Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Lumia 1020...1/4, iso=400

32155288374_78db219392_c.jpgWP_20170220_01_42_10_Pro by foxy4270, on Flickr

Crop 100%...ακομη συζηταμε για καμερες?

33000213585_8048e927fb_c.jpgcropl by foxy4270, on Flickr

 

Τι να το κάνεις;Λίγο που είχε τύχει να παίξω μαζί του, μέχρι να ανοίξει η φωτογραφική,να πατήσεις κλείστρο,να κάνει επεξεργασία και να δεις εν τέλει το αποτέλεσμα ήταν πιο αργό και από το θάνατο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να το κάνεις;Λίγο που είχε τύχει να παίξω μαζί του, μέχρι να ανοίξει η φωτογραφική,να πατήσεις κλείστρο,να κάνει επεξεργασία και να δεις εν τέλει το αποτέλεσμα ήταν πιο αργό και από το θάνατο.

Αχαχαχα ξεκινάς να φωτογραφίσεις το μικρό παιδί σου και τελειώνεις όταν έχει πάει το παιδί στο γυμνάσιο, απλά η χειρότερη συσκευή που είχα ποτέ lumnia 1020 και είναι αν δεν κάνω λάθος ίδιας χρονολογίας με το nexus 7

 

Στάλθηκε από το Nexus 7(2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο S7, άνθησαν οι αμυγδαλιές

32999443465_1e2126fd74_c.jpg20170218_175556 by Kostas Krith, on Flickr

 

Είναι όμορφη, ισοροπημένη με καλό καδράρισμα και background. Αξίζει να την ποστάρεις και στην άλλη ενότητα με πιο καλλιτεχνικές ανησυχίες ;)

 

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446474

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν διαφωνώ ήταν εξαιρετική κάμερα αλλά δεν ήταν smartphone πως να το κάνουμε είμαστε στο 2017 το τηλέφωνο πλέον δεν είναι μόνο για κλήσεις

 

Στάλθηκε από το Nexus 7(2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμορφη, ισοροπημένη με καλό καδράρισμα και background. Αξίζει να την ποστάρεις και στην άλλη ενότητα με πιο καλλιτεχνικές ανησυχίες ;)

 

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446474

 

Ευχαριστώ φίλε aptaliko, θα ακολουθήσω την προτροπή σου να ποστάρω στο άλλο νήμα.

Γενικά το S7 σε τετοιου είδους φωτο, οπως λενε.... κάνει παπάδες.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν διαφωνώ ήταν εξαιρετική κάμερα αλλά δεν ήταν smartphone πως να το κάνουμε είμαστε στο 2017 το τηλέφωνο πλέον δεν είναι μόνο για κλήσεις

 

Στάλθηκε από το Nexus 7(2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχει σημασια...εδω εξεταζουμε καμερες και ποιοτητα φωτογραφιας.

Σε λιγο θα βαλω και το 808 στο παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια...εδω εξεταζουμε καμερες και ποιοτητα φωτογραφιας.

Σε λιγο θα βαλω και το 808 στο παιχνιδι

 

Εδώ φίλε @paok4270 θα διαφωνήσω, δηλαδή μέσα στις αρμοδιότητες μιας καλής κάμερας δεν είναι και η ευελιξία/γρηγοραδα ώστε να πάρεις αρκετές φωτογραφίες? Αν πας σε πάρτι με το 1020 θα φύγεις με 2-3 φωτογραφίες, αν θες να πάρεις 2-3 Καλές απανωτά το τηλέφωνο πεθαίνει, αυτό το κάνει φοβερό καμεροτηλεφωνο εν έτη 2017? Για να πίνεις καφέ και να τραβάς τοπία είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φίλε @paok4270 θα διαφωνήσω, δηλαδή μέσα στις αρμοδιότητες μιας καλής κάμερας δεν είναι και η ευελιξία/γρηγοραδα ώστε να πάρεις αρκετές φωτογραφίες? Αν πας σε πάρτι με το 1020 θα φύγεις με 2-3 φωτογραφίες, αν θες να πάρεις 2-3 Καλές απανωτά το τηλέφωνο πεθαίνει, αυτό το κάνει φοβερό καμεροτηλεφωνο εν έτη 2017? Για να πίνεις καφέ και να τραβάς τοπία είναι μια χαρά.

