Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Πανω κατω στις φωτογραφιες που ανεβασες ειναι το ιδιο τα δυο κινητα αν και στα ματια μου παλι το g5 ειναι μπροστα σε λεπτομερεια και επεξεργασια.

Η διαφορα ομως σε αυτην ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπερ του G5(πρεπει να τις κατεβασει για να το καταλαβει καποιος)

Και εδω ειναι το προβλημα που εχει το S7.Σε τετοιες περιπτωσεις αυτη η επεξεργασια που κανει ειναι απιστευτα κακη.Οκ σε μερικες φωτο βοηθαει για την εξαλειψη θορυβου αλλα αλλες φορες καταστρεφει την φωτογραφια οπως αυτην εδω.

Δες λεπτομερεια και ευκρινεια που δινει το G5 και δες αυτην του S7 .Στα κτηρια πισω ή το μπαλκονι μπροστα πχ

30455302334_6b21abaf71_c.jpgG5 by Nikos Bletas, on Flickr

 

30454623844_a25ed8a6b6_c.jpgS7 edge by Nikos Bletas, on Flickr

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειαζομαι φωτο απο το ιδιο σημειο και την ιδια ωρα .

Εχω εμπειρο ματι και μπορω να διακρινω ποια καμερα ειναι καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω στις φωτογραφιες που ανεβασες ειναι το ιδιο τα δυο κινητα αν και στα ματια μου παλι το g5 ειναι μπροστα σε λεπτομερεια και επεξεργασια.

Η διαφορα ομως σε αυτην ειναι τεραστια υπερ του G5(πρεπει να τις κατεβασει για να το καταλαβει καποιος)

 

30455302334_6b21abaf71_c.jpgG5 by Nikos Bletas, on Flickr

 

30454623844_a25ed8a6b6_c.jpgS7 edge by Nikos Bletas, on Flickr

Πράγματι, αρκεί κανείς να προσέξει το μπαλκόνι , πάνω αριστερά, πώς φαίνεται στη μια και πώς στην άλλη. Για φώτο ημέρας, οι διαφορές είναι σημαντικές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, αρκεί κανείς να προσέξει το μπαλκόνι , πάνω αριστερά, πώς φαίνεται στη μια και πώς στην άλλη. Για φώτο ημέρας, οι διαφορές είναι σημαντικές.

 

Αυτο ακριβως..ηι διαφορα υπερ του G5 αρχιζει να μεγαλωνει περισσοτερο οσο μειωνεται ο φωτισμος

Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω στις φωτογραφιες που ανεβασες ειναι το ιδιο τα δυο κινητα αν και στα ματια μου παλι το g5 ειναι μπροστα σε λεπτομερεια και επεξεργασια.

Η διαφορα ομως σε αυτην ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπερ του G5(πρεπει να τις κατεβασει για να το καταλαβει καποιος)

Και εδω ειναι το προβλημα που εχει το S7.Σε τετοιες περιπτωσεις αυτη η επεξεργασια που κανει ειναι απιστευτα κακη.Οκ σε μερικες φωτο βοηθαει για την εξαλειψη θορυβου αλλα αλλες φορες καταστρεφει την φωτογραφια οπως αυτην εδω.

Δες λεπτομερεια και ευκρινεια που δινει το G5 και δες αυτην του S7 .Στα κτηρια πισω ή το μπαλκονι μπροστα πχ

30455302334_6b21abaf71_c.jpgG5 by Nikos Bletas, on Flickr

 

30454623844_a25ed8a6b6_c.jpgS7 edge by Nikos Bletas, on Flickr

 

Πράγματι, αρκεί κανείς να προσέξει το μπαλκόνι , πάνω αριστερά, πώς φαίνεται στη μια και πώς στην άλλη. Για φώτο ημέρας, οι διαφορές είναι σημαντικές.

 

μηπως απλα επειδη δεν εχει εστιασει σωστα??

 

30908631030_fbe15395ec_c.jpgS7 edge by Nikos Bletas, on Flickr

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα.Παρακολουθω μερες το θεμα και ειναι ενδιαφερον οι αποψεις που εκρφραζονται οταν δεν εχουν εμμονες.

Ειμαι απο αυτους που το S7 δεν τους αρεσει η επεξεργασια που κανει για να βγαλει τον θορυβο.

