Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Παιδιά τώρα τελευταία έχω διαπιστώσει πως το GPS μου δεν λοκάρει για παραπάνω από 2 δευτερόλεπτα κατά τη διάρκεια της πλοήγησης. Συνεχώς χάνεται το σήμα και μετά θέλει 2 λεπτά τουλάχιστον για να ξαναλοκάρει. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Σας έχει συμβεί;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα

 

έδωσα το παλιό μου 650 στον γιο μου (10 χρονών), του έφτιαξα και ένα λογαριασμό και προσπάθησα να του εγκαταστήσω το duolingo

Δυστυχώς δεν μπορεί να την εγκαταστήσει και εμφανίζει κωδικό 0x80240013

έχει τύχει σε κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πάω πάω στα ίδια λημέρια γυρνάω. Τα πέταξα πάλι τα ανδροϊδές και πήρα ένα 650 κουκλί. Όσο με πάει. Προς το παρόν τις εφαρμογές που χρειάζομαι τις έχω.
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αυτό σκέφτομαι κι εγώ να κανω..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ στο συρτάρι το 650, φοβάμαι να το ανοίξω!

Δεν είναι λίγο υπερβολή για κύρια συσκευή;; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ στο συρτάρι το 650, φοβάμαι να το ανοίξω!

Δεν είναι λίγο υπερβολή για κύρια συσκευή;; :ninja:

 

Αναλογα τον χρηστη φυσικα..Αλλα αν θες την γνωμη μου..Ουτε για αστειο πρωτη συσκευη..Για κλησεις sms και κανα βιντεακι οκ...Για 2η συσκευη με απλα λογια και μεχρι εκει του ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Κατά την γνώμη μου το τηλέφωνο είναι μια χαρά για κύρια συσκευή.Το έβγαλα από το συρτάρι πριν μια εβδομάδα και το έχω καταευχαριστηθεί.Το καλύτερο πληκτρολόγιο που υπάρχει,φοβερή οθόνη,πολύ ωραία κάμερα και έχω βρει όλες τις εναλλακτικές εφαρμογές.Το λειτουργικό ήταν πολύ μπροστά.Κάποια από τα χαρακτηριστικά του υιοθετούνται τώρα από android και ios.Αυτά....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επειδή δεν χρησιμοποίησα αρκετο διάστημα τα Windows mobile,μπορεί να μου πει κάποιος εάν ισχύει ακόμα το πρόγραμμα Windows insider;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επειδή δεν χρησιμοποίησα αρκετο διάστημα τα Windows mobile,μπορεί να μου πει κάποιος εάν ισχύει ακόμα το πρόγραμμα Windows insider;

Νομίζω έχει σταματήσει εδώ και καιρό. Ούτε στο νήμα των insiders δεν γράφουν πλέον. Έχει νεκρώσει....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης windows phone απ το τέλος του 2015, είχα τα 930 και 535. Αυτό τον Αύγουστο τα έδωσα και ήμουν έτοιμος να πάρω από κάποιο χρήστη το 950 αλλά δεν έκατσε γιατί γρήγορα πρόλαβε άλλος. Anyway αγόρασα καινούριο το Xiaomi redmi 5 plus, όμως μου λείπει να έχω ένα 10άρι, και έτσι σήμερα το απόγευμα περιμένω το 650 σε άριστη κατάσταση που το βρήκα πολύ οικονομικά. Ξέρω τις δυνατότητες των τηλεφώνων με windows 10, ακόμη μου αρέσουν κάποιες καινοτομίες που προσέφεραν (ενεργά πλακίδια, άμεση απάντηση απ τις ειδοποιήσεις και πολλά άλλα). Ο μέσεντζερ για παράδειγμα και το viber κανουν τη δουλειά τους, και δεν ενθουσιάζομαι με τα πάμπολα μπλιμπλίκια του μεσεντζερ για android, που ούτως ή άλλως κι εκεί θες συσκευή με οκταπύρηνο και 3gb ram για να δουλεψει ομαλά.

