Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ χθες το πρωί τα παρήγγειλα από το Γερμανικό amazon και από στιγμή σε στιγμή έρχεται η UPS..Απίστευτη σβελταδα από τους Γερμανούς!

Τυχερούλης!!

Και εγω πλήρωσα express αλλα με απλό ταχυδρομείο το στείλανε οι αθεόφοβοι.:p

Και επόμενη εβδομάδα παραλαβή.

 

Ενω να φανταστείς είχα κανει 3 παραγγελίες το προηγούμενο 15μερο που περαλαβα και ολες με express το στείλανε οπως πλήρωσα και έτυχε τωρα στο κινητό να κάνουν την ζαβολιά τους!!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να τους στείλεις email να σου δώσουν τα χρήματα πίσω από τα έξοδα αποστολής

 

Κάνανε την πάπια αυτή τη φορα λέγοντας οτι επέλεξαν express αποστολη με γερμανικά ταχυδρομεία που παίρνει 5 ημέρες!!!!

 

Ετσι μου απάντησαν.

 

Τεσπα.

 

Τους το συγχωρώ μιας και η εξυπηρέτηση και after sales support ειναι υποδειγματική τόσα χρόνια που ψωνίζω.

 

ΥΓ:Με το καλό λοιπον αναμένουμε τις δικές σου εντυπώσεις απο την συσκευη μιας και μάλλον ο πρώτος απο amazon που παραλαμβάνεις!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κατι σαν ψευτοδερμα.Στην Led cover που έχω εγώ.Αλλα είδα ότι υπάρχει flipcover cover στο στυλ της περσινής αυτής που έκανε γρατζουνιες και έχει ένα 50ευρω κιολας.Αυτη δεν ξέρω από τι υλικό είναι ακριβώς το εσωτερικό της αν και φαίνεται να το έχουν διορθώσει το περσινό λάθος.Εγω παντός πέρσι την πάτησα από τους πρώτους στο s6 edge που είχα και την γρατζουνισα την οθόνη με την κωλοθηκη έστειλα και email στην Samsung και η απάντηση ήταν ότι έπρεπε να είχα μαζί μου ένα πανακι γυαλιών ώστε να καθαρίζω το εσωτερικό της θήκης από τυχόν σκόνη.Παντος με αυτή εδώ δεν υπάρχει θέμα είναι μαλακό το υλικό πολύ. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο με περιμένει στο Public από τη Δευτέρα με δώρο power bank και περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις. Μάλλον όμως σήμερα το απόγευμα ή το αργότερο αύριο πρωί ( γιατί το χάνω μετά) θα πάω να το παραλάβω (σε χρυσό το έχω παραγγείλει).

Το power bank από το puplic πότε σας είπαν ότι είναι δώρο; γιατί εγώ δεν είδα κάτι να αναφέρουν σχετικά, ακόμα και όταν έκανα τη παραγγελία χθες βράδυ. Σήμερα το μεσημέρι μου έστειλαν ένα mail για την εξέλιξη της παραγγελίας, τι είναι έτοιμο και τι όχι και πάλι δεν μου έγραψαν κάτι για αυτό. Μπορώ να το ζητήσω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι κατι σαν ψευτοδερμα.Στην Led cover που έχω εγώ.Αλλα είδα ότι υπάρχει flipcover cover στο στυλ της περσινής αυτής που έκανε γρατζουνιες και έχει ένα 50ευρω κιολας.Αυτη δεν ξέρω από τι υλικό είναι ακριβώς το εσωτερικό της αν και φαίνεται να το έχουν διορθώσει το περσινό λάθος.Εγω παντός πέρσι την πάτησα από τους πρώτους στο s6 edge που είχα και την γρατζουνισα την οθόνη με την κωλοθηκη έστειλα και email στην Samsung και η απάντηση ήταν ότι έπρεπε να είχα μαζί μου ένα πανακι γυαλιών ώστε να καθαρίζω το εσωτερικό της θήκης από τυχόν σκόνη.Παντος με αυτή εδώ δεν υπάρχει θέμα είναι μαλακό το υλικό πολύ.

