Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περί ορεξεως, εμένα δεν μου αρεσε καθόλου το μαύρο του S6 ,ενώ του S7 μόλις το είδα ξετρελαθηκα.

 

αδερφια tempered glass που να καλυβει ολη την οθονη που θα βρουμε?

 

Καλημερα, δεν νομιζω να βρουμε και δεν ξερω αν υπαρχει στο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά μια ερώτηση παρατήρησατε ότι όταν μας στέλνει κάποιος μια φώτο στο μεσεντζερ του φεις δεν υπάρχει η επιλογή για να αποθηκευσεις την φώτο?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε μένα στο πληκτρολόγιο της SAMSUNG, το δικό του, δεν έχει το σήμα του ευρώ (€) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε password που έχω για να μπω σε κάποιο forum. Έτσι αναγκάστικα και κατέβασα άλλο από play store. Απορώ γιατί αφού στο note edge που έχω επίσης δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχουν κάνει φοβερή δουλειά μετά από 4 μέρες δεν βρήκα κανένα μειονέκτημα .είναι πολύ ολοκληρωμένο πράμα σπάνιο για Samsung. Μετά από ποοοολα κινητά με βλέπω φέτος να βάζω άγκυρα στο s7 edge για αρκετό καιρό
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το ασημί γιατί δεν έρχεται Ελλάδα ρε παιδιά? μόνο αυτό το χρώμα μου αρέσει.....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

το ασημί γιατί δεν έρχεται Ελλάδα ρε παιδιά? μόνο αυτό το χρώμα μου αρέσει.....

Ελπίζω και εγω να το φερουν μετα, οπως ήρθε το πρασινο και μπλε περυσι.

Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση οθόνης a5 2016 me s7 edge .

Το Α5 έχει καθαρό λευκό ενώ το s7 είναι λίγο ροζέ.

Επίσης η φωτεινότητα καλύτερη στο Α5 και σίγουρα τα χρωματα είναι πιο κορεσμενα.

Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο στο s7 σας;

Το αγόρασα εχτές από cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι έκανα εγώ γιατί δεν ξέρω για επόμενες παραγγελίες τι ισχύει. Το παρήγγειλα ηλεκτρονικά 22 Φεβρουαρίου ημέρα Δευτέρα (χωρίς να γνωρίζω για το δώρο, μόνο για το vr ήξερα) και με πήραν τηλέφωνο από τα public την Παρασκευή, 26 του μηνός και μου είπαν ότι η παραγγελία μου ήταν έτοιμη και από Δευτέρα, 29 του μήνα μπορώ να παραλάβω μαζί με ένα δώρο power bank αξίας 89,90 ευρώ (ευχάριστη έκπληξη για μένα). Και πραγματικά τη Δευτέρα 29 του μήνα μου ήρθε μήνυμα από τα public ότι η παραγγελία ήταν έτοιμη και ότι μόνο στα public μαζί με το κινητό παραλαμβάνω δώρο power bank άξιας 89,90 ευρώ.

Αυτά ακριβώς έγιναν, τώρα από εδώ και στο εξής δεν γνωρίζω ( και δεν έχω ρωτήσει γιατί δεν έχω πάει ακόμα να παραλάβω) τι θα κάνουν.

Σήμερα ρώτησα στο public το power bank που δίνουν κάνει 10 ευρώ όχι 89,90 ευρώ :blink:

Link to comment
Share on other sites

το ασημί γιατί δεν έρχεται Ελλάδα ρε παιδιά? μόνο αυτό το χρώμα μου αρέσει.....

 

Απόφαση Samsung να διατεθεί Αμερική οπου αντίστοιχα δεν δίνει το λευκο.

Αλλα αν εχεις υπομονή μπορεί μέσα στους επόμενους μήνες πχ καλοκαιρι να το φέρουν και Ευρωπη το ασημί.

