Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Που να βγει και το S8 θα πάρουν φωτιά τα πληκτρολόγια :rolleyes:.

 

Κάποιο ψεγάδι θα του βρούμε και αυτού!!! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν υποθέσουμε ότι θα είναι λίγο καλύτερο από το s7 θα είναι άνω του μετρίου σίγουρα :lol:

:clap::clap::clap:

 

Θα περιμένουμε με αγωνία την κριτική του!!

 

Θα ανεβάσω συγκριτικό με το S7 edge να δούμε τι "φως" θα πιάνει η dual κάμερα του. Πάντως και με την έλευση του G6 θα πάρει φωτιά η ενότητα αυτή εδώ :cool:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5X hdr+

 

32923618361_3e01f3f9bb_c.jpg2017-02-22_01-03-39 by Jim Zak, on Flickr

 

32204875774_54e8169347_c.jpgIMG_20170222_125458 by Jim Zak, on Flickr

 

32204821544_9db7d6224b_c.jpg2017-02-22_01-01-31 by Jim Zak, on Flickr

 

32205234764_d90d727c70_c.jpg2017-02-22_01-30-07 by Jim Zak, on Flickr

Edited by impreza_sti
Τροποποίηση εικόνων μεγάλου μεγέθους
Link to comment
Share on other sites

:clap::clap::clap:

 

 

 

Θα ανεβάσω συγκριτικό με το S7 edge να δούμε τι "φως" θα πιάνει η dual κάμερα του. Πάντως και με την έλευση του G6 θα πάρει φωτιά η ενότητα αυτή εδώ :cool:.

Χαχααα θα χουμε να λεμε παλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Jimzak η 1 μου αρεσε πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πέραν από μια κοκορομαχία μεταξύ των ιδιοκτητών των συσκευών (ποιανού είναι .... η καλύτερη), ελάχιστη ουσία. :X

Πάλι καλά που μπήκαν μερικές φωτογραφίες από το Μ10 και είδαμε κάτι "καινούργιο":rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και μία από τον "παλαιμαχο" samsung galaxy note ii

 

33050989325_e3015a75a0_c.jpg2017-02-22_02-15-31 by Jim Zak, on Flickr

 

Jimzak η 1 μου αρεσε πάρα πολύ

 

Σε ευχαριστώ να σε καλά :)

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

HTC 10 auto

32925516251_16cf490417_k.jpg2017-02-22_03-39-07 by finn2k1, on Flickr

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Στέλιο πολύ ωραία. Μύρισε καλοκαιράκι!

 

Greetings from my awesome Gold HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση σε αυτούς που υποστηρίζουν με πολύ πάθος το 950 γιατί στο νήμα του, κάποιοι αποτρέπουν την αγορά του αν η χρήση του είναι αποκλειστικά στο auto και για γρήγορες φωτογραφίες, ρωτάω γιατί; Επίσης ρωτάω αν η χρήση η δική σας περιέχει φωτογραφίες μικρών παιδιών ή σας ενδιαφέρει μόνο η landscape φωτογράφιση

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά με δύο ζουζούνια 2 και 5 χρόνων, μια χαρά τα βομβαρδιζα άμεσα και στο αυτόματο με το 950. Κάποιες τις εκτύπωσα και σε καμβά 1m Χ0,60. Το ίδιο εύκολα τα βγάζω και τώρα με το s7

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρείτε παιδια... απαγορεύεται καποιος να βλέπει με τα ματια του οτι το s7 ειναι μετριο; η οτι το 950 ειναι μετριο; η οποιαδήποτε συσκευη; δεν νομιζω, για αυτο ο εκάστοτε κάτοχος εφοσον ο ίδιος είναι ευχαριστημενος δεν θα επρεπε να το νοιαζει τι λεει ο άλλος ουτε να γινεται οπαδικη η συζητηση...τα γουστα διαφερουν παιδια...χαρειτε τις συσκευες σας λοιπο

 

Σωστός. Όμως η οπαδικότητα είναι στο αιμα του Έλληνα (δυστυχώς).......

Edited by navi55

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσένα μπορεί να μην σε ενοχλεί αν γράφονται ακρότητες, αλλα καποιους τους ενοχλεί. Πράγματα δηλαδή που δεν έχουν καμμια σχέση με την πραγματικότητα.

 

Οσο για την φωτο που λες οχι δεν θεωρώ οτι εχεις αδικο να γκρινιάζεις αλλα ουτε θεωρώ οτι το μέλος nfeel λεει ψέματα ή κατασκευασε κατι επιτιδες.

 

Ούτε και εγώ λέω ότι ο άνθρωπος λέει ψέματα,απλα θέλω να μάθω πώς έγινε κάτι τέτοιο μέρα!

Link to comment
Share on other sites

LG G5 Wide lens HDR

33053952625_2c7aa20745_c.jpgLg g5 wide lens HDR by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

 

Θα ήθελα περισσότερη λεπτομέρεια στα φύλλα των δέντρων, ειδικά αν δεις στα δέντρα που είναι δεξιά. Ίσως οφείλεται στο hdr.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με δύο ζουζούνια 2 και 5 χρόνων, μια χαρά τα βομβαρδιζα άμεσα και στο αυτόματο με το 950. Κάποιες τις εκτύπωσα και σε καμβά 1m Χ0,60. Το ίδιο εύκολα τα βγάζω και τώρα με το s7

Να σου ζήσουν φίλε, πιστεύω αναφέρεσαι σε ημερήσιες;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαλαρωσε λιγο το υφος σου και εννοειται δεν ειπα για σενα. μια χαρα διαβαζω, αν δεν διαβαζα καλα θα ηταν το προβλημα γιατι καποιοι θα αλωνιζαν εδω περα

 

εχω αναφερει επανελλειμενα οτι ολο αυτο ξεκινησε οταν το μελος παοκ εκανε αναφορες συνεχως και με επανελλειμενο τροπο για μετρια καμερα, για εκτος δεκαδας κτλπ. αναφορες που μονο εμπρηστικες και προκλητικες μπορουν να χαρακτηριστουν

 

γι αυτο το λογο τα μελη που το κατεχουν αρχισαν να απαντανε επισης προκλητικα και να γινεται ολος αυτος ο χαμος

 

αν δηλαδη αρχιζα εγω να λεω οτι το 950 ειναι μετριο και ξανα και ξανα δεν θα τσαντιζοσουν δηλαδη?

