Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η επιλογή σου είναι εύκολη, κατά τη γνώμη μου. Αν σου αρέσουν τα WM και έχεις ενημερωθεί για τις ελλείψεις/προβλήματα -σχετικά με εφαρμογές- που αντιμετωπίζουν πολλοί χρήστες -δεν ανήκω σε αυτούς-, το 650 είναι η καλύτερη λύση στα ~100 ευρώ.

Για τη χρήση που το θέλεις θα μείνεις ικανοποιημένος. Διαφορετικά κοίταξε προς Android μεριά.

Πιο πίσω έχω γράψει σχετικά αναλυτικά την εμπειρία/γνώμη μου για το 650.

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή σου είναι εύκολη, κατά τη γνώμη μου. Αν σου αρέσουν τα WM και έχεις ενημερωθεί για τις ελλείψεις/προβλήματα -σχετικά με εφαρμογές- που αντιμετωπίζουν πολλοί χρήστες -δεν ανήκω σε αυτούς-, το 650 είναι η καλύτερη λύση στα ~100 ευρώ.

Για τη χρήση που το θέλεις θα μείνεις ικανοποιημένος. Διαφορετικά κοίταξε προς Android μεριά.

Πιο πίσω έχω γράψει σχετικά αναλυτικά την εμπειρία/γνώμη μου για το 650.

 

Ναι, την διάβασα. Βασικά να φανταστείς πως είμαι με ένα παλιό lumia 520 και δεν είχα κανένα θέμα. Δεν έχω απαιτήσεις. Μόνο το gps, που μέχρι τώρα είχα το here drive και βίντεο στο youtube απροβλημάτιστα. Από χθες όμως δεν ανοίγει, κάνει επανεκκινήσεις και τίποτα άλλο.

Μάλλον θα το ρισκάρω. Σε Android θα πάω όταν έχω περισσότερα χρήματα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δε ρισκάρεις τίποτα. Μια χαρά είναι το κινητό. Αν πέσεις σε προβληματική συσκευή και αντιμετωπίσεις επανεκκινήσεις ή άλλα προβλήματα μπορείς να την αλλάξεις. Αυτό μπορεί να συμβεί με οποιαδήποτε συσκευή, οποιασδήποτε εταιρίας.
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις την αγορά σου, δοκίμασες να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό σου;

Αν με αυτή τη λύση διορθωθεί το πρόβλημα σου, και είσαι και ικανοποιημένος από τη συσκευή σου, μεταθέτεις την αγορά για λίγο αργότερα, όπου θα βρεις ίσως και κάποια προσφορά και θα έχεις και περισσότερα χρήματα.

Σε κάθε περίπτωση κάνε πρώτα ένα αντίγραφο των αρχείων από το κινητό στον υπολογιστή σου.

 

Μπορείς να περάσεις ξανά το λειτουργικό του με το recovery tool της Microsoft.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις την αγορά σου, δοκίμασες να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό σου;

Αν με αυτή τη λύση διορθωθεί το πρόβλημα σου, και είσαι και ικανοποιημένος από τη συσκευή σου, μεταθέτεις την αγορά για λίγο αργότερα, όπου θα βρεις ίσως και κάποια προσφορά και θα έχεις και περισσότερα χρήματα.

Σε κάθε περίπτωση κάνε πρώτα ένα αντίγραφο των αρχείων από το κινητό στον υπολογιστή σου.

 

Μπορείς να περάσεις ξανά το λειτουργικό του με το recovery tool της Microsoft.

 

Ευχαριστώ. Αν και το πρόβλημα είναι πως δεν ανοίγει καν, θα το δοκιμάσω μέσω του recovery. Ευχαριστώ παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο tempered glass από σκρούτζ ή πλαίσιο/κλπ;

Με λίγα λόγια αξίζει να βάλω tempered glass και αν ναι αξίζει το Nillkin τα διπλάσια χρήματα από τα υπόλοιπα;

 

Edit: Στο 535 είχα πάρει ένα "τυχαίο" γύρω στα 10€ και η αλήθεια είναι πως άλλαξε πολύ την εμπειρία αφής στην οθόνη προς το χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με το γνωστό παρεάκι που αρπάζεται όπου βρει? Δεν έχετε αφήσει τόπικ για τόπικ...

 

Δεν είστε 10 χρονών παιδάκια, μεγάλοι άνθρωποι είμαστε και νομίζω μπορούμε να συνεννοηθούμε...

 

Διαγράφηκαν μηνύματα, συνεχίζουμε κανονικά στο θέμα μας :!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τα ποιο πολλά προβλήματα σε εμενα έχουν λυθεί ακόμα ένα έχει μείνει που μου σπάει τρελα τα νεύρα ειναι που κολλάει που και που το πληκτρολόγιο και δεν γράφει ή γράφει και τα εμφανίζει λίγο ποιο μετα μαζί σαν να κολλάει κάτι και μετα να τρέχει ,συμβαίνει και εσάς ; Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Τα ποιο πολλά προβλήματα σε εμενα έχουν λυθεί ακόμα ένα έχει μείνει που μου σπάει τρελα τα νεύρα ειναι που κολλάει που και που το πληκτρολόγιο και δεν γράφει ή γράφει και τα εμφανίζει λίγο ποιο μετα μαζί σαν να κολλάει κάτι και μετα να τρέχει ,συμβαίνει και εσάς ;

 

Κάνε ένα soft reset. Της αδερφής μου δεν έχει τέτοιο θέμα

Edited by impreza_sti

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα soft reset. Της αδερφής μου δεν έχει τέτοιο θέμα

Έχω κάνει πολλά δεν διορθώνεται ,και σβήσιμο της γλώσσας αλλα και πάλι τίποτα ,αν μπορείς ρώτησε την σε παρακαλώ πολυ γιατί αυτό δεν γίνεται πάντα και μπορεί να μην έχει τύχει στα χέρια σου

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει πολλά δεν διορθώνεται ,και σβήσιμο της γλώσσας αλλα και πάλι τίποτα ,αν μπορείς ρώτησε την σε παρακαλώ πολυ γιατί αυτό δεν γίνεται πάντα και μπορεί να μην έχει τύχει στα χέρια σου

 

Ούτε στις γυναίκας μου το 650 έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο. Μήπως να δοκίμαζες καμιά επαναφορά;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά στο τόσο, το κάνει και σε μένα. Αλλά εντάξει, δεν είναι συχνό.

