Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το καινούργιο που δεν αλλάζουν οθόνη σε τόσο σοβαρό θέμα απλά με ξεπερνάει...

Ακούς εκεί φυσιολογική λειτουργία. Μήπως είναι και στα συν της συσκευής?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mιας και η εφαρμογη Blue light filter κανει εν μερη δουλεια στο image retention, εφυγα χωρις δευτερη κουβεντα απο μερους μου. Αν πηραν τετοια εντολη, δεν χρειαζεται να χαλασω και τα νευρα μου σε διαπληκτισμους.

Απλα μεχρι η LG να ξεφορτωθει τις quantum ips οθονες που ειναι οπως φαινεται επιρρεπεις σε image retention, προσωπικα κινητο LG δεν ξανα ακουμπαω, μιας και το θεωρουν και φυσιολογικη λειτουργια.

 

Και για να ειμαι ειλικρινης, υστερα απο την ταλαιπωρια χρηστων με bootloop, δεν περιμενα η LG να τηρησει τετοια σταση στις οθονες. Με εξεπληξε λιγο.

Any way η ζωη συνεχιζεται, παμε για αλλα. :)

Link to comment
Share on other sites

Nemaki και σε μένα μια απο τα ιδια. Χειρότερη αντιμετώπιση εταιριας σε φαινόμενο μαζικών αστοχιών συσκευής δεν εχω ξαναδεί.

 

Δεν υπαρχει περίπτωση να ξανα υποστηριξω LG.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι το καλυτερο κινητο που περασε απο τα χερια μας, ετσι δεν ειναι ρε παιδες; :p

Τοσες αστοχιες, ουτε ο Μπουρουσης :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο G4 και καινούριο G5 έχουν 80€ διαφορά... Αξίζει το ρίσκο; για μένα ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ. Με 80€ πάνω έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και έχεις ένα καλύτερο κινητό σε όλα...

Ποιος σου είπε ότι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο όλα μα όλα τα lg ένα χρόνο περίπου δουλεύουν και μετά αρχίζει το χάος έτσι λίγο νωρίς είναι για το g5 που παρεμπιπτόντως άρχισε ήδη να έχει θέμα με gps και θέματα με οθόνες σιγά σιγά..

 

LG από μένα προσωπικά τέλος

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω παιδια εμενα γραφει συριακος αριθμος 511 (Εχω το dual μοντελο) μαλλον ειμαι και εγω για bootloop αν και δεν το χρησιμοποιώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

το κουφο ειναι οτι το κανει μονο σε ναβαρχιδες.........

Κάνει ότι μπορεί να μας διώξει! Και το κάνει καλά... Αν δεν βγάλει ένα g6 που απλά να πετάει δεν πρόκειται να ανακάμψει. Θέλει τουλάχιστον 2-3 ναυαρχίδες στη σειρά χωρίς προβλήματα για να πάρει τον κόσμο πίσω

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Τάκη διότι κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα περάσαμε από όλη την σειρά g, με τα καλά και τα άσχημα τους. Προσωπικά το g2 το κράτησα έναν χρόνο και το έδωσα δίχως το παραμικρό πρόβλημα το κινητό ήταν με μια λέξη εξαιρετικό. Το g3 με μπέρδεψε ενώ με το g4 με έφαγε η αβεβαιότητα του γνωστού θέματος. Κρίμα... Όπως ανέφερε κι ο egodemis πολύ σωστά, για άλλη μια φορά, στην mid range ειδικά κατηγορία η lg βγάζει αξιόπιστα κινητά, λ.χ. Το g4c της γυναίκας μου το οποίο έχει φάει τούμπες και τούμπες το έχει ενάμιση χρόνο περίπου και έχει εξαιρετική οθονούλα φοβερή διαχείριση μπαταρίας compact διαστάσεις και γενικά δίχως να σε τρελενει κάπου είναι σε όλα του αξιόπιστο και στο φινάλε αυτό μετράει ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το κουφο ειναι οτι το κανει μονο σε ναβαρχιδες.........

