Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν!!! :dizzy:

 

Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν.. Μπαίνουμε σαν λάτρεις των φωτογραφιών εδώ να χαζέψουμε καμιά καλή φωτογραφία και ψάχνουμε να βρούμε τις φωτογραφίες μέσα στους διαξιφισμούς!!!!!!!!

 

Είμαστε στην ενότητα "Τεχνολογικοί διαξιφισμοί", όχι " Προσωπικοί Διαξιφισμοί"!!!!!

 

Γιατί δεν μπορείτε να το καταλάβετε μερικοί?; Γιατί οι mod επιτρέπουν να γίνεται αυτό το πράγμα τόσο καιρό τώρα;; Και δεν είναι δικιά μας δουλειά να σας προτείνουμε λύσεις. Έχουμε εκφράσει τα παράπονα μας καιρό τώρα.. Λύση δεν βλέπουμε...

 

Σας παρακαλούμε δηλαδή.. Κρατήστε ο καθένας την άποψη του για τον εαυτό του ή έστω ας κριτικάρετε σε καθαρά επίπεδο σχολιασμού και χαλαρής συζήτησης. Μη γίνεστε τόσο εριστικοί με τις απόψεις σας και, προς θεού, μη προσπαθείτε να επιβάλετε τη γνώμη σας στον συμφορουμίτη σας!!!! Ο καθένας έχει τη γνώμη του.. Την άποψη του.. Τις προσωπικές του προτιμήσεις!! Κρατήστε τις για εσάς!! :rolleyes:

 

Εδώ οι μαθηματικοί δεν συμφωνούν στα μαθηματικά... Θα συμφωνήσουμε εμείς σε white balance, HDR, κτλ? :lol::lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/cffc251cd74a29aeb27fe479f10f8b0d.jpg

 

Στάλθηκε από το Passport μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ανοιγουν οι φωτο σου...ουτε ξερουμε ποιο κινητο ειναι ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοιγουν οι φωτο σου...ουτε ξερουμε ποιο κινητο ειναι ουτε τιποτα

 

 

εγω τις βλεπω...και κατω από κάθε φωτο γραφει.....από το passport

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

εγω τις βλεπω...και κατω από κάθε φωτο γραφει.....από το passport

 

αφου παταω πανω στη φωτο και δεν ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

Μονο απο Tapatalk φαίνονται. Από browser δεν ανοίγουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και ένα τελευταίο σετ από εμένα, στο αυτόματο και τα δύο το nexus 5x σε auto HDR+

S7 (auto exp: 1/10 ISO 800)

30480689054_bdca412739_c.jpg20161128_173704 by Kostas Krith, on Flickr

Nexus 5x (auto HDR+ exp: 1/15 ISO 1909 στο θεό το ανέβασε τεσπα)

31187903511_6fb9bab02f_c.jpgIMG_20161128_173745 by Kostas Krith, on Flickr

Comparison

30480693494_5091a5ef7d_c.jpgScreen Shot 2016-11-28 at 22.11.06 by Kostas Krith, on Flickr

 

Και οι δυο εχουν θορυβο...αλλα στα σκοτεινα μερη ο θορυβος του Nexus ειναι υπεβολικος.

Το hdr+ βοηθαει καπως αλλα δεν μπορει να σωσει την κατασταση.

Η φωτο αυτη για να βγει σωστα θελει manual, Μεγαλο χρονο εκθεσης και χαμηλο iso.

Κανενα απο αυτα τα 3 δεν εχει η καμερα του Nexus.

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Αφαιρέθηκαν μηνύματα.

 

Επειδή πλησιάζουν γιορτές θα κάνω μια τελευταία παρατήρηση για τις προσωπικές διαμάχες και τις κόντρες που έχουν δημιουργηθεί στο παρόν θέμα και έχουν απασχολήσει αρκετά την Ομάδα Διαχείρισης.

Την επόμενη φορά που θα υπάρξει ειρωνικό σχόλιο, προσωπική επίθεση ή οτιδήποτε άλλο που θα χαλάσει το καλό κλίμα του θέματος, θα υπάρξουν ποινές και πιστέψτε με θα είναι πολύ αυστηρές! Αν θέλετε να συνεχίσετε να είσαστε και στις γιορτές μαζί μας τότε μην ξεφύγετε από τα όρια όπως έχετε κάνει πολλές φορές μέχρι τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις κριτικές για αυτές τις πολύ όμορφες φωτογραφίες σε νυχτερινή λήψη και για τα κινητά αυτά φαντάζομαι και φοβάμαι για το τι θα ακούσω και εγώ αν ανεβάσω με το δικό μου που είναι και το Oneplus 3 :P

 

 

Και οι δυο εχουν θορυβο...αλλα στα σκοτεινα μερη ο θορυβος του Nexus ειναι υπεβολικος.

