Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιοι εδω μεσα το τερματισατε........δεν θα απαντήσω σε κανενα που λεει αυτα τα οτι να ναι εργα απλα θα πω πως g3 που ειχα πριν περασμενο Imei σε ολα τα site ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΛΑ ΕΝΝΟΩ ΟΛΑ.......για να δω αν ειναι κλεμμενο και δεν το εβγαλε ποτε.....μου το εκλεψαν οντος κ μετα απο μηνυση και ολη την διαδικασια ακομα μεσα ειναι CLEAR η συσκευη ενω η επισημη lg το εχει περασει ως κλεμμενο.......g4 512 πλακετα......περασμενο σε ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟ ΙΜΕΙ και μετα απο 2 μηνες παθαινει τα δικα του οχι μπουτλουπ και φευγει προκορτνια....το επισκεύασαν κανονικα και εβαλαν πλακετα 603....

στα τσακαλια που εχουν θεμα εφοσον δεν εχει ξεκλειδωτο bootloader ειστε ενοτς εγγύησης αυτο φαινεται στο ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ λογοτυπο εφοσον εχετε λουπες γιατι κολλαει εκει....αν δεν το βγαλει(που δεν θα το βγαλει)

απειλήστε με μηνυση και αναφορα στο συνήγορο του πολιτη....καντε καγγελια να τους στειλουν μια κλήτευση η να παει αρμοδιο κλιμακιο απο κει για ελενγχο και σειρτε το ως το ΤΕΛΟΣ...καντε μια ομαδα και παντε ολοι μαζι....

το ρουτ κυριοι δεν ειναι μια διαδικασια που ετσι απλη και ευκολη που την κανει ο καθενας απο το νετ κ θα κατσει να ασχολιθει χωρις κανενα κερδος οπως ειναι η υποκλοπη.....ειχαν τωρα ορεξη τα χακερια να ρουταρουν τηλ χωρις να μασουν φραγκα απο αυτα ετσι για την φαση τους....

σε κανενα site πουθενα δεν γραφει για τετοια κρουσματα υποκλοπης μεσο ροοτ συσκευων απο ελενγχο ΙΜΕΙ..........αραξτε μερικοι και μην κανετε πεσιμο ο ενας στον αλλο εδω το site εναι για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο.......

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πωπω συμφορα που μας βρηκε... Εχω βγαλει δεκαδες κινητα εκτος εγγυησης λοιπον , τα οποια παρεμπιπτοντως τα εχω στειλει στο σερβις :lol: Προσεχε, ερχονται και οι Νεφελιμ σε λιγο
Link to comment
Share on other sites

χαααααααααχαχαχαχαχαχαχα!!! :lol: :lol: :lol:

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πωπω συμφορα που μας βρηκε... Εχω βγαλει δεκαδες κινητα εκτος εγγυησης λοιπον , τα οποια παρεμπιπτοντως τα εχω στειλει στο σερβις :lol: Προσεχε, ερχονται και οι Νεφελιμ σε λιγο

 

Φαντασου τωρα το lg g4 να στο βγαλουν ρουτεντ θα ερθουν τα νεφελιμ να σε ψεκαζουν πανω απο το κεφαλι σου μερα νυχτα μετα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχω ρουτεντ κινητο και δε το ξερω. :'( Αν ειναι να εχω ξεκλειδωτο και ρουτεντ κινητο και να μη το ξερω, να μπω να ξεκλειδωσω oficially ρε αδερφε να τελειωνουμε.
Link to comment
Share on other sites

καποιοι εδω μεσα το τερματισατε........δεν θα απαντήσω σε κανενα που λεει αυτα τα οτι να ναι εργα απλα θα πω πως g3 που ειχα πριν περασμενο Imei σε ολα τα site ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΛΑ ΕΝΝΟΩ ΟΛΑ.......για να δω αν ειναι κλεμμενο και δεν το εβγαλε ποτε.....μου το εκλεψαν οντος κ μετα απο μηνυση και ολη την διαδικασια ακομα μεσα ειναι CLEAR η συσκευη ενω η επισημη lg το εχει περασει ως κλεμμενο.......g4 512 πλακετα......περασμενο σε ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟ ΙΜΕΙ και μετα απο 2 μηνες παθαινει τα δικα του οχι μπουτλουπ και φευγει προκορτνια....το επισκεύασαν κανονικα και εβαλαν πλακετα 603....

