Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδία ενας φίλος μου λεει τώρα ειδε το ασημί στο public και ειναι 100% σίγουρος.

Ισχύει κατι τετοιο.?

Σίγουρα όχι... Μπορεί να έχει μπερδευτεί με το χρυσό.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι... Μπορεί να έχει μπερδευτεί με το χρυσό.

 

Nikos from s7 edge

Το ρωτησα 5 φορες φιλε μου.

 

Edit

Στην Αριστοτέλους, Θεσσαλονίκη

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε μου.

Να σου πω ότι εγώ αγανάκτησα και μετά από πολλές προσπάθειες να το στρωσω επέλεξα το downgrate.

Έρχεται ota η pd1, την κατεβάζω και την περνάω από πάνω.

Ούτε reset ούτε τίποτα ενώ γνωρίζω πολύ καλά ότι αυτό δεν είναι το σωστό.

Σύστημα Android στην κορυφή, και μειων 1% μπαταρία την ώρα περίπου χωρίς ίντερνετ και με κλειστή οθόνη.

Λέω πάμε για Hard reset.

Κάνω Hard reset, στηνω, την πρώτη μέρα καλά την δεύτερη τα ίδια.

Διαβάζω samsung server προβλήματα κτλ.

Κατεβάζω την ρομ ολόκληρη από το sammobile.

Αποσυμπίεζω βλέπω 5 αρχεία αντί για ένα.

Ποτέ μου δεν το ξανά συνάντησα αυτό.

Φλασαρω τα τρία πρώτα στηνω τελειώνω και μετά διαβάζω ότι χρειάζεται και το τέταρτο με το csc.

Ανοίγω phone info βλέπω csc κενό.

Πάμε πάλι reset πριν και μετά και φλασαρισμα και τα τέσσερα αρχεία αυτή τη φορά.

Στηνω τσεκάρω με phone info βλέπω το csc στην θέση του.

Αντε τελειώσαμε σκέφτομαι.

Πρώτη μέρα καλά, δεύτερη μέρα περίπου -1%/ώρα. Με όλα κλειστά χωρίς ίντερνετ οθόνη κλειστή.

Χθες αργά το βράδυ 3 *Hard reset 3*wipe cache πριν και μετά το downgrate.

Δες λίγο αποτελέσματα.

Με τις ίδιες εφαρμογές και χωρίς να ψάχνω τι να σβήσω - απενεργοποιησω.

WiFi data 80-20%.

Φωτεινότητα αυτόματη πάντα και AOD κλειστή.

Μια βλακεια και μισή όπως είπες και για μένα.

 

https://www.dropbox.com/sh/zzuiocyr0pmn2e3/AABQ0mDXvzW_HsunPIqe4EvZa?dl=0

 

Για μένα ήταν μονόδρομος το downgrate λοιπόν.

Και το συστήνω σε όσους αντιμετωπίζουν το παραπάνω πρόβλημα.

 

Φίλε έκανα και εγώ downgrade .πέρασα και τα 4 αρχεία και μετά που το έκανα κατέβασα το Phone info και εκεί που λέει original csc code είναι κενό.

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι από μέρα σε μέρα κυκλοφορεί νέο update για το s7, s7 edge κοντά στα 300 mb.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι από μέρα σε μέρα κυκλοφορεί νέο update για το s7, s7 edge κοντά στα 300 mb.

 

Nikos from s7 edge

 

που το είδες αυτό φίλε??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

που το είδες αυτό φίλε??

http://www.tuttoandroid.net/aggiornamenti-software/samsung-galaxy-s7-s7-edge-patch-sicurezza-maggio-374767/

 

 

Nikos from s7 edge

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160509/efb5985c6e24cdcf5e075e88185e1640.jpg

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://www.tuttoandroid.net/aggiornamenti-software/samsung-galaxy-s7-s7-edge-patch-sicurezza-maggio-374767/

 

 

Nikos from s7 edge

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160509/efb5985c6e24cdcf5e075e88185e1640.jpg

 

Nikos from s7 edge

 

ωραίος!!!για να δούμε!!λογικά θα είναι κάτι αντίστοιχο με Αμερική που δώσανε κ το fm βεβαία για exynos δεν υπάρχει κάτι τέτοιο..

