

Και οχι δεν φταιει η συσκευη γιατι το ιδιο σεναριο παιζει κ με ενα S3 που ειχα και με ενα S4 και με το παλιο καλο S.

Και sim ειχα αλλαξει μηπως και..

Και οι 3 μας με vodafone...

 

Ειναι καθαρα θεμα χαμηλης ληψης των samsung.

Καλα τα smartphone και οι παπαδες που κανουν αλλα πρωτιστως ειναι ΤΗΛΕΦΩΝΑ.

Οταν εισαι σε μερος με φουλ σημα ειναι περιφημα ολα...σε δυσκολες περιοχες τα samsung δυστυχως με εχουν κρεμασει...

Ασε που τρωω κ δουλεμα να μου λενε πως δεν πιανεο καλο σημα ολοκληρη τηλεοραση και πιανει ενα απλο κινητο ... χαχα

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς εδώ είναι η ουσία. Δεν μας νοιάζει αν δείχνει 3 ή 5 μπάρες. Εμένα τόσο σπίτι μου όσο και στης γυναικας μου αλλά και στα πεθερικα πάντα χάνω σήμα καθώς είναι μεγάλα σπίτια και ενώ με Ζ3c είχα δίκτυο και με καλές επιδόσεις τούτο εδώ χάνεται. Προσωπικά δε με ενοχλεί. Αλλά χάνω μερικά μέτρα που ξέρω ότι κάπου αλλού ίσως να μου χρειαζόταν.

Τώρα δεν ξέρω αν μετράει στο sar αυτό.

 

για το S7 edge: The SAR for simultaneous transmission (cellular plus Wi-Fi) is 1.24 w/kg (head) και 1,59 ως hotspot.

(ΜΕΓΈΘΗ: US model)

 

Σημείωση: είναι τα μεγαλύτερα μεγέθη SAR που παρατηρούνται.

Edited by Lippi
Διευκρίνηση
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά γράφονται για το σήμα του wifi πιθανότατα κάτι παίζει με κάποιον από τους παράγοντες που εξαρτάται.

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Πιάνω παντού την ίδια ένταση με το iphone και στο σπίτι και στο εργοστάσιο όπου με εξέπληξε αφού δούλευε και στους χώρους παραγωγής που ενώ το iPhone δείχνει σήμα, δεν μπορείς να κάνεις νορμάλ browsing.

Όσοι έχετε προβλήματα δείτε και τις ρυθμίσεις του router σας.

Κάποτε μετά από αναβάθμιση σε ios 5 κοντευα να τρελαθώ μέχρι που άλλαξα router και ησύχασα.

Έπιαναν όλες οι συσκευές μου πλην του iPhone.

 

Επίσης έχω άριστη ποιότητα συνομιλίας και καλό σήμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια, το κομματι του SAR ειναι κατι που δυστυχως ολοι παραβλεπουμε στην επιλογη smartphone, ενω θα επρεπε ισως να ειναι το πρωτο κριτηριο. Και ως γνωστον, η επιδραση της ακτινοβολιας στους ιστους λειτουργει αθροιστικα. Με λιγα λογια, οση ακτινοβολια εχουμε φαει ως τωρα ειναι μη αναστρεψιμη, και αρα αφαιρειται απο το οριο που εχει ο καθε οργανισμος, με οτι μπορει να συνεπαγεται αυτο...!!

Μην μπερδεύουμε την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία με την ραδιενέργεια. Η επίδραση πηγών ραδιενέργειας (π.χ. ακτινογραφίες) στους ιστούς είναι όντως αθροιστική. Η επίδραση της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας (πομποδέκτες κινητών) δεν είναι αθροιστική και δεν έχει καν τεκμηριωμένα επιβλαβή δράση. Πέρα από αυτό καλό είναι να τσεκάρουμε το sar και προσωπικά πάντα το τσεκάρω πριν πάρω καινούργιο κινητό.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

για το S7 edge: The SAR for simultaneous transmission (cellular plus Wi-Fi) is 1.24 w/kg (head) και 1,59 ως hotspot.

(ΜΕΓΈΘΗ: US model)

 

Σημείωση: είναι τα μεγαλύτερα μεγέθη SAR που παρατηρούνται.

 

Ακριβως οτι λενε τα bold . Μεγεθη για US. άλλα τα μεγεθη για EU.

Για EU ειναι κατα πολυ μικροτερα. Δεν εχω χρονο να το ψαξω τωρα αλμα μια ματια στο gsmarena θα λυσει καθε απορια..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει την συζήτηση, λόγω αφαίρεσης κεραίας της Wind στην περιοχή που μένω,τον τελευταίο μήνα εκεί που επιανα φουλ σήμα τώρα βρίσκομαι με 0 τις περισσότερες φορές έως 1-2 γραμμές. Η ποιότητα τις ομιλίας είναι πολύ καλή αν εξαιρέσεις 2-3 φορές που έκλεισε η γραμμή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει την συζήτηση, λόγω αφαίρεσης κεραίας της Wind στην περιοχή που μένω,τον τελευταίο μήνα εκεί που επιανα φουλ σήμα τώρα βρίσκομαι με 0 τις περισσότερες φορές έως 1-2 γραμμές. Η ποιότητα τις ομιλίας είναι πολύ καλή αν εξαιρέσεις 2-3 φορές που έκλεισε η γραμμή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο είναι παροδικο και μενα πχ μκα φορά που εκαναν αναβαθμίσεις στο δίκτυο ειχα μια γραμμη στο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε κ μενα εχθες σε BTU την APEQ, ανοιξα το Google back up παλι, να δω αν εχει λυθει το bug.

Προς το παρον ειναι στο 12% αλλα θελω να δω κ στον δευτερο κυκλο φορτιση πως θα ειναι.

Ρε παιδιά πως γίνεται να σας έχει έρθει update το οποίο ακόμη δεν έχει κυκλοφορήσει;

Μιλάμε για το s7 edge έτσι?

Σε εμένα με btu τίποτα ακόμα.

Όχι ότι θα την κάνω πριν σιγουρευτουμε ότι ΌΛΑ είναι καλά απλά μου κάνει εντύπωση.

Και στο sammobile δεν βλέπω κάτι καινούργιο ακόμα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται να σας έχει έρθει update το οποίο ακόμη δεν έχει κυκλοφορήσει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς χειροκίνητα μέσω Odin.

 

 

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς χειροκίνητα μέσω Odin.

 

 

 

send from my Samsung s7 edge

 

Μα στο sammobile δεν υπάρχει κάτι νεότερο για btu μέχρι χθες που τσέκαρα.

Για s7 edge.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...