στα τσακαλια που εχουν θεμα εφοσον δεν εχει ξεκλειδωτο bootloader ειστε ενοτς εγγύησης αυτο φαινεται στο ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ λογοτυπο εφοσον εχετε λουπες γιατι κολλαει εκει....αν δεν το βγαλει(που δεν θα το βγαλει)

απειλήστε με μηνυση και αναφορα στο συνήγορο του πολιτη....καντε καγγελια να τους στειλουν μια κλήτευση η να παει αρμοδιο κλιμακιο απο κει για ελενγχο και σειρτε το ως το ΤΕΛΟΣ...καντε μια ομαδα και παντε ολοι μαζι....

το ρουτ κυριοι δεν ειναι μια διαδικασια που ετσι απλη και ευκολη που την κανει ο καθενας απο το νετ κ θα κατσει να ασχολιθει χωρις κανενα κερδος οπως ειναι η υποκλοπη.....ειχαν τωρα ορεξη τα χακερια να ρουταρουν τηλ χωρις να μασουν φραγκα απο αυτα ετσι για την φαση τους....

σε κανενα site πουθενα δεν γραφει για τετοια κρουσματα υποκλοπης μεσο ροοτ συσκευων απο ελενγχο ΙΜΕΙ..........αραξτε μερικοι και μην κανετε πεσιμο ο ενας στον αλλο εδω το site εναι για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο.......

 

Δεν εγινε σε σενα οκ. Ουτε σε εμενα δεν εγινε ποτε αλλα δεν εβαλα ποτε το imei μου σε τετοια κινεζοsite.

Με την λογικη σου δεν υπαρχει και bootloop αφου δεν εγινε σε εμενα 3ης μηνες κοντα το κινητο αρα ειστε ολοι ψευτες.

Φοβερη λογικη που με ξεπερναει.

Ναι θα βαλουν δικηγορο και θα κινηθουν μαζικα για τα lg g4 τους αλλα για το τσιπρα και το καθε τσιπρα που τους ζηταει ενα lg g4 καθε μηνα να πληρωσουν δεν κανουν τιποτα.

Και μετα θα κατεβει και ο ιησους χριστος και θα πουμε καλο πασχα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη εχω ρουτεντ κινητο και δε το ξερω. :'( Αν ειναι να εχω ξεκλειδωτο και ρουτεντ κινητο και να μη το ξερω, να μπω να ξεκλειδωσω oficially ρε αδερφε να τελειωνουμε.

 

Δεν εχεις ρουτεντ ουτε ξεκλειδωτο bootloader δεν ξερεις ομως ΑΝ εγω μπηκα εδω μεσα http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS με το imei σου ετσι για να στη σπασω και να χασεις την εγγυηση σου.

Δωσε το imei σου αν θες να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινε σε σενα οκ. Ουτε σε εμενα δεν εγινε ποτε αλλα δεν εβαλα ποτε το imei μου σε τετοια κινεζοsite.

Με την λογικη σου δεν υπαρχει και bootloop αφου δεν εγινε σε εμενα 3ης μηνες κοντα το κινητο αρα ειστε ολοι ψευτες.

Φοβερη λογικη που με ξεπερναει.

Ναι θα βαλουν δικηγορο και θα κινηθουν μαζικα για τα lg g4 τους αλλα για το τσιπρα και το καθε τσιπρα που τους ζηταει ενα lg g4 καθε μηνα να πληρωσουν δεν κανουν τιποτα.

Και μετα θα κατεβει και ο ιησους χριστος και θα πουμε καλο πασχα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν εχεις ρουτεντ ουτε ξεκλειδωτο bootloader δεν ξερεις ομως ΑΝ εγω μπηκα εδω μεσα http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS με το imei σου ετσι για να στη σπασω και να χασεις την εγγυηση σου.