 

Δεν θα μου προκαλούσε καμια έκπληξη δηλαδη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση, βρέθηκα για τριήμερο στα Τρίκαλα και πέρασα από το εδώ Puplic για να το δω. Φυσικά και δεν το είχαν , παρά μόνο το απλό. Παρεμπιπτόντως αν και το απλό όπως και τα προηγούμενα δεν ήταν του γούστου μου καθόλου, αυτό είχε κάτι που μου ήταν συμπαθές. Στο θέμα μας όμως, ρώτησα για τη προσφορά που είχαν βγάλει και αυτοί, για τα 100,00€ δώρο σε επόμενη on line αγορά ( έχω κάνει και εκεί κράτηση και όποιος το φέρει πρώτος και φυσικά όποιος κρατήσει το λόγο του )και μου είπαν ότι ναι σταμάτησε αλλά βγάλαν καινούργια προσφορά και θα την αναρτήσουν αλλά ισχύει από τώρα:

Τους πας ένα παλιό σου κινητό , << να μην είναι και εντελώς αρχαιολογία >> ήταν τα λόγια του πωλητή και επιτόπου σου κάνουν 100,00€ έκπτωση στη συσκευή και επίσης σου αφαιρούν το ποσό αγοράς που θα σου κοστολογήσουν το παλιό σου.

Αν ισχύει αυτό, καλό μου ακούγεται. Ίδωμεν και τι θα κάνουν οι υπόλοιποι , γιατί φαντάζομαι θα ακολουθήσει το γνωστό πανηγύρι προκειμένου να τραβήξουν τους πελάτες. Αν τελικά δε κάνουν τίποτα και πάνε το πρώτο καιρό να εκμεταλλευτούν τη κάψα μας, εγώ προσωπικά θα περιμένω και ένα και δύο και τρεις μήνες και όποιος είναι ο καλύτερος θα τα πάρει, αλλιώς δεν έχει......

Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση οθόνης a5 2016 me s7 edge .

Το Α5 έχει καθαρό λευκό ενώ το s7 είναι λίγο ροζέ.

Επίσης η φωτεινότητα καλύτερη στο Α5 και σίγουρα τα χρωματα είναι πιο κορεσμενα.

Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο στο s7 σας;

Το αγόρασα εχτές από cosmote.

Γενικά το νέο Α5 εχει υψηλότερη φωτεινοτητα και σε manual και σε αυτόματο σε σχέση με το s7

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-A5-2016-Smartphone-Review.160595.0.html

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-S7-Smartphone-First-Impressions.160931.0.html

http://www.anandtech.com/show/10120/the-samsung-galaxy-s7-review/5

 

Τωρα η αποδοση του λευκού σπάνια θα δεις δυο ίδιες συσκευες να εχουν ακριβώς ίδια αποδοση του λευκού.

Αλλα λιγο θα μπλεδιζουν,αλλα θα ροζιζουν η αλλα θα κιτρινίζουν.

 

Σε σχέση με του s6 την οθονη που είχε πιο υψηλή φωτεινοτητα στο αυτόματο και πιο χαμηλη σε manual στο s7 ισχύει το ακριβώς αντίθετο.

 

Τωρα αν σε ενοχλεί και εχεις τη δυνατότητα αντικατάστασης καντο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια της συσκευης ειναι αλλου σε σχεση με τους προκατοχους.

SOT: 4ωρ και 20 λεπτα με 30% ακομα.

Μιξη 3g και wifi, φωτεινοτητα στο φουλ αυτοματο.

Το 5ωρακι χαλαρα το εχει.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχουν κάνει φοβερή δουλειά μετά από 4 μέρες δεν βρήκα κανένα μειονέκτημα .είναι πολύ ολοκληρωμένο πράμα σπάνιο για Samsung. Μετά από ποοοολα κινητά με βλέπω φέτος να βάζω άγκυρα στο s7 edge για αρκετό καιρό

 

Μειονέκτημα σε θέμα χρήσης και απόδοσης μπορεί να μην έχει αλλά έχει σε θέμα δυνατοτήτων-τεχνικών χαρακτηριστικών.

