Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο εμενα παιδια,

 

Λοιπον αγορασα ενα LG G4 (τι το θελα -.-) φετος μετα το Πασχα απο Phone Gallery με 300ευρω, μετα απο ενα μηνα επαθε bootloop το στελνω για επισκευη μου το αλλαζουν και προχθες , μεσα σε διαστημα 2 μηνων το ξαναπαθαινει. Το πηγα σημερα στην επισημη ανιπροσωπεια στην Αθηνα την Procordia για να ξαναγινει η αλλαγη. Μου ειπαν βεβαια οτι αν ειναι εκτοσ εγγυησης θα πρεπει να πληρωσω 220 ευρω για αλλαγη πλακετας, δηλαδη σα να ξαναπληρωνω το κινιτο μεσα σε 3 μηνες. Θελω να ρωτησω , αν δεν ισχυει η εγγυηση λογο καποιας υγρασιας και ενω δε παιζει κανενα ρολο στο Bootloop της συσκευης, τι μπορω να κανω ΄? Μου κοπηκαν τα ποδια με το που μου ειπαν τιμη ετσι :( , σας ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Με βαριά καρδιά κι εγώ το έδωσα το δικό μου.Τρομερή εμπειρία χρήσης ιδανικό στο χέρι θα μου μεινει αξέχαστο όπως και το εξαιρετικό g2 από τα καλύτερα κινητά ever...κρίμα με τις χαζομάρες της έχασε έναν ακόμη πελάτη η LG . Σταθερή αξία πια ...Samsung Galaxy s7 edge εδώ και μια μέρα...θα τα λέμε παιδιά καλή συνέχεια και καλά ξεμπερδεματα με τα καταραμένα για πολλούς bootloop.

 

έχοντας το ακόμα στο σέρβις ξενέρωσα με την συμπεριφορά τους, αδιαφορία και ειρωνια. μιλάω για lg, η procordia ότι μπορεί κάνει. πελάτης από 4χ άντε γεια τώρα lg

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια,

 

Λοιπον αγορασα ενα LG G4 (τι το θελα -.-) φετος μετα το Πασχα απο Phone Gallery με 300ευρω, μετα απο ενα μηνα επαθε bootloop το στελνω για επισκευη μου το αλλαζουν και προχθες , μεσα σε διαστημα 2 μηνων το ξαναπαθαινει. Το πηγα σημερα στην επισημη ανιπροσωπεια στην Αθηνα την Procordia για να ξαναγινει η αλλαγη. Μου ειπαν βεβαια οτι αν ειναι εκτοσ εγγυησης θα πρεπει να πληρωσω 220 ευρω για αλλαγη πλακετας, δηλαδη σα να ξαναπληρωνω το κινιτο μεσα σε 3 μηνες. Θελω να ρωτησω , αν δεν ισχυει η εγγυηση λογο καποιας υγρασιας και ενω δε παιζει κανενα ρολο στο Bootloop της συσκευης, τι μπορω να κανω ΄? Μου κοπηκαν τα ποδια με το που μου ειπαν τιμη ετσι :( , σας ευχαριστω για το χρονο σας.

 

Δεν σου είπαν τον λόγο που δεν έχεις εγγύηση??

Link to comment
Share on other sites

έχοντας το ακόμα στο σέρβις ξενέρωσα με την συμπεριφορά τους, αδιαφορία και ειρωνια. μιλάω για lg, η procordia ότι μπορεί κάνει. πελάτης από 4χ άντε γεια τώρα lg

 

Αλλο το σερβις της LG, αλλο της procordia. ? Αν η procordia ειναι το επισημο σερβις της LG, τοτε το σερβις της LG που αναφερεις, ποιο ειναι. ? Μπερδευτηκα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το σερβις της LG, αλλο της procordia. ? Αν η procordia ειναι το επισημο σερβις της LG, τοτε το σερβις της LG που αναφερεις, ποιο ειναι. ? Μπερδευτηκα λιγο.

 

Αν τα έχω καταλάβει καλά η procordia.και LG hellas είναι συνεργάτες και όχι μια εταιρεία.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπαν τον λόγο που δεν έχεις εγγύηση??
οχι δεν με εχουν ενημερωσει ακομα αν ισχυει η οχι η εγγυηση , σορρυ το διατυπωσα λαθος, απλα σε περιπτωση που μου τη βγαλουν οτι δεν ισχυει τι μπορω να κανω απο τη στιγμη που ειναι καθαρα θεμα συσκευης και οχι χρησης το προβλημα :wacko: ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν με εχουν ενημερωσει ακομα αν ισχυει η οχι η εγγυηση , σορρυ το διατυπωσα λαθος, απλα σε περιπτωση που μου τη βγαλουν οτι δεν ισχυει τι μπορω να κανω απο τη στιγμη που ειναι καθαρα θεμα συσκευης και οχι χρησης το προβλημα :wacko: ευχαριστω

 

Αν δεν το έχεις ρουτάρει δεν νομίζω να σε πουν είναι εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσα είναι απο ελληνική αντιπροσωπεία μπορείς να ζητήσεις πιστωτικό και να πάρεις άλλη συσκευή?