Δωσε το imei σου αν θες να το κανω.

 

ειδικα σε σενα αδερφε δεν θα δωσω καμια απαντηση γιατι το υφος σου δεν μου αρεσει καθολου....υποστηρίζεις κατι με τετοια σιγουρια πως φταιει αυτο προκαλεις τον τομμυ εδω και ποσα μηνυματα λες και εισαι ο develop της lg με σχιστα ματια αλλα αφου εισαι τοσο χακερας κ γνωστης σωσε τον λαο απο τις λουπες και μεις απο αυριο θα σε λεμε προκορτνιδη......τα τηλ το σερβις τα βγαζει εκτος χωρις λογο και με βγαζει εκτος εαυτου γιατι δεν λυπουνται τα φραγκα του κοσμακη σε τετοιες μερες....κ ναι για καποιο καινουριο που ψαχνει τηλ οταν διαβαζει ολα αυτα σκαλωνει να το παρει....εγω πρωτη φορα βλεπω τετοια διασταση σε ενα θεμα συσκευης και αν δεν βρει λυση η lg οι πωλησες της θα πανε στα πατώματα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@vampire

θα είχε μία βάση αυτό που γράφεις, αν συνέβαινε και με άλλες συσκευές.

Δεν έχει ξανανεφερθεί κάτι τέτοιο αλλού ως τώρα, άρα το σενάριο σου ως τώρα ανήκει στα επιστημονικής φαντασίας. :)

 

Ανεξάρτητα από τα παραπάνω εγώ θα επαναλάβω:

Τα πράγματα είναι απλά.

Σε όσους σας είπαν για ρουτ, όταν κάνετε εκκίνηση της συσκευής, σε τι status είναι ο bootloader?

Aν είναι locked, έχετε όλα τα δίκια με το μέρος σας.

Αν είναι unlocked, τότε η συσκευή είναι πειραγμένη και η απάντηση του service είναι λογική.

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβανεστε φαντάζομαι ότι θα το κλειδωσουν το νήμα ε?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο Vamire θαρρω πως το παει καπου αλλου.. Οτι σου παιρνουν το ΙΜΕΙ , το βαζουν στο παραπανω σαιτ, και ξεκιναει η διαδικασια ξεκλειδωματος, ομως επειδη καποιο βημα δε γινεται σωστα, μπαινει το κινητο σε bootloop και τελικα το κινητο φαινεται οτι ρουταριστηκε. Το θεωρω ακραιο ως θεωρια και γι'αυτο ενισταμαι. Εχω ξεκλειδωσει μεσω της sony 2 κινητα και δε γινεται ετσι απλα να ξεκλειδωσουνε με 1 κλικ και το ΙΜΕΙ, θελει και μια ακομη σειρα ενεργειων , τουλαχιστον ετσι λειτουργουσε στην Σονυ. Οταν αποφασισω να ξεκλειδωσω και της LG ,θα μαθω.
Link to comment
Share on other sites

@vampire

θα είχε μία βάση αυτό που γράφεις, αν συνέβαινε και με άλλες συσκευές.

Δεν έχει ξανανεφερθεί κάτι τέτοιο αλλού ως τώρα, άρα το σενάριο σου ως τώρα ανήκει στα επιστημονικής φαντασίας. :)

 

Ανεξάρτητα από τα παραπάνω εγώ θα επαναλάβω:

Τα πράγματα είναι απλά.

Σε όσους σας είπαν για ρουτ, όταν κάνετε εκκίνηση της συσκευής, σε τι status είναι ο bootloader?

Aν είναι locked, έχετε όλα τα δίκια με το μέρος σας.

Αν είναι unlocked, τότε η συσκευή είναι πειραγμένη και η απάντηση του service είναι λογική.

 

Aμα ειναι εχεις παθει bootloop σε βγαζει αμα εισαι unlocked επανω αριστερα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβανεστε φαντάζομαι ότι θα το κλειδωσουν το νήμα ε?

