Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαλαρά παιδιά, ένα κινητό είναι. Κάνεις δεν μπορεί να σας εγγυηθεί ότι ένα κινητό δεν πρόκειται να πάθει τιποτα

 

Χαλαρά όχι σε αυτό το θέμα.

Κραξιμο θέλουν μπας και δώσουν λύση.

Επώνυμο κινητό αξίας και να πηγαινοερχεσαι στο service μόνον χαλαρά δεν το λες.

Χαλαρά μόνον σε κανά κινέζικο των 80 ευρώ.

 

 

 

Sent from my MI 4S using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To πρόβλημα με το bootloop το έχει μόνο το μονόκαρτο, ή έχει παρατηρηθεί και στο δίκαρτο?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά όχι σε αυτό το θέμα.

Κραξιμο θέλουν μπας και δώσουν λύση.

Επώνυμο κινητό αξίας και να πηγαινοερχεσαι στο service μόνον χαλαρά δεν το λες.

Χαλαρά μόνον σε κανά κινέζικο των 80 ευρώ.

Sent from my MI 4S using Tapatalk

 

+ 1

Αυτό λέμε. Πόσο χαλαρά με την LG πια?

Αλήθεια ρε παιδια, φαντάζεστε ότι προιον αγοράζετε να πρέπει να το τρεχετε κάθε 3 και λίγο για επισκευή

και να μην γνωρίζουν τι έχει και πως να το φτιάξουν?

Πόση χαλαρότης πια? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό είναι τότε να μην τρομάζουμε και τρομοκρατούμε τον κόσμο

 

Μην επαναλαμβανόμαστε παρακαλώ, καταντάει κουραστικό... Το παρόν θέμα εχει άλλο λόγο ύπαρξης, όχι να γράφουν συνεχώς οι ίδιοι τα ίδια και τα ίδια.

 

To πρόβλημα με το bootloop το έχει μόνο το μονόκαρτο, ή έχει παρατηρηθεί και στο δίκαρτο?

 

Εδω δεν έχουμε παρόμοια περιστατικά από κατόχους δίκαρτης συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ευκολο ειναι να μαθω απο ποια χωρα εχει γινει εισαγωγη το κινητο?? Με βαση το ΙΜΕΙ μπορω ή το λεει και στο κουτι?

 

Με το imei ή κατέβασε αυτό το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πάλι έπεσα σε bootloop 2η φορά με ελληνική πλακέτα 601,δύο g4 στην οικογένεια τρία bootloop μετράμε μέχρι τώρα.Περιττό να πω ότι δεν ξανά πέρνω lg αν και έχω πάρει όλη τη σειρά (g2, g3, g4) και είχα μερικά από τα γνωστά προβλήματα των προηγουμένων, αυτή την φορά νομίζω το τερμάτισε.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πάλι έπεσα σε bootloop 2η φορά με ελληνική πλακέτα 601,δύο g4 στην οικογένεια τρία bootloop μετράμε μέχρι τώρα.Περιττό να πω ότι δεν ξανά πέρνω lg αν και έχω πάρει όλη τη σειρά (g2, g3, g4) και είχα μερικά από τα γνωστά προβλήματα των προηγουμένων, αυτή την φορά νομίζω το τερμάτισε.

Δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι το τερμάτισε... Και μη χειρότερα να λέμε... Αλλά τι άλλο χειρότερο από το να καίγεται η πλακέτα και να χάνεις τα δεδομένα σου? Back to topic, προσπάθησες να κάνεις factory reset και στήσιμο σαν καινούργια συσκευή?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησες να κάνεις factory reset και στήσιμο σαν καινούργια συσκευή?

Ναι είμαι έμπειρος τώρα χαχαχαχαχα δυστυχώς παραμένει κολλημένο στο logo

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πάλι έπεσα σε bootloop 2η φορά με ελληνική πλακέτα 601,δύο g4 στην οικογένεια τρία bootloop μετράμε μέχρι τώρα.Περιττό να πω ότι δεν ξανά πέρνω lg αν και έχω πάρει όλη τη σειρά (g2, g3, g4) και είχα μερικά από τα γνωστά προβλήματα των προηγουμένων, αυτή την φορά νομίζω το τερμάτισε.

