Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια συγνωμη για ενα προφανως χιλιοειπωμενο θεμα αλλα θα ηθελα να ειμαι σιγουρος. Θα προχωρησω σε αγορα απο το kaizershop του κινητου. Ειναι branded se ΤΙΜ απο οτι μου ειπαν και οτι καποιες εφαρμογες μπορω να τις απενεργοποιησω.. Το λογοτυπο της TIM θα μπορεσω να το βγαλω εστω flashaρωντας μια αλλη official Rom?

 

Δεν έχει λογότυπο, προχωρά άφοβα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πέρασα από samsung store στο Λονδίνο πριν λίγο και είδα το ασημί χρώμα, τα έβαλα δίπλα δίπλα με το χρυσό και η αλήθεια είναι πως το ασημί είναι πιο εντυπωσιακό, ίσως το πιο εντυπωσιακό από όλα.

 

Καθρεφτίζει και περισσότερο αλλά είναι πολύ ωραίο και οι καμπύλες το κάνουν να δείχνει σαν κόσμημα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Κώστα μόλις το δοκίμασα.

Λίγο πάνω από 3 λεπτά.

Έχω να παίξω παιχνίδι με το κινητό από την εποχή 3310 που είχε το φιδάκι. :lol:

Το κατέβασα μόνο για δοκιμή και να σου απαντήσω.

Α οκ δλδ είναι της συσκευής γενικό υπ θέμα οπότε εκτός από υπομονή δεν μου μένει να κάνω κάτι άλλο. Να το παίξεις καλή φάση είναι για το χαλάρωμα :D

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για ενα προφανως χιλιοειπωμενο θεμα αλλα θα ηθελα να ειμαι σιγουρος. Θα προχωρησω σε αγορα απο το kaizershop του κινητου. Ειναι branded se ΤΙΜ απο οτι μου ειπαν και οτι καποιες εφαρμογες μπορω να τις απενεργοποιησω.. Το λογοτυπο της TIM θα μπορεσω να το βγαλω εστω flashaρωντας μια αλλη official Rom?

Δεν έχουν λογότυπα πλέον. Μόνο τις εφαρμογές τους.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κάπως να σβήσω την ενημέρωση συστήματος που έκανα βλακια και την κατεβασα για να μου φύγει το νούμερο. 1 από τις ρυθμίσεις αλλά και η ειδοποίηση από την μπαρα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/da00d8e4bb24568048fb84f9e48f1288.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα και εγώ στην παρέα των κατόχων σε gold χρώμα, πραγματικά το τηλ είναι αλλού...το μόνο αρνητικό που του βρήκα είναι ότι στην πληκτρολόγηση πατιούνται καμία φορά πλήκτρα που δεν θέλω...κατά τα άλλα φυσάει πραγματικά!! Ρε παιδιά κάποιες ερωτήσεις: πως μπορεί να χρησιμοποιηθούν ταυτόχρονα 2 εφαρμογές? Υπάρχει τρόπος να έχω εικονιδια χύμα όπως τα είχα στο Mate 7 χωρίς app drower? Ευχαριστώ :))

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα εχθες τα τελευταια Google services χειροκίνητα που απο το λινκ εδω και τωρα εχω 30% στο συστημα Android ενω με τα παλια ήμουνα 9 με 13 .τι το ηθελα και το πειραξα....
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα εχθες τα τελευταια Google services χειροκίνητα που απο το λινκ εδω και τωρα εχω 30% στο συστημα Android ενω με τα παλια ήμουνα 9 με 13 .τι το ηθελα και το πειραξα....

Κάνε uninstall το update.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, χρησιμοποιώ nova launcher και όταν αλλάζω θέμα της Samsung αλλάζει όλο το περιβάλλον χρήσης εκτός από τα εικονίδια...πως γίνεται να αλλάξουν τα εικονίδια; Edited by George94pav
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, χρησιμοποιώ nova launcher και όταν αλλάζω θέμα της Samsung αλλάζει όλο το περιβάλλον χρήσης εκτός από τα εικονίδια...πως γίνεται να αλλάξουν τα εικονίδια;

Με icon pack από το store.