 

ακομα δεν τα ειδε ο αθανασιος αλλα το κατάντησαν τσατ στο φβ.....λογικα για εκει παει το εργο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ειδικα σε σενα αδερφε δεν θα δωσω καμια απαντηση γιατι το υφος σου δεν μου αρεσει καθολου....υποστηρίζεις κατι με τετοια σιγουρια πως φταιει αυτο προκαλεις τον τομμυ εδω και ποσα μηνυματα λες και εισαι ο develop της lg με σχιστα ματια αλλα αφου εισαι τοσο χακερας κ γνωστης σωσε τον λαο απο τις λουπες και μεις απο αυριο θα σε λεμε προκορτνιδη......τα τηλ το σερβις τα βγαζει εκτος χωρις λογο και με βγαζει εκτος εαυτου γιατι δεν λυπουνται τα φραγκα του κοσμακη σε τετοιες μερες....κ ναι για καποιο καινουριο που ψαχνει τηλ οταν διαβαζει ολα αυτα σκαλωνει να το παρει....εγω πρωτη φορα βλεπω τετοια διασταση σε ενα θεμα συσκευης και αν δεν βρει λυση η lg οι πωλησες της θα πανε στα πατώματα

 

Δεν θα δωσεις απαντηση αλλα δινεις.

Υποστιριζω με σιγουρια τα γραφωμενα μου (οχι) ενω εσυ οχι; (εσυ ναι)

Αν δεις πιο πισω θα καταλαβεις τι γραφω και οτι ολα οσα λεω ειναι μια σκεψη που δεν παιζει να απεχει και πολυ απο την πραγματικοτητα. Γιαυτο εξαλλου ζητησα να μου δωσουν πληροφοριες οσοι την επαθαν με την εγγυηση που και καλα ηταν ρουτ.

Αλλα το αστειο ειναι που υποστιριζεις εδω μεσα οποιον μπαινει ανωνυμα (3ης ολοι και ολοι) και γραφει "με εβγαλαν εκτος εγγυησης γιατι ειμαι και καλα ρουτεντ" αλλα οχι την εταιρια.

Τοτε να αγοραζες απο αυτους τους ανωνυμους το τηλεφωνο ή να επερνες κινεζικο noname αφου δεν εμπιστευεσαι τις εταιριες με brand name.

 

Για αρχη ξεκινα να μη μου απαντας λοιπον και μετα αναλογισου.

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει το Unlock του τηλεφωνου και να βγει εκτος εγγυησης θα πρεπει να ξερεις εκτος απο το IMEI και το Device ID που το βλεπεις μονο αν συνδεσεις το κινητο με καλωδιο και μπεις σε fastboot mode μεσω cmd κλπ..

 

http://i.imgur.com/t6g8eGT.png

 

 

Αρα προχωραμε νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει το Unlock του τηλεφωνου και να βγει εκτος εγγυησης θα πρεπει να ξερεις εκτος απο το IMEI και το Device ID που το βλεπεις μονο αν συνδεσεις το κινητο με καλωδιο και μπεις σε fastboot mode μεσω cmd κλπ..

 

http://i.imgur.com/t6g8eGT.png

 

Αρα προχωραμε νομιζω.

 

Με προλαβες στο τσακ... Ακριβως αυτο ηθελε και στα sony κινητα... Δε γινεται να ξεκλειδωσει μονο με ΙΜΕΙ , εκτος και αν ο vamire εννοει οτι βαζοντας το μπερδευεται το κινητο και μπαινει σε bootloop. Ακραιο δε σας φαινεται ; Device ID μονο η LG (και το Service λογικα) , θα μπορει να γνωριζει, εκτος απο τον ιδιο τον κατοχο

Link to comment
Share on other sites

Aμα ειναι εχεις παθει bootloop σε βγαζει αμα εισαι unlocked επανω αριστερα?

 

Δεν την έχω τη συσκευή, αλλά αν δεν κάνω λάθος κολλάει σε εκείνο το σημείο, οπότε και φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια, τι το συζηταμε δεν ξερω.. Δεν γινονται αυτα τα πραγματα, υπαρχουν δικλίδες ασφαλειας..