Οχι δεν νομιζω οτι ειναι απο την εστιαση.

Και στην δευτερη το ιδιο ειναι αν την κατεβασεις και την cropαρεις θα την καταλαβεις αμεσως την διαφορα.

Εγω εχω 1020 και G4(εχω περασει και απο Ν8 και απο 808) και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Νομιζω οποιος ενδιαφερεται κυριως για φωτογραφιες με το G4(οποτε και με G5) ειναι υπερπληρης.

Κατα τα αλλα επειδη εχω δουλεψει στο S7 ειναι απιστευτο τηλεφωνο με απιστευτη οθονη.Που οταν κοιτας εκει τις φωτογραφιες ειναι πραγματικα παρα παρα πολυ καλες αλλα οταν μπαινουν στο PC χανουν πολυ απο την μαγεια τους.

Edited by droper_05
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα.Παρακολουθω μερες το θεμα και ειναι ενδιαφερον οι αποψεις που εκρφραζονται οταν δεν εχουν εμμονες.

Ειμαι απο αυτους που το S7 δεν τους αρεσει η επεξεργασια που κανει για να βγαλει τον θορυβο.

Οχι δεν νομιζω οτι ειναι απο την εστιαση.

Και στην δευτερη το ιδιο ειναι αν την κατεβασεις και την cropαρεις θα την καταλαβεις αμεσως την διαφορα.

Εγω εχω 1020 και G4(εχω περασει και απο Ν8 και απο 808) και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Νομιζω οποιος ενδιαφερεται κυριως για φωτογραφιες με το G4(οποτε και με G5) ειναι υπερπληρης.

Κατα τα αλλα επειδη εχω δουλεψει στο S7 ειναι απιστευτο τηλεφωνο με απιστευτη οθονη.Που οταν κοιτας εκει τις φωτογραφιες ειναι πραγματικα παρα παρα πολυ καλες αλλα οταν μπαινουν στο PC χανουν πολυ απο την μαγεια τους.

 

ok φιλε μου. Εγω δεχομαι καθε αποψη που ειναι τεκμηριωμενη και δεν ειναι απολυτη.

 

για τις αλλες φωτο κανεις δε σχολιασε ομως, μονο μια σχολιαστηκε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε μου. Εγω δεχομαι καθε αποψη που ειναι τεκμηριωμενη και δεν ειναι απολυτη.

 

για τις αλλες φωτο κανεις δε σχολιασε ομως, μονο μια σχολιαστηκε.

 

Κανεις δεν σχολιασε τις φωτο του Xiaomi mi5s Που ανεβασα εγω

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν σχολιασε τις φωτο του Xiaomi mi5s Που ανεβασα εγω

 

εσυ εισαι ο ειδικος και το εμπειρο ματι..

εγω ο,τι και να πω δε θα ισχυει.

Εξαλλου το θεμα μας τις τελευταιες 10+ σελιδες ηταν το s7 ή καλυτερα το s7 σε σχεση με μερικα αλλα. Αφου λοιπον ασχολεισαι για 10 σελιδες με το s7 (εκτος των αλλων) , θα περιμενα να τις αξιολογησεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν εχεις κριτηριο μονο την καμερα, οποιο και να παρεις θα μεινεις ικανποιημενος. Εγω ειχα το G5 μαζι με το S7 και οι διαφορες ηταν ελαχιστες.

 

Θελω να πω οτι κατι φωτο που ανεβαινουν εδω βραδυ με 10" χρονο, και φαινονται τελειες, ναι χαιρω πολυ, ειναι τρομερα στημενες ομως.. Στο χερι οταν θες, τοτε το s7 σε βοηθαει εστω και αν δεν θα βγει τελεια..

 

Δε συμφωνω...η καμερα του G5 ειναι πολυ ανωτερη απο το S7.

Και επειδη ανεφερες οτι με 10 sec Κλειστρο και τριποδα βγαινουν τελειες οι φωτο...παραθετω αυτες εδω απο το G5 που αποδεικνυοθν το αντιθετο

31452854996_e761ea7dce_c.jpg20161207_191109 by Guardian, on Flickr

31026976020_2011dbec88_c.jpg20161203_175818_HDR by Guardian, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνω...η καμερα του G5 ειναι πολυ ανωτερη απο το S7.