 

Όπως τα λες και εφόσον υπάρχει αδυναμία επισκευής λόγω έλλειψης ανταλλακτικού η το έχεις πάει ξανά για το ίδιο πρόβλημα.

Αυτά τουλάχιστον άκουσα εγώ.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το flex 2 εδω και 3 ημερες dead απο bootloop. Στην προκορντια δεν ειχαν ανταλλακτικα μου παν σημερα. Θα με ενημερωσουν εντος 1 εβδομαδας μου παν...

 

Με βλεπω να μη ξαναφευγω απο lagsung...

Τι να κανω!? Θες να φυγεις απο samsung κ δε σαφηνουν oι αχρηστοι υπολοιποι!

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή και εμένα είχε το γνωστό πρόβλημα bootloop είχα κάνει με το low effort root τρόπο ρουταρισμα και το έστειλα και μου το επισκευασαν κανονικά. Γιατί κάποιοι λέγανε τα δικά τους.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ξεχασει να το γραψεις σε μερικα ακομη thread!!!! Eλεος!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το περιεχόμενο του ποστ μου ταιριάζει σε όλα τα topic και για αυτό το ανέφερα. Συγγνώμη κιόλας που θέλησα να ενημερώσω για ένα θέμα που ενδιέφερε τους χρήστες. Δεν θα επαναληφθεί. Σε αντίθεση με το ποστ σου που δεν παρουσιαζει κάποιο ενδιαφέρον.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή και εμένα είχε το γνωστό πρόβλημα bootloop είχα κάνει με το low effort root τρόπο ρουταρισμα και το έστειλα και μου το επισκευασαν κανονικά. Γιατί κάποιοι λέγανε τα δικά τους.

 

Φαντάσου Του αδελφού μου απειραχτο τελείως Μαμά,και Του το έβγαλαν εκτός εγγύησης ότι και καλά ήταν ροοτ.

Ειλικρινά έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη πλέων με την Procordia!

Link to comment
Share on other sites

24 Αυγούστου είχα στείλει κι εγώ του αδερφού μου με bootloop. δεν είχαμε νέα του από τότε και πήρε χθες τηλ ο αδερφός μου και του είπαν δεν φτιάχτηκε ακόμα γιατί δεν έχουν ανταλλακτικά. κι η ταλαιπωρία συνεχίζεται. ποιος ξέρει πότε θα σκεφτούν να φέρουν...
Link to comment
Share on other sites

Είχα να το πιάσω από το Μαρτιο που είχε πέσει σε βοοτλοοπ (το είχα σαν 2η συσκευή). Τώρα το επανέφερα σαν πρώτο κινητό γιατί είναι πραγματικό κόσμημα η συσκευή και δε συγκρίνεται με Samsung. Αλλά κάθε μερα κάνω back up υπό το φόβο μην τα χάσω όλα πάλι. Και εννοείται οι φωτό σε sd πλέον.
...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

24 Αυγούστου είχα στείλει κι εγώ του αδερφού μου με bootloop. δεν είχαμε νέα του από τότε και πήρε χθες τηλ ο αδερφός μου και του είπαν δεν φτιάχτηκε ακόμα γιατί δεν έχουν ανταλλακτικά. κι η ταλαιπωρία συνεχίζεται. ποιος ξέρει πότε θα σκεφτούν να φέρουν...

 

Τι πάει να πει δεν έχουν ανταλλακτικά;

Αντε γειά LG, όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο πολύ κλείνεις την ταφοπλακα σου στα κινητά.

Αν κι εδώ που τα λέμε, δύσκολα θα ακουμπήσω και οτιδήποτε άλλο LG.

Παίζει να πέφτει και η τηλεόραση σε bootloop. Αντε με τους απαραδεκτους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις ρουτάρει δεν νομίζω να σε πουν είναι εκτός εγγύησης.

