Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως το έγραψε ο Τάκαρος φίλε...το απροβλημάτιστο g4 είναι φοβερό όμως ποιός σου εγγυάται ότι θα είναι οκ η συσκευή και δεν θα ξανά μπλέξεις? Από την άλλη λογικά θα πρέπει να συμβιβαστείς με τα καλά του g5 (2ος υπέρ ευρυγωνιος φακός καλύτερος επεξεργαστής ) και να κάνεις τα κλειστά μάτια σε μια υποδεέστερη όπως έγραψες οθόνη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην αγορά δεν υπάρχει κάτι που να είναι καλύτερο του G4/G5

samsung s7 edge...είναι υπερτιμημένο....

ειλικρινά αν δεν είχα το φόβο με τα bootloop θα πήγαινα να ξαναπάρω το G4.

συμφωνώ για φακό και επεξεργαστή...

 

 

αλλά επειδή το έχω για δουλειά φοβάμαι την αυτονομία....μα βγάζεις ναυαρχίδα με 2800 μπαταρία?

βέβαια σκέφτομαι ότι επειδή είναι χαμηλή η φωτεινότητα...για αυτό η πιο μικρή μπαταρία δεν θα το ζορίζει.

 

 

η LG μου αρέσει διότι έχει τις υπέρυθρες, που κάνω πολύ χρήση και βγάζει πολύ καλές φώτο που θέλω για την δουλειά μου.

 

το βασικό είναι πόσα χρήματα θα μου πιστώσουν.

Link to comment
Share on other sites

έχω φίλο που μου ζητά το τεσσάρι μου εδώ και δυο μήνες περίπου .Το κινητό είναι σούπερ σε όλα του.Τα λεφτά για το edge όπως έγραψες δεν τα δίνω αν και το έχω δουλέψει πολύ θα έλεγα από δυο φίλους μου...αν έπαιζα παιχνίδια μπορεί αλλά και πάλι όχι υπάρχει ένα samsung tab pro 8.4 και ένα κινέζικο σπίτι (το έχουν λιώσει τα μικρά μου) ....προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου για το g5 όμως η οθόνη του είναι τουλάχιστον απογοητευτική για τα μάτια μου μετά από του g4.

Μόνη λύση αν το επιλέξεις που διορθώνει κάπως το white balance(είναι χλωρινέ λευκο-πράσινο στο 5) είναι περνώντας την εφαρμογή screen balance από το play store....δοκίμασε το σε ένα κατάστημα να μας πεις εντυπώσεις μπας και το πάρει το ποτάμι....

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παλληκάρια, ένα κινητό είναι "super σε όλα του" μόνο αν ΔΟΥΛΕΥΕΙ!! Αν είναι για κανένα 10ημερο στο service να περιμένει για αλλαγή πλακέτας - χωρίς να είναι σίγουρο ότι θα αποκατασταθεί η βλάβη-, αν δε σε βγάζει μέχρι το μεσημέρι γιατί η μπαταρία δεν... αν καθε 3 μέρες σώζεις όλα τα data γιατί τρέμεις....

 

Τότε δεν είναι super... Αποτυχημένη αγορά είναι!!

 

Α! και για όποιους οι φίλοι τους τους πιέζουν να τους το πουλήσουν, αλλά αυτοί αντιστέκονται γιατί το κινητό είναι super, να ξέρετε ότι πουλάω το δικό μου. Θα με υποχρεώσετε αν το γνωστοποιήσετε αυτό στους φίλους σας...

 

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Παλληκάρια, ένα κινητό είναι "super σε όλα του" μόνο αν ΔΟΥΛΕΥΕΙ!! Αν είναι για κανένα 10ημερο στο service να περιμένει για αλλαγή πλακέτας - χωρίς να είναι σίγουρο ότι θα αποκατασταθεί η βλάβη-, αν δε σε βγάζει μέχρι το μεσημέρι γιατί η μπαταρία δεν... αν καθε 3 μέρες σώζεις όλα τα data γιατί τρέμεις....

