Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω σκοπο να παρω το 2 τελη Ιουλιου , ως τοτε λογικα θα χει ξεκαθαρισει η κατασταση με το 3 που ακουγεται για Σεπτεμβριο

 

To S2 Mini φαινεται ενδιαφερον , αμα κανει και κανα 450 ισως παρω αυτο αμα εχει βγει τελη ιουλιου .

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω σκοπο να παρω το 2 τελη Ιουλιου , ως τοτε λογικα θα χει ξεκαθαρισει η κατασταση με το 3

 

γιατί, πέρυσι τέλη ιουλίου είχε ξεκαθαρίσει η κατάσταση με το 2; πάλι αρχές καλοκαιριού περίπου είχε βγει το 1.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
SOS! όποτε πάω να κατεβάσω app μέσω internet απο το samsung champ μου (μέσω Samsung Apps -> τι νέο υπάρχει) και ενώ επιλέγω app και δείχνει οτι το κατεβάζει και το αποθηκεύει μετά κάνει ακύρωση και εμφανίζει "αποτυχία λήψης. αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" τι είναι αυτό? μήπως φταίει το γεγονός οτι έχω διαγράψει όλα τα (demos) παιχνίδια Java απο τη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε αγαπητοί.

 

Έχω αναρτήσει πρόσφατα στο Mobilerated.com ένα παιχνίδι κατα τα περιγραφόμενα του τίτλου του θέματος, για κινητά τηλέφωνα που υποστηρίζουν java, δηλαδή σχεδόν όλα τα μοντέλα εκτός Android(έχει δικιά του έκδοση java), iPhone.

http://www.spaceballthegame.com/spaceball.png

 

Λεπτομέρειες, (βίντεο, manual κτλ) καθώς και μια LITE δωρεάν έκδοση μπορείτε να βρείτε στην σελίδα του παιχνιδιού

 

http://www.spaceballthegame.com

 

καθώς μπορείτε να το βρείτε και στο ηλεκτρονικό κατάστημα java εφαρμογών/παιχνιδιών, mobilerated.

 

http://www.mobilerated.com/spaceball-4723.html

 

Οποιοδήποτε σχόλιο θετικό ή αρνητικό θα μου ήταν πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως το TkFileExplorer δουλευει κανονικα στο Pixon12 που εχω.Του εχω εγκαταστησει πολλα παιχνιδια ,και αν ψαξεις λιγο στο youtube,θα βρεις αρκετα βιντεο με την διαδικασια που χρειαζεται...δεν ειναι πολυ δυσκολο απ'οτι θυμαμαι.Πάντως πρωτα απο όλα πρεπει να παρεις backup των επαφων σου οπωσδηποτε μεσω του Kies,γιατι αφου εγκαταστησεις τα παιχνιδια πρεπει να διαγραψεις καποιο αρχειο-db δεν θυμαμαι ακριβως-το οποιο περιεχει τις επαφες,για να μπορεις να παιξεις.

Πάντως απο την στιγμη που έπαιξα σε ipod κθως και σε SE X10 το angry birds(για να μην πω άλλα)δεν με καλυπτει πλεον κανένα παιχνιδι jar......

A...χρειαζεσαι και το Jad maker.Τσέκαρε και ενα site,νομιζω το λενε ΄'samsung dark forest''καπως ετσι,εχει πληροφοριες....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μήπως ξέρει κάποιος ποιά GSM δίκτυα πρέπει να υποστηρίζει ένα τηλέφωνο για να μπορεί να δεχτεί sim cards της Vodafone Αγγλίας (αγγλικό νούμερο)?

 

Ρωτάω γιατί πρόσφατα αγόρασα 2 "pay as you go" cards (το αντίστοιχο καρτοκινητό της Vodafone Αγγλίας) και θέλω να βάλω την 1 sim σε μια παλιά συσκευή που έχω. Απλά αυτό που με αγχώνει είναι το αν θα μπορεί να "παίζει" σωστά η κάρτα sim και αν θα την υποστηρίζει η συσκευή. Είναι απαραίτητο το να λειτουργεί σωστά η κάρτα και να δέχομαι τηλέφωνα γιατί την πήρα για επαγγελματικούς λόγους. Ρωτάω γιατί αν δεν την υποστηρίζει η συγκεκριμένη συσκευή με ενδιαφέρει να πάρω μια καινούργια και φθηνή συσκευή που να υποστηρίζει τις Αγγλικές sim cards.