 

 

Είσαι και εσύ από τους τυχερουληδες.το δικό μου μόλις γύρισε από προκορντια με καινούρια πλακέτα και παρατηρώ τη νύχτα χωρίς εξωτερικό φωτισμο, δύο κοκκινοπορτοκαλι γραμμές σε σκούρο φόντο στις δύο άκρες της οθόνης.Την ημέρα δεν είναι ορατό.Τι να πω...... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θέλω να μετρήσω πόσες φορές θα το στείλω για την ώρα είμαι 4 2 φορές για bootloop(χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι,) μια φορά απλά πέθανε και την πρώτη φορά που το στείλα ήταν κάτι περίεργες γραμμές δεξιά στην οθόνη όταν φωτισμός είναι ψιλά (το κρατάω καθαρά και μόνο να δω πόσες φορές θα το στείλω)

 

Είχα όλη την σειρά της g από το πρώτο μέχρι τελευταία για την ώρα το ρεκόρ το έχει g2 (6 φορές service)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θέλω να μετρήσω πόσες φορές θα το στείλω για την ώρα είμαι 4 2 φορές για bootloop(χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι,) μια φορά απλά πέθανε και την πρώτη φορά που το στείλα ήταν κάτι περίεργες γραμμές δεξιά στην οθόνη όταν φωτισμός είναι ψιλά (το κρατάω καθαρά και μόνο να δω πόσες φορές θα το στείλω)

 

Είχα όλη την σειρά της g από το πρώτο μέχρι τελευταία για την ώρα το ρεκόρ το έχει g2 (6 φορές service)

 

Ολες αυτες τις φορες ακομα και τωρα σε επιανε η εγγυηση και δεν σου ζητήσανε ή δεν σου ζητανε λεφτα??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς η LG έχει δώσει εντολή στο σερβις να βγάζουν κινητά εκτός εγγύησης με την πρόφαση ότι είναι rootαρισμένα χωρίς φυσικά να ισχύει κάτι τέτοιο.Η ιστορία είναι η εξής:Τετάρτη μπαίνει το κινητό μου σε bootloop παρασκευή το πάω procordia σήμερα παίρνω τηλέφωνο για να δω αν θα ναι ετοιμο και η απάντησή τους είναι ότι το κινητό είναι εκτός εγγύησης καθώς ειναι ροοταρισμένο.Λέω πως είναι δυνατόν κάτι τέτοιο αφού το αγόρασα καινούργιο και δεν έχω κάνει κάποια κίνηση να το ροοτάρω?Η απάντηση είναι η εξής "και μια εφαρμογή να κατεβάσετε από το playstore superuser το κινητό ρουτάρεται...την απαντάω ότι κάτι τετοίο ξέρετε πολύ καλά ότι δεν γίνεται στο συγκεκριμένο κινητό.Μου λέει πάρτε την Lg και αν αυτοί δηλώσουν ότι είναι εντός εγγύησης τότε θα το επισκευάσουμε αλλιώς το κόστος της πλακέτας είναι 219€....

Σημείωση : Το κινητό αγοράστηκε το Δεκέμβριο 402€ και είναι Ολλανδικής αντιπροσωπίας....

Πείτε μου ...πόσο ξέχεσμα να ρίξω στην LG λίγο;;πολύ ;;φταίω σε κάτι που έμεινα στους 4 μήνες χωρίς κινητό?

Ξαναπαίρνεις εύκολα LG? Κρίμα και στο κομμάτι του σέρβις την είχα πολύ ψηλά...απλά μάλλον από τα πολλά προβληματικά τηλέφωνα αρχίζουν και βάζουν στοπ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνεται απίθανο να το κάνουν, δεν νομίζω να ξέχασε κάνεις το "χαρακτηριστικό" της p-oled οθόνης του lg g flex 2 που δεν ήταν άλλο από τις κιτρινιλες στην οθόνη... Αφού είδαν ότι γίνεται χαμός με τα κινητά που πήγαν για αντικατάσταση οθόνης έπρεπε να βρεθεί κάποια λύση. Μακάρι να μην είναι έτσι αλλά έχει αρχίσει και γίνεται αρκετή αναφορά σε συσκευές που ενώ δεν είναι root της βγάζουν να είναι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και ρωτώ;;Τι κάνεις ;;Πάς στο συνήγορο του καταναλωτή;Πώς μπορείς να αντιδικήσεις την στιγμή που σου λένε ότι εμάς τα μηχανήματά μας που συνδέονται με την βάση δεδομένων της LG το βγάζουν ρουταρισμένο....Πως να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.Εχουν το μαχαίρι έχουν και το πεπόνι..
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να εχουν δωσει τετοια εντολη?εινα δυνατον?κατι πρεπει να κανουμε..βλεπω να πεφτει η καταγγελεια συννεφο...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν λέω ότι είναι πολιτική της εταιρίας ενδεχομένως και ένας υπάλληλος - τεχνικός ο οποίος δεν κάνει καλά την δουλειά του να κάνει την ζημιά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι τι κανουνε σε αυτη την περιπτωση που ενω δεν ειναι ροοτ το βγαζουν εκτος εγγυησης?κατι πρεπει να κανουμε μαζικα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς η LG έχει δώσει εντολή στο σερβις να βγάζουν κινητά εκτός εγγύησης με την πρόφαση ότι είναι rootαρισμένα χωρίς φυσικά να ισχύει κάτι τέτοιο.Η ιστορία είναι η εξής:Τετάρτη μπαίνει το κινητό μου σε bootloop παρασκευή το πάω procordia σήμερα παίρνω τηλέφωνο για να δω αν θα ναι ετοιμο και η απάντησή τους είναι ότι το κινητό είναι εκτός εγγύησης καθώς ειναι ροοταρισμένο.Λέω πως είναι δυνατόν κάτι τέτοιο αφού το αγόρασα καινούργιο και δεν έχω κάνει κάποια κίνηση να το ροοτάρω?Η απάντηση είναι η εξής "και μια εφαρμογή να κατεβάσετε από το playstore superuser το κινητό ρουτάρεται...την απαντάω ότι κάτι τετοίο ξέρετε πολύ καλά ότι δεν γίνεται στο συγκεκριμένο κινητό.Μου λέει πάρτε την Lg και αν αυτοί δηλώσουν ότι είναι εντός εγγύησης τότε θα το επισκευάσουμε αλλιώς το κόστος της πλακέτας είναι 219€....

