Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα εδω που τα λεμε και τα 2 midrange ειναι! Αλλα κατ εμε το Α5 ειναι αξιοπρεπεστατο και παρομοιας αποκρισης με το G4.. αααα και η μπαταρια κραταει διπλα! Οσο για την καμερα ενταξει αντικειμενικα ειναι ικανοποιητικοτατη και το λεει καποιος που εχει S7!

 

Πες το μας ότι είναι ισάξιο του g4 και έψαχνα πιο κινητό να πάρω μετά το g4!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες το μας ότι είναι ισάξιο του g4 και έψαχνα πιο κινητό να πάρω μετά το g4!!

 

Ούτε κατά διάνοια ισάξιο με G4 το Α5. Άλλο δουλεύει καλά και απροβλημάτιστα σαν συσκευή και άλλο είναι ίδιο με το G4. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αστρικό Ημερολόγιο κυβερνήτη του αστρόπλοιου G4 έτος 2053.

Δυστυχώς τα προβλήματα με το Bootloop στο σκάφος συνεχίζονται. Έχουμε αλλάξει περί τις 1.315 πλακέτες και το πρόβλημα παραμένει. Τον περασμένο μήνα το αστρόπλοιο έμεινε ακυβέρνητο για 7 ώρες με το logo της LG στο κεντρικό μόνιτορ και στον κοσμικό πλοηγό.

Εκεί κάπου έγινε το κακό, πέσαμε σε μαύρη τρύπα και όλα σκοτείνιασαν. Δεν ανταποκρινόταν τίποτα στο σκάφος. Καλέσαμε με το δορυφορικό "Μήλο" την Procordia στον αστερισμό της Ανδρομέδας για βοήθεια, αλλά μας είπαν ότι ακόμη περιμένουν μητρικές από ένα παράλληλο σύμπαν όπου βρέθηκε η λυση στα bootloop και δυστυχώς απέχει 15 έτη φωτός. Έτσι θα πρέπει να κάνουμε υπομονή λίγο καιρό ακόμη.

Μετά από συμβούλιο όλων των μελών του πληρώματος, αποφασίσαμε εφόσον έπεσε σε bootloop και ο πλοηγός της συγκυβερνήτη lek88 να πέσουμε σε κρυογενετική ψύξη , έως ότου η Procordia της Ανδρομέδας παραλάβει από τον Α΄του Κενταύρου νέες μητρικές , ώστε να διορθώσουμε το πρόβλημα.

 

Καλήν αντάμωσιν

 

Έγραψες :respect:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εδω που τα λεμε και τα 2 midrange ειναι! Αλλα κατ εμε το Α5 ειναι αξιοπρεπεστατο και παρομοιας αποκρισης με το G4.. αααα και η μπαταρια κραταει διπλα! Οσο για την καμερα ενταξει αντικειμενικα ειναι ικανοποιητικοτατη και το λεει καποιος που εχει S7!

 

Η μπαταρία του Α5 δεν κρατάει μόνο διπλά.... Τριπλα μη σου πω!!! Ισχύει ότι σαν τηλέφωνο γενικά είναι αξιοπρεπεστατο!!! Αλλά όπως και να το κάνουμε δεν μπορεί κανείς να τα συγκρίνει!!! Βασικά δεν νομίζω ότι το g4 μπορώ να το συγκρίνω με κάποιο άλλο αυτή την στιγμή !!! Ακόμα τουλάχιστον! Αν δεν υπήρχε το bootloop δεν θα το άλλαζα το κινητό για τα επόμενα 2-3 χρόνια. Η μέχρι να μου χαλάσει εντελώς τέλος πάντων. Με είχε καλύψει σε όλα αυτό το κινητό!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εδω που τα λεμε και τα 2 midrange ειναι! Αλλα κατ εμε το Α5 ειναι αξιοπρεπεστατο και παρομοιας αποκρισης με το G4.. αααα και η μπαταρια κραταει διπλα! Οσο για την καμερα ενταξει αντικειμενικα ειναι ικανοποιητικοτατη και το λεει καποιος που εχει S7!

 

Πως ακριβώς είναι και τα 2 midrange ; το ένα είναι περσινή ναυαρχίδα ( G4 ).

Η κάμερα του G4 μπορεί να συγκριθεί με την κάμερα του S6. ( που είναι ελαφρώς καλύτερη κι εκεί κατά την γνώμη μου αλλά είναι ισάξια η σύγκριση τουλάχιστον )

 

 

Μια ερώτηση προς τους παθόντες, με ελληνική συσκευή μπορείς μετά από το 2ο bootloop να απαιτήσεις αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων ή και πάλι απλά περιμένεις την σειρά σου στο service;

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς είναι και τα 2 midrange ; το ένα είναι περσινή ναυαρχίδα ( G4 ).

