Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.Ήθελα και εγω να προσθέσω την εμπειρία μου απο το καταραμενο bootloop..Εγώ το έπαθα ακριβώς στους 11μήνες απο την αγορά ενώ ειμουν στη δουλεια και φυσικά στην αρχή δεν του εδωσα και πολλή σημασία..Μετα απο αρκετο ψάξιμο στο ίντερνετ ομως συνειδητοποίησα οτι το κινητο δεν είχε καμια σωτηρία και ηδη άρχισα να νευριάζω οταν συνειδητοποίησα ότι θα έπρεπε να το παρω για φτιάξιμο στο μάγαζι που το είχα αγοράσει..γιατι νευρίασα?επειδή τις προηγούμενες 2 φορές που χρειαστηκε να πάρω 2 παλιές μου συσκευές για επισκευη,τη πρώτη φορα ειχαμε φτάσει σχεδον στα δικαστήρια και τη δέυτερη φορά μας σταματησανε αλλοι πελατες πριν πιαστούμε στα χέρια...¨Ετσι όταν τους πήρα το G4 για επισκευή βαριόμουν περισότερο το βασανο που θα έπρεπε να περάσω για να φτιαχτεί παρα το ότι δεν θα ειχα το κινητό για 2 βδομαδες που θα έπαιρνε να φτιαχτεί..Τελικά προς μεγάλη μου έκπληξη και εννοώ πάρα πολύ μεγάλη μου δώσανε καινουργιο G4 απευθείας απο το κουτι και μου εξηγήσανε οτι εχουν οδηγίες απο την LG να αντικαθιστουν το κινητό παρα να προσπαθούν να το φτιαξουν..το παλιο G4 ήταν το 505 ενω το καινούργιο έιναι 605 με ημερ. κατασκευής 23/04/2016..Ελπίζω να μην συμβεί παλι γιατι λατρεύω τα LG τηλ και πραγματικά δεν θελω να ξενερώσω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από που σου δώσανε καινούργιο?

από LG ή από το μαγαζί που το είχες πάρει.....

 

 

και βασικό πότε?...μιλάς για αυτές τις ημέρες?

 

 

Γεια σας παιδια.Ήθελα και εγω να προσθέσω την εμπειρία μου απο το καταραμενο bootloop..Εγώ το έπαθα ακριβώς στους 11μήνες απο την αγορά ενώ ειμουν στη δουλεια και φυσικά στην αρχή δεν του εδωσα και πολλή σημασία..Μετα απο αρκετο ψάξιμο στο ίντερνετ ομως συνειδητοποίησα οτι το κινητο δεν είχε καμια σωτηρία και ηδη άρχισα να νευριάζω οταν συνειδητοποίησα ότι θα έπρεπε να το παρω για φτιάξιμο στο μάγαζι που το είχα αγοράσει..γιατι νευρίασα?επειδή τις προηγούμενες 2 φορές που χρειαστηκε να πάρω 2 παλιές μου συσκευές για επισκευη,τη πρώτη φορα ειχαμε φτάσει σχεδον στα δικαστήρια και τη δέυτερη φορά μας σταματησανε αλλοι πελατες πριν πιαστούμε στα χέρια...¨Ετσι όταν τους πήρα το G4 για επισκευή βαριόμουν περισότερο το βασανο που θα έπρεπε να περάσω για να φτιαχτεί παρα το ότι δεν θα ειχα το κινητό για 2 βδομαδες που θα έπαιρνε να φτιαχτεί..Τελικά προς μεγάλη μου έκπληξη και εννοώ πάρα πολύ μεγάλη μου δώσανε καινουργιο G4 απευθείας απο το κουτι και μου εξηγήσανε οτι εχουν οδηγίες απο την LG να αντικαθιστουν το κινητό παρα να προσπαθούν να το φτιαξουν..το παλιο G4 ήταν το 505 ενω το καινούργιο έιναι 605 με ημερ. κατασκευής 23/04/2016..Ελπίζω να μην συμβεί παλι γιατι λατρεύω τα LG τηλ και πραγματικά δεν θελω να ξενερώσω
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλακέτες γιόκ κλείνω αισίως ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο και χωρίς λύση ούτε από την LG η οποία δεν αντικαθιστά το τηλέφωνο επειδή έχει αγοραστεί από το e-shop και ούτε φυσικά από το e-shop το οποίο πετάει το μπαλάκι στην LG.

 

Δεν γνωρίζουν κάν πότε θα υπάρχουν πλακέτες για επισκευή των τηλεφώνων. Πάθαμε και μάθαμε, τελευταία φορά LG......