 

H ερωτηση ειναι απλη...συμφωνεις με αυτα ναι η οχι?

 

μειονεκτήματα της κάμερας του S7 συγκριτικά και μη:

- Χαμηλότερη ανάλυση και μείωση της σε 16:9 (it's ok)

- Οι λεπτομέρειες εξαφανίζονται σε μακρινά πλάνα και σε εσωτερικούς χώρους με φωτισμό δωματίου

- Υπερβολικό sharpening για να εντυπωσιάσει και να αντισταθμίσει το παραπάνω θέμα

- Στις φωτογραφίες χωρίς φως ημέρας έχει ένα brown cast. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, μια τάση να καφετίζει το σύνολο της φωτογραφίας

- Το ois δεν είναι καλύτερο της σειράς G

- Λαδοπαστέλ σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Γενικά μια αίσθηση beautification στα πρόσωπα, άνευ προφανούς λόγου

- Τη νύχτα εύκολα βγάζεις καθαρή φωτογραφία, πράγμα που τους περισσότερους τους καλύπτει. Όμως οι λεπτομέρειες και τα χρώματα "πάνε περίπατο".

- Στο long shutter speed, οι φωτογραφίες δεν έχουν την ποιοτική αποτύπωση άλλων ναυαρχίδων.

Link to comment
Share on other sites

paok4270 Άσε ήσυχο το s7 τώρα θάβουμε το 950! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ επίσης με τις περισσότερες τοποθετήσεις σχετικά με τις φωτογραφίες. Εκτός από του navi55 :)

 

Κανένα πρόβλημα. Αν και οι περισσότερες αυτές τοποθετήσεις δεν ήταν ως προς το τεχνικό κομμάτι αλλά στο ότι δείχνουν ωραίες. Ωστόσο θα ήταν πιο εποικοδομητική η συζήτηση αν απαντούσες ακριβώς στα σχόλιά μου και έθετες και επιχειρήματα. Αν δεν θέλεις δεν πειράζει. ;)

Βλέποντας πάντως τις καλλιτεχνικές σου φωτογραφίες βλέπω πως κατέχεις το θέμα (τουλάχιστον το καλλιτεχνικό) και είναι κρίμα να μην γίνονται και ανάλογες συζητήσεις.

 

Any way..

 

Μερικές εντελώς στο αυτόματο από το 950. Μόνο στην τέταρτη έγινε tap to focus. Καμιά φορά απλά ένα tap χρειάζεται για να κάνει την διαφορά.

 

33056532115_676d9b168f_b.jpgWP_20170216_20_19_32_Pro by Angel Os, on Flickr

 

32241006873_d57f7931ed_b.jpgWP_20170216_20_22_16_Pro by Angel Os, on Flickr

 

32241012743_79912551e2_b.jpgWP_20170216_20_23_40_Pro by Angel Os, on Flickr

 

33056578235_befe76e6eb_b.jpgWP_20170216_20_25_45_Pro by Angel Os, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα. Αν και οι περισσότερες αυτές τοποθετήσεις δεν ήταν ως προς το τεχνικό κομμάτι αλλά στο ότι δείχνουν ωραίες. Ωστόσο θα ήταν πιο εποικοδομητική η συζήτηση αν απαντούσες ακριβώς στα σχόλιά μου και έθετες και επιχειρήματα. Αν δεν θέλεις δεν πειράζει. ;)

Βλέποντας πάντως τις καλλιτεχνικές σου φωτογραφίες βλέπω πως κατέχεις το θέμα (τουλάχιστον το καλλιτεχνικό) και είναι κρίμα να μην γίνονται και ανάλογες συζητήσεις.

 

r

 

Αυτη ειναι η πραγματικη ποιοτητα του 950...δεν υπαρχει καμια επαφη αναμεσα στι 2 καμερες(S7,950).

Τωρα πως καταφερε ο Nfeel να βγαλει τετοια φωτο ειναι αξιο αποριας

 

33022402465_ab2e623a6c_c.jpg950 by No Feels, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η πραγματικη ποιοτητα του 950...δεν υπαρχει καμια επαφη αναμεσα στι 2 καμερες(S7,950).

Τωρα πως καταφερε ο Nfeel να βγαλει τετοια φωτο ειναι αξιο αποριας

 

33022402465_ab2e623a6c_c.jpg950 by No Feels, on Flickr

 

Προσωπικά δεχομαι οτι αυτή βγήκε τοσο χάλια,ενδεχομένως θα μπορούσε να ειναι και χειροτερη!

Την ημέρα θελω να μου ανεβάσουν μια καμένη εξωτερικού χώρου να το δω με τα μάτια μου.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει. Αν ο φωτισμός δεν είναι καλός και δεν κάνεις είτε tap to focus είτε manual focus βγαίνει έτσι.

 

tap to focus φανταζομαι οτι ειναι το αυτονοητο? ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...