 

Τωρα για τις λιγες περιπτωσεις που η Procordia λεει οτι το κινητο ειναι ξεκλειδωτο, ή οντως θα ειναι απο βλακεια του χρηστη και δεν το λεει ή θα εκανε καμια μαιμουδια το καταστημα αγορας ή η Procordia μπερδεψε τη συσκευη με καποιου αλλου πελατη (σε ακραιο σεναριο την εβγαλε επίτηδες rooted).

 

Ψυχραιμια θελει και αν εχεις γνησιο κινητο εντος εγγυησης χωρις root κλπ θα το βρεις το δικιο σου αρκει να πας απο εκει και να απαιτησεις αποδειξεις οτι το κινητο ειναι οντως root αλλιως αμεση καταγγελια στην LG Hellas κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ο Vamire θαρρω πως το παει καπου αλλου.. Οτι σου παιρνουν το ΙΜΕΙ , το βαζουν στο παραπανω σαιτ,

Αυτο εδω λεω εδω και 3ης σελιδες. οτι απουσιαζει απο το ποστ σου ειναι δικο σου συμπερασμα.

Κανενα bootloop δεν ξεκιναει και κανενα ρουτ. Στη βαση δεδομενων της lg ομως θα φενεται οτι εχει ξεκλειδωσει τον bootloader ειτε το εκανες ειτε οχι. Γιαυτο το λογο εχουν βαλει ολγαριθμο και πριν στον δωσουν αποδεχεσαι οτι θα χασεις την εγγυηση.

Ποιος ξερει λοιπον :

A αν μας εκανε καποιος φαρσα.

Β αν το καταστημα για το χ-ψ λογο ειχε γραψει εκει μεσα το imei μας

Γ αν ο προμηθευτης ο ιδιος θελησε να βγαλει καποια κομματια στην αγορα φθηνοτερα διχως να το συμμεριζεται η lg και το εκανε εξεπιτηδες για να χαθει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι αθηνα καλος αλλιως τι κανεις μετα??

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω λεω εδω και 3ης σελιδες. οτι απουσιαζει απο το ποστ σου ειναι δικο σου συμπερασμα.

Κανενα bootloop δεν ξεκιναει και κανενα ρουτ. Στη βαση δεδομενων της lg ομως θα φενεται οτι εχει ξεκλειδωσει τον bootloader ειτε το εκανες ειτε οχι. Γιαυτο το λογο εχουν βαλει ολγαριθμο και πριν στον δωσουν αποδεχεσαι οτι θα χασεις την εγγυηση.

Ποιος ξερει λοιπον :

A αν μας εκανε καποιος φαρσα.

Β αν το καταστημα για το χ-ψ λογο ειχε γραψει εκει μεσα το imei μας

Γ αν ο προμηθευτης ο ιδιος θελησε να βγαλει καποια κομματια στην αγορα φθηνοτερα διχως να το συμμεριζεται η lg και το εκανε εξεπιτηδες για να χαθει η εγγυηση.

 

 

ΔΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ, ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ DEVICE ID ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΙΜΕΙ.

 

Αν η Procordia βγαλει το Κινητο εκτος εγγυησης λογω root τοτε ισχυουν μονο τα παρακατω:

 

1. Εκανε λαθος και το μπερδεψε με καποια αλλη συσκευη κατα το Service ( ; )

2. Το εκανε επίτηδες γιατι θελει να μειωσει το κοστος ή απο εντολη της LG ίσως ( ; )

3. Το καταστημα το οποιο αγοραστηκε το κινητο θα εκανε καποια μαιμουδια και θα πειραξε το κινητο ή ηταν πχ βιτρινας ή εκτος EU.

4. Ο κατοχος εκανε την βλακεια, το εκανε root (ή μετα περασε παλι την επίσημη νομιζοντας οτι θα φυγει το root) και δεν το λεει.

 

Κατα τη γνωμη μου καποιος αλλος μονο με IMEI χωρις φυσικη επαφη με τη συσκευη δεν μπορει να βγαλει το κινητο καποιου αλλου εκτος εγγυησης.

