Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε, προσπαθώντας να αποστασιοποιηθώ όσο περισσότερο γίνεται στην κρίση και χωρίς να βάλω μέσα τον παράγοντα της συμπάθειας της Samsung και του s7, έχω να πω πως το 950 με πούλησε.

 

Το πήρα σε διακοπές για να βγάλω φωτογραφίες ενόσω είχα το s7 service και μου έκαψε αρκετές από αυτές που έβγαλα.

 

Η απόδοση του ουρανού και των landscapes είναι αρκετά καλή στο 950 ομολογουμένως.

 

Θα επέλεγα το s7 για να σου απαντήσω όμως συνοπτικά. Τέτοια καμμένη φώτο που μου έβγαλε το 950 σε 3 μέρες, δεν μου την έχει βγάλει κανένα κινητό εδώ και χρόνια.

 

Εχω σοκαριστεί απο αυτα που διαβάζω στις τελευταίες σελίδες...Σιγουρα η κάμερα του 950 δεν ειναι η ευκολότερη κάμερα που υπαρχει σε τηλεφωνο ούτε και η γρηγορότερη στην εστίαση.

Επίσης στης νυχτερινές λήψεις θέλει λίγη προσοχή για να εστιάσει καλα. Την ημέρα το WB αποτυγχάνει κάποιες φορές αλλά τα αποτελέσματα

στο 99% των λήψεων ειναι εξαιρετικά.

Το 950xl το εχω εδω και δυο μήνες περίπου. Έχω βγάλει πάρα πολλες φωτογραφίες ημέρα και αρκετές αυτόματες νύχτα. Έχω δει καμένες φωτογραφίες του τραβηγμένες νύχτα.

Ποτέ δεν εχω δει καμένη φωτογραφία ημέρας του 950xl !!! Πραγματικά πρεπει να ειναι απίστευτα δύσκολο να κάψει κανεις μια φωτογραφία

με το 950 μέρα μεσημέρι....Θα σε παρακαλούσα λοιπον να μας πεις κάτω απο ποιες συνθήκες κατάφερες να κάψεις μέρα φωτογραφίες με το 950.

Link to comment
Share on other sites

Εχω σοκαριστεί απο αυτα που διαβάζω στις τελευταίες σελίδες...Σιγουρα η κάμερα του 950 δεν ειναι η ευκολότερη κάμερα που υπαρχει σε τηλεφωνο ούτε και η γρηγορότερη στην εστίαση.

Επίσης στης νυχτερινές λήψεις θέλει λίγη προσοχή για να εστιάσει καλα. Την ημέρα το WB αποτυγχάνει κάποιες φορές αλλά τα αποτελέσματα

στο 99% των λήψεων ειναι εξαιρετικά.

Το 950xl το εχω εδω και δυο μήνες περίπου. Έχω βγάλει πάρα πολλες φωτογραφίες ημέρα και αρκετές αυτόματες νύχτα. Έχω δει καμένες φωτογραφίες του τραβηγμένες νύχτα.

Ποτέ δεν εχω δει καμένη φωτογραφία ημέρας του 950xl !!! Πραγματικά πρεπει να ειναι απίστευτα δύσκολο να κάψει κανεις μια φωτογραφία

με το 950 μέρα μεσημέρι....Θα σε παρακαλούσα λοιπον να μας πεις κάτω απο ποιες συνθήκες κατάφερες να κάψεις μέρα φωτογραφίες με το 950.

 

 

To επιβεβαιωνω 100%...ακομα και να βλεπεις στην οθονη καμμενα σημεια(πριν τραβηξεις την φωτο)...μετα την επεξεργασια το 950 θα κατεβασει τα highlights για να μην καψει τα φωτεινα σημεια.

Ουτε εγω εχω βγαλει καμμενη φωτο με το 950

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

S7 vs 950 xl

 

 

Τις βραδινές δεν θα τις σχολιάσω, δεν καταλαβαίνω και τον λόγο που τις παρέθεσες. Έχουμε αναφέρει πως σε πολύ χαμηλού φωτισμού φωτογραφίες χρειάζεται είτε tap to focus είτε ακόμα καλύτερα manual focus. Ναι είναι εκνευριστικό, ωστόσο παίρνει άψογο αποτέλεσμα. Στο αυτόματο χαμηλού φωτισμού έχω ανεβάσει και εγώ φωτογραφία που δεν ήταν σωστά εστιασμένη ώστε να έχουν εικόνα οι χρήστες, όπως και άλλοι κάτοχοι έχουν ανεβάσει φωτογραφίες με μέτρια εστίαση αλλά όχι τόσο χάλι. Δεν θεωρώ αντιπροσωπευτικό δείγμα προς σύγκριση.

