Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

lumia 950 xl

WP_20170225_13_36_07_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

μια από τις πολλές φωτό σου που ανήκουν στο άλλο topic μας. έλα κι από εκεί. ;)

 

Από την στιγμή που είχες το 950 θα έπρεπε να γνωρίζεις πως το iso παίζει πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με το S7. Παραθέτεις 2 εντελώς άσχετες φωτογραφίες με iso 1000 και 2500 χωρίς κανένα θέμα (διότι και το θέμα δίνει έμφαση σε αυτό που βλέπουμε) όπου η ποιότητα είναι καλύτερη από το iso 250 του S7. Συγγνώμη αλλά το S7 με iso 250 και τα έκανε μαντάρα. Η παραπάνω φωτογραφία είναι τραγική! Αν ήταν σε σκηνικό αντίστοιχο του 950 με αυτά που παραθέτεις τα πράγματα θα ήταν ακόμα χειρότερα.

Η αρκετή λεπτομέρεια απλά δεν υφίσταται, όπως επίσης για την διαχείριση φωτεινών πηγών δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο μιας και η φωτογραφία έχει χαμηλή έκθεση. Εξού και το χαμηλό iso.

 

Χμμμ για να τα πάρω με τη σειρά :rolleyes:

 

Έχοντας περάσει και από τις δυο, το S7 βγάζει κοντά στα 250-400, ενώ το 950xl έπαιζε στα 400-500 σε παρόμοιες καταστάσεις. Αυτό το αποδίδω στα μεγαλύτερα pixels του S7.

 

Άσχετες δεν είναι. Συγκρίνω και καταλήγω πως ΣΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ δεν τραβάει κανένα τους καλή φωτογραφια. :confused:

 

Το θέμα μας είναι low-light landscapes, εξ' όσων αντιλαμβάνομαι. low-light landscape από το S7, low-light landscape η πρώτη από 950 με το αεροδρόμιο, low-light "landscape" η δεύτερή μου από το 950 με τον δρόμο. :O

 

Σαν πληροφορία βλέπω όντως περισσότερα από το 950 παρά από το S7 αλλά αυτό δεν υπάρχει ποστ μου που να μην το παραδέχομαι. :cool:

 

Το ISO κρατήθηκε χαμηλο και η έκθεση επίσης χαμηλά ώστε να διαχειριστεί κατάλληλα τις πηγές φωτός και να μην κάψει ότι ίσως να καιγόταν. Το 950 θα είχε ISO 600 και θα προσπαθούσε να αντισταθμίσει το ISO αυτό με μικρό χρόνο κλείστρου που θα σκοτείνιαζε τα πάντα. Μετά ο θόρυβος θα ήταν χειρότερος από του S7. Για να μη μιλήσω για το focus που θα πήγαινε περίπατο. :shifty:

 

Htc 10 auto

IMAG0548 by Guardian, on Flickr

 

[ειρωνεία] έχει κάψει το εξωτερικό της καφετέριας, πίσω πίσω. μικρό dynamic range. το 950 είναι καλύτερο. [/ειρωνεία]

 

Πέρα απ' την πλάκα, νομίζω το 10άρι είναι από τα λίγα (μαζί με το Honor 8) που αδιαμφισβήτητα πάνε καλά γενικότερα χωρίς ιδιαίτερη ίντριγκα. Keep it up. :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλα αυτο δεν εχει σχεση με την ποιοτητα της φωτογραφιας...αυτο δεν εξεταζουμε εδω περα?

Αυτό είναι όντως το θέμα των διαφωνιών εδώ και τόσο καιρό!

Καλώς ή κακώς το συγκεκριμένο νήμα "αναζητά" την καλύτερη φωτογραφία που μπορεί να βγάλει ενα κινητό και όχι την καλύτερη κάμερα!

Δεν είμαι γνώστης της φωτογραφίας, γι' αυτό και δεν γράφω στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά πιστεύω ότι διαφέρει αρκετά η φράση "καλύτερη φωτογραφία από κινητό" απ' τη φράση "καλύτερη κάμερα σε κινητό".