Σχετικά με αυτό που σε ρώτησα πιο πίσω, οι ενδείξεις στην gold θήκη, είναι << ζωντανές >> ευδιάκριτες από λογική απόσταση και με έντονο φως στο χώρο, π.χ. δωμάτιο που το βλέπει ο ήλιος;

Link to comment
Share on other sites

Το power bank από το puplic πότε σας είπαν ότι είναι δώρο; γιατί εγώ δεν είδα κάτι να αναφέρουν σχετικά, ακόμα και όταν έκανα τη παραγγελία χθες βράδυ. Σήμερα το μεσημέρι μου έστειλαν ένα mail για την εξέλιξη της παραγγελίας, τι είναι έτοιμο και τι όχι και πάλι δεν μου έγραψαν κάτι για αυτό. Μπορώ να το ζητήσω

 

 

Θα σου πω τι έκανα εγώ γιατί δεν ξέρω για επόμενες παραγγελίες τι ισχύει. Το παρήγγειλα ηλεκτρονικά 22 Φεβρουαρίου ημέρα Δευτέρα (χωρίς να γνωρίζω για το δώρο, μόνο για το vr ήξερα) και με πήραν τηλέφωνο από τα public την Παρασκευή, 26 του μηνός και μου είπαν ότι η παραγγελία μου ήταν έτοιμη και από Δευτέρα, 29 του μήνα μπορώ να παραλάβω μαζί με ένα δώρο power bank αξίας 89,90 ευρώ (ευχάριστη έκπληξη για μένα). Και πραγματικά τη Δευτέρα 29 του μήνα μου ήρθε μήνυμα από τα public ότι η παραγγελία ήταν έτοιμη και ότι μόνο στα public μαζί με το κινητό παραλαμβάνω δώρο power bank άξιας 89,90 ευρώ.

Αυτά ακριβώς έγιναν, τώρα από εδώ και στο εξής δεν γνωρίζω ( και δεν έχω ρωτήσει γιατί δεν έχω πάει ακόμα να παραλάβω) τι θα κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι έκανα εγώ γιατί δεν ξέρω για επόμενες παραγγελίες τι ισχύει. Το παρήγγειλα ηλεκτρονικά 22 Φεβρουαρίου ημέρα Δευτέρα (χωρίς να γνωρίζω για το δώρο, μόνο για το vr ήξερα) και με πήραν τηλέφωνο από τα public την Παρασκευή, 26 του μηνός και μου είπαν ότι η παραγγελία μου ήταν έτοιμη και από Δευτέρα, 29 του μήνα μπορώ να παραλάβω μαζί με ένα δώρο power bank αξίας 89,90 ευρώ (ευχάριστη έκπληξη για μένα). Και πραγματικά τη Δευτέρα 29 του μήνα μου ήρθε μήνυμα από τα public ότι η παραγγελία ήταν έτοιμη και ότι μόνο στα public μαζί με το κινητό παραλαμβάνω δώρο power bank άξιας 89,90 ευρώ.

Αυτά ακριβώς έγιναν, τώρα από εδώ και στο εξής δεν γνωρίζω ( και δεν έχω ρωτήσει γιατί δεν έχω πάει ακόμα να παραλάβω) τι θα κάνουν.

Μάλιστα κατάλαβα, οπότε όταν με ειδοποιήσουν θα το χειριστώ αναλόγως.

Σου το φέρανε πάντως από τις 29/2 μωρέ μπράβο!!!!! και κρατιέσαι ακόμα βρε θηρίο;;;!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μια ερωτηση.Εαν βαζω την καρτα σιμ χωρις να ειναι κλειστο το κινητο υπαρχει καποιο προβλημα;

Καλύτερα και για πιο σίγουρα με κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Το power bank από το puplic πότε σας είπαν ότι είναι δώρο; γιατί εγώ δεν είδα κάτι να αναφέρουν σχετικά, ακόμα και όταν έκανα τη παραγγελία χθες βράδυ. Σήμερα το μεσημέρι μου έστειλαν ένα mail για την εξέλιξη της παραγγελίας, τι είναι έτοιμο και τι όχι και πάλι δεν μου έγραψαν κάτι για αυτό. Μπορώ να το ζητήσω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με αυτό που σε ρώτησα πιο πίσω, οι ενδείξεις στην gold θήκη, είναι << ζωντανές >> ευδιάκριτες από λογική απόσταση και με έντονο φως στο χώρο, π.χ. δωμάτιο που το βλέπει ο ήλιος;

 

Οι φωτογραφιες ειναι βγαλμενες κατω απο φωτιστικο led και η θηκη ειναι gold οχι σαμπανιζε.Επισης οι ενδειξεις ειναι αρκετα εντονες κανουν μπαμ που λεμε.

Link to comment
Share on other sites

4 mail

insta/whatsapp/hangs/twitter/

messengers

GPS on

BT always ON με MiBand

48λεπτα κλησεις.

 

5 ωρες και 36λεπτα οθονη ,στις 00.30χθες βραδυ ηταν στο 10% με αυτα τα στατιστικα.

