Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ που γράφεις για μνημόνια και βασικό σου πρόβλημα είναι τα φανταστικά ή και πραγματικά προβλήματα του g4, πόσα bootloop έχεις πάθει;

Δώστε μνημόνια λέμε!

Έχω γράψει ήδη εδώ πέρα πόσες φορές έπαθα bootloop. Αυτό είναι το θέμα? Πόσες φορές έτυχε σε μενα?

Και όντως το ξεφορτωθηκα γιατί με έχει κρεμασει. Το έδωσα στον γιο μου, γι'αυτό άλλωστε ακολουθώ αυτό το θεμα.

Περίμενα τη στιγμή που η LG θα έβγαζε ανάκληση όλων των κινητών με bootloop και πίστωση ολόκληρου του ποσού. Ακόμα περιμένω, ποτε δεν ξέρεις! Μια ζωή πλακέτες θα βγάζουν?

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειλικρινα αξιοθαυμαστη επιμονη του φιλου. Τελικα ο μονος που εχει πειστει για το οτι το κινητο ειναι ¨"αξιολογο", ειναι ο εαυτος του!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν χρειάζεται να κρίνουμε τους άλλους, ο καθένας παραθέτει τις απόψεις και εμπειρίες του και ο κόσμος που διαβάζει καταλαβαίνει. Ειδικά σε αυτό το θέμα νομίζω ότι τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα αξιοθαυμαστη επιμονη του φιλου. Τελικα ο μονος που εχει πειστει για το οτι το κινητο ειναι ¨"αξιολογο", ειναι ο εαυτος του!

k εγω το ιδιο θεωρω..

ειναι ενα πολυ αξιολογο κινητο ..υπηρξε μια αστοχια κ η μαμα εταιρια το καλυψε πληρως...δεν βαρεθηκατε επιτελους να το θαβετε?

αφου αλλαξατε εταιρια γιατι γυρνατε συνεχως σ αυτο το foroum?..

ειναι λιγο κουραστικο..δεν συμφωνειτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όποιος κουράζεται φίλε μου δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάζει. Όπως είπα και παραπάνω, είναι ελεύθεροι όλοι να παραθέτουν την άποψή τους, οποιαδήποτε είναι αυτή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος κουράζεται φίλε μου δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάζει. Όπως είπα και παραπάνω, είναι ελεύθεροι όλοι να παραθέτουν την άποψή τους, οποιαδήποτε είναι αυτή.

το ειπαν το ξαναπαν κ συνεχιζουν...εγω μπαινω εδω για να διαβασω αποψεις κ προβληματισμους ιδεες κ διαξιφισμους...αλλα ειναι κουραστικο οι ιδιοι κ οι ιδιοι να μας λενε ποσο μπακατελα ποσο σαπιο ποσο αθλιο ειναι αυτο το κινητο

πρεπει να ειναι ο 666...δεν εξηγειται διαφορετικα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ειπαν το ξαναπαν κ συνεχιζουν...εγω μπαινω εδω για να διαβασω αποψεις κ προβληματισμους ιδεες κ διαξιφισμους...αλλα ειναι κουραστικο οι ιδιοι κ οι ιδιοι να μας λενε ποσο μπακατελα ποσο σαπιο ποσο αθλιο ειναι αυτο το κινητο

πρεπει να ειναι ο 666...δεν εξηγειται διαφορετικα..

 

Μη ξεχνάς ποιος είναι ο τίτλος του συγκεκριμένου θέματος στο οποίο γίνεται η συζήτηση. Όπως είναι αυτοί που υποστηρίζουν τη συσκευή, έτσι είναι και αυτοί που την κατηγορούν (όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα του bootloop πάντα). Απλά τυγχάνει να είναι περισσότεροι οι τελευταίοι για ευνόητους λόγους. Αν εσένα ή/και οποιονδήποτε άλλον δεν έχει να σου/του προσφέρει κάτι το συγκεκριμένο θέμα, απλά δεν το διαβάζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

k εγω το ιδιο θεωρω..