Η κάμερα του G4 μπορεί να συγκριθεί με την κάμερα του S6. ( που είναι ελαφρώς καλύτερη κι εκεί κατά την γνώμη μου αλλά είναι ισάξια η σύγκριση τουλάχιστον )

 

 

Μια ερώτηση προς τους παθόντες, με ελληνική συσκευή μπορείς μετά από το 2ο bootloop να απαιτήσεις αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων ή και πάλι απλά περιμένεις την σειρά σου στο service;

Ναι αλλα με τα σημερινα δεδομενα πλεον το G4 ειναι midrange.. Γιαυτο το ειπα..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και με τα σημερινά δεδομένα παραμένει υπερπληρης σαν συσκευή έναντι του ανταγωνισμού.

Δυστυχώς, τα είχε όλα αυτή η συσκευή και τη χαντακωσαν μόνοι τους οι τύποι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ψάξτε να βρείτε κάποιο παρόμοιο με τα χαρακτηριστικά του g4 και στην ίδια τιμή.

Αν βρείτε πείτε και σε εμένα.

Μείνε ήσυχος... Δεν υπάρχει κάτι!!!! Γι αυτό και τραβάμε τα μαλλιά μας αυτοί που παθαμε bootloop..... Δεν υπάρχει κινητό που να μπορεί να το αντικαταστησει πλήρως!! Μετά το πρώτο bootloop όμως πόση εμπιστοσύνη μπορεί να του έχει κάποιος..? Άρα αναγκαστικά όταν σε αφήσει ξαφνικά το g4 (που έχεις σαν κυρια συσκευη) θα πας σε κάτι πιο οικονομικό ίσα ίσα να κάνεις την δουλειά σου πλέον...

Ειδικά αν σου λένε από το σέρβις ότι θα καθυστερήσει η σειρά σου γιατί έχει μεγάλη αναμονή και δεν έχουν ανταλλακτικά.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ψάξτε να βρείτε κάποιο παρόμοιο με τα χαρακτηριστικά του g4 και στην ίδια τιμή.

Αν βρείτε πείτε και σε εμένα.

Και με 100 ευρώ να το έδιναν τι να το κάνω από την στιγμή που θα είμαι μια ζωή με το άγχος μην τα φτισει οπότε του έρθει

 

Btw το θέμα μας είναι bootloop και η μη εύρεση λύσης από την lg (ίσος και αδυναμία να βρεθεί μια λύση)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σοβαρα τωρα ..ειναι τοσο τεραστιο το θεμα ?

μου εχει προκαλεσει το ενδιαφέρον ολα αυτα που λετε ..

θα το εχω σαν δευτερη συσκευη (και κυρια συσκευη μεχρι να λυσω καποια θεματα που εχω με το Note μου ) τις επομενες μερες ...θα ειναι με 609 πλακετα ..θα σας ενημερωσω ...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σοβαρα τωρα ..ειναι τοσο τεραστιο το θεμα ?

μου εχει προκαλεσει το ενδιαφέρον ολα αυτα που λετε ..

θα το εχω σαν δευτερη συσκευη (και κυρια συσκευη μεχρι να λυσω καποια θεματα που εχω με το Note μου ) τις επομενες μερες ...θα ειναι με 609 πλακετα ..θα σας ενημερωσω ...

Αν το έχεις σαν μοναδική συσκευή είναι πρόβλημα γιατι σε αφήνει ξεκρεμαστο στα ξαφνικά χωρίς τηλέφωνο!! ! Αν έχεις και δεύτερη συσκευή όμως δεν είναι και τόσο πρόβλημα. Εγώ ας πούμε που το είχα για βασικό κινητό, μου έπαθε bootloop και ήμουν 3 μέρες χωρίς καθόλου συσκευή τηλεφώνου μέχρι που αγόρασα άλλο να κάνω την δουλειά μου μιας και δεν μπορώ να είμαι χωρίς συσκευή μέχρι να γυρίσει από το σέρβις. Και μιλάμε για κινητό 8 μηνών μόνο!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σοβαρα τωρα ..ειναι τοσο τεραστιο το θεμα ?

μου εχει προκαλεσει το ενδιαφέρον ολα αυτα που λετε ..

θα το εχω σαν δευτερη συσκευη (και κυρια συσκευη μεχρι να λυσω καποια θεματα που εχω με το Note μου ) τις επομενες μερες ...θα ειναι με 609 πλακετα ..θα σας ενημερωσω ...

 

Είναι θέμα που δημιουργείται με την πάροδο του χρόνου, μηνών. Όσο και να το λιώσεις, δεν πρόκειται να γίνει μεςα σε λίγες μέρες, θέλει το χρονο του.