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο @navi55

Θα στο εξηγήσω όσο πιο απλά μπορώ:

Πάω σε ένα παιδικό πάρτυ όπου οι φωτογραφίες πέφτουν βροχή,από την στιγμή ας πούμε που έρχεται η τούρτα μέχρι να σβήσει τα κεράκια με το 1020 θα έχεις πάρει 3;4; φωτογραφίες; Και αν μέσα σε αυτές τις 3-4 το ένα παιδί κοιτάει αλλού και το άλλο έχει βγει εκτός πλάνου την να τη κάνεις?Να κοιτάς τις γωνίες αν έχει θόρυβο η φωτογραφία?

Συμφωνό με τον τίτλο του Νήματος "πιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες" και ότι το 1020 βγάζει καλές φωτογραφίες ,αλλά έχουμε 2017 και κάποια πράγματα πρέπει να θεωρούνται "δεδομένα".Μία καλή ποιότητα φωτογραφίας σε συνδιασμό με ένα καλό burst σε εσωτερικούς χώρους είναι ένα καλό "πακέτο" για αρκετούς από εμάς,το 1020 δεν έχει όλο το πακέτο και γι'αυτό είπα ότι δεν μπορεί να θεωρηθεί Τοπ καμεροτηλεφωνο.

Τοπ καμεροτηλεφωνο για εμένα είναι αυτό που μπορεί να ανταποκριθεί σε όλες τις συνθήκες και ας χάνει ελάχιστα σε κάποιους τομείς.

 

Δεν διαφωνώ αλλά μιας και πιάσαμε την κουβέντα για τα παιδικά πάρτι θα σου πω τις εμπειρίες μου. Σε indoor με λίγο φωτισμό (για να "επικρατούν" τα κερακια) με το 1020 έπαιρνα 1/10 των φωτογραφιών που παίρνω τώρα με το s7 αλλά το xenon μου έδινε σούπερ αποτελέσματα. Το ίδιο και με τα παιδάκια που δεν λένε να σταματήσουν 1". Τα "παγωνε".

Κατά τα άλλα ναι, αργοσαυρος.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

HTC 10 ALL AUTO

Αγαπημενο μερος:)

 

 

Σορρυ για το σεντονακι αλλα νομιζω οτι αξιζουν καποιες φωτο τα ΜΕΤΕΩΡΑ ΜΑΣ:!:

 

Περαστικός ή γείτονας?

Edited by navi55
αφαίρεση τεράστιας παράθεσης

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

montoya_42

Λαμια - Στυλιδα ειμαι αλλα ηρθα εκδρομη εκει γυρω σημερα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ για να τα πάρω με τη σειρά :rolleyes:

 

Έχοντας περάσει και από τις δυο, το S7 βγάζει κοντά στα 250-400, ενώ το 950xl έπαιζε στα 400-500 σε παρόμοιες καταστάσεις. Αυτό το αποδίδω στα μεγαλύτερα pixels του S7.

 

Άσχετες δεν είναι. Συγκρίνω και καταλήγω πως ΣΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ δεν τραβάει κανένα τους καλή φωτογραφια. :confused:

 

Το θέμα μας είναι low-light landscapes, εξ' όσων αντιλαμβάνομαι. low-light landscape από το S7, low-light landscape η πρώτη από 950 με το αεροδρόμιο, low-light "landscape" η δεύτερή μου από το 950 με τον δρόμο. :O

 

Σαν πληροφορία βλέπω όντως περισσότερα από το 950 παρά από το S7 αλλά αυτό δεν υπάρχει ποστ μου που να μην το παραδέχομαι. :cool:

 