ειναι ενα πολυ αξιολογο κινητο ..υπηρξε μια αστοχια κ η μαμα εταιρια το καλυψε πληρως...δεν βαρεθηκατε επιτελους να το θαβετε?

αφου αλλαξατε εταιρια γιατι γυρνατε συνεχως σ αυτο το foroum?..

ειναι λιγο κουραστικο..δεν συμφωνειτε?

 

 

Δεν αλλαξαμε εταιρια, γιατι δεν εχουμε λεφτα να παρουμε αλλο κινητο.

Γυρναμε συνεχως σ'αυτο το forum μπας και γινει κανενα θαυμα και πουν τιποτε για αποσυρση, η μαθευτει κατι για καποια λυση, αλλα μπααα... Αυτα πρεπει να τα περιμενει καποιος μονο απο σοβαρες εταιριες.

 

Τωρα, για να μας αποδειξεις την πιστη σου στο "αξιολογο" κινητο σου εχω μια προταση.

 

Θα δουμε τις τελευταιες 5 αγγελιες πωλησης LG 4g dual. (Σαν το δικο μου το σαπακι....).

Θα βγαλουμε μεσο ορο και απο την τιμη που θα βρουμε θα σου αφαιρεσω 40 ευρω και σ'αυτη την τιμη θα αγορασεις τη μπακατελα μου. Μπορεις καλλιστα να το κανεις δωρο σε καποιον που εκτιμας....

 

Τι λες;

 

Εγω πιστευω οτι το κινητο ειναι μπακατελα και στο πουλαω, εσυ που πιστευεις οτι ειναι αξιολογο, το αγοραζεις;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

ειναι μπακατελα γιατι?

επαθες bootloop?

Αν δεν επαθες εισαι δυσαρεστημενος απ την λειτουργια του?απο την ταχυτητα του?απο την καμερα του?

Ακομα κ Bootloop να παθεις αν εχεις τις προβληματικες σειρες αντικαθιστουν την πλακετα δωρεαν κ εχεις εγγυηση για 2 ακομα χρονια

Για πες λοιπον

Edited by daug25
Link to comment
Share on other sites

Ας μη ξαναπουμε παλι τα ιδια... Εχουν χιλοειπωθει...

 

Ριξε μια ματια στο forum του Lg4 εδω μεσα αλλα και σε αλλα φορουμ τεχνολογιας και θα παρεις τις απαντησεις σου. (Στις Ηνωμενες Πολιτειες , καπου διαβασα για μαζικες μηνυσεις κατα της εταιρειας)

 

Τελος παντων... Εχω την αποψη μου, εχεις τη δικια σου.

Σου εκανα μια προταση. Θα το αγορασεις το αξιολογο το κινητο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη to G4.Οταν κ αν το ξαναγορασω θα προτιμησω καινουργιο

1.5 χρονο συμβιωνω μαζι του χωρις προβληματα κ απολαμβανω τη συσκευη μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλαξει εταιρεια, δεν εχω πουλησει το κινητο , και ουτε εχω παθει bootloop. Παρολα αυτα το θεωρω αναξιοπιστο και μπακατελα με ενα σωρο bugs και την LG να σφυριζει αδιαφορα.

Εσυ που δεν εχεις προβληματα, να γραφτεις και εσυ στο guiness. Ενας εγω, ενας εσυ και ενας ο vamire :p (εγω επειδη 14 μηνες μετα δεν εχω bl)

Επισης μαλλον κατι βλεπεις αναποδα. Ειστε 2-3 που το εχετε κανει μυθο το κινητο, και πολλοι περισσοτεροι που το "θαβουν". Φοβαμαι και λυπαμαι να το πουλησω για 2 λογους.

α. Θα φυγει κοψοχρονια.

β. Αν μεινει στα χερια καποιου αλλου, θα'χω τυψεις.

ΥΓ: Εσυ και 2-3 ακομη επισης, μπορουν να το προτεινουν αφοβα. Εμεις , δεν θα το κανουμε. (παθω δε παθω bootloop, δε προκειται να το προτεινω σε κανεναν).