επισης εκτος απο την μπαταρια να δηλωσω οτι και το σημα ειναι πολυ καλο.

 

πολυ ολοκληρωμενο κινητο.δεν εχει κανενα ψεγαδι τελικα.

οθονη,καμερα και μπαταρια ειναι τοπ.

Αν βαλουμε και design και ποιοτητα κατασκευης εχουμε ενα πραγματικα ολοκληρωμενο galaxy.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες ειναι βγαλμενες κατω απο φωτιστικο led και η θηκη ειναι gold οχι σαμπανιζε.Επισης οι ενδειξεις ειναι αρκετα εντονες κανουν μπαμ που λεμε.

ΟΚ, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με 100 ευρώ δωροεπιταγή από το πλάισιο (ισχύει και για το s7)!:)

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Samsung-Smartphone-Galaxy-S7-Edge-Xriso-32GB.htm

Φαντάζομαι ότι θα μπορεί να αφαιρεθεί από την αρχική τιμή.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση έκανες μπορείς να περιγράψεις όπως ποσοστό φωτεινότητας και αν WiFi κυρίως η 3/4G.

 

Με 100 ευρώ δωροεπιταγή από το πλάισιο (ισχύει και για το s7)!:)

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Samsung-Smartphone-Galaxy-S7-Edge-Xriso-32GB.htm

Φαντάζομαι ότι θα μπορεί να αφαιρεθεί από την αρχική τιμή.

Λέει μέσα από την επόμενη αγορά.

 

"Δωροεπιταγή αξίας 100 ευρώ, που μπορείς να την εξαργυρώσεις σε μία από τις επόμενες αγορές σου!"

 

Και εδώ στους όρους.

 

Η δωροεπιταγή αξίας 100 ευρώ θα δίνεται δωρεάν μόνο για τις αγορές Samsung Galaxy S7 και S7 edge που θα γίνουν έως 15.04.2016. H δωροεπιταγή μπορεί να εξαργυρωθεί σε επόμενη αγορά για διάστημα ενός έτους σε οποιοδήποτε κατάστημα Πλαίσιο

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λέει μέσα από την επόμενη αγορά.

 

"Δωροεπιταγή αξίας 100 ευρώ, που μπορείς να την εξαργυρώσεις σε μία από τις επόμενες αγορές σου!"

 

Για σιγουριά καλό είναι να αποσαφηνιστεί με ερώτηση στο κατάστημα, γιατί και παλιότερα έχει παίξει αντίστοιχη προωθητική ενέργεια και η έκπτωση πέρναγε στη συσκευή, όχι σε μελλοντικές αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Για σιγουριά καλό είναι να αποσαφηνιστεί με ερώτηση στο κατάστημα, γιατί και παλιότερα έχει παίξει αντίστοιχη προωθητική ενέργεια και η έκπτωση πέρναγε στη συσκευή, όχι σε μελλοντικές αγορές.

Πρεπει καποιος να ρωτησει η αγορασει καλυτερα να δουμε τι παιζει.

Διοτι συμφωνα με τους ορους είναι ξεκαθαρο ότι στην επομενη αγορα ισχυει.

Εκτος αν κανουν τα στραβα ματια οι ευέλικτοι αποδειχθουν μπροστα στο ταμειο η αλλαξουν ενδιάμεσα οι οροι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει καποιος να ρωτησει η αγορασει καλυτερα να δουμε τι παιζει.

Διοτι συμφωνα με τους ορους είναι ξεκαθαρο ότι στην επομενη αγορα ισχυει.

Εκτος αν κανουν τα στραβα ματια οι ευέλικτοι αποδειχθουν μπροστα στο ταμειο η αλλαξουν ενδιάμεσα οι οροι.

 

Σε ανάλογες περιπτώσεις γινόταν ακριβώς αυτό, τυπικά έλεγε για επόμενη αγορά αλλά τελικά το περνούσαν επι τόπου.

Δεν λέω ότι έτσι θα γίνει και τώρα αλλά πρέπει να αποσαφηνιστεί για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε ανάλογες περιπτώσεις γινόταν ακριβώς αυτό, τυπικά έλεγε για επόμενη αγορά αλλά τελικά το περνούσαν επι τόπου.

Δεν λέω ότι έτσι θα γίνει και τώρα αλλά πρέπει να αποσαφηνιστεί για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Φτου και σημερα ημουν Γλυφαδα απογευμα θα ρωταγα κατευθείαν στο κατάστημα αν το ειχαν βγαλει νωρίτερα την ανακοινωση:p

Βεβαια από την άλλη σε DOA τους φοβάμαι μην τυχει τιποτα και μου λενε μα και μου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα, οπότε όταν με ειδοποιήσουν θα το χειριστώ αναλόγως.

