Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

To γουστο και τα θελω του καθενος ειναι καθαρα υποκειμενικο πραγμα. Τα απολυτα νουμερα ενα αλλο πραγμα και συνηθως μια εικονα ολοι την βλεπουμε κατα 90% ιδια πλην των διαφορων παθησεων και προβληματων στα ματια.

Τωρα απορω με καποιους που δεν λενε να καταλαβουν τα απολυτα Ελληνικα.....ενα αυτοκινητο με 400αλογα ειναι σιγουρα ποιο δυνατο απο ενα αλλο με 300 και αυτο δεν μπορει να αλλαξει οσο και να προσπαθησει καποιος. Τωρα στο συνολο με παρομοια αυτοκινητα σχεδον ιδιας κατηγοριας καποιος μπορει να επιλεξει ενα αλλο και εγω ενα τριτο.

 

Προφανώς και υπάρχουν οι διαφορές αντίστοιχα με τον τρόπο που παρομοιάζεις τα πράγματα, αλλά βλέπουμε να υπάρχει μεγάλη διαφορά στο εξής. Μπορεί κάποιο με 400 άλογα να είναι καθαρά 400 ενώ αυτό με τα 300 άλογα καθαρά να είναι 250. Εκεί λοιπόν πέρα από την προφανής διαφορά, υπάρχει και μία επιπλέον αισθητή διαφορά που κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα.

 

Όσον αφορά το htc 10 προσωπικά από όσα δείγματα έχω δει δεν με έχει πείσει τόσο στις ημερήσιες αλλά ακόμα περισσότερο στις βραδινές! Την ημέρα τα χρώματα είναι πολλές φορές αρκετά άτονα με μικρές αντιθέσεις, ενώ στις βραδινές έχουμε δει είτε δείγματα με long exposure από τα οποία πολλά ήταν κουνημένα και με λάθος εστίαση, είτε σε αυτόματο με μικρή λεπτομέρεια. Ίσως είναι η μόνη συσκευή που να μην έχουμε δει συγκριτικό εδώ στο thread με κάποια άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με ταχύτητα 1/24000 ακόμα και τζόκινγκ να κάνανε πάλι ακίνητοι θα έβγαιναν

 

1/24000 = 0,00004 δευτερόλεπτα, δηλαδή μπορείς να φωτογραφίσεις σφαίρα που βγαίνει απο όπλο :lol:

 

(σιγουρα ειναι σωστός ο χρόνος έκθεσης? μαλλον για 1/2400 το κόβω...καποιο bug ισως?)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και υπάρχουν οι διαφορές αντίστοιχα με τον τρόπο που παρομοιάζεις τα πράγματα, αλλά βλέπουμε να υπάρχει μεγάλη διαφορά στο εξής. Μπορεί κάποιο με 400 άλογα να είναι καθαρά 400 ενώ αυτό με τα 300 άλογα καθαρά να είναι 250. Εκεί λοιπόν πέρα από την προφανής διαφορά, υπάρχει και μία επιπλέον αισθητή διαφορά που κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα.

 

Όσον αφορά το htc 10 προσωπικά από όσα δείγματα έχω δει δεν με έχει πείσει τόσο στις ημερήσιες αλλά ακόμα περισσότερο στις βραδινές! Την ημέρα τα χρώματα είναι πολλές φορές αρκετά άτονα με μικρές αντιθέσεις, ενώ στις βραδινές έχουμε δει είτε δείγματα με long exposure από τα οποία πολλά ήταν κουνημένα και με λάθος εστίαση, είτε σε αυτόματο με μικρή λεπτομέρεια. Ίσως είναι η μόνη συσκευή που να μην έχουμε δει συγκριτικό εδώ στο thread με κάποια άλλη συσκευή.

Εγώ προσωπικά φωτογραφίζω σύμφωνα με το στυλ μου. Ότι ανεβάζω δηλαδή, είτε είναι long exposure είτε τοπία, είναι το 90% των φωτογραφιών μου οπότε ίσως γι αυτό να μην έχεις δει περαιτέρω δείγματα. Βέβαια μπορώ να ανεβάσω κάτι συγκεκριμένο για όποιον θέλει για να μπορέσει να συγκρίνει.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Για να το ληξω εγώ τουλάχιστον, σύμφωνα με τα λεγόμενα παραπάνω καταλαβαίνω ότι η κάμερα του s7 δεν είναι μέτρια. Μπορεί να χάνει σε κάποιον τομέα, αλλά να λέμε μέτρια την κάμερα του νομίζω είναι υπερβολή. Αυτό εννοώ παραπάνω που λέω ότι συμφωνώ με όσα λέτε αλλά διαφωνώ στις λεπτομέρειες..