Το ISO κρατήθηκε χαμηλο και η έκθεση επίσης χαμηλά ώστε να διαχειριστεί κατάλληλα τις πηγές φωτός και να μην κάψει ότι ίσως να καιγόταν. Το 950 θα είχε ISO 600 και θα προσπαθούσε να αντισταθμίσει το ISO αυτό με μικρό χρόνο κλείστρου που θα σκοτείνιαζε τα πάντα. Μετά ο θόρυβος θα ήταν χειρότερος από του S7. Για να μη μιλήσω για το focus που θα πήγαινε περίπατο. :shifty:

 

Έχω δει διάφορα συγκριτικά και αυτό που ανέφερα ισχύει. Προφανώς δεν έκανες σύγκριση των συσκευών σε ίδιες καταστάσεις. Το S7 ίσως να έχει σχετικά μεγάλα pixels ωστόσο το 950 έχει μεγάλο αισθητήρα. Έχω δει συγκριτικά είτε με ίδιες ρυθμίσεις όπου το S7 είχε λίγο σκοτεινότερη φωτογραφία, είτε στο αυτόματο όπου το S7 είχε πολύ μεγαλύτερο iso. Έχω παραθέσει και σε προηγούμενες σελίδες συγκριτικό που βρήκα στο flickr.

 

Για να δούμε ένα ακόμα συγκριτικό.

https://kaiserkiwi.de/2016/05/kameravergleich-samsung-galaxy-s7-edge-lg-g5-lumia-950-xl/

 

Scene8-GalaxyS7Edge-400x400.jpg Scene8-Lumia950XL-400x400.jpg

 

Το S7 με iso 1600 παρακαλώ και ταχύτητα κλείστρου 1/10.

Το 950 με iso 640 και ταχύτητα κλείστρου 1/6. Κι όμως.. η φωτογραφία:

-Είναι πολύ πιο φωτεινή!

-Πολύ καλύτερη διαχείριση φωτεινών πηγών. Αν την βλέπαμε χωρίς σύγκριση μπορεί να έλεγε κανένας "μα έχει κάψει τα γράμματα". Στο S7 δεν υπάρχουν καθόλου.

-Για την ποιότητα απλά δεν υπάρχει στο S7. Σαν να τραβήχτηκε από webcam.

-Αν και έχει μία απόχρωση προς το θερμό βλέπουμε χρώματα τα οποία είναι ευχάριστα. Στο S7 έχουν πάει περίπατο..

 

Από εκεί και έπειτα για το αυτόματο που αναφέρθηκε, όταν το S7 στο αυτόματο χρησιμοποιεί iso 250 και η φωτογραφία είναι τέρμα στον θόρυβο και χωρίς λεπτομέρεια, τι να σου κάνει το manual! Πόσο ακόμα να το χαμηλώσεις..

Τουλάχιστον από όσα έγραψες ισχύει αυτό για το focus που είναι γνωστό αλλά φυσικά το ρυθμίζεις πριν τραβήξεις σε συνθήκες πολύ χαμηλού φωτισμού. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βασιλη εξαιρετικές.

 

Greetings from my awesome Gold HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με το S7 edge δεν ειναι μονο οτι ειναι μετριο στο auto ,ειδικα σε νυχτερινες ...

 

Μολις εμαθα οτι το τηλεφωνο μου ειναι μετριο και στο auto και την ημερα !!!

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο @navi55

Θα στο εξηγήσω όσο πιο απλά μπορώ:

Πάω σε ένα παιδικό πάρτυ όπου οι φωτογραφίες πέφτουν βροχή,από την στιγμή ας πούμε που έρχεται η τούρτα μέχρι να σβήσει τα κεράκια με το 1020 θα έχεις πάρει 3;4; φωτογραφίες; Και αν μέσα σε αυτές τις 3-4 το ένα παιδί κοιτάει αλλού και το άλλο έχει βγει εκτός πλάνου την να τη κάνεις?Να κοιτάς τις γωνίες αν έχει θόρυβο η φωτογραφία?

