Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από Ντουμπάι θα το έχω και εγώ σε ασημί δικαρτο από βδομάδα πρώτα ο Θεός. Νομίζω ότι και σαν χρώμα του πάει πολύ πέρα από τα άλλα... Θα δούμε όταν με το καλό έρθει...

Κοντά στα 650 ευρώ βγαίνει αν δεν κάνω λάθος από την ισοτιμία με το ευρώ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από Ντουμπάι θα το έχω και εγώ σε ασημί δικαρτο από βδομάδα πρώτα ο Θεός. Νομίζω ότι και σαν χρώμα του πάει πολύ πέρα από τα άλλα... Θα δούμε όταν με το καλό έρθει...

 

Απο εκεί περιμένω και εγώ... Ήμουν μεταξύ του ασημένιου και του χρυσού, αλλά αποφάσισα χρυσό. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω silver θα ηταν ολα τα λεφτα..καλα γουστα ειναι αυτα!!το ασημι εφοσον ειναι για usa σιγουρα θα ειναι verizon εκδοση!και china με τις μπαντες θα υπαρχει προβλημα εδω,ειδικα στο lte
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παντος οποιος γραφει 4-5 ωρες ανοιχτη οθονη λεει ψεμματα.Εχω φαει ενα ψιλο σκαλωμα γιατι το πρωι εκανε ενα restart μονο του.Αλλα ειναι στο προγραμμα αυτα κλασικη samsung με update στρωνουν ολα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα το ειδα και εγω απο κοντα στο Public Πατρας.

Εχω το Note 5 δικαρτο.... και θα παραμεινω με αυτο ως το Note 6.

Καταρχας μου την σπαει που δεν βγαινει σε δικαρτο (αν μπορουσα να το βρω ενδεχομενως να το σκεφτομουν).

Αλλα ευτυχως το Note 5 δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το S7 Edge παρα μονο την μπαταρια του και την δυνατοτηα επεκτασης της μνημης.

Σε αποδοση ταχυτητα επιδόσεις ειναι ακριβως τα ιδια....

Ισως μια ιδεα πιο γρηγορος ο Browser του S7.

Δεν εχω αποψη για την καμερα σε νυχτερινες ληψεις αλλα σε φως δεν ειδα κατι ιδιαιτερο στο S7.

Βεβαια δεν εχει πενακι οπως το Note αλλα απο την αλλη εχει το edge μενου...

Η οθονη του ειναι ελαχιστα πιο σκοτεινη απο του 5.

Σε χρωμα ειδα το μαυρο και μου φανηκε καλο απλα. Θα ελεγα οτι το κανει πολυ μουντο το μαυρο. Θα το προτιμουσα σε λευκο η silver.

Πολυ χρησιμη η λειτουργια της always on οθονης.

Εν κατακλειδι θα το τιμουσα αν και εφοσον το εβρισκα σε duos.....

Kαποιος αλλος με note 5 που να εχει παρει το 7 να μας πει την αποψη του;

 

Και την αδιαβροχοποίηση και πιο compact μέγεθος και καλύτερη κάμερα και και... Τα έχω και τα 2 και μπορώ να πω ότι η διαφορά στις επιδόσεις είναι τεράστια πως μπορείς να λες ότι είναι ακριβώς τα ίδια? Η μέρα με τη νύχτα είναι και μάλιστα έχω 64αρα έκδοση του Note 5...

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

https://www.germanos.gr/category/samsung-galaxy-s7-edge-s7/cat800002/

 

αυτό με τη δωροεπιταγή βλέπω οτι εφαρμόζεται και εδω στο γερμανό αλλα εδώ σίγουρα στην ιδια την αγορά για οποιον ενδιαφέρεται, στα 729.. α ρε κωτσόβολε μας γονατισες :(

εχει πάρει τουλάχιστον εστω και ενας λευκό edge να ελεγε εντυπώσεις? ακόμη και στο youtube 1 μοναδικό βιντεο απο τους pocketnow εχει βγει review λευκό.

στη πάτρα παντως που πηρα σε καταστήματα σχεδον ολοι ειχαν διαθεσιμα χρυσό (πλαισιο , γερμανος)

Link to comment
Share on other sites

γεγονος ειναι geovass..ριξτε μια ματια εδω..

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/s7-edge-benchmarks-t3326329

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

https://www.germanos.gr/category/samsung-galaxy-s7-edge-s7/cat800002/

 

αυτό με τη δωροεπιταγή βλέπω οτι εφαρμόζεται και εδω στο γερμανό αλλα εδώ σίγουρα στην ιδια την αγορά για οποιον ενδιαφέρεται, στα 729.. α ρε κωτσόβολε μας γονατισες :(

εχει πάρει τουλάχιστον εστω και ενας λευκό edge να ελεγε εντυπώσεις? ακόμη και στο youtube 1 μοναδικό βιντεο απο τους pocketnow εχει βγει review λευκό.

στη πάτρα παντως που πηρα σε καταστήματα σχεδον ολοι ειχαν διαθεσιμα χρυσό (πλαισιο , γερμανος)

 

 

παιδιά μολις το αφαιρέσανε! τι περιεργο...τωρα λεει τη κανονικη του τιμη.στο τηλεφωνο παντως που πηρα μου ειπαν οτι ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

γεγονος ειναι geovass..ριξτε μια ματια εδω..

