Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας.Μία παρακληση απο φιλους που εχουν το S7 edge εαν μπορουν να βγαλουν να δω φωτο βραδυνες σε auto κ manual;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Μία παρακληση απο φιλους που εχουν το S7 edge εαν μπορουν να βγαλουν να δω φωτο βραδυνες σε auto κ manual;

 

Υπάρχει σχετικό θέμα για τις φωτογραφίες του s7 ρίξε μια ματιά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432873

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ προκαταβολικά για το σεντόνι, αλλά τα βρήκα όλα τα ποστς ενδιαφέροντα και θέλω να απαντήσω :P

 

Αυτό γίνεται μόνο από τον υπολογιστή

 

Ναι, από την εφαρμογή δεν βγάζει BBCode, έχουν φάει κράξιμο. :P Εγώ τις ανεβάζω και μπαίνω στο Chrome στο Flickr σαν Desktop agent (όχι m.flickr.com, αλλά flickr.com) και το κάνω copy από εκεί. Λίγο μπελαλίδικο αλλά δουλεύει.

 

Lumia 950 xl αυτόματα

 

Τέλεια ώρα να φωτογραφήσεις το συγκεκριμένο μέρος. Πολύ όμορφη φωτογραφία, ωραία λεπτομέρεια, αλλά όντως στο 1/3 από αριστερά κι εγώ βλέπω αυτή τη θολούρα. Σαν να είναι out of focus κάπως.

 

Απο το νεο αποκτηθέν HTC 10

 

Καλορίζικοοο. Πώς νιώθεις χωρίς μέτρια κάμερα πλέον; :p

 

κατι απο Meizu mx4 γιατι βλεπω οτι δεν μας παιζεται πολυ :p

 

Ουάου. Χωρίς καμία επεξεργασία αυτές; :blink: Τέλειες για κινέζικο μπορώ να πω.

 

φιλε μου αν και μου αρεσει η φωτο αλλα ισως θα επρεπε να κανεις tap to focus στο δεντρο γιατι το εχει καψει εντελως το δεντρο!!

 

Μετά θα φαινόταν ολόμαυρο το τοπίο όμως. Θα είχαμε ένα σωστά φωτισμένο δέντρο σε ένα μαύρο τοπίο. ΜΙΚΡΟ DYNAMIC RANGE. :rolleyes: #χοχοχο

 

mi5s στο αυτοματο και μια ακριβώς ιδια hdr ειναι low light για αυτο και 6400 iso!!!

 

Τι φάση το ISO6400 χωρίς ίχνος θορύβου. Good job Xiaomi.

 

ειναι πολυ καλες ειδικα η τριτη μου αρεσε πιο πολυ !!!καλη καμερα αλλα εχει μεινει αρκετα πισω πλέον απο τον ανταγωνισμό!!!(εχω το mx5 σπιτι!!)

 

Δώσε δείγμα στο λαό ρε Μάνθο. ;)

 

Εγώ αυτή θα την έβαζα στο "άλλο" θέμα. Όχι εδώ!

 

Και εδώ. Και εδώ. :happy:

 

Καλημερα σας.Μία παρακληση απο φιλους που εχουν το S7 edge εαν μπορουν να βγαλουν να δω φωτο βραδυνες σε auto κ manual;

 

Από παλιότερα:

 

31973352844_e755609f2c_n.jpg2016-12-21 19.03.35 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

32693036961_7d24751fcb_n.jpg2016-12-21 19.03.49 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

Αρκετά πιο σκοτεινή η δεύτερη, αλλά πιο κοντά στο τι έβλεπα irl. ;)

 

S7 vs HTC 10;; Φαντάζομαι HTC ε;

 

Για εμένα είναι ισοπαλία. Ή S7 και ημερίσιες auto με μη-εντυπωσιακές manual βραδινές, ή HTC10 με χρώματα που είναι απολαυστικά σε όλες τις οθόνες και όχι μόνο του κινητού, συν το δυνατό Manual στις βραδινές. Θεωρώ πως στα ίδια λεφτά το S7 edge είναι καλύτερο value γενικά. Σαν κάμερα, θα πήγαινα στο HTC για να το δοκιμάσω και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Τέλεια ώρα να φωτογραφήσεις το συγκεκριμένο μέρος. Πολύ όμορφη φωτογραφία, ωραία λεπτομέρεια, αλλά όντως στο 1/3 από αριστερά κι εγώ βλέπω αυτή τη θολούρα. Σαν να είναι out of focus κάπως.