Αυτό που θα σχολιάσω όμως στις νυχτερινές είναι το wb του S7 και το αναφέρω μόνο και μόνο επειδή στο vs έγινε σχολιασμός για το wb του 950 αλλά για το λάθος wb στις βραδινές και τα εξωπραγματικά χρώματα γενικότερα ούτε λόγος. Γενικότερα βλέπουμε μεμονωμένα δείγματα ή συγκρίσεις από άλλους που δεν έχει γίνει λόγος για τα πραγματικά χρώματα. Αυτό το διαπίστωσα από το S7 της φίλης μου όπου τα χρώματα ναι μεν δείχνουν πολύ εντυπωσιακά, ωστόσο δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα!

 

Από τις ημερήσιες θα σταθώ κυρίως στο τρίτο set με την χαμογελαστή κυρία όπου με το S7 το μαλλί της φαίνεται λες και έχει βάλει gel ενώ στο 950 έχει βγει πιο φυσικό. Αυτό φαίνεται και στα υπόλοιπα κεφάλια αλλά το πιο αισθητό είναι στην συγκεκριμένη κυρία. Επειδή και αυτό το διαπίστωσα στις δοκιμές με το S7 που έπιασα και έχοντας το 950, είμαι 100% σίγουρος για το ποια συσκευή έχει βγάλει φυσικό αποτέλεσμα όπως δηλαδή είναι και στην πραγματικότητα.

 

Τελικά θέλουμε να βγάζουμε αυτό που βλέπουμε ή να βγάζουμε και να βλέπουμε κάτι διαφορετικό που να δείχνει απλά εντυπωσιακό?

 

Από εκεί και έπειτα διαβάζω ξαφνικά αρνητικά σχόλια για καμμένα σημεία στο 950? Το καλύτερο dynamic range που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή σε κινητό θα το βγάλουμε κι αυτό ως αρνητικό? :down:

Κατά τα άλλα όταν κάνουμε αντικειμενική κριτική κάποιοι το βλέπουν ως εμπάθεια ενώ κάτι τέτοια σχόλια ή παρεμφερή τα υποστηρίζουν.

 

Να μην το αφήσω ασχολίαστο κι αυτό :rolleyes: :

 

Νομίζω θα ήταν αφύσικο ή άτονο το αποτέλεσμα αν προσπαθούσε να μην κάψει το εξωτερικό. Όσο άτονο μου φαίνεται βλέποντας εναλλάξ τις δυο φωτογραφίες, αυτό που έβγαλε το 950.

 

Στο δεύτερο σετ, μου αρέσει το αποτέλεσμα του 950. Εκτός από περισσότερη λεπτομέρεια, έχει και πιο ζεστά χρώματα.

 

Για το τελευταίο, νομίζω όποιος πει ότι έκαψε το απέναντι κτίριο το S7 δεν έλαβε υπ' όψιν πόσο σκοτείνιασε το κάδρο από την κοπελιά. Προσπαθώντας να ισορροπήσει και να απαθανατίσει τα shadows της, προτίμησε να κάψει ότι είναι out of focus (απέναντι κτίριο) και να κρατήσει τη φωτομέτρηση στα κοντινά και in-focus.

 

Ο καιρός ήταν συννεφιασμένος και κατά διαστήματα ψιχάλιζε. Όταν υπάρχει συννεφιά λογικό είναι να βγουν και πιο άτονα τα χρώματα. Τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι το 950 είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα.

 

Στο τρίτο set η κοπελιά δεν παίζει κανένα ρόλο πραγματικά. Παίζει ρόλο μόνο ως προς το κάδρο αλλά δεν έχει επηρεάσει το υπόλοιπο σκηνικό. Αυτό μάλιστα που γράφεις για την φωτομέτρηση δεν υφίσταται διότι αν ήταν έτσι θα ήταν και πιο φωτεινή η εικόνα στα κοντινά. Απ' ότι βλέπουμε είναι λίγο πιο σκοτεινή στα κοντινά.

