Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να τους καίγεται καρφακι Γιάννη... Αν τους εννοιαζε θα προσπαθούσαν να βρουν μια λύση

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γι αυτό δεν θα δουν ποτέ προκοπή Τάκη. Προσωπικά ήθελα να δώσω το Note 4 και να πάρω το V10, αλλά παρόλο που είστε όλοι με τα καλύτερα λόγια μασησα και δεν το πήρα τελικά. Λέω κι αν αρχίσουν κι εκεί τα όργανα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άραγε, έχει μπει κάποιος από την LG στο νήμα να δει πόσοι δυσαρεστημενοι χρήστες υπάρχουν; Επίσης να δουν πόσους μελλοντικούς πελάτες χάνουν;

 

Μπήκε ένας θαρρώ για να κάνει damage control και να υποβαθμίσει όσο μπορούσε το φαινόμενο.Άκουσε τα Σχολιανά του και την έκανε με ελαφρά...

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν θα δουν ποτέ προκοπή Τάκη. Προσωπικά ήθελα να δώσω το Note 4 και να πάρω το V10, αλλά παρόλο που είστε όλοι με τα καλύτερα λόγια μασησα και δεν το πήρα τελικά. Λέω κι αν αρχίσουν κι εκεί τα όργανα;

 

Θέλω να πιστεύω πως δεν θα αρχίσουν... Κάτι γενικά ακούγεται αλλά δεν πιστεύω οτι δεν είναι έκτασης G4 και απ' όσο φαίνεται μέχρι τώρα είναι software θέμα καθώς οι περισσότερες συσκευές που το έχουν πάθει έχουν επανέλθει με hard reset. Κάπου την έχουν κάνει την πατάτα στο software μάλλον με το LG backup γιατί έχουν υπάρξει θέματα και σε άλλα LG με τελείως διαφορετικό chipset απο του G4 - V10 που είναι πανομοιότυπα (πχ. G3 - K10).

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε bootloop και γω από χτες. Έτσι ξαφνικά που λέει κ το τραγούδι. Το έχω κάνα χρόνο. Παρτίδα 507..!! Το μόνο θετικό ειναι ότι θα έχω αλλά 2 χρόνια εγγύηση....!!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε bootloop και γω από χτες. Έτσι ξαφνικά που λέει κ το τραγούδι. Το έχω κάνα χρόνο. Παρτίδα 507..!! Το μόνο θετικό ειναι ότι θα έχω αλλά 2 χρόνια εγγύηση....!!!!

 

Αν θυμάμαι καλά είχες ξεκλειδώσει bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Σε bootloop και γω από χτες. Έτσι ξαφνικά που λέει κ το τραγούδι. Το έχω κάνα χρόνο. Παρτίδα 507..!! Το μόνο θετικό ειναι ότι θα έχω αλλά 2 χρόνια εγγύηση....!!!!

 

2 χρόνια εγγύηση θα έχει η πλακέτα, όχι η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά είχες ξεκλειδώσει bootloader;

Μάλλον όχι για να λέει ότι θα έχει αλλά 2 χρόνια εγγύηση! ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω πως δεν θα αρχίσουν... Κάτι γενικά ακούγεται αλλά δεν πιστεύω οτι δεν είναι έκτασης G4 και απ' όσο φαίνεται μέχρι τώρα είναι software θέμα καθώς οι περισσότερες συσκευές που το έχουν πάθει έχουν επανέλθει με hard reset. Κάπου την έχουν κάνει την πατάτα στο software μάλλον με το LG backup γιατί έχουν υπάρξει θέματα και σε άλλα LG με τελείως διαφορετικό chipset απο του G4 - V10 που είναι πανομοιότυπα (πχ. G3 - K10).

 

Ενδιαφερον αποψη. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το LG backup και μεχρι στιγμης δεν εχω πεσει σε bootloop.

Κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον αποψη. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το LG backup και μεχρι στιγμης δεν εχω πεσει σε bootloop.

Κανεις αλλος?

