Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εναλλακτική για να δώσουμε τα στοιχεία της προπαραγγελιας για να πάρουμε το VR?

Το site είναι down 2 μέρες τώρα...

 

http://www.samsung.gr/S7-VR/

 

Από αύριο. Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θέλω να πάρω κι εγώ μια micro sd Samsung μιας και όλοι αυτές προτείνετε. Έχω χάσει τον μπούσουλα όμως με τις Evo, Evo Plus, και Pro Plus.

Είδα τις διαφορές τους στα read/write speeds, όμως στην καθημερινότητα πως αντικατοπτρίζονται; Η Evo π.χ. που είναι και η πιο φθηνή σειρά είναι εμφανώς αργή;

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή, έχουμε κάποιο feedback για παραπάνω;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή, έχουμε κάποιο feedback για παραπάνω;

 

Για τις συγκεκριμενες δεν εχω αλλα με καποια reviews στο Amazon διαπιστωνει κανεις οτι οι ''φτηνες'' σειρες της Samsung εχουν μεγαλη διαφορα τουλαχιστον στο Write. Εγω πηρα μια Kingston 64b U3 με ονομαστικες ταχυτητες 90 και 80 Read Write και στην πραξη βγαζει ~90 και Write ειδα 75. Στα 32 ευρω μια χαρα βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

Για τις συγκεκριμενες δεν εχω αλλα με καποια reviews στο Amazon διαπιστωνει κανεις οτι οι ''φτηνες'' σειρες της Samsung εχουν μεγαλη διαφορα τουλαχιστον στο Write. Εγω πηρα μια Kingston 64b U3 με ονομαστικες ταχυτητες 90 και 80 Read Write και στην πραξη βγαζει ~90 και Write ειδα 75. Στα 32 ευρω μια χαρα βγηκε.

 

Την ιδια πρεπει να εχουμε και ειναι πυραυλος!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα αυτή εδώ.

http://m.ebay.com/itm/SanDisk-Ultra-Micro-SD-200GB-SDXC-UHS-I-Memory-Card-up-to-90-MB-s-/291694627453?txnId=1281911606019

Όταν έρθει πως να κάνω έναν έλεγχο να δω αν είναι real?

Ακόμα δεν ήρθε και είδη ανησυχώ μήπως είναι fake.

Είναι και πολλά τα λεφτά για fake.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Κάτοχος εδώ και πέντε ημέρες του galaxy s7edge σε λευκό χρώμα. Προέρχομαι από iPhone και οι εντυπώσεις από το τηλέφωνο είναι κυρίως θετικές και ελάχιστες που θα ήθελα να γίνουν βελτιώσεις

Έχουμε λοιπόν

Κατασκευή, άριστη και εντυπωσιακή μόνο αρνητικό οι δακτυλιές που μαζεύει το κινητό ( ο λόγος που το πήρα σε λευκό)

Οθόνη, όλα τα λεφτά το iPhone δείχνει λίγο θαμπό όταν τα συγκρίνεις. Η μόνη ενστάση που έχω είναι ότι πρασινίζει λίγο όταν την κοιτάς από ο πλάι, όχι όμως κάτι ενοχλητικό.

Λειτουργικό, μεγάλη πρόοδος δεν δημιουργεί κολλήματα και έχουν βελτιώσει την εφαρμογή του email ( χρηςιμοποιω Εταιρικό email θέλει όμως ακόμα δουλειά για να φτάσει την αντίστοιχη εφαρμογή του iPhone) κάτι που είναι πολύ σημαντικό για μένα. Παιδιά το τηλέφωνο πλέον δεν ζεσταινεται όπως το s6 edge που είχα,ολα δουλεύουν ρολόι.

Μπαταρία, νομίζω ότι τα πάει καλά περισσότερα θα ξέρω τις επόμενες ημέρες

Τέλος το μέγεθος είναι απίστευτα διαχείρισιμο 5,5 οθόνη και δεν έχεις κανένα πρόβλημα να το έχεις στην τσέπη σου.