 

Εχω σοκαριστεί απο αυτα που διαβάζω στις τελευταίες σελίδες...Σιγουρα η κάμερα του 950 δεν ειναι η ευκολότερη κάμερα που υπαρχει σε τηλεφωνο ούτε και η γρηγορότερη στην εστίαση.

Επίσης στης νυχτερινές λήψεις θέλει λίγη προσοχή για να εστιάσει καλα. Την ημέρα το WB αποτυγχάνει κάποιες φορές αλλά τα αποτελέσματα

στο 99% των λήψεων ειναι εξαιρετικά.

Το 950xl το εχω εδω και δυο μήνες περίπου. Έχω βγάλει πάρα πολλες φωτογραφίες ημέρα και αρκετές αυτόματες νύχτα. Έχω δει καμένες φωτογραφίες του τραβηγμένες νύχτα.

Ποτέ δεν εχω δει καμένη φωτογραφία ημέρας του 950xl !!! Πραγματικά πρεπει να ειναι απίστευτα δύσκολο να κάψει κανεις μια φωτογραφία

με το 950 μέρα μεσημέρι....Θα σε παρακαλούσα λοιπον να μας πεις κάτω απο ποιες συνθήκες κατάφερες να κάψεις μέρα φωτογραφίες με το 950.

 

Η πραγματικότητα όπως τα λες αλλά και όπως τα έχουμε δει από δείγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Πάοκ, καλές και άγιες οι φωτό, παραδέχομαι ότι δίνεις πολλή ψυχή σε αυτές αλλά γιατί επιμένεις σε συσκευές που ψόφησαν οριστικά;

Κι όχι μόνο αυτό αλλά με το 1020 μου βγάζεις τη ψυχή από τα σωθικά, μιλάμε για εξαιρετικά δύστροπη κάμερα που μόνο εσύ ξέρεις τα μυστικά της.

Έτσι θα μας πείσεις να την αγοράσουμε την πλέον ανύπαρκτη; :D

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Πάοκ, καλές και άγιες οι φωτό, παραδέχομαι ότι δίνεις πολλή ψυχή σε αυτές αλλά γιατί επιμένεις σε συσκευές που ψόφησαν οριστικά;

Κι όχι μόνο αυτό αλλά με το 1020 μου βγάζεις τη ψυχή από τα σωθικά, μιλάμε για εξαιρετικά δύστροπη κάμερα που μόνο εσύ ξέρεις τα μυστικά της.

Έτσι θα μας πείσεις να την αγοράσουμε την πλέον ανύπαρκτη; :D

 

τι εννοεις δυστροπη? απλουστατη μου φαινεται.

Επιμενω γιατι ειναι η μοναδικη καμερα στον κοσμο που διαθετει xenon + ois.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δυστροπη? απλουστατη μου φαινεται.

Επιμενω γιατι ειναι η μοναδικη καμερα στον κοσμο που διαθετει xenon + ois.

 

Να το πεις αν κυκλοφορεί στην αγορά και με android λογισμικό (χιουμοράκι).

Σοβαρά, καλή και σοβαρή κάμερα αλλά αν είναι επιπέδου auto όπως τα βγάζει ο nfeel για το 950, δεν θα πάρουμε. Ψόφησε και το λογισμικό και η εταιρεία και είναι κρίμα, όντως τα λούμια βγάζουν καλές φωτό αλλά τα παράτησαν. Ισχύει αυτό που είπε κάποιος ότι η ομάδα της λούμια εξαγοράστηκε από τη Huawei; Ενδιαφέρουσα εξέλιξη.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό να βλέπουμε δείγματα και από παλιές συσκευές με καλή κάμερα. Δεν σημαίνει πως αυτό γίνεται προκειμένου κάποιος να αγοράσει τέτοια συσκευή.

Το 1020 ήταν καλό και χρυσό για την εποχή του, αλλά πλέον όχι τόσο. Το xenon έχει επιβεβαιωθεί πως δεν είναι και πολύ δυνατό, ο αισθητήρας είναι πιο σκοτεινός σε σχέση με τα νεότερα κινητά και στο αυτόματο σε χαμηλού φωτισμού σκηνικά ανεβάζει αρκετά το iso οπότε πέφτει η ποιότητα. Επίσης δεν έχει καθόλου hdr.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τον λογο που άρχισαν βροχη τα σχόλια για τον χρήστη nfeel και αυτά που είπε για το 950.