Το hdr+ βοηθαει καπως αλλα δεν μπορει να σωσει την κατασταση.

Η φωτο αυτη για να βγει σωστα θελει manual, Μεγαλο χρονο εκθεσης και χαμηλο iso.

Κανενα απο αυτα τα 3 δεν εχει η καμερα του Nexus.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

low light mi5 το mi5s τα καταφερνει αρκετα καλυτερα και με λιγότερο θόρυβο!!!και ας μην εχει ois!!!

31208084091_749220baa5_c.jpgIMG_20161129_204928 by manthos kalaitzidis, on Flickr

30501007034_55bd16dcfa_c.jpgIMG_20161129_204922 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

low light mi5 το mi5s τα καταφερνει αρκετα καλυτερα και με λιγότερο θόρυβο!!!και ας μην εχει ois!!!

31208084091_749220baa5_c.jpgIMG_20161129_204928 by manthos kalaitzidis, on Flickr

30501007034_55bd16dcfa_c.jpgIMG_20161129_204922 by manthos kalaitzidis, on Flickr

 

Η κιαμερα ειναι πολυ δυνατη.Εχει θορυβο αλλα ειναι πολυ ψιλος.

Εκπληκτικη λεπτομερεια, αρκετα καλη διαχειριση των φωτεινων πηγων, πολυ σωστα χρωματα για βραδυ, και ακριβες contrast.

Κορυφαια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αυτές τις κριτικές για αυτές τις πολύ όμορφες φωτογραφίες σε νυχτερινή λήψη και για τα κινητά αυτά φαντάζομαι και φοβάμαι για το τι θα ακούσω και εγώ αν ανεβάσω με το δικό μου που είναι και το Oneplus 3 :P

 

Εχει περασει το update στην καμερα? καποιο μελος(δεν θυμαμαι το ονομα του) ανεφερε μεγαλη βελτιωση?

Link to comment
Share on other sites

low light mi5 το mi5s τα καταφερνει αρκετα καλυτερα και με λιγότερο θόρυβο!!!και ας μην εχει ois!!!

Πολύ καλές νυχτερινές φωτογραφίες!!

Από κινητό τουλάχιστον φαίνονται σούπερ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μ άρεσαν τα χρώματα, όχι κάτι ιδιαίτερο.. GALAXY s7 manual, στο χέρι.. 30517131693_f6367a8c2d.jpg2016-11-30_01-03-41 by Παναγιώτης Καρανάτσιος, on Flickr
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, και 100 κινητα να εχει καποιος, δε λεει κατι.

Αν κατσω και εγω να γραψω τι κινητα ειχα και εχω, θα μας παρει το ξημερωμα.

 

Εχεις δει κανενα σοβαρο reviewer να ειναι ξεκαθαρος με το ποιο κινητο ειναι το καλυτερο; Οχι, αυτοι δεν εινα κατοχοι ολων των ναυαρχιδων;

Nαι σιγουρα μην χασεις τον χρονο σου μονο......γιατι για τα προηγουμενα 2 χρονια απο οτι εριξα μια ματια μονο σε 2 thread και με 2 συσκευες εχεις παλεψει:lol:

Δεν με νοιαζει τι κανουν και απο ποιον τα παιρνουν οι reviewer και αν δεν μπορεις να διαβασεις καλα τι να πω?

Εγω δεν ανεφερα οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ?

Τελος το off topic και παρακαλω να μην σβηστει η απαντηση γιατι απευθυνθηκε προσωπικα σε εμενα.....

Ευχαριστω!:)

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ενα ωραιο review για το πιο κινητό που κυκλοφορεί εχει την καλύτερη κάμερα

http://www.androidcentral.com/best-smartphone-camera παλι με το s7 και s7 edge πρωτο αυτή την στιγμή!!

 

Επίσης σε ολα τα βιντεάκια απο reviewers που βλέπω στο YouTube όσοι συγκρίνουν το galaxy s7 και s7 edge το βγάζουν πρώτο...δεν καταλαβαίνω γιατι κάθεστε και σκοτώνεστε..επίσης βλέπω πως πλέον δυνατή κάμερα με hdr+ παίζει στο νέο google pixel.. όπως και να το κάνουμε το 950 ειναι πλέον λιγο πίσω και ειναι λογικό γιατι ειναι και 2015 μοντέλο..μην τρελένεστε λοιπόν και μην προσπαθείτε να αποδείξετε κατι το έχουν κανει παρα πολλοι reviewers ως τωρα...χαρείτε τα κινητά σας βγάλτε ωραίες φωτος και μέχρι εκει!!

 

Έτσι και αλλιως με ολα τα κινητά μπορείς να βγάλεις ωραίες φωτογραφιες ανάλογα με το πως το βλέπει το μάτι του φωτογράφου!!