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έκανα και εγώ downgrade .πέρασα και τα 4 αρχεία και μετά που το έκανα κατέβασα το Phone info και εκεί που λέει original csc code είναι κενό.

 

σε ολους μας το δειχνει το original csc κενο μετα απο την αναβαθμιση!!!μην σε απασχολει!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτα τα security upgrades δεν μου λενε τίποτα.Βλέπω να μήν έχει τίποτα βελτιωμένο μόνο αερολογίες

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο κόλλησε, έσβησε και δεν άνοιγε.

3 λεπτά προσπάθεια και άνοιξε.

Τυχαίο? Η να ετοιμάζομαι για service?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο κόλλησε, έσβησε και δεν άνοιγε.

3 λεπτά προσπάθεια και άνοιξε.

Τυχαίο? Η να ετοιμάζομαι για service?

 

κανε update στην apd1 και δες τις εφαρμογές σου...κάποια δημιουργεί κολλήματα στην συσκευή σου.....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

κανε update στην apd1 και δες τις εφαρμογές σου...κάποια δημιουργεί κολλήματα στην συσκευή σου.....

 

Στην APD1 δεν πάω με τίποτα φίλε μου.

Διάβασες τι τράβηξα.

Τόσο καιρό με τις ίδιες εφαρμογές δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με την APC8.

Όλα ξεκίνησαν με την ρημαδα την APD1.

Σε μένα έτσι γιατί οι περισσότεροι είναι κάτι παραπάνω από ευχαρηστημενοι.

Θα το θεωρήσω τυχαία γεγονός και βλέπουμε.

Το επόμενο βήμα θα είναι να φλασαρω BTU.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στην APD1 δεν πάω με τίποτα φίλε μου.

Διάβασες τι τράβηξα.

Τόσο καιρό με τις ίδιες εφαρμογές δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με την APC8.

Όλα ξεκίνησαν με την ρημαδα την APD1.

Σε μένα έτσι γιατί οι περισσότεροι είναι κάτι παραπάνω από ευχαρηστημενοι.

Θα το θεωρήσω τυχαία γεγονός και βλέπουμε.

Το επόμενο βήμα θα είναι να φλασαρω BTU.

 

όχι μην φλασαρεις άλλη είναι όλες με τον ίδιο κώδικα τζάμπα θα το κάνεις.....μου φαίνεται περίεργο να στο κάνει σε σένα μόνο γιαυτό σου λέω τσέκαρε λίγο τις εφαρμογές σού θα έκανε καμία τελευταίο update και θα σου δημιουργεί θέμα...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

όχι μην φλασαρεις άλλη είναι όλες με τον ίδιο κώδικα τζάμπα θα το κάνεις.....μου φαίνεται περίεργο να στο κάνει σε σένα μόνο γιαυτό σου λέω τσέκαρε λίγο τις εφαρμογές σού θα έκανε καμία τελευταίο update και θα σου δημιουργεί θέμα...

 

Πως να τις ελέγξω? Θες να βάλω ένα screenshot να μου πεις ποια φαίνεται περίεργη?

Ορίστε

https://www.dropbox.com/s/z206yzmqfx22st3/Screenshot_20160509-223409.jpg?dl=0

 

Η μόνη αλλαγή που έκανα είναι ότι πλέον έχω το phone info plus ενώ πριν είχα την δωρεάν έκδοση.

Νόμιζα ότι κάνει περισσότερα αλλά θέλει ροοτ για να δείξει στοιχεία παραπάνω.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πως να τις ελέγξω? Θες να βάλω ένα screenshot να μου πεις ποια φαίνεται περίεργη?

Ορίστε

https://www.dropbox.com/s/z206yzmqfx22st3/Screenshot_20160509-223409.jpg?dl=0

 

Η μόνη αλλαγή που έκανα είναι ότι πλέον έχω το phone info plus ενώ πριν είχα την δωρεάν έκδοση.

Νόμιζα ότι κάνει περισσότερα αλλά θέλει ροοτ για να δείξει στοιχεία παραπάνω.

