Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να κάνεις hard reset? Δεν είμαι 100% σίγουρος, αντικατάσταση κινητού μόνο σε ελληνικές συσκευές κάνουν. Το μαγαζί δεν νομίζω να κάνει τίποτα.

 

 

οχι δεν ξερω πως γινεται και αν μπορειτε πειτε μου , αν το κανω βγαινω απο εγγυηση ?

 

Δες αυτό το βίντεο. Όχι δεν βγαίνεις εκτός εγγύησης. Όταν το ανοίξεις επέλεξε σαν νέα συσκευή και όχι κάποιο backup

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το βρηκα και το εκανα αλλα και παλι δεν κανει τπτ πραγματικα δεν ξερω τι να κανω κ δεν μου αρεσει

 

Αν δεν ανοίγει και έτσι, πας πάλι για αλλαγή πλακέτας!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοίγει και έτσι, πας πάλι για αλλαγή πλακέτας!

 

 

αρα αυτο θα γινετε καθε τρεισ μηνεσ ? δεν εχω νομικα κανενα δικαιωμα να μου το αλλαξει το μαγαζι με οποιαδηποτε αλλη συσκευη με την προιποθεση οτι του το επιστρεφω? αφου μπορει να το φτιαξει με την εγγυηση και να το δωσει σαν μεταχειρισμενο δεν νομιζω οτι ειμαι παραλογη

Link to comment
Share on other sites

το HARD RESET ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ και τι επιδιωρθωνει ? δλδ αν επανέλθει δεν θελει πλακετα ? που ηταν το προβλημα ?

 

Ουσιαστικά επαναφορά του κινητού. Αν δεν το έκανες κάντο. Πιστεύω θα φτιάξει και δεν θα χρειαστεί να το πας στο service. Και αυτοί για αρχή hard reset θα σε πουν να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά επαναφορά του κινητού. Αν δεν το έκανες κάντο. Πιστεύω θα φτιάξει και δεν θα χρειαστεί να το πας στο service. Και αυτοί για αρχή hard reset θα σε πουν να κάνεις.

 

εφτιαξε κ τωρα τι ? δεν εχει θεμα πλακετασ σε ευχαριστώ παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Για να προστεθεί άλλο ένα g4 μονοκαρτο, φίλης μου, την στιγμη της προσπάθειας για σύνδεση σε WiFi, πέφτει σε bootloop, ευτυχώς όμως επανήλθε με Hard reset και δεν χρειάστηκε να πάει για αλλαγή πλακέτας!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου τα αποτελεσματα ολο αυτο το διαστημα εχουν ως εξης.

Το τρεξα, το κυνηγησα ενα βημα πριν ξεκινησουν και πεφτουν αγωγες. Αποτελεσμα εκει που δεν αλλαζαν με τπτ σταση, με πηραν τηλεφωνο να τους το παω γιατι λεει επικοινωνησαν με την LG και το δεχοντε τελικα εντος εγγυησης. Αν δεν τους κυνηγησετε δεν θα γινει τπτ. Μιλαω για αυτους που ακουν τα ιδια οπως και γω.

Εστω και ετσι προς το παρων νοιωθω δικαιωμενος απο ολη τη ψυχικη ταλαιπωρια που περασα. Εγινε αλλαγη πλακετας με νεο ΙΜΕΙ.

Ευχομαι πραγματικα εστω και ετσι αναλογη αντιμετωπιση σε ολους του παθοντες.

 

Να στε ολοι καλα εδω μεσα βρηκα το κουραγιο που εχασα αυτον τον εναμισι μηνα.

 

Υ,Γ.: LG απο μενα τελειωσες για παντα!!! Και απο καθε κοντινο μου προσωπο στο οικειο μου περιβαλλον.

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξε κ τωρα τι ? δεν εχει θεμα πλακετασ σε ευχαριστώ παρα πολυ

 

Φίλε μου απλά να ηρεμίσεις και να απολαύσεις τη συσκευή σου. Παίρνε ταχτικά backup όπως πρέπει όλοι να κάνουμε ανεξάρτητα του τι συσκευή έχουμε.