 

Να αποδεχτώ ότι δεν μπορεί να βάλει αφαιρούμενη μπαταρία λόγω design, όμως τις υπέρυθρες γιατί τις αφαίρεσε ενώ ήταν η ίδια που τις είχε επαναφέρει στο προσκήνιο με το s4; Το ραδιόφωνο μετά το s3 γιατί εξαφανίστηκε; Η γρήγορη quick charge 3.0 φόρτιση γιατί να απουσιάζει; (άσχετα αν φορτίζει ήδη γρήγορα και με την 2.0). Επίσης θα μπορούσε να έχει usb type-c και εκδόσεις μέχρι 128gb όπως στο s6 ή έστω να κυκλοφορούσε και στην Ευρώπη το 64άρι.

 

Γενικά από την στιγμή που πρόκειται για ναυαρχίδα(και μάλιστα της κορυφαίας εταιρίας) περιμένω και απαιτώ ως υποψήφιος αγοραστής, να είναι ολοκληρωμένη και να ενσωματώνει την τελευταία λέξη της τεχνολογίας.

 

Η samsung όλο και κάποιο πισωγύρισμα θα κάνει και μετά απορεί γιατί δεν πάνε καλά οι πωλήσεις της τα τελευταία χρόνια. Πολύ απλά γιατί μας είχε συνηθίσει σε ολοκληρωμένες κορυφαίες συσκευές και πλέον βγάζει κουτσουρεμένες κορυφαίες συσκευές.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια συσκευη δεν πρόκειται να βγει για ευνόητους λογους.

Κατι πρεπει να αφήσουν για του χρονου :)

Όλοι τα ίδια κάνουν.

Και η προσθαφαιρέσεις και αυτα μέσα στο παιχνίδι.

 

Απο εκει και περα οι καθένας παει στη συσκευη που ταιριάζει στις αναγκες του και την χρηση που τον βολεύει.

Καμια συσκευη δεν ειναι για όλους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια συσκευη δεν πρόκειται να βγει για ευνόητους λογους.

Κατι πρεπει να αφήσουν για του χρονου :)

Όλοι τα ίδια κάνουν.

Και η προσθαφαιρέσεις και αυτα μέσα στο παιχνίδι.

 

Απο εκει και περα οι καθένας παει στη συσκευη που ταιριάζει στις αναγκες του και την χρηση που τον βολεύει.

Καμια συσκευη δεν ειναι για όλους.

 

Στο παρελθόν όμως έβγαζε "τέλειες" συσκευές που δεν τους έλειπε κανένα χαρακτηριστικό στην εποχή τους(innov8, omnia hd και galaxy s2).

 

Προσωπικά το "γουστάρω" πολύ το s7 edge αλλά κάποιες από τις λεπτομέρειες που αναφέρω ότι απουσιάσουν(υπέρυθρες, ράδιο) τις χρησιμοποιώ έστω και αν δεν το κάνω συχνά.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται επιτέλους να αποθηκευσω μια φώτο που μου έχουνε στείλει στο Facebook messenger?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν όμως έβγαζε "τέλειες" συσκευές που δεν τους έλειπε κανένα χαρακτηριστικό στην εποχή τους(innov8, omnia hd και galaxy s2).

Ναι full πλαστικούρα(που έτριζαν η ξεβάφαν) με άθλιες οθόνες με χάλια μπαταρια,άθλιο TW,προβληματικές αναβαθμίσεις.

Τα ξεχνάμαι;;;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι full πλαστικούρα(που έτριζαν η ξεβάφαν) με άθλιες οθόνες με χάλια μπαταρια,άθλιο TW,προβληματικές αναβαθμίσεις.