Ούτε είπα ότι το g5 πχ είναι μάπα. Τέλος, επειδή η χρήση μετράει.. Εγώ και θεωρώ οι πιο πολλοί, δεν εκτυπώνουμε σεντόνι.. Στο απλο μέγεθος ή σε χρήση fb που κάνουν οι πολλοί η διαφορά γίνεται μηδενική..και εκεί πρέπει να σκεφτεί αυτός που θέλει να πάρει συσκευή τι θα κάνει και τι χάνει με την μια κάμερα και τι με την άλλη. Εγώ πχ προτιμώ το εύκολο αυτόματο που έχει και το πολύ φως που βάζει χωρίς ανάγκη για τρίποδο.

 

Ολοι οι ουδετεροι χρηστες ...αυτοι δηλαδη που δεν εχουν το S7...διεπιστωσαν οτι η καμερα του ειναι μετρια.

Κατι που ειναι εμφανες κι αλλωστε απο τα δειγματα.

Ο vasilis_hd2 Που εχει δοκιμασει πλεον ολες τις ναυαρχιδες συμπερανε ξεκαθαρα οτι το S7 ειναι χειροτερο και απο g5, 950, htc10.

Τωρα το επιχειρημα "οι περισσοτεροι ανεβαζουμε φωτο στο fb οποτε η καμερα μας καλυπτει"...το βρισκω τουλαχιστον ατυχες.

Και δεν εχει σχεση και με τον σκπο του νηματος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν ουδετερος καταληγω οτι η καμερα του s7 δεν ειναι μετρια, αλλα ουτε οσο τελεια παρουσιαζεται τελικα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

 

Για τα προσωπα που λεμε πχ βρηκα 2 τις γυναικας μου προχειρες και νομιζω οτι το G4 σε αυτον τον τομεα κανει καλη δουλεια .

 

31822079004_d608f77711_z.jpg20161028_131214 by kkk1881, on Flickr

 

31822095744_7c55f8d0f1_z.jpg20160925_204811 by kkk1881, on Flickr

 

Καπου εχω και τα raw αρχεια αλλα δεν τα βρίσκω τωρα που εχουν ακομη λιγοτερη επεξεργασία και περισσοτερη λεπτομερεια.

Η μια ειναι σε εσωτερικο χωρο που αν και φενεται ευκολη η αντηλιά απο το παραθυρο ηταν μεγαλη και η αλλη βράδυ στο γήπεδο.

 

Eγώ πάλι μόλις είδα αυτές και έχω μείνει μακακας ,αν και το έχω το κινητό.

Απίστευτη λεπτομέρεια και φυσικότητα στο πρόσωπο.

Έχει κάποιος δείγματα απο το s7 προσώπου σε εσωτερικό χώρο χωρίς φλας να δούμε ?

Επίσης το V20 θα το δούμε Έλλαδα ?Μιας και έχει αξιοπρεπέστατη κάμερα λένε

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι μόλις είδα αυτές και έχω μείνει μακακας ,αν και το έχω το κινητό.

Απίστευτη λεπτομέρεια και φυσικότητα στο πρόσωπο.

Έχει κάποιος δείγματα απο το s7 προσώπου σε εσωτερικό χώρο χωρίς φλας να δούμε ?

Επίσης το V20 θα το δούμε Έλλαδα ?Μιας και έχει αξιοπρεπέστατη κάμερα λένε

 

και μενα την ιδια εντυπωση μου καναν...απιστευτες οντως

V20 και G5 Πιστευω εχουν πανομοιοτυπες καμερες

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

930... no edit, hdr

 

31857979034_8ebca4bfd5_z.jpg

 

32660253626_851beec68b_z.jpg

 

32578483631_e3a176487b_z.jpg

 

Μου έκοψες την ανάσα..... Τέλειες.