 

Τότε δεν είναι super... Αποτυχημένη αγορά είναι!!

 

Α! και για όποιους οι φίλοι τους τους πιέζουν να τους το πουλήσουν, αλλά αυτοί αντιστέκονται γιατί το κινητό είναι super, να ξέρετε ότι πουλάω το δικό μου. Θα με υποχρεώσετε αν το γνωστοποιήσετε αυτό στους φίλους σας...

 

Αποστόλης

χααχχχα ναι σε ολα και γω πουλαω οποιος θελει να χαντακώσει το φιλο του εδω ειμαι!!και χωρις bootloop εδω και 4 μηνες

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

7 μήνες το έχω ότι έκανα και με τα υπόλοιπα κινητά κάνω και με αυτό και μάλιστα επειδή έχει εξαιρετική κάμερα το δουλεύω περισσότερο από ότι τα υπόλοιπα που είχα... Αν φάει bootloop... Έφαγε... Γιατί να δώσω ένα κινητό που με καλύπτει? Κι το άλλο μέλος το έδωσε για το άγχος του bootloop πήγε στο g5 και είχε πρόβλημα την πρώτη φορά με το ακουστικό και μετά με την οθόνη.

Όσο δουλεύει και μου κάνει τα γούστα μου δεν έχω πρόβλημα. Αν σκάσει και bootloop πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα, θα αναλάβει η lg.Από κει και πέρα δεν σημαίνει ότι η επίσημη lg έχει φερθει όπως θα έπρεπε στους ατυχους χρήστες g4.

Σαν τα αυγά της λαμπρης είναι απλά εδώ οι πιθανότητες είναι πολλές και η lg ξεπέρασε κάθε προσδοκία όσον αφορά το όλο πρότζεκτ.... Τα έκανε κοινώς μαντάρα!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 μήνες το έχω ότι έκανα και με τα υπόλοιπα κινητά κάνω και με αυτό και μάλιστα επειδή έχει εξαιρετική κάμερα το δουλεύω περισσότερο από ότι τα υπόλοιπα που είχα... Αν φάει bootloop... Έφαγε... Γιατί να δώσω ένα κινητό που με καλύπτει? Κι το άλλο μέλος το έδωσε για το άγχος του bootloop πήγε στο g5 και είχε πρόβλημα την πρώτη φορά με το ακουστικό και μετά με την οθόνη.

Όσο δουλεύει και μου κάνει τα γούστα μου δεν έχω πρόβλημα. Αν σκάσει και bootloop πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα, θα αναλάβει η lg.Από κει και πέρα δεν σημαίνει ότι η επίσημη lg έχει φερθει όπως θα έπρεπε στους ατυχους χρήστες g4.

Σαν τα αυγά της λαμπρης είναι απλά εδώ οι πιθανότητες είναι πολλές και η lg ξεπέρασε κάθε προσδοκία όσον αφορά το όλο πρότζεκτ.... Τα έκανε κοινώς μαντάρα!

 

Σωστός όπως πάντα..! Μπορεί να φύγεις από ένα κινητό για να γλυτώσεις τα χειρότερα και να πας σε ένα άλλο και να τα πάθεις όλα εκεί! Εγώ το άγχος που είχα με το δικό μου το g4 ήταν ο ξεκλείδωτος bootloader και κατά συνέπεια η έλλειψη της εγγύησης. Το είχα πάρει ήδη ξεκλείδωτο στην 6.0 και το λάθος μου ήταν ότι έμπαινα περιστασιακα τότε στο νήμα του g4 και δεν είχα διαβάσει ότι με την 6.0 δεν υπάρχει δυνατότητα κλειδώματος και λέω δεν βαριέσαι ότι κλειδώνει ξεκλειδωνει και αντίστροφα... Ε αμ δε... Αν ήμουν εντός εγγύησης μάλλον δεν θα το είχα δώσει καθώς το τηλέφωνό μου πήγαινε πολύ καλά (εννοείται ο αγοραστής ενημερώθηκε ότι ήταν ξεκλείδωτο το τηλέφωνο με ότι συνεπάγεται αυτό όταν το πούλησα)