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/s7-edge-benchmarks-t3326329

 

Ε και λοιπόν; Αυτό με ποιος την έχει μεγαλύτερη στα benchmarks δεν το καταλαβαίνω πραγματικά, εντελώς ανούσιο κατα εμε. Το κινητό είναι απίστευτο, η Samsung έχει δώσει ρέστα πραγματικά. Χαρείτε τις συσκευές σας και μην δηλητηριάζετε τον εαυτό σας με θέματα όπως benchmarks και screen on time. Και τι έγινε αν σε κάποιους βγάζει 7 ώρες ή 8 ώρες; Ή και 6 ώρες. Ξαναλέω λοιπόν χαρείτε τις συσκευές σας. Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μολις το αφαιρέσανε! τι περιεργο...τωρα λεει τη κανονικη του τιμη.στο τηλεφωνο παντως που πηρα μου ειπαν οτι ισχυει.
Μη τους πολυ πιστεύεις...ίσως πέτυχες σε άσχετο υπάλληλο.Στο Πλαίσιο πάντως της Θεσσαλονίκης σίγουρα είναι για επόμενη αγορά.Αν και μεταξύ μας πιστεύω οτι αν έχεις κανέναν γνωστό εκεί μέσα μπορεί να σου κάνει την εξυπηρέτηση:D:D
Link to comment
Share on other sites

Μη τους πολυ πιστεύεις...ίσως πέτυχες σε άσχετο υπάλληλο.Στο Πλαίσιο πάντως της Θεσσαλονίκης σίγουρα είναι για επόμενη αγορά.Αν και μεταξύ μας πιστεύω οτι αν έχεις κανέναν γνωστό εκεί μέσα μπορεί να σου κάνει την εξυπηρέτηση:D:D

 

εχεις δίκιο. ήδη προσθέσανε κιολας "Μαζί δωροεπιταγή αξίας 100€ για επόμενες αγορές από τα καταστήματα. "

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω σημερα απο κωτσοβολο σε μαυρο... νταξει σε σχεση με το 6 edge που εχω η τεραστια διαφορα ειναι η καμερα... ειδικα σε χαμηλο φωτισμο πυροβολαει...
Link to comment
Share on other sites

Παντως σήμερα που ρώτησα στο Πλαίσιο στη Βενιζέλου είχαν διαθέσιμα.Επίσης αυτό με την δωροεπιταγή είναι αυστηρά για επόμενη αγορά και όχι για επιτόπου μείωση της τιμής:mad:

Λοιπόν σε εμένα ακριβώς το αντίθετο!!! Δηλαδή σε πλαίσιο στην Αθηνα δεν το είχαν διαθέσιμο (το edge), είχαν όμως το απλό και τα 100 ευρώ τα αφαιρούσε και από την τιμή, πήγαινε δηλαδή στα 629 ευρώ και 10% επιστροφή με κάρτα eurobank. :wacko:

Τωρα βλέπω αφαιρέσανε την δωροεπιταγή:mad:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι να αφαιρείται από την τιμή...το είχανε κάνει και παλιότερα αν θυμάμαι καλά με το S5 τι τους πειράζει; 629 ευρώ είναι καλή τιμή για το απλό S7.
Link to comment
Share on other sites

ζητας λεφτα στο paypal..Δηλαδη κανεις Paypal Και συνδδειεις μια καρτα σου. ΜΕτα κανεις request Money σε ενα αλλο mail σου το οποιο θα σε καθοδηγησει να χρεωσεις την ιδια ή και μια αλλη καρτα. Ετσι το Paypal σου θα εχει λεφτα μεσα, οποτε τοτε πας και ψωνιζεις απο το ebay με την καρτα σου, που ουσιαστικα ειναι λεφτα που υπαρχουν μεσα.

 

Μπορει και να λεμε το ιδιο αλλα εγω δεν βαζω ποτε λεφτα μεσα στο paypal, απλα εχω συνδεσει την καρτα μου στο paypal και ζηταω απο τον πωλητη να μου στειλει ενα αιτημα-email οπου μου ζηταει τα συγκεκριμενα χρηματα και το αποδεχομαι.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Lerios τι λέει η camera σε σχέση με το note 5? Ειδικά την ημέρα που φαίνεται η διαφορά σε mp?

 

kassandros όσον αφορά την ημέρα οι φωτογραφίες του S7 έχουν καλύτερη λεπτομέρεια αλλά το Note 5 έχει μεγαλύτερο μέγεθος και έχει το πιο "βολικό 16:9". Σαν ποιότητα όμως θα έλεγα ότι υπερέχει το S7 που τα έχω βάλει δίπλα δίπλα στο ίδιο μέρος 2 φωτογραφίες τραβηγμένες και με τα 2, σε 2560x1440 monitor. Το βράδυ η διαφορά είναι χαοτική, hands down το S7. Έχει απίστευτη κάμερα... Δεν περίμενα τόσο καλή κάμερα. Εστιάζει με την ταχύτητα του φωτός μέχρι να το σκεφτείς εστίασε :D

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά μόλις εβγαλε ο ενας τη δωροεπιταγή την έβγαλε και ο αλλος..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε παιδιά με την δώρο επιταγή δεν γινόταν να μας κάνει μείωση τιμής?

Στα 729 άνετα το έπαιρνα σήμερα γιατί κανένας μήνας θα περάσει μέχρι να δούμε αυτή την τιμή στο skroutz.

Σήμερα τηλεφωνικά από το πλαίσιο μου είπαν ότι είναι για επόμενες αγορές. Διαφορετικά λέει θα ονομαζόταν έκπτωση όχι δωροεπιταγη.

Τώρα πλέον δεν υπάρχει ούτε αυτή στο πλαίσιο.

Σε ποιο άλλο μαγαζί έχε δωροεπιταγη?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στον κοτσοβολο πλέον δωροεπιταγη και προστασία για ένα χρόνο αξίας 109€.

Στο edge δεν υπάρχει διαθεσιμότητα όμως

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε ασημί δεν βγαίνει Ελλάδα το edge? καλό και το χρυσό, αλλά θέλω να κάνω τη μετάβαση απο το edge plus μου....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...