Διάλεξε οποιο σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς όρεξη να δοκιμάσει κάτι? Τώρα τελευταία παίζω plants vs zombies. Κάνει τουλάχιστον 3 λεπτά να το φορτώσει και μου φαίνεται υπερβολικό καθώς δεν είναι και κανένα βαρύ παιχνίδι. Στο gaming είναι μια χαρά αλλά στο loading κάνει πάρα πολύ. Αν δε βαριέται κάποιος ας δοκιμάσει. Εκτός και αν παίζει κανείς ήδη :D :D

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ένα λεπτό το 1 ( το χω τελειώσει ήδη κι ας έχω την συσκευή λίγο :lol: ) και κανα δίλεπτο το 2

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα και εγώ στην παρέα των κατόχων σε gold χρώμα, πραγματικά το τηλ είναι αλλού...το μόνο αρνητικό που του βρήκα είναι ότι στην πληκτρολόγηση πατιούνται καμία φορά πλήκτρα που δεν θέλω...κατά τα άλλα φυσάει πραγματικά!! Ρε παιδιά κάποιες ερωτήσεις: πως μπορεί να χρησιμοποιηθούν ταυτόχρονα 2 εφαρμογές? Υπάρχει τρόπος να έχω εικονιδια χύμα όπως τα είχα στο Mate 7 χωρίς app drower? Ευχαριστώ :))

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα

1. Όταν πατάς το αριστερό capacitive key (του multitasking), επάνω στο παράθυρο των (περισσοτέρων, όχι όλων) των εφαρμογών παρουσιάζεται ένα σύμβολο στα δεξιά, δίπλα από το Χ που την κλείνει που ουσιαστικά σε ενημερώνει ότι αυτή η εφαρμογή μπορεί να "χωρέσει" μαζί με μία άλλη στην οθόνη. Το πατάς, και την κάνει shrink to fit σε μισή οθόνη. Κάνεις το αντίστοιχο και σε μία άλλη εφαρμογή και voila... έχεις 2 εφαρμογές να τρέχουν συγχρόνως στην ίδια οθόνη!

2. Εύκολο... Πήγαινε Ρυθμίσεις >> Σύνθετες Λειτουργίες >> Galaxy Labs (τέρμα κάτω) >> "Εμφ. όλων των εφ. σε αρ. οθ." (πολύ περιγραφικό, ε? :lol:) και ενεργοποίησέ το!

Κ.

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για ενα προφανως χιλιοειπωμενο θεμα αλλα θα ηθελα να ειμαι σιγουρος. Θα προχωρησω σε αγορα απο το kaizershop του κινητου. Ειναι branded se ΤΙΜ απο οτι μου ειπαν και οτι καποιες εφαρμογες μπορω να τις απενεργοποιησω.. Το λογοτυπο της TIM θα μπορεσω να το βγαλω εστω flashaρωντας μια αλλη official Rom?

 

Το αγόρασα εγώ από kaizershop πριν μια εβδομάδα. Δεν έχει λογότυπα μεσα στο κινητό η πάνω στην συσκευή και τις 2 εφαρμογές της TIM Italia που έχει μέσα, μπορείς να τις κάνεις κανονικά uninstall! Παντως μην τρελαίνεσαι από οτι είδα branded η όχι, παίρνει τις αναβαθμίσεις σφαίρα! Εγώ προς το παρόν έχω μείνει με αυτήν την rom.

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εχθές το update για το Always on display , την έκδοση 1.3.07 και δε βλέπω να κουνιέται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

Περίμενα μέχρι και 20 - 25 λεπτά και το έβλεπα ακούνητο. Μόνο όταν ενεργοποιούσα τη οθόνη και μετά ξανά έβγαινε το ρολόι στο Always on display , άλλαζε θέση , όμως όση ώρα το άφηνα εκεί έμενε. Το κάνει και σε σας; Η φωτεινότητα είναι μια χαρά, μόνο η μετακίνηση τη βλέπω να έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εχθές το update για το Always on display , την έκδοση 1.3.07 και δε βλέπω να κουνιέται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

Περίμενα μέχρι και 20 - 25 λεπτά και το έβλεπα ακούνητο. Μόνο όταν ενεργοποιούσα τη οθόνη και μετά ξανά έβγαινε το ρολόι στο Always on display , άλλαζε θέση , όμως όση ώρα το άφηνα εκεί έμενε. Το κάνει και σε σας; Η φωτεινότητα είναι μια χαρά, μόνο η μετακίνηση τη βλέπω να έχει θέμα.