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

low light mi5 το mi5s τα καταφερνει αρκετα καλυτερα και με λιγότερο θόρυβο!!!και ας μην εχει ois!!!

 

Επιτέλους πολύ καλά δείγματα φωτογραφίας από Xiaomi. Οσο και αν τη θεωρώ κορυφαία εταιρεία, κυρίως λόγω και της υποστήριξής της από την Ελληνική κοινότητα, δεν είχα δει καλές φωτογραφίες σε μέτριο προς λίγο φωτισμό. Εχεις και το Mi5s? Αν ναι και δεν σου κάνει κόπο, τράβα από μία στο ίδιο σημείο την ίδια ώρα, πρωινή και βραδυνή να δούμε διαφορές...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/6eae57bba950d5026ee8c5db9e93f64f.jpg

 

Στάλθηκε από το Passport μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πολύ καλά δείγματα φωτογραφίας από Xiaomi. Οσο και αν τη θεωρώ κορυφαία εταιρεία, κυρίως λόγω και της υποστήριξής της από την Ελληνική κοινότητα, δεν είχα δει καλές φωτογραφίες σε μέτριο προς λίγο φωτισμό. Εχεις και το Mi5s? Αν ναι και δεν σου κάνει κόπο, τράβα από μία στο ίδιο σημείο την ίδια ώρα, πρωινή και βραδυνή να δούμε διαφορές...

 

:!: Ο-ΛΑ-ΟΣ-Α-ΠΑΙ-ΤΕΙ :!:

 

Μάνθο αν δεν σου κάνει κόπο ρίξε ένα συγκριτικό, όντως. :happy:

 

 

Lumia 950XL - auto - μέσα από το αμάξι βιαστικά

 

30523161323_2e1cc3bd5f_c.jpgIn line by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

Στάλθηκε από το Passport μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tarirs ανέβαζέ τες καλύτερα στο flickr. Από PC είναι πολύ δύσχρηστο να τις δούμε full size, και στο Flickr έχει και τις πληροφορίες για ISO, shutter speed που μας ενδιαφέρουν. ;)

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

https://flic.kr/p/Pyv44F

 

Στάλθηκε από το Passport μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://flic.kr/p/Pyv4bz

 

Στάλθηκε από το Passport μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..L640 πειραγμενες απο τα πλακακια μου..

30491920074_cdf858c038_c.jpgAdobePhotoshopExpress_57da8416cde64b3991394dd3b5246ba8 by jon jon, on Flickr

 

30508040364_01bac9a467_c.jpgWP_20161127_23_56_27_Pro by jon jon, on Flickr

 

30524189163_9038fb876e_c.jpg2016-30-11--09-17-22 by jon jon, on Flickr

31187705692_dc9b1ec7da_c.jpg2016-30-11--09-14-21 by jon jon, on Flickr

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

https://flic.kr/p/Pyv44F

 

Στάλθηκε από το Passport μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://flic.kr/p/Pyv4bz

 

Στάλθηκε από το Passport μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλύτερα ;)

 

Για να βάζει και το preview όπως των υπολοίπων, θα πρέπει από το web interface του Flickr (όχι την εφαρμογή), να ανοίξεις την εικόνα και κάτω δεξιά έχει το βελάκι του share. Επιλέγεις για BBCode και μια καλή διάσταση από κάτω (εγώ βάζω την 800 x κάτι) και paste στο μήνυμά σου τον κώδικα.

 

 

fabioso έχω πάθει ήδη επιληπτικό σοκ από τις πρώτες και με την τελευταία νομίζω με αποτελείωσες :P

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερα ;)

 

Για να βάζει και το preview όπως των υπολοίπων, θα πρέπει από το web interface του Flickr (όχι την εφαρμογή), να ανοίξεις την εικόνα και κάτω δεξιά έχει το βελάκι του share. Επιλέγεις για BBCode και μια καλή διάσταση από κάτω (εγώ βάζω την 800 x κάτι) και paste στο μήνυμά σου τον κώδικα.

 

Τώρα το μαθαινω.....θα βελτιωθω...:happy:

Σαν φώτο πως φαινονται....?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερα ;)

 

Για να βάζει και το preview όπως των υπολοίπων, θα πρέπει από το web interface του Flickr (όχι την εφαρμογή), να ανοίξεις την εικόνα και κάτω δεξιά έχει το βελάκι του share. Επιλέγεις για BBCode και μια καλή διάσταση από κάτω (εγώ βάζω την 800 x κάτι) και paste στο μήνυμά σου τον κώδικα.

 

 

fabioso έχω πάθει ήδη επιληπτικό σοκ από τις πρώτες και με την τελευταία νομίζω με αποτελείωσες :P

..οι γιατροι θα μας τα φανε...ο,τι απεμεινε τελοσπαντων!

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...