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω γιατί έχω συνηθίσει το iOS αλλά επιτέλους μπορώ να πω ότι η Samsung έβαλε τα δυνατά της και έφτιαξε μια πολύ καλή συσκευή

Αυτά προς το παρόν ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα αυτή εδώ.

http://m.ebay.com/itm/SanDisk-Ultra-Micro-SD-200GB-SDXC-UHS-I-Memory-Card-up-to-90-MB-s-/291694627453?txnId=1281911606019

Όταν έρθει πως να κάνω έναν έλεγχο να δω αν είναι real?

Ακόμα δεν ήρθε και είδη ανησυχώ μήπως είναι fake.

Είναι και πολλά τα λεφτά για fake.

Τρέξε ενα crystal disk Mark σε Windows http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html. η με το παρακάτω προγραμμα μετρήσεως ταχύτητας εντος του 7edge

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Κάτοχος εδώ και πέντε ημέρες του galaxy s7edge σε λευκό χρώμα. Προέρχομαι από iPhone και οι εντυπώσεις από το τηλέφωνο είναι κυρίως θετικές και ελάχιστες που θα ήθελα να γίνουν βελτιώσεις

Έχουμε λοιπόν

Κατασκευή, άριστη και εντυπωσιακή μόνο αρνητικό οι δακτυλιές που μαζεύει το κινητό ( ο λόγος που το πήρα σε λευκό)

Οθόνη, όλα τα λεφτά το iPhone δείχνει λίγο θαμπό όταν τα συγκρίνεις. Η μόνη ενστάση που έχω είναι ότι πρασινίζει λίγο όταν την κοιτάς από ο πλάι, όχι όμως κάτι ενοχλητικό.

Λειτουργικό, μεγάλη πρόοδος δεν δημιουργεί κολλήματα και έχουν βελτιώσει την εφαρμογή του email ( χρηςιμοποιω Εταιρικό email θέλει όμως ακόμα δουλειά για να φτάσει την αντίστοιχη εφαρμογή του iPhone) κάτι που είναι πολύ σημαντικό για μένα. Παιδιά το τηλέφωνο πλέον δεν ζεσταινεται όπως το s6 edge που είχα,ολα δουλεύουν ρολόι.

Μπαταρία, νομίζω ότι τα πάει καλά περισσότερα θα ξέρω τις επόμενες ημέρες

Τέλος το μέγεθος είναι απίστευτα διαχείρισιμο 5,5 οθόνη και δεν έχεις κανένα πρόβλημα να το έχεις στην τσέπη σου.

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω γιατί έχω συνηθίσει το iOS αλλά επιτέλους μπορώ να πω ότι η Samsung έβαλε τα δυνατά της και έφτιαξε μια πολύ καλή συσκευή

Αυτά προς το παρόν ....

Επειδή το περιμένω σε λευκό για πες μου οι δαχτυλιες φαίνονται έντονα? Είχες δοκιμάσει άλλο χρώμα πριν?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Κάτοχος εδώ και πέντε ημέρες του galaxy s7edge σε λευκό χρώμα. Προέρχομαι από iPhone και οι εντυπώσεις από το τηλέφωνο είναι κυρίως θετικές και ελάχιστες που θα ήθελα να γίνουν βελτιώσεις

Έχουμε λοιπόν

Κατασκευή, άριστη και εντυπωσιακή μόνο αρνητικό οι δακτυλιές που μαζεύει το κινητό ( ο λόγος που το πήρα σε λευκό)

Οθόνη, όλα τα λεφτά το iPhone δείχνει λίγο θαμπό όταν τα συγκρίνεις. Η μόνη ενστάση που έχω είναι ότι πρασινίζει λίγο όταν την κοιτάς από ο πλάι, όχι όμως κάτι ενοχλητικό.