 

ειναι αλλα δεν εχουν σχεση με το παρων thread.

Οταν γινει καποτε thread "Ποιο κινητο εχει την πιο γρηγορη καμερα" τα λεμε εκει.

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

ειναι αλλα δεν εχουν σχεση με το παρων thread.

Οταν γινει καποτε thread "Ποιο κινητο εχει την πιο γρηγορη καμερα" τα λεμε εκει.

 

Συγνώμη δηλαδή γιατί δεν το έχω καταλάβει,το threat εδώ λέει πιο κινητό έχει την καλύτερη κάμερα, αλλά το πώς δουλεύει και αν δουλεύει σωστά δεν το αφορά;Αν ερχόταν ένας άνθρωπος και σου έλεγε πρότεινε μου ένα κινητό για καλά πορτρέτα ή για action photos θα του πρότεινες το 1020 που τραβάει 1 φωτογραφία το 5λεπτο;

Με το συμπαθειο φίλε μου αλλά θα σου το έφερνε στο κεφάλι.

Επίσης δεν είδα κάπου να γράφει στο παρόν νήμα πιο κινητό βγάζει τα καλύτερα landscapes.Ειναι γενικό "πιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες",αν οι φωτογραφίες που τραβάς ΕΣΥ σε ικανοποιεί δεν σημαίνει ότι για ΕΜΕΝΑ που το θέμα που φωτογραφίζω θέλει ταχύτητα θα με ικανοποιήσει.Για αυτό που φωτογραφίζω εγώ το κινητό είναι ΠΑΤΑΤΑ και εφόσον δεν υφίσταται μόνο "στημένη" φωτογραφία αλλά υπάρχουν και άλλες πολλών ειδών το 1020 δεν κάνει πέραν από στημένες.Μπορεις να πεις σε ένα παιδί 2 χρόνων στησου να σε βγάλω φωτογραφία και αν πατήσεις το κλείστρο να περιμένεις ένα λεπτό για την επόμενη; Εφόσον υπάρχουν αλλά κινητά που αυτή την δουλειά την κάνουν πολύ καλύτερα πως το 1020 μπορείς να το πεις τοπ καμεροτηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δηλαδή γιατί δεν το έχω καταλάβει,το threat εδώ λέει πιο κινητό έχει την καλύτερη κάμερα, αλλά το πώς δουλεύει και αν δουλεύει σωστά δεν το αφορά;Αν ερχόταν ένας άνθρωπος και σου έλεγε πρότεινε μου ένα κινητό για καλά πορτρέτα ή για action photos θα του πρότεινες το 1020 που τραβάει 1 φωτογραφία το 5λεπτο;

Με το συμπαθειο φίλε μου αλλά θα σου το έφερνε στο κεφάλι.

Επίσης δεν είδα κάπου να γράφει στο παρόν νήμα πιο κινητό βγάζει τα καλύτερα landscapes.Ειναι γενικό "πιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες",αν οι φωτογραφίες που τραβάς ΕΣΥ σε ικανοποιεί δεν σημαίνει ότι για ΕΜΕΝΑ που το θέμα που φωτογραφίζω θέλει ταχύτητα θα με ικανοποιήσει.Για αυτό που φωτογραφίζω εγώ το κινητό είναι ΠΑΤΑΤΑ και εφόσον δεν υφίσταται μόνο "στημένη" φωτογραφία αλλά υπάρχουν και άλλες πολλών ειδών το 1020 δεν κάνει πέραν από στημένες.Μπορεις να πεις σε ένα παιδί 2 χρόνων στησου να σε βγάλω φωτογραφία και αν πατήσεις το κλείστρο να περιμένεις ένα λεπτό για την επόμενη; Εφόσον υπάρχουν αλλά κινητά που αυτή την δουλειά την κάνουν πολύ καλύτερα πως το 1020 μπορείς να το πεις τοπ καμεροτηλεφωνο;

 

Δεν ισχυουν αυτα που γραφεις...ξαναδιαβασε τον τιτλο.