Σημείωση : Το κινητό αγοράστηκε το Δεκέμβριο 402€ και είναι Ολλανδικής αντιπροσωπίας....

Πείτε μου ...πόσο ξέχεσμα να ρίξω στην LG λίγο;;πολύ ;;φταίω σε κάτι που έμεινα στους 4 μήνες χωρίς κινητό?

Ξαναπαίρνεις εύκολα LG? Κρίμα και στο κομμάτι του σέρβις την είχα πολύ ψηλά...απλά μάλλον από τα πολλά προβληματικά τηλέφωνα αρχίζουν και βάζουν στοπ...

 

Λες και μπηκα με δευτερο προφιλ και τα ξαναγραψα!!!! :)

Αγαπητε μου ακριβως ομως τα ιδια εχει γινει ολοκληρο στορι πιο πανω. Εγω τη κινηση μου την εκανα στο συνηγορο του καταναλωτη. Ελα και συ στη παρεα μας.

 

Η μονη διαφορα ειναι οτι εμενα μου ειπαν 120 ευρω για επισκευη, οχι για αλλαγη πλακετας. Το αφησαν στο φλου λεγοντας επισκευη, ενω εσενα 219. Αρχισε και χοντρενει το θεμα ασχημα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει μειλ και στην LG να δω τι θα μου απαντήσουν...Αύτο που με εξόργισε είναι που μου λέει με την superuser εφαρμογή από το playstore η συσκευή γίνεται ρουτ...Εξηγώ ότι δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτα που μου λέτε και η απάντηση είναι ότι εμας μας βγάζει ότι είναι ρουτ και απευθυνθείτε στην LG...Mας περνάνε για ηλίθιους μαλλον
Link to comment
Share on other sites

Εσας που σας το εκαναν αυτο σαν εδωσαν καποιο αποδεικτικο στοιχειο οτι το κινητο ηταν ροοτ?πω αρχιζω να ξενερωσω ασχημα και το κινητο το εχω μονο 2 βδομαδες..Μου φενεται θα φαει σουτι απο τωρα οσο και αν με αρεσει σαν κινητο...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ άσχημα και δεν καταλαβαίνω που δεν καταλαβαίνουν ότι τους κάνει σοβαρή ζημιά από την στιγμή που το συγκεκριμένο θέμα είναι γνωστό και αναγνωρισμένο διεθνώς από την ίδια την LG...

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσας που σας το εκαναν αυτο σαν εδωσαν καποιο αποδεικτικο στοιχειο οτι το κινητο ηταν ροοτ?πω αρχιζω να ξενερωσω ασχημα και το κινητο το εχω μονο 2 βδομαδες..Μου φενεται θα φαει σουτι απο τωρα οσο και αν με αρεσει σαν κινητο...

 

Oχι βέβαια...τι αποδεικτικό ;;Είναι Ρουτ κύριε τι δεν καταλαβαίνετε;;"Εχει αθηναικές πινακίδες..."(για να γελάσουμε και λίγο με τα χάλια...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν δινουν αποδεικτικο?και εσυ πες δεν εχει ροοτ πως θα το αποδειξουν?Να σε πανε εκει που το βλεπουν το κινητο και να το δεις με τα ματια σου οτι ειναι ροοτ..τι μ......ς ειναι αυτες..τι αλλο θα ακουσουμε..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρις πλακα οποιοι θελουν μπορουμε να παμε απο κει 2-3 περιπτωσεις να μαζευτουμε και να μας πουν τα ιδια και απο κοντα.

Γιατι μεμονομενα μπορουν να τα πουν και να το παιξουν ιστορια, να δω αν θα μας πουν τις ιδιες ******ες σε 2-3 μαζι. Τι θα ισχυριστουν.

Οποιος θελει ειμαι απολυτα διαθεσιμος.

Ετσι θα εχω και ενα λογο παραπανω να γινει λιγο χαμος στην ολη υποθεση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...