Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μετά το update σε nougat έχω ένα πρόβλημα. Σε άκυρες στιγμές σταματάει ο ήχος των ειδοποιήσεων στις εφαρμογές του messenger και του viber δηλαδή όταν μου έρχονται μηνύματα δεν ακούγεται κάποιος ήχος, ενώ οι υπόλοιποι ήχοι παίζουν κανονικά π.χ. Ήχος κλήσης, ήχος πληκτρολογίου. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις κάτι ανάλογο;

 

Επιβεβαιώνω φίλε μου. Μου συνέβη και με το whatsapp σήμερα. Η δόνηση λειτουργεί κανονικά απλά δεν ακούγεται ο ήχος μερικές φορές. Για λύση μάλλον περιμένουμε update!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επιβεβαιώνω φίλε μου. Μου συνέβη και με το whatsapp σήμερα. Η δόνηση λειτουργεί κανονικά απλά δεν ακούγεται ο ήχος μερικές φορές. Για λύση μάλλον περιμένουμε update!
Ουφ! ευτυχως ειναι γενικο bug οποτε θα έρθει αργα η γρηγορα η λυση!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Στη nougat από που μπορείς να επιλέξεις γρήγορη ή αργή φόρτιση. Ήρθε σε φίλο και δε μπορεί να το βρει σε τίποτα... Εμείς ακόμα...

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Στη nougat από που μπορείς να επιλέξεις γρήγορη ή αργή φόρτιση. Ήρθε σε φίλο και δε μπορεί να το βρει σε τίποτα... Εμείς ακόμα...

 

Μπαταρία

Σύνθετες ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο στο ινσυαγκραμ ένα βίντεο σε στορυ γιατί αργεί τόσο πολύ να ανέβει ρε παιδιά;; σε οποιοδήποτε wifi... Με δεδομένα αργεί αλλά. Ανεβαίνει..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες κατεβάζω το uk BTU...

έχω 2 ερωτήσεις... 1ον από το updato που παρέθεσε κάποιος λίγο πριν flashareis μέσω οντιν κανονικά;

2ον αν κάνω μέσω οντιν την αγγλική ρομ χάνω την OTA UPDATE.. Και θα παίρνω πλέον update σαν αγγλικής προέλευσης;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με οντιν μπαινει κανονικα

κανε πριν και μετα wipe απο recovery της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Αγόρασα το s7 edge και έχω κατεβάσει την Αγγλική εκδοσή! όταν αποσυμπιέζω το αρχείο μου βγάζει 5 αρχεία!

Στο odin πιο από τα 5 πρέπει να βάλω και σε πιο πεδίο?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Edited by khatzantonis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ξανά ρωτήσω γιατί απάντηση δεν έχω πάρει και δεν βρίσκω και κάτι, θέλω να κλείσω εφαρμογές από το παρασκήνιο για να ελευθερώσω μνήμη ram θέλω κάθε φορα που ανοίγω το κινητό να μην ξεκινάνε από πίσω αλλα να την ανοίγω εγώ οποτε θέλω

ΠΧ έχω το taxibeat από τότε που το έβαλα δεν το έχω ανοίξει ποτε το έχω για ώρα ανάγκης και κάθε φορα που κάνω εκαθάρισης μνήμης το βλέπω να τρέχει από πίσω

τσάμπα μνήμη πιάνει για μια φορα και αν το χρειαστώ το ξέρω αν το κάνω αυτό δεν θα έχω ειδοποίησης σε αυτές τις εφαρμογές αλλα δεν με νοιάζει

τι μπορώ να κάνω??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ήδη ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 7 στα s6 και εμείς ακόμα.... wtf

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ξανά ρωτήσω γιατί απάντηση δεν έχω πάρει και δεν βρίσκω και κάτι, θέλω να κλείσω εφαρμογές από το παρασκήνιο για να ελευθερώσω μνήμη ram θέλω κάθε φορα που ανοίγω το κινητό να μην ξεκινάνε από πίσω αλλα να την ανοίγω εγώ οποτε θέλω

ΠΧ έχω το taxibeat από τότε που το έβαλα δεν το έχω ανοίξει ποτε το έχω για ώρα ανάγκης και κάθε φορα που κάνω εκαθάρισης μνήμης το βλέπω να τρέχει από πίσω

τσάμπα μνήμη πιάνει για μια φορα και αν το χρειαστώ το ξέρω αν το κάνω αυτό δεν θα έχω ειδοποίησης σε αυτές τις εφαρμογές αλλα δεν με νοιάζει

τι μπορώ να κάνω??

