Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σορυ salat νόμιζα άλλαξες κ εσύ... πάντως έχουν βγει τα play services 9 τα οποια θα παρουμε σε λιγο καιρό... όποιος θελει μπορεί να τα βάλει απο apk mirror

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μαλλον με μπέρδεψες με τον Κουντουρα. Εγω δεν έχω κάνει αλλαγή ρομ.

 

 

Αλεξ μακάρι γιατί μας έχει πεθάνει η google στην προσπάθεια της να εντοπίζει που πάμε τι κάνουμε τι αγοράζουμε έτσι ωστε να μας βομβαρδίζει με διαφημίσεις.

Καμια φορά λέω να αλλάξω mail, να φύγω από το Gmail, αλλά έχει πολλά για να μας παρακολουθεί. Το youtube για παράδειγμα.

 

Αυτό που συνέβη σε μένα από προχθες ήταν υπερβολικό. Η συσκευή ανέβαζε θερμοκρασία χωρίς λόγο. Δεν είναι δυνατόν τωρα να το έχω σε ασύρματη φόρτωση και να μην καταλαβαίνει τίποτα ενω προχθές το βραδυ έκαιγε στην φόρτιση αφού παραλληλα είχε κολλήσει το google G.

 

Παρεμπιπτόντως αν απενεργοποιήσω το Google G από το κινητό, δεν δουλευει το ρολόι :mad::worry: Τέλειος εκβιασμός.

Μαλλον δουλευει για να είμαι σωστός. Η εφαρμογή android wear δεν δουλευει. Μολις την ανοιγω μου ζητά το G και αν κάνω cancel στην προτροπή για ενεργοποίηση, κλείνει αυτόματα.

Κωστα αν πετάξεις την εφαρμογή Google G το mail και ο Chrome συγχρονίζει κανονικά?

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κωστα αν πετάξεις την εφαρμογή Google G το mail και ο Chrome συγχρονίζει κανονικά?

 

Nikos from s7 edge

Ναι κανονικά.

Και στο ρολόι λαμβάνω όλες τις ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-9-0-83-release/ ορίστε κιόλας αυτα είναι φρέσκα φρέσκα δοκιμάστε κ αν τίποτα γυρίστε στα ιδια που είχατε.... ειναι για την δικια μας έκδοση τα 440,arm64+arm,nondpi

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-9-0-83-release/ ορίστε κιόλας αυτα είναι φρέσκα φρέσκα δοκιμάστε κ αν τίποτα γυρίστε στα ιδια που είχατε.... ειναι για την δικια μας έκδοση τα 440,arm64+arm,nondpi

 

Δεν ανοιγει το link.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ανοίγει. Το δοκίμασα και απο το κινητό και απο το Mac.

Πιθανώς δεν ανοίγει για την χώρα που είμαι. Τελευταία συμβαίνει συχνά με διάφορες σελίδες πιθανώς λογοκρισία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σαλάτα πήγαινε στο apk mirror και βρες τα τελευταία play services 9.0.83 που βγηκαν σήμερα αυτα βάλε

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

σαλάτα πήγαινε στο apk mirror και βρες τα τελευταία play services 9.0.83 που βγηκαν σήμερα αυτα βάλε

 

Ειπα είναι κλειδωμένο για την χώρα που βρίσκομαι. Και σ ενα αλλο που μπηκα βγηκα κατευθειαν γιατι ειναι foul στα trojan.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;

Το κινητό αναφέρεται ως waterproof ( όχι water resistant ).

Στο s5 είχα ακούσει για κάποιους που έγραφαν βίντεο σε θαλασσινό νερό χωρίς πρόβλημα ( χωρίς βέβαια να το βυθίζουν κάτω από ένα μέτρο)

Για να μην υπάρχει καμιά αμφιβολία αντιγράφω από εδώ (είναι για το flat αλλά ίδια ισχύουν και για το edge):

Do not expose the device to salt water or ionized water. If your device is exposed to salt water, wash the device with fresh water, and then dry thoroughly with a clean, soft cloth. Otherwise, when it dries, salt may accumulate and block the primary microphone, earpiece, and external speaker.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ειπα είναι κλειδωμένο για την χώρα που βρίσκομαι. Και σ ενα αλλο που μπηκα βγηκα κατευθειαν γιατι ειναι foul στα trojan.

