Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρχικα το παίρνεις και πας εκκλησια να στο διαβασει ο παππας!!!μετα το χαιρεσαι οπως λενε ολοι εδω μεσα και ισως σου βγει και σενα η αρρωστια αν βγει κανεις hard reset το δηλωνεις σαν νεα συσκευη στο google και ξαναπας στον παππα και το βαζει επανω στην εικονα...αν ξαναπεσει σε λουπα παίρνεις την προκορντια ερχονται το παίρνουν σε εκεινη την φαση πας μονος στην εκκλησια και κανεις ταμα να μην στο βγαλουν ρουταρισμενο(χωρις να ειναι)αρα και εκτος εγγύησης και σου ζητήσουν καμια 200 ευρω να στο φτιαξουν.....αν παλι εισαι ευλογημένος απο τον θεο και γινει το ταμα σου στο ξαναστελνουν πισω με καινουρια πλακετα και φυσικα κανεις το ΓΝΩΣΤΟ πας εκκλησία και στο ξαναδιαβαζει ο παππας να μην πεσει σε λουπα.....αφου τα εχεις κανει ολα αυτα θα εχει ερθει πασχα μιας και το σερβις ειναι για φαπες....πας το τηλ στο αγιο ορος για να εχεις περισσότερες πιθανοτητες να ΧΑΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΗΛ ΣΟΥ!!!!

 

ΕΥΛΟΓHΣΟΝ G4

 

Παρόλο που γράφεις καλοπροαίρετα με χιούμορ δεν νομίζω ότι απαντάς σε αυτό που ρώτησα αρχικά. Εκτός και εάν θέλεις να πεις εμφατικά "μείνε μακριά από το τηλέφωνο γιατί ακόμα και τα καινούρια μοντέλα παρουσιάζουν στο 100% προβλημα"

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που γράφεις καλοπροαίρετα με χιούμορ δεν νομίζω ότι απαντάς σε αυτό που ρώτησα αρχικά. Εκτός και εάν θέλεις να πεις εμφατικά "μείνε μακριά από το τηλέφωνο γιατί ακόμα και τα καινούρια μοντέλα παρουσιάζουν στο 100% προβλημα"

 

Αυτό που θέλει να σου πει είναι ότι ναι το πρόβλημα δεν έχει εξαληφθεί και ότι όσες πιθανότητες έχεις με παρτίδα περσίνη άλλες τόσες έχεις και μια συσκευή που βγαίνει τώρα από το εργοστάσιο. Προσωπικά δεν σου λέω μείνε μακρία ή πάρτο άφοβα, η απόφαση είναι δική σου, αλλά πρέπει να ξέρεις ότι υπάρχει πιθανότητα να το πάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε @ KIRIS εγραψες φιλε :lol::lol: δεν εχω την συσκευη αλλα διαβαζω το νημα απο την αρχη του

Τι να πω να σαι καλα φιλε μου :lol::lol::lol: .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν υπάρχει διαχείριση σε αυτό το φόρουμ? Εγώ και πιστέψτε με αρκετοί άλλοι, έχουμε βαρεθεί να διαβαζουμε off-topic.

 

 

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

Φιλε @ KIRIS εγραψες φιλε :lol::lol: δεν εχω την συσκευη αλλα διαβαζω το νημα απο την αρχη του

Τι να πω να σαι καλα φιλε μου :lol::lol::lol: .

 

Αυτό που θέλει να σου πει είναι ότι ναι το πρόβλημα δεν έχει εξαληφθεί και ότι όσες πιθανότητες έχεις με παρτίδα περσίνη άλλες τόσες έχεις και μια συσκευή που βγαίνει τώρα από το εργοστάσιο. Προσωπικά δεν σου λέω μείνε μακρία ή πάρτο άφοβα, η απόφαση είναι δική σου, αλλά πρέπει να ξέρεις ότι υπάρχει πιθανότητα να το πάθεις.