 

 

 

 

Αυτο με το θολομα στα αριστερα στις φωτογραφίες το εχω στο 95% απο όσες εχω τραβήξει.

Δεν ξερω που οφείλεται και γιατι συμβαίνει. Το ιδιο πρόβλημα με θολές άκρες εχω παρατηρήσει και σε

αλλες φωτογραφίες εδω στο φόρουμ απο διάφορες συσκευές και κυρίως στα sony.

Ισως στα 4:3 να μην το κανει αλλά δεν το εχω δοκιμάσει,δεν μου αρέσουν έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το θολομα στα αριστερα στις φωτογραφίες το εχω στο 95% απο όσες εχω τραβήξει.

Δεν ξερω που οφείλεται και γιατι συμβαίνει. Το ιδιο πρόβλημα με θολές άκρες εχω παρατηρήσει και σε

αλλες φωτογραφίες εδω στο φόρουμ απο διάφορες συσκευές και κυρίως στα sony.

Ισως στα 4:3 να μην το κανει αλλά δεν το εχω δοκιμάσει,δεν μου αρέσουν έτσι...

Ναι, στα σονυ είναι πρόβλημα (στα 16:9) , αλλά υπάρχει και στις 2 άκρες. Στα 4:3 εξαλείφεται.

Μήπως έχεις hw θέμα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Μία παρακληση απο φιλους που εχουν το S7 edge εαν μπορουν να βγαλουν να δω φωτο βραδυνες σε auto κ manual;

 

Oριστε απο S7, ίδια κάμερα έχουν. Η πρώτη αυτόματο οι άλλες manual

 

30324538155_31bd987742_c.jpg

 

31093576410_9352e47209_c.jpg

 

31371355916_cfb64ffbb3_c.jpg

 

 

Ουάου. Χωρίς καμία επεξεργασία αυτές; :blink: Τέλειες για κινέζικο μπορώ να πω.

 

Όλες επεξεργασμένες είναι, φαίνεται στα exif

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει στο νημα να βαζουμε χωρις επεξεργασια με προγραμματα; Αν ειναι ετσι να κατεβαζω με το lightroom τοτε...Ετσι ομως παραποιουμε για τι σκοπο εγινε το θεμα εδω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει στο νημα να βαζουμε χωρις επεξεργασια με προγραμματα; Αν ειναι ετσι να κατεβαζω με το lightroom τοτε...Ετσι ομως παραποιουμε για τι σκοπο εγινε το θεμα εδω.

 

συμφωνω, εδω να μπαινουν οι μη επεξεργασμενες και στο αλλο νημα να μπαινουν με επεξεργασια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το θολομα στα αριστερα στις φωτογραφίες το εχω στο 95% απο όσες εχω τραβήξει.

Δεν ξερω που οφείλεται και γιατι συμβαίνει. Το ιδιο πρόβλημα με θολές άκρες εχω παρατηρήσει και σε

αλλες φωτογραφίες εδω στο φόρουμ απο διάφορες συσκευές και κυρίως στα sony.

Ισως στα 4:3 να μην το κανει αλλά δεν το εχω δοκιμάσει,δεν μου αρέσουν έτσι...