Το 1020 βγαζει τα παντα...δεν βγαζει μονο landscapes...εχω απειρα δειγματα απο προσωπα μεχρι αστερια.

Δεν μ' ενδιαφερει αν το 1020 κανει μια ωρα για μια φωτο και το δικο σου 1 δευτερολεπτο.

Σημασια εχει πιο θα βγαλει την καλυτερη φωτο...και σ'αυτο δεν εχει αντιπαλο.

Απλα δεν το αναφερουμε επειδη θεωρειται παλιο.

Και επειδη εγραψες οτι το 1020 ειναι μονο για landscapes και στατικα τοπια...

...οριστε xenon flash...βγαλε εσυ μια καλυτερη με το δικο σου σε τεοιες συνθηκες

14592045638_fb8b5826dd_c.jpgz1 by foxy4270, on Flickr

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δηλαδή γιατί δεν το έχω καταλάβει,το threat εδώ λέει πιο κινητό έχει την καλύτερη κάμερα, αλλά το πώς δουλεύει και αν δουλεύει σωστά δεν το αφορά;Αν ερχόταν ένας άνθρωπος και σου έλεγε πρότεινε μου ένα κινητό για καλά πορτρέτα ή για action photos θα του πρότεινες το 1020 που τραβάει 1 φωτογραφία το 5λεπτο;

Με το συμπαθειο φίλε μου αλλά θα σου το έφερνε στο κεφάλι.

Επίσης δεν είδα κάπου να γράφει στο παρόν νήμα πιο κινητό βγάζει τα καλύτερα landscapes.Ειναι γενικό "πιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες",αν οι φωτογραφίες που τραβάς ΕΣΥ σε ικανοποιεί δεν σημαίνει ότι για ΕΜΕΝΑ που το θέμα που φωτογραφίζω θέλει ταχύτητα θα με ικανοποιήσει.Για αυτό που φωτογραφίζω εγώ το κινητό είναι ΠΑΤΑΤΑ και εφόσον δεν υφίσταται μόνο "στημένη" φωτογραφία αλλά υπάρχουν και άλλες πολλών ειδών το 1020 δεν κάνει πέραν από στημένες.Μπορεις να πεις σε ένα παιδί 2 χρόνων στησου να σε βγάλω φωτογραφία και αν πατήσεις το κλείστρο να περιμένεις ένα λεπτό για την επόμενη; Εφόσον υπάρχουν αλλά κινητά που αυτή την δουλειά την κάνουν πολύ καλύτερα πως το 1020 μπορείς να το πεις τοπ καμεροτηλεφωνο;

 

Άστο φίλε μου δεν χρειάζεται να κάτσεις να εξηγήσεις. Όλοι οι υπόλοιποι κρίνουμε και καταλαβαίνουμε οπότε τσάμπα σάλιο χαλάς για τα αυτονόητα. Λέμε ΝΑΙ σε όλα και προχωράμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys απλά βγάλτε φωτογραφίες να κρίνει ο καθένας με τα μάτια του και μην ξενερώνετε τον κόσμο με προκλητικές δηλώσεις.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :)

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δηλαδή γιατί δεν το έχω καταλάβει,το threat εδώ λέει πιο κινητό έχει την καλύτερη κάμερα, αλλά το πώς δουλεύει και αν δουλεύει σωστά δεν το αφορά;Αν ερχόταν ένας άνθρωπος και σου έλεγε πρότεινε μου ένα κινητό για καλά πορτρέτα ή για action photos θα του πρότεινες το 1020 που τραβάει 1 φωτογραφία το 5λεπτο;

Με το συμπαθειο φίλε μου αλλά θα σου το έφερνε στο κεφάλι.

