Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλά τα ρίσκα ρε παιδιά...δεν παίρνονται...λυπάμαι...:(

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.

 

Υ.Γ εξ αρχής για μεταχειρισμένο μιλάω. Το καινούριο είναι εκτός προγράμματος.

 

Γιατί δεν κοιτάς για το v10. Κάνα 50ρικο διαφορά έχουν τα μεταχειρισμενα σε σχέση με το g4.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν κοιτάς για το v10. Κάνα 50ρικο διαφορά έχουν τα μεταχειρισμενα σε σχέση με το g4.

Πανέμορφο! Ειδικά το λευκό χρυσό...

Αλλά ξεφεύγει στην τιμή. Τουλάχιστον 100 ευρώ διαφορά. Και σε μέγεθος επίσης.

Ξέρεις, όπως είπα και πιο πάνω...δεν θέλω να δώσω παραπάνω χρήματα γιατί όλα τα υπόλοιπα καλούδια μας είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ άχρηστα. Να φανταστείς οτι αυτήν την στιγμή είμαστε με ένα Cubot Note S το οποίο μας ΥΠΕΡκαλύπτει :rolleyes:

Μία αξιοπρεπή κάμερα έψαχνα...σε συσκευή μέχρι 200 ευρώ...και πέφτω πάνω στο LG G4 (δεν είχα ποτέ LG) με το οποίο απο αξιοπρεπή κάμερα, ξαφνικά πήγαμε σε ΚΟΡΥΦΑΙΑ!

ΑΥΤΟ θέλω GamWτι μου!!! ΑΥΤΟ! Δεν υπάρχει 2ο!!! Είναι το ιδανικό για την κυρία μου :love:

 

Το θέμα είναι οτι ΚΑΙ 200 ευρώ ΚΑΙ παρτίδα 61x ΚΑΙ απο αξιόπιστο (να μήν έχει πέσει και να μήν έχει γίνει root)...είναι σχεδόν απίθανο. :whistle:

Πολλά ζητάω...:O

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς για το v10. Κάνα 50ρικο διαφορά έχουν τα μεταχειρισμενα σε σχέση με το g4.

Γιατί νομίζεις εκείνο γλίτωσε bootloop?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζεις εκείνο γλίτωσε bootloop?

ΤΣ....ΤΣ...ΤΣ...μήν αφήσεις άνθρωπο ν' αγιάσει εσύ! :lol:

 

Υ.Γ Πλάκα κάνω ε...:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζεις εκείνο γλίτωσε bootloop?

 

Ως κάτοχος αλλά και διαβάζοντας σε διάφορα φόρα τοσο εσωτερικού όσο και εξωτερικού θεωρώ ότι δεν έχει θεμα bootloop το V10. Ο καθένας μας βέβαια έχει διαφορετική οπτική πότε θα θεωρήσει κάποιο πρόβλημα εάν είναι θέμα σε ένα κινητό ή πότε παίζει στα ποσοστά σφάλματος συσκευών. Διαβάζοντας στο παρών φόρουμ τόσο το νήμα του v10 όσο και του g4 εγώ προσωπικά έχω διαφορετική άποψη φίλε μου για το εάν εχει γενικευμένο θέμα το V10 με bootloop όπως το G4.

Όπως έγραψα και παραπάνω ο καθένας μας έχει διαφορετική οπτική στα διάφορα θέματα. Στο V10 εγω προσωπικά θεωρώ θέμα την οθόνη του και μόνο αυτή, κυρίως λόγο της στάσης της LG. Όσο για τη μπαταρία του με αγορά 2ης και κόστος περί τα 20 ευρώ είσαι οκ.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Λαθος. Και εγω και ο KIRIS εχουμε περιπτωσεις που το εκανε στο LG L9 II. Κινητα που ηταν και εκτος εγγυησης και απλα αχρηστευθηκαν.

 

μην λες ετσι....εμεις παίρνουμε μεροκαματατο να τα κραζουμε..μη χαλας την πιατσα!!εχουμε φτιαξει ενα ονομα εδω μεσα με αγωνα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μην λες ετσι....εμεις παίρνουμε μεροκαματατο να τα κραζουμε..μη χαλας την πιατσα!!εχουμε φτιαξει ενα ονομα εδω μεσα με αγωνα!

 

Δεν ξερω τι κανεις αλλα ειναι τουλαχιστον περιεργο καποιος που λεει οτι θελει να πουλησει το G4 tου κ μαλιστα σε ΠΟΛΥ καλη τιμη ταυτοχρονα να το λεει...Σαπιο

Μπακατελα

Αθλιο

το χειροτερο κινητο ever κ αμεσως μετα να ζητα για την "σαπια μπακατελα" 250Ε:blink:

δεν κολαει ...να καταλαβω την κριτικη αλλα υην απολυτη απαξιωση ενω ταυτοχρονα να θελει κ να το μοσχοπουλησει ξεφευγει πολυ για την δικια μου λογικη