 

Λαθος. Και εγω και ο KIRIS εχουμε περιπτωσεις που το εκανε στο LG L9 II. Κινητα που ηταν και εκτος εγγυησης και απλα αχρηστευθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Τάκη διότι κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα περάσαμε από όλη την σειρά g, με τα καλά και τα άσχημα τους. Προσωπικά το g2 το κράτησα έναν χρόνο και το έδωσα δίχως το παραμικρό πρόβλημα το κινητό ήταν με μια λέξη εξαιρετικό. Το g3 με μπέρδεψε ενώ με το g4 με έφαγε η αβεβαιότητα του γνωστού θέματος. Κρίμα... Όπως ανέφερε κι ο egodemis πολύ σωστά, για άλλη μια φορά, στην mid range ειδικά κατηγορία η lg βγάζει αξιόπιστα κινητά, λ.χ. Το g4c της γυναίκας μου το οποίο έχει φάει τούμπες και τούμπες το έχει ενάμιση χρόνο περίπου και έχει εξαιρετική οθονούλα φοβερή διαχείριση μπαταρίας compact διαστάσεις και γενικά δίχως να σε τρελενει κάπου είναι σε όλα του αξιόπιστο και στο φινάλε αυτό μετράει ;)

 

optimus g2 2 φορές service (μια φορά μπαταρια μια φορά baseband)

g2 (5 φορες πηγε για οθονη διο φορες (κιτρινιλα) για gps 1 fora για microfono 1 φορα και μια φορα κατι επαθε η camera)

g3 δυο φορες (μια φορα restarts δευτερη φορα κυτρινιλες στην οθονη)

g4 2 φορες (μια φορα εδω μια φορα στην βουλγαρια για bootloop και της δυο φορες)

v10 δεν πηγε ουτε μια φορα αλλα σε 3 βδομάδες που το είχα έπαθε ενα bootloop του εκανα factory reset και έστρωσε και το έδωσα γιατιι τα εκανα πανω μου προφανώς

g5 δεν ειμαι κατοχος το εχει ενας φιλος (gps εχει πεθανει σχεδον δεν πιανει ποτε αλλα βαριετε να το στιλει και το πορτακει κουνιετε σαν να εχει parkinson )

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω παιδια εμενα γραφει συριακος αριθμος 511 (Εχω το dual μοντελο) μαλλον ειμαι και εγω για bootloop αν και δεν το χρησιμοποιώ πολύ

 

Λογικά κάποια στιγμή - συνήθως παρουσιάζεται στους 8-9 μήνες- θα το πάθει και το δικό σου, όπως και όλα τα g4 σειράς 5xx.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να λέμε ρε παιδιά...πήρες LG; Είναι σίγουρο οτι θα την φάς την πατάτα; :worry:

Ήμουν έτοιμος να πάρω G4. Βασικά για την κάμερά του που είναι απλά κορυφαία ακόμα και σήμερα. Νομίζω πλέον οτι η τιμή του είναι εξαιρετική....τέτοια κάμερα μόνο σε συσκευές 2πλάσιας τιμής βρισκεις (και άν).

Άλλα απογοητευτικά πολύ ρε γμτ με αυτά που διαβάζω. Είναι όντως τόσο τραγικά τα πράγματα;

 

Σκέφτηκα και το 5x αλλά η κάμερά του είναι πολύ κατώτερη. Ακόμη και αυτό να επέλεγα όμως, σύμφωνα με τα λεγόμενά σας...θα έρθει και η δικιά του η ώρα...:(

 

Κρίμα. Είχα άλλη εντύπωση για αυτήν την εταιρία. Δεν είχα ποτέ μου LG, αλλά με αυτά που διάβαζα στα συγκριτικά ήταν πάντα πολύ δυνατές συσκευές και με αρκετά καλούδια φορτωμένες. Αλλά αυτό με το hardware πρόβλημα, έτσι όπως γενικεύεται, είναι τρομερά κακό. Εδώ διάβασα ποστ που λέει οτι κάποιος φίλος με LG4, όταν φεύγει για ταξίδι εκτός, πάντα παίρνει και 2η συσκευή μαζί του για να είναι καλύμμένος. Ε νομίζω οτι αυτή η ανασφάλεια δεν παλεύετε!