Και επειδη ανεφερες οτι με 10 sec Κλειστρο και τριποδα βγαινουν τελειες οι φωτο...παραθετω αυτες εδω απο το G5 που αποδεικνυοθν το αντιθετο

31452854996_e761ea7dce_c.jpg20161207_191109 by Guardian, on Flickr

31026976020_2011dbec88_c.jpg20161203_175818_HDR by Guardian, on Flickr

 

σχολιασα αυτες που εχουν ανεβει και εχουν τετοιους χρονους..

Παλι ομως αποφευγεις να σχολιασεις τις αλλες. ΤΟ οτι ειπα παραπανω οτι εσυ εισαι ο ειδικος δεν το ειπα ειρωνικα.. το εννοω.

Απο εκει και περα, αν καθομαστε και ψαχνουμε φωτο στο flickr απο κινητα με τετοιους χρονους, και για το s7 εχει οσες θες:

 

31657182943_170e303f85_z.jpg20170121_203946 by wial hupi, on Flickr

31657190983_45146ce08b_z.jpg20170121_225442 by wial hupi, on Flickr

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σκοπος ειναι να γινεται μια αντικειμενικη συζητηση χωρις να ωραιποιουμε τη συσκευη μας για να βγουν καποια συμπερασματα.

Οι μονοι που δεν παραδεχεστε την κατωτεροτητα της καμερας του s7 ειστε οι κατοχοι του.

Ολοι οι ουδετεροι χρηστες διεπιστωσαν οτι η καμερα του ειναι χειροτερη απο διαφορες ναυαρχιδες.

Οι φωτο και τα δειγματα δειχνουν το ιδιο πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όσο δείγματα έχω δει εδώ μέσα, ειδικά σε φωτογραφίες από ναυαρχίδες κινητά,90% παίζει ρόλο ο φωτογράφος και 10% η συσκευή και πολλά λέω.Τωρα για όσους ψάχνουν ψύλλους στ'αχυρα καλύτερα να κοιτάξουν για καμιά dslr ή mirrorless να κάνουν δουλειά.Και μην πει κανείς για φορητότητα μία mirrorless μία χαρά την έχεις μαζί σου,όλα αυτά για αυτούς που "ψάχνουν" την τελειότητα,όλοι οι υπόλοιποι βολεύονται και με τα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όσο δείγματα έχω δει εδώ μέσα, ειδικά σε φωτογραφίες από ναυαρχίδες κινητά,90% παίζει ρόλο ο φωτογράφος και 10% η συσκευή και πολλά λέω.Τωρα για όσους ψάχνουν ψύλλους στ'αχυρα καλύτερα να κοιτάξουν για καμιά dslr ή mirrorless να κάνουν δουλειά.Και μην πει κανείς για φορητότητα μία mirrorless μία χαρά την έχεις μαζί σου,όλα αυτά για αυτούς που "ψάχνουν" την τελειότητα,όλοι οι υπόλοιποι βολεύονται και με τα κινητά.

 

 

Ο σκοπός του συγκεκριμένου θέματος αυτός είναι. Να δούμε ποια κινητά βγάζουν τις καλύτερες φωτογραφίες. Αν κάποιον τον ενδιαφέρει το γενικό κομμάτι απλά να δει μία φωτογραφία υπάρχει ξεχωριστό θέμα. Οι dslr είναι ένα άλλο θέμα. Το ότι κάποιοι κοιτάζουν το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα από ένα φωτογραφικό κινητό δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάρουν dslr. Ακόμα και η mirrorless αν και κάνεις μια χαρά την δουλειά σου δεν είναι και ιδιαίτερα πρακτική στην φορητότητα.

 

Σκοπος ειναι να γινεται μια αντικειμενικη συζητηση χωρις να ωραιποιουμε τη συσκευη μας για να βγουν καποια συμπερασματα.

Οι μονοι που δεν παραδεχεστε την κατωτεροτητα της καμερας του s7 ειστε οι κατοχοι του.

Ολοι οι ουδετεροι χρηστες διεπιστωσαν οτι η καμερα του ειναι χειροτερη απο διαφορες ναυαρχιδες.

Οι φωτο και τα δειγματα δειχνουν το ιδιο πραγμα.