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι κανεις αλλα ειναι τουλαχιστον περιεργο καποιος που λεει οτι θελει να πουλησει το G4 tου κ μαλιστα σε ΠΟΛΥ καλη τιμη ταυτοχρονα να το λεει...Σαπιο

Μπακατελα

Αθλιο

το χειροτερο κινητο ever κ αμεσως μετα να ζητα για την "σαπια μπακατελα" 250Ε:blink:

δεν κολαει ...να καταλαβω την κριτικη αλλα υην απολυτη απαξιωση ενω ταυτοχρονα να θελει κ να το μοσχοπουλησει ξεφευγει πολυ για την δικια μου λογικη

 

Προφανως δεν θελει να το πουλησει. Εμενα μου την ειπανε οτι το χαρισα οταν το πουλησα στα 200 πριν απολιγες ημερες.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι κανεις αλλα ειναι τουλαχιστον περιεργο καποιος που λεει οτι θελει να πουλησει το G4 tου κ μαλιστα σε ΠΟΛΥ καλη τιμη ταυτοχρονα να το λεει...Σαπιο

Μπακατελα

Αθλιο

το χειροτερο κινητο ever κ αμεσως μετα να ζητα για την "σαπια μπακατελα" 250Ε:blink:

δεν κολαει ...να καταλαβω την κριτικη αλλα υην απολυτη απαξιωση ενω ταυτοχρονα να θελει κ να το μοσχοπουλησει ξεφευγει πολυ για την δικια μου λογικη

 

Σωστός

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Προφανως δεν θελει να το πουλησει. Εμενα μου την ειπανε οτι το χαρισα οταν το πουλησα στα 200 πριν απολιγες ημερες.

 

3 λαλουν και 2 χορευουν!!!καμια τυχη με σας!!!εδωσα 400 για το τηλ και αλλα 40 για τα extra δεν εκλεισε ακομα χρονο το τηλ και θα το δωσω κοψοχρονια επειδη ειναι μπαχατελα!!εχετε απολυτη επαφη με το εμποριο!!!εεεε να το δωσω τοτε ενα 50αρικο αφου λεω οτι ειναι μπαχατελα!!τι αλλο θα διαβασω σε αυτο το νημα δεν ξερω!!!μαλλον εσεις εχετε παθει bootloop!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

3 λαλουν και 2 χορευουν!!!καμια τυχη με σας!!!εδωσα 400 για το τηλ και αλλα 40 για τα extra δεν εκλεισε ακομα χρονο το τηλ και θα το δωσω κοψοχρονια επειδη ειναι μπαχατελα!!εχετε απολυτη επαφη με το εμποριο!!!εεεε να το δωσω τοτε ενα 50αρικο αφου λεω οτι ειναι μπαχατελα!!τι αλλο θα διαβασω σε αυτο το νημα δεν ξερω!!!μαλλον εσεις εχετε παθει bootloop!!!

Το ποιος επαθε bootloop ευχαριστως να στο εξηγησω προσωπικα αν το επιθυμεις.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα ρίσκα ρε παιδιά...δεν παίρνονται...λυπάμαι...:(

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.

 

Υ.Γ εξ αρχής για μεταχειρισμένο μιλάω. Το καινούριο είναι εκτός προγράμματος.

 

Και εγώ θα σου πρότεινα το v10 . Ειδικά για γυναίκα το λευκό χρυσό ειναι πολυ όμορφο. Το πηρα πριν δύο μέρες και εγω για γυναίκα. Το βρίσκεις στα τριακόσια ευρώ μεταχειρισμένο. Όσο για το g4 είναι κινηταρα, το οτι εχει αυτο το μεγάλο πρόβλημα φυσικό ειναι να αποτρέψει κάποιον εστω και τώρα να το αποκτήσει. Αυτο είναι το λογικό.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς άλλος ένας με bootloop! Δεν διάβασα το νήμα λόγο χρόνου αλλά κάποιος γνωστός που το έπαθε πήγε το τηλέφωνο 3 φορές στο service... Μου λέει πάρε άλλο κινητό δεν αξίζει να παιδεύεσαι... Πολύ κρίμα τι να πω... Ποτέ ξανά LG!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς άλλος ένας με bootloop! Δεν διάβασα το νήμα λόγο χρόνου αλλά κάποιος γνωστός που το έπαθε πήγε το τηλέφωνο 3 φορές στο service... Μου λέει πάρε άλλο κινητό δεν αξίζει να παιδεύεσαι... Πολύ κρίμα τι να πω... Ποτέ ξανά LG!

 

Να φανταστώ ότι έχεις παρτίδα 500κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μ'αυτά που διαβάζω πρέπει να είμαι ο μοναδικός με 5χχ σειρά που δεν έχει πάθει ακόμα τίποτα εδώ μέσα... Κάθε πρωί το σταυρώνω να βγάλει τη μέρα, ως τώρα δουλεύει το κόλπο...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου

Link to comment
Share on other sites

Μ'αυτά που διαβάζω πρέπει να είμαι ο μοναδικός με 5χχ σειρά που δεν έχει πάθει ακόμα τίποτα εδώ μέσα... Κάθε πρωί το σταυρώνω να βγάλει τη μέρα, ως τώρα δουλεύει το κόλπο...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου

Κ εγώ έτσι έλεγα...... Μη το μελετας καθόλου!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παντως καλο θα ηταν για εμας τους κατοχους, οσοι αναφερετε πως παθατε bootloop και το πηγατε στο σερβις, να αναφερετε και τι σειρας ηταν η πλακετα που χαλασε.