 

Μία σκέψη πάντως επί του θέματος του boot loop. Λίγους μήνες μετά το g4 η Lg παρουσίασε το V10 με ίδια πάνω κάτω χαρακτηριστικά πλην οθόνης και μνήμης. Ενώ έχουν ίδιο περίπου hardware, όπως επεξεργαστή, κάρτα γραφικών και άλλα. Προφανώς έχουν διαφορετική motherboard και software και εκεί εστιάζετε το πρόβλημα από ότι λένε και οι ίδιοι. Μου θυμίζει πάντως εποχή που η Nokia έτρεξε να καλύψει τα προβλήματα του N97 και έβγαλε καπάκι σε 2-3 μήνες το N 97 mini. Πολλοί τότε έιχαν πεί έβγαλε άλλη συσκευή μικρότερη αλλά η αλήθεια ήταν άλλη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Λοιπιν εγώ το έστειλα για σέρβις το δικό μου την Πέμπτη διότι άνοιγε κι έκλεινε σχεδόν στα καπάκια. Δεν ξέρω αν τελικά είναι bootloop η όχι θα δείξει! Αυτό που θέλω να ρωτήσω,παίρνοντας αφορμή τα παραπάνω μνμ ότι μετά από αλλαγή πλακέτας έπαθε πάλι τα ίδια, αν έχει συμβεί σε πολλούς από εδώ μεσα τουλάχιστον, να ξαναπαθει το ίδιο μετά το σέρβις...
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου , μου το εδωσε σημερα και εχει κολλησει στοο LG logo στην εναρξη..

Σταδιακα βγαζει κατι για ενημερωση 12 στα 12 και να μην αφαιρεθει η μπαταρια..

Τι μπορω να κανω ?? Δοκιμασα Power + Vol Down αλλα τιποτα

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις hard reset και αν δεν γίνει επικοινωνία με lg να έρθουν να φο πάρουν για procordia.

Ο αδερφος μου , μου το εδωσε σημερα και εχει κολλησει στοο LG logo στην εναρξη..

Σταδιακα βγαζει κατι για ενημερωση 12 στα 12 και να μην αφαιρεθει η μπαταρια..

Τι μπορω να κανω ?? Δοκιμασα Power + Vol Down αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις hard reset και αν δεν γίνει επικοινωνία με lg να έρθουν να φο πάρουν για procordia.

 

Το εχουμε παρει απο σκρουτζο-μαγαζο, να επικοινωνησω με το καταστημα ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε παρει απο σκρουτζο-μαγαζο, να επικοινωνησω με το καταστημα ?

Δεν χρειάζεται να πάρεις το κατάστημα. Να πάρεις την LG και αυτοί θα σου πουν τι και πώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πάρεις το κατάστημα. Να πάρεις την LG και αυτοί θα σου πουν τι και πώς.

 

Το συνδεσα στον υπολογιστη μου και γραφει Firmware Update και να μην αποσυνδεσω το καλωδιο μεχρι να ολοκληρωθει..

Εχουν περασει 20 λεπτα και ακομα 0% ειναι :(

Ευχαριστω για τις απαντησεις , θα κανω ενα τηλεφωνο

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. ακομα και εαν το παραλαβουμε με αλλαγη πλακετας απο επισκευη....ενα hard reset επιβαλλεται να το κανουμε...!!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά η λύση στο δικό μου ήταν να μπεί σε download mode με volume up και σύνδεση με το καλώδιο στον υπολογιστή και με το LG up να περαστεί το KDZ αρχείο.Μέχρι στιγμής δεν έχει μπει σε bootloop παλι.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην τιμή που εχει πέσει είναι δελεαστική ευκαιρια, μπορείτε να μου πείτε εάν αξίζει να ρισκάρω;

Δηλαδή bootloop παρουσιάζεται σε όλα τα G4 ή σε κάποιο μικρό ποσοστό;

Εάν παρουσιαστεί ποια είναι η λύση; Αλλαγή πλακέτας δωρεάν και μετά δεν το ξαναεμφανίζει το πρόβλημα;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην τιμή που εχει πέσει είναι δελεαστική ευκαιρια, μπορείτε να μου πείτε εάν αξίζει να ρισκάρω;

Δηλαδή bootloop παρουσιάζεται σε όλα τα G4 ή σε κάποιο μικρό ποσοστό;

Εάν παρουσιαστεί ποια είναι η λύση; Αλλαγή πλακέτας δωρεάν και μετά δεν το ξαναεμφανίζει το πρόβλημα;

 

αρχικα το παίρνεις και πας εκκλησια να στο διαβασει ο παππας!!!μετα το χαιρεσαι οπως λενε ολοι εδω μεσα και ισως σου βγει και σενα η αρρωστια αν βγει κανεις hard reset το δηλωνεις σαν νεα συσκευη στο google και ξαναπας στον παππα και το βαζει επανω στην εικονα...αν ξαναπεσει σε λουπα παίρνεις την προκορντια ερχονται το παίρνουν σε εκεινη την φαση πας μονος στην εκκλησια και κανεις ταμα να μην στο βγαλουν ρουταρισμενο(χωρις να ειναι)αρα και εκτος εγγύησης και σου ζητήσουν καμια 200 ευρω να στο φτιαξουν.....αν παλι εισαι ευλογημένος απο τον θεο και γινει το ταμα σου στο ξαναστελνουν πισω με καινουρια πλακετα και φυσικα κανεις το ΓΝΩΣΤΟ πας εκκλησία και στο ξαναδιαβαζει ο παππας να μην πεσει σε λουπα.....αφου τα εχεις κανει ολα αυτα θα εχει ερθει πασχα μιας και το σερβις ειναι για φαπες....πας το τηλ στο αγιο ορος για να εχεις περισσότερες πιθανοτητες να ΧΑΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΗΛ ΣΟΥ!!!!