Ειπε ο άνθρωπος ότι δουλεψε την συσκευη και τον κρεμασε κυριολεκτικά, όπως επίσης του έκαιγε τις φωτογραφίες. Μάλιστα ειδαμε και δείγματα κακιστα όντως.

Θα είχε ενδιαφέρον να μας πει περισσότερες λεπτομέρειες για την συμβίωση του με την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω σοκαριστεί απο αυτα που διαβάζω στις τελευταίες σελίδες...Σιγουρα η κάμερα του 950 δεν ειναι η ευκολότερη κάμερα που υπαρχει σε τηλεφωνο ούτε και η γρηγορότερη στην εστίαση.

Επίσης στης νυχτερινές λήψεις θέλει λίγη προσοχή για να εστιάσει καλα. Την ημέρα το WB αποτυγχάνει κάποιες φορές αλλά τα αποτελέσματα

στο 99% των λήψεων ειναι εξαιρετικά.

Το 950xl το εχω εδω και δυο μήνες περίπου. Έχω βγάλει πάρα πολλες φωτογραφίες ημέρα και αρκετές αυτόματες νύχτα. Έχω δει καμένες φωτογραφίες του τραβηγμένες νύχτα.

Ποτέ δεν εχω δει καμένη φωτογραφία ημέρας του 950xl !!! Πραγματικά πρεπει να ειναι απίστευτα δύσκολο να κάψει κανεις μια φωτογραφία

με το 950 μέρα μεσημέρι....Θα σε παρακαλούσα λοιπον να μας πεις κάτω απο ποιες συνθήκες κατάφερες να κάψεις μέρα φωτογραφίες με το 950.

Τις έχω ποστάρει τις καμμένες λίγες σελίδες πίσω φίλε μου.

 

Τις βραδινές δεν θα τις σχολιάσω, δεν καταλαβαίνω και τον λόγο που τις παρέθεσες. Έχουμε αναφέρει πως σε πολύ χαμηλού φωτισμού φωτογραφίες χρειάζεται είτε tap to focus είτε ακόμα καλύτερα manual focus. Ναι είναι εκνευριστικό, ωστόσο παίρνει άψογο αποτέλεσμα. Στο αυτόματο χαμηλού φωτισμού έχω ανεβάσει και εγώ φωτογραφία που δεν ήταν σωστά εστιασμένη ώστε να έχουν εικόνα οι χρήστες, όπως και άλλοι κάτοχοι έχουν ανεβάσει φωτογραφίες με μέτρια εστίαση αλλά όχι τόσο χάλι. Δεν θεωρώ αντιπροσωπευτικό δείγμα προς σύγκριση.

 

Εγώ πάλι νομίζω ότι είναι απόλυτα αντιπροσωπευτικό. Όπως κ ο φίλος Βαγγέλης πιο πάνω το εντόπισε πολύ σωστά, σκοπός μου δεν ήταν να προσπαθήσω να βγάλω τις καλύτερες φωτογραφίες βάζοντας σε εφαρμογή όλες τις τεχνικές λεπτομέρειες που θα μπορούσα, για να βγουν εντυπωσιακές οι φωτογραφίες.

 

Σκοπός μου ήταν να τραβήξω φωτογραφίες "βλέπω κάτι καλό που θέλω να αποτυπώσω, βγάζω και πυροβολώ". No hussle.

Είναι φωτογραφίες που θα δει ο μέσος χρήστης που θα πάρει το κινητό και θα τραβήξει.

 

Συμφωνώ επίσης με τις περισσότερες τοποθετήσεις σχετικά με τις φωτογραφίες. Εκτός από του navi55 :)

me > you
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτή το post γράφω δύο λόγια. Η φωτογραφία που έγινε παράθεση στο post του navi55 έχει υποστεί επεξεργασία στο snapseed.

Αυτό φαίνεται στο exif.

Συγκεκριμένα έχει ανέβει το structure μέσω του υπό μενού details τόσο πολύ που πλέον φαίνονται τα σύννεφα στον ουρανό. Ο λονδρέζικος ουρανός είναι εντελώς γκρι, συνήθως δεν βλέπεις / φαίνεται τίποτα παρά το μουντό γκρι.

 

Προς τέρψιν του φωτογραφικού ματιού, επέλεξα να αναδείξω περισσότερο ουρανό. Αυτό ανέβασε μοιραία τα επίπεδα θορύβου.