3ετιας συσκευή......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό, ψάχνοντας συνεχώς τις νέες και μη συσκευές (ως συνήθως όταν έχω χρόνο) πήρα τα: 950, G5, S7 Edge, OnePlus 3 (είχα το G4).

Μάλιστα όταν πήρα το G5 είχα και το G4 παράλληλα και έκανα λήψεις την ίδια στιγμή και στο ίδιο σημείο και απο τα δύο.

Μετά πήρα το S7 Edge και τέλος το OnePlus 3.

Με όλα οι λήψεις στα ίδια χαρακτηριστικά σημεία λόγω καθημερινού ωραρίου.

Στόχος το καλύτερο πρώτα στον τομέα της κάμερας και μετά στη συνολική απόδοση κινητού, αίσθηση κλπ, ως συνήθως :p

Τελικά πουλώντας τα όλα ξαναπαίρνω το LG G4, διότι έχει κατά τη γνώμη μου την καλύτερη συνολικά κάμερα που υπάρχει αυτή τη στιγμή.

- Το 950 έχει εξαιρετικό βάθος πεδίου που δεν πιάνεται απο κανένα και πολύ καλές πρωινές και ωραία χρώματα. Επίσης έχει το καλύτερο OIS που έχω δει. Όταν πέφτει όμως ο ήλιος μας τα κάνει μπάχαλο, όπως και εσωτερικούς χώρους.

- Το G5 δεν είναι κάτι σπουδαίο, είναι χειρότερο του G4 σαφώς στην απόδοση λεπτομέρειας και την διαχείριση του WB. Το OIS του χειρότερο του G4, όπως και οι σκοτεινές φωτο με κλείστρο είναι χειρότερες σε λεπτομέρεια απο του G4. Αδιάφορη για εμένα συσκευή.

- Το S7 Edge βγάζει μια ωραία φωτογραφία σε χρώματα αλλά δεν έχει τη λεπτομέρεια που έχουν τα LG, φαίνεται έντονα η επεξεργασία η οποία τα χαλάει αρκετά στις low light φωτο αλλά και στις πρωινές. Το περίμενα καλύτερο, επίσης αδιάφορη για εμένα συσκευή.

- Το OnePlus 3 είναι απλά αρκετά καλό, το f2.0 σε σχέση με τα ανωτέρω φαίνεται αμέσως με λιγότερο φωτεινές φωτογραφίες, αρκετά καλή λεπτομέρεια βγάζει μόνο με την βοήθεια του HQ που έχει. Σε εσωτερικούς χώρους πρόσωπα κλπ δεν τα πάει καλά, όπως και σε στατικές φωτο εσωτερικών χώρων και low light χάνει στη λεπτομέρεια. Αδιάφορη έως κακή συσκευή.

Πάντα στο θέμα της φωτογραφίας που με ενδιαφέρει σύγκρινα, αλλιώς σαν συσκευές και H/W το καθένα έχει τα καλά του. :)

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι ουδετεροι χρηστες ...αυτοι δηλαδη που δεν εχουν το S7...διεπιστωσαν οτι η καμερα του ειναι μετρια.

Κατι που ειναι εμφανες κι αλλωστε απο τα δειγματα.

Ο vasilis_hd2 Που εχει δοκιμασει πλεον ολες τις ναυαρχιδες συμπερανε ξεκαθαρα οτι το S7 ειναι χειροτερο και απο g5, 950, htc10.

Τωρα το επιχειρημα "οι περισσοτεροι ανεβαζουμε φωτο στο fb οποτε η καμερα μας καλυπτει"...το βρισκω τουλαχιστον ατυχες.

Και δεν εχει σχεση και με τον σκπο του νηματος.

Οκ εσύ λες ότι είναι μια μέτρια κάμερα. Εγώ εδώ δεν βλέπω πολλούς να το λένε. Είναι μέτρια στη λεπτομέρεια. Όσο για το επιχείρημα που ανέφερα της χρήσης, προφανώς και δεν το λέω για να δικαιολογησω τη συσκευή αλλά οι διαφορές δεν φαίνονται εύκολα και οι έμπειροι τις είδατε σε λίγες φώτο κάνοντας αρκετό crop.

Έτσι, ένας που θέλει να το πάρει το να λες ότι είναι μέτριο τον παρασύρεις παραπάνω από όσο θα έπρεπε.