 

Προφανώς έχεις nougat, άρα δε μπορείς να κάνεις κάτι (μία από τις αλλαγές είναι η δέσμευση μνήμης για εφαρμογές) αυτό που μπορείς να κάνεις είναι αν τρέχει στο παρασκήνιο είναι να κλείσεις το access σε permissions πχ notification, δε θα ελευθερώσεις μνήμη! αλλά δε θα τρέχει αν δεν ανοίξεις την εφαρμογή (θα σταματήσει να δείχνει ότι κάνει χρήση της ram αλλά όχι να δεσμεύει τη μνήμη)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις nougat, άρα δε μπορείς να κάνεις κάτι (μία από τις αλλαγές είναι η δέσμευση μνήμης για εφαρμογές) αυτό που μπορείς να κάνεις είναι αν τρέχει στο παρασκήνιο είναι να κλείσεις το access σε permissions πχ notification, δε θα ελευθερώσεις μνήμη! αλλά δε θα τρέχει αν δεν ανοίξεις την εφαρμογή (θα σταματήσει να δείχνει ότι κάνει χρήση της ram αλλά όχι να δεσμεύει τη μνήμη)

Μάλιστα κατάλαβα άρα γιατί να το κάνω αυτό αφού έτσι και αλλιώς πάλι θα δεσμεύει δεν θα ελευθερωθεί η μνήμη τις αφήνω έτσι όπως είναι τις εφαρμογές

 

είναι αδιανόητο όμως να έχω την εφαρμογή my vodafone που την θέλω για να παίρνω τους κωδικούς για τις προσφορες (καφές σινεμά pizza)και να τρέχει κάθε μέρα συνεχεια και να δεσμεύει ενώ εγώ θα την χρησιμοποιήσω μια φορα στις 2 βδομάδες

εγώ έλεγα μπας και υπήρχε εφαρμογή να τις κάνω να μην τρέχουν αυτόματα πρέπει να το αλλάξουν αυτό

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα άρα γιατί να το κάνω αυτό αφού έτσι και αλλιώς πάλι θα δεσμεύει δεν θα ελευθερωθεί η μνήμη τις αφήνω έτσι όπως είναι τις εφαρμογές

 

είναι αδιανόητο όμως να έχω την εφαρμογή my vodafone που την θέλω για να παίρνω τους κωδικούς για τις προσφορες (καφές σινεμά pizza)και να τρέχει κάθε μέρα συνεχεια και να δεσμεύει ενώ εγώ θα την χρησιμοποιήσω μια φορα στις 2 βδομάδες

εγώ έλεγα μπας και υπήρχε εφαρμογή να τις κάνω να μην τρέχουν αυτόματα πρέπει να το αλλάξουν αυτό

 

Δε δεσμεύει η εφαρμογή τη ram αλλά το android για την εφαρμογή, οι εφαρμογές που δεν θέλουν ειδικά permission και πρόσβαση σε notifications δεν έχει αλλάξει κάτι (αυτές κάνουν χρήση της μνήμης μόνο όταν τις ανοίξεις)

 

Νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερα έτσι! (αν δεις τις εφαρμογές συστήματος θα δεις αρκετά καλύτερη διαχείριση από πριν και αύξηση σε ταχύτητα (υπάρχουν και οι εξαιρέσεις πχ gallery) για τις υπόλοιπες εφαρμογές θέλει λίγο υπομονή και περισσότερη δουλειά από τους developments.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα με την νουγκατινα μετά από πλήρη εγκατάσταση με επαναφορά κτλ. Κάπου 14 ώρες χωρίς φόρτιση με 4 βαριά 5 ώρες οθόνη . Την επαναφορά την έκανα αν και είχα την 7αρα για να στρώσει καλύτερα και να σβηστεί η σαβουρα που είχα μαζέψει . Κ πριν δηλαδή την επαναφορά 10 με 11 ώρες και ιντερνετ τελειωνε η μπαταρία . Να κάνω υπομονή γιατί έχει μόνο 2 φορτίσεις τώρα ? Κάποτε έβγαζα και γω με την 6αρα 19 με 26 ώρες μπαταρία με 7 η 8 ώρες οθόνη σε όλα τα Σάμι κινητά​ το παθαίνω αυτό . Έχω καμια 50αρια εφαρμογές από 70 που είχα . Ο νόβα τα σπάει ο Σάμι λαντσερ τραγικός. Με ένα update που έβαλε ένα παιδί η έκθεση είναι κομπλέ κ ας έχω την 64 micro SD full γεμάτη. Βάλτε το Google πληκτρολόγιο δεν σκαλωνει. Το γυρίζω σε2 g συνήθως γιατί με το 4g σήμα ή βονταφον μέσα σε σπίτια τραγικό ! Μην τρελενεστε γιατι δεν έρχεται η νέα αναβάθμιση βάλτε την μόνη σας με Odin έτσι απλά να σας φύγει ο καημός γιατί η σαμσουνγκ από υποστήριξη ..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να γυρισω στην 6 αν χρειαστει χωρις να χασω εγγυηση?(με αναλυτικες οδηγιες?)
....καποιος?
Link to comment
Share on other sites

....καποιος?