 

ε τότε περιμένεις να αναβαθμιστούν τα play services.Εκεί είναι το πρόβλημα σου η σε κάποια εφαρμογή

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

 

Μην την κανεις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,Κατσε με την PC8 που εχει τρομερη αυτονομια μπαταριας.Οι ποιο πολλοι θα δεις γραφουμε αρνητικα για την PD1.Εγω τουλαχιστον με την δικη μου χρηση εχω δει μειωση 1 ωρα SOT με την pd1 απο οτι εβγαζα με την pc8.

 

Πάντα περνάω όλα τα updates. Αν μια εταιρία δεν είναι ικανή να τα υποστηρίξει, απλά θα με χάσει από πελάτη! :p

 

Για την ώρα πάντως όλα είναι οκ ως προς την αυτονομία όπως και πριν, βελτιώθηκε η ευαισθησία στα άκρα όταν το κρατάω με ένα χέρι και φαίνεται πως το auto brightness τα πάει καλύτερα από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπάρχει καμιά αμφιβολία αντιγράφω από εδώ (είναι για το flat αλλά ίδια ισχύουν και για το edge):

Αυτό φίλε μου είναι απόλυτα λογικό και φυσικά επιβάλλεται μετά από την επαφή με το νερό της θάλασσας πλύσιμο και σκούπισμα.

Αυτό όμως είναι διαφορετικό από το να λέμε πως υπάρχει περίπτωση να μπει νερό η να σκουριάσει εσωτερικά όπως αναφέρεται παραπάνω.

Μπορεί μεν το θαλασσινό νερό να έχει διαβρωτικες ιδιότητες αλλά αν ακολουθήσεις την συμβουλή που παραθέτεις δεν μπορώ να φανταστώ πώς μπορεί να υπάρχει περίπτωση εισροής υγρασίας σε μια αδιάβροχη συσκευή είτε αυτό είναι θαλασσινό νερό η της βρύσης

Link to comment
Share on other sites

ε τότε περιμένεις να αναβαθμιστούν τα play services.Εκεί είναι το πρόβλημα σου η σε κάποια εφαρμογή

Θα μπορούσες εσύ ή κάποιος άλλος που έχει το apk να το ανεβάσει στο Dropbox και να δώσει το Link?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες εσύ ή κάποιος άλλος που έχει το apk να το ανεβάσει στο Dropbox και να δώσει το Link?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.dropbox.com/s/cb29ruc1i72ugh5/com.google.android.gms_9.0.83_%28440-121911109%29-9083440_minAPI23%28arm64-v8a%2Carmeabi-v7a%29%28nodpi%29.apk?dl=0 εδώ είσαι μάστορα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Thanks, βρήκα το 9.0.81 αλλά θα περάσω το δικό σου που είναι νεότερο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Thanks, βρήκα το 9.0.81 αλλά θα περάσω το δικό σου που είναι νεότερο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υπόψιν μπορεί να μην είναι η τελική έκδοση που θα αναβαθμίσει η google τα services....αν σου κάνει τρελά γυρνάς πίσω....εδώ είμαστε κ πάλι ;)

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα αλλάξω φορέα, μου έκαναν μια προσφορά για το s7 edge από την εταιρία, να μου το δώσουν με ένα έξτρα κόστος στο πάγιο. Τα τηλέφωνα αυτά έχουν bloatware της εκάστοτε εταιρίας; Η το έχουν κόψει;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα αλλάξω φορέα, μου έκαναν μια προσφορά για το s7 edge από την εταιρία, να μου το δώσουν με ένα έξτρα κόστος στο πάγιο. Τα τηλέφωνα αυτά έχουν bloatware της εκάστοτε εταιρίας; Η το έχουν κόψει;

 

Live to ride, ride to live

 

όχι είναι κορυφαίο το touchwiz έχει αλαξει ριζικά με κανένα ίχνος lag!!!Παρτο με κλειστά μάτια κ θα το ευχαριστηθείς σε όλα όσο τίποτα.Εχει την καλύτερη μπαταρία!!!Φοβερή αυτονομία!!Απίστευτη κάμερα!!!