 

Έχεις κ πολλές ρε Νικόλα συνονόματε!!!!!πρέπει να θυμηθείς ποιες είχες κάνει τελευταία update και να τις σβησεις κ μετά να ξανατσεκάρεις...καλό θα ήταν ότι δεν χρησιμοποιουμε να κάνουμε ένα ξεκαθάρισμα..επίσης εφαρμογές που δεν ενημερώνονται συχνά η έχουν καιρό κ αυτές μπορεί να δημιουργησουν πρόβλημα.Υπαρχει κ το ενδεχόμενο να έχεις κάνει κάτι λάθος από το πρώτο φλας odin νομίζοντας ότι κάτι δεν πάει καλά με την κινηταρα κ κάθε φορά που φλασαρεις να έχεις πρόβλημα...αν κ τα βήματα είναι συγκεκριμένα κ απλά αν θυμάμαι καλά

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

66 apk δεν είναι πολλά!!!!!

Είναι minimum απαιτήσεις για την κλάση και τις δυνατότητες του S7!

 

Είμαι ιδιαιτέρως συγκρατημένος και έχω καμιά 100αριά!!! :lol::lol::lol:

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κ πολλές ρε Νικόλα συνονόματε!!!!!πρέπει να θυμηθείς ποιες είχες κάνει τελευταία update και να τις σβησεις κ μετά να ξανατσεκάρεις...καλό θα ήταν ότι δεν χρησιμοποιουμε να κάνουμε ένα ξεκαθάρισμα..επίσης εφαρμογές που δεν ενημερώνονται συχνά η έχουν καιρό κ αυτές μπορεί να δημιουργησουν πρόβλημα.Υπαρχει κ το ενδεχόμενο να έχεις κάνει κάτι λάθος από το πρώτο φλας odin νομίζοντας ότι κάτι δεν πάει καλά με την κινηταρα κ κάθε φορά που φλασαρεις να έχεις πρόβλημα...αν κ τα βήματα είναι συγκεκριμένα κ απλά αν θυμάμαι καλά

 

Περίπου 60 εφαρμογές ποτέ δεν τις θεώρησα πολλές.

Το μόνο λάθος φλας που έκανα ήταν να μην περάσω το τέταρτο αρχείο csc την πρώτη φορά με την pd1.

Την δεύτερη το πέρασα.

Την τριτη με την pc8 επίσης το πέρασα.

Έχω κάνει την διαδικασία αλλαγής official firmware πάρα πολλές φορές.

Ποτέ δεν συνάντησα 5 αρχεία γι αυτό και το λάθος.

Πάντα ένα ήταν.

Δεν υπάρχει καλύτερη συσκευή μέχρι στιγμής για μένα, και όταν κάτι δεν πάει καλά μου την δίνει.

Ένα ελάττωμα έψαχνα να βρω και δεν υπήρχε.

Με ένα από τα καλύτερα του να είναι και η μπαταρία, και ερχομενος από s6 που ήθελε 2 φορτησεις την μέρα, όταν είδα ότι άρχισε να μειώνεται χωρίς λόγο άρχισα τα φλας .

Θέλω την συσκευή μου όπως ήταν πριν έρθει το τελευταίο οτα.

Τέλος πάντων πιστεύω ότι θα στρώσει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 60 εφαρμογές ποτέ δεν τις θεώρησα πολλές.

Το μόνο λάθος φλας που έκανα ήταν να μην περάσω το τέταρτο αρχείο csc την πρώτη φορά με την pd1.

Την δεύτερη το πέρασα.

Την τριτη με την pc8 επίσης το πέρασα.

Έχω κάνει την διαδικασία αλλαγής official firmware πάρα πολλές φορές.

Ποτέ δεν συνάντησα 5 αρχεία γι αυτό και το λάθος.

Πάντα ένα ήταν.

Δεν υπάρχει καλύτερη συσκευή μέχρι στιγμής για μένα, και όταν κάτι δεν πάει καλά μου την δίνει.

Ένα ελάττωμα έψαχνα να βρω και δεν υπήρχε.

Με ένα από τα καλύτερα του να είναι και η μπαταρία, και ερχομενος από s6 που ήθελε 2 φορτησεις την μέρα, όταν είδα ότι άρχισε να μειώνεται χωρίς λόγο άρχισα τα φλας .

Θέλω την συσκευή μου όπως ήταν πριν έρθει το τελευταίο οτα.

Τέλος πάντων πιστεύω ότι θα στρώσει.