Τέλος, για τα πρόσωπα, θα ανεβάσω κάποια στιγμή.. Είναι μια χαρά αλλά παίζει ρόλο ο φωτισμός, δηλαδή ακόμα και λίγο μα αλλάζει έχεις άλλο αποτέλεσμα και φυσικά το αν θα ρίξεις iso και μειώσεις και χρόνο κλείστρου..

 

Τώρα αν είναι κατώτερο μόνο από g4/5 και 950 μου αρκεί καθώς το 950 σαν τηλέφωνο είναι νεκρό και μένει μόνο το LG. Άρα αν το βάζεις δεύτερο δε νομίζω ότι το λες μέτριο. Δε θα κάνω παράθεση τα μηνύματα παραπάνω αλλά δες τα καλύτερα..

 

Είναι μέτριο σε συγκεκριμένα θέματα.

Edited by impreza_sti

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό, ψάχνοντας συνεχώς τις νέες και μη συσκευές (ως συνήθως όταν έχω χρόνο) πήρα τα: 950, G5, S7 Edge, OnePlus 3 (είχα το G4).

Μάλιστα όταν πήρα το G5 είχα και το G4 παράλληλα και έκανα λήψεις την ίδια στιγμή και στο ίδιο σημείο και απο τα δύο.

Μετά πήρα το S7 Edge και τέλος το OnePlus 3.

Με όλα οι λήψεις στα ίδια χαρακτηριστικά σημεία λόγω καθημερινού ωραρίου.

Στόχος το καλύτερο πρώτα στον τομέα της κάμερας και μετά στη συνολική απόδοση κινητού, αίσθηση κλπ, ως συνήθως :p

Τελικά πουλώντας τα όλα ξαναπαίρνω το LG G4, διότι έχει κατά τη γνώμη μου την καλύτερη συνολικά κάμερα που υπάρχει αυτή τη στιγμή.

- Το 950 έχει εξαιρετικό βάθος πεδίου που δεν πιάνεται απο κανένα και πολύ καλές πρωινές και ωραία χρώματα. Επίσης έχει το καλύτερο OIS που έχω δει. Όταν πέφτει όμως ο ήλιος μας τα κάνει μπάχαλο, όπως και εσωτερικούς χώρους.

- Το G5 δεν είναι κάτι σπουδαίο, είναι χειρότερο του G4 σαφώς στην απόδοση λεπτομέρειας και την διαχείριση του WB. Το OIS του χειρότερο του G4, όπως και οι σκοτεινές φωτο με κλείστρο είναι χειρότερες σε λεπτομέρεια απο του G4. Αδιάφορη για εμένα συσκευή.

- Το S7 Edge βγάζει μια ωραία φωτογραφία σε χρώματα αλλά δεν έχει τη λεπτομέρεια που έχουν τα LG, φαίνεται έντονα η επεξεργασία η οποία τα χαλάει αρκετά στις low light φωτο αλλά και στις πρωινές. Το περίμενα καλύτερο, επίσης αδιάφορη για εμένα συσκευή.

- Το OnePlus 3 είναι απλά αρκετά καλό, το f2.0 σε σχέση με τα ανωτέρω φαίνεται αμέσως με λιγότερο φωτεινές φωτογραφίες, αρκετά καλή λεπτομέρεια βγάζει μόνο με την βοήθεια του HQ που έχει. Σε εσωτερικούς χώρους πρόσωπα κλπ δεν τα πάει καλά, όπως και σε στατικές φωτο εσωτερικών χώρων και low light χάνει στη λεπτομέρεια. Αδιάφορη έως κακή συσκευή.

Πάντα στο θέμα της φωτογραφίας που με ενδιαφέρει σύγκρινα, αλλιώς σαν συσκευές και H/W το καθένα έχει τα καλά του. :)

 

1020 vs g4 ?

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου η 5άρα του 1020 είναι αξεπέραστη. Σε σύνολο (συνεκτιμώντας και άλλα όπως long exposure κλπ), το G4.

Ειδικά για long exposure φωτο νομίζω οτι το G4 δεν έχει αντίπαλο.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

S7 vs HTC 10

 

manual settings, iso 100 και shutter 1 sec

στηριγμένα και τα δυο στο τραπέζι

 

μου αρεσει πιο πολυ του s7 το htc 10 πιο ολυ θορυβο!! αν και στο τραπεζι το htc φαίνεται να εχει πιασει πιο πολυ λεπτομερια!!!