Λειτουργικό, μεγάλη πρόοδος δεν δημιουργεί κολλήματα και έχουν βελτιώσει την εφαρμογή του email ( χρηςιμοποιω Εταιρικό email θέλει όμως ακόμα δουλειά για να φτάσει την αντίστοιχη εφαρμογή του iPhone) κάτι που είναι πολύ σημαντικό για μένα. Παιδιά το τηλέφωνο πλέον δεν ζεσταινεται όπως το s6 edge που είχα,ολα δουλεύουν ρολόι.

Μπαταρία, νομίζω ότι τα πάει καλά περισσότερα θα ξέρω τις επόμενες ημέρες

Τέλος το μέγεθος είναι απίστευτα διαχείρισιμο 5,5 οθόνη και δεν έχεις κανένα πρόβλημα να το έχεις στην τσέπη σου.

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω γιατί έχω συνηθίσει το iOS αλλά επιτέλους μπορώ να πω ότι η Samsung έβαλε τα δυνατά της και έφτιαξε μια πολύ καλή συσκευή

Αυτά προς το παρόν ....

Συμφωνω σε αυτα που γραφεις, αλλα για το λειτουργικο τωρα τελευταια στο ios ειχα πολλα κολληματα στο safari στο facebook και σε καποιες εφαρμογες στις οποιες δεν θα αναφερθω με λεπτομερειες για να μην βγουμε off topic.Καμερα και οθονη πολυ μπροστα η σαμμυ.Μπαταρια μερα με τη μερα βελτιωνεται.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω σε λευκό για πες μου οι δαχτυλιες φαίνονται έντονα? Είχες δοκιμάσει άλλο χρώμα πριν?

 

Όχι δεν φαίνονται, δεν έχω πάρει ποτέ άλλο χρώμα

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/e2323b4874457c41c36a1876627c9a0a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/9674d4d484825a264a424f8211f0578f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/2671bda994510a315fbd2c3762823575.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/bc195a63faa69be9ec3ddc575684b262.jpg

Με δώρο την κάρτα!!! Samsung s7 edge duos silver

 

Πόσο σου πήγε?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε αυτα που γραφεις, αλλα για το λειτουργικο τωρα τελευταια στο ios ειχα πολλα κολληματα στο safari στο facebook και σε καποιες εφαρμογες στις οποιες δεν θα αναφερθω με λεπτομερειες για να μην βγουμε off topic.Καμερα και οθονη πολυ μπροστα η σαμμυ.Μπαταρια μερα με τη μερα βελτιωνεται.:shifty:

 

αν κάτι χαρακτήριζε το iPhone είναι το άψογο λειτουργικό του, τώρα μπορώ να πω ότι το android ωρίμασε και μπορεί ακόμα καλλιτερα !!!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/e2323b4874457c41c36a1876627c9a0a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/9674d4d484825a264a424f8211f0578f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/2671bda994510a315fbd2c3762823575.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/bc195a63faa69be9ec3ddc575684b262.jpg

Με δώρο την κάρτα!!! Samsung s7 edge duos silver

 

Καλησπέρα,

 

Μήπως κατάφερες να βρεις 64GB ή είναι το 32αρι;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μήπως κατάφερες να βρεις 64GB ή είναι το 32αρι;

Όχι... 32

Πόσο σου πήγε?

660

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παντως η καμερα σε ταχυτητα εστιασης και βραδυνα δειχνει τα δοντια της. Διπλα διπλα με το S6 και η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παντως η καμερα σε ταχυτητα εστιασης και βραδυνα δειχνει τα δοντια της. Διπλα διπλα με το S6 και η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη.