 

Δεν περίμενα να διαβάσω τέτοια πράγματα.:sick:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα και το 5x αλλά η κάμερά του είναι πολύ κατώτερη. Ακόμη και αυτό να επέλεγα όμως, σύμφωνα με τα λεγόμενά σας...θα έρθει και η δικιά του η ώρα...:(

 

Κρίμα. Είχα άλλη εντύπωση για αυτήν την εταιρία. Δεν είχα ποτέ μου LG, αλλά με αυτά που διάβαζα στα συγκριτικά ήταν πάντα πολύ δυνατές συσκευές και με αρκετά καλούδια φορτωμένες. Αλλά αυτό με το hardware πρόβλημα, έτσι όπως γενικεύεται, είναι τρομερά κακό. Εδώ διάβασα ποστ που λέει οτι κάποιος φίλος με LG4, όταν φεύγει για ταξίδι εκτός, πάντα παίρνει και 2η συσκευή μαζί του για να είναι καλύμμένος. Ε νομίζω οτι αυτή η ανασφάλεια δεν παλεύετε!

 

Δεν περίμενα να διαβάσω τέτοια πράγματα.:sick:

βασικά ήδη έχει βαρέσει και το 5x αρκετά bl

Link to comment
Share on other sites

Απο τη μια ειναι απογοητευτικά ολα τα παραπανω. Απο την αλλη κανεις δε μπορει να εγγυηθει οτι θα το παθεις ή οτι δε θα το παθεις.

Ας πουμε εγω και μερικοι ακομη θα σου πουμε απλα ... ΜΑΚΡΥΑ.

Ο gre και καναδυο ακομη θα σου πουνε οτι στις σειρες 6ΧΧ εχει λυθει κλπ κλπ, ενω στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει καποια ανακοινωση οτι λυθηκε το προβλημα.

 

Εχει καιρο να εμφανισει θεμα bootloop (απο σειρα 606 και μετα δε μπορεσα να βρω καποια αναφορα τουλαχιστον σε οσα φορουμ εψαξα), ειναι αληθεια.

Το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι αλλοπροσαλλη συσκευη, δε ξερεις πότε και ΑΝ στο εμφανισει. Μπορει οι 606+ σειρες να αρχισουν τα κολπα μετα τα Χριστουγεννα...Μπορει και ποτέ.

Το ρισκαρεις; It's up to you :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :-)

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά. Μου επιβεβαιώνετε αυτό που έβγαλα ώς συμπέρασμα τον τελευταίο καιρό που ψάχτηκα λίγο.

 

Βασικά, την συσκευή την θέλω για την σύζυγο. Με ενδιαφέρει η φωτογραφική μηχανή ΠΟΛΥ γιατί βγάζει φωτό και βίντεο με τα πιτσιρίκια συνεχώς. Όσο και άν ψάχτηκα, τέτοια κάμερα σαν του G4 δεν μπόρεσα να βρώ. Ακόμα και σήμερα είναι ΤΡΟΜΕΡΑ δυνατό. Σε αυτά τα λεφτά...ούτε την μισή απόδοση δεν βρίσκεις αλλού. (εάν κάνω λάθος διορθώστε με).

Επίσης, την συσκευή που θα πάρω θα την αλλάξω όταν βγεί OFF. Μας καλύπτει 1000% σε απόδοση, μας ΥΠΕΡ-καλύπτει θα έλεγα...ή μάλλον μας ΥΠΕΡ-ΥΠΕΡ καλύπτει..και εφόσον και η κάμερα είναι TOP...δεν θα την αλλάξουμε "ποτέ". Δεν είμαστε των αλλαγών..

 

Οπότε, λέτε να ψάξω συσκευή από 606 και πάνω; Και προφανώς εάν πάρω μεταχειρισμένο θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε απόδειξη για να μήν καεί ο κWλοS μας ε...;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :-)

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά. Μου επιβεβαιώνετε αυτό που έβγαλα ώς συμπέρασμα τον τελευταίο καιρό που ψάχτηκα λίγο.

 

Βασικά, την συσκευή την θέλω για την σύζυγο. Με ενδιαφέρει η φωτογραφική μηχανή ΠΟΛΥ γιατί βγάζει φωτό και βίντεο με τα πιτσιρίκια συνεχώς. Όσο και άν ψάχτηκα, τέτοια κάμερα σαν του G4 δεν μπόρεσα να βρώ. Ακόμα και σήμερα είναι ΤΡΟΜΕΡΑ δυνατό. Σε αυτά τα λεφτά...ούτε την μισή απόδοση δεν βρίσκεις αλλού. (εάν κάνω λάθος διορθώστε με).

Επίσης, την συσκευή που θα πάρω θα την αλλάξω όταν βγεί OFF. Μας καλύπτει 1000% σε απόδοση, μας ΥΠΕΡ-καλύπτει θα έλεγα...ή μάλλον μας ΥΠΕΡ-ΥΠΕΡ καλύπτει..και εφόσον και η κάμερα είναι TOP...δεν θα την αλλάξουμε "ποτέ". Δεν είμαστε των αλλαγών..

