Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως ειπα εχω σταματησει να ασχολουμαι.Εχθες καθισα να ψαξω να δω λιγο τι γινεταιμε το g4.

Θα επρεπε να το ειχε επιλυθει το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως ειπα εχω σταματησει να ασχολουμαι.Εχθες καθισα να ψαξω να δω λιγο τι γινεταιμε το g4.

Θα επρεπε να το ειχε επιλυθει το θεμα.

 

Δυστυχώς αυτά που ανέφερες παραπάνω είναι η σκληρή πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

εχθες ανοιγω google maps για να βρω μια διευθυνση και τσουυυυπ!καλως ηρθες bootloop!το ευχαριστο ειναι οτι σε 15 μερες τελειωνε η εγγυηση οποτε ευτυχως που ηρθε τωρα παρα αργοτερα...το δυσαρεστο ειναι πως ενω εκανα συγχρονισμο με τον λογαριασμο μου συνεχεια,εχασα πανω απο 100 τηλεφωνα που ειχα αποθηκευσςι το τελευταιο εξαμηνο και για καποιον λογο δεν υπαρχουν στον λογαριασμο μου...να την βρασω λοιπον την τεχνολογια οταν δυσλειτουργει...

τυπικα να αναφερω πως το τηλ ειναι σειρα 505 και πως εως τωρα δεν ειχε παει στο σερβις παρα την σκληρη χρηση που του εκανα

 

σημερα παρελαβα το τηλ,υστερα απο περιπου 10 μερες αναμονης.αλλαχθηκε η πλακετα κλασικα,εκδοση 705 οποτε ολοκαινουρια παρτιδα και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως στις κλησεις εμφανισε πλεον νεο εικονιδιο που ειναι για βιντεοκληση....αυτα τα λιγα!

manaros
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ήρθε την Πέμπτη που μας πέρασε και η ώρα του δικού μου H815 σειράς 505. Το πήγα την Παρασκευή στην Procordia και τώρα βλέπω από το track οτι είναι στο στάδιο repairing. Πάλι καλά που έγινε πριν τη λήξη της εγγύησης και όχι μέσα στο κατακαλόκαιρο, δεν το είχα ρουταρισμένο, και φωτογραφίες κτλ ήταν στην sd.
Link to comment
Share on other sites

Μαιος του 2015 ειναι το τηλ και ειχες ακομη εγγυηση;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Απλα τ αγορασε απο Ιουνιο τουλαχιστον και μετα.Π.χ. Εγω το αγορασα 1 Οκτωμβριου και ηρθε με την 505.
Link to comment
Share on other sites

Μαιος του 2015 ειναι το τηλ και ειχες ακομη εγγυηση;

 

Όπως και του φίλου ideal από πάνω, η αγορά μου ήταν Οκτώβριο κι ας ήταν η κατασκευή το Μαϊο του 15. Δεν έδωσα σημασία τότε (κακώς) γιατί με βόλευε η τοποθεσία του μαγαζιού, ήταν άμεσα διαθέσιμο και δεν πίστευα (κακώς δις :lol:) οτι το πρόβλημα θα είχε τόση έκταση. Απ'οτι έχω καταλάβει, όπως τα κατάφερε η Lg αποδείχθηκε οτι είχε για πολλές σειρές ακόμα πρόβλημα, οπότε και να έπαιρνα φρέσκο του Οκτωβρίου μάλλον θα διέτρεχα τον ίδιο κίνδυνο.

Βέβαια το τηλέφωνο το έχω καταευχαριστηθεί και αφού θα επισκευασθεί, τέλος καλό, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μια χαρα σου εκατσε!θα παρεις πλακετα σειρας 706 και θα εχεις και αλλα δυο χρονια εγγυηση για τη πλακετα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ανανεωση 2 χρονων αν αλλαξεις πλακετα να ξερετε δεν γινεται στην samsung. Ενα χρονο δινουν εκει. Εχει και κατι καλα η lg.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μες στην ατυχία σου σταθηκες τελικά τυχερός...τσιμπας 2ετη extra εγγύηση...συνέχισε να το ευχαριστιέσαι
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ανανεωση 2 χρονων αν αλλαξεις πλακετα να ξερετε δεν γινεται στην samsung. Ενα χρονο δινουν εκει. Εχει και κατι καλα η lg.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάση νομοθεσίας είναι νομίζω και όχι βίτσιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα στην ομαδα.

Εχω καιρο να παρακολουθησω το thread

και θελω να κανω μια ερωτηση αν ξερει κανεις να μου απαντησει βασει της αποψης που εχει σχηματισει απο οσα εχει δει και διαβασει θα το εκτιμουσα.