 

Παρόλο που γράφεις καλοπροαίρετα με χιούμορ δεν νομίζω ότι απαντάς σε αυτό που ρώτησα αρχικά. Εκτός και εάν θέλεις να πεις εμφατικά "μείνε μακριά από το τηλέφωνο γιατί ακόμα και τα καινούρια μοντέλα παρουσιάζουν στο 100% προβλημα"

 

ακριβως αυτο θελω να πω μαγκιες δεν νοειται ενα τηλ πολυδιαφημισμενο ανα τον κοσμο ως ναυρχιδα να εχει αυτη την στιγμη ενα μεγαλο μερος συσκευων σε λουπες και να μην δινει ΚΑΝ μια αρχι...τη ενημερωση πως ΚΥΡΙΟΙ λυπομαστε δεν μπορουμε να βρουμε τι φταιει η ξερουμε τι φταιει αλλα σας κλεψαμε λογο απειρίας και αναπηροσινης τα λεφτα σας.....ενα τηλ αδερφε που εγω θα ειχα διαβασει τοσα θεματα δεν θα του εδινα ουτε 5 ευρω ετσι για την περιεργεια γιατι απλα στην Ελλας του 2016 το καθε ευρω εχει αξια.....δεν θελω ουτε ευχαριστω ουτε like απο κανενα...το εγραψα με αστειο τροπο γιατι πλεον η κατασταση εχει γινει κωμικοτραγικη...σημερα πηγα στο γερμανο για να μιλησω για ανανεωση του συμβολαιου μου και εκει που περιμενα(ξερετε τι εστι γερμανος 1 ωρα στην ουρα)μια κυρια 40 χρονων και ενα τσακαλι γυρω στα 22 και με λουπες και ακουω την κοπελα να λεει αααα με γελια θα περιμενετε λιγο γιατι γινατε πολλοι και πρεπει να σας το αναλυσουμε.....δεν εβγαλα αχνα τι να πω...μετα ερωτησεις απαντησεις και θα ετρωγα τα λυσακα μου....

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πλέον αποκτά ένα νόημα να μπει ένα poll, να δούμε σε τι ποσοστό έχει φτάσει το θέμα εδώ στο φόρουμ, ασχέτως αν είναι πλασματικό μιας και ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε λίγο τα στατιστικά αυτή την στιγμή μετά από τόσον καιρό.

 

Ψηφίστε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436604

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Όσοι λοιπόν, επιμένουμε να θέλουμε να πάρουμε το κινητό, τι πρέπει να προσέξουμε; Έχει διορθωθεί το πρόβλημα στις νεότερες "παρτίδες" και πως τις καταλαβαίνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Όσοι λοιπόν, επιμένουμε να θέλουμε να πάρουμε το κινητό, τι πρέπει να προσέξουμε; Έχει διορθωθεί το πρόβλημα στις νεότερες "παρτίδες" και πως τις καταλαβαίνουμε;

4 ποστ πιο πανω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχει αναφερθει το πρόβλημα με το κόλλημα που τρώει στον τερματισμό της κλήσης το G4 θα ήθελα να πω το παρακάτω, απλά σαν σημείωση.

Ο γιός μου έχει το LG Zero με LP 5.1.1 και πρίν απο λιγη ώρα του κόλλησε... που νομίζεται....ναι ναι...σωτά .... στον τερματισμό της κλήσης. Μόλις το είδα ειπα "βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει".... τελικά φαίνεται είναι προβληματάκι που τριγυρνάει στα τηλέφωνα της LG.

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχει αναφερθει το πρόβλημα με το κόλλημα που τρώει στον τερματισμό της κλήσης το G4 θα ήθελα να πω το παρακάτω, απλά σαν σημείωση.

Ο γιός μου έχει το LG Zero με LP 5.1.1 και πρίν απο λιγη ώρα του κόλλησε... που νομίζεται....ναι ναι...σωτά .... στον τερματισμό της κλήσης. Μόλις το είδα ειπα "βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει".... τελικά φαίνεται είναι προβληματάκι που τριγυρνάει στα τηλέφωνα της LG.