 

Εάν είχε δημιουργηθεί το θέμα με τις καλλιτεχνικές φωτογραφίες τότε, τη φωτό αυτή θα την πόσταρα μάλλον εκεί αφού δεν είχα τόσο σκοπό να αναδείξω τις δυνατότητες του s7 με τη συγκεκριμένη. Περισσότερο μου άρεσε το θέμα και ελλείψη κατάλληλου χώρου την ανέβασα εδώ.

 

Αφού ξεκαθαρίσαμε ότι η συγκεκριμένη δεν είναι αντιπροσωπευτική της κάμερας του s7 αφού έχει υποστεί επεξεργασία πάμε παρακάτω..

 

Πριν 10 μέρες είχα στείλει το s7 edge μου στην αντιπροσωπεία για αλλαγή πλακέτας. Εκεί έμεινε άλλες 10 μέρες. Επειδή όμως ενδιάμεσα είχα προγραμματίσει ταξίδι αναψυχής κ επειδή άκουγα τόσα πολλά εδώ μέσα για την κάμερα του 950 (ήξερα ότι δεν ισχύουν φυσικά ολα), αποφάσισα στο ταξίδι αυτό να έχω μαζί μου για να τραβάω φωτός δύο άλλα τηλέφωνα.

Είχα λοιπόν μαζί μου και το 950 και το 950xl. Το 950 έμεινε στο ράφι για το υπόλοιπο του ταξιδιού και χρησιμοποιούσα μόνο το 950 xl.

 

Παρενθετικά να πω πως ήταν τα πρώτα μου Windows phones και σαν εμπειρία χρήσης ήταν η χειρότερη από ότι τηλέφωνο έχω πιάσει, επιπλέον ήταν πολύ χειρότερη εμπειρία από όσο θα μπορούσα να φανταστώ.

 

Κλείνει η παρένθεση και πάμε στα της κάμερας. Out of the box auto λήψεις μόνο, η κάμερα σε σχέση κ σύγκριση με το s7 είναι αρκετά υποδεέστερη. Το βγάζω κ πυροβολώ απλά δεν ισχύει. Η φωτογραφία μπορεί να βγει από μέτρια έως κακή κ να καίει διάφορα σημεία του κάδρου. Μιλάμε πάντα για περιπτώσεις που βγάζεις το τηλ γρήγορα κ τραβάς. Δεν υπάρχει χρόνος για ρυθμίσεις και πολλές λήψεις του ίδιου σκηνικού για να πετύχεις το αποτέλεσμα που θα σε ικανοποιήσει.

 

Ανεβάζω μερικά δείγματα για να δείτε.

Επειδή οι φώτο εστάλησαν μέσω viber δεν υπάρχει exif για κάποιο λόγο για να δείτε τις λεπτομέρειες. Είναι στο αυτόματο οι φωτογραφίες.

 

 

Εδώ εντάξει λες νύχτα, δύσκολες συνθήκες πολύ και διάφοροι φωτισμοί.

Είναι κάκιστες οι φωτογραφίες, το s7 είμαι σίγουρος θα απέδιδε καλύτερα αλλά το προσπερνάμε, πάμε πάρα κάτω..

 

32774737771_24c16685cf_b.jpg2017-02-14_02-40-06 by No Feels, on Flickr

 

 

32857880396_600cd7083f_b.jpg2017-02-14_02-40-52 by No Feels, on Flickr

 

 

Εδώ έχει κάψει όλο το περίγραμμα του background..

 

32745036552_15cfdf8f4e_b.jpg2017-02-14_02-41-14 by No Feels, on Flickr

 

Και εδώ έχει κάψει ακόμα περισσότερο από το φόντο..

 

32898441345_59c40a1c79_b.jpg2017-02-14_02-41-31 by No Feels, on Flickr

 

 

Αν κάποιος δεν ξέρει με τι είναι τραβηγμένες, τις κάνει εύκολα τις πάρα πάνω για φώτο από κινητό κάτω των 100 euro...

 

Θέλω επίσης να πω ότι έβγαλα κ καλές φωτογραφίες με το 950 xl.

Κάποιες τις έχω ανεβάσει ήδη στα δύο θέματα του forum. Δεν ήταν όλες κακές. Ο παράγοντας του πως θα σου κάτσει ήταν ο ισχυρότερος όμως κ η εν γένει εμπειρία χρήσης από τις χειρότερες..