Μην ασχολείσαι με odin στο λέω ετσι απλά γιατί δεν έχει ουσία να φλασάρεις ξανά κ ξανά επίσημες rom.....εκτός αν θες να κάνεις roοt να φλασαρεις καμιά recovery να βάλεις καμιά custom rom......το θέμα είναι στις εφαρμογές.....ξέχασα κ κάτι ακόμη δες μήπως έβαλες καμία εφαρμογή σε εξοικονόμηση κ σού λαγκαρει.Επισης τσέκαρε το αγαπημένο μου nova prime.Παντως για αρχή αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να σβησεις τις εφαρμογές σου κ να κρατήσεις τις πιο βασικές κ αυτές που χρειάζεσαι άμεσα να δεις οτι δεν θα σε κάνει τίποτα..

 

εδώ οι δικές μου εφαρμογές..https://www.dropbox.com/s/88z6x3caevo6u0s/Screenshot_20160509-225446.jpg?dl=0

εχω απενεργοποιησει instagram,hangouts,onedrive,s health,WhatsApp,Mουσικη Google play,Ταινίες Google play

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι με odin στο λέω ετσι απλά γιατί δεν έχει ουσία να φλασάρεις ξανά κ ξανά επίσημες rom.....εκτός αν θες να κάνεις roοt να φλασαρεις καμιά recovery να βάλεις καμιά custom rom......το θέμα είναι στις εφαρμογές.....ξέχασα κ κάτι ακόμη δες μήπως έβαλες καμία εφαρμογή σε εξοικονόμηση κ σού λαγκαρει.Επισης τσέκαρε το αγαπημένο μου nova prime.Παντως για αρχή αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να σβησεις τις εφαρμογές σου κ να κρατήσεις τις πιο βασικές κ αυτές που χρειάζεσαι άμεσα να δεις οτι δεν θα σε κάνει τίποτα..

 

Αυτό που λες για την εξοικονόμηση ναι έχει μια βάση δεν το σκέφτηκα.

Βέβαια αυτές που θεώρησα ότι δεν πρέπει να είναι στην εξοικονόμηση δεν τις έβαλα.

Για αρχή θα κλείσω την εξοικονόμηση.

Ο αγαπημένος μας nova prime αναβάθμιστηκε πρόσφατα αν θυμάμαι καλά.

Αλλά πολλοί από εμάς τον δουλεύουν αν υπήρχε πρόβλημα κάποια αναφορά θα διαβάζαμε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για την εξοικονόμηση ναι έχει μια βάση δεν το σκέφτηκα.

Βέβαια αυτές που θεώρησα ότι δεν πρέπει να είναι στην εξοικονόμηση δεν τις έβαλα.

Για αρχή θα κλείσω την εξοικονόμηση.

Ο αγαπημένος μας nova prime αναβάθμιστηκε πρόσφατα αν θυμάμαι καλά.

Αλλά πολλοί από εμάς τον δουλεύουν αν υπήρχε πρόβλημα κάποια αναφορά θα διαβάζαμε.

 

δες από πάνω ποιες έχω εγώ...δοκίμασε κ πες..κάπου εκεί τρώει κόλλημα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα. Downgrade. Το φορτιζω 100% ή ώρα 10 τη νύχτα τα κλείνω όλα και ή ώρα 6 το πρωί ή μπαταρία πήγε 85%. 15% σε 8 ώρες με όλα κλειστά. Μπαίνω στη χρηση μπαταρίας και γράφει 60% αδράνεια συσκευής και 40% αναμονή. Σύνολο και τα 2 λέει έφαγαν 100mah σε 8 ώρες. 100mah αντιστοιχούν με το 15% της 100 της μπαταρίας? Πως γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα. Downgrade. Το φορτιζω 100% ή ώρα 10 τη νύχτα τα κλείνω όλα και ή ώρα 6 το πρωί ή μπαταρία πήγε 85%. 15% σε 8 ώρες με όλα κλειστά. Μπαίνω στη χρηση μπαταρίας και γράφει 60% αδράνεια συσκευής και 40% αναμονή. Σύνολο και τα 2 λέει έφαγαν 100mah σε 8 ώρες. 100mah αντιστοιχούν με το 15% της 100 της μπαταρίας? Πως γίνεται αυτό?

 

καλημέρα... αν δεις πιο πανω τη συζήτηση θα καταλαβεις οτι ειναι ενας απο αυτους τους λόγους...το downgrade κ το odin τσαμπα χρόνος δεν εχει καμια ουσία αλλου ειναι το πρόβλημα καθαρά

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...