 

Θέμα τύχης είναι όλα...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χααχχχα ναι σε ολα και γω πουλαω οποιος θελει να χαντακώσει το φιλο του εδω ειμαι!!και χωρις bootloop εδω και 4 μηνες

 

Καλά δεν σημαίνει κάτι αυτό .Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα είναι σε παρα πολλά g4 ( και απο ότι φαίνετε και σε άλλα μοντέλα).Το κινητό μπορεί να είναι σουπερ σε αυτα που δίνει αλλά η αντιμετώπιση απο την lg στο πρόβλημα μόνο αποτυχημένο το κάνει .Εγώ το έδωσα πρίν αρχίσουν τα bootloop ηταν αρχή αλλα ειχα πάει απο το σέρβις για αλλαγή φορτιστή και 2 οθόνες .Μόνο για την καμερα θα πω θετικά .Και έτσι δεν θα ξανά πάρω συσκευή lg ο λόγος ειναι οτι δεν μπορεί να έχει τόσα προβλήματα και να την υποστηρίζω πρέπει να φάει άκυρο απο όλους γιατί έτσι θα βγάλεις καλύτερες συσκευές .Δηλαδή είναι τραγικό να έχεις πάει το κινητό 2,3 φορές για αλλαγή μητρικής να βλέπεις κοσμο με το ίδιο πρόβλημα και να μην ηπαρχει λύσει και να πηγαίνεις να αγοράζεις το επόμενο lg ε καλα να πάθεις αν και αυτό ειναι έτσι.Πρέπει να σταματήσουμε να είμαστε οπαδοί δεν κερδιζουμε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σχεδόν με όλες τις απόψεις, το κινητό είναι απίστευτο όσο δουλεύει αλλά από κει και πέρα το ότι το αναλαμβάνει η LG και τέτοια ούτε για ανέκδοτο, πρώτον γιατί η λύση είναι προσωρινή 2 γιατί πρέπει να υπάρχουν ανταλλακτικά όπου δεν είναι δεδομένο το στοκ!!!!

Και 3 αφού φας όλη την ειρωνεία από την LG και τις δικαιολογίες που λένε για να μας δουλεύουν.

Έχω στείλει στην LG Mobile 4 μηνύματά και μου απάντησαν μόνο στο πρώτο και μου έκαναν αντιγραφή μια δήλωση πριν πόσο καιρό την έκαναν και από κει και πέρα με γράφουν.

Από μένα άκυρο στην LG και είχα πάρει και 5 ναυαρχίδες τους.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

μετά από πολλά bootloop και αγορά από Γερμανό, μου είπαν το εξής:

Θα βγει πιστωτικό στον Γερμανό με εντολή LG.

Το θέμα μου είναι:

1) θα βγει πιστωτικό στην τιμή που πουλιόταν, όταν το πήρα εγώ? (625 ευρώ)

2) θα βγει πιστωτικό στην τιμή, των χρημάτων που χρειάστηκε να δώσω? (400 ευρώ..τα άλλα ήταν promo λόγω Χριστουγέννων)

3) θα βγει πιστωτικό στην τιμή που θα τους πιστώσει η LG? (που ΔΕΝ ξέρω πως μπορώ να επαληθεύσω)

 

 

Να πω την αλήθεια θέλω το LG G4, διότι έχω άπειρα αξεσουάρ. Αλλά δεν έχει κανένα διαθέσιμο η LG.

Σκέφτομαι ειδικά αν είναι να δώσω χρήματα, που δεν έχω καμία όρεξη, να ζητήσω αντικατάσταση με G5. Τι φταίω εγώ που δεν έχουν ούτε ανταλλακτικά, και το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό δικό τους?

 

 

Υ.Γ. Ξενέρωσα με G5, διότι:

1) Μικρότερη μπαταρία.