 

Παμε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει το Unlock του τηλεφωνου και να βγει εκτος εγγυησης θα πρεπει να ξερεις εκτος απο το IMEI και το Device ID που το βλεπεις μονο αν συνδεσεις το κινητο με καλωδιο και μπεις σε fastboot mode μεσω cmd κλπ..

 

http://i.imgur.com/t6g8eGT.png

 

 

Αρα προχωραμε νομιζω.

 

Θεωρεις πως αν το βαλεις εκει μεσα το imei σου διχως το device id θα πει απλα error και δεν θα σου καψει την εγγυηση;

Το device id ειναι ο ολγαρθμος και απο εκει απλα παιρνει το unlock.bin αρχειο ειτε με συνδιασμο. Η πληροφορια ομως αφου εχεις βαλει εκει μεσα το imei σου εχει σταλει!!!!

 

Την εγγυηση την χανεις οταν συμβωνεις με τους ορους. Στο βιντεο δεν βλεπω να εχει συμφωνησει με κανεναν ορο οταν κατεβαζει το unlock.bin αρχειακι. Αρα το εκανε πιο πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΔΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ, ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ DEVICE ID ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΙΜΕΙ.

 

Αν η Procordia βγαλει το Κινητο εκτος εγγυησης λογω root τοτε ισχυουν μονο τα παρακατω:

 

1. Εκανε λαθος και το μπερδεψε με καποια αλλη συσκευη κατα το Service ( ; )

2. Το εκανε επίτηδες γιατι θελει να μειωσει το κοστος ή απο εντολη της LG ίσως ( ; )

3. Το καταστημα το οποιο αγοραστηκε το κινητο θα εκανε καποια μαιμουδια και θα πειραξε το κινητο ή ηταν πχ βιτρινας ή εκτος EU.

4. Ο κατοχος εκανε την βλακεια, το εκανε root (ή μετα περασε παλι την επίσημη νομιζοντας οτι θα φυγει το root) και δεν το λεει.

5. Ο προμυθευτης ξεπουλαει τη συσκευη διχως εγγυηση σε τιμη unofficial

 

fixed :rolleyes:

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Ρε αγορινα μου βραδιάτικα, και CONFIRM να πατησεις δεν στελνει το IMEI σου γιατι θελει υποχρεωτικα ολα τα στοιχεια ΚΑΙ ΤΟ DEVICE ID! (δες τον κοκκινο αστερισκο)

 

Τι εχει; Live refresh communication system με τους server της LG στο πεδιο εισαγωγης του IMEI και με το που το πληκτρολογησεις εχει φυγει η εγγυηση; Τι συζηταμε τωρα;

 

Ή χακερς απο τον πλανητη SOU-KAIO-TO-G4 εχουν φτιαξει κωδικα και τον εχουν σπειρει στα Site ελεγχου των IMEI και αυτοματα φτιαχνει καινουριο LG DEVELOPER ACCOUNT με καινουριο EMAIL καθε φορα και πληκτρολογει το bot στο πεδιο το IMEI σου και χωρις να κανει τιποτα αλλο χωρις το DEVICE ID και αποδοχη ορων κλπ βγαινει εκτος εγγυησης..

 

Ελα συνελθετε.

 

http://i.imgur.com/t6g8eGT.png

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε αυτό το thread έχω δει τέτοιο πανικο.

 

σε εμενα παντως ετυχε και 2η φορα και το επανεφερα ως νεα συσκευη. κριμα τα 300+ ευρω ! θα το παλεψω λιγο ακομη γιατι πιστευω και στο service να το στειλω τα ιδια θα μου κανουν.

Επισης μηπως γνωριζει καποιος αν τα G4 με custom rom παθαινουν bootloop ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης μηπως γνωριζει καποιος αν τα G4 με custom rom παθαινουν bootloop ;

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος εδώ με custom rom για να σου το απαντήσει, μάλλον θα χρειαστεί να ανατρέξεις στα forum του εξωτερικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...