Εχω αλλαξει τρεις φορες πλακετα λογω bootloop Μαρτιο 2016, Ιουνιο 2016, Σεπτεμβρη 2016(δεν εχω μπροστα μου τα εγγραφα της procordia να σας γραψω S/N).

Η πλακετα που τοποθετησαν οι τεχνικοι τον Σεπτεμβριο του 2016 ειναι σειρας 608.

Μεχρι στιγμης ολα καλα. Μηπως γνωριζει κανεις εαν εχει διορθωθει το προβλημα απο καποια σειρα μητρικων και επειτα;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.

Εχω καιρο να παρακολουθησω το thread

και θελω να κανω μια ερωτηση αν ξερει κανεις να μου απαντησει βασει της αποψης που εχει σχηματισει απο οσα εχει δει και διαβασει θα το εκτιμουσα.

Εχω αλλαξει τρεις φορες πλακετα λογω bootloop Μαρτιο 2016, Ιουνιο 2016, Σεπτεμβρη 2016(δεν εχω μπροστα μου τα εγγραφα της procordia να σας γραψω S/N).

Η πλακετα που τοποθετησαν οι τεχνικοι τον Σεπτεμβριο του 2016 ειναι σειρας 608.

Μεχρι στιγμης ολα καλα. Μηπως γνωριζει κανεις εαν εχει διορθωθει το προβλημα απο καποια σειρα μητρικων και επειτα;

Ευχαριστω

 

Με 608 η 9 δεν θυμάμαι ακριβώς μετά από ένα μήνα bootloop που έστρωσε με hard reset και μετά πούλημα.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Με 608 η 9 δεν θυμάμαι ακριβώς μετά από ένα μήνα bootloop που έστρωσε με hard reset και μετά πούλημα.

Όντως! Με το δεύτερο , "στρωνει" για τα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα G4 με bootloop αλλά δεν έχω την απόδειξη αγοράς και μάλλον έχει περάσει η διετία .

Τι γίνεται;

Αλλάζουν πλακέτες ακόμα και μετά την διετία;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχτες το βραδι τα ιδια και σε μενα σε δικαρτο 512 ROMANIA H818P το πηγα τωρα το πρωι εχουν ελειψη στις πλακετες μου ειπε η κοπελα τις ειπα και για την οθονη οτι στο μαυρο βγαζει κοκκινη σκια και της ειπα να την αλλαξουν και αυτην να δουμε τωρα ποτε θα φερουνε πλακετες....Δεν δινουν συσκευη για να κανεις την δουλεια σου λεει ειχαν ενα g3 και ενα flex και τα εχουν δωσει ηδη.....Δεν μου ζητησε ουτε αποδειξη ουτε τπτ προσφερθηκα να της δωσω αλλα τελικα δεν την πηρε....Να ρωτησω αν καποιος ισως γνωριζει δικαρτο μονοκαρτο εχουν την ιδια πλακετα?Ευχαριστω....

 

ΥΓ¨Εκανα μπακαπ πριν απο λιγες μερες και το αποθηκευσε στην εξωτερικη καρτα οταν παραλαβω θα υπαρχουν ολα οσα εχει κρατησει?Η να τα βαλω παλι ολα απο την αρχη τι ειναι πιο καλο?

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Η πλακέτες είναι διαφορετικές γιατί η μία έχει μια θύρα για sim και η άλλη δύο.

Προσωπικά όταν το πήρα το έστησα από την αρχή. Συνήθως το back up δουλεύει ωστόσο

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή πρόκειται να προχωρήσω σε καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή για την LG και τα προβλήματα της εν λόγω συσκευής , θα ήμουν υπόχρεος αν μπορείτε να με βοηθήσετε ( με συμβουλές , με υποδείγματα επιστολής κτλ....... ) μιας και δεν έχω επιχειρήσει κάτι ανάλογο στο παρελθόν και δεν έχω την σχετική εμπειρία.

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Η πλακέτες είναι διαφορετικές γιατί η μία έχει μια θύρα για sim και η άλλη δύο.

Προσωπικά όταν το πήρα το έστησα από την αρχή. Συνήθως το back up δουλεύει ωστόσο

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου στειλανε μηνυμα πως αλλαξανε πλακετα στο κινιτη αλλα οχι οθονη οτι η οθονη δουλευει καλα συμφωνα με τις προδιαγραφες τους...

Εμενα στο μαυρο μου εβγαζε μια σκια κοκκινη γυρω γυρω περιμετρικα....Δεν ξερω τι θα κανω τους παιρνω τηλ εδω και μια ωρα και με εχουν στην αναμονη...

Μου ειπαν οτι εχει προβλημα και η μπαταρια και το κοστος αλλαγης της ειναι στα 22 ευρω με 6 μηνες εγγυηση....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...