Εν κατακλείδι, ένα win phone θα έχει θέση στην καρδιά μου. Καλό σας απόγευμα!

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Χρήστης windows phone απ το τέλος του 2015, είχα τα 930 και 535. Αυτό τον Αύγουστο τα έδωσα και ήμουν έτοιμος να πάρω από κάποιο χρήστη το 950 αλλά δεν έκατσε γιατί γρήγορα πρόλαβε άλλος. Anyway αγόρασα καινούριο το Xiaomi redmi 5 plus, όμως μου λείπει να έχω ένα 10άρι, και έτσι σήμερα το απόγευμα περιμένω το 650 σε άριστη κατάσταση που το βρήκα πολύ οικονομικά. Ξέρω τις δυνατότητες των τηλεφώνων με windows 10, ακόμη μου αρέσουν κάποιες καινοτομίες που προσέφεραν (ενεργά πλακίδια, άμεση απάντηση απ τις ειδοποιήσεις και πολλά άλλα). Ο μέσεντζερ για παράδειγμα και το viber κανουν τη δουλειά τους, και δεν ενθουσιάζομαι με τα πάμπολα μπλιμπλίκια του μεσεντζερ για android, που ούτως ή άλλως κι εκεί θες συσκευή με οκταπύρηνο και 3gb ram για να δουλεψει ομαλά.

Εν κατακλείδι, ένα win phone θα έχει θέση στην καρδιά μου. Καλό σας απόγευμα!

 

Έτσι ακριβώς...έδωσα τα δύο 950 dual sim, έδωσα το ένα dock, δίνω και το 950XL αλλά το 950XL dual + dock θα παραμείνουν μέχρι τέλους...

Με το καλό να έρθει το 650:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Στην ιδια φαση ειμαι μαζι σας παιδες, ειμαστε αρκετοι τελικα.

Εγω ειμαι με ενα 1020 με περασμενα 10αρια (κ λειτουργική lumia camera) και με ενα 950xl dual + dock που πηρα προσφατα προς 120ευρω! Μαλιστα, στο εμπρος κατω μερος του, γραφει proto.microsoft.com, καθότι το πηρα από υπαλληλο της microsoft Eλλάδος!

 

όσο και να μπω σε πειρασμο, θα προσπαθησω να μην τα βαλω σε αγγελιες, ειδικα το 1020. Αν και το συγκεκριμενο 950xl, ισως πιασει καλα ευρώ στο ebay σε πιθανη δημοπρασία...

 

με το καλο να παραλαβεις το 650 φιλε, ως γνησιο 50αρι, υποστηριζει και εγγραφη κλήσης, πολύ χρησιμη δυνατότητα...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά, το παρέλαβα και το στήνω, οθόνη πολλή καλή, πανάλαφρο, ίσως το πιο ελαφρύ Lumia. Ήρθε σαν αχρησιμοποίητο.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά, το παρέλαβα και το στήνω, οθόνη πολλή καλή, πανάλαφρο, ίσως το πιο ελαφρύ Lumia. Ήρθε σαν αχρησιμοποίητο.

Ναι το 650 δεν πρόλαβε να πουλήσει και πολλά. Το έφαγε η Microsoft.... :(

Ηταν ίσως το πιό κομψό και ελαφρύ τηλέφωνο της Microsoft!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν παίξετε με τα φίλτρα στο gsm arena θα δείτε ότι ελάχιστες 5ιντσες συσκευές είναι λεπτές κάτω από 7mm και ελαφριές όσο το 650. Και μάλιστα όλες είναι την τριετία 2014-2016. Φαίνεται πως φτάνουμε σε κάποιο τέλμα όσον αφορά το βάρος σε συνάρτηση με το πάχος; Ειδομένη.