Τα ξεχνάμαι;;;

 

 

Ειδικά το innov8 στο μεγαλύτερο μέρος του αλλά και το omnia hd τουλάχιστον περιμετρικά, ήταν μεταλλικά! (και δεν κολλούσαν περισσότερο από τον ανταγωνισμό που τότε έτσι κι αλλιώς λίγο πολύ όλα κολλούσαν με τους επεξεργαστές που είχαν). Το s2 που είναι και το μόνο android από τις 3 συσκευές δεν κολλούσε πουθενά! Το ότι ήταν πλαστικό ήταν το μόνο "μείον".

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια συσκευή δεν υπάρχει.

Ότι πιο κοντά στο πλήρες για μένα ήταν το note ii. Αλλά όχι τέλειο.

 

Λείπει ραδιο, Ir, αποσπώμενη και ελεύθερο root.

Από κει και πέρα όμως μιλάμε για εξαιρετική υλοποίηση, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς τι χαρταετό πετάει ο ανταγωνισμός.

Όπως έγραψα και αλλού ο μόνος αντίπαλος του s7 edge είναι ο εαυτός του. (Τιμή δηλαδή, τυχόν προβλήματα αν βγάλει κλπ.)

 

Υ.γ. Άκατανόητητη η samsung που δεν τα δίνει όλα, και δεν νομίζω να μην δίνει ράδιο ή ir γιατί τα κρατάει για το διάδοχο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαφορετική εμπειρία απο εσενα.

Τεσπα ας μην το επεκτείνουμε περαιτερω.

 

Στο μονο που συμφωνώ οτι κακως έκοψε ραδιόφωνο και υπέρυθρες που οπως φαινεται δια παντως δεν θα τα ξαναβάλει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια συσκευή δεν υπάρχει.

Ότι πιο κοντά στο πλήρες για μένα ήταν το note ii. Αλλά όχι τέλειο.

 

Λείπει ραδιο, Ir, αποσπώμενη και ελεύθερο root.

Από κει και πέρα όμως μιλάμε για εξαιρετική υλοποίηση, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς τι χαρταετό πετάει ο ανταγωνισμός.

Όπως έγραψα και αλλού ο μόνος αντίπαλος του s7 edge είναι ο εαυτός του. (Τιμή δηλαδή, τυχόν προβλήματα αν βγάλει κλπ.)

 

Υ.γ. Άκατανόητητη και η samsung που δεν τα δίνει όλα, και δεν νομίζω να μην δίνει ράδιο ή ir γιατί τα κρατάει για το διάδοχο.

 

Η τελευταία συσκευή της samsung η οποία είχα ήταν το note 2 4g. Με πείραζε που δεν είχε ράδιο(το 3g έβγαινε με ράδιο) αλλά γενικά ήταν κορυφαίο. Επίσης η μπαταρία ήταν αποσπώμενη.

 

Τώρα δεν τα βάζει(ράδιο, υπέρυθρες) μάλλον επειδή αντιγράφει τα λάθη της apple ή επειδή δεν θέλει να "κλείσουν" οι ανταγωνιστές της...γιατί αν τα έβαζε αυτά και ακόμα 1-2 πραγματάκια που ανέφερα, θα είχε φτιάξει την τέλεια συσκευή.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά, η κάμερα είναι Sony!! χαίρομαι γιατι και στο S6 Sony ήταν, μέχρι τώρα απο 55% όταν το άνοιξα 2ω 43 λ με μπαταρία 1ω 37λ οθόνη στήσιμο και πολλές φωτο είναι στο 22%. Σχετικά με το S6 βλέπω πολύ μεγάλη διαφορά και χαίρομαι.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά, η κάμερα είναι Sony!! χαίρομαι γιατι και στο S6 Sony ήταν, μέχρι τώρα απο 55% όταν το άνοιξα 2ω 43 λ με μπαταρία 1ω 37λ οθόνη στήσιμο και πολλές φωτο είναι στο 22%. Σχετικά με το S6 βλέπω πολύ μεγάλη διαφορά και χαίρομαι.

 

από που το πήρες φίλε?

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...