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.

Και στο ρολόι λαμβάνω όλες τις ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δουλεψε το τηλέφωνο για μια ημερα χωρις να το συνδεσεις στο ρολοι και τσεκαρε μπαταρια.

 

Επισης τσεκαρετε το θεμα του nexus 6p για το θεμα με το play services.Μην ριχνετε αναγκαστικα το φταιξιμο στο update της samsung.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Thanks, βρήκα το 9.0.81 αλλά θα περάσω το δικό σου που είναι νεότερο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παει καλύτερα απο χτες φιλε μετα απο εκεινα που σου είπα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δουλεψε το τηλέφωνο για μια ημερα χωρις να το συνδεσεις στο ρολοι και τσεκαρε μπαταρια.

 

Επισης τσεκαρετε το θεμα του nexus 6p για το θεμα με το play services.Μην ριχνετε αναγκαστικα το φταιξιμο στο update της samsung.

Το χω πει και εγω σε αλλα θέματα, βλέπω σε πολλες Android συσκευές θέματα με τα τελευταία update οπότε μάλλον είναι Google το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

...και για όποιον αναρωτιέται (φτου και μακριά), €275 το κόστος αλλαγής οθόνης...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη μέρα με BTU παιδιά μη το ματιασω φαίνεται να πηγαίνει καλά!

Σίγουρα δεν είναι τελική εικόνα παρά μόνο ένα δείγμα.

Τις πρώτες δυόμισι ώρες αφού το έβγαζε από την βάση,

Χωρίς ίντερνετ χωρίς AOD χωρίς gps.

Μόνο ανοιχτό τηλέφωνο με σήμα cosmote.

Σε 2μιση ώρες δεν έπεσε από το 100%.

Στην συνέχεια Internet wifi και data 60-40%

Μετά τις δυόμισι ώρες δεν έχει μείνει χωρίς ίντερνετ ακόμα.

Οθόνη στο αυτόματο πάντα.

https://www.dropbox.com/sh/q6giqeqt66q6txr/AACrWGOC6OGcSvLvkVYed3Q0a?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη μέρα με BTU παιδιά μη το ματιασω φαίνεται να πηγαίνει καλά!

Σίγουρα δεν είναι τελική εικόνα παρά μόνο ένα δείγμα.

Τις πρώτες δυόμισι ώρες αφού το έβγαζε από την βάση,

Χωρίς ίντερνετ χωρίς AOD χωρίς gps.

Μόνο ανοιχτό τηλέφωνο με σήμα cosmote.

Σε 2μιση ώρες δεν έπεσε από το 100%.

Στην συνέχεια Internet wifi και data 60-40%

Μετά τις δυόμισι ώρες δεν έχει μείνει χωρίς ίντερνετ ακόμα.

Οθόνη στο αυτόματο πάντα.

https://www.dropbox.com/sh/q6giqeqt66q6txr/AACrWGOC6OGcSvLvkVYed3Q0a?dl=0

Εξαιρετικά θα έλεγα, αντε να δούμε μπας και βρεις ησυχία ταλαιπωρηθηκες.

Link to comment
Share on other sites

όχι είναι κορυφαίο το touchwiz έχει αλαξει ριζικά με κανένα ίχνος lag!!!Παρτο με κλειστά μάτια κ θα το ευχαριστηθείς σε όλα όσο τίποτα.Εχει την καλύτερη μπαταρία!!!Φοβερή αυτονομία!!Απίστευτη κάμερα!!!

Δεν έχει ούτε ένα ίχνος εφαρμογών απο τη cosmote στην όποια θα πάω; Άλλαξαν πολιτική; Πως και;

Το σκέφτομαι πολύ, αλλά έχω το κινητό μου ενάμιση χρόνο και εκτός από τη μπαταρία, που το ζηλεύω το edge, με ικανοποιεί. Είναι καλή προσφορά αλλά δεν ξέρω...

Άμα δεν έχει bloatware και οθόνες εκκίνησης από την εκάστοτε εταιρία είναι στα συν.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...