Μια εβδομάδα με τη συσκευή αναμενόμενα πολύ καλά αποτέλεσμα βάσει του hardware που προσφέρει. Ένα θέμα που δεν ξέρω αν το χετε συζητήσει εδώ, αν η συσκευή σταματά να δείχνει στην οθόνη και το μόνο που κάνει είναι να δονείται, λύνεται με το να επαναφέρεις τα τρία ελάσματα τις μπαταρίας που έχουν χαλαρώσει απ' το βάλε βγάλε (παλιά καλή Nokia)

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αν παίξετε με τα φίλτρα στο gsm arena θα δείτε ότι ελάχιστες 5ιντσες συσκευές είναι λεπτές κάτω από 7mm και ελαφριές όσο το 650.

Συμφωνώ με τον Evris. Το πιο ελαφρύ και κομψό τηλέφωνο της MS.

Αυτή η συσκευή (και όχι το 950) θα έπρεπε να είναι και η διαφήμιση (τότε) για τα WM10. Για αυτό που γράφεις. Καλά αποτελέσματα βάσει του «αδύνατου» hardware σε συνδυασμό με την καλή αρχική τιμή, το βάρος το πάχος και την πολύ καλή οθόνη με ωραίο μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Evris. Το πιο ελαφρύ και κομψό τηλέφωνο της MS.

Αυτή η συσκευή (και όχι το 950) θα έπρεπε να είναι και η διαφήμιση (τότε) για τα WM10. Για αυτό που γράφεις. Καλά αποτελέσματα βάσει του «αδύνατου» hardware σε συνδυασμό με την καλή αρχική τιμή, το βάρος το πάχος και την πολύ καλή οθόνη με ωραίο μαύρο.

 

Το 650 αγαπητε faasf ηταν η ποιοτικοτερη συσκευη που εβγαλε η Ms, εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης και πολυ καλη οθονη..Απλα της εβαλε τον απαραδεκτο snap 212 με 1gb ram...Καθως και η αρχικη του τιμη ηταν για κλαμματα...Διοτι ηταν γυρω στα 250 ευρω..Και ενω ειχε ηδη στην αγορα τα Lumia 830-730 καθως και τα 640 ρια που εκαναν κανα 130 αρι τοτε..

Την χαντακωσε διχως αυριο την συσκευουλα..:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το 650 αγαπητε faasf ηταν η ποιοτικοτερη συσκευη που εβγαλε η Ms, εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης και πολυ καλη οθονη..Απλα της εβαλε τον απαραδεκτο snap 212 με 1gb ram...Καθως και η αρχικη του τιμη ηταν για κλαμματα...Διοτι ηταν γυρω στα 250 ευρω..Και ενω ειχε ηδη στην αγορα τα Lumia 830-730 καθως και τα 640 ρια που εκαναν κανα 130 αρι τοτε..

Την χαντακωσε διχως αυριο την συσκευουλα..:ninja:

Σωστά. Κομψή συσκευή με λάθος χαρακτηριστικά! Αλλά και λάθος τιμή!

...και OLED οθόνη!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τον Ίουλιο του '16 αγόρασα το 950 στα 250 ευρώ. Tον Σεπτέμβριο του '16 το 650 για δώρο στα 120 ευρώ. Και οι δύο έτρεχαν άψογα το λειτουργικό.

Το πρόβλημα δεν ήταν οι τιμές των x50 συσκευών. Σε όλες τις συσκευές η αρχική τιμή πέφτει μετά από 4-6 μήνες, πόσο μάλλον στα WM10 με λίγους χρήστες.

 

Και ο 212 μια χαρά ήταν. Μην κολλάμε σε επεξεργαστές. Δεν είναι τα πιο κοστοβόρα τεχνικά χαρακτηριστικά μιας mobile συσκευής.

Και όσον αφορά τους arm επεξεργαστές περισσότερο ρόλο παίζει να έχει αναπτυχθεί πάνω σε αυτούς το λειτουργικό και όχι η ταχύτητά τους.

Link to comment
Share on other sites

Τον Ίουλιο του '16 αγόρασα το 950 στα 250 ευρώ. Tον Σεπτέμβριο του '16 το 650 για δώρο στα 120 ευρώ. Και οι δύο έτρεχαν άψογα το λειτουργικό.