Link to comment
Share on other sites

από τα κεντρικά LG η δική μου πλακέτα λέει θα έρθει σε 2 εβδομάδες από σήμερα

 

μίλησα πριν λίγο με το κατάστημα που πήρα το κινητό,μια κοπέλα μου είπε για DOA 7 ημερών αλλά της είπα ότι το πρόβλημα συνήθως βγαίνει μετά τις 7 ημέρες και σπάνια πριν τις 7

 

ζήτησα αντικατάσταση η οποία δεν γίνεται για τον παραπάνω λόγο και στα καπάκια πιστωτικό αλλά περιμένω τηλ από τον υπεύθυνο

 

τελευταία φορά LG δεν λες τίποτα

Link to comment
Share on other sites

από τα κεντρικά LG η δική μου πλακέτα λέει θα έρθει σε 2 εβδομάδες από σήμερα

 

μίλησα πριν λίγο με το κατάστημα που πήρα το κινητό,μια κοπέλα μου είπε για DOA 7 ημερών αλλά της είπα ότι το πρόβλημα συνήθως βγαίνει μετά τις 7 ημέρες και σπάνια πριν τις 7

 

ζήτησα αντικατάσταση η οποία δεν γίνεται για τον παραπάνω λόγο και στα καπάκια πιστωτικό αλλά περιμένω τηλ από τον υπεύθυνο

 

τελευταία φορά LG δεν λες τίποτα

 

 

Εσύ αν δεν κάνω λάθος το έχεις αγοράσει απο kaizer.

 

Για ενημέρωσε να ξέρουμε ποιοι απλώς πουλάνε ένα κινητό και μετά δεν αναλαμβάνουν ευθύνη σε περίπτωση βλάβης.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που έχω βάλει στο κόκκινο πλαίσιο ισχύει ; αν ναι για ποιό doa 7 & 15 ημερών μιλάμε ;

 

http://image.prntscr.com/image/cd476ba6d0d24ff2818130e58419dfd8.png

Link to comment
Share on other sites

Απο τη Κυπρο ειχα παρει το κινητο και την ημέρα που είχα πάει για να παρω το καινούργιο κινητο,ηταν ακομη 4 άτομα εκεί με το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου και έπαιρναν ολοι καινούργιο κινητό.Δεν ξερω τι ισχυει στην Ελλάδα αλλα απο ότι γνωριζω ο ευρωπαικός νόμος μιλάει για 2 χρόνια εγγυηση και απο τη στιγμή που το πρόβλημα ειναι απο κατασκευής τους τότε θα έπρεπε να δώσουν καινούργιο αλλα διαβάζωντας ξενα forums κατάλαβα οτι σε καποιες χώρες τα αντικαθιστούν και σε κάποια τα επισκεύαζουν..
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανει μια εταιρια που δεν ειναι ψιλικατζιδικο οπως η lg http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440667&utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αυτο κανει μια εταιρια που δεν ειναι ψιλικατζιδικο οπως η lg http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440667&utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 

Με μια πρώτη ανάγνωση συμφωνώ μαζί σου, αλλά είσαι σίγουρος ότι αν ήταν πρόβλημα που δεν έθετε σε κίνδυνο τη σωματική ακεραιότητα των πελατών της, θα έκανε το ίδιο; Μπράβο της όμως, σε κάθε περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλακέτες γιόκ κλείνω αισίως ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο και χωρίς λύση ούτε από την LG η οποία δεν αντικαθιστά το τηλέφωνο επειδή έχει αγοραστεί από το e-shop και ούτε φυσικά από το e-shop το οποίο πετάει το μπαλάκι στην LG.

 

Δεν γνωρίζουν κάν πότε θα υπάρχουν πλακέτες για επισκευή των τηλεφώνων. Πάθαμε και μάθαμε, τελευταία φορά LG......