2) Μικρότερη οθόνη

3) Η φωτεινότητα οθόνης στο μέγιστο, είναι πιο "κάτω¨από του G4.

Σημερινό τηλ απο Procordia :

Αγνωστο ποτε θα ερθει ανταλλάκτικο, ελατε να το πάρετε πισω κι ενα πιστωτικό... και με το κουτί του στο κατάστημα που αγοράστηκε (Cosmote shop ) να πάρετε οτι θέλετε..!!!

Αλλαγή τακτικής απο την LG???

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό τηλ απο Procordia :

Αγνωστο ποτε θα ερθει ανταλλάκτικο, ελατε να το πάρετε πισω κι ενα πιστωτικό... και με το κουτί του στο κατάστημα που αγοράστηκε (Cosmote shop ) να πάρετε οτι θέλετε..!!!

Αλλαγή τακτικής απο την LG???

 

λες???δευτερη περιπτωση εισαι που το λεει......τρεχαααααααααααααα αν και επειδη το εχεις παρει απο κοσμοτε εσυ αυτοι θεωρουν πως ειναι ελληνικο και σε σενα μπορει να γινει αυτο......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτό μου πρότειναν, όμως το έχω αγοράσει από σκρουτζομάγαζο... άρα δεν γίνεται

Γενικά μου είπαν ότι λόγω έλλειψης ανταλλακτικού για πολλές ημέρες μπορεί κανεις να διεκδικήσει πίστωση κλπ

Πάντως ότι και να πει κανείς είναι λίγο.. 20 ημέρες χωρίς τηλέφωνο και συνεχίζουμε χωρίς καμία ενημέρωση για το πότε θα έχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά για να το φτιάξουν για να ξαναχαλάσει. Ωραία πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμείς που το πήραμε από σκρουτζ μας τιμωρουν ;Ο ένας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλο και εγώ είμαι χωρίς τηλέφωνο δεύτερη φορα Με χαμένα αρχεία ..λες και κάνει 50 ευρω ...Πραγματικά θα το τραβήξω όσο δεν πάει ...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμείς που το πήραμε από σκρουτζ μας τιμωρουν ;Ο ένας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλο και εγώ είμαι χωρίς τηλέφωνο δεύτερη φορα Με χαμένα αρχεία ..λες και κάνει 50 ευρω ...Πραγματικά θα το τραβήξω όσο δεν πάει ...

 

μια από τα ίδια. έχουν το τηλέφωνο από 17 του μηνός και ακόμα δεν έχουν πλακέτες. και ούτε ξέρουν πότε θα...........:mad:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια. έχουν το τηλέφωνο από 17 του μηνός και ακόμα δεν έχουν πλακέτες. και ούτε ξέρουν πότε θα...........:mad:

 

χαρα στο κουραγιο σας ρε μαγκιες.....τραγικη η κατασταση απο την αλλη αυτοι για να εχουν πλεον μεινει χωρις και λογικο βεβαια γιατι μοιραζουν αβερτα σε ολο τον πλανητη μπορει να ετσι να βγει καμια καλη ακρη οτι και να ειναι αυτη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

χαρα στο κουραγιο σας ρε μαγκιες.....τραγικη η κατασταση απο την αλλη αυτοι για να εχουν πλεον μεινει χωρις και λογικο βεβαια γιατι μοιραζουν αβερτα σε ολο τον πλανητη μπορει να ετσι να βγει καμια καλη ακρη οτι και να ειναι αυτη!!

 

δηλαδή η άλλη φουρνιά να είναι της προκοπής; σκέφτομαι αύριο να πάω στα κεντρικά γραφεία να υποβάλω γραπτώς παράπονα γιατί από μειλ και τηλεφωνία δεν βρίσκω άκρη.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή η άλλη φουρνιά να είναι της προκοπής; σκέφτομαι αύριο να πάω στα κεντρικά γραφεία να υποβάλω γραπτώς παράπονα γιατί από μειλ και τηλεφωνία δεν βρίσκω άκρη.