 

Εγω θεωρω τις δυο συσκευες σαν τη μερα με τη νυχτα σε ολους τους τομεις, ακομα και στη σχεδιαση διοτι το s7 εχει καλυτερο πιασιμο, τουλαχιστο στο δικο μου χερι.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω τις δυο συσκευες σαν τη μερα με τη νυχτα σε ολους τους τομεις, ακομα και στη σχεδιαση διοτι το s7 εχει καλυτερο πιασιμο, τουλαχιστο στο δικο μου χερι.:)

 

Εγώ παιδιά αντίθετα βρίσκω καλύτερο το πιάσιμο στο s6 edge . Στο s7 edge

πολύ εύκολα μου ενεργοποιείται η οθόνη edge . Και στο γράψιμο στα ακραία

γράμματα επίσης μπερδεύομαι σε αντίθεση με το s6 edge

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αντίθετα βρίσκω καλύτερο το πιάσιμο στο s6 edge . Στο s7 edge

πολύ εύκολα μου ενεργοποιείται η οθόνη edge . Και στο γράψιμο στα ακραία

γράμματα επίσης μπερδεύομαι σε αντίθεση με το s6 edge

Συμφωνω απολυτα

Ειχα το s6 edge plus και δεν ειχα κανενα θεμα

 

Σ αυτο ,χωρισ θηκη, φεν μπορω να πατησω τ ακριανα γραμματα και ενεργοποιειται η οθονη με το παραμικρο

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα

Ειχα το s6 edge plus και δεν ειχα κανενα θεμα

 

Σ αυτο ,χωρισ θηκη, φεν μπορω να πατησω τ ακριανα γραμματα και ενεργοποιειται η οθονη με το παραμικρο

 

τι εννοείς οτι δεν ακουνε τα πλαινα γραμματα του πληκτρολογιου π. χ?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα ειναι κατοχοσ ενοσ galaxy s6 και σκεπτομαι για αγορα το galaxy s7 η το galaxys7 edge το μονο που με προβληματιζει για το edge ειναι το μεγεθοσ του επειδη εχω συνηθισει στισ 5.1 ιντσεσ και η κυρτη οθονη του. Αξιζει να παω στο edge η να παραμεινω στισ 5.1 και να αγορασω το απλο galaxy s7 ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα ειναι κατοχοσ ενοσ galaxy s6 και σκεπτομαι για αγορα το galaxy s7 η το galaxys7 edge το μονο που με προβληματιζει για το edge ειναι το μεγεθοσ του επειδη εχω συνηθισει στισ 5.1 ιντσεσ και η κυρτη οθονη του. Αξιζει να παω στο edge η να παραμεινω στισ 5.1 και να αγορασω το απλο galaxy s7 ;

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα με το μέγεθος ειναι λιγο πιο ψηλό το s7, οσο για την οθόνη ναι είναι ενα θέμα η κυρτή, ακουμπάς χωρίς να το θες και κάνει διαφορα χαχα ανάλογα τι κανεις, δυο μέρες που το εχω παω να το συνηθίσω αλλά ακόμα πατάω στις ακρες οπως το

κρατω:lol:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς οτι δεν ακουνε τα πλαινα γραμματα του πληκτρολογιου π. χ?

 

Βγαλε πρωτα οποια θηκη φοράς.

 

Μετα προσπαθησε να γραψεισ ενα κειμενο με το ενα χερι και να πατησεις τα ακριανα πλήκτρα στην αλλη ακρη του χεριού σου

 

Πχ δε μπορω με τιποτα να πατησω το 1

 

Δε μπορω με τιποτα να τα καταφερω

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε πρωτα οποια θηκη φοράς.

 

Μετα προσπαθησε να γραψεισ ενα κειμενο με το ενα χερι και να πατησεις τα ακριανα πλήκτρα στην αλλη ακρη του χεριού σου

 

Πχ δε μπορω με τιποτα να πατησω το 1

 

Δε μπορω με τιποτα να τα καταφερω

 

δεν το εχω αγοράσει ακομα φιλε κ με ενδιαφέρει.....είναι πρόβλημα πάντως αυτο..... με θηκη μπορείς να γράψεις?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω το κινητό. έχω σκαλώσει στο χρώμα. Μαύρο ή χρυσό? Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήμουν σε παρόμοιο δίλημμα. Έκανα μια επίσκεψη σε κατάστημα, είδα και τα δύο χρώματα από κοντά κι αποφάσισα το χρυσό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...