 

Οπότε, λέτε να ψάξω συσκευή από 606 και πάνω; Και προφανώς εάν πάρω μεταχειρισμένο θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε απόδειξη για να μήν καεί ο κWλοS μας ε...;

 

G4 χωρίς εγγύηση ή ρουταρισμένο μην πάρεις για κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :-)

 

Βασικά, την συσκευή την θέλω για την σύζυγο. Με ενδιαφέρει η φωτογραφική μηχανή ΠΟΛΥ γιατί βγάζει φωτό και βίντεο με τα πιτσιρίκια συνεχώς. Όσο και άν ψάχτηκα, τέτοια κάμερα σαν του G4 δεν μπόρεσα να βρώ. Ακόμα και σήμερα είναι ΤΡΟΜΕΡΑ δυνατό. Σε αυτά τα λεφτά...ούτε την μισή απόδοση δεν βρίσκεις αλλού. (εάν κάνω λάθος διορθώστε με).

;

 

Η καμερα του ειναι οντως πολυ καλη για δυο πραγματα. Τον πραγματικο (οπτικο) σταθεροποιητη (OIS) που κανει θαυματα ιδιως σε χαμηλα ISO / Manual. Εγω γιαυτο το πηρα.

 

ΑΛΛΑ ειμαι ενημερος οτι μαλλον σιγουρα θα εχω προβληματα αξιοπιστιας με το G4, bootloop ισως (εχω 605 σειρα) αλλα και αλλα θεματα απο οτι διαβαζω μετα απο λιγους μηνες.

 

Για την γυναικα σου θα προτεινα κατι αλλο, ενα Moto G4 ή G4 Plus. Εξαιρετικη καμερα και video. Και χωρις θεματα απο οτι διαβαζω. Ειχα το Moto G3 και ειλικρινα εχω βγαλει φωτο διαμαντια (το G3 ειχε την καμερα απο το Nexus Moto χωρις το OIS).

 

Αλλα βεβαια το ρισκο ειναι δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :-)

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά. Μου επιβεβαιώνετε αυτό που έβγαλα ώς συμπέρασμα τον τελευταίο καιρό που ψάχτηκα λίγο.

 

Βασικά, την συσκευή την θέλω για την σύζυγο. Με ενδιαφέρει η φωτογραφική μηχανή ΠΟΛΥ γιατί βγάζει φωτό και βίντεο με τα πιτσιρίκια συνεχώς. Όσο και άν ψάχτηκα, τέτοια κάμερα σαν του G4 δεν μπόρεσα να βρώ. Ακόμα και σήμερα είναι ΤΡΟΜΕΡΑ δυνατό. Σε αυτά τα λεφτά...ούτε την μισή απόδοση δεν βρίσκεις αλλού. (εάν κάνω λάθος διορθώστε με).

Επίσης, την συσκευή που θα πάρω θα την αλλάξω όταν βγεί OFF. Μας καλύπτει 1000% σε απόδοση, μας ΥΠΕΡ-καλύπτει θα έλεγα...ή μάλλον μας ΥΠΕΡ-ΥΠΕΡ καλύπτει..και εφόσον και η κάμερα είναι TOP...δεν θα την αλλάξουμε "ποτέ". Δεν είμαστε των αλλαγών..

 

Οπότε, λέτε να ψάξω συσκευή από 606 και πάνω; Και προφανώς εάν πάρω μεταχειρισμένο θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε απόδειξη για να μήν καεί ο κWλοS μας ε...;

 

καθαρα θεμα ρισκου ειναι θα πρεπει να βρεις κατι με εγγύηση (μπολικη) να μην εχει γινει root και το σημαντικότερο να μην εχει πεσει ποτε ποτε

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικότερο ειναι να το πάρεις καινούργιο δεν ξερεις τι ειχε κανει ο αλλος ουτε αν εφτανε το κινητό 90 βαθμους παίζοντας ποκεμον γκοου.
Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα ρίσκα ρε παιδιά...δεν παίρνονται...λυπάμαι...:(

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.

 

Υ.Γ εξ αρχής για μεταχειρισμένο μιλάω. Το καινούριο είναι εκτός προγράμματος.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...