Συμφωνό με τον τίτλο του Νήματος "πιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες" και ότι το 1020 βγάζει καλές φωτογραφίες ,αλλά έχουμε 2017 και κάποια πράγματα πρέπει να θεωρούνται "δεδομένα".Μία καλή ποιότητα φωτογραφίας σε συνδιασμό με ένα καλό burst σε εσωτερικούς χώρους είναι ένα καλό "πακέτο" για αρκετούς από εμάς,το 1020 δεν έχει όλο το πακέτο και γι'αυτό είπα ότι δεν μπορεί να θεωρηθεί Τοπ καμεροτηλεφωνο.

Τοπ καμεροτηλεφωνο για εμένα είναι αυτό που μπορεί να ανταποκριθεί σε όλες τις συνθήκες και ας χάνει ελάχιστα σε κάποιους τομείς.

 

Ηθικο διδαγμα. Αν εκτος απο φωτογραφος δεν εχεις υπαρξει και γονιος παραλληλα δεν μπορεις να δεις πολυπλευρα ποιο ειναι το καλυτερο φωτο-τηλεφωνο!!!

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Paok άμα σου κάνω crop το πόσο θολό έχει πάρει το πίσω μέρος του τοίχου στα δεξιά και την άλλη άκρη στα αριστερά της φωτογραφίας θα στεναχωρεθείς..
me > you
Link to comment
Share on other sites

Paok άμα σου κάνω crop το πόσο θολό έχει πάρει το πίσω μέρος του τοίχου στα δεξιά και την άλλη άκρη στα αριστερά της φωτογραφίας θα στεναχωρεθείς..

Επειδή την βλέπω από κινητό αυτή την στιγμή,εμένα μου φαίνεται αρκετά καλή δεδομένων των συνθηκών, θολούρα εννοείς το bokeh που έχει δημιουργήσει η κάμερα λόγω εστίασης;

Link to comment
Share on other sites

Paok άμα σου κάνω crop το πόσο θολό έχει πάρει το πίσω μέρος του τοίχου στα δεξιά και την άλλη άκρη στα αριστερά της φωτογραφίας θα στεναχωρεθείς..

 

Καταλαβαινεις οτι με αυτο που γραφεις φαινεται οτι δε γνωριζεις απο φωτογρφια? εγω την εχω βγαλει ετσι με in-focus στο προσωπο και out of focus το υπολοιπο.Crop αμα θελεις κανε στο προσωπο.

Εδω εχω κανει το αντιστροφο...iso 400

33075385106_36e7fc954f_c.jpg2017_02_15_21_58_16_ProShot by foxy4270, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την βλέπω από κινητό αυτή την στιγμή,εμένα μου φαίνεται αρκετά καλή δεδομένων των συνθηκών, θολούρα εννοείς το bokeh που έχει δημιουργήσει η κάμερα λόγω εστίασης;

Κοίτα,σοβαρά μιλώντας, όπως είπες κ εσύ δεδομένων των συνθηκών η φωτογραφία είναι καλή. Αν είναι auto είναι ακόμα καλύτερη. Αν είναι manual δεν πιάνεται γιατί ο paok ξέρει να τραβάει κ είναι τόσο πεισματάρης που θα ανέβασε την καλύτερη από τις 500 που έβγαλε ενδεχομένως, για να αποδείξει το point του. Έχω κακό σήμα εδώ κ δε μπορώ να δω το exif.

 

Τώρα για το σχόλιό μου.. δεν είναι bokeh στον τοίχο δεξιά. Είναι απλώς θολό και πιξελιασμένο το τελείωμα. Φαίνεται ότι δεν είναι το bokeh του focus διότι οι γραμμές του μαύρου ξύλου που είναι στο ίδιο βάθος με τον τοίχο κ άρα θα περίμενε κανείς να είναι το ίδιο θολές (αν ήταν bokeh), είναι πιο καθαρές. Αυτό διότι αλλάζει η χρωματική παλέτα.