 

Ο καθένας έχει την γνώμη του η οποία είναι αποδεχτή αρκεί να είναι μέσα στα όρια της κοινής λογικής και των όρων χρήσης. Κάποιοι ναι δεν παραδέχονται αυτό που γράφεις, ωστόσο και εσύ έχεις μεγάλη επιμονή προσπαθώντας να αλλάξεις την γνώμη στον καθένα. Δεν χρειάζεται να φτάνουμε σε τέτοια σημεία για μία απλή συζήτηση. Η γνώμη του καθενός είναι ξεκάθαρη, από εκεί και έπειτα ας δούμε πράγματα στην πράξη.

 

Φιλε μου αν εχεις κριτηριο μονο την καμερα, οποιο και να παρεις θα μεινεις ικανποιημενος. Εγω ειχα το G5 μαζι με το S7 και οι διαφορες ηταν ελαχιστες..Απο εκει και περα, σαν κινητα το s7 ειναι κλασεις ανωτερο σε ολα, και αν θες το συζηταμε σε αλλο θεμα, δεν ειναι εδω το σωστο για VS γενικο.

Οριστε και μερικες φωτο και απο τα 2 στο χερι..μαζι! γιατι σωστες συγκρισεις γινονται μονο στο ιδιο σημειο με τον ιδιο τροπο..

Προσωπικα στις περισσοτερες προτιμω του s7 τοσο στα χρωματα οσο και συνολικα.

 

 

Στο πρώτο set είναι πολύ διαφορετικά τα σκηνικά, ωστόσο με ότι βλέπουμε προτιμώ το G5

Στο δεύτερο set προτιμώ εν μέρη το S7 κυρίως ως προς τα χρώματα.

Στο τρίτο set η διαφορά είναι αρκετά υπέρ του G5. Προτιμώ και τα χρώματα αλλά το βασικότερο είναι η λεπτομέρεια που δυστυχώς δεν φταίνε τα mp στο S7.. μάλλον κάτι άλλο είτε με το sw είτε με το hw? Η samsung το ξέρει. Και λέω δυστυχώς διότι από αυτό και μόνο χάνει σε όλες τις φωτογραφίες με μακρινά πλάνα!

Στο τέταρτο set σχολιάστηκε ήδη. Νομίζω δεν χρειάζεται γενικά σχολιασμός. Ένα crop να γίνει στα αντίστοιχα σημεία των φωτογραφιών η εικόνα μιλάει από μόνη της.

Στο πέμπτο και τελευταίο set είναι και πάλι διαφορετικά τα πλάνα. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι στο συγκεκριμένο σκηνικό και ακριβώς τα ίδια πλάνα να είχαμε το S7 θα είχε καλύτερο αποτέλεσμα ως προς τον φωτισμό. Το G5 φώτισε παραπάνω την σκηνή απ' όσο θα έπρεπε και έχει θεωρώ σοβαρό πρόβλημα στο έντονο back light.. έχει δημιουργήσει γαλάζια περιγράμματα σε διάφορα σημεία κοντά στα παράθυρα. Το S7 αν και αυτό έχει άλλα θέματα με την επεξεργασία, στο συγκεκριμένο set το προτιμώ.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλα παραπάνω, απλά διαφωνούμε σε μερικές λεπτομέρειες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

To γουστο και τα θελω του καθενος ειναι καθαρα υποκειμενικο πραγμα. Τα απολυτα νουμερα ενα αλλο πραγμα και συνηθως μια εικονα ολοι την βλεπουμε κατα 90% ιδια πλην των διαφορων παθησεων και προβληματων στα ματια.

Τωρα απορω με καποιους που δεν λενε να καταλαβουν τα απολυτα Ελληνικα.....ενα αυτοκινητο με 400αλογα ειναι σιγουρα ποιο δυνατο απο ενα αλλο με 300 και αυτο δεν μπορει να αλλαξει οσο και να προσπαθησει καποιος. Τωρα στο συνολο με παρομοια αυτοκινητα σχεδον ιδιας κατηγοριας καποιος μπορει να επιλεξει ενα αλλο και εγω ενα τριτο.