 

Οπως βλεπετε, ακομη προσπαθουμε να βγαλουμε ακρη εαν οι νεες πλακετες εχουν διορθωθει.

Οποτε η αναφορα σας θα βοηθουσε.

Link to comment
Share on other sites

Μ'αυτά που διαβάζω πρέπει να είμαι ο μοναδικός με 5χχ σειρά που δεν έχει πάθει ακόμα τίποτα εδώ μέσα... Κάθε πρωί το σταυρώνω να βγάλει τη μέρα, ως τώρα δουλεύει το κόλπο...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου

 

Πότε το αγόρασες; έχεις φτάσει τους 9 μήνες;

Link to comment
Share on other sites

Παντως καλο θα ηταν για εμας τους κατοχους, οσοι αναφερετε πως παθατε bootloop και το πηγατε στο σερβις, να αναφερετε και τι σειρας ηταν η πλακετα που χαλασε.

 

Οπως βλεπετε, ακομη προσπαθουμε να βγαλουμε ακρη εαν οι νεες πλακετες εχουν διορθωθει.

Οποτε η αναφορα σας θα βοηθουσε.

Εμένα ήταν 5χχ και το έπαθε στους 8 μήνες.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

506 κ το έπαθε στους 11 μήνες..

610 σειρά η νέα πλακέτα...

@lek88

Αντιστέκεσαι ακόμη και χρησιμοποιείς το Α5???

Εμένα ήταν 5χχ και το έπαθε στους 8 μήνες.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Πότε το αγόρασες; έχεις φτάσει τους 9 μήνες;

Τον φεβρουαριο αγοράστηκε. Μπηκα στον ενδέκατο. Σειρά 512.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου

Link to comment
Share on other sites

506 κ το έπαθε στους 11 μήνες..

610 σειρά η νέα πλακέτα...

@lek88

Αντιστέκεσαι ακόμη και χρησιμοποιείς το Α5???

Η αλήθεια είναι πως λείπω πολύ καιρό και δεν εχω πάρει ακόμα στα χέρια μου το g4 μετά από το σέρβις. Βλέπεις βρήκε πάνω στην ώρα να με "κρεμασει"!!! Ούτε καν αν φτιάξανε την βλάβη δεν ξερω. Το παρέλαβαν άλλοι για μένα γιατί είμαι εκτός. Αλλά επιμένω ακόμα στις απόψεις μου..... Το Samsung χρησιμοποιώ πλέον σαν βασικό κινητό και το g4 μόνο για φωτογραφίες θα το έχω οταν το πάρω. Κριμα.... Αλλα... Μετά το κρεμασμα που μου έκανε

Δεν εχω εμπιστοσύνη πλέον. Δεν μπορώ να είμαι κάπου έξω και να έχω το άγχος μη μου μείνει πάλι το g4. Η κάμερα του g4 με κρατάει και δεν θα το βάλω μόνιμα στο συρτάρι κλειστο!!! Θα το εχω ως κάμερα απλά. Οπότε θα ανοίγει τακτικά..... Θα του βάλω και το Google drive για να στέλνω τις φωτογραφίες στο Samsung & αυτό ήταν. Δεν είχα σκοπό να αλλάξω συσκευή.... αυτή όμως είχε άλλη άποψη!!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το εχω απο τον Φεβρουαριο αγορασμενο, με σειρα 511 και μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα. Διανυω τον 11ο μηνα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το εχω απο τον Φεβρουαριο αγορασμενο, με σειρα 511 και μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα. Διανυω τον 11ο μηνα.

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά θα το πάθει όπως όλα τα 5χχ και οι πρώτες παρτίδες 6χχ. Με νέα πλακέτα όταν έρθει η ώρα λογικά δεν θα ξαναέχεις πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον φεβρουαριο αγοράστηκε. Μπηκα στον ενδέκατο. Σειρά 512.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου

 

Και πολύ άντεξε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά θα το πάθει όπως όλα τα 5χχ και οι πρώτες παρτίδες 6χχ. Με νέα πλακέτα όταν έρθει η ώρα λογικά δεν θα ξαναέχεις πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και πολύ άντεξε!

 

Αυτη η σιγουρια σου ομως ρε συ... Κρυβε λογια και κρατα μικρο καλαθι, φιλικα το λεω.

601 εδω, απο το Μαρτιο. Κανενα κιχ οσον αφορα το Bootloop. Περιμενω πως και πως να το παθω , επειδη θα μου αλλαξουν πλακετα και θα ειμαι οκ μετα, συμφωνα με τα λεγομενα σου. Ομως κραταω tiny καλαθι, ουτε που φαινεται :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...