Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ζητήστε να σας κάνουν μειωμένη τιμή για να μην έχετε πρόβλημα με το τελωνείο. Εμένα μου το έστειλαν με αξία 60 $...... και δεν είχα θέμα.

Τελωνείο περνάει σίγουρα το είδα στο track του κούριερ.

 

Ποιόν από τους δύο τρόπους αποστολής διάλεξες?

 

Ems - Express $23

DHL by EMPost $25

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σε s7 edge πλεον κι εγω, το μικρο (αλλα εξαιρετικο) s7, δε με καλυψε σε μεγεθος οθονης.

Πραγματικα, πλεον σαν κατοχος (πριν, μονο δοκιμες ειχα κανει) μπορω να πω οτι ειναι απο τις περιπτωσεις των συσκευων, που δε μπορεις να του καταλογισεις πολλα.

Ισως και τιποτα, αναλογα την προσεγγιση.

Τι να πρωτοπεις για την οθονη, που εξελισσεται χρονο με το χρονο και πλεον εχει ξεφυγει για τα καλα απο τον ανταγωνισμο. Απο την ποιοτητα απεικονισης, μεχρι την κυρτοτητα (που προσδιδει πολλους ποντους στο design, εστω κι αν δεν εχει μεγαλη ουσια για την εμπειρια χρησης), απο την αυτονομια, μεχρι την ποιοτητα κατασκευης, τη ληψη gsm/wifi, το ακουστικο (αψογη ποιοτητα, χωρις ιχνος distortion κλπ κλπ) και ολα τα καλουδια που εχει συμπεριλαβει η σαμμυ (IP58 certification, quick charge, wireless charge), μικρο μεγεθος και βαρος και και και.

Ακομα κι ελλειψεις που μπορουσες να καταλογισεις στον προκατοχο (microsd expansion κλπ) πλεον εχουν καλυφθει.

Μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι συσκευες που εχω πιασει τα 15 χρονια που ασχολουμαι με αυτο το χομπυ (κινητα τηλεφωνα) , που εμφανιζουν απολυτη πληροτητα. Μπραβο στη σαμμυ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σε s7 edge πλεον κι εγω, το μικρο (αλλα εξαιρετικο) s7, δε με καλυψε σε μεγεθος οθονης.

Πραγματικα, πλεον σαν κατοχος (πριν, μονο δοκιμες ειχα κανει) μπορω να πω οτι ειναι απο τις περιπτωσεις των συσκευων, που δε μπορεις να του καταλογισεις πολλα.

Ισως και τιποτα, αναλογα την προσεγγιση.

Τι να πρωτοπεις για την οθονη, που εξελισσεται χρονο με το χρονο και πλεον εχει ξεφυγει για τα καλα απο τον ανταγωνισμο. Απο την ποιοτητα απεικονισης, μεχρι την κυρτοτητα (που προσδιδει πολλους ποντους στο design, εστω κι αν δεν εχει μεγαλη ουσια για την εμπειρια χρησης), απο την αυτονομια, μεχρι την ποιοτητα κατασκευης, τη ληψη gsm/wifi, το ακουστικο (αψογη ποιοτητα, χωρις ιχνος distortion κλπ κλπ) και ολα τα καλουδια που εχει συμπεριλαβει η σαμμυ (IP58 certification, quick charge, wireless charge), μικρο μεγεθος και βαρος και και και.

Ακομα κι ελλειψεις που μπορουσες να καταλογισεις στον προκατοχο (microsd expansion κλπ) πλεον εχουν καλυφθει.

Μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι συσκευες που εχω πιασει τα 15 χρονια που ασχολουμαι με αυτο το χομπυ (κινητα τηλεφωνα) , που εμφανιζουν απολυτη πληροτητα. Μπραβο στη σαμμυ...

 

Καλημέρα!

Ακριβώς έτσι. Τα είπες όλα! :D

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σε s7 edge πλεον κι εγω, το μικρο (αλλα εξαιρετικο) s7, δε με καλυψε σε μεγεθος οθονης.

Πραγματικα, πλεον σαν κατοχος (πριν, μονο δοκιμες ειχα κανει) μπορω να πω οτι ειναι απο τις περιπτωσεις των συσκευων, που δε μπορεις να του καταλογισεις πολλα.

Ισως και τιποτα, αναλογα την προσεγγιση.

..

Μεγείες Βαγγελη;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγείες Βαγγελη;)

 

Ευχαριστω Αλεξ, γνησιος σαμσουνγκακιας χρονια τωρα, η ιδια η σαμμυ φροντιζει δινοντας το καλυτερο να με κραταει "δεμενο" χειροποδαρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με γειά Βαγγέλη ομολογώ οτι δεν περίμενα να σου κάνει τέτοια αίσθηση.Πίστευα οτι θα έλεγες ναι οκ ,όλα καλά αλλα άν δεν βγεί το Note 6 δεν..με μπριζώνεις ακόμα περισότερο να μην περιμενω το Note.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Με γειά Βαγγέλη ομολογώ οτι δεν περίμενα να σου κάνει τέτοια αίσθηση.Πίστευα οτι θα έλεγες ναι οκ ,όλα καλά αλλα άν δεν βγεί το Note 6 δεν..με μπριζώνεις ακόμα περισότερο να μην περιμενω το Note.