Εκνευριστικά είναι τα live tiles που κολλάνε και δείχνουν ότι έχεις messenger ενώ τα έχεις ήδη διαβάσει... ότι και να δοκίμασα, επανεγκατάσταση κλπ, αυτά εκεί.

 

Και για τηλέφωνο με "επαγγελματικό" χαρακτήρα όπως λανσαρίστηκε, θα περίμενα πολύ καλύτερο μικρόφωνο στην ανοικτή ακρόαση. Όλο μου παραπονιούνται ότι δεν με ακούν. Με το 950xl ήταν πολύ καλύτερα, όπως και με το 6s plus μου.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και το δικό μου, σπάνια βέβαια αλλά έχει τύχει δυο τρεις φορές. Δείχνει σαν κάποια άλλη διεργασία να τρέχει από πίσω που ουσιαστικά δεσμεύει τη διαθέσιμη μνήμη και παγώνει προσωρινά αυτό που κάνεις εκείνη τη στιγμή για δευτερόλεπτα και το συνεχίζει μετά από λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά στο τόσο, το κάνει και σε μένα. Αλλά εντάξει, δεν είναι συχνό.

Εκνευριστικά είναι τα live tiles που κολλάνε και δείχνουν ότι έχεις messenger ενώ τα έχεις ήδη διαβάσει... ότι και να δοκίμασα, επανεγκατάσταση κλπ, αυτά εκεί.

 

Και για τηλέφωνο με "επαγγελματικό" χαρακτήρα όπως λανσαρίστηκε, θα περίμενα πολύ καλύτερο μικρόφωνο στην ανοικτή ακρόαση. Όλο μου παραπονιούνται ότι δεν με ακούν. Με το 950xl ήταν πολύ καλύτερα, όπως και με το 6s plus μου.

Έδωσες το 950 XL για το 650 ή το είχες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολλά update και ακόμα να το φτιάξουν τουλάχιστον ξέρω ότι δεν το Έχω μόνο Εγώ το πρόβλημα και ελπίζω να διορθωθεί ...σας ευχαριστώ παιδια
Link to comment
Share on other sites

Έδωσες το 950 XL για το 650 ή το είχες;

 

Επειδή πάντα θέλω να έχω ένα windows phone διαθέσιμο, έδωσα το 950xl που δεν ένιωσα να μου δίνει την αίσθηση της πανάκριβης συσκευής σε μεγάλο βαθμό και έχω τώρα ένα 650 για να δοκιμάζω τις καινούργιες build...

 

Οι regular συσκευές μου είναι άλλες.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά στο τόσο, το κάνει και σε μένα. Αλλά εντάξει, δεν είναι συχνό.

Εκνευριστικά είναι τα live tiles που κολλάνε και δείχνουν ότι έχεις messenger ενώ τα έχεις ήδη διαβάσει... ότι και να δοκίμασα, επανεγκατάσταση κλπ, αυτά εκεί..

 

Για να μην έχεις/έχετε θέμα με ειδοποιήσεις στα tiles, όταν έρχονται ειδοποιήσεις να τις ανοίγεται από το tile και όχι από το notification center

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς σας κρατάει τον κωδικό από το my phone γιατί εμενα θέλει να το βάζω συνέχεια και με έχει σπάσει τα νεύρα,ωστόσο το Facebook διορθώθηκε κάπως προς το καλύτερο και το messenger άντε να δούμε αν συνεχίσουν,για Snapchat δεν λέω τίποτα κοιμούνται,ξέρει κανένας παιδια πως να φτιάξω την οθόνη κλειδώματος να μου βγάζει ποιο πολλές πληροφορίες από εφαρμογές π.χ. Viber ,καιρό και messenger και αλλα ,να προλάβω σαν αυτήν την επιλογή που έχει στις ρυθμίσεις αλλα για ποιο πολλές εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα το 650 ενός φιλου. Παιδια τρελαθηκα με την οθονη του.

Πολύ καλυτερη από του 640 που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα ειναι και ο μόνος λόγος για να το επιλέξεις αντί του 640 οθόνη κατασκευή και ελάχιστα ποιο γρήγορο

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στον επεξεργαστή ποιο γρήγορο λογικά στην λειτουργία δεν θα το καταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα ειναι και ο μόνος λόγος για να το επιλέξεις αντί του 640 οθόνη κατασκευή και ελάχιστα ποιο γρήγορο

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στον επεξεργαστή ποιο γρήγορο λογικά στην λειτουργία δεν θα το καταλαβαίνεις

 

Σωστος το ντιζαιν και η οθονη ποιο γρηγορο στο λιγο που το δοκιμασα δεν ειδα κατι.

Α και η ηχογραφηση κλησεων.

Link to comment
Share on other sites

Έχει όμως και 16GB εσωτερική μνήμη σε σχέση με τα 8 του 640! Ένας ακόμα λόγος για να προτιμήσεις το 650 πέραν της οθόνης και της ομορφιάς! ;)

Για μένα το πιο σοβαρό λάθος τους είναι ότι η κάμερα του 650 τραβάει βίντεο μέχρι τα 720p! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...