 

Όλα τα πιο πάνω θα μπορούσε να τα πει κάποιος που ήθελε να αφήσει ένα **** comment κ βλέπει το ποτήρι άδειο, αντί για γεμάτο :)

 

Εγώ δεν τα λέω όμως κ ας σκαλώνει κ θάβει το s7 ο paok με τον τρόπο που το κάνει.. είναι καλό τυπάκι και τον αγαπάμε :o

Edited by impreza_sti
me > you
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,σοβαρά μιλώντας, όπως είπες κ εσύ δεδομένων των συνθηκών η φωτογραφία είναι καλή. Αν είναι auto είναι ακόμα καλύτερη. Αν είναι manual δεν πιάνεται γιατί ο paok ξέρει να τραβάει κ είναι τόσο πεισματάρης που θα ανέβασε την καλύτερη από τις 500 που έβγαλε ενδεχομένως, για να αποδείξει το point του. Έχω κακό σήμα εδώ κ δε μπορώ να δω το exif.

 

Τώρα για το σχόλιό μου.. δεν είναι bokeh στον τοίχο δεξιά. Είναι απλώς θολό και πιξελιασμένο το τελείωμα. Φαίνεται ότι δεν είναι το bokeh του focus διότι οι γραμμές του μαύρου ξύλου που είναι στο ίδιο βάθος με τον τοίχο κ άρα θα περίμενε κανείς να είναι το ίδιο θολές (αν ήταν bokeh), είναι πιο καθαρές. Αυτό διότι αλλάζει η χρωματική παλέτα.

 

Όλα τα πιο πάνω θα μπορούσε να τα πει κάποιος που ήθελε να αφήσει ένα **** comment κ βλέπει το ποτήρι άδειο, αντί για γεμάτο :)

 

Εγώ δεν τα λέω όμως κ ας σκαλώνει κ θάβει το s7 ο paok με τον τρόπο που το κάνει.. είναι καλό τυπάκι και τον αγαπάμε :o

 

1.Δεν ειναι αυτοματο...γραφω και τις ρυθμισεις

2.Δεν εβγαλα 500...αλλα δεν εβγαλα και μια.Εχω και μερικες που δεν εχει εστιασει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

HTC 10 ALL AUTO

Αγαπημενο μερος:)

32297489513_ae579030f4_z.jpgIMAG0095 by Vasileios Kallioras, on Flickr

32297477283_8858208b98_z.jpgIMAG0096 by Vasileios Kallioras, on Flickr

32297596543_23d6da191d_z.jpgIMAG0097 by Vasileios Kallioras, on Flickr

32730753520_ef73d5703f_z.jpgIMAG0099 by Vasileios Kallioras, on Flickr

32956937652_9d0fd1fd75_z.jpgIMAG0103 by Vasileios Kallioras, on Flickr

32956992122_92209ffe62_z.jpgIMAG0107 by Vasileios Kallioras, on Flickr

32730811800_7456fc134a_z.jpgIMAG0105 by Vasileios Kallioras, on Flickr

 

Σορρυ για το σεντονακι αλλα νομιζω οτι αξιζουν καποιες φωτο τα ΜΕΤΕΩΡΑ ΜΑΣ:!:

 

Απίστευτο μέρος! Κάτι δεν μου παει καλα στις φωτογραφίες σου Βασίλη αλλά δεν ξερω τι ειναι αυτο. Δεν ειμαι βεβαια και

ιδικός. Μπορεί να ειμαι και επηρεασμένος απο τα χρωματα του 950...

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

1.Δεν ειναι αυτοματο...γραφω και τις ρυθμισεις

2.Δεν εβγαλα 500...αλλα δεν εβγαλα και μια.Εχω και μερικες που δεν εχει εστιασει πουθενα.

 

Εσύ γράφεις τις ρυθμίσεις αλλά δεν υπάρχει ίχνος exif στις φωτογραφίες σου, που στην καλύτερη είναι λίγο "ύποπτο".

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εμαθα οτι το τηλεφωνο μου ειναι μετριο και στο auto και την ημερα !!!