 

Αν θυμάσαι, είχα το ίδιο θέμα με το 1020 και τελικά ήταν hardware πρόβλημα. Μου άλλαξαν κάμερα (ευτυχώς εντός εγγυησης) και δεν ξαναείδα θολούρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το LG V10 σε auto χωρις HDR

 

33574896785_e80415cf02_c.jpg20170321_181924 by Γιώργος Ρουσέτης, on Flickr"]33574896785_e80415cf02_c.jpg20170321_181924 by Γιώργος Ρουσέτης, on Flickr[/url]

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το V10 είναι το 950 των Android.

 

#μου_λείπει_το_v10_μου

Δηλαδη Βαγγελη τι ενοεις με αυτο που λες;:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη Βαγγελη τι ενοεις με αυτο που λες;:confused:

 

Εννοει οτι ειναι εξαιρετικο!:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοει οτι ειναι εξαιρετικο!:)

Kαι εγω λεω να το αλλαξω με ενα One Plus 3T η S7 edge κατα δευτερη επιλογη...:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω λεω να το αλλαξω με ενα One Plus 3T η S7 edge κατα δευτερη επιλογη...:lol:

 

Το S7 edge ειναι το καλύτερο πακέτο απο ολα,ειναι παντός καιρού.

 

Τελικα αυτο με το θολομα στα αριστερα το εντοπισα σε σχεδον ολλες τις φωτογραφιες που εχω στο flickr.

 

 

32761857063_36b6d61496_c.jpgWP_20170305_10_03_26_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

33163509571_d974f197d1_c.jpgWP_20170305_10_01_43_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

33291631995_bb34cac177_c.jpgWP_20170305_10_02_32_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Με το LG V10 σε auto χωρις HDR

 

http://33574896785_e80415cf02_c.jpg20170321_181924 by Γιώργος Ρουσέτης, on Flickr

Όντως ωραια εικόνα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Honor 8

 

33201169990_24da336731_c.jpg

Επειδή δεν μπορω να δω τα exif είναι με hdr;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη Βαγγελη τι ενοεις με αυτο που λες;:confused:

 

Εννοει οτι ειναι εξαιρετικο!:)

 

Kαι εγω λεω να το αλλαξω με ενα One Plus 3T η S7 edge κατα δευτερη επιλογη...:lol:

 

Το S7 edge ειναι το καλύτερο πακέτο απο ολα,ειναι παντός καιρού.

 

Τελικα αυτο με το θολομα στα αριστερα το εντοπισα σε σχεδον ολλες τις φωτογραφιες που εχω στο flickr.

 

Γιώργο, όπως τα λέει ο Νίκος είναι. To V10 ήταν το καλύτερο manual τηλέφωνο που είχα σε Android. Ισοπαλία κατ' εμέ με το 950(xl) μου. Υψηλή ανάλυση και λεπτομέρεια. Raw+Jpeg με πολύ καλή απόδοση. Δυνατό hardware. Τέλειο αποτέλεσμα σε manual σε ότι συνθήκες ήθελα.

 

Το S7 edge όμως κερδίζει στα πάντα όλα, και κυριως στην μπαταρία που χρειαζόμουν τους προηγούμενους μήνες. Όταν οι επιδόσεις, η μπαταρία και η γενικότερη αίσθηση της συσκευής συνδιάζεται με μια κάμερα που είναι "πολύ καλή" χωρίς να νικάει κάπου τα υπόλοιπα καμεροτηλέφωνα αλλά και χωρίς να είναι μέτρια (S7 edge), εγώ προτίμησα να πάω εκεί.

 

Το OnePlus έχει κάτι σκαμπανεβάσματα όσον αφορά την κάμερά του, οπότε το αποφεύγω.

 

Νίκο, πήγαινέ το service φίλε. Όντως κι εγώ το παρατηρώ τώρα που το λες.

 

Καλημέρα, ναι hdr είναι

 

Πολύ όμρφο αποτέλεσμα hdr ή μη.

 

Το μόνο σπαστικό είναι που δεν έχει jpeg+raw η μαμά κάμερα. Έχω τραβήξει ένα κάρο φωτογραφίες και είναι σε raw only με Adobe Lightroom for Android...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...