ΥΓ2: Με εξυπηρετει ακομη, απλα παθαινω πατατρακ καθε φορα που κολλαει διχως λογο, καθε φορα που το bug με τις κλησεις κανει την εμφανιση του...γενικα, καθε φορα που κανω επανεκκινηση. Καθε φορα εχω φορτισμενο το παλιο μου (επισης LG ) , γιατι ετσι απλα...ποτέ δε ξερεις.

ΥΓ3: Οταν εσυ παθεις bootloop, ειμαι περιεργος να δω τι θα λες. Ευχομαι να μη παθεις ποτέ (ή αν παθεις να ειναι εντος εγγυησης). Καποτε ελεγα οτι "και bootloop να παθω, θα εκθειαζω το κινητο για οσα μου προσεφερε". Αληθεια κατα το ημισυ. Προσφερει καλες φωτο, γρηγορη λειτουργια (μεχρι ενος σημειου), αλλα προσφερει και αλλες συγκινησεις. Οπως φοβο μη σου μεινει στο χερι, κολληματα out of nowhere , bugs που δε διορθωνονται στον αιωνα τον απαντα.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

tommy κανε μια καλη κ γυρνα το σε 5.1 κ μετα παλι σε 6 με update απο ota.

Δεν εχω κανενα bug και θα το χαρακτηριζα ως το iphone του android.

Εγω ειχα θεματα με lag κ εφαγε downgrade και upgrade/ update και απο τοτε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλαξει εταιρεια, δεν εχω πουλησει το κινητο , και ουτε εχω παθει bootloop. Παρολα αυτα το θεωρω αναξιοπιστο και μπακατελα με ενα σωρο bugs και την LG να σφυριζει αδιαφορα.

Εσυ που δεν εχεις προβληματα, να γραφτεις και εσυ στο guiness. Ενας εγω, ενας εσυ και ενας ο vamire :p (εγω επειδη 14 μηνες μετα δεν εχω bl)

Επισης μαλλον κατι βλεπεις αναποδα. Ειστε 2-3 που το εχετε κανει μυθο το κινητο, και πολλοι περισσοτεροι που το "θαβουν". Φοβαμαι και λυπαμαι να το πουλησω για 2 λογους.

α. Θα φυγει κοψοχρονια.

β. Αν μεινει στα χερια καποιου αλλου, θα'χω τυψεις.

ΥΓ: Εσυ και 2-3 ακομη επισης, μπορουν να το προτεινουν αφοβα. Εμεις , δεν θα το κανουμε. (παθω δε παθω bootloop, δε προκειται να το προτεινω σε κανεναν).

ΥΓ2: Με εξυπηρετει ακομη, απλα παθαινω πατατρακ καθε φορα που κολλαει διχως λογο, καθε φορα που το bug με τις κλησεις κανει την εμφανιση του...γενικα, καθε φορα που κανω επανεκκινηση. Καθε φορα εχω φορτισμενο το παλιο μου (επισης LG ) , γιατι ετσι απλα...ποτέ δε ξερεις.

ΥΓ3: Οταν εσυ παθεις bootloop, ειμαι περιεργος να δω τι θα λες. Ευχομαι να μη παθεις ποτέ (ή αν παθεις να ειναι εντος εγγυησης). Καποτε ελεγα οτι "και bootloop να παθω, θα εκθειαζω το κινητο για οσα μου προσεφερε". Αληθεια κατα το ημισυ. Προσφερει καλες φωτο, γρηγορη λειτουργια (μεχρι ενος σημειου), αλλα προσφερει και αλλες συγκινησεις. Οπως φοβο μη σου μεινει στο χερι, κολληματα out of nowhere , bugs που δε διορθωνονται στον αιωνα τον απαντα.

 

Το να μην έχεις πάθει bootloop και να το θάβεις με ξεπερνά!