 

η απλα εχεις μονο lg γυρω σου.

Απο εποχες nokia 3650 μου εχει συμβει να μη τερματιζει η κληση. Ειναι κλασσικο προβλημα στα κινητα και το εχω δει και σε iphone!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή εχει αναφερθει το πρόβλημα με το κόλλημα που τρώει στον τερματισμό της κλήσης το G4 θα ήθελα να πω το παρακάτω, απλά σαν σημείωση.

Ο γιός μου έχει το LG Zero με LP 5.1.1 και πρίν απο λιγη ώρα του κόλλησε... που νομίζεται....ναι ναι...σωτά .... στον τερματισμό της κλήσης. Μόλις το είδα ειπα "βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει".... τελικά φαίνεται είναι προβληματάκι που τριγυρνάει στα τηλέφωνα της LG.

 

Έχουμε άλλο θέμα για τα γενικότερα προβλήματα που έχουν εμφανιστεί κατα καιρούς στο G4. Στο παρόν θέμα συζητάμε συγκεκριμένο πρόβλημα το οποίο περιγράφεται στον τίτλο. Ας μη ξεφεύγουμε παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Όσοι λοιπόν, επιμένουμε να θέλουμε να πάρουμε το κινητό, τι πρέπει να προσέξουμε; Έχει διορθωθεί το πρόβλημα στις νεότερες "παρτίδες" και πως τις καταλαβαίνουμε;

 

Καλησπέρα. Εγω στη θεση σου δεν θα επαιρνα ενα προβληματικό κινητό. Χωρίς να εχω πρόβλημα...ακόμα , δεν μπορω να καταλαβω τον λογω κάποιος να θελει να αγοράσει μια συσκευή η οποία παρουσιάζει σε μεγάλο ποσοστό ενα τέτοιο πρόβλημα. Και δεν φτανει αυτο εχουμε μια εταιρία οι οποία σφυρίζει αδιάφορα. Και για να μην παρεξηγηθώ αν πουμε οτι καπως περιόρισε το πρόβλημα και με ενα hard reset λύνεται, αυτο ειναι λιγο; μην τρελαθούμε εδω εχουμε περιπτώσεις ανθρώπων που εχουν ταλαιπωρηθεί επανειλημμένα. Σίγουρα ειναι πολύ όμορφη συσκευή και με αρκετα καλη κάμερα αλλα πλέον δεν ξερω αν αξίζει το ρισκο να την προτιμήσει κάποιος αυτη τη στιγμή.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα **** το κέρατο μου έχασα το ποίημα του γιου μου στο σχολείο γιατί την ώρα που τραβουσα video υπερθέρμανθηκε και έκλεισε με μήνυμα στην οθόνη ότι θα γίνει απενεργοποίηση. Το ξέρω βρίζω, το ξέρω είμαι Off topic, το ξέρω το μήνυμα θα σβηστεί, αλλά είμαι έξαλλος με το κολοτηλέφωνο.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σημερα το έπαθα και εγώ... την LG μου μέσα!!

 

Δίκαρτο (σιγά που δεν το παθαίναν τα δικαρτα....) αγορασμένο Μάρτιο 2016 απο σκρουτζομάγαζο Ρουμάνικο, σειρά 512.

 

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα **** το κέρατο μου έχασα το ποίημα του γιου μου στο σχολείο γιατί την ώρα που τραβουσα video υπερθέρμανθηκε και έκλεισε με μήνυμα στην οθόνη ότι θα γίνει απενεργοποίηση. Το ξέρω βρίζω, το ξέρω είμαι Off topic, το ξέρω το μήνυμα θα σβηστεί, αλλά είμαι έξαλλος με το κολοτηλέφωνο.

 

Τραβουσες 4k μηπως?