 

Σου το φέρανε πάντως από τις 29/2 μωρέ μπράβο!!!!! και κρατιέσαι ακόμα βρε θηρίο;;;!!!!

 

 

Τώρα μόλις ήρθα σπίτι και θα κάνω unboxing το κινητό και το power bank. Να σου πω κρατήθηκα γιατί έχω ήδη ένα iPhone 6s (και δύο sim με τον ίδιο αριθμό). Την άλλη sim θα την βάλω στο s7, περίμενα να διαβάσω σχόλια και από τους κατόχους.

Link to comment
Share on other sites

Φτου και σημερα ημουν Γλυφαδα απογευμα θα ρωταγα κατευθείαν στο κατάστημα αν το ειχαν βγαλει νωρίτερα την ανακοινωση:p

Βεβαια από την άλλη σε DOA τους φοβάμαι μην τυχει τιποτα και μου λενε μα και μου.

Πέρασες και από Γερμανό Γλυφάδας που είχε παρουσίαση των S7?

Εγώ πάλι πιστεύω ότι περίμεναν να κλείσουν τα μαγαζιά και οι προ-παραγγελίες (που δίνει δώρο το gear vr) για να ξεκινήσουν τις δωροεπιταγές. Μάλιστα προβλέπω price match αύριο από τους υπόλοιπους...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω,οσοι το εχετε,και ειχατε και το s6 edge ειτε απλο ειτε plus,ειναι πιο βολικο στο χερι το νεο s7 edge?γιατι προσωπικα το s6 edge δε με βολεψε σε καμια εκδοση του,ασε που πατουσα και στα πλαγια την οθονη του κατα την πληκτρολογηση κειμενου συνηθως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω,οσοι το εχετε,και ειχατε και το s6 edge ειτε απλο ειτε plus,ειναι πιο βολικο στο χερι το νεο s7 edge?γιατι προσωπικα το s6 edge δε με βολεψε σε καμια εκδοση του,ασε που πατουσα και στα πλαγια την οθονη του κατα την πληκτρολογηση κειμενου συνηθως.

 

δεν ειναι πιο βολικο το edge7 γιατι τo edge ειναι πιο αποτομο.

Μιλαω σε σχεση με τα 6αρια.

προσωπικα ακουμπαω την οθονη ακομα και οταν παταω το home button.

 

ξερεις τι γινεται ομως;Ειναι πανεμορφο και θα το παρεις.

:D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό.Παιδιά μιλάμε για την καλύτερη συσκευή που έχει κυκλοφορήσει η Samsung.:XAπίστευτη αίσθηση στο χέρι που σε καμία περίπτωση δεν σου δίνει την εντύπωση ότι είναι 5,5 ίντσες.Ελαφρώς μεγαλύτερο απο το S6 και αρκετά μικρότερο απο το S6 Edge+

Η οθόνη του είναι μια κλάση ανώτερο απο το S6,S6 edge,S6 edge+.Δε χορταίνεις να τη βλέπεις.

Όσοι έχετε φωτογραφικές μηχανές απλα ξεχάστε τις..Πανέμορφες,πεντακάθαρες φωτο σε χρόνο dt.

Ηχείο επίσης μια κλάση ανώτερο απο το S6,S6 edge,S6 EDGE+.Πολύ δυνατός κρυστάλλινος ήχος.

Home button επιτέλους στη θέση του χωρίς να παίζει ή να τρίζει,με άψογο αποτύπωμα.

Συμπέρασμα: Το τέλειο Galaxy επιτέλους έφτασε,με ιδανικές διαστάσεις που θα ικανοποιήσει σχεδόν όλα τα γούστα,κάμερα και οθόνη απο άλλο πλανήτη.Όσο για την αυτονομία είναι κάτι που θα πρέπει να περάσουν λίγες ημέρες για να δώ πως θα πάει αν και απ ότι βλέπω εως τώρα πηγαίνει εξαιρετικά!!

Και μία συμβουλή: προτιμήστε το χρυσό.Ωραίο το μαύρο δε λέω αλλα παρα είναι μαύρο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κανείς εμείς που κάναμε προ παραγγελία απο Γερμανικό amazon πως θα πάρουμε το Gear VR? Σε ποιά Samsung θα πρέπει να απευθυνθώ? Γερμανίας ή Ελλάδος?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο μνημη πως παει?

Ποσα gb ειναι διαθεσιμα στον χρηστη?

Καλορίζικα by the way

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...