 

κατέβασε το firmware (6) που θες κατα προτίμηση της χώρας που ήδη έχεις, και το odin, ακολούθησε την ίδια διαδικασία όπως γίνεται upgrade αλλά στο csc έχεις μόνο μία επιλογή = το σκετο csc και όχι το home_csc

 

Δε χάνεις εγγύηση.

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το firmware (6) που θες

 

Με ενδιαφέρει και εμενα αυτο, πως γυρνάμε στην 6 χωρίς να χάσουμε εγγυηση;

Μπορεί μα βοηθήσει κάποιος με οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το firmware (6) που θες κατα προτίμηση της χώρας που ήδη έχεις, και το odin, ακολούθησε την ίδια διαδικασία όπως γίνεται upgrade αλλά στο csc έχεις μόνο μία επιλογή = το σκετο csc και όχι το home_csc

 

Δε χάνεις εγγύηση.

καλα τωρα με φωτισες:wacko: ,επειδη δεν εχω ξανακανει την διαδικασια φιλε μου γιαυτο εγραψα αναλυτικα αν δεν βαριεσαι να μου πεις τι κατεβαζω απο που και πως γινεται η ολη διαδικασια γιατι το ποιο πιθανο ειναι να κανω πατατα αν το ψαξω μονος μου!
Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα με φωτισες:wacko: ,επειδη δεν εχω ξανακανει την διαδικασια φιλε μου γιαυτο εγραψα αναλυτικα αν δεν βαριεσαι να μου πεις τι κατεβαζω απο που και πως γινεται η ολη διαδικασια γιατι το ποιο πιθανο ειναι να κανω πατατα αν το ψαξω μονος μου!

 

με σκοτώνεις :-P

 

1 έχεις κατέβασε το firmware που θες από samobile

2 το odin (3.12 είναι το τελευταίο αν θυμάμαι καλά μπορείς κ το 3.11, όχι το 3.10 πάντως)

3 κάνε unzip τα αρχεία που κατέβασες

4 τρέξε το odin (as administrator) και στα δεξιά θα δεις κουτάκια με κουμπιά = bl - ap - cp και csc, πάτα ένα ενα τα κουμπιά και βάζεις από το firmware που έκανες αποσυμπίεση το αρχείο που ξεκινάει από τα ίδια γράμματα = στο κουτάκι bl βάζεις το αρχείο bl... - στο ap το ap... (εδώ θέλει λίγη ώρα να φορτώσει =υπομονή) στο cp =cp στο csc όμως επειδή κανείς downgrade για να αποφύγεις προβλήματα επιλέγεις το αρχείο που ξεκινά από csc και όχι το home_csc, αφού είσαι έτοιμος πάμε στη συσκευή

5 κλείσε τη συσκευή (power off

6 την ανοίγεις πατώντας power - home και volume down, πάτα up volume για επιβεβαίωση

6 ήρθε η ώρα να συνδέσεις τη συσκευή στον υπολογιστή, στο αριστερό μέρος του odin κάθε φορά που έκανες (πριν) κάτι έγραφε, αφού συνδέσεις τη συσκευή θα γράψει added

7 πάτα start και περιμένεις να γράψει πάνω αριστερά pass (φωτίζει πράσινο) μπορείς να αποσυνδεθεί η συσκευή ;-)

 

νομιζω ότι είναι αρκετά εύκολο (περισσότερη ώρα μου πήρε να τα γράψω)

 

εννοείται ότι πρέπει να έχεις εγκαταστήσει τους drivers του s7 πριν

Link to comment
Share on other sites

με σκοτώνεις :-P

 

1 έχεις κατέβασε το firmware που θες από samobile

2 το odin (3.12 είναι το τελευταίο αν θυμάμαι καλά μπορείς κ το 3.11, όχι το 3.10 πάντως)

3 κάνε unzip τα αρχεία που κατέβασες

4 τρέξε το odin (as administrator) και στα δεξιά θα δεις κουτάκια με κουμπιά = bl - ap - cp και csc, πάτα ένα ενα τα κουμπιά και βάζεις από το firmware που έκανες αποσυμπίεση το αρχείο που ξεκινάει από τα ίδια γράμματα = στο κουτάκι bl βάζεις το αρχείο bl... - στο ap το ap... (εδώ θέλει λίγη ώρα να φορτώσει =υπομονή) στο cp =cp στο csc όμως επειδή κανείς downgrade για να αποφύγεις προβλήματα επιλέγεις το αρχείο που ξεκινά από csc και όχι το home_csc, αφού είσαι έτοιμος πάμε στη συσκευή