Επίσης δεν είδα κάπου να γράφει στο παρόν νήμα πιο κινητό βγάζει τα καλύτερα landscapes.Ειναι γενικό "πιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες",αν οι φωτογραφίες που τραβάς ΕΣΥ σε ικανοποιεί δεν σημαίνει ότι για ΕΜΕΝΑ που το θέμα που φωτογραφίζω θέλει ταχύτητα θα με ικανοποιήσει.Για αυτό που φωτογραφίζω εγώ το κινητό είναι ΠΑΤΑΤΑ και εφόσον δεν υφίσταται μόνο "στημένη" φωτογραφία αλλά υπάρχουν και άλλες πολλών ειδών το 1020 δεν κάνει πέραν από στημένες.Μπορεις να πεις σε ένα παιδί 2 χρόνων στησου να σε βγάλω φωτογραφία και αν πατήσεις το κλείστρο να περιμένεις ένα λεπτό για την επόμενη; Εφόσον υπάρχουν αλλά κινητά που αυτή την δουλειά την κάνουν πολύ καλύτερα πως το 1020 μπορείς να το πεις τοπ καμεροτηλεφωνο;

 

Το περιέγραψες εύστοχα :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Honor 8

hdr on

 

33011909005_77abb49a7c_c.jpg

Καθόλου άσχημα...Για πρίζωσέ μας λίγο ακόμη...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα και πάλι! Μετά από τόσες παρατηρήσεις και δυστυχώς συνεχίζονται ίδιες συμπεριφορές από διάφορα άτομα σαν να είμαστε σε δημοτικό!

 

 

Ότι ρύθμιση ότι tap και να κάνεις κάτι κακό θα έχει

 

Για αναλυσε μας λιγο εδω τι εννοεις, μου φαινεται αρκετα ισοπεδωτικη η αποφαση σου εδω σε σημειο να μυριζει εμπαθεια

 

Εμπάθεια? Πολύ επιλεκτική την έχεις σε όλους όσους αναφέρουν πως έχουν τα πράγματα για την κάμερα του S7. Έχω σχολιάσει για διάφορες συσκευές διάφορα αρνητικά πράγματα ακόμα και για το 950 που το χρησιμοποιώ, ωστόσο γενικά ψάχνεις να σχολιάσεις μόνο ότι θετικό βρεις στο S7 και όποιος άλλος σχολιάσει κάτι αρνητικό κατευθείαν θίγεσαι. Πραγματικά τέτοιου είδους κολλήματα το μόνο που κάνουν είναι να χαλάνε την ροή της συζήτησης με σένα και άλλα 2-3 άτομα που μετά από πολλές παρατηρήσεις και κυρώσεις συνεχίζετε τα ίδια.

 

Για το S7 την άποψή μου την έχω αναλύσει παλαιότερα. Όταν λέω πως ότι και να κάνεις από πριν με την συσκευή κάτι κακό θα έχει προφανώς εννοώ όλα αυτά τα αρνητικά που έχω γράψει παλαιότερα και ισχύουν. Το sharpness δεν διορθώνεται.. ούτε η υψηλή αντίθεση χρωμάτων, ούτε τα καμμένα σημεία, ούτε η χαμηλή ποιότητα. Έβαλα 3 set όλο κι όλο και ως συνήθως κανένας κάτοχος του S7 από αυτούς που έχουν ενεργή συμμετοχή στο θέμα δεν σχολίασε αντικειμενικά τα πράγματα. Σχολιάστηκε μόνο η καθαρότερη εικόνα που φαίνεται στο τρίτο set όπου είναι καθαρά θέμα διαφορετικής εστίασης. Ωστόσο αυτό είναι κάτι που όπως ανέφερα και πριν, μπορείς να το διορθώσεις στο 950 πριν τραβήξεις την φωτογραφία να κάνεις tap to focus. Βέβαια ακόμα και το να μην γίνεται σχολιασμός θεωρείται απάντηση..

 

Επίσης τα αρχεία του S7 έχουν το διπλάσιο μέγεθος χωρητικότητας έναντι με τις pureview του 950 και παρ' όλα αυτά η ποιότητα δεν αντιπροσωπεύει αυτό το μέγεθος.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω, εκτός το lumia 950 υπάρχει άλλο κινητό να βγάζει RAW στο αυτόματο ;

Στο android σχεδον όλες οι συσκευές με 3rd party apps που υποστηρίζουν το API2

Link to comment
Share on other sites

Lumia 1020....