 

mi5s μια στο αυτοματο νυχτερινη και ακριβως ιδια μανουαλ !!μια hdr και η αλλη στο αυτομαντο παλι!!!οπως ειπα στο αυτοματο το iso ανεβαινει στα ουρανια!!!(μακαραι με αντροιντ 7 να δουμε καμια βελτιωσει για το αυτοματο και γενικα στο software της καμερας!)

32669939966_2da2230e92_c.jpgIMG_20170204_184239_HHT by manthos kalaitzidis, on Flickr

32710331785_7e643bc842_c.jpgIMG_20170204_184528 by manthos kalaitzidis, on Flickr

32669911876_8f0a48055d_c.jpgIMG_20170204_172142_HDR by manthos kalaitzidis, on Flickr

31867589754_97273ecca2_c.jpgIMG_20170204_132916 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :-)

 

Τώρα αν είναι κατώτερο μόνο από g4/5 και 950 μου αρκεί καθώς το 950 σαν τηλέφωνο είναι νεκρό και μένει μόνο το LG.

Που..εάν βάλουμε σαν παράμετρο και την λειτουργικότητα της συσκευής...και πούμε το 950 νεκρό (που έτσι είναι) τότε βγαίνει από το παιχνίδι και το G4 που σύμφωνα με τα στατιστικά το bootloop το έχει στο τσεπάκι του.

 

Η πιό πάνω νυχτερινή φωτογραφία του Mi5s στο αυτόματο (αυτή με τον στύλο της ΔΕΗ) δεν νομίζετε οτι για ISO 6400 έχει αρκετά χαμηλό θόρυβο σε σχέση με τον ανταγωνισμό; ή κάνω λάθος;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :-)

 

 

Που..εάν βάλουμε σαν παράμετρο και την λειτουργικότητα της συσκευής...και πούμε το 950 νεκρό (που έτσι είναι) τότε βγαίνει από το παιχνίδι και το G4 που σύμφωνα με τα στατιστικά το bootloop το έχει στο τσεπάκι του.

 

Η πιό πάνω νυχτερινή φωτογραφία του Mi5s στο αυτόματο (αυτή με τον στύλο της ΔΕΗ) δεν νομίζεται οτι για ISO 6400 έχει αρκετά χαμηλό θόρυβο σε σχέση με τον ανταγωνισμό; ή κάνω λάθος;

 

Κάπως έτσι. Γιαυτό λέω ότι οκ δεν είναι η καλύτερη του s7 αλλά δεν είναι και τόσο μάπα όσο θέλει να πει ο παοκ. Κάπου υστερεί, συμφωνώ είτε πολύ είτε λίγο αλλά και κάπου υπερτερεί. Τέλος πάντων αρκετά το αναλύσαμε. Καλή η ανάλυση αλλά δε νομίζω ότι έχει νόημα να πούμε τίποτα άλλο, καλύτερα θα ήταν ένα συγκριτικό άμεσα με 950, g5, HTC 10 και ότι άλλο θέλετε.

 

Εσείς που είστε Αθήνα κανονίστε ντεε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl

 

Τρίτη ή Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου.Το προτίμησα έναντι του Mi5s ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ για την κάμερα. Αν και η MIUI είναι πραγματικά πολύ δυνατή (για μένα η καλύτερη στο Android) η αδυναμία των Xiaomi να βγάλουν καλή εύκολη φωτογραφία με οδήγησε σε αλλαγή εταιρίας. Έτυχε να πέσω και πάνω στο RN3 pro που σε χαμηλό φωτισμό έχει μία απο τις χειρότερες κάμερες που υπάρχουν οπότε...

 

Με κλειστά τα μάτια θα έπαιρνα G4 εάν δεν είχαν το θέμα του bootloop και κάποια άλλα θέματα με την οθόνη του.

 

G5 και HTC μπορεί (απ' ότι φαίνεται κιόλας) να είναι καλύτερα σε λεπτομέρεια φωτογραφίας αλλά γενικά πιστεύω ότι σαν σύνολο, και κατά γενική ομολογία, το S7 είναι η δυνατότερη συσκευή όλων. Και έχει και εκπληκτική σταθεροποίηση στα video (βαρόμετρο και αυτό για την τελική μου επιλογή) που σε συνδυασμό με το f/1.7 δίνουν τρομερά ποιοτική λήψη σε εσωτερικό χώρο και γενικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Προτίμησα λοιπόν να θυσιάσω την λεπτομέρεια στον βωμό της εύκολης, καλής φωτογραφίας σε οποιεσδήποτε συνθήκες.