 

Και όσον αφορά τις άλλες συσκευές, δυστυχώς, δεν υπάρχει τίποτα στα ίδια χρήματα κι εγώ έδωσα στα 250€ την δικαστή έκδοση. Και όσα προβλήματα κι αν έχει, είναι πρώην ναυαρχίδα. Αν αυτή είναι mid range, το P9 lite τι είναι, low end ?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όταν γυρίσει από το σέρβις ανανεώνεται η εγγυηση του τηλεφώνου η ισχύει το υπόλοιπο της μονο? Αν ναι, για πόσο ακόμα?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώνεται η εγγύηση της πλακέτας για 2 χρόνια αν κατάλαβα καλά.

Όταν γυρίσει από το σέρβις ανανεώνεται η εγγυηση του τηλεφώνου η ισχύει το υπόλοιπο της μονο? Αν ναι, για πόσο ακόμα?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Όταν γυρίσει από το σέρβις ανανεώνεται η εγγυηση του τηλεφώνου η ισχύει το υπόλοιπο της μονο? Αν ναι, για πόσο ακόμα?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

ανανεωνεται η εγγύηση της συσκευης για 2 χρονια ..:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το έχεις σαν μοναδική συσκευή είναι πρόβλημα γιατι σε αφήνει ξεκρεμαστο στα ξαφνικά χωρίς τηλέφωνο!! ! Αν έχεις και δεύτερη συσκευή όμως δεν είναι και τόσο πρόβλημα. Εγώ ας πούμε που το είχα για βασικό κινητό, μου έπαθε bootloop και ήμουν 3 μέρες χωρίς καθόλου συσκευή τηλεφώνου μέχρι που αγόρασα άλλο να κάνω την δουλειά μου μιας και δεν μπορώ να είμαι χωρίς συσκευή μέχρι να γυρίσει από το σέρβις. Και μιλάμε για κινητό 8 μηνών μόνο!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Μαλιστα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι θέμα που δημιουργείται με την πάροδο του χρόνου, μηνών. Όσο και να το λιώσεις, δεν πρόκειται να γίνει μεςα σε λίγες μέρες, θέλει το χρονο του.

 

Και όσον αφορά τις άλλες συσκευές, δυστυχώς, δεν υπάρχει τίποτα στα ίδια χρήματα κι εγώ έδωσα στα 250€ την δικαστή έκδοση. Και όσα προβλήματα κι αν έχει, είναι πρώην ναυαρχίδα. Αν αυτή είναι mid range, το P9 lite τι είναι, low end ?

 

λενε οτι με την τελευταια πλακετα το εχουν διορθωσει το προβλημα ..θα φανει ..!

δεν θα ειναι η κυρια συσκευη μου (το Note edge δεν το αλλαζω) αλλα θα δουμε ! η καμερα του με τραβαει παρα πολυ και ισως το λιωσω για λιγο καιρο! θα δειξει ..θα ενημερωσω παντως ..

Link to comment
Share on other sites

ανανεωνεται η εγγύηση της συσκευης για 2 χρονια ..:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μαλιστα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

λενε οτι με την τελευταια πλακετα το εχουν διορθωσει το προβλημα ..θα φανει ..!

δεν θα ειναι η κυρια συσκευη μου (το Note edge δεν το αλλαζω) αλλα θα δουμε ! η καμερα του με τραβαει παρα πολυ και ισως το λιωσω για λιγο καιρο! θα δειξει ..θα ενημερωσω παντως ..

 

Όταν γυρίσει από το σέρβις ανανεώνεται η εγγυηση του τηλεφώνου η ισχύει το υπόλοιπο της μονο? Αν ναι, για πόσο ακόμα?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

ανανεώνεται η εγγύηση για 2 χρονια ΜΟΝΟ της πλακετας οχι ολοκληρου του τηλ......μην πέσετε στην παγιδα τουλαχιστον ετσι μου το ξεκαθαρισε η lg...για σενα αδερφε που λες οτι λύθηκε με την 609 τα ιδια ειπαν και στον 608,607,606 και παει λεγοντας αρα μην εισαι αισιοδοξος

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ανανεώνεται η εγγύηση για 2 χρονια ΜΟΝΟ της πλακετας οχι ολοκληρου του τηλ......μην πέσετε στην παγιδα τουλαχιστον ετσι μου το ξεκαθαρισε η lg...για σενα αδερφε που λες οτι λύθηκε με την 609 τα ιδια ειπαν και στον 608,607,606 και παει λεγοντας αρα μην εισαι αισιοδοξος

Μόνο αν πάθει ξανά bootloop δηλαδή δεν θα πληρώσω σέρβις. Οποιαδήποτε άλλη βλάβη θα την πληρώσω κανονικά μετα.