Ναι το ξέρω για το 1020, το είχα. Κάποιο απ' τα android δεν υπάρχει ε ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο android σχεδον όλες οι συσκευές με 3rd party apps που υποστηρίζουν το API2

 

Με την μαμά camera κανένα ;

"Ουδέν κακόν αμιγές καλού." :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα και πάλι! Μετά από τόσες παρατηρήσεις και δυστυχώς συνεχίζονται ίδιες συμπεριφορές από διάφορα άτομα σαν να είμαστε σε δημοτικό!

 

 

 

 

Εμπάθεια? Πολύ επιλεκτική την έχεις σε όλους όσους αναφέρουν πως έχουν τα πράγματα για την κάμερα του S7. Έχω σχολιάσει για διάφορες συσκευές διάφορα αρνητικά πράγματα ακόμα και για το 950 που το χρησιμοποιώ, ωστόσο γενικά ψάχνεις να σχολιάσεις μόνο ότι θετικό βρεις στο S7 και όποιος άλλος σχολιάσει κάτι αρνητικό κατευθείαν θίγεσαι. Πραγματικά τέτοιου είδους κολλήματα το μόνο που κάνουν είναι να χαλάνε την ροή της συζήτησης με σένα και άλλα 2-3 άτομα που μετά από πολλές παρατηρήσεις και κυρώσεις συνεχίζετε τα ίδια.

 

Για το S7 την άποψή μου την έχω αναλύσει παλαιότερα. Όταν λέω πως ότι και να κάνεις από πριν με την συσκευή κάτι κακό θα έχει προφανώς εννοώ όλα αυτά τα αρνητικά που έχω γράψει παλαιότερα και ισχύουν. Το sharpness δεν διορθώνεται.. ούτε η υψηλή αντίθεση χρωμάτων, ούτε τα καμμένα σημεία, ούτε η χαμηλή ποιότητα. Έβαλα 3 set όλο κι όλο και ως συνήθως κανένας κάτοχος του S7 από αυτούς που έχουν ενεργή συμμετοχή στο θέμα δεν σχολίασε αντικειμενικά τα πράγματα. Σχολιάστηκε μόνο η καθαρότερη εικόνα που φαίνεται στο τρίτο set όπου είναι καθαρά θέμα διαφορετικής εστίασης. Ωστόσο αυτό είναι κάτι που όπως ανέφερα και πριν, μπορείς να το διορθώσεις στο 950 πριν τραβήξεις την φωτογραφία να κάνεις tap to focus. Βέβαια ακόμα και το να μην γίνεται σχολιασμός θεωρείται απάντηση..

 

Επίσης τα αρχεία του S7 έχουν το διπλάσιο μέγεθος χωρητικότητας έναντι με τις pureview του 950 και παρ' όλα αυτά η ποιότητα δεν αντιπροσωπεύει αυτό το μέγεθος.

Οταν γραφεις οτι, οτι ρύθμιση και να κάνεις θα υπάρχει κατι λάθος τι δηλωνει δηλαδή?

 

Δουλεψες την συσκευη αρκετο καιρό ωστε να έχεις μια τοσο ισχυρη γνώμη που να λέει οτι πάντα θα πηγαίνει κατι λαθος?

 

Γι αυτό θεωρώ υπερβολική την κριτική και ναι είναι στα όρια της εμπαθειας.

 

Απο τα γραφόμενα σου και τους σχολιασμούς σου φαίνεται οτι είσαι πιο χαλαρός στις επικρισεις στο 950 ενώ ασκείς σκληρότερη κριτική στο σ7. Είναι νομίζω κατι που φαίνεται.

Δεν λέω να μην ασκεις κριτική απλα εγώ θεωρώ οτι κάνεις σκληροτερη κριτική εναντι του 950.