 

Η γραφιδα μου λειπει, δεδομενο αυτο, αλλα αυτες οι μικρες προσθηκες συγκριτικα με το Note 5 (microsd expansion - δυστυχως διαψευστηκα οτι θα με καλυπταν τα 32GB, IP58 certification, μικρες βελτιωσεις σε αυτονομια πρωτιστως και οθονης, δευτερευοντως) με εκαναν να το δωσω και να κρατησω αυτο για βασικη συσκευη, μεχρι την ελευση του νεου βασιλια (Note 6)...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ρίσκο το τελωνείο ναι αλλά όσες φορές έχω πάρει κάτι από εκτός Ευρώπης με συνεννόηση δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι.

Τώρα όσο αφορά το αρνητικό που λες είναι αλλά αν δεν έχεις καθόλου την δυνατότητα για δεύτερη κάρτα sim θεωρείς ότι είναι θετικό?

Προσωπικά θα χρησιμοποιώ την δεύτερη θέση για sim αλλά θα έχω και την κάρτα μαζί μου όταν θέλω να τραβήξω μεγάλα βίντεο η να έχω τις φωτογραφίες ή τους χάρτες από τα προγράμματα πλοήγησης.......

Δεν μου αρέσει να μην έχω άνεση χώρου και να δεσμεύομαι σε 20 γίγα όλα κι όλα.....

Ένας από τους λόγους που πήγα στο 7 μιας και από το note 5 ήμουν και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος αλλά μου έλειπε η κάρτα μνήμης ακόμα και αν δεν την χρησιμοποιώ συνέχεια.... θέλω να την έχω......

 

Αν θες την γνώμη μου, είναι το ίδιο μπελάς να απαιτείται να βγάλεις την 2η sim για να τοποθετήσεις την microsd, με το να είχες ένα μικροσκοπικό otg usb 3.0 στο Note για παρόμοια χρήση. Κακώς υιοθετήθηκε η συγκεκριμένη φιλοσοφία dual sim λειτουργίας από την Samsung. Στην LG για παράδειγμα το LG G4 DUAL έχει κανονικά και 2 sim και microsd.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η γραφιδα μου λειπει, δεδομενο αυτο, αλλα αυτες οι μικρες προσθηκες συγκριτικα με το Note 5 (microsd expansion - δυστυχως διαψευστηκα οτι θα με καλυπταν τα 32GB, IP58 certification, μικρες βελτιωσεις σε αυτονομια πρωτιστως και οθονης, δευτερευοντως) με εκαναν να το δωσω και να κρατησω αυτο για βασικη συσκευη, μεχρι την ελευση του νεου βασιλια (Note 6)...

Πάντως και το note 5 (ειδικά με την 6.0.1) παραμένει κορυφαίο. Αν διέθετε microsd ή κυκλοφορούσε η 64αρα έκδοση ευρέως, θα είχε κοψει πάρα πολλές πωλήσεις από το s7 edge.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Για όσους κατέχουν το dual βρήκα το παρακάτω link

 

http://pocketnow.com/2016/03/22/galaxy-s7-dual-sim-mod

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η γραφιδα μου λειπει, δεδομενο αυτο, αλλα αυτες οι μικρες προσθηκες συγκριτικα με το Note 5 (microsd expansion - δυστυχως διαψευστηκα οτι θα με καλυπταν τα 32GB, IP58 certification, μικρες βελτιωσεις σε αυτονομια πρωτιστως και οθονης, δευτερευοντως) με εκαναν να το δωσω και να κρατησω αυτο για βασικη συσκευη, μεχρι την ελευση του νεου βασιλια (Note 6)...

 

Note 6 παίζει να δούμε Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

Στον stock internet browser λειπει η δυνατοτητα να κανεις import τα bookmarks σου απο τον chrome.

Ψαχνοντας τροπο βρήκα το παρακατω και σας το αναφερω στην περιπτωση που ενδιαφερεται καποιος.

 

1) Export Chrome’s bookmarks to an HTML file.

α. On your desktop Chrome browser, go to Menu > Bookmarks > Bookmark Manager.

β. Next, click Organise, and then follow by Export bookmarks to HTML file..

γ. Select the directory that you would save this file, and then enter an appropriate filename.

 

2) Copy the bookmarks HTML file to your Galaxy.

α. Connect your Galaxy S4 to the PC using the USB data cable.

β. Using the Windows Explorer, copy the bookmark HTML to the Galaxy S4 internal phone storage. Note: It doesn’t work when you copy this file to the external SD card.