Απαντησε μου σε παρακαλω,σε auto ή manual στο s7 θα διορθωσεις τα παρακατω? :rolleyes:

 

NAI...η διαφορα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

Εδω κι ενα μηνα αυτο γραφω.Η καμερα του S7 δεν εχει καμια επαφη με τις υπολοιπες ναυαρχιδες.

Υπερβολικο sharpening για να δημιουργησει την ψευδιασθηση της λεπτομερειας.

Θορυβος ακομα και σε μετριο φωτισμο.

Λαδοπαστελ για να σβησει τον θορυβο.

Σε μακρινα πλανα οι λεπτομερειες πανε περιπατο.

Ατονα χρωματα σε βραδυνες φωτο.

...αρχιζω να πιστευω οτι και ο χαρακτηρισμος "μετρια καμερα" ηταν επιεικης

 

Το οτι ειναι μετριο το s7 σε σχεση με τις υπολοιπες ναυαρχιδες νομιζω ειναι οφθαλμοφανεστατο στα σετ συγκρισης των τελευταιων σελιδων, αν διαφωνεις ειλικρινα δεν μπορω να σκεφτω τι επιχειρηματα θα μου δωσεις :ninja:

Και γω θα ηθελα να εχω αποψη παντου αλλα να μπορω να τη στοιχειοθετησω κιολας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

HTC 10 manual

33123422465_a5aae12105_k.jpg2017-02-26_10-13-34 by finn2k1, on Flickr

 

33123443435_200610497b_k.jpg2017-02-26_10-14-46 by finn2k1, on Flickr

 

Auto

32307689043_41d17dc40a_k.jpg2017-02-26_10-20-11 by finn2k1, on Flickr

 

32740864090_a0dd59d4eb_k.jpg2017-02-26_10-22-12 by finn2k1, on Flickr

 

33123567015_ef76b61b3e_k.jpg2017-02-26_10-22-43 by finn2k1, on Flickr

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Στέλιο εξαιρετικές!Μας ταξίδεψες πάλι :)

 

Greetings from my awesome Gold HTC 10

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όλες στο αυτόματο, HTC 10

 

32310727933_38881feeec_c.jpgIMAG0795 by Antonis Antonopoulos, on Flickr

 

33126459295_3b68a8d34d_c.jpgIMAG0894 by Antonis Antonopoulos, on Flickr

 

32999717491_2240298ec3_c.jpgIMAG0820 by Antonis Antonopoulos, on Flickr

 

32744001600_669508c023_c.jpgIMAG0871 by Antonis Antonopoulos, on Flickr

 

32281214994_3b4bacd6bb_c.jpgIMAG0797 by Antonis Antonopoulos, on Flickr

 

32310710283_782c8a240e_c.jpgIMAG0826 by Antonis Antonopoulos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Finn και Antonio27 πολυ καλες φωτογραφιες απο το HTC 10 :)

Το HTC 10 πιστευω ειναι το καλυτερο καμεροτηλεφωνο στο android, που εχω δοκιμασει.

Εχει μια ισσοροπια στη ληψη που κανει ως προς την σωστη ευκρινεια,λεπτομερεια και χρωματικο βαθος.

Επισης στις νυχτερινες κανει παπαδες και σε manual και σε auto.

Ενα αλλο συν που εχω βρει οτο υπερεχει ειναι στην εστιαση το βραδυ,σε βιντεο και φωτο,γρηγορη και σωστη τις περισσοτερες φορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίες φωτογραφίες παιδιά!

 

nfeels, finn, antonio, πολλές ταιριάζουν και στο άλλο topic μας. Ελάτε κι από εκεί ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446474

Link to comment
Share on other sites

εχω στη κατοχη μου ενα 950 και ενα s7 εως τη τριτη.εχω βγαλει μερικες φωτο για συγκριση στοauto γιαατι manual δεν εχω ιδεα.για να τις ανεβασω στο flick πρεπει να φτιαξω λογαριασμο;επισης αν θελετε κατι να βοηθησω εδω πειτε μου.
adok13
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...