Το πρόβλημα δεν ήταν οι τιμές των x50 συσκευών. Σε όλες τις συσκευές η αρχική τιμή πέφτει μετά από 4-6 μήνες, πόσο μάλλον στα WM10 με λίγους χρήστες.

 

Και ο 212 μια χαρά ήταν. Μην κολλάμε σε επεξεργαστές. Δεν είναι τα πιο κοστοβόρα τεχνικά χαρακτηριστικά μιας mobile συσκευής.

Και όσον αφορά τους arm επεξεργαστές περισσότερο ρόλο παίζει να έχει αναπτυχθεί πάνω σε αυτούς το λειτουργικό και όχι η ταχύτητά τους.

 

To 950 δεν εκανε κατω απο 300 ευρω στο skroytz το καλοκαιρι του 2016...Απο χειμωνα οντως το σκοτωνανε οσο οσο μπας και τα ξεφορτωθουν...Καθως και το 950 xl...Εκτος και αν το πηρες ελαφρως μετεχειρο...

O snap 212 ηταν ενας Απαραδεκτος cpu για την εποχη που βγηκε..χειροτερος ακομα και απο τον Τοτε παλιο snap 400..Αυτο ειναι γεγονος..Μεχρι 720p βιντεο υποστηριζε..Αν ειναι δυνατον για συσκευη με αρχικη τιμη 250ευρω...Οσο καλο και να ειναι το optimization δεν μπορει να σωσει την κατασταση αν το τσιπακι καιει καρβουνο...

Βεβαια η ουσια ειναι πως οι συσκευες αυτες ειναι παρελθον...Απλα βρε παιδι μου οταν βλεπεις το 650 να ειναι 2 κλασεις ποιοτικοτερο απο τις ναυρχιδες της εταιρειας ειναι να απορεις...πως να το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

To 950 δεν εκανε κατω απο 300 ευρω στο skroytz το καλοκαιρι του 2016..Απο χειμωνα οντως το σκοτωνανε οσο οσο μπας και τα ξεφορτωθουν...Καθως και το 950 xl...Εκτος και αν το πηρες ελαφρως μετεχειρο...

Δεν είπα μεταχειρισμένο. Καινούριο από Vodafone. Για το 950 μιλάω. Το 950 XL έκανε 280. Απλώς ήθελα μικρότερο. Και σε παρακαλώ μην το ξανακάνεις αυτό. Να αμφισβητήσεις δηλαδή ό,τι σου γράφω.

O snap 212 ηταν ενας Απαραδεκτος cpu για την εποχη που βγηκε..χειροτερος ακομα και απο τον Τοτε παλιο snap 400..Αυτο ειναι γεγονος..Μεχρι 720p βιντεο υποστηριζε..Αν ειναι δυνατον για συσκευη με αρχικη τιμη 250ευρω...Οσο καλο και να ειναι το optimization δεν μπορει να σωσει την κατασταση αν το τσιπακι καιει καρβουνο...

Πού βγήκε χειρότερος; Στα benchmarks;

Κάτι σου είπα για τους επεξεργαστές. Δε θες να το ακούσεις. Κανένα πρόβλημα. Διαφωνούμε. Εσείς κοιτάξτε τους επεξεργαστές.

Για να έχουν οι άλλοι μια ιδέα ένας επεξεργαστής μπορεί να κοστίζει 25-30 δολάρια και η οθόνη 100-150.

Βεβαια η ουσια ειναι πως οι συσκευες αυτες ειναι παρελθον...Απλα βρε παιδι μου οταν βλεπεις το 650 να ειναι 2 κλασεις ποιοτικοτερο απο τις ναυρχιδες της εταιρειας ειναι να απορεις...πως να το κανουμε?

Δεν είναι 2 κλάσεις ποιοτικότερο. Σου υπενθυμίζω ότι έχω και τα 2. Κάτι θα ξέρω περισσότερο.

Όντως είναι παρελθόν. Όπως παρελθόν είναι και συσκευές αντίστοιχων ετών android. Προσωπικά θα επέλεγα πάλι 650 ή 950 μεταχειρισμένα σε σχέση με μεταχειρισμένες συσκευές android στην ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...