 

Αυτά.

 

Τις έχω ποστάρει τις καμμένες λίγες σελίδες πίσω φίλε μου.

 

 

 

 

Εγω δεν ειδα πουθενά να εχεις βαλει καμένες φωτογραφίες απο το 950. Τώρα αν λες αυτές που ανέβασες απο Viper δεν ειναι άξιες σχολιασμού.

Δεν μπορούμε να καταλάβουμε καν αν ειναι απο 950. Μοιαζει να τραβήχτηκε με το Rich και να το εχεις βάλει στο τέρμα μετά την λήψη της φωτογραφίας.

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Htc 10 Manual

 

32658414740_699636dd6f_c.jpgIMAG0488 by Guardian, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mi5s η μία με φλας, στο αυτόματο και η άλλη manual όλα στο χέρι και στα γρήγορα!!!

32914555841_df3e13d284_k.jpgIMG_20170221_223047 by manthos kalaitzidis, on Flickr

32195545374_7fc4e5e47b_z.jpgIMG_20170221_223000 by manthos kalaitzidis, on Flickr

32885106032_f9686d266b_z.jpgIMG_20170221_210105 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Htc 10 Manual Τρίποδας

 

32886793672_31b19c8b7a_c.jpgIMAG0496 by Guardian, on Flickr

 

Greetings from my awesome Gold HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνωμοτούμε για να βγάλουμε άχρηστο το κινητό σου.

 

Καλημέρα σε όλους.

Μάλλον με μπερδεύεις με όλους αυτούς που αναστατώνονται κάθε φορά που λέγεται κάτι αρνητικό για το s7,να μην λέω ονόματα....

Δεν είπα ποτέ ότι θέλετε να βγάλετε άχρηστο το 950. Εγώ απλά σχολιάζω τις φωτογραφίες

που βλέπω και αυτά που γράψω δεν τα γράφω ούτε για να πουλήσω εξυπνάδα

ούτε για να τσακωνόμαστε. Εγώ έχω πει από την αρχή ότι έχουμε προβλήματα

με το WB του 950 και το focus στης βραδινές. Αυτό το έχουν επισημάνει και άλλοι με 950

εδώ μέσα. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ποιο τηλέφωνο έχει την καλύτερη κάμερα,δεν μπορώ

όμως να δεχτώ ότι οι φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει είναι κριτήριο.

Εδώ ότι ανεβάζουμε έχει κάθε πληροφορία και οι φωτογραφίες σου δεν έχουν καμία.

Σε ρωτήσω λοιπόν απλά να μας πεις κάτω από ποιες συνθήκες πήρες τέτοιες φωτογραφίες.

Θεωρώ ότι είναι μεγάλο λάθος από οπουδήποτε να ανεβάσει φωτογραφίες χωρίς πληροφορίες και να λέει πράγμα χωρίς να δέχεται άλλες απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μάλλον με μπερδεύεις με όλους αυτούς που αναστατώνονται κάθε φορά που λέγεται κάτι αρνητικό για το s7,να μην λέω ονόματα....

Δεν είπα ποτέ ότι θέλετε να βγάλετε άχρηστο το 950. Εγώ απλά σχολιάζω τις φωτογραφίες

που βλέπω και αυτά που γράψω δεν τα γράφω ούτε για να πουλήσω εξυπνάδα

ούτε για να τσακωνόμαστε. Εγώ έχω πει από την αρχή ότι έχουμε προβλήματα

με το WB του 950 και το focus στης βραδινές. Αυτό το έχουν επισημάνει και άλλοι με 950

εδώ μέσα. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ποιο τηλέφωνο έχει την καλύτερη κάμερα,δεν μπορώ

όμως να δεχτώ ότι οι φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει είναι κριτήριο.

Εδώ ότι ανεβάζουμε έχει κάθε πληροφορία και οι φωτογραφίες σου δεν έχουν καμία.

Σε ρωτήσω λοιπόν απλά να μας πεις κάτω από ποιες συνθήκες πήρες τέτοιες φωτογραφίες.

Θεωρώ ότι είναι μεγάλο λάθος από οπουδήποτε να ανεβάσει φωτογραφίες χωρίς πληροφορίες και να λέει πράγμα χωρίς να δέχεται άλλες απόψεις.