 

Δεν είναι όλα μέλι γάλα αλλά δεν παύει να είναι μία από τις καλύτερες και πιο ολοκληρωμένες συσκευές που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ. Ακόμα και σήμερα 2 χρόνια μετά την ανακοίνωσή του στέκεται παραπάνω από αξιοπρεπέστατα! Συνεχίζει να έχει μία από τις καλύτερες κάμερες, να είναι γρήγορο και πλήρης με δυνατότητες που δεν τις βρίσκεις συνδυασμένες ούτε στις καλύτερες σημερινές συσκευές(υπέρυθρες, ράδιο, αποσπώμενη μπαταρία κτλ.). Πραγματικά όταν θελήσω να αλλάξω συσκευή θα δυσκολευτώ πολύ να επιλέξω καινούρια γιατί δεν βρίσκω κάποια που να είναι καλύτερη σε όλα από το g4 και να μην έχει ελλείψεις σε λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ελεγα και γω οτι ειναι δλδ ωραια συσκευη, μεχρι προχτες μετα απο 14 μηνες χρησης επαθα bootloop και τωρα να το στειλω procordia και να δω τι θα μου πουν και ποσο χρονο θα παρει.
Link to comment
Share on other sites

Το θαβω γιατι εχει "βηχα" πολυ τακτικοτερα απο το νορμαλ και εχει ταλαιπωρησει απειρο κοσμο. Δε μου εμπνεει εμπιστοσυνη. Οταν δε σου εμπνεει εμπιστοσυνη μια συσκευη, δε μπορεις να θριαμβολογεις για αυτην :)

Ολοκληρωμενη συσκευη απο αποψη specs , σαφως. Ειδικα η καμερα, δυσκολα να βρεις τετοια στα ιδια φραγκα εως ακατορθωτο. Υπερυθρες εχει και το 160€ xiaomi redmi note 4x της κοπελας μου :p Αποσπωμενη μπαταρια οντως ηταν ενας απο τους βασικους λογους που το επελεξα. Οταν ομως η ιδια η εταιρεια το θαβει, εγω τι να κανω δηλαδη; Να θαβω την εταιρεια που θαβει το "διαμαντι" της;

 

@Vamire νομιζω οτι κατι τετοιο ισως κανω. Ειμαστε offtopic ομως. Θα δοκιμασω ετσι την τυχη μου. ΑΝ μπουτλουπιασει, εχω εγγυηση τουλαχιστον :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει πριν 14 μήνες το συγκεκριμένο τηλεφωνο απο το kinito.gr Προχθες επεσε σε bootloop πειρα τηλεφωνο στο kinito.gr και μου είπαν να το στειλω σε αυτούς και μετα αυτοί στην arvato. Τελικα procordia η arvato τα στελνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο επαρχία οποτε πρεπει να το στειλω, και δεν βγαζω ακρη με το τηλεφωνικο κεντρο της procordia 20 λεπτα αναμονης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ξαναγράψει στο παρελθόν στην ενότητα, συγκεκριμένα πέρσι το Σεπτέμβριο που έπαθα το BL. Εχω καινούργιο θεματακι πλέον με το "διαμάντι". Η μπαταρία πέφτει πολυ γρηγορα και αργει να φορτισει απο το 20% στο φουλ περιπου 4-5 ωρες. Εχει καποιος να προτεινει κατι γι αυτο? Επισης εχει ξεκινησε να υπερθερμαινεται χωρις να ειναι στον ηλιο, απλα οταν ειναι αδρανες. Κατι μου λεει οτι ειναι ετοιμο να με αφησει παλι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι... αυτά τα σημάδια δεν είναι ευοίωνα. Με άλλη μπαταρία δοκίμασες; Με τι πλακέτα είσαι (S/N);

 

Απ οτι εχω ψάξει ιντερνετικα κ άλλοι εχουν αλλαξει μπαταρια αλλα δεν εγινε τιποτα. νομιζω ειμαι με την 607? Η κάτι τέτοιο. Τον Σεπτέμβριο αλλάχτηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...