 

ΕΥΛΟΓHΣΟΝ G4

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αρχικα το παίρνεις και πας εκκλησια να στο διαβασει ο παππας!!!μετα το χαιρεσαι οπως λενε ολοι εδω μεσα και ισως σου βγει και σενα η αρρωστια αν βγει κανεις hard reset το δηλωνεις σαν νεα συσκευη στο google και ξαναπας στον παππα και το βαζει επανω στην εικονα...αν ξαναπεσει σε λουπα παίρνεις την προκορντια ερχονται το παίρνουν σε εκεινη την φαση πας μονος στην εκκλησια και κανεις ταμα να μην στο βγαλουν ρουταρισμενο(χωρις να ειναι)αρα και εκτος εγγύησης και σου ζητήσουν καμια 200 ευρω να στο φτιαξουν.....αν παλι εισαι ευλογημένος απο τον θεο και γινει το ταμα σου στο ξαναστελνουν πισω με καινουρια πλακετα και φυσικα κανεις το ΓΝΩΣΤΟ πας εκκλησία και στο ξαναδιαβαζει ο παππας να μην πεσει σε λουπα.....αφου τα εχεις κανει ολα αυτα θα εχει ερθει πασχα μιας και το σερβις ειναι για φαπες....πας το τηλ στο αγιο ορος για να εχεις περισσότερες πιθανοτητες να ΧΑΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΗΛ ΣΟΥ!!!!

 

ΕΥΛΟΓHΣΟΝ G4

 

Απλά respect

 

και το τηλέφωνο τελικά όντως ΘΕΪΚΟ πλέον...

Link to comment
Share on other sites

αρχικα το παίρνεις και πας εκκλησια να στο διαβασει ο παππας!!!μετα το χαιρεσαι οπως λενε ολοι εδω μεσα και ισως σου βγει και σενα η αρρωστια αν βγει κανεις hard reset το δηλωνεις σαν νεα συσκευη στο google και ξαναπας στον παππα και το βαζει επανω στην εικονα...αν ξαναπεσει σε λουπα παίρνεις την προκορντια ερχονται το παίρνουν σε εκεινη την φαση πας μονος στην εκκλησια και κανεις ταμα να μην στο βγαλουν ρουταρισμενο(χωρις να ειναι)αρα και εκτος εγγύησης και σου ζητήσουν καμια 200 ευρω να στο φτιαξουν.....αν παλι εισαι ευλογημένος απο τον θεο και γινει το ταμα σου στο ξαναστελνουν πισω με καινουρια πλακετα και φυσικα κανεις το ΓΝΩΣΤΟ πας εκκλησία και στο ξαναδιαβαζει ο παππας να μην πεσει σε λουπα.....αφου τα εχεις κανει ολα αυτα θα εχει ερθει πασχα μιας και το σερβις ειναι για φαπες....πας το τηλ στο αγιο ορος για να εχεις περισσότερες πιθανοτητες να ΧΑΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΗΛ ΣΟΥ!!!!

 

ΕΥΛΟΓHΣΟΝ G4

 

Εγραψες!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ευλόγησον λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

Εγραψες!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ευλόγησον λοιπον!

 

Τώρα που θα παω Άγιο Ορος λεω να το παω να μου το ευλογησουν μη ξαναπαθει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε και μια φιλη μου πριν δυο μηνες καινουργιο απο σκρουτ..και μου λεει ειχε προβλημα με το 4g 3g το πηγα στο σερβις και μου αλλαξαν πλακετα χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Το πηρε και μια φιλη μου πριν δυο μηνες καινουργιο απο σκρουτ..και μου λεει ειχε προβλημα με το 4g 3g το πηγα στο σερβις και μου αλλαξαν πλακετα χαχαχα

 

οτι και να βγαλει αυτοι οι χαλιες πλακετες αλλαζουν αβερτα....ειμαι σιγουρος πως δεν ξερουν να κανουν ουτε μια κόλληση....

 

edit:τι ακριβως εκανε???εμενα ας πουμε σε 3g δεν εχει καλο σημεα και ας μενω 3 μετρα απο την κεραια ενω με 4g ειναι τερμα σημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...