Αναστατωνομαι οταν διαβάζω ότι το σ7 έχει μετρια κάμερα. Για να το ξεκαθαρίσουμε το εχω πει 30 φορές δεν ειπα ποτε οτι ειναι η καλύτερη κτλπ κτλπ.

 

Αν αρχιζα εγω να γραφω ότι το 950 είναι μέτριο, και ξανα είναι μέτριο και μετά δεν είναι καν στην δεκαδα, δεν θα αναστατωνοσουν δηλαδή εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ. Μάριε σοβαρέψου! Έκανα εγώ αναφορά για μέτριες κάμερες κτλ;

Συνέχεια διαβάζεις ότι θες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ. Μάριε σοβαρέψου! Έκανα εγώ αναφορά για μέτριες κάμερες κτλ;

Συνέχεια διαβάζεις ότι θες...

 

χαλαρωσε λιγο το υφος σου και εννοειται δεν ειπα για σενα. μια χαρα διαβαζω, αν δεν διαβαζα καλα θα ηταν το προβλημα γιατι καποιοι θα αλωνιζαν εδω περα

 

εχω αναφερει επανελλειμενα οτι ολο αυτο ξεκινησε οταν το μελος παοκ εκανε αναφορες συνεχως και με επανελλειμενο τροπο για μετρια καμερα, για εκτος δεκαδας κτλπ. αναφορες που μονο εμπρηστικες και προκλητικες μπορουν να χαρακτηριστουν

 

γι αυτο το λογο τα μελη που το κατεχουν αρχισαν να απαντανε επισης προκλητικα και να γινεται ολος αυτος ο χαμος

 

αν δηλαδη αρχιζα εγω να λεω οτι το 950 ειναι μετριο και ξανα και ξανα δεν θα τσαντιζοσουν δηλαδη?

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

αν δηλαδη αρχιζα εγω να λεω οτι το 950 ειναι μετριο και ξανα και ξανα δεν θα τσαντιζοσουν δηλαδη?

 

Νίκο, με τον ίδιο τρόπου που υπερασπίζεσαι το 950 και "δεν αποδέχεσαι" την άποψη πως οι φωτογραφίες που έδειξαν λίγες σελίδες πίσω είναι αντιπροσωπευτικές, ακριβώς έτσι αισθάνεται και ο μέσος χρηστης S7 edge που του λένε για μέτρια κάμερα. :rolleyes:

 

Ήδη δυσανασχέτησαν πολλοί χρήστες μετά την παράθεση των φωτογραφιών που δεν ήταν καλές από 950 (αυτές από viber και μη).

 

Δεν βλέπω το λόγο να μην ισχύουν και τα δυο δεδομένα. Πως και το S7 υστερεί χωρίς να είναι "μέτριο", "εκτός δεκάδας" κτλ κτλ, και πως το 950 στο αυτόματο δεν βγάζει καλές φωτογραφίες. Έχοντας και τα δυο, επιβεβαιώνω και τα δυο. Προσωπική άποψη, και δεν την ταΐζω σε κανέναν (όπως οι περισσότερο εδώ μέσα). :happy:

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρείτε παιδια... απαγορεύεται καποιος να βλέπει με τα ματια του οτι το s7 ειναι μετριο; η οτι το 950 ειναι μετριο; η οποιαδήποτε συσκευη; δεν νομιζω, για αυτο ο εκάστοτε κάτοχος εφοσον ο ίδιος είναι ευχαριστημενος δεν θα επρεπε να το νοιαζει τι λεει ο άλλος ουτε να γινεται οπαδικη η συζητηση...τα γουστα διαφερουν παιδια...χαρειτε τις συσκευες σας λοιπον

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρείτε παιδια... απαγορεύεται καποιος να βλέπει με τα ματια του οτι το s7 ειναι μετριο; η οτι το 950 ειναι μετριο; η οποιαδήποτε συσκευη; δεν νομιζω, για αυτο ο εκάστοτε κάτοχος εφοσον ο ίδιος είναι ευχαριστημενος δεν θα επρεπε να το νοιαζει τι λεει ο άλλος ουτε να γινεται οπαδικη η συζητηση...τα γουστα διαφερουν παιδια...χαρειτε τις συσκευες σας λοιπον

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

με την ευκαιρία μόλις σε ανέφερα στο άλλο topic. Γιααααα πέρνα μια και βάλε μερικές φωτό να ανοίξει το μάτι μας :P