Αφου λοιπον τωρα δοκιμασα και το Htc αρα ολες τις φετινες επωνυμες ναυαρχιδες λεω λοιπον οτι το καλυτερο ειναι αυτο το τελευταιο και πραγματικα το εννοω γιατι ετσι ειναι αντικειμενικα overall. To S7 ειναι ενα μπιχλιμπιδατο-φανταχτερο Lamborgini Gajiardo, το G5 ηταν ενα περιεργο αλλα ομορφο Audi RS6 και το Htc μια Austin Martin:lol:

 

Tωρα οσον αφορα τις καμερες τι δεν καταλαβαινετε ορισμενοι σε αυτα που λεει καο ο Paok και τις ποιο πολλες φορες εχει δικιο και ας διαφωνω......:p

Το s7 εντυπωσιακες - υπερεπεξεργασμενες - υπερ σε ολα φωτογραφιες που ειναι οι ποιο εντυπωσιακες οταν τις βλεπεις σε οθονες τηλεφωνων - tablet etc. Οταν τις κατεβασεις και τις ανοιξεις σε Full αναλυση τοτε αρχιζουν τα παρατραγουδα:(

Παιρνουμε λοιπον την καλυτερη δυνατη φωτογραφια απο τις 3-4 καλυτερες καμερες των τωρινων συσκευων και τις κατεβαζουμε και μετα crop στο ποιο δυσκολο σημειο.....εκι λοιπον και ενας που δεν βλεπει και πολυ καλα τι νομιζετε οτι θα δει?

Οτι το s7 μονο το καλυτερο δεν ειναι αλλα σιγουρα χανει και απο G5 & Lumia $ Htc να μην πω οτι χανει και απο Huawei P9:!:

Aυτο σας λεεο και ξαναλεει ο Παοκ και δεν λετε να καταλαβετε.....οπως και εγω δεν καταλαβαινα στην αρχη, πλεον ξερω περιπου που πρεπει να κοιταξω για να δω ποια φωτο ειναι καλυτερη μεταξυ 2 παρομοιων.

Τωρα οσοι θελετε συμφωνειστε η διαφωνειστε και καντε οτι θελετε αλλα προτου απαντησετε σκεφτειτε το ......

Αλλωστε εχω γραψει οτι το ποιο ευκολο και εντυπωσιακο για καθημερινο τηλεφωνο και για φωτογραφιες ειναι το S7!!!!!!!!!:X

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

To γουστο και τα θελω του καθενος ειναι καθαρα υποκειμενικο πραγμα. Τα απολυτα νουμερα ενα αλλο πραγμα και συνηθως μια εικονα ολοι την βλεπουμε κατα 90% ιδια πλην των διαφορων παθησεων και προβληματων στα ματια.

Τωρα απορω με καποιους που δεν λενε να καταλαβουν τα απολυτα Ελληνικα.....ενα αυτοκινητο με 400αλογα ειναι σιγουρα ποιο δυνατο απο ενα αλλο με 300 και αυτο δεν μπορει να αλλαξει οσο και να προσπαθησει καποιος. Τωρα στο συνολο με παρομοια αυτοκινητα σχεδον ιδιας κατηγοριας καποιος μπορει να επιλεξει ενα αλλο και εγω ενα τριτο.

Αφου λοιπον τωρα δοκιμασα και το Htc αρα ολες τις φετινες επωνυμες ναυαρχιδες λεω λοιπον οτι το καλυτερο ειναι αυτο το τελευταιο και πραγματικα το εννοω γιατι ετσι ειναι αντικειμενικα overall. To S7 ειναι ενα μπιχλιμπιδατο-φανταχτερο Lamborgini Gajiardo, το G5 ηταν ενα περιεργο αλλα ομορφο Audi RS6 και το Htc μια Austin Martin:lol:

 

Tωρα οσον αφορα τις καμερες τι δεν καταλαβαινετε ορισμενοι σε αυτα που λεει καο ο Paok και τις ποιο πολλες φορες εχει δικιο και ας διαφωνω......:p

Το s7 εντυπωσιακες - υπερεπεξεργασμενες - υπερ σε ολα φωτογραφιες που ειναι οι ποιο εντυπωσιακες οταν τις βλεπεις σε οθονες τηλεφωνων - tablet etc. Οταν τις κατεβασεις και τις ανοιξεις σε Full αναλυση τοτε αρχιζουν τα παρατραγουδα:(

Παιρνουμε λοιπον την καλυτερη δυνατη φωτογραφια απο τις 3-4 καλυτερες καμερες των τωρινων συσκευων και τις κατεβαζουμε και μετα crop στο ποιο δυσκολο σημειο.....εκι λοιπον και ενας που δεν βλεπει και πολυ καλα τι νομιζετε οτι θα δει?