 

Σημείωση: Το τηλέφωνο στο οποίο αναφέρομαι είναι το Samsung i530 (Το έχω αχρησιμοποίητο εδώ και χρόνια στο κουτί του (και ολοκαίνουργιο)). Με αυτό θέλω να δω αν παίζουν οι Αγγλικές sims.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Γεια σας παιδια μια βοηθεια θελω,να μου πει καποιος ποιο αριθμο εχει samsung οταν θες να κανεις το κινητο επανακινηση?

δηλαδη το νοκια εχει 12345.....

το samsung ποιο αριθμο εχει?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η Samsung προσλαμβάνει διαδηλωτές εναντίον της Apple

 

Εν όψει της επικείμενης κυκλοφορίας του νέου Samsung Galaxy S III έχουμε δει ήδη το πρώτο teaser trailer καθώς και τα πρώτα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής. Σε εκείνο το trailer, μάλιστα, η Samsung είχε κάνει σαφή νύξη προς τους αντιπάλους της αποκαλώντας «πρόβατα» όσους είχαν συσκευές άλλων εταιρειών.

 

Η εταιρεία προχωρά, όμως, ακόμα παραπέρα αφού στην Αυστραλία προσέλαβε εταιρεία marketing για να διεξάγει μια «διαμαρτυρία» έξω από ένα Apple Store με ανθρώπους που κρατούσαν πινακίδες και φώναζαν “Wake Up”, δηλαδή “Ξυπνήστε”. Δείτε το σχετικό βίντεο:

 

 

[via]

http://about.me/dftm.shopping

 

Έλα πάρε κόσμε, διαλιέέέχτε, όμορφα πραματάκια σε φιλικές τιμές λέμε, εξεπερέτηση κάνουμε, επικοινωνία εντός!

Link to comment
Share on other sites

Τι καραγκιόζηδες Θεέ μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αντί να δούνε πως θα φτιάξουν το κινητό καλύτερο κοιτάνε πως να κάνουν αντιδιαφήμιση. tragggggicc!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Τι καραγκιόζηδες Θεέ μου

Ειναι απο τους λογους που τα προιοντα τους δεν τα κοιταω καν.

Με τετοιες πρακτικες η σαμσουγκ δεν θα αποκτησει ποτε πρεστιζ μεγαλης εταιριας. Θα ειναι παντα μια anti-apple.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήραμε το συγκεκριμένο κινητό για την mother.

Πολύ ελαφρύ, φαίνεται να έχει πολύ καλή αυτονομία.

 

Λειτουργικό έχει κάποιο της samsung. Στην αρχική μπορείς να βάλεις κάποια widget, αλλά δε ξέρω από που και πως τα κατεβάζω για να τα κάνω εγκατάσταση. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Οι επεκτάσεις είναι αρχεία επέκτασης wgt και τοποθετούνται στον φάκελο Others.

Δεν ξέρω από πού μπορείς να τα κατεβάσεις, καθώς δεν με απασχολούν.

 

 

Αν ξέρει κανείς από ακουστικά, έχω αυτό και ένα HTC Touch2. Και τα δύο έχουν βίσμα ακουστικών 3,5.

Αλλά είχα δει ένα παλιότερα κάτι Philips στο e-shop που ήταν 3,5 και έλεγαν ότι είχαν μετατροπέα βύσματος για να ταιριάζουν σε όλες τις μάρκες.

Αν υπάρχει καμιά πρόταση που να ταιριάζει και στα 2 κινητά, θα ήταν πολύ καλοδεχούμενη.

 

Κοιτάω αυτό

http://www.focalprice.com/MI577B/HTC_Earphone_with_35mm_Jack_Remote_Control_Black.html