 

Και γω δεν χρησιμοποιώ LG backup. Δεν έχω πέσει σε bootloop. :)

Link to comment
Share on other sites

Και έμενα σε 6 μήνες που είχα το τηλέφωνο παρτίδα 505 χωρίς lg backup δεν έπεσε σε bootloop. Η ξαδέρφη μου έχει την συσκευή περίπου ένα χρόνο, επίσης 505 παρτίδα δεν χρησιμοποιεί το LG backup δεν έχει πέσει σε bootloop. Η αδερφή της γυναίκας μου και ο άντρας της ξαδέρφης με g3 χρησιμοποιουσαν lg backup σε bootloop και τα δύο, επανήλθαν μετά από 5-6 προσπάθειες Hard reset

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω απενεργοποιησα το lg bachup και μετα απο κανα μηνα επαθα bootloop οποτε καταρρίπτεται...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι για να λέει ότι θα έχει αλλά 2 χρόνια εγγύηση! ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θυμάμαι Τάκη ότι το παιδί είχε περάσει άλλη ρομ, αλλά μπορεί και να κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Λες takaros31 να εχεις βρει την λυση? Εικονισμα θα σου κανει η LG :lol:

Μπααααα....

Εγω απενεργοποιησα το lg bachup και μετα απο κανα μηνα επαθα bootloop οποτε καταρρίπτεται...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν χρησιμοποίησα ποτέ Lg backup , δώρο 2 φορές bootloop

Οπότε ούτε το backup είναι μάλλον.

Θυμάμαι Τάκη ότι το παιδί είχε περάσει άλλη ρομ, αλλά μπορεί και να κάνω λάθος

Ίσως ήταν με lollipop

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με βαριά καρδιά κι εγώ το έδωσα το δικό μου.Τρομερή εμπειρία χρήσης ιδανικό στο χέρι θα μου μεινει αξέχαστο όπως και το εξαιρετικό g2 από τα καλύτερα κινητά ever...κρίμα με τις χαζομάρες της έχασε έναν ακόμη πελάτη η LG . Σταθερή αξία πια ...Samsung Galaxy s7 edge εδώ και μια μέρα...θα τα λέμε παιδιά καλή συνέχεια και καλά ξεμπερδεματα με τα καταραμένα για πολλούς bootloop.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με βαριά καρδιά κι εγώ το έδωσα το δικό μου.Τρομερή εμπειρία χρήσης ιδανικό στο χέρι θα μου μεινει αξέχαστο όπως και το εξαιρετικό g2 από τα καλύτερα κινητά ever...κρίμα με τις χαζομάρες της έχασε έναν ακόμη πελάτη η LG . Σταθερή αξία πια ...Samsung Galaxy s7 edge εδώ και μια μέρα...θα τα λέμε παιδιά καλή συνέχεια και καλά ξεμπερδεματα με τα καταραμένα για πολλούς bootloop.

 

τυχερε!!!γλυτωσες!!!με γεια το καινουριο εργαλειο εμεις εδω θερμοπυλες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Βαστα γερά KIRIS :) Σε ευχαριστώ!!

 

Καλορίζικο το εργαλείο! πολύ καλή επιλογή!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι Τάκη ότι το παιδί είχε περάσει άλλη ρομ, αλλά μπορεί και να κάνω λάθος

 

Σωστά θυμάσαι..φίλος. αυτό είναι τις γυναίκας μου.. χαχααα!! Εγώ είμαι με genisys 4.5 και περιμένω nougat 7 ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Kiris κατάφερες και το έδωσες μετά από αλλαγή πλακέτας ; ο αγοραστής δεν την έψαξε καθόλου ;

 

δεν το εδωσα εγω αδερφε μπερδεύτηκες...και γω δεν αλλαξα πλακετα για bootloop αλλαξα γιατι ενω ειχα θεμα με τις καρτες μνημης οι φωτο κρασαραν με τις u3 οι διάνυες της προκορντια μου αλλαξαν πλακετα και καλα επειδη ειχε θεμα η συσκευη!!!ενω ειχαν οι καρτες!!!αχχχααααχ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

takaros31 σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...αγαπάμε LG και οι δυο μας όμως νομίζω πώς η κατάσταση ξέφυγε αρκετά με το g4 κι όχι μόνο βέβαια και είναι κρίμα για μια εταιρεία του βεληνεκους της LG. :(
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

takaros31 σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...αγαπάμε LG και οι δυο μας όμως νομίζω πώς η κατάσταση ξέφυγε αρκετά με το g4 κι όχι μόνο βέβαια και είναι κρίμα για μια εταιρεία του βεληνεκους της LG. :(

Ξέφυγε και δυστυχώς δεν διορθώθηκε ποτέ πράγμα που δείχνει ότι η εταιρία δεν ενδιαφέρεται για τον πελάτη της και αυτό είναι κακό

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...