το άλλαξαν και μενει ακίνητο πλέον, για να μην αποσπα την προσοχή και αλλαζει μονο μετα απο ξεκλείδωμα,κλειδωμα.

Βέβαια ισως αυτο δημιουργησει προβλημα burn in

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εχθές το update για το Always on display , την έκδοση 1.3.07 και δε βλέπω να κουνιέται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

 

Περίμενα μέχρι και 20 - 25 λεπτά και το έβλεπα ακούνητο. Μόνο όταν ενεργοποιούσα τη οθόνη και μετά ξανά έβγαινε το ρολόι στο Always on display , άλλαζε θέση , όμως όση ώρα το άφηνα εκεί έμενε. Το κάνει και σε σας; Η φωτεινότητα είναι μια χαρά, μόνο η μετακίνηση τη βλέπω να έχει θέμα.

 

 

Κακώς την πέρασες.

Αφού εγώ εχω μείνει στην αρχική που κινείται ανα 30-40 δευτερόλεπτα.

Άσε που ειναι πιο εφετζιδικο να κινείται all time.

Το είχα τονίσει 2-3 φορές.

Και η φωτεινότητα είχε πέσει ελαφρώς που εμένα εξίσου δεν μου άρεσε άλλος ένας λόγος που παρέμεινα στην αρχική.

 

Πάντως υπόψη οτι επειδή το βλέπεις σταθερό δεν σημαίνει οτι δεν γίνεται refresh,απλα η Sammy το έκανε έτσι ώστε να μην το αντιλαμβάνεσαι με το μάτι.

Under the hood δηλαδη.

 

Εδω διάβασε.

http://www.sammobile.com/2016/04/25/always-on-display-for-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-gets-a-minor-update/

 

however, as the content doesn’t jump around the screen anymore

 

It says : 1 pixel every 1 minute for random direction and move large every 1 hour

So it jumps but another approach !

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160517/67a17ae5dc2547c53485f13bac9800d6.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κακώς την πέρασες.

Αφού εγώ εχω μείνει στην αρχική που κινείται ανα 30-40 δευτερόλεπτα.

Άσε που ειναι πιο εφετζιδικο να κινείται all time.

Το είχα τονίσει 2-3 φορές.

Και η φωτεινότητα είχε πέσει ελαφρώς που εμένα εξίσου δεν μου άρεσε άλλος ένας λόγος που παρέμεινα στην αρχική.

 

Πάντως υπόψη οτι επειδή το βλέπεις σταθερό δεν σημαίνει οτι δεν γίνεται refresh,απλα η Sammy το έκανε έτσι ώστε να μην το αντιλαμβάνεσαι με το μάτι.

Under the hood δηλαδη.

 

Εδω διάβασε.

http://www.sammobile.com/2016/04/25/always-on-display-for-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-gets-a-minor-update/

 

however, as the content doesn’t jump around the screen anymore

 

It says : 1 pixel every 1 minute for random direction and move large every 1 hour

So it jumps but another approach !

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160517/67a17ae5dc2547c53485f13bac9800d6.jpg

Η φωτεινότητα όπως είπα είναι μια χαρά.

Το να κινείται πολύ ή λίγο δε με πειράζει καθόλου, το να μη κινείται καθόλου με αγχώνει.....

Αν λοιπόν όπως λες κινείται αλλά δε το βλέπουμε ( πως αλήθεια γίνεται αυτό; ) τότε είμαι μια χαρά, αλλά κινείται πράγματι;

Αν ναι, τότε είμαι 100% οκ!