Οτι το s7 μονο το καλυτερο δεν ειναι αλλα σιγουρα χανει και απο G5 & Lumia $ Htc να μην πω οτι χανει και απο Huawei P9:!:

Aυτο σας λεεο και ξαναλεει ο Παοκ και δεν λετε να καταλαβετε.....οπως και εγω δεν καταλαβαινα στην αρχη, πλεον ξερω περιπου που πρεπει να κοιταξω για να δω ποια φωτο ειναι καλυτερη μεταξυ 2 παρομοιων.

Τωρα οσοι θελετε συμφωνειστε η διαφωνειστε και καντε οτι θελετε αλλα προτου απαντησετε σκεφτειτε το ......

Αλλωστε εχω γραψει οτι το ποιο ευκολο και εντυπωσιακο για καθημερινο τηλεφωνο και για φωτογραφιες ειναι το S7!!!!!!!!!:X

 

Htc10 δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Για να το ληξω εγώ τουλάχιστον, σύμφωνα με τα λεγόμενα παραπάνω καταλαβαίνω ότι η κάμερα του s7 δεν είναι μέτρια. Μπορεί να χάνει σε κάποιον τομέα, αλλά να λέμε μέτρια την κάμερα του νομίζω είναι υπερβολή. Αυτό εννοώ παραπάνω που λέω ότι συμφωνώ με όσα λέτε αλλά διαφωνώ στις λεπτομέρειες..

Ούτε είπα ότι το g5 πχ είναι μάπα. Τέλος, επειδή η χρήση μετράει.. Εγώ και θεωρώ οι πιο πολλοί, δεν εκτυπώνουμε σεντόνι.. Στο απλο μέγεθος ή σε χρήση fb που κάνουν οι πολλοί η διαφορά γίνεται μηδενική..και εκεί πρέπει να σκεφτεί αυτός που θέλει να πάρει συσκευή τι θα κάνει και τι χάνει με την μια κάμερα και τι με την άλλη. Εγώ πχ προτιμώ το εύκολο αυτόματο που έχει και το πολύ φως που βάζει χωρίς ανάγκη για τρίποδο.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οντως κανει μια περιεργη επεξεργασια το s7 στα προσωπα και τα χαλαει, αλλα δεν ειναι μετρια καμερα.

Η παρακατω ειναι μετρια καμερα θεωρω...

 

MI-4c

 

Auto

31856001774_e6f03defbc_c.jpgHHT-auto by giannis manie, on Flickr

 

Manual

31886585223_d8f4ae2184_c.jpgManual by giannis manie, on Flickr

 

HDR

31886579703_80da2c140b_c.jpgHDR by giannis manie, on Flickr

 

(Πολυ μικρη διαφορα σε ποιοτητα manual-auto και το hdr εχει πιο σωστα χρωμματα αν και λιγο πιο τονισμενα)

Link to comment
Share on other sites

31520456900_cc215c77c1_c.jpgIMG_20161226_133458 by GEORGE Veni, on Flickr

 

mi note pro

Edited by impreza_sti
Τροποποίηση εικόνας μεγάλου μεγέθους
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

930... no edit, hdr

 

 

πολύ ωραίες φίλε.. βάλτες και στο άλλο νήμα εκεί που έχουμε τις πιο καλλιτεχνικές

Link to comment
Share on other sites

HTC 10 auto

32323275800_1d1afee4bc_k.jpg2017-02-04_04-00-17 by finn2k1, on Flickr

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

HTC 10 auto

32323275800_1d1afee4bc_k.jpg2017-02-04_04-00-17 by finn2k1, on Flickr

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω γιατι αλλα μαρεσει που στο auto κιολας δεν εχει θολώσει η ναχουν βγει κουνημένοι οι άνθρωποι πισω παρολο που περπατάνε, ουτε καν τα ποδια τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα μαρεσει που στο auto κιολας δεν εχει θολώσει η ναχουν βγει κουνημένοι οι άνθρωποι πισω παρολο που περπατάνε, ουτε καν τα ποδια τους.

 

με ταχύτητα 1/24000 ακόμα και τζόκινγκ να κάνανε πάλι ακίνητοι θα έβγαιναν

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...