Ποτε δεν μου το εχει κανει εμενα παντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σημερα το έπαθα και εγώ... την LG μου μέσα!!

 

Δίκαρτο (σιγά που δεν το παθαίναν τα δικαρτα....) αγορασμένο Μάρτιο 2016 απο σκρουτζομάγαζο Ρουμάνικο, σειρά 512.

 

Αποστόλης

Πως δεν το παθαίνουν το είδα και εγώ, απλά επειδή τα δικαρτα είναι πολύ λιγότερα δεν ακούμε και τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σημερα το έπαθα και εγώ... την LG μου μέσα!!

 

Δίκαρτο (σιγά που δεν το παθαίναν τα δικαρτα....) αγορασμένο Μάρτιο 2016 απο σκρουτζομάγαζο Ρουμάνικο, σειρά 512.

 

Αποστόλης

 

...ενημέρωση μετά απο επίσκεψη στο service.

 

1. Στην αναμονή ήμουνα 3ος. Και οι δύο πριν απο εμένα είχαν πρόβλημα bootloop.

2. Εχουν αρχίσει και χρεώνουν (ή ήταν έτσι και δεν έχει αναφερθεί εδώ μέσα). 7 ΕΥΡΩ αν είναι μέσα στην εγγύηση η αλλαγή πλακέτας.

3. Αν είναι root, μου το ξεκαθάρισαν ότι δεν ισχύει η εγγύηση και θα χρεωθώ κανονικά. (ευτυχώς, άγιο είχα και δεν έκανα root).

4. Η κοπελλιά της υποδοχής μου είπε κάτι για συμβουλή απο την LG περί εφαρμογών που ίσως δημιούργησαν το πρόβλημα μπλα μπλα μπλα.... Δεν είχα καμμιά όρεξη να ανοίξω διάλογο και να τη ρωτήσω, αν είναι θέμα software γιατί αλλάζουν πλακέτα δηλ. hardware. Αλλα αντί άλλων η LG.

 

....συνεχίζεται....

Link to comment
Share on other sites

...ενημέρωση μετά απο επίσκεψη στο service.

 

1. Στην αναμονή ήμουνα 3ος. Και οι δύο πριν απο εμένα είχαν πρόβλημα bootloop.

2. Εχουν αρχίσει και χρεώνουν (ή ήταν έτσι και δεν έχει αναφερθεί εδώ μέσα). 7 ΕΥΡΩ αν είναι μέσα στην εγγύηση η αλλαγή πλακέτας.

3. Αν είναι root, μου το ξεκαθάρισαν ότι δεν ισχύει η εγγύηση και θα χρεωθώ κανονικά. (ευτυχώς, άγιο είχα και δεν έκανα root).

4. Η κοπελλιά της υποδοχής μου είπε κάτι για συμβουλή απο την LG περί εφαρμογών που ίσως δημιούργησαν το πρόβλημα μπλα μπλα μπλα.... Δεν είχα καμμιά όρεξη να ανοίξω διάλογο και να τη ρωτήσω, αν είναι θέμα software γιατί αλλάζουν πλακέτα δηλ. hardware. Αλλα αντί άλλων η LG.

 

....συνεχίζεται....

Τα 7 ευρώ για ποιο λόγο να τα δώσεις αφού σε καλύπτει η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Το γουστάρω το g4 πάρα πολύ είναι συσκευαρα σε όλα. Είχα και g2 16giga για ένα χρόνο (εξαιρετικό ) και g3 32αρι για κανένα τρίμηνο περίπου , σε κανένα δεν μου έτυχε τίποτα όσον αφορά τις κιτρινίλες στο 2 αρι και τις ρωγμές στο 3αρι.

Εδώ η lg ξεπέρασε κάθε προηγούμενο ....Όσο αντέξει διότι με καλυπτει αφάνταστα το 4 αρι, είναι κρίμα να μην μπορεί να δώσει μια λύση σε αυτό το θέμα με το bootloop, κωμικό τραγική η κατάσταση. :mad:

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τραβουσες 4k μηπως?