 

Σε αναμονή του S7 λοιπόν. Πολυαγαπημένη Xiaomi πραγματικά λυπάμαι που σε εγκαταλείπω. Όποιος δούλεψε MIUI με καταλαβαίνει απόλυτα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι. Γιαυτό λέω ότι οκ δεν είναι η καλύτερη του s7 αλλά δεν είναι και τόσο μάπα όσο θέλει να πει ο παοκ. Κάπου υστερεί, συμφωνώ είτε πολύ είτε λίγο αλλά και κάπου υπερτερεί. Τέλος πάντων αρκετά το αναλύσαμε. Καλή η ανάλυση αλλά δε νομίζω ότι έχει νόημα να πούμε τίποτα άλλο, καλύτερα θα ήταν ένα συγκριτικό άμεσα με 950, g5, HTC 10 και ότι άλλο θέλετε.

 

Εσείς που είστε Αθήνα κανονίστε ντεε

 

Πουθενα δεν υπερτερει το S7...αναφερομαι σε ποιοτητα φωτογραφιας

Link to comment
Share on other sites

Πουθενα δεν υπερτερει το S7...αναφερομαι σε ποιοτητα φωτογραφιας

Επειδή το θέμα μας εδώ είναι η φωτογραφία ΚΑΙ ΜΟΝOΝ αυτή, με τα δείγματα που βλέπω εδώ μπορώ να πώ σε πολλά σημεία (συγκεκριμένες φωτογραφίες) έχεις απόλυτο δίκιο.

Αλλά γενικά, ένα Smartphone δεν είναι μόνο η φωτογραφία. Συνδυάζοντας όλα τα υπόλοιπα "καλούδια" του με την πολύ καλή κάμερα (ίσως όχι τέλεια παντού αλλά πολύ καλή στην μπάμ-μπάμ φωτογραφία) και ειδικά στην λήψη video, κατέληξα σε αυτό.

Οκ...θα δούμε μωρέ...είπα να πάρω και εγώ το πρώτο μου Samsung...σάμπως θα το παντρευτώ; :p

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα μας εδώ είναι η φωτογραφία ΚΑΙ ΜΟΝΩΝ αυτή, με τα δείγματα που βλέπω εδώ μπορώ να πώ σε πολλά σημεία (συγκεκριμένες φωτογραφίες) έχεις απόλυτο δίκιο.

Αλλά γενικά, ένα Smartphone δεν είναι μόνο η φωτογραφία. Συνδυάζοντας όλα τα υπόλοιπα "καλούδια" του με την πολύ καλή κάμερα (ίσως όχι τέλεια παντού αλλά πολύ καλή στην μπάμ-μπάμ φωτογραφία) και ειδικά στην λήψη video, κατέληξα σε αυτό.

Οκ...θα δούμε μωρέ...είπα να πάρω και εγώ το πρώτο μου Samsung...σάμπως θα το παντρευτώ; :p

 

καλα εκανες...με υγεια να το χαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950 xl

 

Αχ αυτο το WB. Η πρώτη αυτοματο η δεύτερη με wb σε Ήλιο.

 

Και ρωτάω εγω με το φτωχό μου το μυαλό,ειναι τοσο δύσκολο να διορθωθεί το wb απο τι στιγμή που ειναι

θεμα λογισμικού κάμερας;;;

 

31880394364_43aa0368d3_c.jpgWP_20170205_12_51_44_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

32600447281_3023f52061_c.jpgWP_20170205_12_51_38_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950 xl Αχ αυτο το WB. Η πρώτη αυτοματο η δεύτερη με wb σε Ήλιο.

Και ρωτάω εγω με το φτωχό μου το μυαλό,ειναι τοσο δύσκολο να διορθωθεί το wb απο τι στιγμή που ειναι

θεμα λογισμικού κάμερας;;;

 

Δεν πρεπει να υπάρχουν διαφορές στις ρυθμίσεις ; Aλλιώς θα ήταν όλα Auto

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...