Kοιτα κανονικα η συσκευη πρεπει να ειναι εντος εγγυησης ακομα , 4 μηνες το εχς και ειναι για 2 χρονια η εγγυηση. Απλα την παρασκευη που το πηγα στην κορκορντια και του κανε ενα γρηγορο τσεκ η ρεσεψιονιστ, με προβληματισε γιατι και καλα ειδε κατι σαν υγρασια πανω πανω στο πισω μερος οταν ανοιξε το καπακι. Κατι το οποιο αν ισχυει χανει την εγγυηση η συσκευη! Ομως το κολλημα μ ειναι οτι απο τη στιγμη που το προβλημα ειναι καθαρα λειτουργικο ( πηρα ενα τηλεφωνο που εγγυαται την συνδεση στο WIFI και δεν πρεπει να εχει προβλημα με τις αυτοματες ενημερωσεις , γιατι μου ειπαν οτι και τα 2 μπορει να συντελεσαν στο bootloop, και θα μου βγαλουν εμενα την εγγυηση για μια τυχαια υγρασια που λογικα ειναι ανυπαρκτη? ) Πληρωσα ενα τηλεφωνο 300ευρω για να κανω την δουλεια μ και να ανταπεξερχεται στις "βασικες" του λειτουργιες χωρις προβληματα ,απο την στιγμη που το προβλημα ειναι καθαρα του λογισμικου και οχι τεχνικης φυσεως θα απαιτησω να φτιαχτει αλλιως θα μαζεψω κοσμο με το ιδιο προβλημα για ομαδικη μηνυση γ απατη, καλυτερα να το σπαγα και να μου βγαζαν την εγγυηση παρα τετοιες λαμογιες.

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα κανονικα η συσκευη πρεπει να ειναι εντος εγγυησης ακομα , 4 μηνες το εχς και ειναι για 2 χρονια η εγγυηση. Απλα την παρασκευη που το πηγα στην κορκορντια και του κανε ενα γρηγορο τσεκ η ρεσεψιονιστ, με προβληματισε γιατι και καλα ειδε κατι σαν υγρασια πανω πανω στο πισω μερος οταν ανοιξε το καπακι. Κατι το οποιο αν ισχυει χανει την εγγυηση η συσκευη! Ομως το κολλημα μ ειναι οτι απο τη στιγμη που το προβλημα ειναι καθαρα λειτουργικο ( πηρα ενα τηλεφωνο που εγγυαται την συνδεση στο WIFI και δεν πρεπει να εχει προβλημα με τις αυτοματες ενημερωσεις , γιατι μου ειπαν οτι και τα 2 μπορει να συντελεσαν στο bootloop, και θα μου βγαλουν εμενα την εγγυηση για μια τυχαια υγρασια που λογικα ειναι ανυπαρκτη? ) Πληρωσα ενα τηλεφωνο 300ευρω για να κανω την δουλεια μ και να ανταπεξερχεται στις "βασικες" του λειτουργιες χωρις προβληματα ,απο την στιγμη που το προβλημα ειναι καθαρα του λογισμικου και οχι τεχνικης φυσεως θα απαιτησω να φτιαχτει αλλιως θα μαζεψω κοσμο με το ιδιο προβλημα για ομαδικη μηνυση γ απατη, καλυτερα να το σπαγα και να μου βγαζαν την εγγυηση παρα τετοιες λαμογιες.

Απλα απαραδεκτοι! Αν οντως δεν υπάρχει "υποψία" υγρασίας και σου λένε βλακείες για να σε βγάλουν εκτός εγγύησης είναι για σφαλιάρες!

Χάνει που χάνει πελάτες η LG λόγω της αδυναμίας της να βρει λύση στο θέμα του bootloop, θα χάνει τώρα και λόγου του service!! Κρίμα πάντως γιατί η procordia είχε σχετικά καλό όνομα!

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με υγρασίες κτλ.

την ημέρα που το πήγα...μου λέει η υπάλληλος τα κλασσικά για υγρασία και boot....

και μετά μου λέει βλέπω κάτι γδαρσίματα απλά σας το αναφέρω...

 

 

της λέω...κοιτάξτε καλύτερα....είναι οι ζελατίνες οι πλαινές......

το έχω από την μέρα σε full proof θήκη.

 

 

αυτοί είναι ικανοί να σου βρουν πράγματα.....

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά bootloop που να καούν τα εργοστάσια τιςlg κ να μην ξαναβγάλει κινητό :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά bootloop που να καούν τα εργοστάσια τιςlg κ να μην ξαναβγάλει κινητό :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Aπο προσπαθεια συνδεσης σε wifi. ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα να πάω να παραλάβω το τηλέφωνο, το είχα παραδώσει 16 αυγούστου για bootloop. Σχεδόν ένας ολόκληρος μήνας, έχω αγοράσει καινούργιο τηλέφωνο και θα προσπαθήσω να πουλήσω το G4, κρίμα γιατί σαν συσκευή είναι καταπληκτική όσο δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...