 

+ 1000 ακόμα και αν φτιάξουν διαστημόπλοιο. Ποτέ ξανά

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα μια βοήθεια ρε παιδια....απο χθες και το δικο μου ανοίγει και σταματάει στο logo. Αυτο ειναι το γνωστό πρόβλημα;; hard reset δεν ξεκινάει και...έχει νόημα να περάσω firmware με lgup η δεν θα γινει τιποτα και να το πάω σέρβις; Το θεμα ειναι ότι η συσκευή ειναι αγορασμένη Μάιο 2015 απο public και δώρο όποτε που το πάω για σέρβις?
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην LG Hellas (801 11 200 900-2104800564) και θα σου στείλουν αυτοί κούριερ που θα το πάει στην Procordia.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνία με lg αναφέρεις το πρόβλημα σου. Σου στέλνουν Courier τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει το επίσημο σερβις procordia.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με πρόλαβε ο από πάνω. ;) :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα μια βοήθεια ρε παιδια....απο χθες και το δικο μου ανοίγει και σταματάει στο logo. Αυτο ειναι το γνωστό πρόβλημα;; hard reset δεν ξεκινάει και...έχει νόημα να περάσω firmware με lgup η δεν θα γινει τιποτα και να το πάω σέρβις; Το θεμα ειναι ότι η συσκευή ειναι αγορασμένη Μάιο 2015 απο public και δώρο όποτε που το πάω για σέρβις?[/quote

 

Για ρώτησε αν σου ξανακάνει το πρόβλημα μπορούν να σου δώσουν πίστωση να πάρεις άλλο κινητό εφόσον έχει αγοραστεί απο τα public?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι μετα απο καιρο...

Θελω να ρωτησω αν εχει συμβει το εξης και σε αλλους.

 

Απο χτες κανει restart μονο του συνεχεια δεν μενει κολλημενο στο σημα μπαινει κανονικα απλα το κανει συνεχεια....εχεις κανεις καποια εμπειρια??

Edited by panthiras_mes
Link to comment
Share on other sites

Χθες και το δικό μου έπεσε ξαφνικά boot loop.818p dual. Πάμε σέρβις procordia και βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι μετα απο καιρο...

Θελω να ρωτησω αν εχει συμβει το εξης και σε αλλους.

 

Απο χτες κανει restart μονο του συνεχεια δεν μενει κολλημενο στο σημα μπαινει κανονικα απλα το κανει συνεχεια....εχεις κανεις καποια εμπειρια??

Μαλλον θεμα μπαταριας ειναι. Τσεκαρε αν οταν το φορτιζεις εξακολουθει να κανει restarts και εαν εχει φουσκωσει καθολου η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι μετα απο καιρο...

Θελω να ρωτησω αν εχει συμβει το εξης και σε αλλους.

 

Απο χτες κανει restart μονο του συνεχεια δεν μενει κολλημενο στο σημα μπαινει κανονικα απλα το κανει συνεχεια....εχεις κανεις καποια εμπειρια??

 

Τι ίδιο μου έκανε πριν μερικά χρόνια ένα Galaxy Nexus που έχω. Το έστειλα στο service και μου άλλαξαν πλακέτα. Δουλεύει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση 1 : είχα την 508 παρτίδα , τώρα με την αλλαγή πλακέτας με ποιόν τρόπο τσεκάρουμε αν έχει μπει καινούργια ;

ερώτηση 2: το ΙΜΕΙ εκτός από το αυτοκόλλητο που σου βάζουν είναι τυπωμένο πάνω στην νέα πλακέτα ; θέλω να πω αλλάζουν τελικά πλακέτα η @@ και απλά περνάνε νέο ΙΜΕΙ μέσω software αν αυτό είναι εφικτό ;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση 1 : είχα την 508 παρτίδα , τώρα με την αλλαγή πλακέτας με ποιόν τρόπο τσεκάρουμε αν έχει μπει καινούργια ;

ερώτηση 2: το ΙΜΕΙ εκτός από το αυτοκόλλητο που σου βάζουν είναι τυπωμένο πάνω στην νέα πλακέτα ; θέλω να πω αλλάζουν τελικά πλακέτα η @@ και απλά περνάνε νέο ΙΜΕΙ μέσω software αν αυτό είναι εφικτό ;

 

δες το αυτοκόλλητο κατω απο την μπαταρια και μετα κατεβασε την εφαρμογη lg phone from απο το μαρκετ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Άραγε, έχει μπει κάποιος από την LG στο νήμα να δει πόσοι δυσαρεστημενοι χρήστες υπάρχουν; Επίσης να δουν πόσους μελλοντικούς πελάτες χάνουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Άραγε, έχει μπει κάποιος από την LG στο νήμα να δει πόσοι δυσαρεστημενοι χρήστες υπάρχουν; Επίσης να δουν πόσους μελλοντικούς πελάτες χάνουν;

Δεν νομίζω να τους καίγεται καρφακι Γιάννη... Αν τους εννοιαζε θα προσπαθούσαν να βρουν μια λύση

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...