5 κλείσε τη συσκευή (power off

6 την ανοίγεις πατώντας power - home και volume down, πάτα up volume για επιβεβαίωση

6 ήρθε η ώρα να συνδέσεις τη συσκευή στον υπολογιστή, στο αριστερό μέρος του odin κάθε φορά που έκανες (πριν) κάτι έγραφε, αφού συνδέσεις τη συσκευή θα γράψει added

7 πάτα start και περιμένεις να γράψει πάνω αριστερά pass (φωτίζει πράσινο) μπορείς να αποσυνδεθεί η συσκευή ;-)

 

νομιζω ότι είναι αρκετά εύκολο (περισσότερη ώρα μου πήρε να τα γράψω)

 

εννοείται ότι πρέπει να έχεις εγκαταστήσει τους drivers του s7 πριν

Άρα ρε φίλε μου...... χαράς το κουράγιο σου!!

Ξέρω πως δεν είναι η πρώτη φορά που τα γράφεις!! Και όχι μόνο εσύ!

Κάτι τέτοια post θα έπρεπε κάποιος mod να τα βάλει στην πρώτη σελίδα (ή έστω στις τροποποιήσεις) για μην χρειάζεται κάθε λίγο να τα γράφει κάποιος!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμιση που να ανεβαζει την ενταση στην always on οθονη?εψαξα αλλα δε βρηκα κατι και κατι apps που κατεβασα δεν μου αρεσαν.το πρωι δε φαινεται καθολου...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμιση που να ανεβαζει την ενταση στην always on οθονη?εψαξα αλλα δε βρηκα κατι και κατι apps που κατεβασα δεν μου αρεσαν.το πρωι δε φαινεται καθολου...

Δεν ξέρω αν παει ανάλογα με την φωτεινότητα, δηλαδή αυτοματο ή manual δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παει ανάλογα με την φωτεινότητα, δηλαδή αυτοματο ή manual δοκιμασε το

 

Το εχω δοκιμασει και σε οποια ένταση και να ειναι η φωτεινότητα η always on ειναι στην ιδια χαμηλη ενταση. Γιαυτο ρωτησα αν ξερει καποιος αν υπαρχει αλλη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία μου---Επιλεγεις τόπο αποθήκευσης (κάρτα SD ή συσκευή)---Πατας πάνω δεξιά στις τελιτσες---Επιλεγεις δημιουργία φακέλου.

 

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

με σκοτώνεις :-P

 

1 έχεις κατέβασε το firmware που θες από samobile

2 το odin (3.12 είναι το τελευταίο αν θυμάμαι καλά μπορείς κ το 3.11, όχι το 3.10 πάντως)

3 κάνε unzip τα αρχεία που κατέβασες

4 τρέξε το odin (as administrator) και στα δεξιά θα δεις κουτάκια με κουμπιά = bl - ap - cp και csc, πάτα ένα ενα τα κουμπιά και βάζεις από το firmware που έκανες αποσυμπίεση το αρχείο που ξεκινάει από τα ίδια γράμματα = στο κουτάκι bl βάζεις το αρχείο bl... - στο ap το ap... (εδώ θέλει λίγη ώρα να φορτώσει =υπομονή) στο cp =cp στο csc όμως επειδή κανείς downgrade για να αποφύγεις προβλήματα επιλέγεις το αρχείο που ξεκινά από csc και όχι το home_csc, αφού είσαι έτοιμος πάμε στη συσκευή

5 κλείσε τη συσκευή (power off

6 την ανοίγεις πατώντας power - home και volume down, πάτα up volume για επιβεβαίωση

6 ήρθε η ώρα να συνδέσεις τη συσκευή στον υπολογιστή, στο αριστερό μέρος του odin κάθε φορά που έκανες (πριν) κάτι έγραφε, αφού συνδέσεις τη συσκευή θα γράψει added

7 πάτα start και περιμένεις να γράψει πάνω αριστερά pass (φωτίζει πράσινο) μπορείς να αποσυνδεθεί η συσκευή ;-)

 

νομιζω ότι είναι αρκετά εύκολο (περισσότερη ώρα μου πήρε να τα γράψω)

 

εννοείται ότι πρέπει να έχεις εγκαταστήσει τους drivers του s7 πριν

τωρα που βλεπω τι κατεβατο εγραψες θα συμφωνησω οτι σε σκοτωσα,περιμενα να ειναι κατι ποιο απλο δεν ηξερα σε τι μπελα σε εβαζα φιλε μου μη σου πω θα σου πληρωσω και φυσικοθεραπειες για την τεντονιτιδα στα δαχτυλα:lol: ,ευχαριστω για τον χρονο κασι το κουραγιο σου!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...