Link to comment
Share on other sites

χαλαρωσε λιγο το υφος σου και εννοειται δεν ειπα για σενα. μια χαρα διαβαζω, αν δεν διαβαζα καλα θα ηταν το προβλημα γιατι καποιοι θα αλωνιζαν εδω περα

 

εχω αναφερει επανελλειμενα οτι ολο αυτο ξεκινησε οταν το μελος παοκ εκανε αναφορες συνεχως και με επανελλειμενο τροπο για μετρια καμερα, για εκτος δεκαδας κτλπ. αναφορες που μονο εμπρηστικες και προκλητικες μπορουν να χαρακτηριστουν

 

γι αυτο το λογο τα μελη που το κατεχουν αρχισαν να απαντανε επισης προκλητικα και να γινεται ολος αυτος ο χαμος

 

αν δηλαδη αρχιζα εγω να λεω οτι το 950 ειναι μετριο και ξανα και ξανα δεν θα τσαντιζοσουν δηλαδη?

 

Όχι δεν θα με ενδιέφερε ότι και να γραφτεί, διάβασα πολλές απόψεις μέχρι να καταλήξω και να αγοράσω το 950xl,τώρα που το εχω κρίνω μόνος μου.

Όσο για τις παραπάνω φωτογραφίες του 950 που γκρινιάζω το κάνω μόνο και μόνο γιατί

δεν έχουμε καμία πληροφορία τους. Θεωρείς ότι εχω άδικο σε αυτό που λέω;

Εσύ θα το δεχόσουν να βάλω μια άθλια φωτογραφία δίχως στοιχεία και να κατηγορώ διάφορα

τηλεφωνα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νίκο, με τον ίδιο τρόπου που υπερασπίζεσαι το 950 και "δεν αποδέχεσαι" την άποψη πως οι φωτογραφίες που έδειξαν λίγες σελίδες πίσω είναι αντιπροσωπευτικές, ακριβώς έτσι αισθάνεται και ο μέσος χρηστης S7 edge που του λένε για μέτρια κάμερα. :rolleyes:

 

Ήδη δυσανασχέτησαν πολλοί χρήστες μετά την παράθεση των φωτογραφιών που δεν ήταν καλές από 950 (αυτές από viber και μη).

 

Δεν βλέπω το λόγο να μην ισχύουν και τα δυο δεδομένα. Πως και το S7 υστερεί χωρίς να είναι "μέτριο", "εκτός δεκάδας" κτλ κτλ, και πως το 950 στο αυτόματο δεν βγάζει καλές φωτογραφίες. Έχοντας και τα δυο, επιβεβαιώνω και τα δυο. Προσωπική άποψη, και δεν την ταΐζω σε κανέναν (όπως οι περισσότερο εδώ μέσα). :happy:

Δεν διαφωνώ καθόλου σε αυτά που λες και δεν αντέδρασα σε καμία άλλη φωτογραφία του

του 950 εκτός από αυτές του Viper. Δηλαδή όλοι το δέχεστε αυτό με φωτογραφίες χωρίς πληροφορίες;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα με ενδιέφερε ότι και να γραφτεί, διάβασα πολλές απόψεις μέχρι να καταλήξω και να αγοράσω το 950xl,τώρα που το εχω κρίνω μόνος μου.

Όσο για τις παραπάνω φωτογραφίες του 950 που γκρινιάζω το κάνω μόνο και μόνο γιατί

δεν έχουμε καμία πληροφορία τους. Θεωρείς ότι εχω άδικο σε αυτό που λέω;

Εσύ θα το δεχόσουν να βάλω μια άθλια φωτογραφία δίχως στοιχεία και να κατηγορώ διάφορα

τηλεφωνα;

 

Εσένα μπορεί να μην σε ενοχλεί αν γράφονται ακρότητες, αλλα καποιους τους ενοχλεί. Πράγματα δηλαδή που δεν έχουν καμμια σχέση με την πραγματικότητα.

 

Οσο για την φωτο που λες οχι δεν θεωρώ οτι εχεις αδικο να γκρινιάζεις αλλα ουτε θεωρώ οτι το μέλος nfeel λεει ψέματα ή κατασκευασε κατι επιτιδες.

Edited by impreza_sti
Αρκετά με τις προσωπικές αντιπαραθέσεις
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...