αλλά δεν ξέρω αν θα ταιριάζει και στα 2.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
Καλησπέρα γράφω εδώ αν χρειάζεται ας μεταφερθεί το θέμα μου. Δε θα το έγραφα γιατί είμαι τόσο στενάχωρη μεν η τις 2 τελευταίες ημέρες αλλά το κάνω γιατί δεν θέλω να την πατήσει και άλλος. Έβαλα αγγελία ένα νότε 3 στη χρυσή ευκαιρία. Έχω στείλει πολλές φορές με αντικαταβολή πολλά πράγματα και πάντα με άνοιγμα και έλεγχο πακέτου. Το τελευταίο δέμα θα πήγαινε στην Πάτρα αφού το ζήτησε ένας κύριος ο οποίος μου έδωσε τα στοιχεία του και το σταθερό τηλέφωνο εργασίας του. Την Παρασκευή μαθαίνω ότι δεν το παρέλαβε καί επομένως θα επιστραφεί. Κανένα πρόβλημα ως εδώ. Τη Δευτέρα μου επιστρέφεται το δέμα μου μόνο που αντί για κινητό υπήρχαν μέσα κάτι άσχετα φυλλάδια και βίδες. Ακόμη τρέχω το κουριερ δεν αναγνωρίζει τίποτα και αυτό που θα ήθελα να πω γιατί είμαι πολύ από γοητευμένη είναι Προσοχη δεν έχω πάθει πότε κάτι τέτοιο αλλά και όμως γίνεται και η παραποίηση δέματος. Δήλωσα κλοπή και περιμένω. ..
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα άρχισαν να Και τέτοια... Δεν θα ήταν κακό να μας έγραφες με ποια εταιρία το έστειλες
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επιτρέπετε ας μας πει κάποιος μόντ. Πήρα στα κεντρικά και όπου μου είπαν ότι δε φέρουν καμιά ευθύνη. Ο κύριος που ήταν να το παραλάβει το άνοιξε αλλά δεν το παρέλαβε. Το τηλέφωνο που μου έδωσε δεν λειτουργεί ενώ ζήτησα από την κουριερ να δούμε το βίντεο που ανοίχτηκε το δέμα γιατί υπο τίθεται ότι ανοίγει παρουσία υπαλλήλου και είπαν ότι δεν το έχουν. Επίσης ζήτησα υπό όνομα του υπαλλήλου κατά το άνοιγμα και πάλι δεν το δίνουν. Η απάντηση του υπεύθυνου ήταν κάνε μας μήνυση δεν ξέρω που πήγε το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επιτρέπετε ας μας πει κάποιος μόντ. Πήρα στα κεντρικά και όπου μου είπαν ότι δε φέρουν καμιά ευθύνη. Ο κύριος που ήταν να το παραλάβει το άνοιξε αλλά δεν το παρέλαβε. Το τηλέφωνο που μου έδωσε δεν λειτουργεί ενώ ζήτησα από την κουριερ να δούμε το βίντεο που ανοίχτηκε το δέμα γιατί υπο τίθεται ότι ανοίγει παρουσία υπαλλήλου και είπαν ότι δεν το έχουν. Επίσης ζήτησα υπό όνομα του υπαλλήλου κατά το άνοιγμα και πάλι δεν το δίνουν. Η απάντηση του υπεύθυνου ήταν κάνε μας μήνυση δεν ξέρω που πήγε το κινητό.

 

Ο.. Ναι κλασσική απάντηση από πολλες εταιρείες εδώ Ελλάδα(πραγματικά πολλές) κάνουν ότι είναι να σου κάνουν και μετά σου λένε κάνε μας μήνυση (αφού ξέρουν ότι η διαδικασία θα πάρει κυριολεκτικά χρόνια... Με πολλά έξοδα και πιθανόν σε αδιέξοδο να σε βγάλει, έτσι το εκμεταλευοναι στο full αυτό)

Αθάνατη Ελλάδαρα...

Link to comment
Share on other sites

Ποιος πιστεύεις την έχει κάνει τη δουλειά?

Ο υποψήφιος αγοραστής που, ενώ δεν τον έβλεπε η κοπέλα του κουριερ, άλλαξε το περιεχόμενο?

'Η κάποιος από την μεταφορική?

 

Κρίμα πάντως :(

Αυτό το σταθερό δεν μπορείς να το κοιτάξεις σε ποιον ανήκει?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τηλέφωνο δεν υπάρχει όταν το κάλω. Δεν ξέρω αυτό που ξέρω είναι ότι η κουριερ που είναι στο μέρος μου όταν μου έρχεται δέμα με άνοιγμα το ανοίγω πάντα παρουσία κουριερ. Ποτέ δεν έχω πάθει τέτοιο πράγμα παράλειψη μου ότι οι βίδες βρίσκονταν σε ένα κουτί από σ4 στα ιταλικά έγραφε. Τα κεντρικά μου απαντησαν ότι εφόσον έβαλα άνοιγμα πακέτου ότι και να συμβεί είναι δικιά μου ευθύνη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...