Ποτε δεν μου το εχει κανει εμενα παντως!

Ναι 4k,το κακό είναι που δεν τράβηξα με το s7 να τελειώνω από την αρχή,το g4 το έχω δώσει στον γιο μου να παίζει μιας και έχω χάσει εντελώς την εμπιστοσύνη μου στην συσκευή ε...... μετά από και από 2 αλλαγές πλακέτας λόγο bl και μία αλλαγή οθόνης λόγο καμμένων pixel,δεν το λες και αξιόπιστο τηλέφωνο.Μάλλον για γέλια είναι :lol::lol::lol::lol:

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

το παρέλαβα μετά από 10 ημέρες...δωρεάν αποστολή-παραλαβή, δωρεάν αλλαγή πλακέτας, το έκανα hard reset για σιγουρια, φόρτωσα εφαρμογές, φυσικα αλλάχτηκε το imei, όλα φαινεται έως τωρα να λειτουργούν οκ..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ναι 4k,το κακό είναι που δεν τράβηξα με το s7 να τελειώνω από την αρχή,το g4 το έχω δώσει στον γιο μου να παίζει μιας και έχω χάσει εντελώς την εμπιστοσύνη μου στην συσκευή ε...... μετά από και από 2 αλλαγές πλακέτας λόγο bl και μία αλλαγή οθόνης λόγο καμμένων pixel,δεν το λες και αξιόπιστο τηλέφωνο.Μάλλον για γέλια είναι :lol::lol::lol::lol:

 

Yπαρχει οριο των 5 λεπτων. Σε ολα τα κινητα αποτι ξερω το ιδιο συμβαινει. Εδω το pc δυσκολευεται να αναπαραγει 4k.

Αν ησουν απανωτα 4κ στο 4k λογικο να κλεισει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι , οπωσ ειχα πει παραπανω ειχα αγορασει κινητο σειρα 508 , μου εκαναν ειδη μια φορα αλλαγη πλακετασ σε 602 , και αφου το επαθε παλι μετα το χαρντ ρεσετ που του εκανα κ δουλεψε λιγο ξανα εσβησε , το εστειλα παλι πισω στην lg και για δευτερη φορα μου εκαναν αλλαγη πλακετασ σε 605 παρτιδα ελληνικη αυτη την φορα , καθωσ εμενα ειναι αγορασμενο απο σκροθτζ , για να δουμε τι θα γινει τωρα με την 605 αλλα τουσ πιεσα πολυ στο σερβισ για να παρω το κινητο αμεσα απο παρασκευη σε πεμπτη
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι , οπωσ ειχα πει παραπανω ειχα αγορασει κινητο σειρα 508 , μου εκαναν ειδη μια φορα αλλαγη πλακετασ σε 602 , και αφου το επαθε παλι μετα το χαρντ ρεσετ που του εκανα κ δουλεψε λιγο ξανα εσβησε , το εστειλα παλι πισω στην lg και για δευτερη φορα μου εκαναν αλλαγη πλακετασ σε 605 παρτιδα ελληνικη αυτη την φορα , καθωσ εμενα ειναι αγορασμενο απο σκροθτζ , για να δουμε τι θα γινει τωρα με την 605 αλλα τουσ πιεσα πολυ στο σερβισ για να παρω το κινητο αμεσα απο παρασκευη σε πεμπτη

 

καλημερα ματινακι σε εβαλαν τελικα να πληρωσεις 7 ευρω????σου ειπαν να κανεις συνδεση στο google ως νεος χρηστης????δεν νομιζω να βρεις την υγεια σου αλλα κουβεντα να γινεται.....τοσα λεφτα που εχουν δωσει για πλακετες πηγαινε ελα θα πληρωναν ενα κινεζο να βρει λυση ολη μερα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...