 

οχι δεν εννοω αυτο επειδη βγηκε η νουγκατ πλεον μηπως πλεον οι σχιστοματιδες βρηκαν λυση τουλαχιστον στα software και σωθουμε!!και οι πλακετες που εχουμ μοιρασει αβερτα τοσους μηνες ειναι απλα αντικατασταση σε οσους ειχαν hardware θεμα!!τι να πω οσο ζω ελπιζω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και όπου παίρνεις σου λένε έχετε δίκιο κλπ.... Αλλά κανείς δε δίνει λύση... Δε γίνεται να μην μπορούμε να κάνουμε κάτι....

 

στο μονο που μπορω να ελπιζω ειναι στην ξενη αγορα της ευρωπης οι ξενοι οταν κατι ειναι χαλασμενο το τραβανε μεχρι τερμα με νομους που εχουν γιατι εδω γινεται οτι να ναι!!!ειπαμε εκκλησια σταυρο και προσευχές!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμείς που το πήραμε από σκρουτζ μας τιμωρουν ;Ο ένας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλο και εγώ είμαι χωρίς τηλέφωνο δεύτερη φορα Με χαμένα αρχεία ..λες και κάνει 50 ευρω ...Πραγματικά θα το τραβήξω όσο δεν πάει ...

 

Τα ίδια και σε μένα πήρα τηλ. έχετε δίκιο αλλά δεν έχουμε ανταλλακτικά ...και τι με νοιάζει ρε φίλε είμαι ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο,κάτι πρέπει να γίνει. LG Ποτέ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

παθών και εγώ για 2η φορά , αγορασμένο από kaizer

 

το κινητό στην procordia μετράμε 10 μέρες τώρα και συνεχίζουμε,,,δεν έχουν πλακέτες - αντικατάσταση δεν γίνεται είναι εισαγωγή από NL

 

ερώτηση:

σύσταση δεν μπορεί να γίνει στην LG Ολλανδίας και μέσω αυτής να στείλουν εντολή αντικατάστασης ; δηλαδή αν ήμουν Ολλανδία θα μπορούσα να διεκδικήσω αντικατάσταση ;

 

με τον συνήγορο του πολίτη έχει μιλήσει κάποιος ; ποιά η απάντηση τους ;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τηλέφωνο στην kaizer.

 

Αυτοί μπορούν να μάθουν απο εκεί που τα αγοράζουν αν γίνεται αντικατάσταση σε αυτή την χώρα.

Link to comment
Share on other sites

παθών και εγώ για 2η φορά , αγορασμένο από kaizer

 

το κινητό στην procordia μετράμε 10 μέρες τώρα και συνεχίζουμε,,,δεν έχουν πλακέτες - αντικατάσταση δεν γίνεται είναι εισαγωγή από NL

 

ερώτηση:

σύσταση δεν μπορεί να γίνει στην LG Ολλανδίας και μέσω αυτής να στείλουν εντολή αντικατάστασης ; δηλαδή αν ήμουν Ολλανδία θα μπορούσα να διεκδικήσω αντικατάσταση ;

 

με τον συνήγορο του πολίτη έχει μιλήσει κάποιος ; ποιά η απάντηση τους ;

 

Πολύ φοβάμαι πως όχι, μιας και η συσκευή είναι εισαγμενη από την Ολλανδία και όχι αγορασμενη στην Ολλανδία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αγορά απο skroutzoμάγαζο και η δεύτερη φορά σε bootloop.

Έχω στειλει email και στο κατάστημα ζητώντας αντικατάσταση, αλλά καμμία απάντηση. Θα πάω από εκεί μου φαίνεται, αφού μένω και στα 5 χλμ από την βάση τους να ζητήσω έστω ένα πιστωτικό από το μαγαζί τους. Το πήρα 405 ευρώ με τιμολόγιο το Νοέμβριο του15.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...