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι μήπως θα μπορούσε το μόνοκαρτο s7 edge να γίνει δικαρτο με αλλαγή της επίσημης Rom. Ξέρω ότι αυτό γίνεται στο Huawei p8 lite , το οποίο από μονοκαρτο branded γίνεται δικαρτο unbranded. Στο s7 edge μπορεί να γίνει;
Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο exynos πρέπει να μοιράζει πολύ πόνο και δεν σηκώνει θερμοκρασία. Το M10 πολύ θερμοκρασία από όσο είδα, τέλος όσο για το sense σαν το γρηγορότερο στο Android μετά τα stock παλιωσε η καραμέλα. Σε όλα τα ανοίγματα το EDGE πρώτο. Σκέφτομαι να δώσω το s6 edge plus και να πάρω το edge (περισσότερο για αλλαγή)αλλά κάτι με τρώει στο να περιμένω τον 6ο γαλαξία.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα όπως είπα είναι μια χαρά.

 

Το να κινείται πολύ ή λίγο δε με πειράζει καθόλου, το να μη κινείται καθόλου με αγχώνει.....

 

Αν λοιπόν όπως λες κινείται αλλά δε το βλέπουμε ( πως αλήθεια γίνεται αυτό; ) τότε είμαι μια χαρά, αλλά κινείται πράγματι;

 

Αν ναι, τότε είμαι 100% οκ!

 

Under the hood γίνεται οπως αναφέρετε πάνω με βάση τα όσα γράφονται πάνω.

Άρα δεν συντρέχει λογο ανησυχίας.

 

Εγώ πάντως κάθομαι στην αρχική έκδοση διότι μου αρέσει πολυ περισσότερο.

 

Αυτός ο exynos πρέπει να μοιράζει πολύ πόνο και δεν σηκώνει θερμοκρασία. Το M10 πολύ θερμοκρασία από όσο είδα, τέλος όσο για το sense σαν το γρηγορότερο στο Android μετά τα stock παλιωσε η καραμέλα. Σε όλα τα ανοίγματα το EDGE πρώτο. Σκέφτομαι να δώσω το s6 edge plus και να πάρω το edge (περισσότερο για αλλαγή)αλλά κάτι με τρώει στο να περιμένω τον 6ο γαλαξία.

 

Ίσως βοηθαει σε αυτο και οτι το Samsung χρησιμοποιεί UFS τεχνολογια αποθηκευτικού χώρου ενώ το HTC το πιο αργό eMMC και πιθανότητα το LTE chip του exynos ειναι πιο αποδοτικο έναντι του Qualcomm.

 

Όσο για την καραμέλα του sense τα έχουμε γράψει προ πολλού οτι πάει το οποίο πλεονέκτημα είχε.

Ακόμα και στο multitasking που περσι υστερούσαν τα s6(που βελτιώθηκε αισθητά με το M) φέτος ειναι πραγματικά άψογο out of the box.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

γιωργο εγω περιμενω μηπως τελευταια στιγμη κανουν μπαμ με το s7 edge plus.παντα κατι αλλαζει τελευταια στιγμη!οντως ο exynos 8 ειναι πραγματικα κτηνος..ο κορυφαιος αυτην την στιγμη και τελικα καλα εκαναν και εφεραν ευρωπη και ελλαδα τον exynos 8!εξαλλου ο snap 820 τον s7 και s7 edge verizon ειναι κλειδωμενο το quick charge 3.0!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

γιωργο εγω περιμενω μηπως τελευταια στιγμη κανουν μπαμ με το s7 edge plus.παντα κατι αλλαζει τελευταια στιγμη!οντως ο exynos 8 ειναι πραγματικα κτηνος..ο κορυφαιος αυτην την στιγμη και τελικα καλα εκαναν και εφεραν ευρωπη και ελλαδα τον exynos 8!εξαλλου ο snap 820 τον s7 και s7 edge verizon ειναι κλειδωμενο το quick charge 3.0!

 

S7 edge plus το βλέπω δύσκολο μιας και το edge είναι 5.5 .τώρα να βγάλουν plus στα 5.7 5.8 δεν νομίζω,αλλά Samsung είναι αυτή :lol::lol: Αν είναι να βγει τότε υπομονή μέχρι τον Αύγουστο που θα δούμε το note 6. Πάντως αυτά που ζηλεύω από το s7 edge είναι η καλύτερη μπαταρία και το μικρότερο καρουμπαλο στην κάμερα. Περισσότερο η μπαταρία (όσο περισσότερη τόσο το καλύτερο για μενα)στα υπόλοιπα με το s6 edge plus είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...