 

Οσο για την ιστορία που γίνεται τώρα εδω και ενα μηνα εχω δηλωσει επαναλειμμενα οτι κυρίως απαντω λογω προκλήσεων που γίνονται καθημερινά εδώ. Ποτέ δεβ δηλωσα ότι το σ7 έχει την καλύτερη κάμερα.

 

Απλα επειδή βλέπω 2 μέτρα και 2 σταθμα τα λεω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω για το 1020, το είχα. Κάποιο απ' τα android δεν υπάρχει ε ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με την μαμά camera κανένα ;

 

Το s7 ως κάτοχος του επιλέγοντας pro mode και αφήνοντας τα πάντα auto τραβάει raw . Τώρα Προσωπικά με κανένα πρόγραμμα Δεν μπόρεσα να αφαιρέσω ικανοποιητικά τον θόρυβο σε νυχτερινές φώτο, στις ημερήσιες έχει πολύ πληροφορία.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφεις οτι, οτι ρύθμιση και να κάνεις θα υπάρχει κατι λάθος τι δηλωνει δηλαδή?

 

Δουλεψες την συσκευη αρκετο καιρό ωστε να έχεις μια τοσο ισχυρη γνώμη που να λέει οτι πάντα θα πηγαίνει κατι λαθος?

 

Γι αυτό θεωρώ υπερβολική την κριτική και ναι είναι στα όρια της εμπαθειας.

 

Απο τα γραφόμενα σου και τους σχολιασμούς σου φαίνεται οτι είσαι πιο χαλαρός στις επικρισεις στο 950 ενώ ασκείς σκληρότερη κριτική στο σ7. Είναι νομίζω κατι που φαίνεται.

Δεν λέω να μην ασκεις κριτική απλα εγώ θεωρώ οτι κάνεις σκληροτερη κριτική εναντι του 950.

 

Οσο για την ιστορία που γίνεται τώρα εδω και ενα μηνα εχω δηλωσει επαναλειμμενα οτι κυρίως απαντω λογω προκλήσεων που γίνονται καθημερινά εδώ. Ποτέ δεβ δηλωσα ότι το σ7 έχει την καλύτερη κάμερα.

 

Απλα επειδή βλέπω 2 μέτρα και 2 σταθμα τα λεω ετσι.

Δηλαδή το να αναφέρουμε κάτι αρνητικό για μία κάμερα δηλώνει εμπάθεια? Σαφώς όχι!

Το έχω δηλώσει και παλαιότερα πως δεν έχω κανένα κόλλημα με κάποια εταιρεία, ακόμα και κινέζικο να έβρισκα με καλύτερη κάμερα ίσα ίσα θα το προτιμούσα και με το παραπάνω! Να αναφέρω μάλιστα πως στο συγκριτικό με το κινητό της φίλης μου εγώ της το πρότεινα διότι ήταν ανάμεσα σε πολύ συγκεκριμένες εταιρείες και ήθελε σχετικά καλή και γρήγορη κάμερα. Δεν γνωρίζει από αισθητήρες iso κλπ.

 

Σαφώς και για το 950 ενώ έχω αναφέρει τι αρνητικά έχει δεν κάνω την ίδια κριτική διότι η αγορά για την συσκευή με κύριο στοιχείο την κάμερα ήταν απόλυτα συνειδητή. Καταλαβαίνω όλους όσους αναφέρουν σχετικά με παλιές συσκευές με λειτουργικά που δεν υπάρχουν ή με στερημένες λειτουργίες και με διάφορα άλλα προβλήματα, ωστόσο για τον καθένα παίζει ρόλο το τι προτεραιότητες δίνει.

 

Και για το htc 10 έχω γράψει πως δεν με έχει εντυπωσιάσει τόσο στις άτονες ημερήσιες φωτογραφίες όσο και στις βραδινές που είναι είτε αρκετά σκοτεινές στο manual είτε με αρκετό θόρυβο επειδή αναγκάζεται να ανεβάσει το iso. Βέβαια δεν έχω δει κάποιο αναλυτικό vs με κάποια άλλη συσκευή για να ξεκαθαρίσω την εικόνα, ωστόσο και μεμονωμένα δείγματα που βλέπουμε μπορώ να καταλάβω αρκετά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...