Τώρα είναι εντός εγγύησης αλλά Ρωτάω γιατί σε 3-4 μήνες περίπου μου λήγει. Το μαγαζί που είχα αγοράσει την συσκευή μου έδωσε μόνο ένα χρόνο εγγύηση αν θυμάμαι καλά. Νομίζω δεν είμαι σίγουρη!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν πάθει ξανά bootloop δηλαδή δεν θα πληρώσω σέρβις. Οποιαδήποτε άλλη βλάβη θα την πληρώσω κανονικά μετα.

Τώρα είναι εντός εγγύησης αλλά Ρωτάω γιατί σε 3-4 μήνες περίπου μου λήγει. Το μαγαζί που είχα αγοράσει την συσκευή μου έδωσε μόνο ένα χρόνο εγγύηση αν θυμάμαι καλά. Νομίζω δεν είμαι σίγουρη!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

2 χρονια ειναι για ολες τις συσκευες εντος ευρωπαικης ενωσης του τηλ.....καθε φορα που αλλαζεις κατι πχ οθονη ανανεώνεται μονο η οθονη για αλλα 2 χρονια και παει λεγοντας αρα το μαγαζι δεν μπορει να σου δωσει λιγοτερη αρα δεν θυμασαι καλα....το ρωτησα προχθες συγκεκριμένα αυτο στο σερβις εδω θεσσαλονικη για το l9 ii του φιλου που πηγα και μου ειπε 2 χρονια εχουν ολα τα κινητα στα bootloop που αλλαζουν πλακετα πας για αλλα 2 χρονια στην πλακετα μονο τωρα αυτη lg ειναι ξερεις οτι ανα πασα ωρα και στιγμη σου λεει τα δικα της βλεπε ΥΓΡΑΣΙΑ και διαφορα αλλα τετοια κολπα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου με το bootloop. Όπως είχα γράψει και σε προηγούμενο post πρωτοχρονιά μου έκανε bootloop. Το έστειλα και σε 20 μέρες το πήρα πίσω με αναβαθμισμένο λογισμικό. Το κινητό εστάλη με 20b και το πήρα με 20a. Το ανοίγω για το αρχικό setup και στο πρώτο restart κολλάει.......Hard reset και του περνάω 10e με το LG UP. Το κινητό ήταν άψογο για 7 μέρες.

 

Βγαίνει η 20d και με τρώει.....δεν γίνεται με 20χ version να έχω προβλήματα και με 10χ να είναι τέλειο. Κατεβάζω 20a, 20b, 20c, 20d. Περνάω 20a κολλάει, 20b τα ίδια, 20c τα ίδια, 20d τα ίδια. Την ώρα που έκανε download τις εφαρμογές απο το backup της google κόλλαγε. Του ξανά κάνω reset και στήνω την 20d χωρίς backup και δουλεύει απο τότε άψογο εδώ και 9 μέρες.Πρέπει να αναφέρω ότι στο google backup εχω 117 εφαρμογές. Χειροκίνητα πέρασα πάλι 117 εφαρμογές. Το λέω αυτό για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο προβληματικής εφαρμογής.

 

Προσωπική άποψη είναι ότι κάτι γίνεται με το wifi,με τους αποθηκευμένους κωδικούς. Το g3 αλλά και στο g4 στις πρώτες version λογισμικού του πολλές φορές όταν είχες αποθηκεύσει πολλούς κωδικούς wifi και το άνοιγες κόλλαγε το συμπαν για μερικά sec. Δεν είναι τυχαίο ότι όσες φορές είχα πάθει bootloop ήταν την ώρα που άνοιγα το wifi για να εισάγω έναν καινούργιο κωδικό.

 

Δυστυχώς δεν εχω εμπιστοσύνη στο κινητό πια. Δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ το κινητό όσο ο χρόνος που χρειάζεται για να στήσω ένα κινητό με όλες τις ρυθμίσεις του. Οταν βγει ένα κινητο να με καλύπτει εξίσου καλά ( sd card με καίει) την έκανα.

 

έκανα ακριβώς αυτό και το τηλέφωνο αποκαταστάθηκε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου έχει 6 μέρες στο σέρβις. Μετά από πόσο καιρό λέτε να τους ρωτήσω για κινητό αντικατάστασης?

Λέω μπας και τα καταφέρω να μου κάνουν πίστωση. Μετά από πόσο καιρό στο σέρβις σου κάνουν πίστωση για να πάρεις άλλη συσκευή? Δεν έχω πλέον εμπιστοσύνη στο g4 και λέω μπας και με το bootloop βρω ευκαιρία να ζητήσω πίστωση γιατί αν γυρίσει από το σέρβις και σε δύο μήνες το πάθει πάλι τι να το κάνω?

 

 

Αν και τώρα έχω αλλάξει βασική συσκευή.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...