 

3) Access the bookmarks HTML file using the stock Browser

α. On your Galaxy, launch the Internet Browser.

β. On the Browser, enter the path to the bookmark HTML file such as file:///storage/emulated/0/[your bookmark HTML filename]

γ. Now, you should see a page with all the bookmarks. Next, you can either bookmark this page or tap the links to open the sites to bookmark them manually.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν υποστηρίζει εγγραφή 4Κ στο video; Πάω στις ρυθμίσεις και δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παίδες. Για όσους κατέχουν το dual βρήκα το παρακάτω link

 

http://pocketnow.com/2016/03/22/galaxy-s7-dual-sim-mod

 

 

Επικίνδυνο (να χαλάσεις τη SIM ή/και το tray) και δύσκολο να το κάνεις. Επίσης, αυτή η SIM "παντρεύεται" τη συγκεκριμένη συσκευή. Η συγκεκριμένη πατέντα είναι σχετικά παλιά (υπήρχε και για το Huawei Mate 7), αλλά - αν την καταφέρεις - δουλεύει καλά!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν υποστηρίζει εγγραφή 4Κ στο video; Πάω στις ρυθμίσεις και δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επικίνδυνο (να χαλάσεις τη SIM ή/και το tray) και δύσκολο να το κάνεις. Επίσης, αυτή η SIM "παντρεύεται" τη συγκεκριμένη συσκευή. Η συγκεκριμένη πατέντα είναι σχετικά παλιά (υπήρχε και για το Huawei Mate 7), αλλά - αν την καταφέρεις - δουλεύει καλά!

 

'Εχει βάση αυτό που λες. Και εγώ θα φοβόμουν να το επιχειρήσω.

Link to comment
Share on other sites

... Τι να πρωτοπεις για την οθονη, που εξελισσεται χρονο με το χρονο και πλεον εχει ξεφυγει για τα καλα απο τον ανταγωνισμο. Απο την ποιοτητα απεικονισης, μεχρι την κυρτοτητα (που προσδιδει πολλους ποντους στο design, εστω κι αν δεν εχει μεγαλη ουσια για την εμπειρια χρησης),...

 

Ακόμα και εγώ που ήμουν περίσυ σκεπτικός με το edge τώρα πια έχω καλομάθει στην ωραία αίσθηση η οθόνη να "χάνεται" στα πλαινά του τηλεφώνου και όταν χρησιμοποιώ για λίγο το απλό s6 μου κακοφαίνεται.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το s7 edge duos μετά από 4-5 πλήρεις φορτισεις έχουμε πλέον ασφαλει αποτέλεσμα όσον αφορά την μπαταρία του παιδιά.

Σε 18 ωρο λειτουργίας έγραψε 6+ ώρες οθόνη με μικτή χρήση 3g - WiFi.

Ενεργοποιημενες και οι δύο σιμ σύνδεση με gear s2 και bt όλη την ημέρα καθώς και περίπου 1 ώρα κλήσεις.

Νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητικο το αποτέλεσμα.

Με την ίδια χρήση στο note 5 duos ήμουν 2 ώρες κάτω σε οθόνη παιδιά...

 

Πάρα πολύ καλοί χρόνοι.

Link to comment
Share on other sites

Tim Ιταλίας το κινητό καμία αναβάθμιση ακομα

 

Λογικα πρεπει να την πηρες πρωτος απ ολους με το που σέταρες τη συσκευή την πρωτη φορα. Τουλάχιστον σε μενα ετσι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί έχει ως μέγιστο το 1080p;

 

Μήπως το έχεις να πηγαίνει σε καμία κάρτα που είναι αργή.;

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να την πηρες πρωτος απ ολους με το που σέταρες τη συσκευή την πρωτη φορα. Τουλάχιστον σε μενα ετσι εγινε.

 

κι εγω με TIM Italikh δεν εχω παρει τωρα καμια αναβθμιση ακομα.

ΠΟως μπορουμε να τσεκαρουμε αν εχουμε τη τελευταια εκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

κι εγω με TIM Italikh δεν εχω παρει τωρα καμια αναβθμιση ακομα.

ΠΟως μπορουμε να τσεκαρουμε αν εχουμε τη τελευταια εκδοση ?

δεν εχει βγει καινουρια.

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G935F

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/TIM/

Edited by spiros1001
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Για όσους κατέχουν το dual βρήκα το παρακάτω link

 

http://pocketnow.com/2016/03/22/galaxy-s7-dual-sim-mod

Μιας και φαίνεται φοβερη πατέντα το εψαξα λιγο μήπως το κανω στο μέλλον. Εδω γράφει ποιο αναλυτικά τη διαδικασία.

 

http://www.noreplied.com/how-to-insert-2-nano-sim-dual-sim-enabled-and-microsd-card-in-samsung-galaxy-s7-edge/

 

http://forum.xda-developers.com/mate-7/general/sd-card-2-sims-mod-t3017413

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...